Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#62901) pandur99 válasza Degeczi (#62899) üzenetére


pandur99
aktív tag

Na így már értem.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#62902) MrChris válasza Tikakukac (#62900) üzenetére


MrChris
nagyúr

akkor rajtad nem lehet segíteni ;]

(#62903) Lassú Víz válasza pandur99 (#62889) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Hiszek a téma módokban. Pár teszt emberke eltöltött némi időt azzal, hogy mitől lesz jó egy tájkép vagy portré vagy gyertyafényes felvétel. Ha nem találkozik az ízlésed az övékével akkor szinte a végletekig finomhangolhatod a paramétereket a felvétel elkészülése előtt, de akkora meló, hogy senki nem teszi meg. Helyette marad a helyesen exponált raw + utómunka. Esetleg a saját módok kitökölése, és azok közt váltás.

(#62888) SeatZola: Csak kompromisszumok léteznek, tuti megoldás nincs. Használd, és ha valami baromi kényelmetlen közben vagy idegesít amikor a képét nézed a monitoron vagy nyomtatásban, akkor keress másikat. Vagy vegyél egy Sony RX1-et zsebrevágósnak, Nikon D4s-t vagy Canon 1D újat szaladgáló gyerekre, középformátumú vázat műterembe, és még lehetne sorolni. Az a legjobb fényképezőgép ami nálad van. Pont.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#62904) SeatZola válasza Lassú Víz (#62903) üzenetére


SeatZola
őstag

Azt hiszem igazad van. Fotózni kell nem beszélni róla.

Más: Az E-PL5 dupla kit mellé vettem egy 14-42 EZ pancake obit is a minél kisebb és hordozhatóság érdekében. Viszont piszkálja a csőrömet a 12-50 EZ obi is. Olvastam pár tesztet róla de mindenhol más a konklúzió. Valakinek van gyakorlati tapasztalata vele? Érdemes lenne a 14-42 R kitobit lecserelni rá? Nem túl drágán mennek 45-50eFt között....

Rappi

(#62905) Tikakukac válasza MrChris (#62902) üzenetére


Tikakukac
titán

Rajtam biztosan nem, még a megfelelő obit kell megtalálnom és kész vagyok, elvagyok mint a befőtt a PL5-el, mindenben tökéletes. Wifis vezérlés hiányzik még, de éppen megoldom.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62906) Degeczi válasza SeatZola (#62904) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A saját szempontjaidon múlik (pl. van-e szükséged alkalmilag kisebb makróra), mindenesetre rengetegszer volt már róla szó.

(#62907) Mercutio_ válasza SeatZola (#62904) üzenetére


Mercutio_
félisten

És a Pana 12-32-n még el se gondolkodtál! :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#62908) SeatZola válasza Mercutio_ (#62907) üzenetére


SeatZola
őstag

Nem, mert nekem a 32 nagyon rövid.

Rappi

(#62909) madgie válasza SeatZola (#62908) üzenetére


madgie
titán

Nőknek szerint több, mint elég :D

(#62910) SeatZola válasza madgie (#62909) üzenetére


SeatZola
őstag

Nade 32mm? Azért az csak kevés. Minden paraméterében....

Rappi

(#62911) madgie válasza SeatZola (#62910) üzenetére


madgie
titán

Szerintem azt nem milliméterben szokták számolni :D (és ti sem írtátok ki)

(#62912) rbalint88 válasza SeatZola (#62904) üzenetére


rbalint88
addikt

ne vegyél 12-50-et nagy, gyenge rajzú, az időjárásállóság a váz miatt nem szempont, más szűrő kell rá, mint a 14-42-re. csak a makró, amit pluszban ad, de ahhoz meg egyszerűbb venni max 10-ért egy közgyűrűsort és ugyanott vagy.

(#62913) SeatZola válasza rbalint88 (#62912) üzenetére


SeatZola
őstag

Akkor kihagyom. Köszi a választ!

Rappi

(#62914) pandur99 válasza SeatZola (#62913) üzenetére


pandur99
aktív tag

Szerintem nyugodtan vegyél 12-50-est. Csak relatívan nagy, valójában kicsi, kinyitva nem sokkal nagyobb, mint a kitobjektívek. A 12 mm sokszor jól jön, a makró funkció nagyon jó. Kipróbáltam ezt vs. 14-150 + közgyűrű, és a 12-50 nyert. A felső vége is használható. Ha nem pixelbuzulsz, teljesen jó. Plusz van a videózáshoz motoros zoomod. A 14-150 élesebb, az igaz, de ezzel is el lehet lenni. Ráadásul olcsó. Én gondolkoztam azon, hogy eladom, meg is hirdettem, de meggondoltam magam és megmarad.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#62915) rbalint88 válasza pandur99 (#62914) üzenetére


rbalint88
addikt

a két 14-42 mellé pont annyi értelme van, mint megvenni még a pana 14-42x-et is...
mindenki azt csinál a pénzével, amit akar. próbálja ki, de igazából semmi pluszt nem ad a kitobikhoz képest és olyan szempontból nagy, hogy a villanyzoomokkal zsebre tudod vágni a gépet, ezzel biztosan nem.
én a helyében eladnám a sima kitobit (nem szeretem a kinyitós obikat) és annak az árából, valamint a tervezett 12-50 árából vennék egy pana 20-ast. azzal meg lehet mutatni, hogy mit tud a szenzor, lehet vele eyecandy képeket csinálni és városnéző fotózáshoz bőven elég, nem kell a zoom. igazi jollyjoker obi, ha rááll a szemed, nem is kell mellé nagyon másik. az élessége miatt cropolni se gáz, ha "zoom" kell, ha nagyobb látószög, azt meg legrosszabb esetben kipanorámázod. tavaly nyáron végigfotóztam vele egy 10napos nyaralást, kb 10 képre igényeltem volna egy zoomot, de általában ott is többet profitáltam abból, hogy átkomponáltam a képet és az n+1-edik tucatfotó helyett (amit fél perc guglizással tudsz tölteni) meglőttem valami mást, máshogy. inkább vinnék magammal a 20-as mellé két fixet, mint egy vagy két zoomobit. mondjuk ehhez nem ártana egy viszonylag olcsó és kicsi 12-es fix, az oly 12/2 nem a legjobb ár-érték arányú obi. végső soron a pana 14/2,5 is megfelelne, csak az ekv 28mm nem a világom annyira. tele oldalra a sigma 60/2,8 tökéletesen megtenné, nekem az oly 45/1,8 sokszor volt rövid.

(#62916) pandur99 válasza rbalint88 (#62915) üzenetére


pandur99
aktív tag

Hát abban igazad van, hogy a 2 kitobi mellé fölösleges. É n általában írtam, hogy jobb, mint a híre. Nekem a 14-150 mellé jó, bár egy 60-as makró jobb lenne, csak hát az ára :( A 20-as palacsinta is jól jönne, meg egy fix portrézni. Nincs az a pênz, amit el ne lehetne költeni.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#62917) schawo válasza pandur99 (#62895) üzenetére


schawo
titán

Az ISO felső határt vedd le 200-ra
A 200 3200 akart lenni, csak a hármast elvitte a cica.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#62918) schawo válasza SeatZola (#62913) üzenetére


schawo
titán

Amíg a 4 fényerős normál objektív (17/1.8 20/1.7 25/1.8 25/1.4) közül legalább egyik nincs meg, addig féllábú az MFT rendszered. Ezek közül pedig az kell, amire legjobban áll rá a szemed.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#62919) Mercutio_ válasza SeatZola (#62908) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nincs túl nagy különbség 32 és 42 között, viszont a 12 minden olyan helyen, ahol nincs hova hátrálni jól jön.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#62920) SeatZola


SeatZola
őstag

Uh, feladtátok a leckét! Az igazság, hogy soha eddig nem használtam semelyik vázamhoz fixeket, mindíg csak zoom obijaim voltak. Biztos ezért tartok tőlük. De lehet neki kellene kezdenem....
A 14-42 R és EZ közül persze nem marad meg mindegyik.

Rappi

(#62921) Mercutio_ válasza SeatZola (#62920) üzenetére


Mercutio_
félisten

Milyen gyakran jársz Pesten? :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#62922) SeatZola válasza Mercutio_ (#62921) üzenetére


SeatZola
őstag

Hál' Istennek nagyon ritkán! :) De kitaláltam, hogy az Oly ingyenes teszt program keretein belül ki fogom próbálni a PL7-et és egy fixet. A kérdés: szerinted/szerintetek melyik fixet lenne érdemes kipróbálnom? Ami olyan igazi mindenes lehetne? A 45/1.8 jónak tűnik....
De most látom, akár 2 obit is "kölcsönözhetek", mert már van Oly PEN gépem

[ Szerkesztve ]

Rappi

(#62923) Degeczi válasza SeatZola (#62922) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"Szerinted milyen autóra lenne szükségem?"
Csak te tudod magadnak eldönteni... próbálgasd a zoomot fixen egy adott gyutávra állítva, mennyire jön be.

(#62924) pandur99 válasza SeatZola (#62922) üzenetére


pandur99
aktív tag

Nézd meg a fotóidat az exposureplot programmal, és kiderül, melyik az a gyújtótávolság, amit a leggyakrabban használsz. Valószínűleg az ekv. 40 mm lesz, vagyis a Pana 20-as palacsintáját próbáld először, meg a 45/1,8-at.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#62925) jjeahh válasza SeatZola (#62922) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha szeretsz portrézni, akkor jó a 45, persze használható más témára is, de egyebekre általában fölöslegesen hosszúnak tűnhet :D Na jó, nekem gombafotóra is az 50mm körüli gyútáv a kedvencem mft-n

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#62926) MrChris válasza weiss (#62845) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha viewerben helyre rántod a WB-t, szerintem ~5400K esetleg +1 lilába, máris kenterbe veri a gyönyörű ege a 20D-t , meg az egész sokkal kellemesebb színvilágú, a 20D-s szürke-zöld fátyolos, lapos az árnyékos rész irreálisan tök zöldes. Pixelkukkolva jobb a moiré, jobb az élesség, több a részlet, nagyobb a dinamika. Mi kell még? És ez csak a viewer ami annyit tud és pont olyat konvertál mint a váz, csak épp utólag finomhangolható. Érdemes néha azt is összehasonlítani, hogy hány árnyalatból dolgozik a váz, azt tapasztaltam általában ami több az jobb is szokott lenni, jelen esetben a 20D 125.777db a PL5 231.350db árnyalatból rakta össze ami szerintem nem mindegy, kb 1 bittel kevesebb ami máris fele árnyalat :D

(#62927) MrChris válasza jjeahh (#62925) üzenetére


MrChris
nagyúr

mán csak 85! :K Szerintem nemsoká el fog kelni ;)

(#62928) vendingo


vendingo
veterán

Még nem próbálkoztam a makrózással, szerintetek melyik obim lehet rá a legmegfelelőbb? Oly 14-42, 20-as pana vagy oly 40-150? Nagyon laikus vagyok ilyen téren, de most annyi szép virág van a kertben, szívesen kipróbálnám.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#62929) jjeahh válasza MrChris (#62927) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én megmutattam apámnak de nem vette meg, az ő gondja, én többet nem szívatom magam vele, nincs türelmem, pedig ennyiért baromi jó vétel szvsz :(((

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#62930) Mercutio_ válasza pandur99 (#62924) üzenetére


Mercutio_
félisten

Olympus akcióban Pana obit ;]
Ez olyan mint, hogy Chuck Norris vett egy Bigmac menüt.... a Burgerkingben :D

SeatZola: Kérdezd meg mit tudnak egyáltalán adni, a 17-es fixet és a 25-öst mondanám, mert emlékeim szerint Pécsett van M4/3-os akinek van 45-öse irányjelzőn érdeklődj.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#62931) SeatZola


SeatZola
őstag

Nos megnéztem a fotóim statisztikáját az ExposurePlot-al.

Ez a végeredmény:

Ezek alapján mit ajánlotok?

Rappi

(#62932) schawo válasza SeatZola (#62931) üzenetére


schawo
titán

Ha jól tudom, az ExpoPlot ekvivalensben gondolkodik. Tehát akkor 17/1.8 lenne az optimális, ha olympusban gondolkozol. Ha nincs kikötve az Olympus, akkor a Pana 20-as a nyerő, ahogy pandur99 megjósolta.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#62933) MrChris válasza SeatZola (#62931) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez ekvivalens érték? Mert akkor annak a pana 20-nak meg van a helye ;)

(#62934) SeatZola válasza MrChris (#62933) üzenetére


SeatZola
őstag

Igen 35mm ekvivalens érték.

Rappi

(#62935) |AP|


|AP|
veterán

ha az embernek nincs olyan készséges modellje, mint jjeahh kollégának, akkor kénytelen állatkertbe menni :)

(#62936) Peat;)


Peat;)
veterán

PL5-re nekem is megérkezett ez az alu markolat ami keretbe foglalja a gépet. A fogás vitathatatlanul jobb a 14-150-es obival, olyan 50 kép erejéig, utána szerintem a jobb karon található izmok savasodása meggátolja a kényelmes használatot. :) Túlzok persze, de tényleg nehéz lett tőle a gép. Stylus 1-be nagyobb szenzor lenne akkor franc vesződne ilyen megoldásokkal.

(#62937) Tikakukac


Tikakukac
titán

Tök jó ez a ki hol használja az obit progi. Számításaim tökéletesek: a képek 70%-a készül 30mm-en és alatta. Jó lesz az a Pana obi :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62938) schawo válasza Peat;) (#62936) üzenetére


schawo
titán

Ezért kell a gyári műanyag extra markolatot használni ;)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#62939) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Ha valaki nagyon ráér angolul olvasgatni: CP+ 2015: Olympus interview

- ami érdekes, hogy összehasonlítási alapnak a full frame szegmenst jelöli meg rendszeresen az interjúban Mr. Ogawa . . . (ami itt is rendszeres téma)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#62940) Gondwana válasza OPiiPO (#62939) üzenetére


Gondwana
addikt

Mit is tehetne, ha nem létezik R=1 user àltal is hasznàlhatò (ződnégyzet meg féjszdetekt) középformàtumù gép?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#62941) eeXaa válasza OPiiPO (#62939) üzenetére


eeXaa
addikt

...nem véletlen, mivel a profi világban az a standard.

[ Szerkesztve ]

(#62942) jjeahh


jjeahh
nagyúr

bazz, ez elég jó árnak tűnik

amúgy valakinek van tapasztalata a gm1-el videó téren? g6, gh2-nél sokkal rosszabb?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#62943) schawo válasza jjeahh (#62942) üzenetére


schawo
titán

Új ára ennek a kitnek (itt nálunk) 204 ezer forint 3 év garival. Ez meg 190 használtan, 1 évvel.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#62944) Mirman válasza schawo (#62943) üzenetére


Mirman
őstag

Valószínűleg E-M1nek nézte, mobilról is annak tűnik a sortörés miatt.

(#62945) jjeahh válasza schawo (#62943) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Tagságival annyi? mer' a mintabolt oldalán 270k-t ír

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#62946) .: JuSzT :. válasza jjeahh (#62942) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Gm1 el manual focus és videó? :D Jól nézne ki. Szerintem akkor érdemesebb az obit fixen markolva a vázat tekergetni a végén :)

(#62947) schawo válasza jjeahh (#62945) üzenetére


schawo
titán

A képen ugyan a motoros objektív van, a szövegben viszont nem. Az Olympusmarketnél mindig a szöveget kell nézni. A normál ennyi tagságival.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#62948) jjeahh válasza .: JuSzT :. (#62946) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, ha a videója jó, akkor ez az egyetlen gondom vele, szuper, hogy ilyen pici meg ennyire olcsó egy ilyen jó gép, de a kis méret nekünk inkább hátrány lenne mint előny... meg kihajtható kijelző nélkül videózni... elég kényelmetlen lehet.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#62949) weiss


weiss
addikt

M42-m4/3 adapter bármilyen jó, vagy itt is kell trükközni csipesekkel, mint a Canonnál?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#62950) .: JuSzT :. válasza weiss (#62949) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nagyjából bármilyen. Viszont ha beugro blendés az obid, akkor csak peremes adapter jó, ami tekerés közben benyomja, és úgy is tartja a kis pöcköt.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.