Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#66401) Cyborg válasza jjeahh (#66399) üzenetére


Cyborg
őstag

Én Speedout-ot szoktam használni tesztelésre,nekem bevált.

(#66402) konyi79 válasza jjeahh (#66399) üzenetére


konyi79
addikt

Tedd olyan olvasóba, amit nem korlátoz az USB2-es kapcsolat, aztán eressz rá egy CristalDiskMark-ot. Átfogó képet ad majd a kártya teljestményéről, én ezzel szoktam rámérni, meg mindenre. Hamar kidobja melyik pendrive-ot ne akarjam pl dokumentumok másolgatására használni.
Fényképezőben jobb a helyzet, a nagyobb file-ok írása a mérvadó.

(#66403) Superbad válasza weiss (#66400) üzenetére


Superbad
tag

Köszi szépen, megnézem!

Neked is thx @jjeahh !

(#66404) PNP válasza jjeahh (#66399) üzenetére


PNP
őstag

CrystalDiskMark

schawo: kösz, ezt nem tudtam.

[ Szerkesztve ]

(#66405) Mercutio_ válasza jjeahh (#66399) üzenetére


Mercutio_
félisten

Usb3 portra kötött kellően gyors olvasó és h2testw program, ez a fake méretű vagy hibás szektorú kártyát is kijelzi.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#66406) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Köszi mindenkinek! :R Laptop beépített kártyaolvasó is megfelel? Van külső kariolvasó is, de csak usb 2.0-ás.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#66407) Balinov


Balinov
félisten

Crasok, G3+14-42MKII-nel vakito napsutesben neha van olyan az EVF-el, mintha huntolna. normalis ez?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#66408) ANOka válasza jjeahh (#66406) üzenetére


ANOka
őstag

"Laptop beépített kártyaolvasó is megfelel?"

Tudod, hogy milyen sebességű portot használ?

[ Szerkesztve ]

(#66409) madgie válasza jjeahh (#66406) üzenetére


madgie
titán

Le kell tezstelni több kártyával, én is a Mac Mini beépített SD olvasóját használom, nem tudtam még egy kártyával sem elérni a határait.

(#66410) jjeahh válasza ANOka (#66408) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nem :B

madgie: 40mb/s kártyákkal is max 18mb/s lett az eredmény, ezek szerint vagy lassú a kártyaolvasó, vagy hamisítvány a kártya? Esetleg ennyi a valós teljesítménye egy 40mb/s karinak és normális? :F

Balinov: első, gyári fw-vel a gh2 is valami ilyesmit csinált, bár minden fényben, minden obival, egy szoft frissítés megoldotta...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#66411) MrChris válasza Balinov (#66407) üzenetére


MrChris
nagyúr

Fókuszt vadássza? Ezt befolyásolja hogy evf-et használsz?

(#66412) Balinov válasza MrChris (#66411) üzenetére


Balinov
félisten

azaz, erdekes, mert a 30-as sigma art-tal nem emlekszem,hogy lett volna ilyen.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#66413) MrChris válasza jjeahh (#66410) üzenetére


MrChris
nagyúr

Kérdés hogy a kariolvasó hogyan van portolva, gondolom a beépített usb2-n működik és akkor 2-es lehet az olvasó is. Nálam usb-2vel usb 3-as vinyó bírt 30mb-t ennél valszeg csak keveseb lehet. Ennél nagyobbhoz a portnak&olvasónak is 3-asnak kell lennie. Kártyás topikban kéne kérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#66414) MrChris válasza jjeahh (#66410) üzenetére


MrChris
nagyúr

találtam egy ilyet:
i.imgur.com/gX7ED.png

Szerintem usb2-es a notid port&olvasója.

(#66415) jjeahh válasza MrChris (#66413) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ok, köszi! Szerintem egyelőre a tesztelés akkor elmarad, mert normális kariolvasóm nincs... elvileg megbízható eladóktól voltak rendelve a kártyák, remélem eredetiek

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#66416) Balinov válasza jjeahh (#66410) üzenetére


Balinov
félisten

par hete ratoltam az 1.2-es FW-t, (1.0 volt rajta), frisebb nincs a g3-ra. A pana zoom meg talan 1hete van meg

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#66417) jjeahh válasza Balinov (#66416) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Obira nincs fw? Amúgy nálad nem biztos az a gond, mint nálam volt gh2-vel, nem tudod levideózni vagy valami? :D Ha sigmával nem csinálta, akkor lehet az obival van valami...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#66418) Superbad


Superbad
tag

Létezik a Leica 25mm 1.4-nek sima four thirds változata is?
Ugye nem?
Rákerestem, de nem egyértelmű.

(#66419) Tin_Shield válasza Superbad (#66418) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Létezik 4/3-ra 25 f1.4

[ Szerkesztve ]

(#66420) jjeahh


jjeahh
nagyúr

a két mai modellem:

off: és a mai zsákmány, 5 kiló ilyen :))

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#66421) Superbad válasza Tin_Shield (#66419) üzenetére


Superbad
tag

Köszönöm!
Az bed nyúz! :))

(#66422) MrChris válasza Superbad (#66418) üzenetére


MrChris
nagyúr

Csak valami eszement ára van. Pedig a zd50/2 és ez a 25/1.4 egy E1-el elég jó 'retró' szet :D pedig csak bő évtizedes cucc

(#66423) Balinov válasza jjeahh (#66417) üzenetére


Balinov
félisten

Neztem, H-FS1442A jeloles van az obin, pana oldalan nincs fw hozza. Most jottunk meg a tengerpartrol, par kepet lottem, direkt EVF only modban es nem mindig vettem eszre a focus huntot.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#66424) jjeahh válasza Balinov (#66423) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hm érdekes, ha a sigmával nem csinálja a kitobi a ludas szerintem, nekem első gen 14-42 van meg sigma 60, azokkal nem vettem észre ilyesmit. Kíváncsi lennék más vázon is csinálja-e... az elkészült képen gondolom nem látszik melléfókuszálás ilyenkor vagy ilyesmi

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#66425) Balinov válasza jjeahh (#66424) üzenetére


Balinov
félisten

2x vittem eddig ki az MKII-t, de csak masodszor vettem eszre, akkor sem mindig, kepeket lcd-n nezve eddig okesnak tunik, ott a fokusz, ahol en szeretnem (es tenyleg gyors). LCD-n komponalva meg eddig nem vettem eszre.

Remelem este be tudom fejezni a szelektalast, feldolgozast es majd latszik, hogy jo helyre ment-e a fokusz.

Hogy tudnam levideozni? M8 van csak, ami normalis fhd videot keszit.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#66426) jjeahh válasza Balinov (#66425) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha elég kicsi a közelpontja az m8-nak, akkor kukucskához tartott obival le lehet. Én anno a gh2 hibás keresőjéről sima kitobival lőttem képet.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#66427) Parci válasza jjeahh (#66420) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

óbazz, nem kicsit vagyok irigy... :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#66428) Schanyee válasza Balinov (#66423) üzenetére


Schanyee
senior tag

nekem a 20-as fix Pana csinált ilyent a g3-on, de sima kijelzőn, én szinte sosem használtam az evf-et. Az érintkezők letörése kicsit javított a helyzeten.

(#66429) jjeahh válasza Schanyee (#66428) üzenetére


jjeahh
nagyúr

letörése = letörlése? :D vagy tényleg le kell törni?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#66430) Lassú Víz válasza jjeahh (#66429) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Tényleg, de csak a tiédről. ;]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#66431) Schanyee válasza jjeahh (#66429) üzenetére


Schanyee
senior tag

Bocsi, mobilról voltam, letörlésre gondoltam.

(#66432) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Hogyan igyuk magunkat kulturáltan agyhalottra.

Mikor: 2015.07.08.
Hol: Westend teteje - Laza tető
Hánytól: ?? (én 17:30 körül érek oda)

Juszt
Studi
Mercutio_
rbalint88

(#66433) Real_Necro válasza Real_Necro (#66361) üzenetére


Real_Necro
veterán

Megkaptam ügyvezetéstől a beszerzési engedélyt a GM1-re. Jól látom, hogy egy pótakksi közel 20ezer Ft-ba kerül? Továbbá mekkora szütyűbe fér bele a teljes szett töltővel obikkal? Ha már rendelem, fotoplus oldaláról kellene mindent beszereznem. :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#66434) .: JuSzT :. válasza Real_Necro (#66433) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Menj el, próbáld ki, próbáld bele egy táskába, aztán másnap rendeld meg. Úgy a legtutibb. Tényleg nagyon kicsi a gép meg a palacsinta, aztán egy nagy táska elég rossz neki, csak fityegne össze vissza.
Gyanítom az egész szett befér egy övtáskába.

(#66435) .: JuSzT :. válasza Real_Necro (#66433) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

(#66436) Real_Necro válasza .: JuSzT :. (#66434) üzenetére


Real_Necro
veterán

Tényleg jó pici. Még G3-hoz képest is.

Kipróbálásra nem lesz lehetőségem, meg nem is én fogom használni (max a 12-32-t ha elkérem 1-1 hétvégére) :DDD , hanem egyik csoportvezető kollegina. (no őt még majd meg kell tanítani alap szinten használni) :D

Lol, ez nagyon vagány így: :DDD

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#66437) Utka válasza jjeahh (#66420) üzenetére


Utka
tag

Hannibal jjeahh a kannibál! :C
Felfalta fotómodelljeit! :DD
És mi az áldozat neve? Varga Ánya?

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#66438) MrChris válasza Real_Necro (#66436) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szép arányos, így egyensúlyba kerül a gép, mintha egymáshoz tervezték volna :D

(#66439) jjeahh válasza Real_Necro (#66436) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ez így már majdnem olympus air :D

Utka: :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#66440) .: JuSzT :. válasza .: JuSzT :. (#66432) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

aki csatlakozna, írja hozzá a nevét

[ Szerkesztve ]

(#66441) Real_Necro válasza Real_Necro (#66436) üzenetére


Real_Necro
veterán

Egyébként azt elfelejtettem, hogy cégnek lesz vásárolva a gép. Ebben az esetben hogy él a garancia? Keresgélem de konkrétumot nem találtam. Lehet akkor csak a 2 év teljes körű gari él?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#66442) Mercutio_ válasza Real_Necro (#66433) üzenetére


Mercutio_
félisten

ebay, 7k körül van 2 pótakku, de talán itthon is van már utángyártott.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#66443) gorgo válasza .: JuSzT :. (#66432) üzenetére


gorgo
őstag

észben tartom, de nem rajtam fog múlni. Viszont akkor még embertelen idő lesz :( (páleszt isztok kísérő nélkül??)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#66444) .: JuSzT :. válasza gorgo (#66443) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

van az a pálesz amihez bűn a kísérő, de valszeg ez nem az a hely :)

(#66445) .mf válasza jjeahh (#66415) üzenetére


.mf
veterán

Ne légy már ennyire tejbetök :) Bocsánat, tejbegomba :DDD
1.) A hamis kártyák 99%-a nem attól hamis, hogy lassabban ír/olvas, hanem hogy nem annyi a kapacitása. Ezt meg USB2 porton is tudod ellenőrizni.
2.) Fényképezőgépbe úgyis az írási sebessége fog érdekelni, nem az olvasási, ami mindig gyorsabb. A legdrágább kártyákat leszámítva az írás nem maxolja ki az USB2-t. Nemrég jött "C10 / UHS-1 40 MBps" kártyám, írni meg csak 10-zel tudott, épp elérve a C10 / UHS1-et. UHS-2+/-3 az, aminél már egy USB2-es olvasó elfogy.
3.) 18 MBps = 144 Mbps, tudtommal ennyit nem bír írni a vázad :)

Szóval nyugodtan nyomasd csak neki a h2testw-t, ha azt akarod tesztelni, hogy igazi-e vagy hamis. Vakon sose. Mert ha a gépben egy nap fotózás végén írja ki, hogy "Card error", akkor már b...hatod.

Juszt: vazz, itthon vagyok egy hónapot, semmi nem történik; elmegyek egy hétre, egyből :DDD
Akkor majd legközelebb..

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#66446) Real_Necro válasza Real_Necro (#66441) üzenetére


Real_Necro
veterán

Amíg jön esetleg más forrásból válasz küldök egy mailt fotoplusnak, hátha tudják. A gyári bőr tok teljesen véd vagy csak alul ilyen belerakós szütyő?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#66447) jjeahh válasza .mf (#66445) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A 32gb karikon 30gb hely van, a 64-eseken 60, ez így most oké vagy sem? :F A 8gb kingstonomon meg 7,40... ezt a h2testw-t 32 gigással elindítottam, és azt írja 30 min remaining, 64-essel 1 órát tesztel? ááhh.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#66448) .: JuSzT :. válasza .mf (#66445) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Néma gyereknek .. :)

[ Szerkesztve ]

(#66449) Balinov válasza jjeahh (#66447) üzenetére


Balinov
félisten

igen, hulye gyartok vagy 1 evtizede, ha nem tobb 1000-el osztjak, nem 1024-el, asszem azt a maradek 2-4gb-ot a fat foglalja el

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#66450) Studi válasza jjeahh (#66447) üzenetére


Studi
addikt

Igen, mert 1Gb=1.000Mb=1.000.000Kb=1.000.000.000byte "hivatalosan" :U

Balinov: nem olyan új dolog ez, meghajtóknál így volt, mióta az eszemet tudom, csak korábban, még a megabyte-os időkben sokkal kisebb volt az elcsúszás emiatt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.