Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#62851) Lassú Víz válasza weiss (#62845) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Minden átalakítás Olympus Viewer 3, tehát akár a kamerából is lehet ilyen kép, és a szélesebb méret "Canonosítva". [link] Szerintem nincs miért szégyenkeznie az Olynak. Ha nem akarsz feldolgozással bíbelődni, próbáld ki a téma módokat. Pár tesztelő fotós és mérnök ráfordított néhány órát. Kizárt dolog, hogy a mindenütt semleges beállítás egyformán jó eredményt adjon minden helyzetre.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#62852) madgie válasza #31733248 (#62850) üzenetére


madgie
titán

F2.8 = fényerős fix
jó jpg színek = Sony A6000

Nyolc napot átaludtam volna? ;]

(#62853) Lassú Víz válasza #31733248 (#62850) üzenetére


Lassú Víz
őstag

"De ez nem ide való."

Így van. Végre leszoktak a Fujisok az áttérítésről, erre megjelensz itt a Sonyval. A milyen gépet vegyek topikban még értem, itt viszont egyértelműen nem. Annyival nem csinál jobb képet a Sony, hogy a közel 10 év alatt felépített objektívparkot, vázakat elkótyavetyéljem és rohanjak egy Sony szalonba.

Volt egy sajtóhír, megbeszéltük. Ugorjunk.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#62854) schawo válasza #31733248 (#62850) üzenetére


schawo
titán

Samura, és mft-re is vannak Sigmák:)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#62855) MrChris válasza #31733248 (#62850) üzenetére


MrChris
nagyúr

csak madgie-t tudnám ismételni, fényerős az f2 alatt kezdődik. 2.8-on 1.5 iso-t tekerhetsz felfelé hogy megkapd a fényerős obi a záridejét, így még az a 2/3fé előny is elvész amit a szenzor nyújt. A jpg színei meg vetekszik a Panával, de nem egy liga az Oly Fujival.

(#62856) #31733248 válasza madgie (#62852) üzenetére


#31733248
törölt tag

Végülis tehetsz úgy, mintha nem írtam volna, hogy van fényerősebb is. ;)

(#62857) FEDman válasza #31733248 (#62856) üzenetére


FEDman
addikt

Akkor ezen logika mentén a Trabantra is mondhatjuk, hogy egy gyors autó, nem?
Csak azért mert vannak nála gyorsabbak is, miért bélyegeznénk szegényt lassúnak? :DDD

(#62858) Mercutio_ válasza #31733248 (#62856) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, csak mennyiért... de tényleg ugorjunk!

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#62859) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

béke, gyerekek! :)

a sony vázak nagyon kívánatosak, tökre megértem, hogy elkezd mindig agyalni a nép. az a6000 és az a7-ii is kifejezetten tuti cucc. és az is tény, hogy a mai napig nem az igazi (...) az obi ellátottságuk... :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62860) #40935168 válasza Parci (#62859) üzenetére


#40935168
törölt tag

.... sem ... :(

(#62861) Parci válasza #40935168 (#62860) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én csak azt tudom, hogy ha bemegyek egy mediamarktba és elkezdem tapizni a vázakat, akkor az a6000 jön ki győztesen mindig. egyrészt szép. másrészt funkcionális, letisztult. harmadrészt az egyetlen olyan váz, ami formára innovatív, nem fogtak valami ősi izét, hanem nulláról lerajzolták, hogy hogy nézzen ki egy mirrorless. nekem az e-m10 is egy agyonzsúfolt és kicsit bazári valami hozzá képest (ezzel nem a tudását kritizálom, mielőtt elkezd ömleni a békemenet a postaládámba :DDD).

viszont itt megáll a tudomány, nulla, azaz nulla obi van, amit szívesen rátennék és jó vételnek is tartom. a 16-70 drága, röhej. a 24-es dettó. a 35-ös és az 50-es oké, de az 50-esnek én meg nem bocsátom, hogy 60 vagy 70 helyett 50 lett, a 35-ös meg lehetne kicsit olcsóbb (de ezzel együtt talán az az egyetlen mégis "hibátlan" obi a rendszerhez). a 20/2,8 is jöhetne, mondjuk max. 40e ft-ért.

stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62862) madgie válasza Parci (#62861) üzenetére


madgie
titán

28-55 páros nekem azért jöhetne valami A7-re :K

És igen, használnám APS-C módban is :DD

(#62863) SeatZola


SeatZola
őstag

Nekem tetszik a Sony 6000. Szerintem a 6000 vevőinek meg simán megfelel a vázból kijövő .jpeg is. Mert egész elfogadható egy átlag felhasználónak.

De miután most vettem életem első mft rendszerét ezért az Mft topicban ha lehetne szeretnék erről olvasni és nem a Sonyról. Bocs ha ezzel megbántok valakit. Aki ide jön olvasni és nem a "milyen cserélhető objektíves gépet vegyek" topicba az erről a rendszerről szeretne infót,tanácsot nem pedig azt hogy miért vegyen inkább Sonyt, Fujit stb..

Ez olyan mint amikor elmész ismerőshöz megnézni az újszülött babájukat és azzal kezded hogy a másik barátodnak sokkal szebb gyereke született.... Lehet, de ott nem illik ilyet mondani.

[ Szerkesztve ]

Rappi

(#62864) #01758976 válasza FEDman (#62857) üzenetére


#01758976
törölt tag

A Trabant útfekvése kitűnő, és gyorsulása kifogástalan.
Ez azonban nem szabad, hogy könnyelműségre csábítson.
(Használati utasítás –Trabant)

(#62865) Parci válasza SeatZola (#62863) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem meg - a példádat folytatva - az volna a mókás, ha elmész vendégségbe és elkezdenéd magyarázni, hogy hogyan neveljenek gyereket....................

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62866) #40935168 válasza Parci (#62861) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ezzel szinte teljesen egyetértek :) Egyetlen ízlésbeli eltérésünk - amiről meg hülyeség vitázni ;) - hogy nekem az E-M10-M5-M1 vonal "zsufija", gombhegyei, szögletessége is nagyon bejön, ugyanúgy, mint egy A6000 letisztultsága. A többit meg elmondtad, ehhez hozzá jön az A7 széria Nikonnál némivel gyengébb szenzorteljesítménye (pedig saját háztáji szenzorok), a tömörített (és még csak nem is lossless) raw-k és kész a recept, ami miatt inkább egy E-M10-zel várom a szent grál érkezését :D

Egyébként ha elgondolkodom azon, hogy nincs tökéletes fényképezőgép, az is eszembe jut, milyen jó, hogy ennyiféle-fajta gyártó van és szülik a felhasználók között a vitákat.. mert addig is, míg várakozik mindenki valami forradalmi nagyobb gurításra, egy csomó féle-fajta kütyüből lehet válogatni, amik alapvetően azért mégiscsak tökmások egymáshoz képest.

Szóval jobb Trabantokkal, Zsigulikkal, Skoda 120-asokkal és Moszkvicsokkal várni az első nyugati autóra, mint mondjuk csak Trabantokkal várni rá. :))

(#62867) Parci válasza madgie (#62862) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nincs gond az aps-c móddal, ha elég nagy a keresőben az aps-c kivágás is (vagy ilyenkor kinagyítja teljes képernyősre?), valamint van elég pixeled (a7r esetében 16 mp az aps-c crop, annyi azért illene). de mit nyernél vele, milyen aps-c obit tennél rá? ugyanazt, amit az a6000-re... :DDD (és arra is van 20/2,8 és 35/1,8)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62868) Parci válasza #40935168 (#62866) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a szenzorteljesítményt szerintem túlkombinálod, nem rossz a sony-ban sem, régebben például azt mondogatták, hogy zajban tényleg gyengébb, de jobb a színszeparációja (bármit is jelentsen ez), ergo valamit-valamiért.

a tömörített 11 bites vagy milyen raw viszont a világ vicce, de tényleg, főleg az a7r-nél :W

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62869) madgie válasza Parci (#62867) üzenetére


madgie
titán

Hogyhogy mit nyerték vele? Lefedi a 28-40-55-85 képzeletbeli sort. Persze nem azonos képminőség mellett, de ennél már csak egy 24-35-55-85 lenne számomra tökösebb gyutáv-kombó (ámbár én a 28 millit is szerettem mindig).

A 11 bites raw meg tényleg nooooo, biztos felkötném magam az első fára, ha meglátnám az éjszakai képeken, mit művel. az a baj, hogy ezzel nem is tudsz mit kezdeni, mert amint erősebben hozzányúlsz a képen, ott fog vigyorogni a drága.

[ Szerkesztve ]

(#62870) Parci válasza madgie (#62869) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó, de ennyi erővel tényleg ott az a6000 és a 20/2,8 + 35/1,8, a többi meg crop és kész, kivágod a madárfotót és a tájképbű :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62871) SeatZola válasza Parci (#62865) üzenetére


SeatZola
őstag

Értem és részben igazad is van. Én itt a topicon újonc vagyok miért is szólok be a régieknek.
De nagyon zavar hogy minden topicban az a divat hogy az adott topicba tárgyat "szarozzuk" azzal hogy lám a másik dolog mennyivel jobb. Ezt utáltam a Note3-at topicban is mikor jöttek hogy az LG G3 mennyivel jobb. Én befejezte részemről.

Rappi

(#62872) Parci válasza SeatZola (#62871) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

itt erről szó sincs, tényleg újonc vagy. mindig is hasonlítgattuk más rendszerekhez, mert jár az emberek agya, fantáziálnak. attól még mindenki szereti és elismeri az mft-t, sőt. a sony-t is általában szarozni szoktuk az obihiány miatt, velem az élen :DDD

meg egyébként is, ma már csak jó és jó közül lehet választani, aki a 6 mp-es dslr-ek óta nem tud egy képet megcsinálni az aktuális felszerelésével, az user erroros.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62873) schawo válasza Parci (#62865) üzenetére


schawo
titán

Már nem vendégség, otthon van :)

(#62871) SeatZola
De amúgy miért ne lehetne bármi másról beszélni. Ki kell dumálni. Azért fórum. De ha kérdésed van az MFT-ről, tedd fel, arra is kapsz választ.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#62874) polcsa válasza SeatZola (#62871) üzenetére


polcsa
aktív tag

Én különben nem éreztem szarozásnak, sőt szeretem az összehasonlítós véleményeket. Mindenkinek más tetszik, más a fontos. Nyilván az nem az én véleményem, de ezek alapján alakítom ki az enyémet.
Végül is mft-t hasonlított össze más rendszerrel, ha ezt érvekkel (az érveivel) teszi, az szerintem rendben van. Ami problémás az a ténybeli tévedés/ferdítés, vagy a szajkózás az ellenérvek figyelmen kívül hagyásával.
Szóval itt nem a hsz-szel volt a gond szerintem, hanem hogy sokadjára történt. Nekem spec. új infókat tartalmazott, mint ahogy az azóta folyó diskurzus is. Persze értem, hogy a "régieket" idegesíti. :)

(#62875) konyi79 válasza SeatZola (#62871) üzenetére


konyi79
addikt

Nem kell ezt ennyire mellre szívni, felesleges és rossz is lenne teljesen szétszeparálni a milcekről szóló véleményeket. Most ne olvasam a m4/3 topikot, mert szonim van? (legalább írhatom a listámat ;] ) Teljesen rendben van, cserélődnek itt vélemények, összemérődnek rendszerek. Esetleg kérd meg Parcit, hozzon létre külön m4/3 vs Sony; m4/3 vs Fuji; Sony vs Fuji topikot.
Szarozás van volt lesz, mindenhova tévednek flamgenerátorok.

[ Szerkesztve ]

(#62876) Parci válasza konyi79 (#62875) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem hozok létre, semmi értelme, ennyi kitekintés bármelyik topikba belefér

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62877) #40935168 válasza konyi79 (#62875) üzenetére


#40935168
törölt tag

Meg sztem sokan azt felejtik el, hogy a technológiai fejlődés már rég meghaladta azt a szintet, amit az átlagember, de akár a tudatosabb(nak akaró) átlagember-fotós meg kell tudjon, hogy csináljon.

A kezdetek kezdetén a fényképezőgép egy szekrény méretű dolog volt, majd jött a méretbeli csökkenés, mindenféle hátfal, film, értelmet nyert az ISO mint fogalom, megjöttek az első színes képalkotási lehetőségek, megjelent az autofókusz, majd a magasabb érzékenységek, végül eljött a digitális éra és ma már a boltok polcain kapható olyan gép 100e alatt, amivel tök jól lehet egy elfogadhatónak tartott 3200-as ISO-n fényszegény környezetben képet készíteni.

Amiről manapság mennek a nagy szakmai viták, azok az egyre laposabban növő ár/teljesítmény görbe teteje körüli "világmegváltó" kérdések, hogy hány tengelyes a stabi, van-e low-pass filter meg ilyen finomságok, szóval kb. a világ képeinek 99%-a elkészíthető mindegyik mai géppel, míg 20 éve ez nem volt elmondható.

(#62878) konyi79 válasza Parci (#62876) üzenetére


konyi79
addikt

Hál' istennek, pont így gondoltam én is! :R

[ Szerkesztve ]

(#62879) SeatZola


SeatZola
őstag

Nos akkor egy általános kérdés amit már többször feltettem magamban: átlag hobbi fotósnak - család , gyerek, természet - melyik kis méretű rendszer lenne a legmegfelelőbb akkor ha nem lesz hozzá vásárolva komolyabb obi csak a gyári kit obival fogja használni? Mindezt jpegben, utómunka nélkül szeretné?
Kb ilyenekre gondolok mint Oly E-PL-ek és E-MD-ek 14-42 vagy 16-50-el; Sony Alpha 5000-5100-6000 16-50 vagy 18-55-el ; Fuji X-A1, X-A2, X-E1, X-M1-ek 16-50- el.

Ha már rendszerekről is beszéltek akkor tényleg nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre mert sokkal jobban értetek hozzá mint én.

Rappi

(#62880) Parci válasza SeatZola (#62879) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bármelyik jó, de tényleg. amelyik a legjobb vétel, azt kell nézni, ha van 90e ft-ért is ezekből, akkor nem éri meg 200e ft-ért venni egy másikat. a legfontosabb kérdések egyike, hogy kell-e kereső. ha igen, akkor csak drágább vázak játszanak (a6000, e-m10, gx7, x-e1/x-e2).

én a legolcsóbb duplakitet szoktam javasolni egyébként ilyen esetekre, akkor is, ha most úgy érzik, sosem kell majd a teleobi. kivéve, ha sokkal olcsóbban van szimpakit (sony-nál jellemzően, de fujinál is).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#62881) Mercutio_ válasza SeatZola (#62879) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nono, volt neked Pentaxod, ott se csak 1 kitobit használtál fogadjunk ;] egyébként értem a motivációt, nem akarsz obit cserélgetni, nem akarod, hogy pont az maradjon otthon, ami kellene, ezt csak kompromisszummal (nem tudsz mindent, lefotózni, vagy nem olyan minőségben) lehet megoldani.

EVF-es, vagy anélküli Olympus váz+14-150-es túrazoom használtan, ha kevesebb van rá, akkor egy duplakit, vagy esetleg XZ-2/Stylus 1 pénztárcától függően.
Egyébként mára a Panéknak se annyira rossz a jpg motorjuk, még ha nem is olyan eyecandy, mint az Olympusé.

Fujiból a régebbi X-A1/M1 AF-e azért huntingol néha, de az se rossz választás, ha nem zavar a kereső hiánya.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#62882) madgie válasza Mercutio_ (#62881) üzenetére


madgie
titán

Pana jpg annyira nem rossz, főleg egy kis wb finomítással, a Pana rawja az, ami pocsék színileg az Adobe programokban.

(#62883) SeatZola válasza Parci (#62880) üzenetére


SeatZola
őstag

Mercutio: nem én vagyok a célszemély hanem mint írtam Átlag József.

Mindenki:
Ok. Kiindulópont megvan. Az EVF hiánya nem kizáró. Ha csak alap szimpla kit játszik akkor mélik a befutó. Ha egy kit obival kell megoldani mindent és a lényeg a minél szebb, zajmentesebb jpeg. Ami kimaradások hogy a videó sem elsődleges szempont elég ha csak van rá lehetőség. A pénz meg legyen mondjuk 160eFt. +/- 10-15eFt.

[ Szerkesztve ]

Rappi

(#62884) hibavissza válasza SeatZola (#62879) üzenetére


hibavissza
veterán

(#62885) Mercutio_ válasza hibavissza (#62884) üzenetére


Mercutio_
félisten

Irányjelzőn van is most egy, de abból én még vastagon alkudnék.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#62886) schawo válasza SeatZola (#62883) üzenetére


schawo
titán

Sony RX100/RX100 MKII

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#62887) Lassú Víz válasza SeatZola (#62883) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nos ezt úgy kell csinálni, mint ahogy a titkárnőt keresik. Diktálnak, gépeltetnek, idegen nyelven kell beszélni, majd felveszik azt amelyiknek a legnagyobb a melle. Elmész egy boltba, megfogdosod és tudni fogod.
De szerintem ez a téma, amit bedobtál itt, szimpla trollkodás, részemről befejeztem.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#62888) SeatZola válasza Lassú Víz (#62887) üzenetére


SeatZola
őstag

Trollkodásrol szó nincs. Megvettem az E-PL5-dupla kitet. Pár kollégám meglátta, kipróbálta és most gép beszerzési láncreakció indult. Sőt még meg sem melegedett nálam sem az E-PL5 de már izgat más is. Hátha nem jól döntöttem....hátha találok még jobban megfelelőt. Ez őrület. Egy technokrata hülye vagyok. Mindig piszkálja valami a fantáziám....

Páran ismernek személyesen is innen. Hidd el sosem trollkodom.

[ Szerkesztve ]

Rappi

(#62889) pandur99


pandur99
aktív tag

PL5-öm van, és abban rengeteg beállítási lehetőség. Tapasztalt olysoktól kérdem: jpg-használóknak (nekem) mit érdemes élesítésben, zajszűrésben beállítani? Melyik színmód a legjobb utazáskor, kiránduláskor? Ha nincs sok idő tökölődni, mert csoporttal vagyok, a témamódok használhatók-e valamire? Vagy a zöld gomb (intelligencs ótomata)? Nem szoktam azt használni, általában A módban fotózok, ott állítgatok, amit kell, de egy buszos turistaúton nincs mindig erre idő, és ha már van, akkor talán nem nagy szégyen automatán használni (majd eltakarom a kezemmel, ne lássák). Tapasztalatokat szívesen veszek!

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#62890) Tikakukac válasza pandur99 (#62889) üzenetére


Tikakukac
titán

Bekapcs, auto, kattint. Viszlát. Igaz én maximálisan azért vettem, hogy ne is kelljen vele maceráskodni, mert a munkám nem a fotózás, az csak ingernek kell a szövegek meg táblázatok mellé.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62891) Degeczi válasza pandur99 (#62889) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A manapság olcsó kártyákon nem gond RAW+JPG módot használni, aztán ráérsz otthon kikísérletezni Oly Viewerrel, mi az ideális beállítás egy adott helyzethez

(#62892) schawo válasza pandur99 (#62889) üzenetére


schawo
titán

A meleg színeket kapcsold ki, anélkül is elég meleg az Olympus színek. A zajszűrést és élesítést is vedd le alacsonyra. A ződ iAutót hagyd a fenébe. Ha nagyon automatát akarsz, akkor P mód. Az ISO felső határt vedd le 200-ra, vagy 1600-ra attól függ mennyire vagy zajtűrő.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#62893) pandur99 válasza Degeczi (#62891) üzenetére


pandur99
aktív tag

Nem rawozok, szinte sose, eddig sem tettem, ezután sem fogok. A végfelhasználás nem olyan, hogy igényelje, a gép előtt meg amúgy is túl sokat ülök. Az oly jpg-i pont kielégítik igényeimet.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#62894) pandur99 válasza Tikakukac (#62890) üzenetére


pandur99
aktív tag

Ez határozott válasz volt :)

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#62895) pandur99 válasza schawo (#62892) üzenetére


pandur99
aktív tag

Köszönöm a tippeket. A 200 ISO-s felső határ egyben alsó is :) Tapasztalatom szerint a 3200 is megteszi, akkor még nem túl zajos. (Biztos ennyit akartál írni te is)

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#62896) jjeahh válasza SeatZola (#62888) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Sőt még meg sem melegedett nálam sem az E-PL5 de már izgat más is. Hátha nem jól döntöttem....hátha találok még jobban megfelelőt. Ez őrület. Egy technokrata hülye vagyok. Mindig piszkálja valami a fantáziám..."

A gép előtt, fórumot böngészve mindenkire előbb-utóbb rájön a techbuzulás, szal ilyenkor fogd a gépet, és irány fotózni ;)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#62897) atok666 válasza SeatZola (#62888) üzenetére


atok666
őstag

Hogy jon ide a technokracia? :)

Atok

(#62898) ROBOTER válasza atok666 (#62897) üzenetére


ROBOTER
addikt

határeset. :)

De még mindig jobb, mint ha a VW bogár klubosok autokratának neveznék magukat...

[ Szerkesztve ]

(#62899) Degeczi válasza pandur99 (#62893) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mert pont az egyik olyan felhasználást írtad le, ami igényli...
Amikor a fényképezőgépen állítgatod a JPG motor paramétereit, olyankor is egy RAW konvertert használsz - csak már a helyszínen, részben találomra véglegesíted annak beállításait. Ezért érdemes saját számítógépen (az eredményt ott fogod nézni, nem a vázon) kikísérletezni a neked tetsző beállításokat (hiszen mástól nem kaphatsz erre választ), és utána már tapasztaltan állítgathatod a váz JPG-et is.

(#62900) Tikakukac válasza pandur99 (#62894) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem tényleg muszájból kell a fotózás, én is mondhatnám mindenkinek hogyan használja a laptopját, abban meg én leszek nagyon okos. El kell fogadni sajnos, hogy nem megy minden egyszerre :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.