Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59701) bluyoo válasza Hunyus (#59699) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Minek tennének rá nagyobb bordákat? Egy szorzózáras alá már ezek is túlméretezettek. :)

(#59700) lorcsi
Miért ne érkezne meg? Miért ne ismernék el? Jobb lenne gari nélkül a 4. évben egy halott lappal? :DDD

Bazinga!

(#59702) lorcsi válasza bluyoo (#59701) üzenetére


lorcsi
veterán

nekem ez olyna bizonytalannal tűnik..meg ugye a magyar posta...nem a megbízhatóságáról híres

ez a dilemma amúgy nálam is, hogy ez a vanguard vagy a giga-B85M-D3H
(mondjuk erről már beszéltünk is korábban..)

a normál atx lapokat valahogy sokkal jobban csípem..

[ Szerkesztve ]

(#59703) Hunyus válasza bluyoo (#59701) üzenetére


Hunyus
senior tag

Hát van több szorzózáras lap is,amin sokkal "szebb nagyobb" bordák vannak.Ha már tuf szériás a motyó,akkor adhatnának 1kicsit a bordára is :DDD

(#59704) bluyoo válasza Hunyus (#59703) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Most erre mit írjak? Több mint valószínű az említett lapok bordájának hőleadó felülete nem nagyobb .... de biztos drágább.

(#59702) lorcsi
Magyar posta ide vagy oda csak úgy nem vesznek el a külföldre menő csomagok ... De amúgy annak az esélye hogy egy 4éves TUF lap tönkremenjen igencsak csekély. Az 5év garancia is inkább jelzésértékű a minőségre nézve. Plusz az esetleges eladáskor is jól jön. Én legalábbis inkább vennék egy garis TUF lapot mint pl. egy ASRock-ot garancia nélkül de nagy bordával. :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59705) lorcsi válasza bluyoo (#59704) üzenetére


lorcsi
veterán

mi ez a TUF dolog ? :B

asrockot én sem, de ez a giga...

[ Szerkesztve ]

(#59706) bluyoo válasza lorcsi (#59705) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"asrockot én sem, de ez a giga..." A lényeg ugyan az .... nem a márka volt a lényeg.
A TUF egy lapcsalád az Asus-on belül, mint a játékosoknak szánt ROG lapok.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59707) bluyoo


bluyoo
nagyúr

Jut eszembe megjöttek az új TUF lapok is [link].
SABERTOOTH Z97 MARK 1, SABERTOOTH Z97 MARK 2, GRYPHON Z97.
Gondolom arany árban.
Ja és Asus féle Balatonkorlátkék lap az ASRock-tól : Z97 Extreme4. :DDD
......

Bazinga!

(#59708) #91166208 válasza bluyoo (#59707) üzenetére


#91166208
törölt tag

jól néznek ki ;)

(#59709) Hunyus válasza bluyoo (#59706) üzenetére


Hunyus
senior tag

A vanguardra gondolom nem lehet kapni armor kittet?

(#59710) bluyoo válasza Hunyus (#59709) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem lehet. A Griphon-hoz van külön árult ....

(#59708) kidboy_46
:K Ahogy elnéztem szinte minden gyártó lapja "csinosodott" kicsit.

Bazinga!

(#59711) Xesxow válasza bluyoo (#59692) üzenetére


Xesxow
csendes tag

Köszönöm a válaszodat! Nem tudom, hogy mennyire lenne tuning, szerintem játékokra így is bőven megfelel. :) Azért megpróbálok megpályázni egy Z77-es lapot a biztonság kedvéért, ha lesz használtan jó árban, ha nem akkor marad valamelyik amelyre írtad, hogy megfelelő.

(#59712) bluyoo válasza Xesxow (#59711) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
"Nem tudom, hogy mennyire lenne tuning, " Mivel szorzózáras nagyon nem tudod. +400MHz + a BCLK pár %.

Turbo boost frequency table.
Abban az ársávban sajnos főleg csak az olcsósított Z77-es lapokat kapod meg még használtan is.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59713) diegho válasza bluyoo (#59692) üzenetére


diegho
nagyúr

Köszi! Találtam tesztet Z77-A-ról és jót írnak róla, szerintem marad ez 21k-ért.

(#59714) bluyoo válasza diegho (#59713) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Viszonylag új fejlesztésű lap, alap felszereltséggel. Mondhatni mindenből egy kicsi. :)

Bazinga!

(#59715) diegho válasza bluyoo (#59714) üzenetére


diegho
nagyúr

Jobbnak látom ezt, mint a hasonló árú Giga/Asrock lapokat. Asrock-ból vehetnék extreme3-at 2k-val többért, de nem tudom...

(#59716) bluyoo válasza diegho (#59715) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Előbb még tudtad .... :DDD
Mindenesetre ha az ASRock mellett döntesz a garanciára figyelj! Mert itthon megint elkezdték 2évvel árulni.

Bazinga!

(#59717) diegho válasza bluyoo (#59716) üzenetére


diegho
nagyúr

Tudom, van ahol csak 2 év van, nem értem miért kell ezen variálni.

(#59718) bluyoo válasza diegho (#59717) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A kiskernek és a beszállítónak is kényelmes. Nem kell csak két évig foglalkozni az esetleges garanciáztatással.
Én biztos nem vennék üzletből 2évvel ....

Bazinga!

(#59719) diegho válasza bluyoo (#59718) üzenetére


diegho
nagyúr

A P67 extreme4-et nagykerből vettem 3 évvel, most is tudnék extreme3-at 3 évvel nagykerből, de nem vagyok biztos benne, hogy 1ft felárat is megérne számomra az Asus-hoz képest. Azt nem tudom, hogy az asus integrált hangja milyen lehet.

(#59720) bluyoo válasza diegho (#59719) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Realtek ALC887 van a lapon.
De ha igazán jó hangot szeretnél vásárolj egy külön hangkártyát. Akár egy olcsóbb darabot.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59721) diegho válasza bluyoo (#59720) üzenetére


diegho
nagyúr

Marad az Asus - az mondjuk fura, hogy az MSI lapok drágábbak, régebben ez bőven fordítva volt. Digi+ vrm-es lapot nem gondoltam volna, hogy az Asus fog a legolcsóbban adni.

(#59722) bluyoo válasza diegho (#59721) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az Asus is egyre többször ad ki költséghatékonyabb lapokat.
Nem csak az általános lapjainál hanem a ROG és a TUF szériás lapok esetében is.

Bazinga!

(#59723) Plex14


Plex14
csendes tag

Sziasztok!

A konfigomhoz egy Gigabyte 970A-UD3P alaplapot választottam, nos mivel nem értek hozzá megkérdezném, hogy: mi az az UEFI BIOS? ennél a lapnál, mintha a régi bios kezelőfelületét láttam volna, nem pedig az újat.., vagy hogy kell elindítani az újat? vagy wtf.. mind1
A Kingston Hyperx Black 2x4es CL9 ramokhoz, milyen feszültséget kell beállítani, vagy ezt alapból beállítja?(a kingston oldalán 1,5-1,65V-t láttam)
Az SSD-nél és HDD-nél mindenképp ACHI módra kell váltani?

Választ előre is köszi! :)

(#59724) Xesxow válasza bluyoo (#59712) üzenetére


Xesxow
csendes tag

Akkor sokat nem érnék vele. Tehát marad a többi javasolt lap valamelyike. Bár a prociról lecsúsztam, de vadászok egy másikra, talán összejön. Köszönöm a segítségedet! :)

(#59725) bluyoo válasza Plex14 (#59723) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
"mintha a régi bios kezelőfelületét láttam volna" Mintha? Nézd meg rendesen! ;]
Kivételesen abból a lapból csak rev1.0 létezik. Szóval biztos az UEFI-t látod, kezeled (gondolom egérrel tudod kezelni). De adtak a laphoz egy felhasználói kézikönyvet ... 31. oldaltól.
És igen az ACHI mód szükséges az SSD TRIM funkciójához (bár egyes programokkal nagyjából helyettesíthető). Flash SSD
A RAM nak van egy alapbeállítása ha nincs vele gond természetesen használhatod úgy, de módosíthatod is az értékeit. Pl. az X.M.P. profilt belőni, már ha az a kit-ed van (van X.M.P.-s KHX16C9B1BK2/8X és nem X.M.P.-s KHX16C9B1BK2/8). RAM topic

(#59724) Xesxow
Szívesen!

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59726) Plex14 válasza bluyoo (#59725) üzenetére


Plex14
csendes tag

Köszi!

Még nincs meg, héten érkezik a teljes gép, csak nagyon izgulok, hogy jó lesz-e :D

(#59727) bluyoo válasza Plex14 (#59726) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Akkor meg szerintem vegyél Asus M5A97 EVO R2.0 -át. Gondolom 6-8 magos FX lesz benne.

Bazinga!

(#59728) Plex14 válasza bluyoo (#59727) üzenetére


Plex14
csendes tag

áhh, már pénteken megrendeltem, mert gépösszerakó topicban, mondták, hogy fx8320-hoz minimum egy 970a-ud3p vagy evo 2.0 kell, mivel a giga volt olcsóbb azt választottam :)) így is 264 lesz minden cuccal együtt, sokkal több mint a keret lett volna :)

(szerk.: ez a lap lesz, https://www.pcx.hu/termek/gigabyte-970a-ud3p-alaplap-36-ho-gar--62921 , nem a rev-es)

[ Szerkesztve ]

(#59729) bluyoo válasza Plex14 (#59728) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Olcsóbb és ... :)
Kroni1 is a 970a-ud3p -val kezdte majd [link].
"nem a rev-es" A Gigánál mindegyik "rev-es" :DDD GA-970A-UD3P (rev. 1.0) Csak az üzletek általában nem írják ki mert sokszor 5-6 revízió is kijön a Gigától ....
De a választott lapból még csak 1.0 van. Pl. a GA-970A-UD3-ból már három.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59730) Plex14 válasza bluyoo (#59729) üzenetére


Plex14
csendes tag

most már elbizonytalanítottál :( , remélem azért nem lesz annyira sz@r..., mondjuk 8éves gép után nekem minden jó :)
lap annyira nem fontos számomra, úgysem tud többet nyújtani, mint annyi, hogy csak beállítom rajta dolgokat aztán kész. remélem nem nyúlta félre azért :) az 1. választásom a proci mellé az a asus m5a97 le r2.0 lett volna de erről lebeszéltek

(#59731) bluyoo válasza Plex14 (#59730) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"az 1. választásom a proci mellé az a asus m5a97 le r2.0 lett volna" Hát egy "csupasz" lapot tenni az FX-ek alá tényleg felér egy öngyilkossággal. :DDD Egy több mint 250K-s vasba meg főleg nem való ....
Pontosan melyik FX? Mindenesetre a GA-970A-UD3P azért nem annyira rossz választás.
Már digitális tápkört kapott és felszereltségre sem rossz. Viszont az M5A97 EVO R2.0 szerintem jobb nála.
Rosszul linkeltem az előbb "A Gigánál mindegyik "rev-es" :DDD GA-970A-UD3P (rev. 1.0)" .
Csak reagálok erre is :
"lap annyira nem fontos számomra, úgysem tud többet nyújtani, mint annyi, hogy csak beállítom rajta dolgokat aztán kész. " ALAPlap szóval minden hardvert a lap kezel, tényleg felesleges foglalkozni vele hiszen nem hoz +FPS-t mint a gigamega VGA és CPU, 32GB RAM meg a többi. Pont mint a tápegység ...
A sz.r AMD-s vasak pont így készülnek. ;] De csak érdekel ha itt vagy a topic-ban. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59732) Plex14 válasza bluyoo (#59731) üzenetére


Plex14
csendes tag

ez a gép lesz, max a gép 220k monitor minden egyéb a ráadás

(#59733) bluyoo válasza Plex14 (#59732) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:Y 5K egy gépösszerakás akciósan! Most már én is pénzt fogok kérni! :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59734) Plex14 válasza bluyoo (#59733) üzenetére


Plex14
csendes tag

jaaa, ha az nincs akkor veszek egy evo 2.0 át ;) :))

de amikor itt lesz én nem akarok vele foglalkozni, csak win7, meg alap progik telepítése aztán kipróbálni a kapott bf4et, hogy mit tudnak a mai gamek :)

[ Szerkesztve ]

(#59735) Plex14 válasza bluyoo (#59733) üzenetére


Plex14
csendes tag

persze a semmi az készleten van náluk xddd

(#59736) bluyoo válasza Plex14 (#59734) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem egy dolgot módosítanék de hát a te géped lesz. :) Problémamentes beüzemelést.
"de amikor itt lesz én nem akarok vele foglalkozni" Érdekes hozzáállás nincs pénz a jobb hardverre de kidobsz egy ötöst egy óráért! :N

(#59735) Plex14
Nem akartam a boltot mószerolni de az az egy óra amit nyertél az összeszereléssel kb. 100X el fog úszni.
Ráadásul drága is egy másik üzletnem 1.905 Ft teszteléssel együtt ....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59737) Plex14 válasza bluyoo (#59736) üzenetére


Plex14
csendes tag

nem, azért van kidobva az ötös, mert még életemben nem raktam össze gépet, teljesen hülye vagyok hozzá, de ha ott rakják össze és persze értenek is hozzá, ezért fizetik őket, akkor inkább azt választom, mint hogy másnap meg küldhetek vmit vissza gariztatni, ha meg vmi rossz ott kicserélik géprakás közben, én így látom :)
persze egy i5-ös jobb lett volna, de vmiért kipróbálnám a "másik oldalt", meg akkor ahhoz nem kellett volna cpu hűtő, de mind1

oh és kérésemre tesztelik is, *elvileg*, de az iponnál sokkal drágább lett volna ez az egész buláj..

[ Szerkesztve ]

(#59738) bluyoo válasza Plex14 (#59737) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Gondolom legóztál gyerekkorodban. Na ez pont olyan csak felnőtteknek. :DDD
A kézikönyvekben bolond biztosan le van írva minden. Az hogy a hibás hardver azonnal cserélik ... hát nem olyan biztos az. Na meg rendeltél garanciafutárt is ... basszus szállítás + gari futár + biztosítás :o Pick Pack Pont és szia ...
"persze egy i5-ös jobb lett volna, de vmiért kipróbálnám a "másik oldalt", ..." Nem írtam hogy I5-öt vegyél :) Bár ha nem szereted babrálni a vasat ésszerűbb lett volna egy szorzózáras I5 az biztos.
Mi az a " buláj." ? :DDD De mint mindig, az olcsóbb nem mindig jobb vagyis olcsóbb. :)
Két kollégám is visszamondta a rendelését mert nem tudták napok múlva sem szállítani a hardvert ... persze ez lehet egyedi eset.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59739) Plex14 válasza bluyoo (#59738) üzenetére


Plex14
csendes tag

A pp az nem csak Pesten van? nos én vidéken élek, kb 320km re a fővárostól..

(#59740) bluyoo válasza Plex14 (#59739) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem csak Budapesten van. Pick Pack Pont.
Ezért is kell vásárlás előtt, nem után érdeklődni. :) Bár a PCX-nél nem tudom hogy van, de az iPon-nál a garifutár is jár mellé (ingyen).

Bazinga!

(#59741) Sebaj Fóbiás válasza Plex14 (#59737) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Ó, pedig új gépnél az egyik legnagyobb öröm amikor kibontogatod a dobozkákat, kiveszed a drágaszágokat és összepakolgatod őket! :)

Erről jut eszembe, a Gryphon Z87-et fólia nélküli dobozban kaptam kézhez a boltban. Akárcsak a szintén Asus GTX750Ti-t. Rákérdeztem, hogy mi újság, ugye nem valami 8 napon belül visszavitt cuccot kaptam? (Ami egyébként nem feltétlenül lett volna baj, csak szó nélkül azért mégis.) Erre azt válaszolta az eladó, hogy mindegyik lefóliázatlanul érkezik, szívesen megmutatja a többi dobozt is. Megnéztem a lapot is, a tartozékokat is, a dobozt is, minden pöpecnek tűnt, úgyhogy nem hisztiztem. Normális ez?

[ Szerkesztve ]

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#59742) Plex14 válasza bluyoo (#59740) üzenetére


Plex14
csendes tag

már mind1, már nem tudok változtatni rajta, de mindkét cégről lehet hallani jót és rosszat..
ezért inkább az olcsóbb megoldást választottam, valamivel olcsóbbat
ha kihozzák a gépet és jó is lesz, akkor legközelebb is onnan rendelek, ha nem, meg akkor egy másiknál..
Jó volt beszélgetni, bár most már még jobban izgulok a gépem miatt.. hogy tényleg jó lesz-e :DDD

(#59743) Plex14 válasza Sebaj Fóbiás (#59741) üzenetére


Plex14
csendes tag

erre nem tudok mit mondani :DDD , inkább csak annyit, nagy őszinteséggel, hogy: lol

(#59744) bluyoo válasza Plex14 (#59742) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Persze magam is rendeltem mindkét üzletből (nekem egyikkel sem volt gondom). Mondjuk módosítani tudod a megrendelésed ...
A géppel meg nem lesz bajod azért ahogy néztem nem vetted nagyon spórolósra a figurát. :)

(#59741) Sebaj Fóbiás
Nincs gond a hardverrel szóval nincs gond. Ahogy emlékszem nálam sem voltak fóliába csomagolva a dobozok. :)

Bazinga!

(#59745) regener


regener
veterán

Mitől ment így le néhány Z77-es alaplap ára?
Pl. A Z77-A 32-33ezer helyett már csak ~22ezer, z77extr4 már csak 26ezer 34ezerről stb.

(#59746) bluyoo válasza regener (#59745) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Kimenő széria/foglalat ..... Már a 9-es sorozatú lapok jönnek ....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#59747) Picturemaker válasza regener (#59745) üzenetére


Picturemaker
őstag

Talán azért, mert itt a Z97-es széria és a beragadt készleteket "vonzóvá" kell tenni.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#59748) regener válasza bluyoo (#59746) üzenetére


regener
veterán

Akkor ezért tűnt el a sok P8Z77-V és Pro alaplap is? Illetve Z77 Sabertooth-ot sem látni sok helyen, csak a butított P8Z77-V LK meg LE változatokat.

(#59749) bluyoo válasza regener (#59748) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ahogy előttem is írták ezek már beragadt készletek. Több mint valószínű már nem, vagy csak egyes típusokat gyártanak (a csúcslapokat szinte biztos nem). Az ASRock az egyik olyan gyártó amelyik elég sokáig gyárt régebbi foglalatokkal is lapokat (lásd LGA775).

Bazinga!

(#59750) csabika0001


csabika0001
senior tag

Ha s1150 re váltanék melyik a legideálisabb alaplap számomra ?
A feltételek:
(nincs szükségem crossfire/sli-re szóval lehet kisebb is)
jól kezelhető és átlátható bios
sok garancia(min 3év )
megbízhatóság
később elbírjon egy K-s procit
Maximum 30-35000Ft a keret rá.
Illetve ha valaki tudna adni egy pici felvilágosítást milyen eltérések vannak az egyes chipsetek között(81,85,87).
Érdemes várni az új 9 es szériát ?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.