Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#66701) m3ss


m3ss
veterán

epl5 es epl6 kozott mi a kulonbseg timelapse funkciokon meg wifin kivul? mondjuk mindketto jol jonne...de 100 vs 130e duplakit ardiffi.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#66702) #40935168 válasza m3ss (#66701) üzenetére


#40935168
törölt tag

[link] Nem sok különbség van..

(#66703) ANOka válasza bacsig (#66700) üzenetére


ANOka
őstag

[link]

(#66704) bacsig válasza ANOka (#66703) üzenetére


bacsig
csendes tag

Köszönöm. Tudom, hogy így klubkártyához lehet jutni, de nincs szükségem 10e értékben semmire, és a 8000-t is inkább megspórólnám. Viszont ha valakinek már van kártyája az esetleg örülne egy kis "ajándéknak".

(Eddig nem ismertem a "csencselős" topikot. Menjek oda a kérésemmel?)

[ Szerkesztve ]

(#66705) Mirman válasza bacsig (#66704) üzenetére


Mirman
őstag

Szerintem megérné 10 000 körül neked is venni valamilyen fotós táskát és utána klubkártyát igényelni 8000-ért. Így ingyen van a táskád és 185 ezer forintban megállsz. Másrészt ha újonnan akarnál a későbbiekben obit vagy akármit venni akkor jól fog jönni hogy van klubkártyád. De ez csak az én laikus véleményem. :)

(#66706) daniduke


daniduke
tag

Srácok, egy óriási szívességet szeretnék kérni. Egy fényerős obira( Sigma sor valamelyik tagja, 14 2.5, 17 2.8, 20 1.7 stb) lenne szükségem egy napra/éjszakára, jövőhét szombaton. Ha akadna hozzá egy akármilyen váz is, az még jobb lenne. Szegeden és környékén tudnék érte menni, vigyázok rá mint szemem fényére természetesen.
Ellenszolgáltatásként sajnos csak sört /bort /pálinkát /cigit és egy hatalmas köszit tudok felajánlani. Nagyon köszönöm előre is, privátban vagy itt is várom a szíves segítségeket.

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#66707) ANOka válasza bacsig (#66704) üzenetére


ANOka
őstag

Szerinted lesz olyan kolléga, aki "két csomag szotyiért" odaad neked egy vásárlási lehetőséget? (Klub kártyával egy termékből maximum 2 db-ot lehet venni!)

(#66708) schawo válasza bacsig (#66704) üzenetére


schawo
titán

Nos, az E-M10-ben senki nem fog tudni segíteni, mert:

1. A kisebbik baj: egy kártyára legfeljebb 2 darab azonos típusú készülék vásárolható.
2. A klubkártyás vásárlásnál a számlára a kártyatulajdonos neve kerül.
3. Egy néven egy típusra csak egyetlen visszaigénylés lehetséges az Olympus nyári akciójában.

Tehát aki már vett E-M10-et, az már nem tud segíteni, hiszen te elbuknád a 30ezres visszaigénylési lehetőséget. Ha pedig valaki még nem vett E-M10-et, az meg azért nem tud segíteni, mert akkor neked ajándékozná a 30ezer forintos kedvezményét, és ő többet nem tudná kihasználni.

Tehát, ha kell a kártyás kedvezmény és a 30ezres visszaigénylési lehetőség, de még nincs kártyád, akkor kell csináltatnod egyet az említett feltételekkel. Ez van.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#66709) .: JuSzT :. válasza schawo (#66708) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Mi van akkor ha valaki nem is akar venni EM10 et? Az miért ne segíthetne?
(mert hogy én már segítettem így).

(#66710) TayRol válasza .: JuSzT :. (#66709) üzenetére


TayRol
veterán

én is már ellőttem a segítségem másnak.

(#66711) schawo válasza .: JuSzT :. (#66709) üzenetére


schawo
titán

Az segíthetne, de a jelenlegi "egy kártya, egy gép" akció miatt ezen lehetőségek száma nagyon véges. A tiéd is az volt. Te sem tudsz már segíteni. Én se tudok.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#66712) bacsig válasza schawo (#66711) üzenetére


bacsig
csendes tag

Akkor nincs más, mint venni valamit 10e-ért, és ha nem kell elpasszolni.
Ha esetleg kell valakinek valami bizbaz olcsóért, akkor most szóljatok.

(#66713) Fujis2950 válasza m3ss (#66701) üzenetére


Fujis2950
tag

time laps ok Wifi csak megfelelő eye fi kártyával

(#66714) Balinov válasza Fujis2950 (#66713) üzenetére


Balinov
félisten

Eye Fi csak jpeget tud on the fly, nem? Alkalmazastol fuggoen ez akár hátrányos is lehet

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#66715) hotkar válasza bacsig (#66712) üzenetére


hotkar
aktív tag

Én speciel markolatot vettem, mert szerintem elég rossz fogása van egy nagyobb obival.

Különösen azért, mert a nyakpántot tartó szem elég szerencsétlen helyen van, mindig b*tatja az ujjamat :U

(#66716) ANOka válasza Balinov (#66714) üzenetére


ANOka
őstag

Nincs tapasztalatom, de olyat olvastam, hogy az Eye-fi PRO tud RAW-ot is (természetesen drágábban).

(#66717) anaqer válasza hotkar (#66715) üzenetére


anaqer
veterán

+1 , markolat az tényleg kell hozzá.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#66718) jmakk


jmakk
őstag

Pana 100-400 jön. Vajon a 100-300 mellett ennek vajon milyen szerepet szánnak? Vagy le fogja váltani?

@Parci: akkor miért nem inkább egy 200-400/4 jobb képpel? Na mindegy, holnap kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#66719) Parci válasza jmakk (#66718) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

milyet szánnának? ekv. 800 mm <> 600 mm... csinálják csak.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#66720) Studi válasza Parci (#66719) üzenetére


Studi
addikt

Fixnéggyel, állványgyűrűvel? Egyet kérek belőle én is! :K

(#66721) |AP| válasza jmakk (#66718) üzenetére


|AP|
veterán

a másik új obival kapcsolatban viszont jó nagy csend van. Talán egy újabb 14-42? :)

(#66722) jmakk válasza |AP| (#66721) üzenetére


jmakk
őstag

Ha van igazság, akkor a 150/2.8-nak kellene lenni. De általában nincs, úgyhogy számíthatunk egy "forradalmian új" kitobira. :DDD

(#66723) Mirman


Mirman
őstag

Sziasztok ! Oly E-PL6-on hogy lehetne beállítani hogy ha rábökök a képernyőre akkor ne készítsen képet csak fókuszáljon ? E-PL5-nél anno beállítottam de most az istennek se találom meg hogy hol. :F

szerk: Örök hálám. :R Mit össze nem kergettem a menüben.

[ Szerkesztve ]

(#66724) .: JuSzT :. válasza Mirman (#66723) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Kijelző bal sarka. Kis bökős ikon. 3 állása van. Vagy nem tudod bökni, vagy fókuszál, vagy fókusz és expó.

(#66725) gorgo válasza jmakk (#66722) üzenetére


gorgo
őstag

A 150/2.8 hivatalosan is törölve lett az oly 40-150 miatt. Valószínű az újabb kitobi :( vaaagy meglepI!?!?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#66726) |AP|


|AP|
veterán

összedobtam egy kis gifet.. azért megnőtt egy csöppet a GX8

(#66727) rumos14 válasza |AP| (#66726) üzenetére


rumos14
nagyúr

...pedig már a GX7 sem volt kicsi.
a tegnapi képeken, 12-35-tel az orrán, csodálkoztam is, hogy mennyire arányos :)

(#66728) Freddy76


Freddy76
addikt

Vannak ám itt bölcsességek.

Úgy tűnik, leginkább a haladó kompakt felhasználók egy része szeretné a cserélhető objektívek előnyeit kihasználni, mert már tovább szeretnének lépni azokon a lehetőségeken, amelyet a kompakt fényképezőgépek nyújtanak. Felszerelésükben szeretnének komolyabb optika sorral rendelkezni, hogy az általuk elképzelt fotográfiai helyzetet meg tudják oldani. Például egy bogarat vagy egy lepkét le tudjanak fotózni makrooptikával, vagy egy köröző madarat, egy izgalmas tereptárgyat, vagy egy magas hegyen lévő, távoli kilátót teleoptikával bevarázsolni a képbe. Az ő számukra egy tükör nélküli, cserélhető optikás gép ideális alternatívát jelent, mert a DSLR kamerák számos előnyét nyújtja. Gyorsan hadra fogható, és az optikák cseréjének lehetőségével sokkal szélesebb mozgásteret nyújt a pillanat megörökítésére.

Okés, aláírásnak hosszú, de mégiscsak a Nikon Magyarország vezetője mondta...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#66729) Parci válasza Freddy76 (#66728) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

gyorsan, reflexből: melyik volt az utolsó fullfreám nikon digicam, aminél nem volt súlyos QC probléma? szóval fuck you, nikon! :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#66730) silmatauki válasza Freddy76 (#66728) üzenetére


silmatauki
őstag

Na már csak azt kéne tudni, hogy ha már ennyire nagyra értékelik a MILC-eket a Nikonnál, a Nikon1 miért van a “futottak még” kategóriában, messze a Sonyk, Fujik meg m43-mak mögött, olyannyira, hogy csak igen komoly árengedményekkel tudják elsózni a cuccaikat?

(Persze a high-framerate videóban meg igen gyors fókuszban, legalábbis eddig (a Sony stacked szenzorok színrelépéséig), a Nikon1 király volt, de erre ugyebár sokkal kevesebb embernek van szüksége, mint normális obiellátásra meg jó képminőségre.)

(#66731) #40935168 válasza Parci (#66729) üzenetére


#40935168
törölt tag

A D810. :DDD (Ami amúgy kb. egy D800E ráncfelvarrás, nem nevezném külön fajnak). Ja és amúgy .. ja. Egyetértek.

(#66732) rumos14 válasza Freddy76 (#66728) üzenetére


rumos14
nagyúr

létezik egyáltalán CX makró obi?

(#66733) Studi válasza Parci (#66719) üzenetére


Studi
addikt

Na, végre billentyűzet mellől. Szóval érdekes választás ez a gyújtótávolság. A 100-300 elég korrekt obi a maga kategóriájában, és nem is hiszem, hogy hétköznapi használatra lenne értelme az ekv 600mm+ zoomoknak. Ez egy APS-C vázon már 500mm-es obit jelentene, abból viszont nincs bőség! :Y
Szóval nem kizárt, hogy pro üveget hoz a Pana erre a gyútávra. Azzal viszont csak nyerhetünk, ha nem lesz elvetemülten drága. :R Nagyon kíváncsi vagyok! :)

(#66734) anaqer válasza Parci (#66729) üzenetére


anaqer
veterán

Egyszámos széria, kb... (D610, D810 nem focizik, azok csak bugfixek saját modellszámmal).

Elég vicces, hogy pont amióta terelik az FX felé a népeket (D400 sehol, DX fix üvegek hiánya, stb.), azóta szenvednek pont ilyen problémákkal... :U

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#66735) Parci válasza Studi (#66733) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

gyorsan, nevezz meg egy nem elvetemülten drága pana pro obit! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#66736) ANOka válasza Studi (#66733) üzenetére


ANOka
őstag

"...pro üveg...
...nem lesz elvetemülten drága..."

:) :)) :D :DD :DDD :C

(#66737) Freddy76 válasza rumos14 (#66732) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem tudom, de adapterrel rámennek a "normál" nikkor obik...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#66738) Studi válasza Parci (#66735) üzenetére


Studi
addikt

Na majd most! :DDD

(#66739) #40935168


#40935168
törölt tag

Épp rakom össze az új honlapom, szedek elő pár régebbi képet, női portrékat, stb.. Hát Urak, én ... pfff... szóval én ennyi atomhomály képet még életemben nem lőttem, mint a tükrössel.. Most azzal szórakozok, hogy a már akkor 1920 szélesben elmentett képeken a szemeket, arcokat, fejeket óvatosan szelektíven PS alatt utánélesítem annyira, hogy ne zavarjon a dolog. Na meg kap mind egy csipetnyi saturation-t, hogy a rúzs az rúzs legyen..

Szóval ez az Oly tűélesség és színvilág fertőző basszus.. a régi Nikon képeket (amiket nem egy fos géppel lőttem) rendesen tuningolnom kell, hogy bakker a mostani fullhd portéimat nagyjából hozza.

Omájgád. Na nekem tükrös soha többet. :N

(#66740) Lassú Víz válasza #40935168 (#66739) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Épp most linkeltem át egy korábbi hozzászólásodat a Milyen cserélhető obis topikba. A temp könyvtáradat még pár napig ne dobd ki lécci. :)

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#66741) schawo válasza #40935168 (#58982) üzenetére


schawo
titán

.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#66742) Fujis2950 válasza Balinov (#66714) üzenetére


Fujis2950
tag

ezt még nem próbáltam 2 napos a gép :P
Egyébként Eperkutyus volt az egyik aki miatt mégis Oly lett ( jó nem em 10 az még álom sajna, de majd hétvégén ha kihúzzák a számaimat :D)

[ Szerkesztve ]

(#66743) #40935168 válasza Lassú Víz (#66740) üzenetére


#40935168
törölt tag

:K :B Amúgy abban a temp könyvtárban mi rumli van, úristen... (már csak azért hagyom így, ahogy, mert sok helyre linkeltem onnan.. legyen meg, éljen a link, de ahhh, amúgy kupi az egész. Lustaság on :D Na most ennek vége, berendezem őket egy valamire való egyszerű honlapba).

@ Schawo: thx, értem. :D

[ Szerkesztve ]

(#66744) #40935168 válasza Lassú Víz (#66740) üzenetére


#40935168
törölt tag

Gyarapodott még egy csajszival a temp könyvtáram :D
(Életem első ilyen fajta fotózása. Fura volt). ISO 100, 1.8. Azért így közelre szenzorméret ide vagy oda, itt is marha keskeny a DOF.

(#66745) Studi válasza #40935168 (#66739) üzenetére


Studi
addikt

Múlt héten volt szerencsém összefutni jszaz fórumtársunkkal, ő is fullframe trükkösről váltott mft-re, azt mondta azóta is maximálisan elégedett. :) Nem ördögtől valók ezek a kis kütyük, csak tudni kell felülemelkedni az előítéleteken. :)

Persze meg vannak a maguk hátrányai is még, de az innováció most sokkal gyorsabb ezen a területen, míg a két nagy tényleg sokkal lassabban villantják az új technológiákat. És ami még fontosabb: a milc gyártók a tényleg jó, modern dolgokat leengedik a középkategóriába is gyorsan, míg a tükrösöknél a top technológiák tényleg csak a top vázakban vannak benne.

(#66746) #40935168 válasza Studi (#66745) üzenetére


#40935168
törölt tag

:K Én gyakorlatilag az OM-D-n lőttem a legjobb képeimet, szenzorméret, zajszint hátrány (de AF előny) ellenére. Tudod miért ? (De ezen egy ideig nekem is gondolkodni kellett, aztán leesett). Az alkotói szabadság. :D Halál komolyan. Ezen a kis tücsökpöcsön nem kell gondolkodnom, hogy milyen rekesz, merre shiftel az üveg, hol éles, hogy jó, .. egy D800 vagy akár egy még nagyobb felbontású Canon tükrösnél rengeteg odafigyelést igényel egy tényleg atomdurva jó kép meglövése, attól kezdve, hogy mennyit rekeszelsz a borotváig egy 24-70 2.8-on (én 5.6-ig csavartam), mennyi bokeh-d marad ekkor, van-e stabid (mert fixnél pl. nincs), éssatöbbi.

Nagy csapda sztem tükrösöknél a nagy megapixel, persze előnye így is van a felbontáson túl akkor is, ha leméretezel (zaj, bayer-színek), de a technika, az AF, az üvegek egyszerűen képtelenek követni és kiszolgálni.

Amit viszont nem tudsz befolyásolni, az a bokeh minősége. Sokan mennyiségre mennek, nyitják az üveget mint bolond, észnélkül. Holott - szerintem, nekem legalábbis - a minősége is nagyon fontos, a Nikonoké egyenesen borzasztó, Sigma egész jó, Zeiss klassz csak éppen manuálok ugye (kivéve Sony FE, ami szintén Zeiss, van AF és klassz bokeh), .. és az Oly bokeh ?

Nos, én a 45 1.8 bokeh-ját IMÁDOM. Annyira finoman, minden zavar nélkül megy át élesből életlenbe, annyira selymesen... ez itt egy f/2.8-as kép. Crop szenzor ellenére még rekeszeltem kicsit a 45-ösön. Szerintem ehető, legalábbis nekem nagyon tetszik így is a mosás mindenhol. Elején is, átmenet is, háttérmosás is. Olyan finom, selymes, mmmmm.

Hálistennek a Sony is ilyeneket gyárt, úgyhogy ha megint elkezdek kütyübuzulni, van már hova menni.

(#66747) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

14-42 helyett egy 25/1,7 jön... remek, hiszen ez is komoly hiánycikk volt a 20/1,7, 25/1,4, 25/1,8 tengerében :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#66748) madgie válasza Parci (#66747) üzenetére


madgie
titán

Imádom az OlyPanát, gondolnak a gyűjtőkre :))

2048 szeptemberének párás, gyűrött felhőjű reggelén álmosan léptem be nagyapám szobájába. Az öreg szokás szerint a vitrine mellett állt, ahol finom kendővel tisztogatta ifjúságkorába veszett csecsebecséit. Kérdem is tőle: Nagyapa, miért van minden polcon huszonhárom azonos nevű objektív? Az öreg elmorzsolt egy száraz könnycseppet ráncos orcáján, majd mosolyogva megjegyezte: hát ezek így csinálták.

(#66749) MrChris válasza Parci (#66747) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha már ennyire unatkoznak és nem tudnak újat, a 20-as lencséjét belepattinthatnák a 14-es obiba. Hiába ismétlés, vinnék mint a cukrot.

(#66750) Lassú Víz válasza Parci (#66747) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ha jól értem, a fókusz rendszer lesz az igazi újítás benne. Hogy van-e értelme harcolni a századmásodpercekkel, mindenki eldöntheti. Azt viszont nem értem, hogy miért nem az f1,4-esnek csinálnak egy második kiadást helyette?

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.