Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#83751) asdf_ válasza Mandok (#83748) üzenetére


asdf_
veterán

Akarsz-e videozni, kb. ez az egyetlen kerdes. Az MK II videoja annyira szar, hogy lenyegeben nincs is videos kepessege, az MK III-ebol csak youtube-osat lattam fullscreenben, de az teljesen rendben van, sok kategoriaval jobb a reginel. Csereben ha nem is alaposan, de erezhetoen le van butitva testreszabhatosag teren a gep. Mivel most jott ki, van egy tonna teszt, nyilvan mindegyik a regihez viszonyitja, beleinvesztalsz 2-3 orat (mar ha beszelsz angolul) es tudod, hogy melyik a te geped. Ha nem videozol, folosleges ezen ragodni (de meg csak az idot belefeccolni is az utanaolvasasba), teljesen jo vagy az MK II-vel.

[ Szerkesztve ]

(#83752) Mandok válasza Studi (#83750) üzenetére


Mandok
tag

Értem, köszi.

Ettől függetlenül rohadtul zavaró, hogy tényleg 1 hónapja vettem meg az új gépet. Nem is értem, hogy miért nem néztem kicsit jobban utána. (bár igazából már majdnem lejárt a pénzvisszatérítős akció, mikor jött az ötlet, hogy kéne egy új gép, akkor meg nem akartam húzni az időt, nehogy lemaradjak a cashback-ről).

De azért most meg már bosszant, hogy gyakorlatilag ugyanannyiért jöhetett volna az újabb generáció is, mert ugye, még ha tényleg semmi különbség sincs köztük, csak a nevük, de később eladáskor azért nem lesz mindegy...

(#83753) Studi válasza Mandok (#83752) üzenetére


Studi
addikt

Azért a cashbackes mII és teljes árú mIII között nem elhanyagolható árkülönbség. :K mIII-ra is biztos lesz cashback, de azt kivárni meg újabb pár hónap gép nélkül.

Aztán persze mindig jön újabb váz, amire csak egy picit kell várni, csak egy picivel kell többet költeni.

(#83754) Mandok válasza Studi (#83753) üzenetére


Mandok
tag

Persze, ez így van, igazad van, sőt, én is tudom, hogy összességében a cashback-es árral nem jöttem ki rosszul az MK2-vel sem. (sőt, ha jobban visszagondolok, egyáltalán nem is volt tervben a gépcsere, csak megláttam valahol, hogy most az MK2-re van ilyen akció- anno az MK1-et is úgy vettem- és kaptam a lehetőségen. Így most, ha úgy vesszük, ha van egy tiszta új gépem és ha akár csak 40ezerrel kerül is többe az új verzió, már azt sem biztos, hogy feltétlen megéri). Bár egy pillanatra elgondolkodtam rajta, hogy hátha tud az Mk3 végre normális színeket automata módban is, mint az MK1... akkor már azért megérné.

Video az tényleg nem hiányzik, mert kifejezetten a video miatt vettem meg az RX100-as Sony-t, így videóra az tökéletes, az Olympus nekem kizárólag fotós gépnek kell.

(#83755) Mercutio_ válasza hito (#83734) üzenetére


Mercutio_
félisten

25/1.7 bár még mindig nem az én látószögem, de nem tűnik életlennek, egyedül a szembefényre érzékeny. Nem lehet, hogy a gyártási szórás rosszabbik végéről fogtál ki egyet?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#83756) Mercutio_ válasza bakosgabor57 (#83738) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hogyan vásároljon így az ember egy web áruházból?
Előtte bemegy egy szakboltba, vagy felkeresi a gyártó hivatalos oldalát ahol ott vannak az objektívek részletes adatai is? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#83757) Studi válasza Mercutio_ (#83756) üzenetére


Studi
addikt

Huhh, sajnos még ez sem biztos, hogy megoldás. Nagyon nehéz a régebbi obikról lehalászni az infót, esetleg összehasonlítani a régi-új terméket a gyártók honlapjain. Igaz ez az Olyra, Panára ugyanúgy, mint a Sigmára. Az például, hogy a régi Sigma DN 19-es, 30-as teljesen más üvegfelépítésű, mint az új, szinte kihámozhatatlan a Sigma honlapján. Számomra legalábbis.

(#83758) bakosgabor57 válasza Mercutio_ (#83756) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Az ember fia azért vásárol/na/ webáruházból, hogy ne kelljen esetleg 100km- eket utaznia egy szakboltig. A gyártói oldallal sem vagyok kisegítve, ha az áruházi oldalon hiányosak az adatok, legtöbb helyen még azért sem kezeskednek, hogy amit a képen látok az valóban a keresett termék.

(#83759) hito válasza Mercutio_ (#83755) üzenetére


hito
nagyúr

De, bőven előfordulhat sajnos. Ellenfényben fényképezve kb. olyan szintre lágyul a kép, mintha fókuszt rontott volna, ami azért elég bizar, becsillanást eddig nem vettem észre. Majd töltök fel 25/1.7-tel készült képeket is.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#83760) roonin


roonin
tag

Olympus omd em1-en van rá lehetőség, hogy vissza lehessen tenni régebbi firmware-t? Jelenleg 4.3-as van fenn kb. mióta kijött. Lehet csak emlékeim szerint muzsikált jobban a gép anno 4.1-el. Pl. Av-mód rekesztárcsa görgetésre nem reagál túl érzékenyen néha 1 görgetésre nem vált és egyszerre görgetve nem léptet, vagy csak 1-t ez lehet gép hiba, de mint ha ennél azért régebben jobb lett volna, az autófókusz is mint ha jobban talált volna régebben. Lehet mindez csak emlékeimben van, de ha lehet megnézném a 4.1-el újra gépet ha van lehetőség...

(#83761) cdl válasza roonin (#83760) üzenetére


cdl
senior tag

A rekesztárcsa léptetés a gép hibája.
A neten is találsz erre való utalásokat.
Szerviz lesz belőle.
Nekem is cserélték gariban.
Az autófókuszban nem éreztem semmi változást a frissítés után.

(#83762) roonin válasza cdl (#83761) üzenetére


roonin
tag

Hol érdemes szervizeltetni?

(#83763) cdl válasza roonin (#83762) üzenetére


cdl
senior tag

Olympus mintabolt mindenképpen.
Nagyon korrektek.

(#83764) roonin válasza cdl (#83763) üzenetére


roonin
tag

Kösz, majd felhívom őket mire lehet számítani.

(#83765) bakosgabor57


bakosgabor57
őstag

Hali!
Képminőség szempontjából és pixelkukker szemmel nézve melyik a jobb megoldás G7- hez:
1. Nagyobb átfogású zoom 14-140
2. 14-42 és 45-150, vállalva az obik cserélgetését
Próbáltam utánaolvasni, de arra jutottam, csak kényelmi különbség van. Persze árnyalják a dolgot az olyanok, mint pl. hito 14-140- ről írt hsz-e.

[ Szerkesztve ]

(#83766) Muerte68 válasza bakosgabor57 (#83765) üzenetére


Muerte68
addikt

Minél nagyobb a zoom átfogás annál gyengébb a képminőség ez mindig így van

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#83767) jjeahh válasza Muerte68 (#83766) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kivéve ha nem (12-100 f4) :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#83768) hito válasza bakosgabor57 (#83765) üzenetére


hito
nagyúr

Ezt most csináltam, majd keresek 12-35 vs 14-140-et is mindjárt.

14-140mm 24mm (nem találtam le a 25mm-t :D) f4.1

25mm 1.7, 25mm f4.1

Vicc. Raw-ból feldolgozva, semmihez nem nyúltam.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#83769) Tua válasza hito (#83768) üzenetére


Tua
tag

Ezzel a 25mm-el valami gond lehet szerintem.. Nagyon nem ilyennek kéne lennie.

(#83770) 80hun válasza hito (#83768) üzenetére


80hun
addikt

Ezzel a 25/1.7-el sztem is gond van. Hibás vagy valami :)

De most nézem 1/8-ados záridő. Álványról lőtted? Ha igen a stabi ki volt kapcsolva, távirányítót v. 10sec-es időzítőt használtál?

[ Szerkesztve ]

(#83771) schawo válasza bakosgabor57 (#83765) üzenetére


schawo
titán

Nagyjából mindegy, egykutya képminőségileg. Az duplánál cserélgetni kell, de ha tudod, hogy épp nem kell a teljes tartomány, akkor elég az egyiket vinni, az utazózoomot választva mindig nálad van minden, de az több cipelés.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#83772) hito válasza Tua (#83769) üzenetére


hito
nagyúr

& 80hun: újralövöm, mert ezzel valami tényleg nem stimmel. Ennyire azért nem rossz :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#83773) hibavissza válasza bakosgabor57 (#83765) üzenetére


hibavissza
veterán

A Pana 14-140 az egyik legjobb rajzú utazózoom a piacon, ha van fény. A g7-re a régi, f4-es, nehezebb verzió ajánlott. A 3,5-ös újabb elég shutter shock érzékeny.

(#83774) bakosgabor57 válasza hibavissza (#83773) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Kerülöm a mechanikus zár használatát, ritka az olyan körülmény, amikor ne tudnám az e-shuttert használni.

(#83775) de!


de!
csendes tag

Itt is megkérdezem, mert az indexes fórumon nem lettem sokkal beljebb.

Merengek egy Panasonic 12-32 palacsinta beszerzésén, hogy a fix 20-as és 45-ös mellé legyen valami minimális méretű nagylátószög és zoom. Az optikai minőségét sokan dícsérik, ámde az amazon.de-n többen panaszkodtak, hogy valamelyik gyűrűnek elenged a ragasztása, aztán vagy meg tudták tódozni-fódozni otthon, vagy kaptam vidám 200 eurós ajánlatot a javításra a márkaszerviztől.

Érdekelne, hogy itthon van-e valakinek tapasztalata erről a tipikus meghibásodásról, annak házilagos és/vagy szervizbeli javításáról.

(#83776) scarabaeus válasza de! (#83775) üzenetére


scarabaeus
őstag

Nekem az 1+1 éves garancia második évében, az alkatrész-garancia évében adta meg magát a görög tengerparton, nagy örömömre, de simán úgy álltak hozzá, mintha az első évben jártam volna, ingyenes szállítás, javítás, visszaszállítás.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#83777) Royo85 válasza hito (#83768) üzenetére


Royo85
tag

Ha garis akkor érdemes lenne bevizsgáltatni.

(#83778) Royo85 válasza de! (#83775) üzenetére


Royo85
tag

Volt ilyen obim. Remek kis szerkezet, meglepően jó rajzolattal. Hibája nem volt.

(#83779) hito válasza Royo85 (#83777) üzenetére


hito
nagyúr

Nem garis, de hogy korrekt legyen a dolog itt a ver1.1 összehasonlítás. Mindjárt más a dolog :)

14-140
25mm 1.7

Itt már jobb a fix, de még mindig nem éri el a 14-140 élességét. Nincs ennek a 25mm-nek semmi baja, csak ennyit tud ez az obi. A látószög (nekem) és a fényerő rendben van.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#83780) bakosgabor57 válasza hito (#83779) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Akkor ez egy cáfolat vagy szabályt erősítő kivétel a nagyobb átfogás - gyengébb minőségre?

(#83781) hito válasza bakosgabor57 (#83780) üzenetére


hito
nagyúr

Inkább úgy fogalmaznék, hogy vannak kivételek :) Nekem ez a darab nagyon bejön. Ami még brutál volt, az a 18-200mm Samsung. Nem tudom, hogy abból nekem sikerült-e kifogni egy erős darabot, vagy az összes olyan, de a tele végén olyan borotva volt a kép, amit még nem láttam. Kézbe fogni se volt semmi. Több, mint fél kiló és olyan igényesen megmunkált, kidolgozott darab, amit ritkán látni. Igazi mestermű külsőre és anyaghasználatra.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#83782) Grga_Pitic válasza hito (#83779) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Hát ez még mindig nagyon gyatra teljesítmény egy fixtől. Ilyen obim nem volt, de ennél biztosan sokkal jobban kell karcolnia. Valami nem klappol vele.
Csinálhatnál még egy közeli próbaképet valamiről tág rekesszel, de sok fény mellett, hogy rövid záridő is legyen, meg alap ISO.

(#83783) voriae válasza hito (#83779) üzenetére


voriae
tag

Annak a 25-ösnek valami komoly baja van! Az enyém ezerszer szebben dolgozik.

(#83784) szpetri válasza hito (#83779) üzenetére


szpetri
tag

Nekem az volt a tapasztalásom ezzel az obival kapcsolatban, hogy 2m-es tárgytávon belül teljesen rendben van az eredény, de ahogy távolodik a fókusz, romlik a képminősség. A te mintafotódon ennek a második fele jön ki, de nagyon (talán túlságosan is, szóval a gyári szórásnak a fixed az alja lehet, vagy van más probléma is).

Összeeresztenéd a két obit úgy, hogy a fotótéma nincs messzebb 1,5 méternél?

(#83785) voriae válasza szpetri (#83784) üzenetére


voriae
tag

Nekem nem távolságfüggő, hanem általános a bizonytalanság, hogy betalál-e rendesen, vagy sem. Ha igen, akkor kiváló, számomra kellően éles a képe, ha nem, akkor meg bitangpusztulatosan fostos a pixelhányás. Ebből a szempontból a Sigma 30/2,8-as sokkal biztonságosabb volt.

(#83786) hito


hito
nagyúr

Én nem tudom eldönteni, hogy ez ennyit tud, vagy az enyém egy gyengébb darab. Itt van még egy eresztés, nappali fényben, kb. 1.5-2m-es távolságból:

25mm f1.7
25mm f2.8
25mm f4
14-140mm 4.1

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#83787) voriae válasza hito (#83786) üzenetére


voriae
tag

Éljenek a plüssök! :)

ezt most lőttem a Periszkópunkról

Lehetne kraftosabb, de azért nem homály, mint a tied.

(#83788) hito válasza voriae (#83787) üzenetére


hito
nagyúr

Exif adatok miért kerültek eltávolításra? :) Váz, iso, záridő, rekesz, távolság, jpeg, vagy raw-ból feldolgozva? Egyébként sokkal mutatósabb az biztos.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#83789) voriae válasza hito (#83788) üzenetére


voriae
tag

Pana GX80, F1.7, 1/60sec, iso 200, raw-ból (nem történt semmi komoly "utómunka", csak nem volt kedvem átállítani jpg-be a vázat - vagyis megkeresni, hol kell :) élesítést azért kapott).

[ Szerkesztve ]

(#83790) hito válasza voriae (#83789) üzenetére


hito
nagyúr

Na az esélyegyenlőség kedvéért kérhetném ugyanezt simán raw-ból nyúlkapiszka nélkül jpeg-be mentve? :D Főleg élesítéshez nem ér nyúlni, hisz pont az a lényeg most. Még mielőtt feltöltöd tudom, hogy mérföldekkel jobb lesz még így is, mert GX80 alapból picivel élesebb képet lő és látszik, hogy ennek a darabnak nyitva sincs gondja. Az enyém rekeszelve nem éri el ezt az élességet szerintem.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#83791) MrChris válasza voriae (#83787) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nyitva? Exif tényleg ledarálva.

hito: azzal az obival tényleg valami gikszer van. Picit javul csak, csökken a CA és nő a mélységélesség. De rekeszelve se igazán jön meg az éle.

(#83792) Mercutio_ válasza hito (#83790) üzenetére


Mercutio_
félisten

nyúlkapiszka nélkül jpeg-be mentve
A tiéd is eszerint és raw-ból van?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#83793) voriae válasza hito (#83790) üzenetére


voriae
tag

(#83794) Zinho válasza voriae (#83785) üzenetére


Zinho
aktív tag

Nekem is ugyanez a tapasztalatom. És sajnos több a "nem betalált"...

(#83795) MrChris válasza Zinho (#83794) üzenetére


MrChris
nagyúr

Vajon az Oly25/1.8 jobb?
Mindig visszatér nálam, hogy lecserélném a 20-ast, de átnézve mindkét 25-ös tesztképeit, csak látom, hogy jobb a lassú traktor.

(#83796) voriae válasza MrChris (#83795) üzenetére


voriae
tag

Én az 1,4-es lajkáson gondolkodom, van most is egy az aprón, remélem hamar elkel és megszűnnek a kínjaim :)

(#83797) Grga_Pitic válasza MrChris (#83795) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Az Oly 25mm nálam szépen muzsikál, igazából jobban szeretem, mint a 45-öst.
Én fordítva vagyok, néha a 20-ason gondolkodom, de egyszer próbáltam gyenge fényben, nagyon lassú volt. Inkább a gyors AF-et választom, a 25-ös is elég éles, és jól rajzol.

(#83798) Mercutio_ válasza MrChris (#83795) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szebbek a színei és a bokeh emlékeim szerint, de az AF néha annál is mellé megy (szerintem a kis dof is közrejátszik ebben)
Nekem az ekv. 50mm még mindig nem annyira a szívem csücske, így számomra nem érte meg a felárat így eladtam az Olypus verziót, nomeg az súlyra is többet nyom.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#83799) Royo85 válasza MrChris (#83795) üzenetére


Royo85
tag

Már kétszer cseréltem le a pana 20mm 1.7 et oly 25mm 1.8 ra. Az oly eladása után mindig rájövök, hogy kár volt. Nekem bejön a pana nagyobb látószöge, rajzolata, de a traktor af mindig kiábrándít. Az oly 17mm 1.8 megint felejtős 1.8 on nagyon lágy a képe. Így maradok az olympus 25mm nél. :)

[ Szerkesztve ]

(#83800) #86322688


#86322688
törölt tag

Tapasztalata az objektívvel valakinek? :

https://www.guterkauf.com.de/de_DE/product/olympus-m-zuiko-digital-ed-60mm-f-2-8-macro-lens-1.html

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.