Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#65451) MrChris válasza jjeahh (#65450) üzenetére


MrChris
nagyúr

300-on f1.7!

(#65452) #40935168 válasza jjeahh (#65450) üzenetére


#40935168
törölt tag

Jó kis mindenes utazó zoom, ha megyek Delhibe a piacra .. :))

(#65453) cselt


cselt
senior tag

Hétfő óta én is csatlakoztam az E-M10-esek egyre népesebb táborába :)) Egyelőre nagyon tetszik a gép az E-Pl5 után. Ami kicsit furi, azok a nyakpánt rögzítési pontjai, azok elég rossz helyen vannak, illetve meglepő a szenzorstabi suhogó hangja, bár igazán csak csendes környezetben hallható.

(#65454) qpakcovboy válasza cselt (#65453) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Mától már én is gazdagítom a tábort. A suhogó hang ellenére egyébként szerintem jobb a stabija, mint a pl5nek. A tárcsáka is szokni kell!

(#65455) .: JuSzT :. válasza qpakcovboy (#65454) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

sokkal sokkal jobb a stabija.

(#65456) weiss válasza .: JuSzT :. (#65455) üzenetére


weiss
addikt

e-pl5-étől nem nehéz jobbnak lenni, mert az konkrétan egy kalap ***.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#65457) cselt válasza qpakcovboy (#65454) üzenetére


cselt
senior tag

A tárcsák nekem kifejezetten tetszenek, bár talán a kelleténél egy fokkal nehezebb forgatni őket.

(#65458) Bazsee71 válasza cselt (#65457) üzenetére


Bazsee71
őstag

Tegnap óta szintén boldog tulaj vagyok. A tárcsák szerintem épp annyira kemények, hogy akaratlanul ne lehessen eltekerni.

Egyetlen dolog ami nekem nagyon fura: a 14-42-n a zoomgyűrűt ellenkező irányba kell tekerni, mint a Nikkor 18-105-ösön. Eddig kényelmetlenebbnek érzem, de majd csak megszokom. Meg így elsőre annyi, hogy az SD kártyának lehetett volna külön nyílás (mint a Nikonon volt), de ezzel együtt lehet élni. :)

A menü tényleg elég bonyolult, de rettenet jól konfigurálható a masina. Biztos jövők majd 1-2 találós kérdéssel. :U

(#65459) jube7 válasza Bazsee71 (#65458) üzenetére


jube7
tag

A gyűrű forgatási iránya a menüben beállítható.

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#65460) Studi válasza jube7 (#65459) üzenetére


Studi
addikt

Csak a fókuszé, a zoomé nem. ;)

(#65461) MrChris válasza Bazsee71 (#65458) üzenetére


MrChris
nagyúr

A dupla ajtó miért jó?

(#65462) Studi válasza MrChris (#65461) üzenetére


Studi
addikt

Ex E-4xxx és E-5xx tulajként ez a kérdés bennem is felmerül. Ott ugyanis külön ajtó volt, de tisztességes rögzítőmechanizmus csak az egyikre jutott, a kártya ajtaja előszeretettel eltört az idő előrehaladtával. :)

(#65463) jjeahh válasza MrChris (#65461) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A gh2-nek is külön ajtó van az oldalán a kártyának, ami nem egy hűdenagy dolog, de pl. a a g3-ról mindíg le kell szedjem a bőrtokot, mert az alján van a kártyafoglalat az akksi mellett... na meg egy nagyobb fejes állványon nehezebb hozzáférni az alsó ajtóhoz.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#65464) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Ott a wifi, ezért sokat nem kell kiszedni a kártyát :)

Azt tapasztaltátok, hogy kézben tartva mondjuk séta közben van benn egy kis kotyogás?

(#65465) Mercutio_ válasza qpakcovboy (#65464) üzenetére


Mercutio_
félisten

kotyog

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#65466) MrChris válasza jjeahh (#65463) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nekem soha nem volt tok hozzá, meg a tokot kéne a vázhoz gyártani. Hasonlóan jártam az E510-el mint Robi, a kis kártya ajtó pöckei megadták magukat. GH3 szintén elég vacakul müxik a markolatnál, rendszerint oda teszik ahol a legnagyobb erőhatás, markolászás történik. Meg hát a többség azért pici milc váz és az igény, hogy akksi ajtó, kártya ajtó külön legyen, jól zárható reteszes, de nagyobb állványpapucs esetén is nyitható maradjon, de az állványcsavar az optikai tengely vonalába essen és a mindenféle féltokoknak se legyen útjában... Nekem elég az egy ajtó, de az legyen rendes, ne egy bütyök tartsa meg és az megfelelő vázméret esetén jó helyre is tud kerülni.

(#65467) MrChris válasza Studi (#65462) üzenetére


MrChris
nagyúr

E510-hez van pót kártya ajtó? Váz árnál jóval olcsóbban :D

(#65468) Studi válasza MrChris (#65467) üzenetére


Studi
addikt

Ebayen láttam már, de elég drágán, valami 4-5e Ft volt akkoriban. Nem vettem, maradt a fekete szigszalag a tatyóban. :DDD

(#65469) Lassú Víz válasza Studi (#65462) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Az E620-as már normálisat kapott. Egyébként azért kell külön ajtó, hogy ne kelljen a portrémarkolatot leszerelni egy kártyacseréhez. Ezt leszámítva tényleg tök mindegy melyik ajtó mögött van.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#65470) madgie


madgie
titán

Az árán kívül nyamiii, röviden ennyi a véleményem :))

(#65471) madgie válasza madgie (#65470) üzenetére


madgie
titán

3.68 millió pixeles EVF (!), 10 fps dara, ISO 50000, hell yeah.

(#65472) jmakk válasza madgie (#65471) üzenetére


jmakk
őstag

És a tipikus 28mm-es mobiltelefonos szelfi gyútáv. :)

Mercutio: 4db mikrós szenzor van benne 2x2 mátrixban, hézagmentesen elhelyezve :D

Madgie: 20/1.7 óta, nálam az ekv. 40mm, az egy-mindenek-felett gyútáv. :)

[ Szerkesztve ]

(#65473) Mercutio_ válasza madgie (#65470) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez valami mikrós váz?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#65474) madgie válasza jmakk (#65472) üzenetére


madgie
titán

Nekem azért elég jól bevált ez a mobiltelefonos szelfigyutáv :)

Merci: ez fúlfrém, kérlek :D

[ Szerkesztve ]

(#65475) Bazsee71 válasza MrChris (#65461) üzenetére


Bazsee71
őstag

Csak megszoktam a Nikonon, hogy nem az akksi mellől kell kibányásznom a kártyát. Jó volt, hogy kényelmesebben hozzá lehetett férni. Na de nem cserélném vissza, ezt el tudom viselni. :)

(#65476) jjeahh válasza madgie (#65470) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Na ez durva :Y Infók itt pl: [link]

Én szokás szerint képelek tovább :DDD :

Edina 1, Edina 2, Edina 3

mobilnetesekre tekintettel csak linkeket szúrok be :B

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#65477) Mercutio_ válasza madgie (#65474) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jahogyúgy!

jjeahh: 1 és 3 (milyen óra az a kezén???)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#65478) madgie válasza Mercutio_ (#65477) üzenetére


madgie
titán

Buzi-e vagy? Óra? Nemá. :DDD

(#65479) Mercutio_ válasza madgie (#65478) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csitu! :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#65480) madgie válasza Mercutio_ (#65479) üzenetére


madgie
titán

Amándzsukel! :))

jmakk: az megvan, hogy 28 milli APS-C kropra vágva kábé 40? :)

[ Szerkesztve ]

(#65481) jmakk válasza jjeahh (#65476) üzenetére


jmakk
őstag

Ajjaj, túl jól karcol ez a stigma neked! 3.kép, felső ajak és orr közötti területre gondolok. :)

[ Szerkesztve ]

(#65482) MrChris válasza jjeahh (#65476) üzenetére


MrChris
nagyúr

" Made in Germany" :DD

(#65483) .: JuSzT :. válasza madgie (#65478) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

:K

(#65484) jjeahh válasza Mercutio_ (#65477) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem tudom, asszem poljot

jmakk: nekem semmi gondom ha pihés itt ott, egy bizonyos helyen kissebb bozótot is elviselek csajoknál, de a férfiak nagyja nem így gondolja, ezért lehet leretusálom később :D Addigis nesze, gyönyörködj! :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#65485) athomi válasza jmakk (#65481) üzenetére


athomi
veterán

Nekem az alkaron lévő jobban feltűnik. :)

[ Szerkesztve ]

(#65486) TayRol


TayRol
veterán

Sigma 60-assal érdemes foglalkozni? Vagy nagyon gagyi a felépítése/működése? Nyitva milyen a képe? Még mindig nem sikerült egy 75-öst sem szereznem addig gondolkozom egy ilyenen.

(#65487) lenan válasza MrChris (#65482) üzenetére


lenan
aktív tag

de, tényleg az - itten készül

(#65488) jjeahh válasza TayRol (#65486) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Sztem a legélesebbek között van nyitva is, élességért fölösleges rekeszelni, CA nem létezik ezzel az üveggel, fém, jár hozzá napellenző meg tok... és mindezt úgy nyújtja, hogy közben egyik legolcsóbb fix a rendszerben. Két hátránya van: fixekhez képest fényerőtlen (F2.8) és a borítása könnyen karcolódik, ujjnyomosodik.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#65489) TayRol válasza jjeahh (#65488) üzenetére


TayRol
veterán

Akkor a nem rég említett 54e ft-os árat megéri? AF milyen?

[ Szerkesztve ]

(#65490) jmakk válasza jjeahh (#65484) üzenetére


jmakk
őstag

Nekem sem gond, ezekkel általában maguknak a portréalanyoknak szokott bajuk lenni. És akkor jönnek a "nem tudnád esetleg kifotosoppolni?" kérések tömkelege. Aztán meg töltheti az ember a fél napot a monitor előtt roskadva. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#65491) .: JuSzT :. válasza TayRol (#65489) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

kurvagyors, jó, imádom.

(#65492) TayRol válasza .: JuSzT :. (#65491) üzenetére


TayRol
veterán

Köszi, akkor ennyi elég is lesz.

(#65493) jjeahh válasza TayRol (#65489) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A régi 12mp olympus-omon sz*r bizonytalan, a panákon elég halk, pontos meg gyors távoli témákra is, legalábbis a legkisebb méretű af mezővel, mert tájra én azt használom.

jmakk: ja :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#65494) Nippon válasza TayRol (#65489) üzenetére


Nippon
őstag

50.499Ft az Artwork-nél a 60-as.

(#65495) TayRol válasza Nippon (#65494) üzenetére


TayRol
veterán

Danke!

(#65496) MrChris válasza lenan (#65487) üzenetére


MrChris
nagyúr

Gondolom összeszerelő üzem lehet. Érzékelő biztos nem itt készül, de az lcd és kereső se, meg talán a nyomógombok se, meg akksi se. Talán a vázat itt öntik, formázzák. Esetleg a lencséket gyárthatják itt, de a mozgató motorokat, processzort szintén nem hiszem hogy itt készítenék. Ide szerintem a pontosan legyártott alkatrészek érkeznek és szerelik össze belőlük a gépet és szigorúbban meozzák.

(#65497) lenan válasza MrChris (#65496) üzenetére


lenan
aktív tag

a szenzor belga, gondolom a többi rész ugyanonnan jön mint bármelyik másik gépben. A vázat mostanában ott öntik, faragják.

(#65498) MrChris válasza TayRol (#65486) üzenetére


MrChris
nagyúr

2.8-on szinte ott van minőségben ahol a 75-ös, nekem tetszik, ha nem vettem volna 45-öst valszeg ez lenne.

(#65499) MrChris válasza lenan (#65497) üzenetére


MrChris
nagyúr

"ugyanonnan jön mint bármelyik másik gépben" akkor kb ugyan olyan mint bármelyik másik gép ;] csak van rajta egy piros pont :DDD

(#65500) madgie válasza MrChris (#65496) üzenetére


madgie
titán

"Esetleg a lencséket gyárthatják itt"

Pont az a lényeg.

ROBOTER: lejkánál nem mindegy, az összes sznob lejkajúzer eret vágna egy médincsájna felirattól :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.