Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69201) Flind válasza quailstorm (#69197) üzenetére


Flind
senior tag

Egyet értek, mindenben. Nálam is volt anno egy hétvégére egy 1020, hosszabb távra is nagyon szívesen elfogadnám. Az ismerőseimtől is sorra tapogatom a WP-ket, és a véleményem csak megerősödött.

Ezért is ajánlgatom itt a WP-t, és örülök hogy terjed - annak ellenére is, hogy én Androidos telefont fogok venni.

Asphalt 8-at meg elég keményen tolod. ;)

(#69199) kpetyke: Galaxy Ace 4 Dual vagy Lumia 630.

[ Szerkesztve ]

(#69202) w333 válasza Flind (#69196) üzenetére


w333
félisten

Én sajnos nagyon sok hibát olvastam róluk, és mivel a garancia gáz ezért nálam nem játszik a Sony ... az meg hogy erősebb ... hát nem tudom, a Snapi 801 kb. ugyan az mint a 800 csak kicsit húzva van szóval nem sokkal erősebb :N

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#69203) Flind válasza w333 (#69202) üzenetére


Flind
senior tag

Én csak annyit mint más készülékekről is, vagy annyit se. Z3 családról meg még semmit nem láttam, pedig aktívan követem az összes topicot kezdetek óta.
Persze, ezt értem.

Nem is mondtam hogy sokkal, de azért korosodik már az S800. 3GB RAM-ról meg ne feledkezz meg, főleg az nyom a latba (Z3c-n kívül).

(#69204) joelke HU


joelke HU
senior tag

coolicool-tól rendelt már valaki? mennyire megbízhatóak? Ez ennyiért eléggé megéri, nem? [link]
Jól értem, mivel Stock in Europe, ezért nincs vám és áfa? Tisztán ennyi az ára, nincs plusz költsége?

[ Szerkesztve ]

Motorola G51

(#69205) Švejk válasza joelke HU (#69204) üzenetére


Švejk
őstag

Hát, ez 35 ezer, ennyiért kapsz jobbat itthonról, gyári garival is. De ha már külföld, akkor ZTE Rebbull v5, vagy Xiaomi Redmi 1S is kijön ennyiből, és azok ismertebb, megbízhatóbb márkák mint a Cubot.

(#69206) joelke HU válasza Švejk (#69205) üzenetére


joelke HU
senior tag

2 gb ram, 16 gb ram, hd kijelző... 35-ért itthonról?

Motorola G51

(#69207) Seychelle válasza atosan (#69151) üzenetére


Seychelle
újonc

Köszi szépen! :R

(#69208) voyager4.4 válasza joelke HU (#69206) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Most akkor 2 GB RAM vagy 16GB RAM ? :DDD

Viccet félretéve: ha te csak a hw-t kívánod megfizetni vegyed.

no fate but what we make

(#69209) Švejk válasza joelke HU (#69206) üzenetére


Švejk
őstag

Hát, azt hogy rögtön 2 giga ram van, azt észre se vettem :)
A telefon nem túl erős, az MT6582 kezd kiöregedni. De hogy ramod mindig lesz elég, na az biztos. Annyira nem rossz vétel, bár a kisebb márkákkal meg lehet csúszni könnyen.

(#69210) snecizero


snecizero
senior tag

Gyerkőcnek lenne szerintetek melyiket vegyem ?

ConCorde SmartPhone 4000 21990 ft.

NAVON Mizu D402 19990 ft.

Prestigio MultiPhone 3404 Duo 22990 ft.

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#69211) kutga válasza snecizero (#69210) üzenetére


kutga
nagyúr

Inkább legót. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#69212) Flind válasza snecizero (#69210) üzenetére


Flind
senior tag

Inkább Lumia 530 ennyiért.

(#69211) asound: WP úgyis legós kinézetű. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#69213) Švejk válasza snecizero (#69210) üzenetére


Švejk
őstag

Ezek közül mindhárom arra jó hogy szegény gyerek megutálja az Androidot. Fél giga ram elég hamar az őrületbe kergeti az embert, csak alap dolgokra jó.
Windows fronton Lumia 530 esetleg?

(#69214) snecizero


snecizero
senior tag

Most aztán ki lettem segítve. :DDD Jó lenne a lumia csak a tesónak is androidja van. Gondolom értitek miről beszélek. :)

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#69215) diegho válasza Flind (#69196) üzenetére


diegho
nagyúr

Olvasd el a topikokat. Nekem 2/2 volt ilyen, sőt fagytak is.

(#69216) quailstorm válasza snecizero (#69214) üzenetére


quailstorm
nagyúr

ZTE Blade Q-t vegyééééé :DDD

(#69217) Švejk válasza snecizero (#69214) üzenetére


Švejk
őstag

És ha mondjuk rászánnál 30 ezret és vennél valami használhatót a gyereknek 1 giga rammal? :)
Mondjuk a Teszkós telefont, Op3n Dott vagy mi a neve...

(#69218) voyager4.4 válasza snecizero (#69210) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Egy használt S2 menő lenne neki szvsz :R

és mégse prestigigolo meg nabumm...

no fate but what we make

(#69219) quailstorm válasza Švejk (#69217) üzenetére


quailstorm
nagyúr

ööö, használható telefont mondtál, ugye?
opendottot hagyjuk ha lehet
igen, olcsó, és 0 támogatottsága van, meg még átgondolatlan is
a tablet legalábbis kimeríti az ipari hulladék fogalmát, amitől most úgy szabadulnak ár alatt, mint a parázstól

(#69220) Devas válasza quailstorm (#69219) üzenetére


Devas
őstag

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#69221) quailstorm válasza Devas (#69220) üzenetére


quailstorm
nagyúr

És akkó' mi van? Még írtam is a topicjába sok baromságot. De nekem akkor se kéne.
Hulladékul összetákolt oprendszer, 1GB a lognak meg a cachenek, tehát alapból 1,8GB minusz helyről indul, fele gyári hibás, örüljé' ha működik, és még Intel is (jöttek is, hogy a gyereknek az egyszerű 2D-s játék mé nem megy? le volt írva, hogy Intel...).
Nem éppen arra bátorít, hogy megvegyem.

[ Szerkesztve ]

(#69222) ElGatto válasza quailstorm (#69221) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Én gondolkodtam ezen az opendot cuccon.
15 - 30 ropiért melyik tab ami oda vissza veri?

(#69223) quailstorm válasza ElGatto (#69222) üzenetére


quailstorm
nagyúr

fogalmam sincs, mert nem érdekel a tablet
de úgy őszintén, csak azért, mert olcsó, de vennél valamit, amivel a bajon és a bosszúságon kívül más kapcsolatod nincs?
nemfrissít, nemindul, nemmegy ez, nem megy az, nincshely, nemmegy, nincshely, NINCSHELY
ezt akarod hallani mondjuk egy tizenéves gyerektől? (sokan annak vették)
egy ARM-es gagyitron rockchipen legalább nem lenne baj a játékokkal, legalábbis nem lenne ekkora baj

(#69224) FirstAndroid válasza ElGatto (#69222) üzenetére


FirstAndroid
tag

Wayteq xTab 8Q Gps vagy ugyanez, csak a vége 8x, abban van 3G modul is.

(#69225) bem13


bem13
csendes tag

Sziasztok!

Kínai okostelefont vennék, jelenleg három között vacillálok.

Kingelon G8000
Kingelon G9000
Cubot X9

G8000 egyik ismerősnek van és elégedett vele.
A G9000-ről már olvastam pár rosszat itt a fórumon, de valahogy csak nem tudok elmenni mellette. 8GB ROM az, amivel ki tudok békülni (évek óta használom a mostani telefonom 4GB-tal).
A fenti kettő előnye, hogy két akksit és tokot is adnak hozzájuk, viszont Android 4.2 fut rajtuk és 1GB RAM van bennük.
A Cubot X9 a 2GB RAM és Android 4.4 miatt jó lenne, viszont az a 2200mAh-s akksi elég kevésnek tűnik, és nem is cserélhető egykönnyen. Erről vélemények?

Olvastam, hogy a G9000-nek a jack csatlakozója OMTP-s, így csak OMTP --> CTIA átalakítóval lehet használni. Feltételezem, hogy a többivel is ez a helyzet. Erről van valakinek tapasztalata, hogy az átalakító okoz-e recsegést vagy rosszabb hangminőséget zenehallgatáskor? "Normál", nem mikrofonos fülhallgatóval lehet használni?

Előre is köszi a válaszokat, kellemes ünnepeket kívánok!

[ Szerkesztve ]

(#69226) B.F.Dora


B.F.Dora
újonc

Üdv mindenkinek!
Egy laikus anyukaként kérnék tanácsot a tapasztaltabbaktól. 13 éves lányom szeretne venni magának egy új telefont.A telefonáláson kívül használná még : -fotózásra,viber,messenger (az ilyen jellegű kommunikáció egyéb formáira) zenehallgatás,böngészés a neten,film nézés,olykor játék. Szeretné,ha nagy tárhelye és óriási "képernyője" lenne a telefonnak. Most egy Sony Xperia J.je van,de egy év alatt elég kukajelölté vált,folyton kimozog a Sim kártyája,magától kikapcsol,játék nem fér rá,mert még is van rajta akad,folyton lefagy,egy szóval nagyon gáz. A telefonra jelenleg rendelkezésre álló összeg 80-100 ezer forint között van,bár a nagy kiválasztott : Huawei Ascend Mate 7 ,de erre még nem gyűlt össze elegendő összeg. Erről a telefonról mi a véleményetek? Előre is köszönöm a segítségeteket. Dóri

(#69227) hukli21 válasza B.F.Dora (#69226) üzenetére


hukli21
tag

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de szerintem egy 13 éves gyereknek egy Mate 7 elég felesleges. LG G2 88 ezer újonan, ha játszani szeretne sokat, akkor jól fog jönni a jó akksija, és mindenre elég, amire használná. WP vonalom Nokia Lumia 1320, ha a kamera is fontos 1520, használtan garival ki lehet fogni ezeket is előbbit 50 környékén, utóbbit 80 körül. Illetve LG G3-at is lehet használtam kb. 100-ért kapni garival.

Z3c-->LG G2-->Nexus 5--> Huawei P8 --> Iphone 4s --> LG G3

(#69228) B.F.Dora válasza hukli21 (#69227) üzenetére


B.F.Dora
újonc

Nem haragszom,alapból én is így gondolom,de a spórolt pénze,beadtuk a derekunk.( az első variációtól így csináltam :Y ) Köszönöm a választ!
A Mate7-ről mik a vélemények?

(#69229) -atesz-


-atesz-
aktív tag

Üdv! Lumia 735 vs nexus 4?

(#69230) w333 válasza -atesz- (#69229) üzenetére


w333
félisten

WP vagy Android ? a döntés rajtad áll :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#69231) bajzal


bajzal
őstag

Tavasszal fognak új Sony telefonok megjelenni?

Ha nem akkor érdemes még tavasszal venni Xperia Z-t? SP-t cserélném le.

(#69232) zolnagy válasza zolnagy (#69180) üzenetére


zolnagy
őstag

Köszönöm az eddigi tanácsokat. A 3 ajánlott teló közül az s5 mini lenne a befutó, de felmerült egy 4. a sony z1compact, ami vmivel olcsóbb is lenne, mint az s5 mini. Vállalható ez? (tudom már nem a legújabb telefon)

(#69233) Viktor0610 válasza zolnagy (#69232) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hát a Z1 Compact paraméterekre jobb, mint az S5 Mini.
A kettő közül én talán inkább azt venném. ;)

Egy kivétellel, ha a kamera fontos, mert abban a Samsung a jobb. NEM megapixelben, hanem minőségben. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#69234) w333 válasza bajzal (#69231) üzenetére


w333
félisten

Igen kb. tavasszal ... :)

Kérdés hogy mennyiért ? mert hasonló áron erősebb telefont is lehet kapni ! :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#69235) royalka


royalka
őstag

Sziasztok. Minél többet olvasom a topikokat annál jobban zavartabb a helyzet. Régebben egy 50k-s határ volt. Akkor a redmi 1s és v5 redbul 2gb közt filóztam. Viszont a redmi nem tetszik már így képről sem, viszont fehér telót szeretnék így a v5 is off lett, meg jó volna ha pár évig nem kéne cserélni az elavulás miatt + bővíthetőség is jól jönne. Kicsit számoltam és arrajutottam, hogy ~100k-t egyszer még rászánok telóra. Így most a honor 6 volt a befutó. De ott meg panaszkodnak hogy az edigitálos 1sim-es verza elég hullámzó minőségű (szeretném ha magyarba lehetne intézni a garit.) A mi4 is tetszett de arrol se olvastam jot. A root is fontos + knock on-t megszoktam már, de az Lg záslósai nem bővíthetőek. Sztetek érdemes várni valani megváltó telóra? Vagy mit tennétek a helyembe. Játszani nem játszok, böngészek, táblázat kezelőzök, meg szeretem a home / lock screenemet modingolgatni, ezért lenne jó a több szabad memó.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#69236) w333 válasza royalka (#69235) üzenetére


w333
félisten

Ilyen árban ... S4 (i9506), LG G2 vagy Nexus 5 ! :)

Az LG G2 és Nexus 5 is OTG képes, szóval ez is egy megoldás ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#69237) diegho válasza royalka (#69235) üzenetére


diegho
nagyúr

Én úgy érzem ez most a vihar előtti csend. Most nem biztos, hogy drága telót kell venni. Nem jöttek még a 615-ös telefonok, amik úgy gondolom a jövő év slágerei lesznek. Én most olcsó telefont vennék és várnék a jobbakra.

(#69238) royalka válasza diegho (#69237) üzenetére


royalka
őstag

Lehet akkor a v5 redbull vagy "csúnyácska" xiaomi 1s? Mert a mostani lg f6 a falnak visz már a folytonos memória ürítéssel, hogy nem lehet böngészni és viberezni anélkül, h ne kelljen valameik alkalmazás betöltésére várni.

(#69236) w333 : A G2 -nek elég kevés a felhasználható memója sajna.

[ Szerkesztve ]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#69239) diegho válasza royalka (#69238) üzenetére


diegho
nagyúr

Én most Moto G-n vagyok, de lecserélem február körül valamire, ha lesz addigra 615-ös arra, ha nem, akkor valami olcsóra.

(#69240) w333 válasza royalka (#69238) üzenetére


w333
félisten

Mármint a tárhely vagy a RAM memória a kevés ? :U

Kérdés hogy mire használod ? de szerintem a 12GB sok mindenre elég ! :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#69241) ablack válasza B.F.Dora (#69228) üzenetére


ablack
senior tag

Nem hiszem hogy magával a Mate7 teljesítményével lenne gondja. De nem vagyok benne biztos hogy a mindennapi használatra alkalmas lenne neki. Szerintem kisebb kézzel nem igazán lehet átérni. Írtad hogy kellene ,,fotózásra, viber, messenger" használatra. Itt nem hiszem hogy túl kényelmes lehet egy ekkora kijelző. Iletve telefonálni is nehézkesebb vele. Nem lenne jobb választás valami tablet + kisebb telefon kombináció ?

(#69242) monti0222w válasza ablack (#69241) üzenetére


monti0222w
addikt

A lánynak az a álma, az anyja csak megnyugtatást szeretne, hogy a lánya jól választott! S szerintem igen, izmos belső, jól menő, üzemelő aksi, fotózás is megfelelő, jól is néz ki. Az viszont tény, hogy nem kicsi, előtte nem ártana megtapogatni, a mihez tartás végett, mivel nem olcsó mobil! :)

B.F.Dora. neked szól igazából. :K

[ Szerkesztve ]

(#69243) Frod


Frod
addikt

Sziasztok!
Böngésztem egy kicsit a topicot mielőtt írtam, de alapvetően itt mindenki kicsit többért gondolkodik telefonban, így nem tudtam ötleteket lesni a korábbi válaszokból (70-100k nekem rengeteg egy telefonra)

Én 30-35 körül keresnék egy normális, megbízható telefont, ha leírom most mivan szerintem érteni fogjátok mire gondolok. Jelenleg egy Sony Xperia E-m van, hálaég ajándék volt, máskülönben rég odavertem volna valamihez: játék 1 db van rajta, app szinte semmi plusz a szokásosakon kívül, mégis használhatatlan, brutálisan fagy, ha hívnak felvenni se tudom néha annyira "ki van épp fagyva". Ilyenkor aksi ki, teló be, és miután újra magához tért tudok visszahívni.... Azóta kinyomoztam, hogy ez mind köszönhető a drága 512 mb ram-nak.

Tehát amit keresek:
- minél több ram, hogy ne akadjon (1,5-2 gb?) (a proci is számít ezzel párban? tehát hiába a 2 gb ram, ha a proci csak egymagos?)
- facebook, zenehallgatás, videónézés sd kártyáról
- játékokból is max a kis méretűek, semmi hd grafika meg akármi.
- Android-om volt eddig csak, és TMobile-tól lenne

Ugyan erősen kifutó széria, de az LG F6 pont ilyen pénztárcabarát, esetleg más/jobb tippetek lenne?
Köszi, és BUÉK előre is mindenkinek!

Do you see the white shadow?

(#69244) GEPESZ66 válasza Frod (#69243) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Esetleg LG L90?

(#69245) Frod válasza GEPESZ66 (#69244) üzenetére


Frod
addikt

Gyorsan átnéztem a hozzá kapcsolódó tesztet: nem rossz, de sajnos jelenleg a T nem forgalmazza. (nem tudom, hogy leürültek-e a polcok, vagy eleve nem)
Bár a cikk alatt szinte mindenki azt mondja e helyett inkább az F6...

Do you see the white shadow?

(#69246) Remekelek28 válasza Frod (#69243) üzenetére


Remekelek28
őstag

A Sonyra jellemző,rossz szoftver és kiszámithatatlan szervizháttér. Nem tartozik az ajánlott márkák közé.
Én használtba nézegetnék a helyedbe,pl egy Huawei P6-ot,vagy LG F70,Galaxy Ace 4

(#69247) royalka válasza w333 (#69240) üzenetére


royalka
őstag

A ram-ra gondoltam. Nekem a 16 gigás kártya sem elég,most a 32GB bol 4 szabad. Ünnepekkor sokat videozok és majd csak idővel jutok gép elé h fel tudjam tölteni.

(#69239) diegho: És milyen olcsora?

[ Szerkesztve ]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#69248) Shingen


Shingen
addikt

Boldog Új Évet Forumozók! :)

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#69249) diegho válasza royalka (#69247) üzenetére


diegho
nagyúr

Én pl L90 és G2 mini-n gondolkodtam, de lehet Ace4 lesz belőle.

(#69250) royalka válasza diegho (#69249) üzenetére


royalka
őstag

Hmmm. Azt hittem valami kínai csodát elővillantasz. :(

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.