Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69101) isurus


isurus
csendes tag

Üdv mindenki!
Kis segítséget kérnék a szűrésben :)
60.000 Ft a keret. Nokia, Sony, HTC a preferált. A Windows felület és az Android is barátaim. A Samsungot nem venném a kezembe :D Legfőképp közepesen nehezen futó alkalmazásokra kellene, mint pl. a Skype. Emellett zenére, munkára (PDF-ek, táblázatok korrekt kezelése) illetve böngészésre használnám leginkább. Fontos szempont az akkumulátor strapabírósága.
Hosszú távra tervezem megtartani, nem akarom 1 év múlva lecserélni.
1 Gb RAM a cél, a belső memória elég 4 Gb. GPS modul fontos, szeretek eltévedni. Bluetooth nem érdekel, a 4G se.
Ezekkel a paraméterekkel tudtok ajánlani valamit? :)
Vateráról nem rendelek, online shop-okból szívesebben. Csak és kizárólag új készülék érdekel. Kártyafüggetlennek nem muszáj lennie, de ha nem független, Vodafone semmiféleképp ne legyen.
Előre is köszönöm a segítséget nektek! :)

(#69102) w333 válasza diegho (#69099) üzenetére


w333
félisten

Nem ... LG -n kívül egyik telefon sem tudja a knock code -t :N

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#69103) Viktor0610 válasza kornel1987 (#69100) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

ZTE V5.
50-ből már a 2 GB RAM-mal szerelt verzió is kijön. ;)

Samsung Galaxy A54

(#69104) diegho válasza w333 (#69102) üzenetére


diegho
nagyúr

A bármilyen gombmentes feloldáson van a hangsúly.

(#69105) w333 válasza diegho (#69104) üzenetére


w333
félisten

S4 biztosan nem tudja ! :N (vegyél valami LG -t és kész) :D

Sony, LG, Nokia csúcstelefonokban benne van, és még 1-2 gyártónál talán !

Viszont az érdekes hogy pl. sem a Z1C sem a Z3C nem tudja ! :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#69106) diegho válasza w333 (#69105) üzenetére


diegho
nagyúr

LG-vel az a gondom, hogy csak 1 év gari van rá.

(#69107) Norby007


Norby007
tag

Haliho!

Mit tudtok a Coolpad F2-ről?
Youtubon alazza a xiaomi redmi note 4g-t.
Van belőle mtk es qualcomm procis is.
Magyar oldalon semmit nem irnak rola.
Miert?

Csao

(#69108) w333 válasza diegho (#69106) üzenetére


w333
félisten

Ha szolgáltatónál vásárlod akkor 2 év, különben is milyen telefonokról van szó :F

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#69109) diegho válasza w333 (#69108) üzenetére


diegho
nagyúr

G2-t szerettem volna, de már nincs a Telenornál. Igazából ilyen 80-90k körül költenék.

(#69110) w333 válasza diegho (#69109) üzenetére


w333
félisten

Btel -nél még kapható fehér 88k -ért, én kb. 3 hete vásároltam tőlük (magyar "HU" forgalmazású + 2014. Novemberi gyártás) én mindenképp ajánlom (brutál jó) :K

Ilyen áron jobb telefont nem igazán fogsz kapni :(

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#69111) Royce90


Royce90
csendes tag

Sziasztok! Döntésben kérnék segítséget.
Holnap vennék egy Huawei Ascend Y550-et újonnan, ~28 ezerért, egy megbízható jóbarátom pedig ajánlott egy alig használt Sony Xperia L-t memóriakártyával és szilikon tokkal, egy húszasért. Szerintetek is jobban megérné a Sony? A négy magon és az újabb oprendszeren kívül mi az, amiben még jobb választás lehet a Huawei? Előre is köszönöm!

(#69112) GEPESZ66 válasza isurus (#69101) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Én LG90-ben gondolkodtam. Bár lehet érdemes lenne megvárni a 64bit-es telefonokat a Lolipop miatt. Windowsban esetleg a januártól kapható Lumia 535.

(#69113) diegho válasza Royce90 (#69111) üzenetére


diegho
nagyúr

Az L-t nagyon gyorsan felejtsd L! Az egy rakás szar!

(#69114) w333 válasza Royce90 (#69111) üzenetére


w333
félisten

Azért a Huawei Y550 sokkal erősebb és frissebb jobb telefon ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#69115) GEPESZ66 válasza Royce90 (#69111) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nekem L-van, a legújabb 4.2-es szoftvernek sok a bugja, a régebbit kell Flashtool-al felrakni.Frissítést nem kap. A 26-os szoftverrel egyébként nem rossz, de én az új telefon híve vagyok.

(#69116) GEPESZ66 válasza diegho (#69113) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ahogy írom a 26-os szoftverrel jól üzemel. Ha egy éve nem lett volna olyan áron, mint az Xperia M, akkor azt kértem volna céges telefonnak.

(#69117) diegho válasza GEPESZ66 (#69116) üzenetére


diegho
nagyúr

Az a telefon egy borzalom. A kijelző valami hihetetlenül ocsmány, nem is értem hogyan lehetett telefonba ilyen szutykot tenni, ráadásul az akksi is elég gyenge.

(#69118) szatomi30


szatomi30
tag

Sziasztok! Melyik telefont ajánljátok ezek közül? A lényeg hogy megbízható legyen, de teljesítményben jó legyen ebben a kategoriában.

Néztem a Huawei Ascend G620S-t, ez mindenbe megfelelne számomra (frissítések, kiváló hardver, szép kijelző, nagyon gyors), kivéve a nagy méret (4.5-4.7 lenne a megfelelő), és a külseje, ami nem tetszik. Illetve ez kapható a T-Mobilnál ami még + pont. 38k-ért tudnám megvenni.

Néztem még a Xiaomi Redmi 1S-t, ez is nagyon tetszik, ez is megfelelne mindenben, szép kijelző, jó hardver, mérete, külseje is nagyon jó, DE a garancia, szervizelés az ami eltántorít ettől a telefontól.

Szóba jött a Huawei Ascend G6, ebben a külső fogott meg, (hasonlít a P6-ra, ami nagyon tetszik, ez lenne az álom telefon, csak sajnos nagyon drága) de ennél a G6-nál pedig a kijelző nem szép úgy gondolom, továbbá nekem úgy tűnt hogy az anyagminősége sem olyan jó.

Régebben volt még szóba Moto G de annak meg túl kicsi a kijelzője, (Moto G 2014 is szóba jöhet, de annál ugyan azt a problémát tudom felhozni mint a G620S-nél) pedig az is elég jó. Eddig a G620S mellett vagyok. Mit gondoltok, melyik telefon legyen? Olyat úgy sem találok ami mindenben megfelelne, mit áldozzak be? Garit, vagy azt hogy nem fér bele a zsebembe a nagy kijelző miatt? Köszi szépen a válaszaitokat!

Tomi

[ Szerkesztve ]

(#69119) galaxys80 válasza w333 (#69110) üzenetére


galaxys80
veterán

Ó, hát így már értem, hogy mitől lett jobb nálad a műanyag hátlap az üveggel szemben. :U
Pedig ugye,mikor még a N4-ed volt,akkor az üveg volt a prémium anyag.
Gondolom most ,majd jönnek a bólogató G2 ajánlások tömegével. :))

[ Szerkesztve ]

(#69120) s4tch válasza szatomi30 (#69118) üzenetére


s4tch
veterán

Amióta a wayteq forgalmazza, a Redmi 1S elérhető itthoni garanciával, ennek megfelelő hazai szervizháttérrel. Az edigital, media markt ilyen garival adja a telefont.

(#69121) w333 válasza szatomi30 (#69118) üzenetére


w333
félisten

Redmi 1S -t vagy Moto G (2013) -t választanám ! :)

(#69119) galaxys80

De az N4 sokkal kisebb a Honor 6 -tól, nem feszül annyira a zsebben ! :N

Az meg hogy mit ajánlok ... még mindig azt ami ár/érték arányban a legjobb ! ;)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#69122) joelke HU válasza Dj.Kütyü (#69082) üzenetére


joelke HU
senior tag

Ha még nem volt wp-d akkor készísd fel magad, hogy azért egy droidhoz képest elég kompromisszumos. Ha csak telefonálni kell, kicsit netezni, email meg sms-ezni, esetleg navi, akkor jó a wp, de más téren lehet csalódni fogsz. Szerintem elsőre egy olcsóbb modellel próbáld ki a rendszert, nehogy nagyot bukj.

[ Szerkesztve ]

Motorola G51

(#69123) GEPESZ66 válasza diegho (#69117) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A mobilarena a teszten azt írta, hogy a kijelzője jobb, mint az SP, vagy a Z. Bár én a másik kettőt nem láttam. Az M-hez képest nem rosszabb. Általában nem szabadtéren használom, így nincs vele gondom.
Most jutott eszembe. Kollégám most kapott egy Xperia M2-őt, de annak sem jobb a kijelzője.

[ Szerkesztve ]

(#69124) szatomi30 válasza s4tch (#69120) üzenetére


szatomi30
tag

Szerintem a Media Markt már nem forgalmazza a Redmit, 2-3 hete még volt a boltokban és a webshopban de most már nincs egyik helyen sem, pontosan tegnap néztem Békéscsabán, nem volt. :( Tehát ha én pl. az edigitaltól veszem a Redmit és valami gond lenne vele, akkor a wayteq-el kell felvennem a kapcsolatot és ők intézik a szervizt, igaz?

[ Szerkesztve ]

(#69125) galaxys80 válasza w333 (#69121) üzenetére


galaxys80
veterán

Én még egyetlen embertől nem hallottam, hogy bármelyik üveg hátlap eltörött volna a zsebében.
De nem is ez a lényeg. Inkább a kicsit kevésbé elfogult és inkább objektív ajánlások.

(#69126) s4tch válasza szatomi30 (#69124) üzenetére


s4tch
veterán

Hogy pont hová szól a garipapír, azt nem tudom, de ez elég egyértelmű, itthon szervizelik a telefonokat. Ha a mediában nincs épp belőle, akkor vagy edigital, vagy a wayteq oldaláról átírányítva ez a webshop lehet a megoldás.

(#69127) w333 válasza galaxys80 (#69125) üzenetére


w333
félisten

Pedig a N4, Z, Z2, Z3C topikban én már sok ilyet olvastam ! :(

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#69128) diegho válasza GEPESZ66 (#69123) üzenetére


diegho
nagyúr

Nem véletlenül nem veszünk tavalyi Sony telefonokat, mind TFT, fakó színekkel. Én mikor megláttam az L kijelzőjét nem hittem el, hogy ez ilyen fos.

(#69129) szatomi30 válasza s4tch (#69126) üzenetére


szatomi30
tag

Most már látom! :D Köszönöm szépen a segítséged, akkor lehet ez lesz a legjobb választás :D Szuper készüléknek tűnik :))

(#69130) Seychelle


Seychelle
újonc

Sziasztok!

Középkorú hölgynek keresek telefont, max. 40 ezer Ft-ig. Az edigitalnál nézegettem az akciósakat, ezeket találtam:

Alcatel Pop C5 (Dual SIM)
Alcatel Pop D5 (Dual SIM)
Alcatel OT-5035D XPop (Dual SIM)
Huawei Ascend Y530

Mi a véleményetek ezekről?
Vagy javasolhattok mást is, amúgy nem kell hogy dual sim legyen. Egyéb feltételek: max. 4,5", minél erősebb akksi, 5 MP körüli kamera. Leginkább telefonálni fog vele, plusz egy kis játék, fotózás meg net.

(#69131) monti0222w válasza w333 (#69127) üzenetére


monti0222w
addikt

A honor 6-nál pedig nem, ha olvastad volna a hozzászólásom akkor tisztában lennél azzal, hogy én igen is gyűröm a telot, és semmi baja! Én i kább azt láttom rákattantál a G2-re és ővele kezdődik az ajánlás, meg persze a kínai mellőzésével!

[ Szerkesztve ]

(#69132) Kobe


Kobe
veterán

a sony z2 vakvágányra futott, ugy néz ki :( tudtok ajánlani esetleg valami normálisabb dbot max 100k ért függetlenül ? (velem van a baj, vagy a mostani telefonfelhozatal tényleg ennyire szar ? 5 mostani csúcstelóért nem adnám a one x emet :( )

(#69133) w333 válasza monti0222w (#69131) üzenetére


w333
félisten

Félreértesz ... itt most nem a G2 / Honor 6 összehasonlításáról van a szó, hanem az üveg / műanyag hátlapról, egy szóval nem mondtam azt hogy rossz, csak annyit hogy jobban kell rá vigyázni, a részemről a témát zárom ... :R

(#69132) -=Libria=-

Ilyen árkategóriában : Nexus 5, LG G2, Honor 6, Xiaomi Mi3, Sony Z1C ... :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#69134) monti0222w válasza w333 (#69133) üzenetére


monti0222w
addikt

Pontosan én is az üveg hátlapra írtam, mivel a Honor is az sőt a P7 is! De kár ezt tényleg raggozni, nem vita téma. :)

(#69135) troland26 válasza GEPESZ66 (#69123) üzenetére


troland26
őstag

volt Sp-m , most Z1C-m van , a kolléganőm Xperia L-jét meg kb naponta látom . Semmi gond nincs a kijelzőjével ..ok nem IPS , de abszolút vállalható ...

(#69136) atosan válasza Seychelle (#69130) üzenetére


atosan
addikt

Szia
Akkor inkább Huawei 550, újabb rendszer és még az árba is belefér ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#69137) Flind válasza isurus (#69101) üzenetére


Flind
senior tag

Lumia 735.

(#69105) w333: Természetesen a Z3c is tudja, ahogy a csúcs Sonyk már jó ideje. Z1c-ben nem vagyok biztos.

(#69132) -=Libria=-: LG G2 akkor. Mondjuk a Z2 erősebb. Miért futott vakvágányra?

[ Szerkesztve ]

(#69138) w333 válasza Flind (#69137) üzenetére


w333
félisten

Biztosan tudja a Z3C :F én akárhogy próbáltam nem működött ! :N

A nagy tesó Z3 viszont 100% hogy tudja a dupla kopp képernyőfeloldást !

Szerk.

Gondolom azért mert nagyon sok baj van a Z2 -el ! :(

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#69139) Flind válasza w333 (#69138) üzenetére


Flind
senior tag

Persze. Keress rá a topicjában!
Akkor biztos nem volt bekapcsolva.

Szerk.: Hát igen, az biztos hogy sok a szériahibás. De ha olyat fog ki, úgyis cserélik gariban.
Mindenesetre fürdeni semmiképp sem ajánlatos vele.

[ Szerkesztve ]

(#69140) hejjhó


hejjhó
csendes tag

Üdv!
Max 35-40e-èrt szeretnèk èdesanyámnak (közèpkorú hölgy androidos előèlettel) vásárolni egy okostelefont.
Főbb szempontok: Android operációs rendszer, használható kamera, megbízható működès! (Elsősorban internetezèsre (főleg whats app ès böngèszès, illetve játèkra (elsősorban szókereső), ès nèmi fotózásra használná)
Segítsègetek előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#69141) w333 válasza Flind (#69139) üzenetére


w333
félisten

Az lehet ... mármint az hogy nem volt bekapcsolva ! :B

Ha most megnézed a Z2-s topikot, utolsó 10hzsz. elég kiábrándító ! :(

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#69142) Viktor0610 válasza hejjhó (#69140) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mivel semmi mást nem írtál, így elsüthetem a jolly jokert. :D
ZTE V5. :) Az 1 gigás verzió kijön ennyiből. ;)

Flind-nek igaza van, ha az itthoni garancia fontos, akkor Ace 4. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#69143) Flind válasza hejjhó (#69140) üzenetére


Flind
senior tag

Szerintem meg Galaxy Ace 4. 40k körül megkapod.

(#69144) hejjhó válasza Viktor0610 (#69142) üzenetére


hejjhó
csendes tag

Köszönöm, most kicsit kiegèszítettem, hátha lesz mèg plusz ötletetek :)

(#69145) Kobe válasza Flind (#69137) üzenetére


Kobe
veterán

azért, mert szolgáltatónál vettem volna, úgy kijött volna jó áron, viszont kicsit szopatós elintézni. Nekem meg sürgőse n kell egy teló, igy valszeg berohanok egy boltba és veszek eg y normálisabbat függetlenül.

persze még benne van a pakliban hogy független z2 lesz, csak nem tudom melyik gsm shopból, smi megbizjató (sosem vettem még telót függetlenül, nem ismerem a megbizható boltokat, akár arra is jöhet tipp)

(#69146) Kovanski


Kovanski
csendes tag

Sziasztok!

Kinéztem 2 telefont: Z3 Compact, i5S
Nagyjából ugyanolyan árban lehet elvinni T-nél. Most i3GS telefon lenne lecserélve.

i5S: iPhone, ez elég nagy húzóerő ráadásul a mostani telefonnal, nincs semmi bajom az IOS-el. Biztonsági szempontból elég jó, kamera, teljesítmény, minden passzol.

Z3C: Nem volt még android telefonom, szívesen kipróbálnám. Tetszik a telefon, tudásilag szintén megfelelő, kijelző nagyon pöpec. Méretben még éppen jó, mert nem szeretnék két kezes telefont venni.

Mit gondoltok? Pro, kontra? Androidban telefon biztonságáról milyen lehetőségek vannak?

Köszi!

(#69147) Seychelle válasza hejjhó (#69140) üzenetére


Seychelle
újonc

Örülök a kérdésednek, szerintem hasonló kaliberű telefont keresünk. :)

Nekem a Huawei 550-et ajánlották, de nem találom se a mediánál, se az edigitalnál, se az emagnál. Szolgáltató kilőve, a hűség miatt. Ha bárkinek van még ötlete, szívesen fogadom! :K

(#69148) atosan válasza Seychelle (#69147) üzenetére


atosan
addikt

Esetleg kártyásan? Nincs hűség, garancia is biztosított, T-nél és Telenornál van. Vagy Galaxy Ace4.

Maine coon

(#69149) Seychelle válasza atosan (#69148) üzenetére


Seychelle
újonc

Köszi, megnéztem a galaxy ace 4-t, edigitalnál 55 ezer, mediánál az ace3 kerül 50-be. :(
Jelenleg kártyás a T-nél.
T-nél a Huawei 550-et csak előfizetéssel adják, igaz társkártyás előfizetéssel 2 év hűségért online ingyen elvihető.
T-nél a galaxy ace 4 listaáron 60 ezer, egy kisebb előfizetéssel 2 évre 48-ért adják.

(#69150) atosan válasza Seychelle (#69149) üzenetére


atosan
addikt

Annyira nem merültem bele a tés árakba, másiknál olcsóbb, de ha tés, akkor ezek drágák.

Maine coon

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.