Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#66551) MrChris válasza Dolphin (#66549) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nyílván nem mindnél, hanem csak bosszantó, hogy nem olyan ritka és évek óta visszatérő dolog. 4 olympusomból 2-nél volt dátum felejtés.

(#66552) g_g_g válasza Sera26 (#66550) üzenetére


g_g_g
őstag

Éjszaka én is töltőre tettem (E-PL5), kb. 11 órát volt rajta, de nem felejtett el semmit, dátum, idő ok.

(#66553) Sera26 válasza Sera26 (#66550) üzenetére


Sera26
aktív tag

Most tettem vissza az akksit, minden rendben, óra, dátum maradt.
De akkor 2 napja meg miért felejtette el?
Mindenesetre ha mégegyszer előfordul, felküldöm.

[ Szerkesztve ]

(#66554) hegyimorc válasza Sera26 (#66553) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Új gép? 2 napja még nem volt feltöltve a belső akku.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#66555) csacsi77


csacsi77
senior tag

Ha esetleg valaki venni akar PL6-ot.

AKCIJÓÓ

Öreg fater megoldja!!!!

(#66556) athomi válasza g_g_g (#66552) üzenetére


athomi
veterán

E-M10 használati utasításában olvastam olyat, hogy a dátum és idő beállításai visszaállnak gyári alapbeállításra, ha körülbelül egy napig nincs akkumulátor a fényképezőgépben. :)

[ Szerkesztve ]

(#66557) Sera26 válasza hegyimorc (#66554) üzenetére


Sera26
aktív tag

Igen, vadonatúj.
Szerintem is ez lehet, majd idővel kiderül.

(#66558) ati3x válasza anaqer (#66520) üzenetére


ati3x
senior tag

Ha már release.. :) Nekem is át kell nyomnom még pár rajzot a gyártáson a jövő héten, szabi előtt.. 26-án irány Magyarország!

Éppen most akarok venni egyDörr DCF52-es vakut. Ugye asszony testvérének az esküvője lesz. És nincs raktáron... Elég korrekt darabnak néz ki...

(#66559) schawo válasza ati3x (#66558) üzenetére


schawo
titán

Ezek vannak raktáron: [link] [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#66560) PNP


PNP
őstag

Létezik, hogy a Panasonic a PAL és NTSC régiókba más gépeket szállít? A 30 perces videó limitről tudok, viszont nem bírok kiválasztani 30/60 fps-t, csak 25/50-et. (Videó kimenet szabványa állítható, de az nem érdekes).

(#66561) schawo válasza PNP (#66560) üzenetére


schawo
titán

Így van.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#66562) MrChris válasza PNP (#66560) üzenetére


MrChris
nagyúr

Csak néhány régebbi vázat lehetett meghekkelve állítani a pal/ntsc videót.
Milyen a g7 fókuszsebessége? Mert hogy 'új technológia'!

(#66563) ati3x válasza schawo (#66559) üzenetére


ati3x
senior tag

Láttam.. A nissin még okés is.. De a dörr nagyobbat villant.. Ha már veszek akkor legyen combos. :) A kisebb dörr meg úgy néyem nem tud gyors vakuszinkront. Mindegy, írtam már nekik.. Ha belátható időn belül lesz dörr, akkor az lesz. Ha meg nem akkor a nissin.. Végül is az se rossz! :)

(#66564) schawo válasza ati3x (#66563) üzenetére


schawo
titán

Mit akarsz ennyire levakuzni? Nem tűnik úgy, mintha tudna HSS-t (mint mondjuk a Metz 52), akkor meg igazán szükség 50-es kulcsra. A 44 sem sokkal kisebb. Ha nem akarsz egy templomot, akkor jó a 44-es is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#66565) ati3x válasza schawo (#66564) üzenetére


ati3x
senior tag

Azt mondod, akkor legyen a nissin i40? Az a jelek szerint tudja a gyors szikront!

(#66566) hibavissza


hibavissza
veterán

[link]

[ Szerkesztve ]

(#66567) hibavissza válasza hibavissza (#66566) üzenetére


hibavissza
veterán

Miközben kínlódtam a kattintható képpel, kifutottam az időből. Szóval az alacsony dinamikájú pana szenzor....

[ Szerkesztve ]

(#66568) schawo válasza ati3x (#66565) üzenetére


schawo
titán

szerintem azt vidd

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#66569) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Valaki nem tudja milyen szabvány a gh2 mikrofoncsatlakozója? 4 napom van még egy melóig, utolsó pillanatban jöttem rá, hogy nem 3.5mm, sőt, neten azzal is riogatnak pár helyen, hogy 2.5mm sem :Y Most verem a fejem a falba, hogy mi lehet ez és honnan szerezzek ennyi idő alatt átalakítót :U

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#66570) theporcupine válasza jjeahh (#66569) üzenetére


theporcupine
tag

Pedig 2.5. Én egy sztereó 15cm-es 2.5 -> 3.5 átalakítóval használtam.

https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

(#66571) jjeahh válasza theporcupine (#66570) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Köszi! Időközben került 2.5mm jackes kütyü, ki is próbálom később :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#66572) tacto válasza tacto (#66544) üzenetére


tacto
aktív tag

Gyanitom, nem, tehat monologizalok tovabb: belevagok ujfent egy Olympus 45-ösbe, ha mar egyszer bevalt...

(#66573) konyi79 válasza tacto (#66572) üzenetére


konyi79
addikt

Én nem láttam még, lenne itt bárkinek, de linkeltek már összehasonlító tesztet, visszakeresheted.
Úgy rémlik, annyi a lényeg, főleg a sarkokban élesebb, meg talán nagyobb tárgytávnál sem kezd lágyulni.

(#66574) tacto válasza konyi79 (#66573) üzenetére


tacto
aktív tag

Igen, joreszt erre jutottam en is. Az arkülönbseg raadasul jelentös, föleg a penzvisszateriteses akcio reven.

[ Szerkesztve ]

(#66575) Lassú Víz válasza tacto (#66574) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A Pana nem stabis? Nem tudom milyen vázra kell, meg milyen fényhez, én Panára inkább a 42,5-öst venném a stabi miatt.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#66576) Fujis2950


Fujis2950
tag

pana gf 6osa van valakinek? Esetleg g6os? tapasztalatok?

(#66577) Studi válasza Fujis2950 (#66576) üzenetére


Studi
addikt

G6-om volt, az egy elég jó svájcibicska jellegű gép: mindenből egy jó átlagot hoz, de semmiben nem élharcos. Van benne egy korrekt 16-os szenzor, stabil, jó fogása van, rengeteg gomb, rengeteg funkció, kihajtható-forgatható kijelző, fullHD, focus peaking, meg minden jóság benne van.

GF6-ost inkább ne, az Oly E-PL5, E-PL6 vázai jobbak szenzorban, funkcionalitásban is, hasonló áron.

(#66578) Fujis2950 válasza Studi (#66577) üzenetére


Fujis2950
tag

köszi úgy néz ki benevezek egy G 6 osra, tanuló és családi gépnek megfelelne

(#66579) MrChris válasza Fujis2950 (#66578) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nekem meg még jjeahh-nak van g6-osa, Studi kb a lényeget leírta, még annyit tennék hozzá, hogy igazi műanyag gépváz, de szerintem jó fogása van. Van egy kis tolókapcsolója, nagyon megszerettem a használatát, kár hogy ezt nem folytatják. Rawozni ajánlott, magas ison már kezd gyengülni, az új 16-megás jobban bírja.

(#66580) hibavissza válasza MrChris (#66579) üzenetére


hibavissza
veterán

A G6-ban tényleg szög ugyan az a szenzor mint a GH2, G5-ben? És jól olvastam, hogy a G7-be is ezt szerelték?

(#66581) MrChris válasza hibavissza (#66580) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ja, csak kötsögök letiltották a multiaspectet, az csak a gh2-ben van ezzel a szenzorral. Kicsivel jobb zajban és színekben a g6, főképp annak akinek volt/van gh2-je és így tapasztalta.
Úgy tudom a g7-é egy újabb szenzor talán a gx7-esét kapta meg, ami 1fé-nyi zajjal jobb, dinamikája is nagyobb, kiegyensúlyozottabb, meg mintha magasison a színek jobban viselkednének, legalábbis a gx7 a tesztképek alapján ezt a benyomást adták. Nekem olyan nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#66582) hibavissza válasza MrChris (#66581) üzenetére


hibavissza
veterán

link

Találtam egy összefoglalót. Úgy tűnik a csúcs vázakban hanyagolják a Szoni szenzort a pdaf miatt.
Ennek tükrében gyanítom, hogy a G7 valami szoftveresen butított GH4/GX7/GM1 (Panasonic MN34230) szenzort kapott.

Jó lesz nekem az a G7 :)

[ Szerkesztve ]

(#66583) jjeahh válasza Fujis2950 (#66578) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nagyon jó gép, mindennel egyetértek, amit előttem írtak, viszont ártani nem árt kipróbálni mielőtt megveszed ha lehetséges, mert ugyanolyan műanyag feeling, mint az xxxd canonok, engem ez pl. nagyon zavar, ezért sokkal többet használom a gh2-őt. Ettől függetlenül fogásra, ergonómiára b*romi jó :))

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#66584) MrChris válasza hibavissza (#66582) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nekem is jó lenne :D
Gh4-hez képest gyengébb videós funkciókban. De gx7, gm1-hez képest miben tud kevesebbet?

(#66586) tacto válasza Lassú Víz (#66575) üzenetére


tacto
aktív tag

(Jogos, az OIS egy erös feature a masik elleneben).

(#66587) hibavissza válasza MrChris (#66584) üzenetére


hibavissza
veterán

Nekem egyik sem volt, de a DP-n dícsérik a magas ISO JPG színvisszaadását, képminőségét.....ilyet még nem olvastam Panára.
A videó mintákat nézegetve néha megugrik a tömörítés és olyankor nagyon látszik az adatfolyam nyirbálás. Érdekes, hogy csak néha kezd romlani a képminőség. Lehet, hogy csak Lyútyúb hiba.
Azért gondolom nem dísznek van a 200 Mbps a GH4-en. Valaki igazán írhatna rá hacket, de gondolom ez nem fog előfordulni, mert akkor rájuk rohadna a sok GH4 A 4k dci nem egy általános igény. :D

(#66588) Fujis2950 válasza Studi (#66577) üzenetére


Fujis2950
tag

G 6 akksija mennyi képet bír egy töltéssel? Beltérben azt olvastam, hogy jó képeket készít, igaz ez az alap optikára is? ( először csak az alapra lenne pénz ,de később mindenképp kell egy fix, fényerős objektív is.)A gépből kieső jpeg milyen? Minden esetben kell a Raw?- nincs időm mindig szerkesztésre.

(#66589) .: JuSzT :. válasza Fujis2950 (#66588) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nappal, jó fény mellett, csak a keresőt használva, elektronikus zárral, nekem majdnem 1000 képet bírt.

(#66590) Fujis2950 válasza .: JuSzT :. (#66589) üzenetére


Fujis2950
tag

na ez kellemes.kösz a választ.

(#66591) .: JuSzT :. válasza Fujis2950 (#66590) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ez azért a pozitív véglet, arra figyelj. Sok mindentől függ ez. Záridő, zár használat, kijelző használat, stb.

(#66592) Fujis2950 válasza .: JuSzT :. (#66591) üzenetére


Fujis2950
tag

persze, de 200 nál több, meg napfénynél jó ,ha van EVF nem " csak" kijelző. Egyébként mennyi egy pótakku árban?

[ Szerkesztve ]

(#66593) MrChris válasza Fujis2950 (#66592) üzenetére


MrChris
nagyúr

Eredeti vagy 20 rugó! Külsősök 3 ezertől. Én vadásztam eredetire és sikerült 7-ért szerezni, tovább bírja mint a patana premium vagy mi. Meg az eredeti jobban bírja nálam az állást.

(#66594) MrChris válasza hibavissza (#66587) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ritka ha dícsérik a pana színeit, de tény hogy ezek az újak jobbak mint a régi eresztés. Az első. generáció 12megás ótvar volt, az első 16-osok valahogy mindenütt véreznek. De gx7-től léptek egyet, bár a gf6 meg aszem a régi gx1 16megása.
De melyikről is van szó, gh4? :D

(#66595) Fujis2950 válasza MrChris (#66593) üzenetére


Fujis2950
tag

köszi akkor g6 ajánlott? fix objektívet hol érdemes később néznem, akér használtan?

(#66596) jjeahh válasza theporcupine (#66570) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Vazz, 2.5-ös jackből kétféle is van? (3 pin, 4 pin :F ) Egyel kipróbáltam és nem ment :(

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#66597) bacsig


bacsig
csendes tag

Szaisztok!
Ha valaki tudna segíteni egy Prémium klub kártyával egy mintabolti vásárlásnál, annak nagy örömmel adnék hálából egy üveg jobbféle vörösbort.

Dobjon egy privátot aki tudna segíteni.
Köszönöm!

(#66598) theporcupine válasza jjeahh (#66596) üzenetére


theporcupine
tag

A mikrofonhoz 3 pines TRS kell, a négyest a távkioldó használja. Az alsó sztereó 2.5, a felső a távkioldó.

https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

(#66599) schawo válasza bacsig (#66597) üzenetére


schawo
titán

Mit vennél? A visszaigénylés miatt fontos tudni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#66600) theporcupine válasza jjeahh (#66596) üzenetére


theporcupine
tag

Milyen mikrofont akarsz rárakni? Nálam sztereó van, Rode SVM X-Y. Monóhoz talán elég egy monó átalakító is, de ezt nem tudom, nem próbáltam, csak logikus lenne.

https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.