Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#60151) Schanyee válasza eM'82 (#60146) üzenetére


Schanyee
senior tag

Itt tudsz elég jól méreteket összehasonlítani. Amúgy nekem pl E-M10 a fogása miatt kapásból kiesett, nem tudtam rendesen megfogni, ez teljesen egyén függő. Ha bejött neked a fogása, akkor nagyobbat nem érdemes venni, mert akkor csak fölöslegesen foglalna több helyet a táskában :) Annak Panában párja méretre kb a GX7, de az meg egy szinttel fölötte van tudásban és árban is. A Sony-ra nem tudok mit mondani, azt a rendszert nem ismerem.
Valamit dönteni kell, mindig lesz később akció, mindig lesz kifutó termék, mindig jönni fog az újabb verzió, egy időpontot ki kell jelölni úgyis vásárlásra és utána nem szabad nézni az árak alakulását.

(#60152) Parci válasza madgie (#60150) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a fuji is jó :K

de most vegyél elő egy panát, oly-t... szóval, ne hagyjuk olyan sietősen azt a samsungot...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60153) madgie válasza Parci (#60152) üzenetére


madgie
titán

Nekem az Oly is mindig a jobb oldali módban volt (fekete háttérrel, nem kékkel) :)

(#60154) jjeahh


jjeahh
nagyúr

tegnapi séta (pana g3 + 200mm manuál):

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#60155) andersen10


andersen10
aktív tag

Uhh, nem gondoltam volna, hogy az első PEN (E-P1) ekkora böszme tégla, eddig hiányzott a gyűjteményből :) Ipartörténeti érdekességként vettem a napokban obival harmincért, de a lassú AF, zajos szenzor, alacsony LCD felbontás, ellenére van benne valami szerethető masszivitás és egyszerűség (vs a GX7), szóval családi használatra hadrendbe állítjuk, a fiammat ezen tanítom fotózás alapjaira. Megérte!

(#60156) Studi válasza andersen10 (#60155) üzenetére


Studi
addikt

Ugye-ugye? A P1-nek is meg van a maga varázsa, de a P3 nekem kifejezetten tetszetős volt. Nagyon sajnáltam, hogy nem a 16-os szenzor van benne. De az egész P széria nagyon jó szerintem, ha lenne rajtuk egy icipici kukucska... :)

(#60157) madgie válasza jjeahh (#60154) üzenetére


madgie
titán

Hány manuál csodát vettél az utóbbi időben?

(#60158) Studi válasza madgie (#60157) üzenetére


Studi
addikt

Nem jött volna még ki a 45-ös szerintem. :)

(#60159) madgie válasza Studi (#60158) üzenetére


madgie
titán

Ésbazmegtudja :D

(#60160) jjeahh válasza andersen10 (#60155) üzenetére


jjeahh
nagyúr

amióta g3-azok úgy vagyok vele, hogy a g3-at könnyű használni, az e-p1-et meg öröm :)) (ha az utómunkát nem számítjuk :DDD )

(#60157) madgie: az utóbbi időben egyet, összesen ötöt asszem, és ja nem jött volna ki a 45-ös az árukból, de ha kijönne, akkor sem bántam meg, mert az elmúlt három évben a manuálok nélkül egy árva fotót nem lőttem volna :P ez a 200-as nem az enyém amúgy :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#60161) Studi válasza madgie (#60159) üzenetére


Studi
addikt

Az évek, meg a rutin... :DDD

jjeahh: ha van türelmed a manuálisok használatához, korrekt is a képük, a végeredményen meg úgysem látszik, hogy hogy fókuszált/mért fényt/WB-t a váz. :R

(#60162) .mf válasza jjeahh (#60154) üzenetére


.mf
veterán

Nájsz, a múlkoriak is. Az első két képen hullott közben a hó (a másodikon jól látszik, de az elsőn csak távolban vannak fehér pöttyök)?
Látom bejött ez a nagyon hosszú gyútáv (én pl. inkább 135 f2.8-ban gondolkoztam volna mikróshoz, kezelhetőbbnek tűnik méret + fényerő + gyútávilag). Nem nehézkes kissé a használata (fókuszálás, tömeg, beremegés-mentes kitartása f4 ellenére nem túl erős fénynél)?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#60163) andersen10 válasza jjeahh (#60160) üzenetére


andersen10
aktív tag

Ahogy ránézett a fiam a fehér e-p1-re azonnal elkeresztelte cactus-nak :)

E-p1

Cactus

[ Szerkesztve ]

(#60164) jjeahh válasza andersen10 (#60163) üzenetére


jjeahh
nagyúr

és tényleg :DD :DDD

(#60162) .mf: köszi! mindegyiken hullott a hó, a sors keze, hogy az elsőn a közeli hópelyhek nem látszanak... van 135-ösöm is, de nagyon sz*r, komolyan a cctv obik alázzák :DDD ez a gyútáv amúgy tényleg nagyon tetszik, furcsa módon pont tájra szeretem használni ellentétben a 135-össel, ami sztem nagyon más világ, ha egyedül barangolok nem kell annyira közel mennem a hegyekhez, fákhoz mint egy nagyobbat látóval, így nem kell medvéktől, farkasoktól, disznóktól tartanom, ráadásul a ködöt a hosszú obik gyönyörűen "sürítik", hangsúlyossá teszik, és hegytetőkről, fák tetejéről stb., érdekes, szokatlan fotókat lehet lőni vele, amilyeneket egy nagylátóval csak repülőgép segítségével lehetne vagy valami, pl.: [link] :DDD persze nagylátót nem helyettesíti, de nagyon van értelme telét is tájra használni szvsz :K . Fókuszálni baromi nehéz kézből, még úgy is, hogy általában tájra F8-on használom, kitartani viszont nem gáz ha fény van (ilyen havas időben mindíg van...)

más: valamilyen árnyékoló nincs amúgy a g3 keresőjére? erős fényben elég durván beszivárog néha a fény, sőt még tükröződik is

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#60165) jjeahh


jjeahh
nagyúr

amúgy ha már e-p1, ha valaki nagyon ósdi technikának tartja, ma már talán jobban megéri feltuningolni mint eladni, és mehet a vitrinbe, eszméletlen sok "mutáns" e-p1-et láttam már, egy ilyen obival, ilyen vakuval pl. egész jól mutatna a soundsticks-em mellett az asztalon :DDD utánnanéztem ebay-en ezek a vakuk nem is olyan drágák, majd egyszer egyet lehet beszerzek kíváncsiságból :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#60166) madgie válasza jjeahh (#60165) üzenetére


madgie
titán

Ez fogja majd a szlovákkettőt is, mi? :D

(#60167) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

hohó, e-m5-ii 1/16000 s zár? plusz egy pont :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60168) Degeczi válasza Parci (#60167) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Elektronikus?

(#60169) andersen10 válasza jjeahh (#60164) üzenetére


andersen10
aktív tag

Milyen 135-ösöd van?

Nekem volt minolta 135/2.8 és Konica Hexanon 135/3.2, utóbbi lényegesen jobban rajzolt nyitva, Madgienak talán még mindig megvan egy ugyanolyan.

f3.2-n is: [link]

és valami különleges elvarázsolt bokeht rajzolt:

[link]

Eladtam mikor jött a 100-300, mondván, hogy szükségtelen, azóta ment a 100-300 is, és inkább a Konicat kívánom vissza...

(#60170) jjeahh válasza andersen10 (#60169) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ez tényleg egész jó, nekem Revuenon Special 135mm F2.8 van, pénzt nem érdemes adni érte :N

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#60171) madgie válasza andersen10 (#60169) üzenetére


madgie
titán

Megvan még, 10/10-es állapot, bőrtok, a seggén meg pont egy mft átalakító. Nem használom, ha valakinek kell, írjon rám.

(#60172) neevous


neevous
tag

(Fent van az indexen az egész Micros cuccom. Ha innen kell valakinek, akkor fórumbaráti kedvezménnyel lehet vinni.)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#60173) madgie válasza neevous (#60172) üzenetére


madgie
titán

No, mire váltasz?

(#60174) neevous válasza madgie (#60173) üzenetére


neevous
tag

Megpróbálkozok egy X100-zal együttélni. A 45-ös keveset használtam mostanában, a 14-est többet, csak sokszor tág. Részben anyagi megfontolás, hogy egy jó keresős váz+20, az már drága lett volna, részben az, hogy még soha nem volt x100-am.

(De van egy olyan érzésem, hogy hetekig nem fog elmenni ezt sem, mint az E-P1 20k-ért.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#60175) rbalint88


rbalint88
addikt

jajjmár, menjetek a másikba, mert meg lesztek szekszuálva Parci által!

(#60176) Parci válasza rbalint88 (#60175) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tényleg menjetek oda, azért van! :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60177) .: JuSzT :. válasza neevous (#60174) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

pl kihagytad az összesnél, hogy melyik milyen szín.

(#60180) Parci válasza Degeczi (#60168) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

biztosan. de ha mechanikus volna, hát akkor sem ugrom félre, sőt... :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60181) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

éééés... canon eos-m3

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60182) b.vr válasza Parci (#60181) üzenetére


b.vr
őstag

hm.. azt hittem a következő canon-milc már evf-fel jön, a belépő tükrösök helyére.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#60183) Parci válasza b.vr (#60182) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem úgy tűnik :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60184) Studi válasza Parci (#60183) üzenetére


Studi
addikt

Nagy kár, pedig a forma pofás, ez a markolat jól egyensúlyoz a még elég kicsi, de már megfogható határon.

(#60185) Parci válasza Studi (#60184) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lesz (van) hozzá külső evf sztem, a g1xm2-é. meg mintha dönthető kijelzője lenne. nekem egyébként simán működik ez is, a 22/2-vel és 11-22-vel eléggé csipáznám. ha csinálnak hozzá egy kompakt 18-135-öst, nekem nem is kéne több ennél a háromnál.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60186) MrChris válasza Parci (#60181) üzenetére


MrChris
nagyúr

pont olyan ronda mint egyes canon kompaktok.

(#60187) Fandango válasza MrChris (#60186) üzenetére


Fandango
veterán

Szerintem egész pofásan néz ki, egyáltalán nem mondanám, hogy ronda (az a markolat rész tipikus Canon, ha mást nem látnék a gépből, akkor is lehetne tudni, melyik márka terméke :) )

[ Szerkesztve ]

(#60188) Parci válasza MrChris (#60186) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem szexi, viszont nekem bajom sincs vele, leginkább semmilyen, funkcionális. a markolata kifejezetten tetszik btw.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60189) schawo válasza Parci (#60188) üzenetére


schawo
titán

Az eddigi Canonnal sem a külalak volt a fő gond. :DD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#60190) jjeahh válasza Fandango (#60187) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a "tipikus canon" egy belépő gépnél nálam egyet jelent: műanyag :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#60191) Schanyee


Schanyee
senior tag

A hírekből úgy látom oly is eléggé ráfeküdt az e shutterrel kiválóan megoldható funkciókra. Ennek örülök mert elég sok jó kijöhet belőle lásd hangtalan fotózás, live compo, ez a sok mpixeles fotó is hasznos lehet.

Egy kis off, elvégeztem az egyetemet a mai nappal, úgyhogy végre remélem lesz időm fotózni :D

[ Szerkesztve ]

(#60192) .mf válasza Schanyee (#60191) üzenetére


.mf
veterán

"Egy kis off, elvégeztem az egyetemet a mai nappal, úgyhogy végre remélem lesz időm fotózni :D"

Grat, mileszelhanagyleszel?

Én most éppen 1,5 melót csinálok (főállás + még egy félállás), úgyhogy nemhogy fényképezni, de mióta hazajöttem, még hozzá sem tudtam nyúlni a képekhez, amiket északon csináltam; akkor a nappal munka, éjszaka fotózás miatt aludtam keveset, most a nappal egyik, éjszaka másik munka miatt :DDD De mindennek megvan a maga böjtje, akarom mondani, célja, a tavasz végi úticélomhoz már le is foglaltam a jegyem :)
(Idei újévi fogadalmam az volt, hogy több út, több kaland, több élmény - amíg még fiatal és szabad vagyok, és lehetőségem van rá)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#60193) Freddy76 válasza Schanyee (#60191) üzenetére


Freddy76
addikt

Ennyire biztos vagy benne, hogy nem lesz munkád? :DDD

Amúgy gratula!

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#60194) Parci válasza .mf (#60192) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Idei újévi fogadalmam az volt, hogy több út, több kaland, több élmény - amíg még fiatal és szabad vagyok, és lehetőségem van rá"

végtelenül egyetértek, mint egy 10 hónapos gyerek faterja. nyomjad, mert bármennyire is nyomod, garantálom, hogy aztán úgy fogod érezni, hogy még jobban kellett volna :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60195) .mf válasza Parci (#60194) üzenetére


.mf
veterán

Pont ezért, mert én is ezt tapasztalom az ismerősi körökben, ahol folyamatban vannak a: házasság; összeköltözés-átrendezés / új lakás + felújítás; kis gyerek - nagy gond; nagy gyerek - nagyobb gond; stb szakaszok :DDD

Annyi csodás hely és dolog van a világon, utazásból sosem elég :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#60196) Parci válasza .mf (#60195) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

gyerekkel is tudsz menni utána, de a gyerekszámtól függően kimarad 5-10 év. ami sok. ne is foglalkozz a képekkel, majd feldolgozod őket ebben az 5-10 évben, addig inkább a nyersanyagot termeld! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#60197) Schanyee válasza .mf (#60192) üzenetére


Schanyee
senior tag

Mechatronikai mérnök mester :D

Freddy: csütörtökön már kezdek. Nekem a suli után kb megváltás volt először dolgozni, mikor hazamentem azt csináltam amit akartam és nem kellett leülni házit írni vagy tanulni, hétvége is szabad volt.

(#60198) Utka válasza neevous (#60172) üzenetére


Utka
tag

neevous: Ha nem jön össze a G3 beszerzés, lehet hogy jelentkezem nálad.

Miről ismerszik meg, hogy egy obi 4/3 vagy m4/3?
Kínálnak egyet Pécsett, van róla fénykép, a leírás meg ennyi:"Objektív-Olympus 3,5-4,5/35-70 mm".
Még nem volt a kezemben egyik sem. Tudom, Laca a barátom :
[Prohardver/Tudástár]

Köszönöm
.

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#60199) Studi válasza Utka (#60198) üzenetére


Studi
addikt

Ez leginkább egyik sem, vélhetően régi OM bajonettes lesz, AF nélkül.

Adapterrel feltehető mindkét rendszerre, de se automatikus élességállítás, se automatikus blendevezérlés nem lesz. A kis érzékelőn ez egy ekv. 70-140mm gyújtótávolságot fog adni, nem éri meg pénzt belefektetni.

(#60200) Lassú Víz válasza Utka (#60198) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Szerintem az még OM lesz, olyan gyújtótávolságra nem emlékszem a digitális kínálatban.

Legegyszerűbben rá tudod-e rakni a vázadra vagy sem?
Szintén egyszerűen:
- Zuiko Digital vagy ZD vagy Four Thirds: 4/3
- m.Zuiko Digital, m.ZD, 4/3 jel után egy MICRO felirat: m4/3

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.