Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69901) joey04


joey04
titán

Sziasztok!

A Note 5 megjelenéséig kéne nekem az átmeneti időszakra egy androidos készülék, mivel a most nálam lévő régi Symbianos csodaketyere elég korlátolt.

- Mivel átmeneti időszakról van szó, szeretném minél kevesebb pénzből megúszni a dolgot. Ez persze mindig igaz, hiszen az ember nem szórja a pénzt, az okosabb akkor sem, ha megtehetné. Én mondjuk nem is tehetem meg. :P Az árkategória 25000-30000 forint.

- Lehetőség szerint szeretnék új készüléket, és előnyben részesítem az ismertebb márkákat: LG, Samu, HTC, Sony, második kategóriába sorolnám: a Huawei, Meizu, Alcatel, Oppo, lenovo, Xiaomi. Ha ez nem megoldható, akkor valami (általam) ismertebb "echte" kínai is szóba jöhet (pl.: Jiayu, Zopo, THL). Ha így sem férünk bele, akkor használt is jöhet, a sorrend a fent vázolt: Ismertebb márkák, második kategóriás márkák, "echte" kínai.

Kritériumok:

- Kijelző: minimum 4", maximum nincs, csak annyi, hogy a ppi ne legyen extrém alacsony. Ehhez kapcsolódik, hogy a felbontás minimum qHD kéne, hogy legyen. HD kijelzőnek örülnék, de nem elvárt. Technológia mindegy.

- A rendszer legyen 4.4 KitKat

- Ram mérete 1GB, ha nagyon muszáj 512

- Tárhely: Kell a 32GB, de ez nekem úgy is jó, ha kártyával bővíthető, mert a filmek/zenék tárolása a lényeg, a KitKat megkötései nem zavarnak, a programokkal ellennék a kisebb helyen is, így a minimum 8GB lenne, ha bővíthető.

- SoC: Mindegy, az elvárások, hogy az adott kijelzőt (qHD vagy HD) meghajtsa, és vigye a HD filmeket.

- Akksi: Nekem a legerősebb készülékek is gyengék ezen a téren, tehát igencsak fontos, de ez nem meglepő. Ami megfoghatóbb igény: A stand-by és talk time értékek hidegen hagynak, a filmezés és böngészés szerinti sorrend a fontos, ahogy a gsm arena tesztjeiben látható.

- Kamera nem fontos, ami jó lenne: AF és villanó, ha gyenge az sem baj, videóknál pedig HD felbontás.

- 4G/LTE nem fontos, 3G is elég. Akksi miatt persze jobb lenne a 4G.

- Egyebek: Mivel átmeneti időszakról van szó a support és frissítések annyira nem lényegesek, az a fontos, hogy jelenleg egy aránylag bugmentes és stbail rom legyen rajta. Nagyon örülnék egy állapotjelző lednek. Egyéb "extrák" nem kellenek, gondolok itt NFC-re, vagy a régi időket idéző újra divatba jövő dolgokra úgy mint infra vagy fm radio.

Nagyjából ennyi lenne, ha semmiképpen nem jön össze a dolog a keretből, akkor első körben a kamerából lehet visszavenni, esetleg WVGA felbontás még belefér, és ha muszáj akkor elég az 512 RAM. Remélem nem hagytam ki semmit.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#69902) blt.62


blt.62
őstag

Szerintetek a HTC M8-at megéri lecserélni G3-ra?

MegtorloXp

(#69903) Remekelek28 válasza joey04 (#69901) üzenetére


Remekelek28
őstag

Azt nem irtad le,hogy szolgáltatós vagy független,illetve használt,vagy új.

blt.62: A jobb kamera,jobb-(nagyobb) kijelző,kicsivel erősebb akksi miatt megérheti. Viszont az M8 vélhetően szebben szól,illetve fém hátlapja van.

[ Szerkesztve ]

(#69904) joey04 válasza Remekelek28 (#69903) üzenetére


joey04
titán

azt írtam, hogy lehet használt vagy új is, a függőséghez: függő csak telekom lehet, de szerintem valami kínai az esélyes, azok meg csak függetlenül játszanak.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#69905) Remekelek28 válasza joey04 (#69904) üzenetére


Remekelek28
őstag

Használtba lehetne nézegetni az Ace 4,illetve LG F6 tipusokat,mert új telefont az adott feltételekkel 25-30 ért ,csak kinait kapsz.Sonykat ebbe az árkategóriába kerüld.

(#69906) #65388800 válasza #65388800 (#69894) üzenetére


#65388800
törölt tag

ja és még azt elfelejtettem, hogy amoled kijelzője legyen. Meg legyen rajta fényérzékelő. :D

(#69907) joey04 válasza Remekelek28 (#69905) üzenetére


joey04
titán

Ace 4 ahogy nézem drágábban megy, F6 árban oké, de a topikot olvasva elcseszte a kitkat frissítést az lg. :(
Most egy THL T6S-t nézegetek, ez 27k lenne itt az aprón.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#69908) Devas válasza joey04 (#69901) üzenetére


Devas
őstag

Huhh, elég komoly igényeket támasztottál ilyen alacsony árhoz. Ha új készüléket szeretnél, akkor ez talán a legjobb ebben az árkategóriában.
Érdemes átrágni magad a teszten és a hozzászólásokon. Szerintem a fotók minősége veri a középkategóriájú telefonok többségét is.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#69909) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Ismerős Alcatel One touch-ot dobná a kukába (lefagy, akad stb) és azonnal kellene telefon, de le van gatyásodva.
A Lumia 530-as előrelépés lenne alcatelhez képest? Az még beleférne. Vagy milyen alternatíva lenne 530-as árfekvésében? (mondjuk vegyük alapul a független készülékeket) mindegy, hogy droid vagy win, de azért nézte a lumiá-t, mert annyira nem jött be neki első okosnak a droid.

F.K.T.

(#69910) joey04 válasza Devas (#69908) üzenetére


joey04
titán

igen, azért is hoztam be a képbe a kínait. ezen viszont elvileg nem kitkat van. a t6s mellett még a CUBOT S168 játszik most, azt írják az picivel jobb ajánlat, de nekem a thl ismertebb.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#69911) diegho válasza psg5 (#69909) üzenetére


diegho
nagyúr

Kolléganőm 530-a naponta fagy le, nem csörög, nincs hang, újraindítja van hang fél napig, aztán nem jönnek be a hívások, majd egyszer csak fekete képernyő és restart...

(#69912) Andrewtaylor válasza joey04 (#69910) üzenetére


Andrewtaylor
csendes tag

Szia tudod hogy a note5 csak 1 év múlva jelenik meg...
Mi bajod a note 4-el...?

Lg g3

(#69913) Runner_fxr válasza monti0222w (#69892) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Néztem, de ez a teló egyáltalán nem tetszik.

(#69899) galaxys80: Úgy gondolod, hogy érdemes iphone 5s-t venni? Felveszi a versenyt az a csúcs androidos készülékekkel? Ehhez nem annyira értek, csak kérdezem.

(#69898) Flind: Xperia Z3 megéri a plusz pénzt?

[ Szerkesztve ]

(#69914) galaxys80 válasza Runner_fxr (#69913) üzenetére


galaxys80
veterán

Amennyiben megfelel a kijelző mérete, valamint az IOS adta lehetőségek mindenképpen érdemes.
Mondom ezt úgy, hogy évekig az éppen aktuális droid csúcstelókat használtam.
Bár ebben a topikban 99%-ban androidot fognak neked ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#69915) Andrewtaylor válasza galaxys80 (#69914) üzenetére


Andrewtaylor
csendes tag

Iphone 5s ma már vicc gyenge hardver...1,5 éves készülék
Aki azt mondja hogy nem szeretem az applet de szeretem ipadom van és iphone 6 jó,de nem éri meh iphone 5s-et venni.
Runner.fxr megéri felárat z3-om...

Lg g3

(#69916) TayRol válasza TayRol (#69792) üzenetére


TayRol
veterán

Iphone 5s, vagy Z3 compact? :) Itt az aprón mindkettő 100k körül van.

(#69917) joey04 válasza Andrewtaylor (#69912) üzenetére


joey04
titán

hát a szeptember-október az nem egy teljes év. pénz meg kb júniusban lesz rá. ha nagyon akarnám megoldanám a note 4-et is, de: ez a QHD - 64bit - Lollipop dolog mire összeáll... kell ennek egy generáció. a mostani exynosos note 4 a loli frissítéssel sem biztos hogy megkapja a 64 bit támogatást, a mostani szoftver pedig döcögősebb, mint a note 3 valaha volt. és akksiidőben is gyengébb. ez persze csak a személyes véleményem. A következő generációs 64 bites socok már talán még inkább spórolósak lesznek, meg picit ugye erősebbek. a mostani 805-ös snapi is elég erős elvileg a QHD-hoz, de a samu által háttérben futtatott szolgáltatások, meg a közel sem tökéletes optimalizáció miatt nem árt egy erősebb vas. no meg talán a fémmel is jobban összebarátkozik a samu. Ha nem is lesz az egész fém (mert akkor nehéz lenne, bár én bevállalnám), a mostani fémkeret hibáit talán javítják. Magyarul ezt a generációt a véleményem szerint minden szempontból érdemes kihagyni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#69918) quailstorm válasza Andrewtaylor (#69915) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Vicc gyenge? Oszt ugyan miben? Mutassál már rendes kiforrott 64bites droidot kérlek...
Mert hogy alapfeladatokban nem tudod megfogni az biztos. Játékban sem. Akkor miért vicc gyenge?
Milyen iPadod van? Látom Air, az meg megint nem egy fos, és közel áll az 5S-hez.

(#69919) galaxys80 válasza Andrewtaylor (#69915) üzenetére


galaxys80
veterán

Éljen. Újabb igazi "szakértővel" gazdagodott az amúgy is rettentően magas színvonalú topik.

(#69920) w333 válasza Runner_fxr (#69913) üzenetére


w333
félisten

Szerintem igen ... akkor már Z3 ! :)

(#69915) Andrewtaylor

Egyetértek :)

(#69916) TayRol

Szerintem Z3C de csak is megbízható eladótól, kamera ugyan kicsit gyengébb az LG G2 -től, de nem olyan rossz kis telefon, üzemidőben kb. egyformák ! :K

(#69918) quailstorm

Nem a gyengeségével van a baj, hanem kicsit inkább már elavult ... akku, kijelző, kamera már nem nagyon veszi fel a versenyt az Android csúcs telefonokkal és a rendszer sebessége is sokat romlott az utóbbi időben, ismerős pont emiatt cserélte le i6 -ra mivel már néha döcögött a rendszer ! :(((

Egy időben én is i5S -t akartam, de gyorsan lebeszéltek róla ! :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#69921) galaxys80 válasza w333 (#69920) üzenetére


galaxys80
veterán

Áh. Inkább semmi.

[ Szerkesztve ]

(#69922) Runner_fxr válasza w333 (#69920) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Androidos telók közül a sony-k nagyon tetszenek külsőre, sőt a legszebbek szerintem. Ha még műszakilag is okés akkor az már nagyon kecsegtető. Viszont az 5s még talán épp beleférne a keretembe, 64gb-os verzióban jó is lenne, de azért ilyen összegért nyilván valamennyire időtálló készüléket szeretnék. A kijelző mérete még talán jó lenne, nem ragaszkodom az 5"-ös tepsikhez, de sajnos mind akkora.
Illetve azt pont lesz@rom, hogy milyen a hardver az iphone-ba, ha én ennek a hátrányát nem érzem, tehát ugyan olyan folyamatos és még megbízhatóbb mint egy csúcs droid.

[ Szerkesztve ]

(#69923) quailstorm válasza w333 (#69920) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Kamerát nem mondanám, mert az OK hogy azóta van csilliópixel, de arra prímán jó, hogy pillanatok alatt valami értékelhetőt lőjél. Általában nagyon sokat szoktam kínlódni egy telefonnal, hogy jó kép készüljön, a jelenlegi legjobb Nokia 808 is ilyen. Átlagembernek jobb a szifon. Meg aztán a videója is korrekt, a digitális képstab jó, sőt, van amikor jobb, mint a hardveres, lassított felvétel van, minőség van, mi kell még? 4k?

Kijelzővel se tudom mi a bajod. Akkora méretben nem hiszem hogy több PPI kéne. Más paramétereiben meg egyértelmű csúcs.

akkut nem tudom

iOS8 meg valóban rossz, sőt, egyre rosszabb az egész, kb a szifon 6 lehet az első, amiben Steve Jobs elvei közül semmi sincs benne, a rendszer meg csak össze van hányva. iPhone 5 is elindult a lejtőn :(
Pedig ugyanazokat az alapfeladatokat nem tudom miért lenne bonyolultabb ellátni.

(#69924) w333 válasza Runner_fxr (#69922) üzenetére


w333
félisten

Nem rossz az iPhone 5S ezt egy szóval nem mondtam, csak azt hogy iOS 8 alatt kezd kevés lenni a vas alatta, és akármennyire is van optimalizálva a rendszer fizikailag már nem valami erős (egy Celeronból soha nem lesz i5) az 1GB ram még biztosan elég lesz ... de csak azért mert egy alma van a hátlapon én nem fizetnék 3X annyit mint egy hasonló középkategóriás telefonért (lásd Moto G) :))

(#69922) Runner_fxr

Ha az igényeidnek megfelelnek és együtt tudsz élni az iOS zárt rendszerével akkor persze vásárold meg nyugodtan, még biztosan sokáig elég lesz ! :K

Olvass teszteket, hasonlítsd össze más telefonokkal, videókat, nézd meg hogy mik az előnyök és hátrányok, és ha tényleg bejön akkor vásárold meg, ez is csak egy telefon ... azért mert Apple termék nem feltétlenül kell tőle hasra esni, ennek is vannak előnyei és ugyanúgy hátrányai is mint bármelyik telefonnak ! :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#69925) Runner_fxr válasza w333 (#69924) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Persze teljesen érthető, én sem vagyok egy idióta, hogy 3 szor annyit fizessek valamiért, mint amit ér. :)
Csak megfordult a fejemben az alma is. Nyilván divattermék is, de valamit biztos tudhat az alma logón kívül is, mert eléggé népszerű termék.
Amúgy én is inkább egy csúcs droid felé húzok, valószínű az lesz, de át kell gondolni ha ennyi pénzt kiadok érte. Ami még fontos, hogy bluetooth-on nagyon jó minőségű hangot küldjön át, illetve maga a zenelejátszó szoftver minősége. Sokat használok bluetooth-os hangszórót, egy elég minőségi bose soundlink mini-t, itt azért már kihallatszik, hogy milyen minőségű hangot küldesz rá. Úgy hallottam, hogy az iphone ebben erősebb mint a droidos telók.

[ Szerkesztve ]

(#69926) quailstorm válasza w333 (#69924) üzenetére


quailstorm
nagyúr

celeron, aha :U
igen, nem snapdragon 810, de nincs is úgy széjjelhullasztva az oprendszer, hogy már csak a tákolás foltján a ragasztószalag tartaná össze, meg nincs java sem...
azt is elárulnám, hogy a most divatos csilliárd magnak sincs semmi értelme
programozni kell tudni, nem vinnyogni, meg betunkolni a hardvert, és ebben az Apple-nél még mindig jók, hiába romlik
emlékezz még a szifon 4S-re is/iPad 2-re, ami azon elmegy, ahhoz droidon 1GB vagy több RAM kell, valami Snapdragon 600 szintű procival megtámasztva (játékról beszélek)

5S amikor megjelent, akkor az volt a csúcs, a legjobb processzor evör, leginnovatívabb technológia. Apple még eddig ilyet nem csinált, hardver útján mobiloknál jól bevált cuccokat választott. Most ő volt az első.
Nem hiszem hogy ez ilyen hamar elavulna...

Droidra is hány 64bites proci megjelent már? És melyiken van használva? Rohadt sokszor előfordul a minden szemeten használt rendszereknél, hogy a csúcskészülékeket nem lehet teljesen kiaknázni, mert a régebbi processzorok utasításait használják. WinMO-nál is ARMv6 VFP, ARMv7 VFP rendszeren ment az ARMv4, aztán droidnál GL ES2, Thumb utasítások, VFP, mind mind csúszott.
De PC-n is ez van, SSE2, ami 2001-es fejlesztés, is tavaly vált alap szintté.

iOS-nél a régi cuccok elsősorban azért lassulnak, pl i4, mert egy új architektúrára fejlesztett többszálú feldolgozásra tervezett OS fut egy régi egymagos procin. Ott az új OS az új HW-re van megcsinálva, nem általánosságban.

(#69925) Runner_fxr: BT-t már a szifon 4 is jól tolja, 5 is. Hatótáv is remek volt.
Mit tud az iP? Működik, csak szimplán. Egy-két éve ez még droidhoz képest számított. Ezen kívül a felület hülyebarát, a bizonytalan ujjú felhasználót (én), segíti. Multitasking mindig is előnye volt, bár azért i6-ban szívesen láttam volna a 2GB RAMot. Minőségi anyaghasználat, nagyon jó játékélmény, jó kijelző, jó reagálású és gyors érintőpanel, általánosságban korrekt hangszóró, meg nagyon egyszerűen használható, esetek többségében jó képeket készítő kamera.

Jailbreak mellett egy i5, i5S nekem nagyon jó alternatíva, alig hiányzik pár szabadsági tényező.
A fájlkezelő és a bluetooth küldés esete ami rohadtul tud zavarni. De pl van olyan app, ami csinál egy helyi hálós webszervert a galériádból.

[ Szerkesztve ]

(#69927) Runner_fxr válasza quailstorm (#69926) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Akkor ez kicsit olyan mint a PC vs konzol kérdés? :) A pc-k is sokkal erősebbek mint a csúcs konzolok, még is sok játék megakasztja őket, meg egy csomó gond van velük, míg a konzolokon csak berakod a játékot és megy.

(#69928) quailstorm válasza Runner_fxr (#69927) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Össze lehet hasonlítani, főleg hogy most már grafikus API is van a PowerVR Rogue alá, 5S-hez így jár például egy egész epizód Asphalt 8. Effektek és 24 játékos ami nekik új.

De általánosságban is ez van. Droidra azért jött már egy két fura frissítés csúcsmodellre is vagy maradt el, maradt javítatlan. OK, Apple-nél is hibáztak már, de nem hagyták úgy, vagy tették régiófüggővé.

[ Szerkesztve ]

(#69929) papirzsepi93


papirzsepi93
tag

sziasztok! :)

Remélem jó helyen kérdezek :D
Telefon vásárlás előtt állok két kiszemeltem van az LG G2 és a Nexus 5.
Namármost ugye nagyjából ugyanaz a két készülék, de nem nagyon tudok dönteni köztük.
Egy kis összevetés sem lenne rossz pro-contra a két telóval kapcsolatban melyik jobb miben és fordítva.
Előre is köszi a segtséget.

(#69930) DS39 válasza psg5 (#69909) üzenetére


DS39
nagyúr

inkább spóroljon és 630 legyen. az 530 sok szempontból gyengébb az 520-nál is.
szvsz, ha vki "le van gatyásodva", de azonnal kell egy telefon hogy elérjék, vegyen egy olcsó feature phone-ot, aztán ha lesz lé, egy minőségibb okostelefont, amivel nem szívás az élet.

[ Szerkesztve ]

(#69931) Flind válasza TayRol (#69916) üzenetére


Flind
senior tag

Xperia Z3 Compact, nagyon jól jársz vele.

(#69920) w333: "kamera ugyan kicsit gyengébb az LG G2 -től"

Ez honnan jött? Mert a G3-mat is veri.

"üzemidőben kb. egyformák"

Gondolom ez is csak vicc. :DDD Z3 Compact jelenleg a legjobb üzemidejű telefon, a G2-t is messze lekörözi - attól függetlenül, hogy magában az sem olyan rossz ilyen téren.

"nem olyan rossz kis telefon"

Elég finoman fogalmaztál, ha valakinek nem kell tepsi méret, best-buy kategória.

(#69929) papirzsepi93 LG G2, ha fel tudsz rá tenni egy Cyanogenmodot (van). Jobb helykihasználás, jobb üzemidő, jobb kamera. Ha nem, inkább Nexus 5, mert bár hardveresen az említettekben gyengébb, ezerszer gyorsabb, és támogatottabb mint a G2 (ami stock szoftveren tiszta lagg).

[ Szerkesztve ]

(#69932) kali válasza papirzsepi93 (#69929) üzenetére


kali
legenda

szia,

a g2 mellett a jobb akkumulátoros üzemidő és az infra szól, a nexus 5 pedig jobb szoftveres támogatásban.

w333; az iphone 5s kevés kezd lenni ios 8 alatt?
messze van még az, a 4s fogyott el a fele ram...stb. miatt, az 5 is okés még, az erősebb 5s meg pláne bírja még.
nem véletlen, hogy a két új 6-os is csak 1 gigabyte ram, ahogy az 5-ös verziók is.

Flind; a z3c nem a legjobb kamerában, több jelenlegi z3c tulaj is leírja, akiknek korábban másmilyen telefonjaik voltak, a nagy megapixel érték nem minden...
nem használhatatlan vagy nagyon rossz persze, de legjobbaktól messze van.

[ Szerkesztve ]

(#69933) w333 válasza Flind (#69931) üzenetére


w333
félisten

Nem vicc ... Link ;)

(#69932) kali

Hát nem tudom iOS 7 tényleg jó és gyors volt, de ezzel az új IOS 8 -al elég sok ismerős panaszkodik hogy néha akad, fagy, döcög ... nem tudom mennyi a valóságalapja (nem vagyok Apple user), de tény hogy a + funkcióknak kb. ez az ára :)

De mindegy is és részemről a témát zárom, nem érdemes ezen vitatkozni ! :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#69934) Flind válasza kali (#69932) üzenetére


Flind
senior tag

Dehogy a legjobb kamerában! A legtöbb flagship jobb nála kamerában, de a G3 pont nem, így a G2 sem, amit kolléga állított.
Viszont én egy szóval sem mondtam hogy a legjobb kamerában, most ez mire?

Persze hogy nem minden, én is tudom, sőt.. Nézük csak az i6-ot, vagy még inkább az i6+-t, 8MP-lel szinte mindent vernek.
Én csak arra reagáltam. hogy a G2 jobb nála kamerában, mert ez nem igaz.

(#69935) kali válasza w333 (#69933) üzenetére


kali
legenda

nekem volt 5s, használtam ios 7 és 8 alatt is, az első ios 8 verziókkal gond volt - de ez minden iphone esetén problémát okozott, jöttek viszont gyorsan a javítások, és utolsó néhány már okés -, nem pedig az 5s hardvere gyenge, egy év és egy ios főverzió ugrás alatt nem fogy el az az erős hardver.
főverzió ugráskor amúgy sem számít csak néhány felhasználó tapasztalata, pláne ha csak ráfrissítettek a nem ismert előéletű rendszerre, mert úgy még az amúgy jól működő új főverzió is problémás lehet, aminek semmi köze a hardverhez.
a 4s elfogyott, ha használható is még, de már nem önmaga az ios 5 és 6 verziókhoz képest ios 8 alatt, de ez nem is csoda, hiszen elmúlt 3 éves a típus, viszont még a sima 5-ös típuson is szépen fut az ios 8, hiába 2 éves hardver, az 5s meg attól újabb és erősebb.

Flind; mér csak az gyanús lehet, ha több, viszonylag hozzáértő és elfogulatlan z3c tulaj leírja, akiknek volt saját vagy családon belüli g2, hogy nem a z3c a jobb kamerában, néztem közben teszteket és összehasonlításokat is (gsm arena photo quality comparison...stb.), és azok is alátámasztják a fent írtakat.
akkumulátoros üzemidőben nem is értem, hogy miként hasonlítják bármelyik androidos telefonhoz a felsőbb kategóriában, mivel nincs ellenfele, legfeljebb megközelíteni tudják csak.

[ Szerkesztve ]

(#69936) theooracy


theooracy
aktív tag

Üdv!
Két telefon között kellene döntenem. Az egyik a Nexus 5-ös, a másik a Honor 6-os. Mindkettő tetszik, csak választanom kellene. Természetesen utána olvastam mindkettőnek. Szerintetek melyik lenne a jobb választás?

(#69937) w333 válasza kali (#69935) üzenetére


w333
félisten

Na ezt nem tudtam, köszi az őszinte magyarázatot ! :R

A kamera témához pedig +1 ! teljes mértékben egyetértek ! :))

(#69936) theooracy

Ha fontos az üzemidő akkor Honor 6 ! :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#69938) Flind válasza w333 (#69933) üzenetére


Flind
senior tag

[link]
Kamera terén Z3 és Z3c ugyanolyan (legalábbis annak kéne lenniük). Ha a G3-nál nem is jobb (de az, nézd meg a videót), hanem ugyanolyan, akkor a G2-nél simán.

Csak le kell venni a fóliát! :P Pár napja volt Z3c topicban téma, valaki beírta hogy mennyire elégedetlen a fotókkal. Erre válasznak jött csak viccként a fólia, mire többen írták hogy basszus tényleg, ők is fenthagyták eddig, most mennyit javultak nélüle a képek. :D

(#69939) w333 válasza Flind (#69938) üzenetére


w333
félisten

Nem vagyok elfogult ... de hidd el hogy a G2 és G3 kamerában jobb ! :R

Több hozzáértő szakmai oldal és topik is megírta, nem rossz a Sony de nem is az igazi, talán egy OIS (optikai képstabilizátorral) ők is majd jobbak lesznek ! :)

(#69940) boratsagdiy

L630 = 3G / H+ míg a L635 = 4G / LTE minden másban ugyan az ! :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#69940) boratsagdiy


boratsagdiy
tag

Melyik a jobb Lumia 630 vagy lumia 635 ? Hétköznapi használatra kellene.

Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.

(#69941) Dákesz


Dákesz
tag

sziasztok telefon vasarlas elott allok , z3 vagy i6 a nagy kerdes :D jelenleg s3 van, eddig csak droidot probaltam, de voltak gondok, esetleg jatszik a lumia 930 (tetszik a csempes felulet es meg olcsobb is) az mennyire ajanlott? 2 evente valtok igy addig tervezek elore, koszonom

(#69942) w333 válasza Dákesz (#69941) üzenetére


w333
félisten

Szerintem bármelyiket is veszed egyikkel sem nyúlsz nagyon mellé, a kérdés már csak az hogy melyik a szimpatikusabb ... :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#69943) endib válasza endib (#69794) üzenetére


endib
tag

Erre valaki?

(#69944) Flind válasza w333 (#69939) üzenetére


Flind
senior tag

Akkor kamu a videó. :P

Szerintem is fejlődhetne végre kamera terén a Sony, vicces hogy szinte mindenki az ő optikájukat használja, és jobb lesz az eredmény.

Én sem vagyok amúgy elfogult. Szeretem a Sonyt, de szemellenző nélkül, remélem látszik ebből a topicból. Minden ajánlás szempontok kérdése.

(#69940) boratsagdiy: Ahogy w333 írta, azzal a kiegészítéssel, hogy a L630-ból van dual-sim-es verzió, míg a L635-ből nincs. Minden másban tényleg ugyanaz a kettő.

(#69941) Dákesz: Tényleg egyikkel sem jársz rosszul, ezek pont ajánlott típusok. De ha leírod az igényeidet, mire szeretnéd használni, mi a fontos neked, pontosan megmondhatjuk a legjobb választást. (Pl. ár/érték arány L930, vízállóság / üzemidő Z3, kompakt méret i6, stb.)

[ Szerkesztve ]

(#69945) Andrewtaylor válasza Dákesz (#69941) üzenetére


Andrewtaylor
csendes tag

Szia!
Lumia 930-at zárd ki a verenyből snapi800-as...
Iphone szofveresen a csúcs ezért egyértelműen ezt vedd, oroci se gyenge.Minden játék el fut.
Z3-at nem fogom ajánlani sokan fogják,de én utálom a sony telókat és így nem ajánlom,de mégse iphonet választanád akkor ezt vedd ,mert ez is jó hardveresen.
IPhone :K :K :K

Lg g3

(#69946) w333 válasza Flind (#69944) üzenetére


w333
félisten

+1 ! barátom is ugyan ezt mondta, kb. minden telefonban Sony kamera modul van és mégis a Sony telefonokban a legrosszabb, ezt én sem és ő sem érti :DDD

Majd a Z4 és Z4C (ha lesz) talán majd jobb kamerát raknak bele ! :)

(#69945) Andrewtaylor

Mi baj a Snapi 800 -al :F

(#69947) junior11

Tévhit ... a droid is vígan elfut S800 -al ! :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#69947) junior11 válasza Andrewtaylor (#69945) üzenetére


junior11
veterán

Miért zárja ki a 930-at? Vígan elfut még sokáig az S800-zal, ez nem android :DDD

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#69948) dragonfx válasza dragonfx (#69900) üzenetére


dragonfx
veterán

huawei g7e van valakinek itt?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#69949) maggi1886076 válasza Andrewtaylor (#69945) üzenetére


maggi1886076
addikt

Miért vagy még itt? :(

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#69950) s4tch válasza Andrewtaylor (#69945) üzenetére


s4tch
veterán

Apóca, ne adj több tanácsot. Süt a posztjaidból az elfogultság és a felületesség, így ennek semmi értelme.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.