Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#64501) jjeahh válasza MrChris (#64500) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Értem, így tiszta :R Tényleg nagyon tetszik ez a gép, gyakorlatilag amit szeretek a g3-ban meg a g6-ban azt mind tudja a gh2 egy vázban, + még nyújt pár olyan extra ficsőrt, mint a multiaszpi, +1 tárcsa, fókuszmód meg sorozatmód pöcök :)) Persze még csak ismerkedünk, remélem "akció" közben sem okoz majd csalódást.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#64502) daniduke válasza jjeahh (#64499) üzenetére


daniduke
tag

Gyorsan kiszerettél a G3ból :DD

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#64503) Gondwana válasza jjeahh (#64501) üzenetére


Gondwana
addikt

A GH1 határozottan gyorsan kapcsol be (X100s-től gyorsabban hadrafogható). A GH2 tényleg lassan, vagy csak az az egy példány volt bugos, amelyik nálam járt?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#64504) jjeahh válasza Gondwana (#64503) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A nálam lévőn nem vettem észre ilyesmit, ugyanolyan gyors mint a g3, g6 vagy gx1 (ezeket használtam), de amúgy ez is tele volt bugokkal, furán viselkedett, a kereső katasztrófális volt, az af huntolt, gyorsan frissítettem is rajta fw-t és helyrejött minden, lehet, hogy egy update a nálad járt példánynál is megoldotta volna a bekapcs problémát.

daniduke: A g3-at még mindíg szeretem, de a gh2 egyértelműen jobb gépnek tűnik...A g6 meg első perctől antipatikus a bumflilufi kopogós műanyag háza miatt :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#64505) madgie válasza jjeahh (#64504) üzenetére


madgie
titán

Nekem ez tök fura, én villámgyorsan visszaváltottam anno G3-ra a GH2-ről, az utóbbi egy lelketlen igásló volt mindig a szememben :D

(#64506) jjeahh válasza madgie (#64505) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Van abban valami amit mondasz, tényleg elég komor egy masina, de én sem vagyok egy vidámpark :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#64507) madgie válasza jjeahh (#64506) üzenetére


madgie
titán

[ Szerkesztve ]

(#64508) hibavissza válasza jjeahh (#64506) üzenetére


hibavissza
veterán

A váz/natív üveg arányodat elnézve az a gyanúm, hogy a te rendszered a szoni. ;]

(#64509) MrChris válasza jjeahh (#64501) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hesszöltem pár összehasonlító videót és bizony a gh3 csak iso-ban nyújtott egy picivel többet, szemre még 1 ev-nyi zaj ugrást sem, meg egy hangyányi dinamika többlet. Viszont felbontás-élességben jobb a hackelt gh2. GH4 képe is leginkább a lekonvertált 4k miatt tud kitűnni, de abban nagyon. Szolgáltatások persze más kérdés, ott meg van a sorozat sorrend.
G6-ban azért nekem nagyon tetszik a kis kétirányú joystick. Kár hogy már nem hekkelték meg.

(#64511) jjeahh válasza hibavissza (#64508) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem vicc, egy a7-et tényleg elfogadnék a manuálokhoz, csak nekem drágák (még) :D Amúgy 3 natív obim is van, 2 kitobi és a sigma :DDD . Az nekem egyelőre elég, ha mosoda kell videónál, ott vannak a manuálok, oda úgysem kell af, sőt, a közvetlenebb fókuszgyűrű még előny is :)
Más: a kékes csúnya keresőt a personal view-en is megemlítették, remélem tényleg csak szoftveres hiba volt, és nem fog behalni.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#64512) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Pf. ez kib*xás, újra "bekékült" a gh2 keresője, ezek szerint nem szoftverhiba volt :(( Pedig annyira tetszik ez a gép... :O Másnak is volt ilyen gondja vele: [link]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#64513) madgie válasza jjeahh (#64512) üzenetére


madgie
titán

(#64514) Parci válasza madgie (#64513) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

olyan qrva ronda volt a második jokered, hogy töröltem. :DDD egyébként elég idegesítőek ezek a lób@szó gif-ek, mint emoticonok... :O :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#64515) jjeahh válasza madgie (#64513) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Most elment az életkedvem, megyek kötöm fel magam... :( Pedig ez egy olyan gépecske lenne, ami szépen feledtette volna az e-m5-ös álmaimat :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#64516) Studi válasza jjeahh (#64515) üzenetére


Studi
addikt

Ezt nem mostanában vetted e-bayen? Nem lehet visszafordítani a feladónak? :(

(#64517) k1csi válasza jjeahh (#64512) üzenetére


k1csi
senior tag

Most hallok először róla...
Viszont ahogy olvasom cserét javasoltak szóval lehet HW...
Nekem a hackek nem jöttek be. Lehet a 24p stabil volt, de nekem a 25p kellett az meg nem volt az. Ha beállítható lett volna mint a ML az OK lett volna, de viszont, hogy PC és total firmware csere kell hozzá az nekem sok volt (és nem a kártya volt a gond mert 32GB leggyorsabb Sandiskkel sem ment).

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#64518) #16820480


#16820480
törölt tag

Megjött a Kodak :) Ennyit a jó hírekről.
Nem nagyon tudtam még hol kipróbálni, mert szakad kint az eső, bent meg nincs mit fotózni, de első tapasztalat, hogy immár élőben sem szeretem a kinyitós üvegeket, a másik pedig hogy az AF lassabb, mint a kiszállítás volt :( Ráadásul ilyen 50% körül talál csak pontosan fókuszt, vagy még rosszabb arányban, ami nem igazán jó. Kézzel lehet persze fókuszálni, de azért mégis...
Majd kipróbálom nappal is, hogy esetleg használható-e, de a 25/1.8 és a 40-150R után ez nagyon gyenge.

(#64519) jjeahh válasza Studi (#64516) üzenetére


jjeahh
nagyúr

De, apám rendelte, tegnap jött meg... remélem vissza is küldi, mert így nem oké :( Azért vagyok elkeseredve, mert ebayen ennyire olcsóért sosem láttam még, valszeg a közeljövőben nem is lesz, és ezután szerintem apám sajnálni fog több pénzt kiadni egy drágábbért. Meg hamarosan videóznom is kéne, és a g6 egyedül kevés lesz...

k1csi: Hogy mi? nem lehet állítgatni, mint a magic lantern-et? :Y Szal felteszel egy hacket és nem kibővíti a fw-t, hanem megváltoztatja, és ha nem tetszik, másik hacket vagy újra gyári fw-t kell raknod rá? Vagy valamit rosszul értek?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#64520) Studi válasza jjeahh (#64519) üzenetére


Studi
addikt

Ilyenkor merül fel az emberben, hogy vajon miért is volt olyan olcsó... :( Angolokkal, németekkel nekem még nem volt szerencsére gondom, bár sok cuccot még nem rendeltem ebayen.

(#64521) jjeahh válasza Studi (#64520) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem sem, én kb. 80 rendelésnél tartok, nem tudom az soknak számít-e... ez most Franciániából volt rendelve. Mondjuk a magyar árak mellett nem volt annyira olcsó, az ebayesek mellett viszont nagyon

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#64522) MrChris válasza k1csi (#64517) üzenetére


MrChris
nagyúr

GH2 van neked? Ha nem jól működött egy amúgy jó hek (pl flowmotion2) az júzer error, vagy egyedi hw hiba.

GH1-nél vannak hek problémák. Hollyboni sokat kipróbált a gh1-én és szívott vele.

(#64523) MrChris válasza jjeahh (#64519) üzenetére


MrChris
nagyúr

A hack után minden ugyan úgy néz ki, nincs változás. Viszont a videó bitráták, egyebek megváltoznak amit nem látni csak tapasztalni, így értelemszerűen az eredeti bitrárák nem használhatóak. Ráadásul általában a magas bitrátájú hacknél elvész a visszajátszás lehetősége.
Pal/ntsc váltás is kártyaformázást von maga után.
Hacket váltani csak fw cserével lehet.

(#64524) jjeahh válasza MrChris (#64523) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Uhh, látszik láma vagyok ehhez, gondoltam majd szabadon lehet választani a gyári bitráta meg a hack-es között :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#64525) k1csi válasza jjeahh (#64519) üzenetére


k1csi
senior tag

Igazából nincs is mit állítgatni, na jó 1 kivétellel.
Kb. ezeket tudja:
- Nincs 30 perc limit (személy szerint nem volt rá szükségem, de ez jól jöhet mikor az kell, hogy fixen leteszed)
- Nincs ISO limit (na ez ami számomra tök felesleges volt, már amit a gyári firm. enged már ott is videó alatt is elmásznak a színek, zajos)
- Lehet PAL/NTSC között váltani (azt hiszem a video kimenettel ami a felvételt is átrakja, végül sosem használtam)
- Meg lehet emelni a bitrate-et (de miután felteszed a mód fixen meghatározza)
- MJPEG-en lehet valamit állítani (globálisan nem érdekelt), meg lehet van valami totál instabil I frame only mód

Vannak kész hackek, meg te is átszerkesztheted a gyári firmware-t.

MrChris
Nem kizárt, hogy user error, de mivel több kész hacket is feltettem (tény nem próbáltam végig az összeset) és igazából mint írtam is az előbb nem igazán lehet mit állítgatni viszont a 25p felvétel meg leállt azzal, hogy "MOTION RECORDING WAS CANCELLED DUE TO THE LIMITATION OF THE WRITING SPEED OF THE CARD" (mindez az akkor kapható leggyorsabb Sandisk kártyával amit PC-n kb. 80MByte/s-el lehetett írni) nagyon visszavettem a bitrate emelésből.

Személy szerint az a véleményem, hogy mindebből a leghasznosabb az, hogy fixen fel lehet tenni állványra és mivel nincs 30 perc limit egy teljes eseményt fel lehet venni, ha valakinek erre van szüksége.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#64526) MrChris válasza k1csi (#64525) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nálam a Flowmotion2 tökéletesen működött samu kártyával, sebesség hiba és minden hiba nélkül.
És avatott szemnek ami talán itt mindenkinek meg van óriási különbség volt a gyári és hack fw között. De elég csak szétnézni ez ügyben a videós oldalakon.
Biztos, hogy GH2 van neked? ;]

(#64527) madgie válasza MrChris (#64526) üzenetére


madgie
titán

Kétfajta GH2 van: amelyiknél előjött a k1csi által leírt hiba, meg amelyiknél még nem. Ki kell vinni valami "sűrű" helyre (fás, apró részletesre gondolok) svenkelni egy lassút róla állványról és általában ki is akad.

Vagy csak úgy random, beltérben :DDD

(#64528) jjeahh válasza MrChris (#64526) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Tényleg totál hülye vagyok ehhez, és tuti jók ezek a hackek ha ennyire tele van velük a net, de esküszöm én ha a szemem kiduvad sem látok különbséget hackelt és hackeletlen videók között :DDD :B

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#64529) Studi válasza jjeahh (#64528) üzenetére


Studi
addikt

Örülj neki, akkor nem kell technóznod a frissítgetéssel, koncentrálhatsz a tartalomra! :)

(#64530) MrChris válasza madgie (#64527) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az feltűnt, hogy általában sandisc kártyákkal van ez? Persze nem zárom ki más kártyáknál is előfordulhat csak feltűnt. Míg pl egy csókának a Transcend hiba nélkül ment a SanDisc Extreme Pro UHS I -vel írási hibája volt. Ilyen válogatósságot láttam/hallottam már olympusnál is.

(#64531) MrChris válasza jjeahh (#64528) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hát például az tűnik fel hogy blokkosodik a videó (gondolom kevés neki a keresztmetszet vagy nem hatékonyan használja), meg a hekelt élesebb. Falomb, kavics, víz, tömeg... ahol sok a részlet vagy nagy a tartalomváltozás... Utómunkához meg végképp van/kell tartalék. Olyasmi mint a jpg tömörítési erősség beállítás.

(#64532) jjeahh válasza MrChris (#64531) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Értem, sztem idővel nekem is feltűnne, csak a videózáshoz egyelőre szinte egyáltalán nem értek, örvendek, hogy látom a nálam lévő canon 60d videója mennyivel életlenebb meg majrés mint a panáké... olyan ez, mint annó amikor megvettem az oly-t mint első cserélhető obis gépemet, és full avatatlan amatőr szemmel csak értetlenül bambultam, amikor itt technóztatok x meg y obi között a képminőségbeli különbségeken :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#64533) madgie válasza MrChris (#64530) üzenetére


madgie
titán

Nekem Transcend-del is csinálta :D

Samsung-gal nem néztem ,az tény :)

(#64534) MrChris válasza madgie (#64533) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor ez van. Majd kiderül a kollégáé mennyire bírja. Kicsit olyan mint a procituning. :D

(#64535) Schanyee


Schanyee
senior tag

Bár ez eléggé offtopic, de hátha nem hallott valaki róla (aztán lehet csak én voltam lemaradva és korábban is volt már ilyen). A flickr elérhetővé tett egy Uploadr nevű programot, amivel automatikusan lehet menteni vele képeket. Sztem elég jó dolog, így nem csak csökkentett méretben tudom menteni a fotóimat mint a google picasa esetében, hanem eredeti felbontásban is. Nem mintha 2 évvel később érdekelne bármelyik képem teljes felbontásban, de sosem lehet tudni. Úgy látszik egyre nagyobb érték a fénykép az adathalászatban, hogy ennyien elérhetővé teszik "ingyen".

(#64536) jube7 válasza MrChris (#64530) üzenetére


jube7
tag

Én évek óta nem használok Sandisket, megszabadultam mindegyiktől... :)

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#64537) ANOka válasza jube7 (#64536) üzenetére


ANOka
őstag

Helyette akkor melyik márkát preferálod (ha van ilyen)?

(#64538) Gondwana válasza ANOka (#64537) üzenetére


Gondwana
addikt

Nàlam csak MLC chipes Transcend - és van egy SLC 16GB CF-em is tőlük, dràgàbb volt, mint ma két GF1 :B

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#64539) hibavissza válasza Gondwana (#64538) üzenetére


hibavissza
veterán

Honnan a búbánatból lehet megtudni, hogy MLC vagy nem? A végén kínomban vettem egy szarszungot. Arra gondoltam SSD-ben elég jól ott vannak a szeren.
Ez még a mostani botrányuk előtt volt.... :DDD

(#64540) aquark


aquark
tag
LOGOUT blog

Heló!

Tervezek vásárolni egy PL6-os duálkites Olyt, de még sosem volt cserélhető objektíves gépem, ezért nem ismerem a makró előtétlencsék, adapterek kompatibilitását. Először MCON 1-vagy 2-re gondoltam, de fele annyiért vannak ezek a Polaroid 4db-os lencsekészletek, egyrészt ezekről érdeklődöm, hogy minőségben milyen viszonyban állnak a MCON-okkal?

Másik kérdésem, hogy ugye a 14-42-es obi 37-es átmérő, a 40-150-es meg 58-as átmérőjű, ezt úgy gondoltam megoldani, mint az Olympus is, tehát egy (MA-P01) adapterrel, amivel az 58-as lencse felmegy a 37-es obira, az 58-58 meg elméletileg stimmel (a 150-es obin). Ilyen 37-58-as Step-Up adapter elég ritka, de találtam végül. A probléma, hogy a fellelt adapterek máshogy néznek ki, mint a MA-P01. Második kérdésem tehát, hogy a Polaroid 58-as átmérőjű makrolencséi kompatibilisek-e a 150-es obi 58-as végével, illetve a 42-es obi 37mm-es csatlakozásához milyen adaptert vegyek? (37mm, Oly obi>58mm Polaroid lencse) :F

Minden segítséget előre is köszönök!

(#64541) cdl


cdl
senior tag

Mától kezdik árulni a Canon mft adaptert.
Valaki be fog szerezni egyet?

(#64542) ROBOTER válasza cdl (#64541) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ha lehetne kapni ebayen, én rendelnék.

(#64543) Studi válasza aquark (#64540) üzenetére


Studi
addikt

Szia!
A dioptriás lencséket felejtsd el, rettenetesen rontják a képet. Ha nem Olympus Mcon, akkpr keress használtan egy Raynox DCR-250-et, az jó.

A szűrőmenetek amúgy szabványosak, az 58-as ugyanazt jelenti mindenhol.

(#64544) k1csi válasza MrChris (#64530) üzenetére


k1csi
senior tag

Ugyanaz a Sandisk kártya 70D-vel ALL-I módban simán megy (még gyorsabb írást is igényel a 70D)...
Vagy kétszer próbáltam GH2-vel a sorozat módot. Ott is rém lassan írta ki a képeket a kártyára.
Vsz. az SD kártya interfész a lassú, nem a kártya. Ezen meg semmilyen kártya nem segít.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#64545) Mercutio_ válasza k1csi (#64544) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vagy valami kompatibilitási gond ami normál használat során nem jelentkezik.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#64546) Laybee válasza aquark (#64540) üzenetére


Laybee
őstag

Sziasztok! Mi a különbség mcon1 és 2 közt? Köszönöm

(#64547) MrChris válasza k1csi (#64544) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ok, nyílván a te géped meg sok másénál van ilyen probléma ami elég nagy csalódás, ha szükség lenne a biráta hackre. Elképzelhető, hogy nem egyféle kártya vezérlő hw-el gyártották és van lassú meg gyors.
Most videóztam tegnap (g6) és azért ennek a ~25mbps-nek vannak korlátai. Játszótéren gyöngykavics, lombos fák... 'megeszik' az adatfolyamot. Viszont 46" fhd tv-n ezt sokkal kevésbé látni mint 24-es monitoron. Hobbira elég.

(#64549) Gondwana válasza k1csi (#64544) üzenetére


Gondwana
addikt

UHS1 kàrtya 20MHz-es òrajel, sima SD(hc/xc...) interface meg 5MHz, ha a hibajavìtàs-checksumgeneràlàs is visszaclockol, màris tudod, mitől lassùbb GH1-2/G3-ban.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#64550) aquark válasza Studi (#64543) üzenetére


aquark
tag
LOGOUT blog

Szia!

mcon 1: 1x-es szorzó
mcon 2: 2x-es szorzó
raynox DCR-250: 2,5x-es szorzó, ha jól tudom. És az átmérőjük is más.
Ezek most egy árban vannak, de csak egyre van pénzem, melyik legyen? (a dioptriás Polaroidokról lemondtam)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.