Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#62101) schawo válasza madgie (#62100) üzenetére


schawo
titán

Nem csak. Persze. Kiragadtam egy paramétert. Egy fontosat :) Élességben meg nem vagyok elhasalva se a 23-tól, se a 27-től a látott képek alapján. Jó, de a 23 például nagyon szereti a rekeszt. Meg persze, van még a fényerőn, az élességen, a méreten, a súlyon és az áron túl is fontos paraméter, hiszen mit adtak nekünk a rómaiak :D Szóval nekem nem éri meg az árát, akárhogy is. Persze, értem, nem én vagyok az egyetlen ember a Földön, és nyilván neked (vagy gorgónak, meg még egy hadseregnyi embernek) megérte, ha használod.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#62102) jjeahh válasza jmakk (#62099) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az omd-kben tudtommal van már ilyen picire méretezhető fókuszmező, vagy tévedek? Hogy mennyire vadászik meg mennyire pontos azt nem tom.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#62103) madgie válasza schawo (#62101) üzenetére


madgie
titán

Nem érte meg, sőt, de azzal hitegetem magam, hogy a hobbi az ilyen :D

(#62104) jmakk válasza jjeahh (#62102) üzenetére


jmakk
őstag

Vadászik, a kisebbel is (E-M10). A legjobban akkor, amikor valamit az obi közeltávja környékén fotózol. Imád elindulni a végtelenbe, hogy aztán onnan visszajöve semmit se találjon. :DDD
Nem tudom hogyan, de a Pana ilyenkor is szinte rögtön rááll a témára.

[ Szerkesztve ]

(#62105) jjeahh válasza jmakk (#62104) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Na ettől kapok agybajt az öreg oly-n is. Ráadásul megvillantja a zöld pontocskát is ilyenkor, hogy kapott fókuszt, miközben blur az egész kép... lehet túl érzékeny a levegőben szálló szöszökre, vagy franc érti :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#62106) gorgo válasza schawo (#62101) üzenetére


gorgo
őstag

az mft az ár/méret/minőség szentháromsága miatt verhetetlen jelenleg. pont.
de kit érdekel? nem helyette van fuji, hanem mellette...
Sőt, a panalajka 25 optikailag talán még jobb is mint a 35, bár azonos ár mellett nagyobb és nehezebb, szal azért... A 20-as palacsinta meg megint egy telitalálat (és legalább már fujis szinten szar az AF sebessége is :DDD ) Apropó AF: xt1 + 23-as kombótól lefostam a bokámat konkrétan, kevés fényben úgy harapott az mint egy veszett kutya!
Sztem optikailag karcolnak azok a fuji üvegek is, csak a jpeg motor nem elsősorban az optikai felbontásra gyúr, ez is tény. Eleve túltömöríti a jpeget, 16 mpx csak 4-5 mega, míg olympus esetén a duplája. Egy jó mft üveggel készült kép tehát jobban tud karcolni. szerintem.

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#62107) Mercutio_ válasza gorgo (#62094) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha vastagon fogó ceruzás áruk van épp megkönnyíted a dolgomat.
Eleve az ekv 35 nekem nem fekszik annyira, szemben a 40-nel, franc se érti, de ez van.

A 35-össel szemben meg ugye ott van az Oly 25/1.8 ami azért nem olyan sz*r (nyilván oly vázon lesz igazán szép a jog-je, én meg nem raw-ozok, az qrv*stn :N )

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#62108) schawo válasza madgie (#62103) üzenetére


schawo
titán

hogy a hobbi az ilyen

Mondjuk ez igaz, nekem ez csak harmadik hobbi. Van másik kettő, aminél én sem nézem az árcímkét, és leszarom, hogy a gatyám is odavan már. :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#62109) ROBOTER


ROBOTER
addikt

4mm-rel kisebb átmérőjű a 30-as makró a 45-ösnél, és 1mm-rel hosszabb. Kézbe kell vennem...

(#62110) .mf válasza jmakk (#62104) üzenetére


.mf
veterán

"Vadászik, a kisebbel is (E-M10). A legjobban akkor, amikor valamit az obi közeltávja környékén fotózol. Imád elindulni a végtelenbe, hogy aztán onnan visszajöve semmit se találjon. :DDD"

Már megbocsáss, de közelponton belül még jó, hogy nem tud fókuszra állni, azért közelpont. Amint a legkisebb fókusztávon kívülre megyek, úgy viszont már gyorsan talál fókuszt.
Sokat képelek este is, lehet, hogy csak hozzá vagyok szokva, de szerintem teljesen korrekt az OMD AF. Ne csináljunk már bolhából elefántot. Az E-PL3 után dimenzióugrás. A 20 az egyetlen lassabb obi, de még az sem olyan vészes, mint amit a pár alkalom alatt a Fujinál láttam (a nem épp filléres 56-ost külön kiemelve, az lesokkolt lassúságával és vadászgatásával. Persze mindjárt leolt Freddy, hogy én voltam béna, rosszul tartod, stb).

Gorgo: "Apropó AF: xt1 + 23-as kombótól lefostam a bokámat konkrétan, kevés fényben úgy harapott az mint egy veszett kutya!"

Össze-vissza? :DDD

Jmakk: "Te meg a sunyira kacsintgatsz. :)"

De ez köztudott és várható, sokszor leírtam már, hogy mi(ke)t hiányolok az OMD-ből; az egyik legnagyobb Pana-fanatikus minden előzetes jel nélküli elfudzsisodása viszont teljesen váratlan :))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#62111) Mercutio_ válasza .mf (#62110) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ne akarjuk már átírni a történelmet, nincs itt semmi elfujisodás, sima nepper-korzós séta ez kéremszépen ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#62112) jmakk válasza .mf (#62110) üzenetére


jmakk
őstag

"...közeltávja környékén" Nem azt írtam, hogy belül.
Na ennyire ne nézz már anti-mediamarktosnak! :)
Pl. áll az élesség 1m-nél és szeretnél fókuszálni valahova fél méterre.
Senki nem szarozott le semmit, csak Panánál ez jól ment, E-M10-nél nem. Ennyi, nem több. Ettől még jó az az AF, bár minden fuji ennyit tudna, mint az E-M10!

Mercutio: ez már tiszta Kacsa-magazin színdróma :DDD

[ Szerkesztve ]

(#62113) jjeahh válasza .mf (#62110) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha az e-m5 is tud olyan pici fókuszpontot, mint ez és nem vadászik, akkor nem lehet vészes... bár úgysem mostanában váltok, a g3-ban kb. 3000 expó lehet, remélhetőleg kiszolgál még egy darabig... csak itt technózok én is mostanság, mert nincs semmi képelnivalóm :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#62114) Studi válasza jjeahh (#62113) üzenetére


Studi
addikt

Tud ilyen picit, de néha még az E-M1 is elmegy vadászni. :(

(#62115) madgie válasza .mf (#62110) üzenetére


madgie
titán

Háppersze, most éppen te tolsz le másokat, hogy ők bénák, rosszul tartják, mert szerinted dimenzióugrás az ójemdé.

Remélem érzed és érted a hasonlatot.

(#62116) jjeahh válasza Studi (#62114) üzenetére


jjeahh
nagyúr

akkor PanAForevör! :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#62117) .mf válasza madgie (#62115) üzenetére


.mf
veterán

Asszem félreérted. Jjeahh PL1-et használ. Elvileg a PL3 AF-je gyorsabb annál. De még ahhoz képest is nagy ugrás volt az EM5, főleg azokban a helyzetekben, ahol a PL3 már elkezdett gyengélkedni. A 20-as AF-je mintha minden helyzetben gyorsult volna, és még akkor is egész gyorsan, elsőre talál fókuszt EM5-tel, amikor a PL3-nak már rég túl sötét volt, csak oda-vissza tekerte és nem tudott ráállni. Tehát elmúltak már azok a "PanAForevör" idők, amikor a kettő között nagy különbség volt; az OMD-nek hajszálnyi a hátránya, teljesen használható. Csak erre az egy dologra ráállni, miközben tucatnyi más fontosabb érv szólna mellette (stabi, színek, evf, testreszabhatóság, vezérlőelemek, obik, stb stb), főleg hogy a fő manuál-obis teszi ezt, kissé viccesnek tartom :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#62118) Studi válasza .mf (#62117) üzenetére


Studi
addikt

Jjeahh G3-at használ, előtte pedig P1-e volt. :)

Én meg GX7 - E-M1 összehasonlításban mondom, hogy itt vannak még azok a PanAForever idők. ;)

(#62119) madgie válasza .mf (#62117) üzenetére


madgie
titán

Nem értem félre. Az Oly AF-et is tanulni kell, mire, hogy használd, kisebb AF mező, vagy nagyobb, hová hajlamos "elhúzni", tehát úgy gondolkozol, stb.
A Fuji is pont ilyen. Meg mind. A Panát annyi ideig használtam anno, hogy 95%-ban tudtam bárhol, bármikor hová állít élesre automata AF pont választásnál is. Kiismertem. Azt mondom, hogy legjobb, de ugyanúgy megvannak a hülyeségei.

Az 56/1.2 kalandjai meg valószínűleg kapcsolatban állnak azzal, hogy egy fene nagy fényerű üveg, rosszabb fényviszonyoknál meg csak kontraszt AF van, tehát fingja nincs ilyen mértékű életlen képnél, merre meg hogy induljon, tehát fut egy kört. Ezt a híresen bizonytalannak mondott 35/1.4 is sokkal jobban oldja meg, mivel az kevésbé mosó-masa-mosoda.

Amúgy meg (csak hogy flémeljek) a 45/1.8 távoli teljesítményéből kiindulva inkább legyen valami kicsit lassabban penge, mint gyors, de pontatlan.

(#62120) TayRol válasza madgie (#62119) üzenetére


TayRol
veterán

90e ft-ért az a 45-ös teljesen jó üveg, de látom nálad már egy jó ideje kiverte a biztosítékot.

(#62121) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Erről mi a véleményetek?
M.Zuiko Digital ED 12-50mm 1:3.5-6.3 EZ
Használt ilyet valaki?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#62122) madgie válasza TayRol (#62120) üzenetére


madgie
titán

Rossz szájízzel váltunk el, ja :)

(#62123) Parci válasza madgie (#62119) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kíváncsi lennék, hogy mit kezdene a fórum krémje egy 51 pontos nikon af-fel, ahol millió groupolási lehetőség, logika és kókuszpókusz van követő af-hez. külföldiában is jellemző, hogy "puff, szar a nikon", míg mások finoman írják, hogy így 1-2 év után meg egész jól kiismerték az aktuális vázukat.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62124) Mercutio_ válasza TayRol (#62120) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én olcsóbban is tudok, feketét ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#62125) Lassú Víz válasza JoceeHunt (#62121) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ha még nincs, akkor hagyd szerintem. Ami mellette szólhat, hogy olcsó, időjárásálló, 12-ről indul és makrót is tud. Meg videóhoz a villany zoom. De pikk-pakk sötétedik, háttérmosás mint egy kompakttal. Leméretezett monitor képre vagy fotókönyvbe elmegy, de pixelbuzulni már nem.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#62126) .: JuSzT :. válasza JoceeHunt (#62121) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

45 körül megvehető, annyit ér kb. Nem kell tovább ragozni ezt a kérdést. Itt ott sötét, nem mindig éles. Viszont macro-ban egész jó, de neked van már Raynoxod tehát neked felesleges ez a része.
Időjárásálló, nagy.
Kell a 12mm? Inkább egy 12-32-t vegyél.

(#62127) jjeahh válasza .mf (#62117) üzenetére


jjeahh
nagyúr

vártam, hogy mikor hozza már fel valaki, hogy manuálosként vicces, hogy nem adnék alább a pana af-nél :)) amiért manuálozok, miért kellene elviselnem a sz*r af-et? :F af üveggel legyen normális, pontosan belőhető, határozott az af, manuálhoz meg legyen jó minőségű evf, sztem mindkettő ésszerű elvárás... szerencsére mindkettőt tudja a vázam, oszt bódottá' :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#62128) .: JuSzT :. válasza jjeahh (#62127) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Az összes AF kérdés onnantól le van sz*va, ha van érintőkijelző.

(#62129) JoceeHunt válasza Lassú Víz (#62125) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Köszönöm az infót :) :R
akkor erre nem költök.
Annyira buzerálja a fantáziám hogy milyen lehet kész erre gyártott obival makrózni, nem összerakosgatni :)

(#62126) .: JuSzT :.
Neked is :R

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#62130) .: JuSzT :. válasza JoceeHunt (#62129) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Szerintem te simán csak kütyüzni akarsz, és mindegy mire, csak valamire költeni :)

Beszélj Studival

[ Szerkesztve ]

(#62131) jjeahh válasza .: JuSzT :. (#62128) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A régi oly-k hatalmas átméretezhetetlen fókuszpontjával járó pontatlanságot nem oldaná meg

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#62132) schawo válasza Parci (#62123) üzenetére


schawo
titán

Ebben a kütyümániás korszakban 2 év alatt 15 váz fordul meg egyesek keze alatt :D Kiismerni? A gombok is alig vannak meg, nemhogy a fókuszrendszer.

(#62131) jjeahh
Te nem tudom, honnan veszed ezt. Olvastam már többször is tőled. A régi Olyknak is van pici fókuszmezeje, több lépesben méretezhető.

szerk: Oké, látom. A P1 és a P2 fókuszmezeje nem méretezhető. A PL sorozaté viszont igen. A P1 sok szempontból cumi.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#62133) madgie válasza Parci (#62123) üzenetére


madgie
titán

Egyébként most kicsit önmagamat köpöm szembe, de zsivány EVF ide, vagy oda, a b*zi D610 keresőjében annyira jó érzés volt a 105/2.5-tel szemre élesre állítani, hogy az tyűűha.
Tudom, mindig a élőkép, elő hisztogram, meg élőnyavalya legnagypofájúbb szónoka voltam, de vastagon megvan a jó OVF varázsa is :)

(#62134) .: JuSzT :. válasza jjeahh (#62131) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nem is kell, mert az érintős gépek már nem " régi olyk".

(#62135) schawo válasza madgie (#62133) üzenetére


schawo
titán

Egy FF OVF nem rossz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#62136) pandur99 válasza Lassú Víz (#62125) üzenetére


pandur99
aktív tag

Vannak, akik fotóznak és vannak, akik pixelbuzulnak. Az előbbiek nyugodtan megvehetik a 12-50-est, mert fotózásra teljesen alkalmas normális körülmények között, az árát jobban megéri, mint egy alap kitzoom.
Az is igaz, hogy a 14-150-esnek jobb a képe, de hát drágább is.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#62137) Studi válasza madgie (#62133) üzenetére


Studi
addikt

Újabb FF-el még nem volt dolgom, de az ödéma OVF-jét bármikor lecserélném akár a GX7 EVF-jére is. :)

(#62138) jjeahh válasza schawo (#62132) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ja, egy sw frissítéssel megoldhatták volna a nagy penekben is, ha már a kisebb modellek megkapták :)

: JuSzT :.: igaz :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#62139) Chance válasza .: JuSzT :. (#62126) üzenetére


Chance
tag

Ezt az itt-ott sötét, nem mindig éles dolgot kifejtenéd? Ahogy tudod, én is gondolkozom egyen, egyrészt a makró miatt, mert bár próbáltam a közgyűrűt, de amire nekem kellene, arra keskeny az élességi sík, másrészt a 20mm meg 45 mm mellé jó lenne valami nagylátóbb...

Érdemes keresgélnem ilyen objektívet vagy ne erőltessem? Ahogy látom, nem forog belőle túl sok használtan, tehát nem egyszerű eset épp.

Az időjárásállóság meg a többi gyútáv nem érdekes benne, a makró+tájképen kívül minden mást megoldok az említett objektívekkel.

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#62140) .: JuSzT :. válasza Chance (#62139) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Macróra és tájképre jó tud lenni. tájképet nappal képel az ember leginkább, tolsz neki egy f8 rekeszt, és egész jó képet ad.
Normál macróra, amikor nem 3cm re mászol bele az állat arcába, arra ez is jó, itt több a mozgástér.
Ez mondjuk neked azért jó, mert már van közgyűrűd, szóval a 12-50 macró állással + közgyűrűvel nagyon jó tud lenni, de benne van a lehetőség hogy a gyűrű nélkül is macrózz.

Én amúgy szerettem, csak tényleg nagy, ami nem mindig passzol egy m43 kicsi vázhoz.

INNEN menj jobbra, ilyen képeket lőttem vele. Persze amatőr vagyok bőven
Ami 43mm en készültek, azok szerintem a Macro állásban készültek, oda áll be az obi automatikusan

[ Szerkesztve ]

(#62141) Alg válasza .: JuSzT :. (#62140) üzenetére


Alg
veterán

Hasonló méretben és picit drágábban nem éri meg jobban a 14-150 akkor már?
(és is ilyen mindenes obin gondolkodom a 20+45 mellé)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#62142) Chance válasza .: JuSzT :. (#62140) üzenetére


Chance
tag

Köszi! :R

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#62143) .: JuSzT :. válasza Alg (#62141) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Itt most kicsit a macro részre lett kihegyezve az összes szempont, a 14-150 nagyon jó obi. A macro, videó, időjárásálló részt nem nézve, mindenben jobb, mint a 12-50. Persze drágább legalább 30-40%+

(#62144) Lassú Víz válasza pandur99 (#62136) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ejj, de nagy okosság volt ez. Majd megnézzük mire mész vele beltérben, amikor az Oly 25-öshöz 3+, a Pana 25-öséhez meg 4 FÉ hátrányod van. Vagy ha portréznál a 45-ös f1.8, míg a 12-50 f6.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#62145) madgie válasza Lassú Víz (#62144) üzenetére


madgie
titán

Olvassatok inkább egy kis Mythbusters-t :DDD

(#62146) Mercutio_ válasza Chance (#62139) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azonos gyutávon az élességi sík azonos lesz adott tárgytávolságnál, azt csak rekeszeléssel fogod tudni növelni...

pandur99: A kitzoom 25k-s árához képest miért is éri meg jobban egy sötétebb, nagyobb, nehezebb 12-50? (Esőben nincs fény, szóval ott hiába az időjárásállóság nem sok képet fogsz vele lőni, egyedül az 1:2 makró ami plusz van benne, de makróra közgyűrű/raynox + kitobi tele vége is tudja ugyanazt, cserébe kisebb, könnyebb, több mindenen használható.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#62147) Chance válasza Mercutio_ (#62146) üzenetére


Chance
tag

Ez igaz, viszont pont az azonos tárgytávolság rész az érdekes. Hogy közgyűrűvel csak 1 adott távolságról áll élesre egy vékony csíkban. Ettől az objektívtől viszont azt várnám, hogy nagyobb tárgytávolságon is éles lesz, ha nem akarok belemászni a tárgyba.

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#62148) .: JuSzT :. válasza Chance (#62147) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ahhoz meg kell egy zoom + raynox. Nem közgyűrű. 14-150 is jó lehet a Raynox előtéttel.

(#62149) ROBOTER válasza Chance (#62147) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nem egészen értem, mint szeretnél mondani, de:

Ha a mélységélességről beszélsz, tehát az elfogadható élesség határáról, az szinte csak a nagyítástól (gyutáv és tárgytáv kombinációja) és a rekesztől függ.

Azaz ha egy nagyobb gyújtótávolságú objektívvel távolabbról eléred ugyanazt a nagyítást, a mélységélesség nem fog lényegesen eltérni a kisebb gyújtótávolságú megoldásokhoz képest. Lesznek különbségek, de nem számottevő, bárhogyan is éred el mondjuk az 1:1 nagyítást.

A távoli háttér/előtér élessége fog megváltozni, a tele-macro jobban elmossa a tárgysíktól jóval hátrébb lévő témát.

Csak rekeszeléssel (+sok fénnyel) vagy focus-stacking technikával tudsz nagyobb mélységélességet elérni.

[ Szerkesztve ]

(#62150) Mercutio_ válasza Chance (#62147) üzenetére


Mercutio_
félisten

Éles lesz, de ott már nem 1:2 a makró képessége :N
Nem tudok most linkelni, de korábban beraktam a 40-150+raynox-szal lőtt képeimet, azokat 20-30 centiről lőttem.

Azt azért minden makró-aspiráns vésse fel, hogy ez tipikusan az a sport ahol nagy a kudarcarány, mivel a tested is mozog, amit fotózol - jó esetben - az is, és még az időjárás (szél, felhők, stb.) is bekavar. Kivétel persze, ha télen csigát fotózol állványról...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.