Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#83351) jjeahh válasza rooney8 (#83348) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Biztos nincs eltolva a wb adjust sem? Érdekes amúgy ez, remélem megoldódik a dolog. Én a g6-ot anno valahogy úgy vettem, hogy F22-őn volt, az expókorrekció tökig visszahúzva és a kereső meg egyéb dolgok is el voltak állítva alaposan :D . Az előző tulaja lehet azt hitte elcsesződött, ezért eladta :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#83352) rooney8


rooney8
aktív tag

azt hiszem megvan a hiba forrása
át lett alakítva teljes spektrumú géppé (illetve valami ilyesmi, google translate-et használtam, német volt a leírás). elvileg valami szűrőt kell venni rá.
nem voltam elég figyelmes. ebay-ről vettem a gépet, német szöveg volt. így visszagondolva akkor is feltűnt ez a szövegrész, de úgy bele sem gondoltam mit is jelent. arra figyeltem, hogy probléma és hibamentesként hirdette. ami végtére igaz is. elvileg valami uv szűrő kell rá.

itt az eredeti szöveg:

"Das Gerät wurde zur Fullspectrumkamera umgebaut, mit der sie nun den komplett vom Sensor erfassbaren Wellenlängenbereich nutzen können

Der Clou an einem Fullspectrum Umbau ist das man quasi eine Eierlegendewollmilchsau erhält. Mit verschiedenen Vorschraubfiltern kann man ohne weiteres Bilder im normalen visuellem Spectrum machen (UV/IR Filter 486) oder auch die verschiedenen Wellenlängen des Infrarotbereich nutzen (z.B.: 680nm, 720nm, 760nm, 850nm, ect ect)."

(#83353) Muerte68 válasza rooney8 (#83352) üzenetére


Muerte68
addikt

Kiszedték a szűrőt a szenzor elől.
Viszont jó kis negatív képeket lehet csinálni vele:)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#83354) rooney8 válasza Muerte68 (#83353) üzenetére


rooney8
aktív tag

abban tudnál segíteni, hogy pontosan milyen szűrőt kellene vennem rá? :)

jelenleg nem látom hasznosságát, hogy kivették belőle, de még csak most csöppentem bele a fotózás világába, így később lehet még örülni is fogok neki :)

(#83355) bigsee válasza rooney8 (#83352) üzenetére


bigsee
addikt

Ha jól értelmezem, akkor ez: [link]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#83356) rooney8 válasza bigsee (#83355) üzenetére


rooney8
aktív tag

magyar oldalakon sehol nem találok. megint jól belenyúltam.
nem kell valakinek a gépem? én meg veszek egy érintetlent :D

(#83357) Muerte68 válasza rooney8 (#83356) üzenetére


Muerte68
addikt

mivel elég speciális fotózásra alkalmas érdemes volna inkább meghirdetni eladni és venni egy hagyományosat :)
Nem minden gépet lehet átalakítani szerintem volna akit érdekelne :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#83358) rooney8 válasza Muerte68 (#83357) üzenetére


rooney8
aktív tag

egyre jobban hajlok erre én is.
viszont akkor még egy picike segítséget kérnék. teljes spektrumú gép a "hivatalos" megnevezése? vagy milyen néven hirdessem meg? :)

(#83359) Muerte68 válasza rooney8 (#83358) üzenetére


Muerte68
addikt

Az meg van valami magyarosabb neve is de annyira én se vagyok benne van itt egy két ember aki csinál ilyen képeket általában átalakítot dslr-el-ők jobban tudják mi is ennek a hivatalos neve :)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#83360) rooney8 válasza Muerte68 (#83359) üzenetére


rooney8
aktív tag

akkor remélem észreveszik ezt a pár hsz-t is.
köszönöm nektek is a segítséget :R

(#83361) weiss válasza rooney8 (#83352) üzenetére


weiss
addikt

Megmondtam...

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#83362) 80hun válasza rooney8 (#83356) üzenetére


80hun
addikt

Ne aggódj többet ér árban mint egy normál G6 :)
Mennyiért vetted? Persze ha nem túl indiszkrét.

[ Szerkesztve ]

(#83363) MrChris válasza rooney8 (#83358) üzenetére


MrChris
nagyúr

Azt kéne tudni mire való. Csak gondolom, hogy az infra fény fotózására jó. Kellene még egy szűrő ami kiszűri a látható fényt is és akkor teljesen infra fotós gép lenne. Esetleg télen meg lehet vele figyelni hol szökik a meleg a házból, vagy hol van a padlófűtés, falfűtés, annak hibája.

(#83364) rooney8 válasza weiss (#83361) üzenetére


rooney8
aktív tag

végül a te hsz-ed alapján ugrott be, hogy mintha valami ilyesmi is szerepelt volna a leírásban, úgyhogy neked is köszi :R

#83362
jó áron vettem, az ebay-es árlista alsó szegmensében volt:)

#83363
közben jobban utánaolvastam. infrafotózásra jó. viszont hőkamerának nem jó, mert azt a tartományt már ez sem érzékeli. érdekes képeket lehet csinálni vele, ha jól belövöd a wb-t. de én inkább maradnék a normál képeknél egyelőre. szűrőt meg 20-30k-ért találtam, annyit nem szeretnék rááldozni.

(#83365) madgie válasza rooney8 (#83364) üzenetére


madgie
titán

Full spektrumnál lőheted a látható tartományt, a közeli infrát és az UV-t is, megfelelő szűrőzéssel persze. Sőt, csillagfotózáshoz is nagyon jó így, mármint nem a tájképekre gondolok, hanem a tácsöves, követőmechanikás részletképekre. És valóban, “főgépnek” ez így macera, speciális cucc, nekem mindig kellett volna egy ilyen, csak sajnáltam rá a lóvét :)

(#83366) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Bővült a család. :))

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#83367) rooney8 válasza madgie (#83365) üzenetére


rooney8
aktív tag

igen, végül már biztos eladom, túl macerás így nekem.
jó áron most a tiéd lehet :D

(#83368) cdl


cdl
senior tag

Sziasztok.
Használ itt Valaki Pana 35-100 f2.8-at közületek?
Érdekelne bármi róla.
A fellelhető teszteket elolvasgattam, de itthon nem nagyon van elterjedve.
Mivel kijött az utódja, lement az ára 570 Euro környékére, így nagyon vonzó lett.
Mivel a technozás eltűnt belőlem, igy kb örök darab lenne a 12-40 fölé.

(#83369) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Pana GX7-hez jól látom, hogy nincsen Lightroom színprofil?

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#83370) mpierre


mpierre
veterán

Melyik a jobb megoldás - nem feltétlen szerkeszthetőség szempontjából, mert nem minden kép érdemli meg ezt - jpeg+raw, vagy csak raw-ban fotózni em-10-el?

Az időközben kiderült, hogy a pentax 28-80 elég furán mossa el a hátteret, az öreg takumar 50 f2-es sokkal szebben dolgozik. A 70-200-as pentax, irdatlan nagy ehhez a géphez, eddig egyszer használtam éjszakai fotózáshoz, de statívon sem stabil. Kézremegés és hibás bal szem is abszolválva.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#83371) #31733248 válasza SpongyaBob (#83369) üzenetére


#31733248
törölt tag

Jól látod, a Silky viszont nagyon jól kezeli és benne vannak a váz színprofiljai is.

(#83372) MrChris válasza SpongyaBob (#83369) üzenetére


MrChris
nagyúr

Valamiért nem kapta meg sajnos a színprofilokat Lr/ACR-ben, pedig ebben már 'újabb' szenzor van. Megpróbálhatod a rawot heckelni, csak azt nemtom jobb lesz e.
Ahogy Econ írja Silkyben vannak profilok, camera profil és color profil. Általában a standard a legjobb. Máshogy élesít mint az adobe és kevébé tudja visszahúzni a highlights-t. Az erre való eszköz elég gyenge, kb +2ev-re érdemes tenni. Viszont általában, de nem mindig szebb színt lehet összehozni.

(#83373) shepherd


shepherd
csendes tag

Lumix G1 leesett, és azóta a belső keresőjében nem éles a kép. Van javaslatotok, hogy hol érdemes megnézetni egy műszerésszel? (tudom, régi és elavult. de szereti a család.)

(#83374) Golota válasza MrChris (#83372) üzenetére


Golota
aktív tag

Én most nézegettem a Silkyt. Az PS/Lightroom nekem sokkal ergonómikusabbnak, átgondoltabbnak tűnik, de a Silky élesítése szerintem köröket ver az Adobe-ra. Ez kicsit elkeserített, mert nemigen fogok váltani.

(#83375) szpetri válasza shepherd (#83373) üzenetére


szpetri
tag

Szia,

nem lehet, hogy az esés közben a kereső élességállító tárcsája eltekeredett? Először ezt nézd meg, ha az nem oldja meg a helyzetet, akkor szerintem nem érdemes rá költeni.

Szabolcs

(#83376) SpongyaBob válasza MrChris (#83372) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Ez a Silky nekem nagyon nem jön be. Lightroom-ban már csípőből tudom mi hol van, hozzászoktam ennek használatához. Érdekes, hogy a kövület E-P1 is benne van :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#83377) madgie válasza SpongyaBob (#83376) üzenetére


madgie
titán

Az Olympus színprofilok ezer éve benne vannak a LR-ban, a Pana és a Pentax volt évekig a kivétel, épp tavaly néztem, hogy a Pentax már belekerült, hála Istennek idén a Pana is, idővel remélhetőleg az összes típus.

(#83378) Golota válasza SpongyaBob (#83376) üzenetére


Golota
aktív tag

Hasonlóképpen látom: lassú és a felhasználói felület egyáltalán nem intuitív. Ellenben a sharpening funkció szemmel láthatóan sokkal jobb, mint a LR-ban. Ráadásul egyetlen nyomorul csúszka állításával sokkal élesebbre tudtam venni, mint a LR-ban az összes büvészkedéssel. Mindezt észrevehetö zajosodás nélkül... Ez azért elég komoly fegyvertény.

[ Szerkesztve ]

(#83379) MrChris válasza Golota (#83374) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha hozzászoktál az adobehoz, beidegződtek, hogy hová nyúlj meg annak gördülékenységéhez akkor kellemetlen kínlódás a Silky használata. Folyamatosan táraz és lassú a preview. Pár éve használom, megszoktam és így már kifejezetten egyszerűnek tűnik. Korábban linkeltem, hogy ez nagyon meglepett. Továbbá a mosoda is picit másmilyen lesz. Van P, A, V, C (valszeg provia, astia, velvia, chrome) representation, Panával bőrhöz nem annyira jó, de más területen, pl az eget nagyon jóra csinálja, csak figyelni kell, mert előfordulhat maszkos hatás, perem.
Lr helyett inkább a fotosopban rawozom, nem kell katalógussal szenvedni.

(#83380) Golota válasza MrChris (#83379) üzenetére


Golota
aktív tag

Igen, a LR katalógus az egy nagy szívás, ha nem úgy használod, ahogy a készítök megálmodták. Én már egy ideje megszoktam és próbálom az elönyeit kihasználni, de valóban nem evidens. A PS rawozással egyetértek, csak ugye ott meg a batch processing nem játszik...

Mindent egybevéve: nem leszek Silky user, de remélem az Adobe-nak alátesznek egy picit, mert a színkezelés, meg az élesítés valóban köröket ver a LR/PS-re.

(#83381) scarabaeus válasza Golota (#83380) üzenetére


scarabaeus
őstag

(Én meg szentségtörésként egy sima konvertálóprogramként használom a LR-ot, sőt van egy mentett állapotom zipben az üres katalógusfájlos állapotáról, időnként felülcsapom vele a katalógust, az átmeneti RAW könyvtáram ürítésekor, mert nem érdekel a katalógusa)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#83382) hibavissza válasza Golota (#83380) üzenetére


hibavissza
veterán

Erre megoldás az ACR+Bridge. Faék egyszerűségű az egész és adják a Ps-hez ingyen. A Lr nekem mindig is kicsit hipszter dolognak tűnt, de van amikor nem lehet megkerülni.

[ Szerkesztve ]

(#83383) MrChris válasza Golota (#83380) üzenetére


MrChris
nagyúr

Csoportosan úgy szoktam, hogy megfogom a rawokat és ráhúzom a PS-re, ekkor bal oldalt listában megjelennek. Még az is lehet, hogy elég a mappát ráhúzni. Ekkor a beemelteket egyszerre is lehet menteni. De még csak pár hete használom Lr helyett.
Nekem mindegy, hogy Silky, Lr, Ps, C1 csak tetszen ami kijön belőle.

(#83384) Golota


Golota
aktív tag

Igen, sok igazság van ezekben, de a LR kezelöfelülete jobban ki van találva a batch editinghez. Ezzel együtt gyakran én is "átugrok" PS-be közben. Amúgy ennek a katalógusnak egy profi fotós számára elég sok haszna van, csak az olyan hobbistáknak, mint én, inkább nyüg. Nem lene ez baj, ha nem törölném a raw-ok 99%-át.

(#83385) bakosgabor57


bakosgabor57
őstag

Hali!
Panasonic G7- hez milyen egyszerű távkioldót ajánlotok? Pana-kompatibiliset sehol nem látok...

[ Szerkesztve ]

(#83386) kátú válasza bakosgabor57 (#83385) üzenetére


kátú
őstag

Ebay és tömve van minden

It still works!

(#83387) asdf_ válasza bakosgabor57 (#83385) üzenetére


asdf_
veterán

Zsinoros vagy zsinortalan? Megkonnyitene a helyzetet ;)

(#83388) rooney8 válasza rooney8 (#83367) üzenetére


rooney8
aktív tag

kipakolva a dobozt, megtaláltam az infraszűrőt is, amit kivettek/kicseréltek.
szerintetek próbáljam meg ezt visszaalakítani, vagy adjam el így?
ha visszaalakítás, akkor pedig gondolom egy normál szervizben nem csinálnak ilyen műveleteket. hol próbálkozzak?

(#83389) bakosgabor57


bakosgabor57
őstag

Köszönöm, megrendeltem..., vezetékest, postával 4k.
Csak azt tudnám ugyanez pana dmw rsl1 név alatt miért huszonezer?

[ Szerkesztve ]

(#83390) bakosgabor57 válasza bakosgabor57 (#83389) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Sajnos beleestem az elkapkodott választás hibájába, hazai boltban is van utángyártott 3k+ futár.

[ Szerkesztve ]

(#83391) LélekVándor


LélekVándor
tag

Hali! Nagyon úgy néz ki, hogy csatlakozom a micro 4/3-osokhoz jómagam is, mert úgy döntöttem veszek egy Panasonic G80-ast. Nem mondhatnám, hogy szerencsém volt:-). A tegnapi napig a Media Markt-ban 289.000 Ft volt a 12-60 as objektívvel együtt, már a fizetés gombon remegett az ujjam, mikor úgy döntöttem, hogy kevés az 1 év garancia, inkább ráfizetek még 16 ezret és legyen 5 év garancia. Nagy kár volt! Megrendeltem a DigitCam-ből 305.000-ért, de a mai napon kaptam egy hívást, hogy hiába, mert nincs Náluk és a beszállító sem tudja garantálni a gépet szeptember végéig sem, így lejárna a promóció is, ami az 5 év garit illeti. Mentem vissza a MM honlapjára és a régi ár, 322e Ft fogadott...Most várok valami értelmes akcióra, mert ahol lehet kapni, ott 321.000 a legolcsóbb, és persze csak 1+1 év garancia lesz szeptembertől.

Mindegy, kipanaszkodtam magam:-). Milyen állványt tudnátok hozzá ajánlani? Olyan 35-40ezer forint lenne max, amit költenék rá, (de persze örülnék, ha ennyit sem kellene). Vízszintező gömbfej mindenképpen legyen rajta, és legyen masszív, hogy az első fuvallat ne döntse fel. Valamint szeretnék hozzá Nikonos és Canonos adaptert is. Egyszer valaki linkelt egy magyar üzletet, ahol értelmes áron volt töménytelen mennyiségű adapter. Esetleg tudtok linket ajánlani? Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#83392) MrChris válasza LélekVándor (#83391) üzenetére


MrChris
nagyúr

Először szerezd be a szettet, próbálgasd és majd kiderül kell e állvány. Vannak értelmes gyutávú CaNikon obijaid? Mert hogy elég lassú velük a fókusz, meg nagyobbak mint a natívak. Csak nagyon muszájból használnék olyanokat.

(#83393) LélekVándor válasza MrChris (#83392) üzenetére


LélekVándor
tag

Főleg videóra fogom használni manuálban, professzionális használatra lesz(pénz keresés), azt valóban nem írtam. Pontosan ezért nem jöhet szóba Sony fényképezőgép, mert a melegedéssel nem tudnak mit kezdeni, és egy ilyen géppel nem dolgozhatom felelősségem teljes tudatában, még akkor sem ha FullFrame-es. Sokáig őrlődtem, és ma már simán megvenném a Pana GH5-öt a Sony A7sII-vel szemben, még akkor is, ha a Sony lene olcsóbb. Fuji X-T2 meg jó meg szép, csak inkább fényképezőgép, mint kamera. Nagyon kevés a videós beállítás és nincs LOG sem benne, valamint úgy tudom, hogy felvétel közben nem lehet beleközelíteni a képbe(ezt mondjuk egy olyan X-T2 tulaj mondta, aki inkább fotózik, szóval lehet csak nem találta meg hogyan kell), valamint a Fujikkal, tudomásom szerint, csak olyan obik adapterezhetők(ha nem csak nyitva szeretném használni), amiken van külön blende állítási lehetőség. A 12-60mm -es obi csak azért kell, mert nagyon jó ár/értékben kapom a váz mellé, és legalább tudom a gyári(tehát nem adapteres) AF-et is használni, mondjuk ha néha fotózom is vele.

Az állvány létjogosultsága nem kérdés számomra. A G80 lenne a másod gépem, a későbbiekben szeretnék mellé egy GH5-öst, ahogy említettem de most ezt nem engedhetem meg magamnak. Ja igen, ha kiváncsi vagy leírom szívesen milyen objektíveim vannak: Canon 10-20mm f3,5-5,6(ez igazából nem játszana de megtette a szolgálatát már Nekem bőven) Canon 24-70L f2.8, Nikon 80-200 f4(ez egy régi manuál de nincs jobb obim ebben a tartományban). 80mm f1.9 Mamiya, 50mm f1.4 Sigma Art. Tamron 17-50mm f2.8 (sajna hibás, gombokért eladó:-) ). Eladni nem szeretném az objektíveket, mert a továbbiakban (min. 5 év sztem:) ) bízom benne, hogy a gyártók konkurálása végett lesz vállalható FF MILC is(mielőtt bárki felháborodni videóra gondolok itt), és akkor szeretném,, ha FF objektívjeim már meglennének. A másik ok, ami miatt nem szeretném eladni a jobb obikat(24-70, 50mm), az, hogy szeretnék venni egy focal reducertt hozzájuk.

[ Szerkesztve ]

(#83394) MrChris válasza LélekVándor (#83393) üzenetére


MrChris
nagyúr

Értem. Adapterezett CaNikon obikkal nincs tapasztalatom, de azért ellenőrizném mennyire korrekt az elektronyos blendevezérlés. "Felvétel közben nem lehet beleközelíteni a képbe" ezt nem annyira értem, vagy hiányos a tudásom, felvétel közben eddig egyik Panámmal sem lehetett mással közelíteni lábzoomon kívül mint a zoom tekerővel. Egy extra van az extended tele converter/etc ami egy fhd kivágás, crop a szenzoron, kb 2.3/6-os szorzóval. Kb megegyezik a 4k fhd-ra való kroppolásával. 4k rögzítés óta már nincs nagy jelentősége. Nem lebeszélni akarlak, csak azért írok, hogy számodra megfelelő vázat válassz. A videós fórumon van egy srác aki komolyabban beleásta magát a Fuji xt2-vel való videózásba, még egy külső rögzítőt is vett hozzá a 4:2:2/8bit és prores miatt. Érdemes lenne felvenned vele a kapcsolatot mi a tapasztalata.

(#83395) Nippon válasza LélekVándor (#83393) üzenetére


Nippon
őstag

Sokan dolgoznak Sony gépekkel és nincs ilyen problémájuk, konkrét ismerősöm is van aki reklámfilmeket és esküvőket vesz fel, hagyjuk már ezt a baromságot.

(#83396) LélekVándor válasza MrChris (#83394) üzenetére


LélekVándor
tag

100%-os belenagyításra gondolok(extended focus, a jelenlegi kamerámon így hívják) felvétel közben. Azt remélem tudja a G80, erről nincs infom sajna. A Canon 60D pl. csak Magic Lanternnel tudja.
Köszi, tudom szoktam olvasni a videós fórumot is.

Nippon: Valóban nincs gond velük egészen addig, ameddig csak FHD-ban rögzítessz...

[ Szerkesztve ]

(#83397) Royo85 válasza schawo (#83322) üzenetére


Royo85
tag

Szerintem az Olympus E-M10 Mk II elég jól elvan eresztve.
Egy lépcső simán kihagyható.
Majd cserélem az Mk IV-re. :DD

(#83398) madgie válasza Nippon (#83395) üzenetére


madgie
titán

Az a baromság, hogy kispórolták belőle a megfelelő hőelvezetést, mindezt konzekvensen, generációk óta(!).

(#83399) hibavissza válasza Nippon (#83395) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem tudom rendesen átolvastad e amit írt? Nincs pénze csak a G80-ra.

[ Szerkesztve ]

(#83400) xXxian válasza LélekVándor (#83391) üzenetére


xXxian
senior tag

Szia,

Itt még mindig van, ahol 321k a kit. 220V-nál raktáron.

Edit: sőt, van olcsóbb is!

Azt mondom, vedd meg 0831 előtt, s lesz 5 év gari. Edigital-nál (ha jól emlékszem 30+ k volt a plusz 2 vagy 3 év is.

Panashopra is rácsöröghetsz, mikor én vettem mondták, hogy ja, van most egy -10% akció.

X

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.