Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#65251) ati3x válasza totálkezdő (#65249) üzenetére


ati3x
senior tag

Szerintem 2.8-on mindegyik frankó. A régi canon SSC, igen, 50milis. De elég közel van a 45-höz. Igen, a fényviszonzok.. Első körben ugyanakkor lőttem az SSC-vel is, peakingel, belenagyítás nélkül.. No már kezdem sejteni, miért szidják a peakinget. :) Szóval kellet egy másik sorozatot lőnöm kb fél órára rá, amikor észrevettem. Akkor már megváltoztak a fényviszonyok.. Visszatérve a Canonra, fura, hogy a gép alapból sötétebbre lőtte a képet ezzel az obival. Meg azért az látszik, hogy ne mai csirke.. A színei valahogy nem az igaziak... Volt anno egy pl1-em, azon is járt, de előtte volt egy 55/1.8-as takumar.. Ami lehet hogy nem volt ennyire borotva, de a színei, meg a képe sokkal jobban bejött. Kicsit hasonlított a 45-re. De valahogy a kedvencem a sami 7.5 halszem. Nem tudom de olyan színek jönnek elő azzal az obival... sami1 sami 2

(#65252) Freddy76 válasza Studi (#65243) üzenetére


Freddy76
addikt

Mivel jössz? Fogsz inni?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#65253) gorgo


gorgo
őstag

Na bazz, nekem ez a hét elég necces, konkrétan nem rajtam múlik, hogy ott tudok-e lenni. De ha tudok, megyek! Illetve este 8 után már elég valószínű hogy odaérek...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#65254) Studi válasza Freddy76 (#65252) üzenetére


Studi
addikt

Nem! ;]

(#65255) Lassú Víz válasza hibavissza (#65250) üzenetére


Lassú Víz
őstag

"minden kép expozíció/kompozíció hibás. de gondolom ez nem gond"

Azt hittem hülyéskedsz :DDD

(#65253) gorgo: Ott szoktunk még lenni. Legutóbb is kb. 1/2 10-kor indultam, de még nem volt vége.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#65256) Studi


Studi
addikt

Akkor listázzunk egyet!

gorgo
Mercutio_
Studi

(#65257) Lassú Víz válasza Studi (#65256) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Akkor listázzunk egyet!

gorgo
Mercutio_
Studi
Lassú Víz

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#65258) hibavissza válasza Lassú Víz (#65255) üzenetére


hibavissza
veterán

látom sikerült megfogni a lényeget :))

(#65259) Rum.cájsz


Rum.cájsz
tag

Segítséget kérnék, cimbi nemrég vett egy Leica D-Lux 4-t és keres hozzá valami diszkrét csuklópántot. Nem azt a cérnából valót, meg DSLR-ekhez gyártott vastag verziót. Asszem korábban valaki mutatott 1-t, ha jól emlékszem Pana GM1-re? Előre is köszi :K

(#65260) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Olvastam, hogy többen használtok Patona akksikat. Érdemes a az 1100mAh-s premium változatot venni, vagy pótnak teljesen alkalmas a 900mAh-s sima? Csak vészhelyzet esetére venném, nem állandó használatra.

(#65261) Mercutio_ válasza Lassú Víz (#65257) üzenetére


Mercutio_
félisten

Sörözés holnap azaz csütörtökön a Sladekben ~17:30-tól.

gorgo (8 után elvileg)
Mercutio_
Studi
Lassú Víz

szerk.: irányjelzőn bedobja valaki? Jahno-nak szóljatok.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#65262) Freddy76 válasza Mercutio_ (#65261) üzenetére


Freddy76
addikt

gorgo (8 után elvileg)
Mercutio_
Studi
Lassú Víz
Freddy76 (talán, de hét előtt nem)

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#65263) Tin_Shield válasza Bazsee71 (#65260) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A BLS5 akksikat nem ismerem, BLN1-ből narancs címkéjű (1050 mAh-s) van nekem, az korrekt, nagyjából azt hozza amit gyári, ennyi nekem elég is, pontosan sosem számoltam utána. Felváltva használom több mint egy éve, eddig nem nyűgösködött. A DSTE BLS5-öt szokták még ajánlani.

(#65264) MrChris válasza Bazsee71 (#65260) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nekem vannak patona akksijaim. Eddig bárhány utángyártottat használtam mind érezhetően hamarabb merült. Főképp mikor egymás után használod nagyüzemben. Tároláskor meg sokkal jobban merül mint a gyári. Végül vettem eredetit fél áron.

(#65265) gorgo


gorgo
őstag

Jelentem időben ott tudok lenni holnap, nem csak este. Studi, nem cipelnéd :) el 12-40-et?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#65266) Lassú Víz válasza gorgo (#65265) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Hazafelé már nem kell cipelni, levesszük a válladról azt a gondot szívesen :D

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#65267) Mercutio_ válasza Tin_Shield (#65263) üzenetére


Mercutio_
félisten

DSTE-t használok G3-ban, az mindkettő rendben van, közel a gyári kapacitást hozzák.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#65268) Lassú Víz válasza Freddy76 (#65262) üzenetére


Lassú Víz
őstag

gorgo (8 után elvileg)
Mercutio_
Studi
Lassú Víz
Freddy76 (talán, de hét előtt nem)
Jahno: "Még csak 3 programom van arra a napra, de akkor próbálkozom. 19h-ig dolgozom, szóljatok csak, az nekem ide 10 perc, szerintem érkezem."

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#65269) Bazsee71 válasza Mercutio_ (#65267) üzenetére


Bazsee71
őstag

Köszönöm a válaszokat! DSTE-vel teszek egy próbát, dx.com-on igen jó áron kínálják. :)

(#65270) Mercutio_ válasza Bazsee71 (#65269) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azt azért jelzem for the record hogy én Pana vázhoz gyártott aksit használtam, nem tudom az Olympusokhoz gyártottak is azonos minőségűek-e.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#65271) pandur99 válasza Bazsee71 (#65269) üzenetére


pandur99
aktív tag

Olyban nem minden utángyártott akkut lehet a gyári töltővel tölteni, nekem itthon sikerült olyat venni, amit aztán vissza kellett vinnem, úgyhogy jól nézz utána! A Patona jó, az OTB is, másról nem tudok nyilatkozni.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#65272) aginor válasza konyi79 (#65190) üzenetére


aginor
addikt

Ok, hogy megvetted, de akár meg is bánhattad volna, de ezek szerint nem tetted. ;)
FL-36-ot néztem én is, de még az is nagynak tűnt az E-M5-re és nem gyakran látni használtan. Metz Mecablitz 44 AF-1?

pandur99: köszönöm a választ! :R

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#65273) Lassú Víz válasza aginor (#65272) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Meike MK320 pl. aliexpress-ről értelmes áron beszerezhető.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#65274) hegyimorc válasza Mercutio_ (#65270) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Ellenpéldaként megemlítem, hogy volt/van DSTE akkum Olyhoz, Sonyhoz, Panához és GoProhoz és mind jó volt, kivéve a Pana. Az az egy használhatatlan :D

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#65275) Studi válasza aginor (#65272) üzenetére


Studi
addikt

Metz 44-es nagyobb, mint az FL-36-os. Ráadásul én még a kijelzős Metzek kezelésétől is agybajt kapok, nem is akarom tudni, hogy ez milyen. Egyedül az érintős 52-AF1 az, amit képes vagyok a vérnyomásom jelentős emelkedése nélkül használni.

(#65276) Bazsee71 válasza pandur99 (#65271) üzenetére


Bazsee71
őstag

De jó, hogy már ezzel is kezdik ezt a játékot. :(((

Olvastam pár értékelést, külföldi fórumot, de sehol nem említették, hogy ne működne vele. Bízom a legjobbakban.

(#65277) cselt


cselt
senior tag

Erről a Meike MK320 vakuról van valakinek személyes tapasztalata? Vaku vásárlás előtt állok, FL-36R lenne a kiszemelt, csak elsőre lehet nem költenék annyit vakura. Ez mennyivel tud kevesebbet nála?

(#65278) thess


thess
csendes tag

Sziasztok!

Tervezem egy E-PL6 beszerzését. Ettől már csak egy Samu-NX300 téríthet el.
Segítenétek feloldani a dilemmám?

Köszönöm!

(#65279) Studi válasza thess (#65278) üzenetére


Studi
addikt

Szia!

Ha csak kitobival szeretnéd használni, akkor bármelyik jó választás lehet. Ezesetben célszerű megfogdosni, kipróbálni mindkettőt, és a személyes benyomásaid alapján dönteni. Tudásban nincs egetverő különbség a két gép között.
Ha viszont később bővítenél, vennél hozzá obikat, vakut, más kiegészítőket, akkor az Olympus mellett sokkal több lehetőséged lesz.

(#65280) eeXaa válasza thess (#65278) üzenetére


eeXaa
addikt

ha fontos a low light perfomance, a samsung jobb lehet, nagyobb szenzor kevesebb zaj..

(#65281) Bazsee71 válasza thess (#65278) üzenetére


Bazsee71
őstag

Igaz eddig csak egy próba erejéig volt alkalmam az Oly 14-42mm-es obit használni, de minőségérzetben legalább egy kategóriával a Samu 18-55-öse felett van. Utóbbit számomra nagyon rossz érzés volt tekergetni.

(#65282) Maximum1 válasza Bazsee71 (#65281) üzenetére


Maximum1
őstag

Az az érdekes hogy itthon az E-PL 6-ot 14-42 II R obival adják, míg ha kintről rendeled akkor a 14-42 EZ obit kapod ami azért 1/3 a réginek.
Én is szívesen beszereznék egy ilyen obit, sokkal barátibb/kompaktabb lenne a mérete a gépnek.
Azt a samut én is néztem, batár nagydarab.

Szerk: közben látom itthon is van, lehet választani dupla kitt vagy kis obi.

[ Szerkesztve ]

(#65283) MrChris válasza Maximum1 (#65282) üzenetére


MrChris
nagyúr

Volt már a kezedben azaz EZ obi? Kipróbáltad? Abban motoros a zoom, tisztára kompakt fíling.

(#65284) Maximum1 válasza MrChris (#65283) üzenetére


Maximum1
őstag

Csak láttam, nem volt benne aksi így nem tudtam kipróbálni.

(#65285) .mf válasza jjeahh (#65158) üzenetére


.mf
veterán

Tudod, a jobb felső sarokban van egy mágikus rész, amit úgy hívnak, hogy "Kereső" ;]
6615. Jóféle, csak kicsi a max magassága, és sokat kell hajtogatni-csavargatni. Meg a tokjánál nagyon elméretezték a pánt hosszát.
Japánban vettem nagyon leértékelve használtan Slik Sprint Minit, az is jó, kisebb a magassága, de jóval könnyebb és gyorsabban felállítható, jobb arra az esetre, ha cél a kisebb tömeg és méret.
Ha most vennék, talán Q-668, az már normál magasságú, de összecsukva csak kicsit nagyobb. Az ilyeneknek viszont a monopodként kicsavarható láb menete a gyenge pontjuk, az a fícsör inkább hanyagolandó.

Üdv Oslo mellől Lillestrømből. Lassan éjfél, 10 körül ment le a nap, de még mindig éppcsaklement fíling van. Már nem is kérdés, hogy miért a tél ajánlott az északi fényekhez, pedig ez még csak nem is a sarkkör, és nem is a nyári napforduló.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#65286) jjeahh válasza .mf (#65285) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Köszi, időközben rájöttem, hogy nekem fluid fejes állvány kell, ez alaposan leszűkíti a kört

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#65287) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Remélem hamarosan lehetőségem lesz az e-pl5 vázat egy e-m10-re cserélni. Cserébe be kell áldoznom az oly 14-150 obit, viszont a sok extráért cserébe nem bánom.
Azt viszont nem találom sehol, hogy az e-m10 mennyivel jobb képminőségben. Elvileg ugyan az az érzékelő van bennüm ha nem.tévedek?

(#65288) MrChris válasza qpakcovboy (#65287) üzenetére


MrChris
nagyúr

jaja, kb pontosan ugyan olyan képe van.

(#65289) .: JuSzT :. válasza qpakcovboy (#65287) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

AA szűrő mentes az EM10.

(#65290) qpakcovboy válasza MrChris (#65288) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Képalkotás szempontjából mondjuk annyi előnye van pluszban, hogy az AF sokkal gyorsabb és pontosabb.
Sokat fényképezem a kutyám, ezért ez szempont.

(#65291) MrChris válasza qpakcovboy (#65290) üzenetére


MrChris
nagyúr

ok, akkor jobb a képe ;]

(#65292) Fujis2950


Fujis2950
tag

Tisztelt Urak ( és hölgyek. - ha van :D)! Ki használ Panasonic DMC-GF6- ost? Mennyivel másabb mint az oly pl5 pl-6os? Miben jobb, esetleg rosszabb?[( általános használat, videó mód, vázban ill obiban lévő stabi jobb-e, esetleg zajszűrés melyiknél mennyire hatásos?) Főként családi esemény megörökítésére, kevés fényben, beltérben, illetve utazásnál, esetleg néha macro és eseményfotózás.

[ Szerkesztve ]

(#65293) rbalint88 válasza Fujis2950 (#65292) üzenetére


rbalint88
addikt

maximálisan hobbigép mindkettő, de az olyból jobb képek potyognak ki, sokkal jobb a szenzora és a jpeg motorja is. Nehéz komoly érvet találni a GF6 mellett.

(#65294) Fujis2950 válasza rbalint88 (#65293) üzenetére


Fujis2950
tag

kösz akkor eldöntve. már csak az acconyt kell megfűznöm, hogy a kompakt Fujinak mennie kell az oly helyett :D

(#65295) Mercutio_ válasza rbalint88 (#65293) üzenetére


Mercutio_
félisten

panAF :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#65296) Rum.cájsz válasza rbalint88 (#65293) üzenetére


Rum.cájsz
tag

ráadásul a GF6-ban nincs külső vaku csatlakozás, és ahogy írta kevés fényben, beltérben is használná, ami előbb utóbb kívánni fog valami jobb vakut, vagyis külsőt. a kérdés ezzel el is dőlt.

(#65297) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Egy tipp azoknak, akik E-M10-ben gondolkodnak: érdemes időben megrendelni a gépet, mivel raktáron nem nagyon marad belőle. Ha minden igaz ma érkezik áru a mintaboltba, de az kérdéses hogy raktárra egyáltalán maradt-e.

(#65298) .: JuSzT :. válasza Bazsee71 (#65297) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

sosem volt semmiből nagyobb mennyiség.

(#65299) Bazsee71 válasza .: JuSzT :. (#65298) üzenetére


Bazsee71
őstag

Én nem tudtam. Gondoltam megosztom, hátha valakinek még hasznos az info.

Jómagam is rendeltem. Ha ezt tudom, akkor korábban meglépem. Az alkalom amire kellene már nagyon közeleg, úgyhogy feszülten várom a visszaigazolást az áru érkezéséről. :)

(#65300) .: JuSzT :. válasza Bazsee71 (#65299) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

13:24 kor rendeltem, most írtak hogy mehetek érte.

csak váz

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.