Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#63351) weiss


weiss
addikt

Sziasztok, Pana 20 1.7-ből érdemes az újabbat venni, ha van, vagy jó az öregebb verzió is?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#63352) rbalint88 válasza weiss (#63351) üzenetére


rbalint88
addikt

jó mindkettő, az új még jobban bírja a kontrasztosabb témát. +5-10ezret megér, többet nem.

(#63353) weiss válasza rbalint88 (#63352) üzenetére


weiss
addikt

OK, köszönöm.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#63354) 3YEW válasza TayRol (#63347) üzenetére


3YEW
tag

Szerintem azért mégsem természetes, se mondjuk 10 max. Utána kiállítási darab.

T

(#63355) hegyimorc válasza TayRol (#63347) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Amúgy mennyi expó megengedett egy új, boltban vásárolt váz esetében?"

0

Használtat nem boltban veszünk teljes áron :DDD

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#63356) TayRol válasza hegyimorc (#63355) üzenetére


TayRol
veterán

Akkor az 500 az sok, ugye?

3YEW: igen, valami ilyesmi, ami belül van a tűréshatáron.

[ Szerkesztve ]

(#63357) hegyimorc válasza TayRol (#63356) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Az előző nullás vicces félretéve, szerintem olyan tíz körül még elmegy, száz fölött már úgy érezném megpróbálnak átverni. 500 nagyon sok egy szaküzletben újként vett gépnél.

Ennyi expoval tényleg használtakat vesz az ember, garival, max 2/3 áron.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#63358) TayRol válasza hegyimorc (#63357) üzenetére


TayRol
veterán

Köszi.

(#63359) hemaka válasza TayRol (#63347) üzenetére


hemaka
nagyúr

100 alatt, ha a gari onnan indul, amikor kicsengetem a lóvét.

(#63360) .: JuSzT :. válasza hegyimorc (#63357) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Azok is érdekesek számomra, akik 1000 expóval adják el az 1 éves gépeiket. Akkor minek vette?
Egy tök új vázba nálam (ha saját használatra van) az első hétvégén belemegy 5-800.

(#63361) Mercutio_ válasza .: JuSzT :. (#63360) üzenetére


Mercutio_
félisten

Megvette aztán rájött, hogy nem az ő világa, vagy azt hitte ha olyan gépet vesz mint Béla a képei is olyan jók lesznek mint Bélának, de kimerült, hogy...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#63362) TayRol válasza .: JuSzT :. (#63360) üzenetére


TayRol
veterán

Az EM5-ömben 2500 expó van, 4 hónapos. A téli időszakban meló után nincs lehetőségem használni, sötét van, max hétvégén meg karácsonykor. De az évi 6-7e expó az átlagom.

(#63363) .: JuSzT :. válasza Mercutio_ (#63361) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

és ehhez kellett neki 1 év? :D

(#63364) hegyimorc válasza .: JuSzT :. (#63360) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Vettem már nagyon kevés expoval gépet - az X100s-ben sem volt 500-nál több - de már nálam sem pörög olyan eszeveszett módon a számláló mint régebben. Egyrészt van 3 vázam is, tehát három gép között oszlik el, másrészt hiába van szinte mindig nálam gép, ritkán kattintok. Arról meg már rég leszoktam, hogy az első napokban - akár váz, akár obi - elkattintsak több százat téglafalakra, meg ceruzaelemekre.

(Ma is vittem 3 obival és 2 akkuval, sőt még egy kis gorillapod is volt nálam, de elő sem vettem. :D )

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#63365) jjeahh


jjeahh
nagyúr

OFF: nem tud valaki valami videós gyorstalpalót ami jó a g6-hoz is vagy ilyesmi? egyelőre azt sem tudom mire jó az, ha videó alatt én állíthatom a záridőt :DDD

más: a gh2 biztosan tud élő kimenetet a hdmi-n keresztül? pl. koncerten videjózok, oszt vetítem is vetítővászonra.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#63366) Mercutio_ válasza .: JuSzT :. (#63363) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ahhoz, hogy rászánja magát az eladásra:D , vagy mert 1-3 hónap után berakta a szekrénybe is “megfeledkezett“ róla. 2 éve ismerősnek vettem gf vázat obival egy Volvo terepjárós arcról mint az új olyan volt, amikor látta a meglepetésemet mondta, hogy neki FF rendszere van ezt az asszonynak vette, hogy jobb minőségű képeket lőjön, de az továbbra is a szifonját használta.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#63367) .mf válasza .mf (#63302) üzenetére


.mf
veterán

... s ismét, immár Kiotóból. Ahova már tegnapelőtt megérkeztem, de aznap este olyan szép nagyot tanyáltam bringával, hogy a jobb könyököm azóta is alig bírom mozgatni :W Szép lett volna, végre eljövök Japánba egy hónapra, betervezek sok utat, erre az első héten eltöröm a karom és cs...hetem is a hátizsákkal utazgatást :DDD De szerencsére el nem tört (bár repedve akár még lehet), csak nagyon csúnyán odavágtam a könyököm, mozgatni csak pár fokot tudom kevés fájdalommal, annál tovább eléggé fostos; tegnap még bő harmaddal nagyobbra volt dagadva; és negatív teherbírás, azaz eleinte a karom saját súlyát sem bírta el fájdalom nélkül. Tegnap esett, ezt kihasználva dolgoztam és pihentettem, borogattam. Sőt, a hétre rossz időt mondtak, úgyhogy gondoltam is, hogy legalább nem fog a szívem fájni érte. Erre ma szép idő lett, sütött a nap, ezt csak nem hagyhatom annyiban... Eleinte minden képet háromszor meggondoltam. Pedig ma már jobb volt, tegnap használni se tudtam a jobb karom. De így is azért... gépet bal kézzel emelem és tartom, jobb csak állítgat és expó gombot nyom, nem csak, hogy nem tart, de maga is a gépen pihen; komponálni meg lcd. S még ha egy nehezebb váz + obik lettek volna...
A nap végére (itt már éjjel f2 van) viszont már ott tartottam, hogy fixekkel jobb kézzel is elbírom és nagyjából szemhez is tudom emelni a gépet.
Ja és a gép elkezdett csodákat művelni a húszassal. Éjszakára kivilágított templomokat jártam sorra, és ISO200, kis rekeszelés, mégis állta a sarat, sorra hozta az 1/2, 1/1.6, 1/1.3, de még 1 és időnként 2 mp-es képeket is, kézből (méghozzá ilyen állapotú kézből).
Holnap majd képelek, egyelőre eszek és alszok. Hú de jókor értem haza, leszakadt az ég - dörög, villámlik...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#63368) Mercutio_ válasza .mf (#63367) üzenetére


Mercutio_
félisten

Valami ügyeleten azért nézesd meg, hátha kapsz valami nyakon átvetett kötést ami tehermentesít.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#63369) MrChris válasza jjeahh (#63365) üzenetére


MrChris
nagyúr

Csak nézegettem videókat amiket vele csináltak. A wb-t jól be kell lőni. Kontrasztot, sharpnesst érdemes visszavenni ~-3ra, van aki a szaturációt is csőkenti. Záridőt a képsebességX2 az ad egy jó mozgás érzetet. Ha = a képsebességgel az olyan brazilsorozatos a filmszerűségnek az ellenkezője. Az 50/60fps is videós érzet, túl folyamatos, de jobban követhető a mozgás, ott értelemszerűen 100-120 az alap záridő. A rövid záridő ami már megfogja a mozgást darabossá teszi, ami akcióssá is teszi a mozgást, mert nincsenek bemozdulva elmosódva. Ennek emlegetett példája a Gladiátor film több verekedős jelenete. De azért koncerteknél is láttam, kérdés mi a mondanivaló, érdekes képi hatás.

(#63370) jjeahh válasza MrChris (#63369) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Köszi! Kell kísérletezzek ezzel az 1/50 es záridővel, de ehhez vennem kell akkor majd a kitobira meg a sigma 60-ra egy átalakítőt az nd szűrőimhez, mert azok 55mm átmérőjűek... tökig rekeszelni nem akarok, mert akkor oda a dof :) Kézből videózásnál amúgy nem gáz ez a hosszú záridő? Arra gondolok, hogy valszeg az egész kép elkenődik, de lehet tévedek... na holnapra megvan a projekt :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#63371) hibavissza


hibavissza
veterán

[12-35 vs. 12-40]

Azt az ergya képstabilizátort leszámítva elég fail a Pana produktuma. Az hogy egy dedikáltan videós optika ilyen flicker-t produkál az igazán khm.

[ Szerkesztve ]

(#63372) Degeczi válasza hibavissza (#63371) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Dehát a videóban dícséri a stabot ("pretty darn impressive IS")

(#63373) hibavissza válasza Degeczi (#63372) üzenetére


hibavissza
veterán

Valamit mondani kell...nekem nem tűnt pretty darn-nak. De igen. Milyen lenne már, ha egy darabot nem tudna eladni belőle, mert az Oly beletett a sajátjába bármi kezdetleges IS-t.
Piac felosztás rulz!

(#63374) hibavissza válasza .mf (#63367) üzenetére


hibavissza
veterán

Nyáron - mikor épp felélem a spórolt pénzem egy sósvízű nagy tó mellet - már eszembe jutott, hogy nyugtatót adagolok reggelente a gyermekeimnek nehogy valami esztelenséget csináljanak napközben. :DDD

Más.

- Drágám, még észre sem vettem, hogy 20 fps sebességgel tud sorozatot lőni a gép. Ez király. Még AF is van közben!
Erre a feleség:
- Mikor lesznek feltöltve a múlt heti és mai fotók?
:B

[ Szerkesztve ]

(#63375) MrChris válasza jjeahh (#63370) üzenetére


MrChris
nagyúr

jaja, mint mindent próbálni kell meg gyakorolni. Rengeteg időt, macerát kíván. Azért az a záridő nem szentírás, a hosszú jobban zavaró mint a rövid, inkább a dof miatt kellhet az nd. Viszont mivel mozogsz könnyebben kerülhetsz úgy, hogy tükröződhet. Legalábbis az 52-es vnd-m szeret tükrözni, valszeg egy napellenző sem ártana, nem véletlen hogy nagy lapátfüleket tesznek az obi végére.

(#63376) schawo válasza hibavissza (#63371) üzenetére


schawo
titán

Jé, a Panasonic egy változó apertúrás objektív, ami elektronikusan utánállítja a rekeszt, ezzel szimulálva fix apertúrát. Ez egy durva költségcsökkentés, ami nem csak a videóra, hanem a képminőségre is kihat(na, ha nem volna jó a 12-35 képminősége) Ellenben az Olympus egy valószínűleg egy dupla tripletes, teljes variátoros, valódi tervezetten fix rekeszes objektív. Sokkal komolyabb design.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#63377) jjeahh válasza MrChris (#63375) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Fotónál én még nem vettem észre tükrözést, igaz, hogy szinte mindíg napellenzőzök.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#63378) jjeahh


jjeahh
nagyúr

amúgy nesze nektek nyuszi (eledelszentelés :D )

asszem lassan kezdem megkedvelni a g6-ot, ma amikor a g3-at kézbevettem két nap g6-ozás után picit ósdinak tűnt, minden pici részleten fejlesztettek egy kicsit, egyedül a vaskos műanyag ház, az érzéketlenebb kapacitív kijelző, a vázba simuló expó gomb meg videó gomb fura, ezeket valszeg nem is fogom megszokni egyhamar. Ja és Eshutter forever! :DDD Na azt imádom :))

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#63379) Gondwana válasza jjeahh (#63378) üzenetére


Gondwana
addikt

(Az X100s/t e-shutter nélkül is olyan qssban van, hogy még misén is öröm hasznàlni)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#63380) jjeahh válasza Gondwana (#63379) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Akkorsemkellfuji ;] Az eshutter előnye amúgy nem csak a halk fotózás, nincs shutter shock sem, és nem megy az expó a vázba...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#63381) |AP| válasza jjeahh (#63378) üzenetére


|AP|
veterán

Hát igen. Mióta megvan az E-M10, a GM1 szinte elő sem került.
Viszont az egyik dolog ami nagyon jól jönne az Olyban is az az e-shutter.
A másik meg a PanAForevör :)

(#63382) Rum.cájsz válasza |AP| (#63381) üzenetére


Rum.cájsz
tag

Atis, itt GX7-szagot érzek... :D

(#63383) |AP| válasza Rum.cájsz (#63382) üzenetére


|AP|
veterán

nem lesz :)
Szeretem az E-M10-et. Ha GX7 lenne, akkor meg egy csomó más hiányozna.

Majd talán egyszer E-M10 mII

(#63384) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

:))

(#63385) Marseille199 válasza schawo (#63341) üzenetére


Marseille199
senior tag

Hát,nekem pl a G3 zsanérja érezhetően kilazult az elmúlt 3 évben. Nem kontaktos, meg semmi, csak pl szemre lóg picit.

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#63386) Marseille199 válasza #31733248 (#63346) üzenetére


Marseille199
senior tag

Nagyon bírom a Balázs képeit, jól csinálja, amit csinál.
De ő azt hiszem heveder-öv rendszerrel tolja, objektívtokokkal.
Én is erősen gondolkodom rajta, hogy beruházok egyre. Mert nem is konkrétan a tömeg a baj (de, az is, de hát egy edzés nem árt) , hanem a válltáska, és annak élettani hatásai. Ha az övemen lenne, sokkal jobban eloszlana a súly az tuti :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#63387) .mf válasza Mercutio_ (#63368) üzenetére


.mf
veterán

Amikor vállficamom volt, kaptam már olyat. Inkább csak útban volt. Most meg, fotózáshoz, főleg...

Gondoltam felavatom az egy hónapja regelt flickr accountom mai képekkel. Your accont has been deactivated. Dejó. Regeljek újat. This is not a valid mobile number. Viszlát máskor.
Akkor marad a Fb; 3 tegnapi és 9 mai kép.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#63388) schawo válasza Marseille199 (#63385) üzenetére


schawo
titán

A G3 és a E-M1 mechanikája köszönőviszonyban sincs egymással. :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#63389) ANOka válasza .mf (#63387) üzenetére


ANOka
őstag

Google Plus-on a fényképeket próbáltad már?
Nekem még nincs sok tapasztalatom vele, csak egy kattintgatásnyi "albumomat" raktam fel rá. De legalább ki lehet kapcsolni a "kép élesítési" funkciókat.

[ Szerkesztve ]

(#63390) #40935168 válasza .mf (#63387) üzenetére


#40935168
törölt tag

Hagyd a flickr-t, egy gané :( Rég nem az, amikor indult.. Zenfolio, Picasa..

[ Szerkesztve ]

(#63391) hibavissza válasza #40935168 (#63390) üzenetére


hibavissza
veterán

Azért az a 30 dodós ajánlat elég érdekes. Bár ratyi a fikker nézőképe, de 1 TB-ot ad ingyen és ha jól tudom a feltöltött állományba nem piszkál bele.

(#63392) Freddy76 válasza .mf (#63387) üzenetére


Freddy76
addikt

Na, mikor jönnek a cseresznyevirágzásos képek?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#63393) scarabaeus válasza .mf (#63387) üzenetére


scarabaeus
őstag

"egy hónapja regelt flickr account"

Hm, én akkor regisztráltam, amikor behozták azt az 1 TB-ot, gondoltam, majd archiválok oda privátként, aztán azóta nem is foglalkoztam vele, de most, hogy olvastam, hogy a fiókodat egy hónap után felfüggesztették, gondoltam, ránézek már, mi a helyzet. Beléptem, élt még a fiók, kérte, hogy zavarjuk már végig ezt az új sms-es azonosításhoz szükséges inicializálást, utána beengedett, és annyit mondott, hogy "Woof! Now you know how to greet people in Dog!"

Quoth the Raven "Nevermore."

(#63394) .mf válasza scarabaeus (#63393) üzenetére


.mf
veterán

Hm... kiderült, hogy csak rosszul emlékeztem a névre, de incorrect password helyett ezt dobta. Jól ki van ez találva :DDD
[link]
Egyelőre ennyi van feldolgozva. Munka mellett megmaradó időből inkább képelni megyek. Freddy: nyomokban sakurát is tartalmaz :) majd a lesz még.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#63395) OPiiPO válasza #40935168 (#63390) üzenetére


OPiiPO
addikt

jó az a Flickr, nem gané :)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#63396) Mercutio_ válasza .mf (#63394) üzenetére


Mercutio_
félisten

Na és mi újság a manga-szemű lányokkal? ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#63397) polcsa


polcsa
aktív tag

Tegnap volt alkalmam jobban kipróbálni az lcd viewfinder-em(?).
A PL-5-re a keret még éppen passzol, fény nem szűrődik be sehol. Hát... az első benyomásom, hogy nagy. Egy nagyobbacska teleobi valamelyest ellensúlyozza az aránytalanságát és mivel előre húzza a gépet, a nyakban hordást is könnyíti. A használat is sokat kárpótol a kényelmetlenségért. Érzésre olyan, mintha egy projektort néznék egy sötét szobában, a látómező nincs túl közel és szép nagy, de nyilván kissé pixeles a kép. A gombok szépen használhatók maradnak, így "vakon" is, nem is kellett felnyitnom egyszer sem. Előnye lehet még, hogy mivel szép nagy a szemkagylója, szemüvegesek is simán tudják használni, ráadásul van rajt dioptria korrekció is. (Ez még nekem is jól jöhet.)
A kézhezvételkor volt egy kis meglepi, az (univerzálisan!) állítható keretet nem lehetett a szükséges mértékben lefelé tolni. Kellett egy Cullmann CX606-ot távtartónak rendelnem.
Szóval, én mindig is lcd-ről komponáltam, de a teleobik fókuszállítása kifogott rajtam. Erre nekem jó megoldás, de tudom, hogy az EVF-et nem helyettesíti.
Maga a szerkezet amúgy egy Kamerar QV-1-es, nem kínai, minden patentul működik. Szütyőt sajna nem adnak hozzá, csak egy nyakpántot, pedig a lencséje is bevonatos.
kép 1
kép 2

[ Szerkesztve ]

(#63398) jjeahh válasza polcsa (#63397) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem az a tapasztalatom, hogy a 135mm telével fókuszálást a pana keresője sem teszi sokkal könnyebbé, mármint az élességet jobban látod, de ugyanúgy remeg az egész, szvsz állvány erre a legjobb megoldás. Persze ettől még kézből is lehet ezekkel fotózni, nemrég nekem 200mm pentaconnal is sikerült éles képeket lőni, csak b*romi nehéz, mert nagyon remeg az élőkép... :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#63399) polcsa válasza jjeahh (#63398) üzenetére


polcsa
aktív tag

Persze, de napsütésben azért mégis könnyebb, ha látod a fókuszt, na. :)
Meg hát a támaszték, neked is keresős a géped.

Jók azok a képek, néztem már múltkor is, a második olyan, mintha makett lenne, valszeg az óriás fenyők miatt...

(#63400) MrChris válasza polcsa (#63397) üzenetére


MrChris
nagyúr

Wow, "brutáli állat a pályán" UT :D
Ez már olyan mint egy videóra hegyezett milckamera, már csak egy váll rig kellene és kész is!

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.