Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#62601) .mf válasza jmakk (#62597) üzenetére


.mf
veterán

Még az eredeti Cokin is lilul, sőt, néhány darab már önmagában is (annál még ez az ebayes darabja 400 ft-os is jobb :DDD).
A "Formatt Hi-Tech" filterekről hallottam jókat, de az sem a filléres kategória.
Ezeket (ugy. cokin p tartó, 46 és 58-os gyűrű, a 6 szűrő, plusz egy kis övre fűzhető hordtok az egész cucchoz filter-fakkal) az ebayről összevadásztam kb 5k-ért, annyiért egyetlen Cokin / Lee / Hitech filtert se kapni...

Holnap délelőtt ki is viszem őket, mert nem sikerült napfóliát kapni, akkor maradnak az ND-k.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#62602) jmakk válasza .mf (#62601) üzenetére


jmakk
őstag

Az van nekem (Hitech), de az is lilul, ha többet rakok össze.

(#62603) Homer J. válasza |AP| (#62600) üzenetére


Homer J.
csendes tag

Így van, ahogy Pollai kolega mondja. (őszintén szólva, kicsit becsúszott 105 alá :U )
MM-ben szép kis akciókat lehet kifogni, ahogy itt nemrég valaki PEN táskát talált ott 3 darab kilencesért...

Utólag is, a sör nincs elfelejtve, jövök neked eggyel... :)

"Nem szoktam imádkozni, de ha tényleg odafent vagy, kérlek ments meg, Superman!" - H.J.S.

(#62604) Marseille199 válasza Haugland (#62594) üzenetére


Marseille199
senior tag

Érdemes tényleg ránézni élőben a Sun-Sniper cuccokra, vagy a hozzá hasonlókra.

Nekem is a steel van, az lehet kicsit erős lenne a kisgépekhez, előbb fordul el a vállpánt, mint a gép. :DDD
De egyszer kell megvenni, baromi jó dolog a csillapítása és "lelophatatlan" ;)

Ui: De figyelni kell rá, ha támadó kutya elől ugrasz át a kerítésen, valahogy fixáld az övedhez, mert ha nem, akkor odaverődik a C 24-70/2.8 L II (tetszőleges behelyettesítendő) a betonhoz, és hiába van rajta szűrő, drága lesz a szerviz :U
Épp ezen izzadok, csak azért, lassan időszerűvé válna egy új váz magamnak, de lehet nem kell mostanában ezen kattognom majd.

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#62605) #40935168 válasza k1csi (#62586) üzenetére


#40935168
törölt tag

Akkor idézem a dpreview-ról:

Just to recap, the shutter systems on most mirrorless cameras have tended to work in a different way to SLRs. The shutter is held open during normal live view, and when the shutter button is pressed it closes so the sensor can be reset, then quickly opens again to make the exposure. This process has been blamed for sometimes introducing slight image blurring across a specific range of shutter speeds (usually around 1/60-1/250sec).

With an electronic first curtain, the exposure is started by a purely electronic process (as the name implies). Some manufacturers such as Canon and Sony have used this for several years, as it can be used to entirely eliminate any vibration from the physical shutter action. Olympus's implementation is however subtly different - the physical shutter still closes and opens as usual, but the exposure is slightly delayed to allow any vibrations to die down, and then started electronically. This is also the first time we've seen it added via a firmware update, and specifically to reduce image blurring.

Lehet gondolkodni. :)

(#62606) #40935168 válasza Studi (#62589) üzenetére


#40935168
törölt tag

No, akkor le is írtad. Most olvasok itt vissza.. :K

@k1csi: Így Studival már minden rendben ? :)

[ Szerkesztve ]

(#62607) ANOka


ANOka
őstag

Ki milyen ND (szürke) szűrőt használ?
Avagy: ha most nem futja egy változtatható Hoya-ra, akkor mivel - mekkora fényerő csökkentésűvel - érdemes kezdeni, ami kültéren, napos időben a "legtöbb helyen" használható.

(Most kezd(t)em a fényképezgetést, szűrőt még egyáltalán nem használtam, nincs is még egy sem.)

(#62608) jjeahh válasza ANOka (#62607) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Milyen obihoz kéne?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#62609) ANOka válasza jjeahh (#62608) üzenetére


ANOka
őstag

Hát ez az: van itt "minden", mint a búcsúban (mind Oly m4/3):
fix 45 mm f1.8; fix 75 mm f1.8; 14-42 mm II R; 40-150 mm R; 75-300 mm II

Leginkább - szerintem - a fix(ek)hez, mivel ha rekeszelem, akkor ugye elvész a kis mélységélesség, ami ezeknek az obiknak sava-borsa.

(#62610) .mf válasza jjeahh (#62608) üzenetére


.mf
veterán

Meg milyen feladatra... pl. háttérben tűző nyári napos / ellenfényes portréhoz, nyitott rekesszel; vagy még durvábbat, hogy nappal is hosszúexpo legyen?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#62611) jjeahh válasza .mf (#62610) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, mondjuk ha a 45-75-öshöz kell, akkor gondolom inkább portrézás a cél :)

ANOka: én a hoya nd-ket ajánlom, ezekből ha prond-t találsz olcsón az sem rossz, csak picit eltolja a wb-t néha, és nagyon szívja magára a port, a jobbik verzió a hmc-s, ami így néz ki, ez drágább szokott lenni, de nem porosodik annyira meg a wb-t sem tolja el... a képminőségbe egyik sem ront bele, én legalábbis nem vettem észre különbséget az nd-s meg az nd nélküli képek között. Állítólag a kenko-k is jók, mondjuk sokak szerint átcímkézett hoyák... a B + W-ket szokták még ajánlani, viszont ahogy elnéztem jóval drágábbak az előbbieknél.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#62612) ANOka válasza jjeahh (#62611) üzenetére


ANOka
őstag

#62610:
Még nincs konkrét cél: mint írtam, most kezdtem fotózgatni, még keresem kültéri a témát.

#62611:
Jó, de ND hányast? A kérdésem pont erre irányul, hogy milyen fényerő csökkentéssel induljak el.
Azt tudom, hogy a minőségi filtert (értsd: Hoya) meg kell fizetni, de van-e olcsóbb, amit még jó szívvel ajánlani tudtok szintén indulásnak?

[ Szerkesztve ]

(#62613) jjeahh válasza ANOka (#62612) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha hosszúexpót akarsz, akkor nem tudom, arra majd a kollégák megmondják hányas a tuti, én még a nagylátó üvegig meg állványig sem jutottam el :D
Ha viszont erős fényben korlátoz a váz max zárideje és erre kell nd, akkor sztem egy nd8 F1.8-as obi mellé tökéletesen elég lehet... nekem egy nd4 meg egy nd16 van, előbbi néha nem elég, utóbbi meg legtöbbször túl sötét.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#62614) |AP| válasza ANOka (#62612) üzenetére


|AP|
veterán

"Jó, de ND hányast?"

Én is ezen töröm a fejem mostanában. Néha csak arra kellene, hogy a 45-öst tudjam tág rekeszen használni sok fényben is, néha viszont "felhőhúzós" épületfotóra is. Így viszont két út van:
1. Vario ND: kényelmesebb használni, rugalmas, mindkét végletet tudja, de félek, hogy a képminőség rovására menne. Az elszínezés nem is akkora gáz, legfeljebb fekete-fehér lenne az az épületfotó, de az élességvesztéstől is tartok
2. Külön ND8 és mondjuk egy ND100(?) a nappali hosszú záridős fotókhoz. Talán ehhez már a 100 is elég lenne, volt ND1000-esem korábban, de azt már nem igazán használtam ki.
Képminőségben biztosan ez lenne a jobb megoldás, szóval még rágom a témát kicsit.

(#62615) jmakk válasza |AP| (#62614) üzenetére


jmakk
őstag

Meg a Vario ND-t nagy nagy látószögeknél nem fogod tudni teljesen kihasználni. [link]

(#62616) Degeczi válasza jjeahh (#62611) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"Állítólag a kenko-k is jók, mondjuk sokak szerint átcímkézett hoyák"

A gyártó cég neve THK = Tokina Hoya Kenko... ugyanott, ugyanúgy készülnek, jórészt valóban teljesen azonosak (bár léteznek csak egyik vagy másik márkanév alatt kihozott típusaik)

(#62617) ANOka válasza |AP| (#62614) üzenetére


ANOka
őstag

Köszönöm, akkor majd egy ND8 (körülivel) indítok.

(#62618) jjeahh válasza |AP| (#62614) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A felhőhúzósra ha rájössz milyen nd az igazi, az majd engem is érdekelne

Degeczi: értem :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#62619) .mf válasza ANOka (#62612) üzenetére


.mf
veterán

"Jó, de ND hányast?"
"Még nincs konkrét cél"

"Semmilyen szél sem kedvező annak, aki nem tudja, milyen kikötőbe tart."

- Seneca

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#62620) k1csi válasza #40935168 (#62605) üzenetére


k1csi
senior tag

Ha finom akarok lenni akkor az a dpreviews leírás zavaros, ha meg kevésbé finom akkor egyenesen félrevezető.
Az antishock tudtommal létezett a firmware upgrade előtt is, a 0 sec antishock meg maga az elektronikus első redőny (amit a számomra is emlékezetes firmware upgrade hozot be).

A leírás valahogy így lenne helyesen (egy szó milyen sokat dobna a hitelességén...):
...Olympus's former implementation...

Ha az első redőny mozogna a 0 sec antishock beállítás az egész funkció értelmét vesztené.

Studi leírása jó.

Egyébként akkor (firmware upgrade után) rögtön be is állítottam (az összes régebbi paraméterrel együtt amit elfelejtett a gép) és azóta nem is foglakoztam vele (számomra csak ennek az 1 módnak van értelme).

[ Szerkesztve ]

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#62621) ANOka válasza .mf (#62619) üzenetére


ANOka
őstag

Hogyan tudhatnám, mikor még csak most ismerkedek a lehetőségekkel?

(#62622) rattan


rattan
csendes tag

Sziasztok,

Tovább bővíteném a rendszert, a véleményetekre vagyok kíváncsi mit javasoltok, hogyan tovább.
Jelenleg egy E-PM1+EVF3 kombóval fényképezek.
A fényerős alapobik megvannak, most a vázat szeretném fejleszteni. :))
Mint következő lépcsőfok, két lehetőség között gondolkodom:
EM-5 vs. E-PL5 (ezt ugye a meglévő EVF-3-mal használnám).

Tetszik az EM-5 további bővíthetősége (pl: markolat), illetve az hogy időjárásálló, és megmarad vaku esetén is az EVF, de kérdés, hogy tudásban van-e akkora különbség hogy megéri-e ezt a felárat?

Minden véleményt előre is köszönök.

[ Szerkesztve ]

(#62623) .mf válasza rattan (#62622) üzenetére


.mf
veterán

+ sokkal jobb stabi
+ sokkal jobb kezelhetőség - két tárcsa, extra gombok

Viszont a helyedben inkább az EM10-et nézném. Az időjárás-állóságot szerintem ritkábban használnád ki, mint a wifis élőképes távvezérlést, valamint a live compo és egyéb új fícsöröket.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#62624) #40935168


#40935168
törölt tag

Az ad-hoc képelők örömére - vagy bánatára :D - hoztam egy tavaszit annak, aki szereti a zöldet. Csajossal sétáltunk Diósd-Érd vonalon, lementünk a Duna partra, előtte erdő, megláttam, leguggoltam, ollé. Még szoknom kell a kihajtható kijelzőt, de nagyon jó cucc, köv. gépemnél majd tuti kritérium lesz.

(#62625) eeXaa válasza #40935168 (#62624) üzenetére


eeXaa
addikt

...sőt a kiforgathatóra mégjobban rá lehet szokni. :)

(#62626) FEDman válasza #40935168 (#62624) üzenetére


FEDman
addikt

Ez iso100?

(#62627) #40935168 válasza FEDman (#62626) üzenetére


#40935168
törölt tag

Igen, én csak abban lövök és figyelek a highlight-ra inkább. Ph kicsit beleszólt a képbe, de azért tűrhető maradt.

eeaa: azt majd eladják innovációként - remélem :D - az E-M10 mark II-ben :D

[ Szerkesztve ]

(#62628) FEDman válasza #40935168 (#62627) üzenetére


FEDman
addikt

Attól hogy szemmel tartod, hogy milyen durván és hirtelen égnek ki a csúcsfények még nem lesz jobb a helyzet. :D

(#62629) #40935168 válasza FEDman (#62628) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ooo dehogynem, peldaul dinamikaszukebb bokorba guggolok :D Lasd arnyek :) vagy ahol az erdo fenyei tompabbak. ;) Amugy azt szoktam jatszani, hogy iso200, highlight mutatas, latom, mi eg ki es mennyire, majd iso100 es nezem ugyanezt. Ha a kieges novekedese ott nem szamottevo es/vagy nem faj, mert abszolut eszrevehetetlen helyen van, vagy egyeb miatt nem zavar, akkor lovom 100-on.

Amugy miert kerdezted ? Vagy hogy jott ez fel ?

(#62630) FEDman válasza #40935168 (#62629) üzenetére


FEDman
addikt

Elég volt ránéznem a képedre és látni, hogy milyen csúnyán hirtelen koppantak le rajta a csúcsfények és máris arra gondoltam, hogy ezt tuti iso100-on lőtted. És ha egyből ezt láttam a képeden, akkor ezek szerint nyilván nem uralod ezt a témát annyira, mint gondolod. ;)

Persze ez az ellenfényes téma tipikusan az a szitu, amikor szinte biztosan beégett volna iso200 mellett is. Viszont beégés és beégés között is van különbség. Szerintem se probléma ha néha kicsit kilukad a kép, csak az nem mindegy hogy mindezt hogyan teszi, finom átmenettel, vagy hirtelen digitálisan. A te képed ez utóbbi és ez tipikusan a szoftveres iso100 sajátja.

(#62631) #40935168 válasza FEDman (#62630) üzenetére


#40935168
törölt tag

A kepem hulyere van huzva bele a kiegesbe a Nap miatt + renderelve ra egy extra spot light sarga szinnel, ezt egy dinamikabajnok szenzornal is igy csinaltam volna, mert nekem igy tetszik. Semmit sem gondoltam arrol, hogy mit tudok mennyire. :) Tehat digitalis es nem feltetlen az iso100 sajatja ;)

Itt jolesett tulzottan kiegetni-szejjelhuzni, meg a bokeh, a hue es sokminden egyeb is babralva van, nehol egesz kepen, nehol szelektiven, hogy vegul beadja azt a hangulatot, ami kb. lelki szemeim elott volt.

Szoval... igen, ez tipikusan AZ az ellenfenyes szitu, ami ugy eg ki es ugy van megutomunkazva, hogy a budos eletbe meg nem mondana senki, h iso 100 v nativ. :) Max a hatasa olyan. Az mas, h tenyleg 100-on voltam szerintem, de holnap meglesem, mar az agyat nyomom. :)

Szerintem a PS-t latod, a spot light kozepe es kornyeke hulyere eg es ahogy ki-be kapcsolgattam a layert az eredeti felett, ez maradt, szamomra hangulatosabb.

(#62632) #40935168 válasza FEDman (#62630) üzenetére


#40935168
törölt tag

Itt az eredeti. A Napnak nem korongja volt, mert fátyolfelhő réteg mögött volt végig, hanem egy nagy világos paca inkább. A háttérben egy hegyvonulat van, melyet V alakban megtör egy völgy. A többi PS.

(#62633) Freddy76 válasza #40935168 (#62632) üzenetére


Freddy76
addikt

Kár volt ezeket a relatív szép zöldeket ennyire elvinni a libazöld felé... Keresztapámnak volt ilyen színű trabantja.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#62634) #40935168 válasza Freddy76 (#62633) üzenetére


#40935168
törölt tag

Gyönyörű kis libazöld trabija volt keresztapádnak, nagyon tetszik. Jó ízlése van.

(#62635) ANOka válasza Freddy76 (#62633) üzenetére


ANOka
őstag

Kinek a pap, kinek a papné...

(Mondjuk nekem is az "eredeti" kép jobban tetszik.)

(#62636) schawo válasza #40935168 (#62632) üzenetére


schawo
titán

Fotósbolti raw konverzió, vagy ooc jpg?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#62637) Freddy76 válasza ANOka (#62635) üzenetére


Freddy76
addikt

Erre akartam célozni. Az utómunkás kép túl zöld, túl sárga, túl mittudoménmi...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#62638) eeXaa válasza FEDman (#62630) üzenetére


eeXaa
addikt

..ezt már olvastam vhol, hogy a magasabb iso segít a csúcsfényeken... tudnál erre ajánlani vmit meddig érdemes elmenni fényes nappal? ...gondolom olyan túl magasra sem nagyon lehet, mert hiába 1/8000 sok esetben nem lehet nd nélkül megúszni...

(#62639) jjeahh válasza #40935168 (#62624) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nálunk havazik :O

eeaa: olympus-on az iso100 szoftveres, ezért gyérebb a dinamika

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#62640) madgie válasza Freddy76 (#62637) üzenetére


madgie
titán

Mondjuk ki, na: kenroki :DDD

(#62641) MrChris válasza #40935168 (#62632) üzenetére


MrChris
nagyúr

ez az eredeti kép nem mégis piszkálás nélüli ACR? Legalábbis pont olyan.

jjeahh: már csak 90e a gh2

[ Szerkesztve ]

(#62642) jjeahh válasza MrChris (#62641) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Küldtem is a linket apámnak, majd ő eldönti érdekli-e, köszi!

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#62643) madgie válasza jjeahh (#62642) üzenetére


madgie
titán

Odaírtad, hogy ne tökölje ezt is el, ugye? :D

(#62644) jjeahh válasza madgie (#62643) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem foglalkozok, úgyis eltököli ha megmondom a tutit ha nem :DDD Én már letojom, azt csinál amit akar...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#62645) FEDman válasza eeXaa (#62638) üzenetére


FEDman
addikt

Csak a jobb csúcsfények miatt nem kell magas iso, csak a valós alapérzékenység alá nem érdemes menni. Ez az újabb vázakon mostanában jellemzően iso200.

Aztán persze ha valaki a mindenáron zajmentes képekre van rákattanva az akár az iso100-at is erőltetheti! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#62646) Mercutio_ válasza #40935168 (#62631) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez mondjuk nem igazán derült ki az eredeti kommentedből, kb. úgy volt leírva, hogy kimentünk a természetbe, sétáltunk, sexeltünk, kicsit napozgattink, lőttem egyet gyorsan, áttöltöttem, nesztek itt van.

Freddy76: Ezt a trabit akár 300k-ért is hajlandó lennék megvenni, ha nem rohad ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#62647) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Hejhó, na végre megjött az elektromos közgyűrűm (Meike) 10+16mm, hétvégén tesztelem az obikat a raynoxxal :)

[ Szerkesztve ]

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#62648) eeXaa válasza FEDman (#62645) üzenetére


eeXaa
addikt

...köszi így tiszta.
jjeahh-nak is.

[ Szerkesztve ]

(#62649) #40935168 válasza MrChris (#62641) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nem kell annyira érteni mindenhez, hogy egyből lássátok, mi mivel készülhetett :D

Sima IrfanView, én ott válogatom elő a raw-okat és abból sem az export funkció, hanem egy képernyőmentés, egy vacak Snipping Tool :) Az IfranView még annyira sem nyúl bele, mint az ACR a default értékeivel.

(#62650) pandur99 válasza JoceeHunt (#62647) üzenetére


pandur99
aktív tag

Én is ilyen (Meike) közgyűrűt vettem, és szerintem nagyon egyben vannak. Fujihoz volt Pixco márkájú, azt nem ajánlom senkinek, olyan lötyögős volt, mindig igazgatni kellett, hogy átvigye a jelet. Ez szépen dolgozik.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.