Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#63801) MrChris válasza jmakk (#63800) üzenetére


MrChris
nagyúr

annak viszont jóval olcsóbbnak kell lennie mint az eredeti kitnek, mert bitang szar azaz obi. Volt egyhez szerencsém, kente a sarkokat rendesen.

(#63802) weiss


weiss
addikt

Bakker, ez a Pana 20/1.7 aranyból van, vagy mi a halálért ilyen drága?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#63803) Mercutio_ válasza weiss (#63802) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mihez képest?
tudsz olcsóbb alternatívát?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#63804) jmakk válasza weiss (#63802) üzenetére


jmakk
őstag

Szerintem meg pont az egyik legjobb ár/érték arányú fix az mft terén.

(#63805) weiss


weiss
addikt

Nem tudok, és lehet, hogy a legjobb ár érték arányú, de kissé sokallok 120 rugót valamiért amiben körömnyi lencsék vannak, abból is csak pár darab, tudtommal azoknak kellene a legdrágábbnak lenniük az obikban.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#63806) jjeahh válasza weiss (#63805) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Jaj :D A pana 12-32 sem értem mi a fenéért drágább mint a nagyobb kitzoomok :F Mitöbb az lenne a leglogikusabb ha az objektíveket kilóra adnák mint a sárgarépát a zöldségpiacon :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#63807) sideburns válasza weiss (#63805) üzenetére


sideburns
aktív tag

Szerintem is túlárazott, szó sincs már jó ár/érték arányról, ennyiért inkább az Olympus 25mm f1.8.
Összehasonlításként, a Samsung hasonló kaliberű pancake-je kb. 60ezer forint.

(#63808) madgie válasza weiss (#63805) üzenetére


madgie
titán

Jah, azokat a lencséket kilóra mérik, a méh telepen egyik pankákáért sem adnak majd sokat :D

(#63809) Mercutio_ válasza weiss (#63805) üzenetére


Mercutio_
félisten

Egy adott termék ára a legritkább esetben csak a felhasznált komponensek anyagárától függ, - lásd. még miért kerül többe egy Porsche mint egy 2X akkora Kia ;)
Szóval van amikor azt kell megfizetni, hogy valami kicsi és jó, de a használtpiaci ára kb. 1/2-e, 3/4-e a boltinak és főleg az első verzióból viszonylag sok van.

sideburns: Van ahová a 25/1.8 már szűk, no meg, a használtpiac se hemzseb tőle.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#63810) weiss válasza Mercutio_ (#63809) üzenetére


weiss
addikt

Nyilván, de ez nem is luxustermék. Használtpiac meg eléggé pang, nem láttam eladót egy ideje.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#63811) MrChris válasza weiss (#63810) üzenetére


MrChris
nagyúr

Itt a jóidő, mindenki fotózni akar vele. Adj fel hírdetést, hogy keresel ilyet olcsón.

(#63812) polcsa válasza MrChris (#63811) üzenetére


polcsa
aktív tag

weiss:
Én is így jutottam hozzá, sokáig kerestem, aztán adtam fel hirdetést.

(#63813) Rum.cájsz válasza Studi (#63794) üzenetére


Rum.cájsz
tag

Meg a nagylátó zúúm (hátmég a fix) is hiánycikk m43-ra.
Lehet a 10-18 is stm is sanszos lesz, mert a használt ára épp egy parci felett van picivel, amúgy az obi nem is olyan csapnivaló, gyanítom súrolja az m.zd 9-18-at, ráadásul épp olyan setét is.
Milyen blama lenne ha az mft felszippantana néhány ilyen obit, na nem a kenyonnak hanem a natív obit gyártóknak.

(#63814) qpakcovboy válasza Mercutio_ (#63809) üzenetére


qpakcovboy
őstag

De a szerencsések kifogják :)

Nekem jelenleg jobban tetszik a 45 mm-es oly, bár még nem tudtam sokat használni.

(#63815) Mercutio_ válasza qpakcovboy (#63814) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nekem mind a kettő nagy kedvencem, csak más -más célra.
Ha nem jönne a lehűlés hétvégén az Olympus 25/1.8-at teszteltem volna a szabadban, mert beltérben már szűk (néha a 20-as is)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#63816) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Azt megtudjátok mondani, hogyan lehet lerekeszelni úgy az obikat, hogy úgy is maradjon?

Szeretnék fordító gyűrűvel makró fotókat készíteni, de jobb lenne mindezt 6,3-as értékkel.

E-pl5 az adott váz és 14-150 az obi.

(#63817) Tin_Shield válasza qpakcovboy (#63816) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Sehogy, villanyos a rekesz állítás. Valami régi manuális rekeszgyűrűs objektívvel próbálkozz. Vagy vmi jobbfajta előtétlencsével, esetleg villanyos közgyűrűvel

(#63818) Lassú Víz válasza qpakcovboy (#63816) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Vagyél E-M1-et (E-M10 is?) és van olyan beállítása, ahol a rekesz a beállított értéken marad. De van ilyen preview funkció gombra programozhatóan már a tükrösök óta az Olykban.

Szerk:
Régi obikon állítólag működött, hogy preview módban beugrasztott rekesszel leszedve a vázról a rekesz nem állt vissza. Pár hozzászólással korábban volt szó róla, hogy fekete papírból hogyan csináljunk "második rekeszt". Bár nem az volt az eredeti cél.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#63819) qpakcovboy válasza Lassú Víz (#63818) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Közben utánajártam.

E-pl5-ben az fn-nek lehet adni mélységélesség előnézet funkciót. Ezt kell nyomva tartani, és közben lekapni az obit, így a rekesz a helyén marad. Csak azt nem tudom, hogy ez mennyire egészséges a vázra és az obira nézve.

Boldogan vennék egy e-m10-et de sajnos nem engedhetem meg.

(#63820) .: JuSzT :. válasza qpakcovboy (#63819) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ez érdekes lehet a valóságban, amikor hasalsz a fűben :D

(#63821) jjeahh válasza qpakcovboy (#63819) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Egy 2-3k-s manuállal úgy állítod a rekeszt ahogy akarod, nem muszáj ezért e-m10-et venni :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#63822) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Nos a következő az elképzelésem.

E-pl5 váz, amihez a napokban vettem egy 14-150 oly obit. Nem makrózási céllal, de az eladó adott egy fordító gyűrűt, aminek a segítségével optikával fel lehet rakni az obit a vázra. Ilyenkor persze nincs AF, se rekeszelés, viszont nagyon tuti makrókat lehet vele csinálni. Szűkebb rekesszel pedig éleseket is. Hétvégén kipróbálom az FN gomb adta lehetőségeket.

A másik az, hogy van egy helios 44-2 manuál obim, amit szintén fel tudok tenni a telével szembe. Így igazán komoly makrókat lehet csinálni, viszont nagyon bele kell mászni a témába és sok-sok fény is kel hozzá.

Alapvetően akváriumi életet szeretnék fényképezni, ezért az első megoldás lenne számomra a jobb, de csak hétvégén lesz időm kitapasztalni a lehetőségeket.

(#63823) rbalint88 válasza qpakcovboy (#63822) üzenetére


rbalint88
addikt

a natív obival akkor se leszel sokkal beljebb, ha beugratott rekesszel tudod leszedni a vázról. ugyanis fókuszálni egyáltalán nem tudsz majd vele, mivel a manuálfókusz gyűrűje is egy elektromotort vezérel, de csak jelet küld neki, nincs direkt fizikai kapcsolat, csak elektromos. úgyhogy nagyítás ide, nagyítás oda, a helios lesz a jó megoldás.

(#63824) Lassú Víz válasza qpakcovboy (#63819) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Szerintem nem érdemes így kínlódni, én is csak olvastam róla.
Mielőtt ehhez hozzákezdesz nézd meg a közgyűrűket, a Raynox DCR-250-et vagy a 4/3-os makró obikat adapterezve.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#63825) jjeahh


jjeahh
nagyúr

jajj de kíváncsi vagyok... :)) G6 amúgy milyen áron kezdett annó? ha nem lesz drága és még tovább fejlesztik a videós ficsőröket, apám örvendhet.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#63826) .: JuSzT :. válasza jjeahh (#63825) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Itthon 200 körül talán.

(#63827) jjeahh válasza .: JuSzT :. (#63826) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kitben?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#63828) MrChris válasza jjeahh (#63825) üzenetére


MrChris
nagyúr

Megtetszett a rondaság? ;]
Megjelenésekor 180e, utánna néhány hónappal, talán kevesebb mint 1/2 évvel 163-67 volt a váz elég sokáig. Talán dec-jan. kezdett csökkenni 125-re.

(#63829) Mercutio_ válasza jjeahh (#63825) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szóval szeptember körül várható kifutó GX7 akciózás 2-300$-ért? ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#63830) jjeahh válasza MrChris (#63828) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, tényleg nagyon jó gép, mitöbb a g6 már nekem túl jó is :D Csak ne lenne annyira plasztik fantasztik, ezt utálom benne, a g3 sztem sokkal jobb minőségű borítást kapott. A szenzort, az e-shuttert meg +1 fn gombot átemelnék ha tehetném a g3-ba, oszt a többi ficsőr nem érdekel... na jó jöhetne még az om-d stabija is, és akkor meglenne a tökéletes jjeahh váz :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#63831) FEDman válasza jjeahh (#63830) üzenetére


FEDman
addikt

És csak halkan jegyzem hogy hiába mondtuk neked éveken keresztül, a G3 élőben sokkal jobb minőségű, mint azt a képek alapján várná az ember, de te ennek ellenére következetesen gagyi műanyagoztad látatlanban is a szegény kis G3-ast. :DDD

A G6 viszont tényleg nagyon műanyag és nem a jó értelemben. Nem is értem azt hogy hozták ezt így össze.

(#63832) MrChris válasza jjeahh (#63830) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nekem nincs mellette másik gép, (legalábbis azok a szekrényben vannak) talán emiatt is hamar megbékéltem a külsővel. A színbuzulással meg ott tartok hogy downgradeltem a monyó színterét srgb-re oszt jónapot, lehet rendesen LR-olni. Egész használható képek jönnek elő.
A g6 szenzora talán egy fé-nyivel jobb zajban, azt viszont nemtom hogy magas iso-n melyiknek másznak el jobban a színei és csökken az átfogás.

(#63833) jjeahh válasza FEDman (#63831) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Linkelj már erre példát... ha jól emlékszek csak féltem attól, hogy műanyag lesz, mivel néhány tesztek műanyagnak írták le, viszont nem tudok róla, hogy következetesen kijelentettem volna, hogy műanyag. Az más téma, hogy szerintem az e-p1 színvonalát anyagminőségben nem éri el, de azért nem műanyagos, és a g6-nál sokkal jobb. Remélem a g7 már fém lesz :K

MrChris: én hamar megszoktam a színeket, csak olyankor keseredek el, amikor visszanézegetem a régi olympus-os képeimet :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#63834) FEDman válasza jjeahh (#63833) üzenetére


FEDman
addikt

Igazad van helyesbítek, nem kategorikusan kijelentetted, csak korábban következetesen attól féltél, hogy túl műanyagos lesz. :)

De amúgy nem kell magyarázkodni, amíg valami nem volt ténylegesen a kezedben, addig teljesen érthető a bizonytalanság.

(#63835) madgie válasza FEDman (#63834) üzenetére


madgie
titán

Ez így van, ezért is vagyunk hátrányban itt, nagyonvidéken: rendszerint meg kell venni valamit, ha ki akarjuk próbálni :D

(#63836) FEDman válasza madgie (#63835) üzenetére


FEDman
addikt

Mondjuk te ezt is megoldod! :DDD

(#63837) madgie válasza FEDman (#63836) üzenetére


madgie
titán

Meg hát, legendásan megáldott üzleti érzékkel :DDD

(#63838) jjeahh válasza FEDman (#63834) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Sebaj, hála nektek meg mertem venni :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#63839) Studi válasza madgie (#63835) üzenetére


Studi
addikt

A vonatjegyet Pestre? :P :DDD

(#63840) weiss


weiss
addikt

Aki ilyen adaptert akarna venni, az készüljön fel rá, hogy a belsejéből le kell reszelni 0,5-1 mm-t, mert szorul a rekeszvisszajelző pöcök.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#63841) atis78


atis78
tag

Sziasztok. Nehany napja lecsereltem a gx1emet egy gx7re. Eddig baromira elegedett vagyok vele de erdekelne hogy hogyan erdemes beallitani a szinprofilt a kontrasztot szaturaciot zajcsokkentest stb. Tudom hogy ez izles es akar temafuggo is de kivancsi lennek a gx7/pana tulajok mit hasznalnak. Koszi a segitseget.

(#63842) ANOka


ANOka
őstag

Jelenleg a piacon mi a legnagyobb látószögű m4/3-as objektív, ami még nem halszem?
Van még nagyobb az Oly 9-18mm-nél is?

(#63843) scarabaeus válasza ANOka (#63842) üzenetére


scarabaeus
őstag

Van 7-14 is.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#63844) ROBOTER válasza ANOka (#63842) üzenetére


ROBOTER
addikt

A Pana 7-14/4, amelynek hamarosan lesz párja, Oly PRO 7-14/2.8.

A Pana egy kiváló objektív, csak drága.

(#63845) eeXaa válasza atis78 (#63841) üzenetére


eeXaa
addikt

...gyári standard módban finomhangolás nélkül. + awb.

(#63846) MrChris válasza atis78 (#63841) üzenetére


MrChris
nagyúr

Tökmidegy. Raw és fotózáskor csak az expozícióra figyelek.

(#63847) Mercutio_ válasza MrChris (#63846) üzenetére


Mercutio_
félisten

Van aki értékeli a szabadidőt, a többieknek ott a raw feldolgozás :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#63848) mano42


mano42
aktív tag

Nálam van egy pentacon 2.8 135mm objektív, gx7-el teszteletem.

Tapasztalatok: Alap AWB beállításokkal sokkal hidegebb színvilága van.
F2.8 nál szépen mos de rettentően lágy. Az élesség a blende szűkitésével emelkedik f8-ig, ahol már elfogadhatóan éles, kb annyira mint az olympus 45mm f1.8-n. (a 45 mm kb úgy mos 1.8-n mint a pentacon 2.8-n de sokkal élesebb teljes nyitásban).

A pentacon legnagyobb előnye az ára, itt viszont meg is áll számomra az előny. Nagy, nehéz, manuális fókusz miatt portrézáshoz csak türelmes alannyal ajánlott használni.

1. Pentacon f2.8
2. Panasonic 100-300 - kb 135 mm zoomal f4.5
3. Olympus 45 mm f.1.8

(#63849) atis78 válasza MrChris (#63846) üzenetére


atis78
tag

Hat nyilvan nem azert kerdeztem mert rawban akarok fotozni es lenne idom lightroomban a kepeket feldolgozni. 😜

(#63850) eeXaa válasza atis78 (#63849) üzenetére


eeXaa
addikt

...hát akkor neked elég lett volna egy kompakt is.... de vehettél volna fuji-t is, szerintem ott több sikerrel kérdezhetnél ilyen dolgokat mivel ők jpeg only... :D
tiszt. a kivételnek...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.