Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70851) juve600


juve600
nagyúr

G620S vagy XIAOMI REDMI 1S ???

THX

(#70852) t1 válasza juve600 (#70851) üzenetére


t1
addikt

G620S

(#70853) Lokids


Lokids
addikt

A http://laptopexpressz.com/ vagy a http://mobilkereskedes.hu Mennyire megbízható áruház? Érdemes tőlük telefont vásárolni?
G7-et néztem tőlük:
http://laptopexpressz.com/termek/huawei-ascend-g7-white-grey-mobiltelefon/82667
http://mobilkereskedes.hu/?view=shop&product=739

Érdemes foglalkozni ezekkel?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#70854) diagonal


diagonal
csendes tag

Okostelóra váltanék jobb későn mint soha alapon:-) Most egy kb. 6e Ft-os semmit nem tudó telóm van és soha nem is volt még okostelefonom. Olvasgattam itt és a Nokia Lumia 735-ön gondolkozom.
Amire én használnám alapvetően a telefont:
1. telefonálás ( időben nagyon keveset szerintem az átlagemberhez képest, van hogy egy napig nem is beszélek senkivel )
2. netezés ( ez lenne számomra a legfontosabb, buszon, villamoson, reptéren, parkban stb. tudjak netezni zökkenőmentesen ami híroldalak, illetve fórumok olvasását jelentené főleg ).
3. Fontos még a könnyű kezelhetőség.

Amire nem használnám vagy keveset és nem is lényeges szempont igazán: zenehallgatás, fényképezés, videózás. Ezekre ott van a fényképezőm meg az mp3 lejátszóm.
Ezeknek a szempontoknak megfelelne a Lumia 735? Illetve mi jöhetne még esetleg szóba ebben az árkategóriában?
Őszintén szólva nekem már mindent ajánlottak, volt aki azt mondta várjam meg a Nexus 6-ost amíg kijön, meg vegyek iPhone-t mert az nem akad soha, de az ára azért durva ezeknek, meg gyanítom nem is használnám ki az adottságaikat.

[ Szerkesztve ]

(#70855) galaxys80 válasza nyisziati (#70841) üzenetére


galaxys80
veterán

Édes istenem fejezd már be a baromságaid. És főleg ne ordibálj.

Kali te meg hagyd a francba ezt a topikot. Menthetetlen már.

[ Szerkesztve ]

(#70856) Shoo válasza t1 (#70789) üzenetére


Shoo
senior tag

5"-on tényleg nem fontos, hogy HD vagy Full HD a kijelző?

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#70857) juve600 válasza t1 (#70852) üzenetére


juve600
nagyúr

:R
bövebben ??

(#70858) Laza... válasza Shoo (#70856) üzenetére


Laza...
addikt

5"-on teljesen jó a HD, 5,5"-nál már észrevehetően jobb a fHD

Never give up!

(#70859) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Mi a véleményetek a Tesco op3 ndott telefonjáról?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#70860) Shoo válasza Laza... (#70858) üzenetére


Shoo
senior tag

Épp most láttam egy Huawei cikknél, ezért is kérdeztem rá, de sajna képet nem találok róla..

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#70861) Laza... válasza Shoo (#70860) üzenetére


Laza...
addikt

A tapasztalatom írtam le :)

Never give up!

(#70862) finesz


finesz
csendes tag

Sziasztok, csak annyit szeretnék tudni, hogy melyik mobil oprendszer tudja az adobe flash playert?
mert nekem androidom van, és az ilyen típusú böngészős játékokat nem tudja kezelni.
előre is köszönöm.

...

(#70863) kali válasza nyisziati (#70841) üzenetére


kali
legenda

sorra halmozod a butaságokat, de ez a téma lassan minden elbír már... :U
az alapján ajánlgatom a kétmagos iphone 6 és társai telefonokat, hogy eltérő rendszer esetén nem csak az számít, hogy 2 mag vagy 4, hanem a többi hardveres tényező, az arra épülő oprendszer, annak optimalizációja..stb.
egy másik témában dobáltak be az iphone 6 ellenében különböző 4 magos procival, 2 gigabyte ram...stb., szóval jobb hardveres képességű, de eltérő oprendszeres telefonokat, amire mindenhol tettem be teszteket, hogy minden értékben jobb a hozzászólást írók által említett típusoktól (csak egy példa, amikor a z3c-hez mérték; z3c kontra i6), de z általad említett és használt telefonnak köze sincs a felsőbb kategóriához, minden tekintetben jóval lejjebb helyezkedik el, nem csak hardveresen gyenge hozzá, hanem ma már elvárhatónak nevezhető dolgokat sem tud, ezért nem véletlenül írtuk többen is, hogy nem kellene ilyeneket írni, hogy teljesítményben ugynakkor veri a nagyokat is és a g2 szintjét emlegetni.
olyan tapasztalatokat osztok csak meg, amit magam is megéltem, vagy tényekkel/komoly tesztekkel alá tudom támasztani, nem pedig csak ismerős elmondásából, miszerint; lagol...
elolvashatnád a fórum szabályozását, valamint a netes etikettet a nagybetűs írásról, a témával kapcsolatban pedig olvasgass, szerezz több tapasztalatot komolyabb telefonokkal is, ismerd az eltérő oprendszerek és hardverek különbözetét adott szempontokból, aztán visszatérhetünk majd a témára.

galaxys80; részint az, de attól még ne essen már csapdába egy ember - esetleges vásárló - sem, mert valaki butaságokat ír, ami már annyira kirívó, hogy több ember sem tudja ignorálni.

[ Szerkesztve ]

(#70864) Shoo válasza finesz (#70862) üzenetére


Shoo
senior tag

A Puffin lekvár erőt ad....

vagyis próbáld ki a Puffin Browsert, az kezeli..

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#70865) sid87


sid87
senior tag

Hetek óta szenvedek hogy milyen telót kéne venni.

Note 4, i6, Z3, M8 stb. mind nézegettem de egyik sem győz meg igazán...

Fontos a kamera, a sok RAM, a magas felbontás. Nyomkodgattam is őket már, de így se tudom.

Nagy szempont hogy ne lője ki gyakran a programokat, mert pl most SIII-on, ha átlépek valahonnan a böngészőre, és onnan vissza lépek, újra tölti. Kb mindig mindent újra tölt. Utálom.

Fotózás, böngészés, kapcsolattartásra használnám, úgy hogy évekig megint jó legyen.

Valami vélemények a telókról, hogy minek mi a gyengéje pl?

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#70866) Andrewtaylor válasza Lokids (#70853) üzenetére


Andrewtaylor
csendes tag

Szia megbízható a mobilkereskedés én tölük vettem a telóm.Rendes gari...De ne vegyél 12hónapos garanciásat csak 24 hónaposat.Nekem 2 nap alatt kihozták a telót budapestre.

Lg g3

(#70867) Lokids


Lokids
addikt

Esetleg innen vett vakaki már valamit?

http://www.partnerogsm.shp.hu/

Furcsán olcsó. A Honor 6 csak 87K, ami nagyon olcsó a többi eladóhoz képest.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#70868) theooracy válasza Ciccuka (#70859) üzenetére


theooracy
aktív tag

Itt utánanézhetsz: [link]

(#70869) theooracy


theooracy
aktív tag

Ide is leírom hátha valakit érdekel, hogy az Extreme-ben csökkent a Honor 6-os ára. Most 109900 Ft.

(#70870) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!
Hugomnak szeretnenk telot venni. Most HTC wildfire s-e van. :)
Jol sikerult a felvetelije igy kicsit feljebb lephet.
Szoval max 60 a keret, droid legyen, minel kisebb legyen a telefon de legyen idotallo a hw (64 bit, 2 gb ram)
Es viszonylag jobb kamera.

Mi lenne neki valo?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#70871) nyisziati válasza kali (#70863) üzenetére


nyisziati
veterán

Nem én halmozom a butaságokat, te nem vagy hajlandó elfogadni pl. azt, hogy ez a teló hardveresen nem gyenge. Te mennyit tesztelted pl. a multitasking képességeit?
Nagy betűkkel pedig azért írtam, mert nem szeretem, ha tényeket figyelmen kívül hagynak. Azért álljon már meg a menet: milyen alapon hagyod teljesen figyelmenkívül az általam tapasztaltakat és sajnálod le azzal, hogy "gyenge a hardver"? TE írod, hogy csak a tapasztalat számít, kipróbáltad te már egyáltalán? Ez a telefon nem lagol, mindennapi használatban legalábbis biztosan, abban pedig nincs okom kételkedni, amit a G2 tulaj mondott. Most váltott decemberben, nem mondaná, ha elégedett lenne.
Tesztelgettem már komolyabb készülékeket is (Iphone, Samsung Galaxy), úgyhogy van némi összehasonlítási alapom.
.
De ahogy látom ti túl magas lovon ültök, túl sokat számítanak a hardverspecek. Ez viszont engem nem érdekel. Na csá.

(#70872) kali válasza nyisziati (#70871) üzenetére


kali
legenda

manapság, legyen szó bármilyen android oprendszert futtató telefonról, ha abban csak 1 gigabyte memória van, akkor az nem számít már erősnek, és pláne nem mérhető a felsőbb kategóriákhoz.
ehhez már csak adalék a korábban írt sok hiányosság (nem dual band wifi, nem lte képes...stb.), amik miatt pláne alsóbb kategóriában marad - halkan jegyzem meg, hogy a legtöbb gyártónál ezek nagyobb hányada már a középkategóriában is adottak egy ideje, a csúcskategóriában meg az 5" kijelző mellé fhd felbontás jár, minimum 2 gigabyte ram, és sok más olyan képesség, ami a t6 pro esetén nem adott, de ez érthető az árazása és a kategoriális besorolása alapján, csak ne akarja onnan ok nélkül kiemelni valaki.
nem mi ülünk magas lovon, hanem egyszerűen csak tudjuk, hogy hova, melyik kategóriába tartoznak bizonyos telefonok, és nem csak felhasználói élmény, hanem hardver, szoftver és minden más tekintetben is, lásd a fent leírtakat.
nem, a multitasking képességeit nem teszteltem, nem jutottam el odáig, mert már egyszerűbb problémákon és hiányosságokon is fennakadtam, amikor a kezembe került.
lehet, hogy te elégedett vagy vele, neked jó, de a helyén kezelni, a saját kategóriájában, így egyáltalán nem állja meg a helyét olyan kijelentés, hogy veri a nagyokat!
komolyabb készülékeket teszteltél?
iphone és galaxy? legalább pontos típust írnál, mert nem mindegy, hogy iphone 4 vagy 5s/6, illetve a galaxy ágon is van régebbi és hardveresen gyengébb s vagy note szériás, de újabb és erősebb s5 vagy note 4 is, márpedig nagyon nem mindegy...
mindegy, már lezártad, így valóban ne ragozzuk tovább, mert tényleg felesleges.
javasold bátran a telefont, ha valaki olcsóbb androidos típust keres adott árkategóriában, de akik többet rászánnak, nagyjából a duplája környékén gondolkodnak, azoknak ez nem lesz alternatíva, több okból sem.
a g2-t írtad, hogy leveri, de a g2 sokkal jobb akkumulátoros üzemidőben, kamerában, kijelzőben, hangban (dac), dupla ram, (minimum) dupla tár, lte képes, dual band, sőt ac wifi, nfc, infra és még lehetne sorolni.
ezek után tényleg nehezen tudnám/tudnánk elfogadni az állításodat, ezért inkább szeretném/szeretnénk megköszönni a megértésedet, amiért többen is a nemtetszésünket fejeztük ki, okkal.

[ Szerkesztve ]

(#70873) plaschil


plaschil
aktív tag

Szerintetek?

1.Honor 3C
2. Xiaomi Redmi 1S
Nálam a Honor 3C győzne, csak azt olvastam, hogy a grafikus meghajtó nem a legjobb. Nekem ez nem mond semmit. :)
A másik meg, hogy a Xiaomi kisebb, és azt lehet jobban preferálnám, bár nem volt még egyik sem a kezemben. Jelenleg 3.5"-osom van. Szeretném ha elférne a zsebemben. :D
Vagy esetleg más alternatíva kb. ilyen árkategóriában e-digitaltól (ez fontos).
Legrosszabb esetben Kínából. :) (akkor viszont -25-30%, ~35.000 HUF)

[ Szerkesztve ]

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#70874) Blackmirror válasza kali (#70872) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Nem is értem miért vesznek az emberek pl mercedest amikor a dacia meg a trabant elvisz a-ból b-be. ;] :DDD

iPhone X@R, iPad Pro

(#70875) hukli21


hukli21
tag

Sziasztok! Tudtok most olyan készülékekről, amiket a T-nél lehet kapni, de függetlenek? Rémlik, hogy régebben voltak ilyenek.

Z3c-->LG G2-->Nexus 5--> Huawei P8 --> Iphone 4s --> LG G3

(#70876) monti0222w válasza plaschil (#70873) üzenetére


monti0222w
addikt

Szia, elöszőr is a méret, nem sokkal nagyobb a Honor az 1s-nél szóval elfér mindkettő a zsebben. Méretileg a 2s-l járnál jobban, mivel a fizikai méretet csökkenteték az elödhőz képest. Olyant kellene figyelembe venned mint a Honor ram kezelése jobb mint az 1s-nek, 2GB>1 GB, viszont az 1s-nek jobb, valamivel erősebb a procci grafikus csip kombó. A másik a támogatottság 1s-nek kiadták a kernel forrást, elindult vele a rom főzés Honornál ez még kérdéses. Szóval ezt neked kell eldöntened melyiket választod. :)

(#70877) Flind válasza hukli21 (#70875) üzenetére


Flind
senior tag

Még most is vannak, például az Xperia Z3 Compact ilyen. És biztos több típus is, de én csak arról tudom.
A keresett készülék topicjában tedd fel a kérdést, ott biztos vannak T-s példányok!

(#70878) DaveHutt válasza diagonal (#70854) üzenetére


DaveHutt
őstag

Jól jársz a Lumiával, vedd meg nyugodtan.

(#70879) hukli21 válasza Flind (#70877) üzenetére


hukli21
tag

Olyan készüléket keresek, ami a T-nél van de független :D Köszi, így 1 már van is :)

Z3c-->LG G2-->Nexus 5--> Huawei P8 --> Iphone 4s --> LG G3

(#70880) juve600


juve600
nagyúr

üzemidőben melyik birhat többet ? G620S-Y550-REDMI 1S ??

THX

(#70881) diagonal válasza DaveHutt (#70878) üzenetére


diagonal
csendes tag

Emag-nál érdemes megvenni, megbízható cég? 70e Ft ott, van ahol hirdetik olcsóbban, de ha megnézem mindig kiderül, hogy vagy nincs is már raktáron vagy olyan verzió amelynél kevesebb a garancia/nincs magyar menü stb.

(#70882) monti0222w válasza juve600 (#70880) üzenetére


monti0222w
addikt

G620 jobb.

(#70883) Grillo válasza hukli21 (#70875) üzenetére


Grillo
senior tag

A honlapjukon a készülékkeresőben be tudod jelölni, hogy csak a függetleneket mutassa.

(#70884) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!

Egy ideje már gondolkozom,hogy lecserélném a Note 2 telefont,amit ma sikerült pofára ejtenem.Lehet most van itt az ideje :D
Ez a telefon teljesen megfelel,csak egy-két dolog miatt váltanék:
Újabbra,mert az amoled,idővel beég
Kisebbre,mert elég széles a kerete és lehetne picit vékonyabb ma már.Ez a méret még belefér,de nagyobbat nem akarok.
Fm rádiót használom naponta és nem bánnám,ha lenne benne.
Amúgy netezés,rádió,GPS,telefonálás és filmnézésre használom.
Ár:50-100k között és használt is jöhet.Csak android.

Nem tudom van-e hasonló telefon,mint a Note 2,de nem tudok róla.Ezért kérem a segítségeteket.

(#70885) hukli21 válasza Grillo (#70883) üzenetére


hukli21
tag

Köszönöm!

Z3c-->LG G2-->Nexus 5--> Huawei P8 --> Iphone 4s --> LG G3

(#70886) Hunt3r22 válasza grabber (#70884) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Ha az S-pent tudod nélkülözni, akkor Honor 6.

Ha létszükség akkor Note 3 neo talán? :U

Xr

(#70887) bgyg1


bgyg1
aktív tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a Thl 4000 telóról?

(#70888) grabber válasza Hunt3r22 (#70886) üzenetére


grabber
addikt

S-pen-t nem nagyon használtam,de nem nagyon tudom nélkülözni :DDD
Neo nem rossz és előrelépés is lenne.Honor-nak még jobban utánaolvasok,mert számomra teljesen új.Dual sim is jól jönne,most úgy tűnik a cégnél szükségem lesz rá.

Köszi.

(#70889) Fulár válasza Ciccuka (#70859) üzenetére


Fulár
senior tag

Ezért a pénzért félelmetesen jó vétel.Nyugodtan adhatnák akár 45 papírért is.
Én csak jót tudok róla mondani.De ezt nem fejtem ki bővebben mert ha rászánsz 10 percet és visszaolvasod a fórum utolsó 30-40 hozzászólását akkor erről magad is meggyőződhetsz!

(#70890) bgyg1


bgyg1
aktív tag

Esetleg valaki tud véleményt írni a Zopo ZP 1000 telóról?

(#70891) galaxys80 válasza Fulár (#70889) üzenetére


galaxys80
veterán

Adhatnák csak senki nem venné meg.
Egyébként ez az a telefon amelyiknek a kijelzője minden második embernél stroboszkópszerűen villog?[link]

[ Szerkesztve ]

(#70892) atomchicken


atomchicken
tag

Sziasztok!

Melyik a legolcsóbb, használható androidos telefon a piacon? Olyan amitől a használója nem kap idegrohamot.
Használt (szép, max 1 éves, lehetőleg garis) és új is érdekel. (T-mobile vagy független.)
Igények nincsenek, első androidos telefon lenne.

Én Xperia M-re gondoltam, de szeretném kikérni a ti véleményetetek is.

Köszi

(#70893) Hunt3r22 válasza atomchicken (#70892) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Keretet is írj, talán úgy könnyebb lesz :K

Xr

(#70894) bajzal válasza atomchicken (#70892) üzenetére


bajzal
őstag

Az is jó, vagy kicsit drágábban használtan SP. Jó hardver, Gyári 4.3 is jó, gyors, de van rá több kitkat és most készül a lollipop is.

(#70895) Imy


Imy
veterán

Ma voltam Media marktaban telokat nezegetni.

A Redmi 1s-nel sok telo szebb, es jobb a menuje...

Ez a ket telefon tetszett meg:
Prestigio PSP5507 Elonye a nagyobb akksi (4000mAh, gyari tok)
Prestigio PSP5517 Jobb a kijelzoje, 8Gb RAM....

Ezekkel erdemes szamolni?

A Redminek a kavaja nagy, illetve a menuje fura...

Meg az LG L80 is tetszik.... Az meg esetleg?

(#70896) Laza... válasza Imy (#70895) üzenetére


Laza...
addikt

MIUI-nak hívják, ezért nem fura. Hanem MIUI

Never give up!

(#70897) batai15 válasza bajzal (#70894) üzenetére


batai15
félisten

SP? Kerülendő gyári rendszerel a bl nyitás meg szívás.

(#70898) diegho válasza Imy (#70895) üzenetére


diegho
nagyúr

Az 5507 2000-es akksival van, a másik (a 4000-es akksis) meg 6582-es SOC, amire nem biztos, hogy lesz a jövőben bármilyen frissítés, továbbá a csupán 4GB ROM kevés.

(#70899) gabf


gabf
csendes tag

Sziasztok! Fateromnak vennek egy okostelot, androidosat es legalabb 2 magos gepet. A plafon 20k lenne. Uj es hasznaltak kozul, ti melyiket vennetek ennyi penzert?

Koszi szepen,
Gabf

(#70900) mikersz1


mikersz1
senior tag

Hali.
30-50 ezer forint között milyen új telefonok jöhetnek szóba? T-mobile-tól lenne a telefon, előfizetés nélkül, máshonnan nem jöhet szóba. Kisebb játékok futnának rajta, a lényeg, hogy a rendszer normális sebességű legyen. Kamera nem árt, ha minél jobb. Jöhet android és wp is.

Kiszemeltek:
Huawei Ascend Y550. Hardveresen megfelelne a telefon. Igazából a márka, amitől kissé tartok. Tárhely kicsi. Rendszert szoknom kellene.
LG F60. Hardveresen ez is rendben van, de nincs közelségérzékelő és fényérzékelő. Kicsi tárhely.
Határeset ár szempontjából: Huawei Ascend G620S, Samsung Galaxy Ace 4.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.