Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66801) Flind válasza HellGreg (#66800) üzenetére


Flind
senior tag

Ez így igaz. És akkor a tökéletes pedig a Z3 Compact, mert ugyanakkora házban 4.6"-osra nőtt a kijelző. De az drágább is nyilván.

Amúgy nekem a Z3c GPE-je tényleg tökéletes lenne, ha lenne. De nincs, így sima Z3c lesz.

(#66802) HardRic válasza Flind (#66801) üzenetére


HardRic
addikt

Az lenne a tökéletes telefon. Z3C GPE. Nem cserélném le amíg ki nem rohad a kezemből.

(#66803) hitchins válasza xmaas (#66797) üzenetére


hitchins
őstag

Én is hasonló cipőben vagyok.
Berendeltem egy fehér S4-et, de lehet elcserélem egy xperia Z1-re (esetleg Z-re)

Nem tudom vajon megéri-e átváltani, azért nem tűnik rossz telónak az S4 sem, csak idegenkedek a Samsungtól:)

Azt sem tudom mennyiért lehetne eladni az S4-et.

(#66804) maczera válasza mdk01 (#66786) üzenetére


maczera
aktív tag

"mire fel engednek ennyit?"
Én inkább azt kérdezném: a boltban mire fel olyan drága?

(#66805) Flind válasza HardRic (#66802) üzenetére


Flind
senior tag

Akkor ugyanabban a cipőben járunk. Kár hogy a Sony utoljára a Z Ultrából csinált GPE-t..

(#66806) szatomi30


szatomi30
tag

Sziasztok! Új telefon vásárlásan gondolkodom, és a segítségeteket kérem, hogy melyik lenne a legmegfelelőbb számomra.

- Árkategória: Maximum 60.000 Ft
- Használt vagy új: Mindenképpen új telefon
- Hol vennéd meg: T-Mobile-nál, vagy ha ott nincs akkor függetlenül
- A legfontosabb hogy megbízható legyen, ne legyen vele probléma, de teljesítményben is a kategóriából a legjobbat hozza
- Mire használnád? Telefonálás, játék, internet (nem sokat) és néha videózás!! (A videózásnál ha lehet akkor legyen benne videó lassítási funkció. De ha nincs, nem nagy probléma :) )
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is. Android legyen mindenképp.
- Milyen kialakítású telefont keresel? (bar, slide, flip, stb..): Simát :D

Köszönöm szépen előre is a segítségeteket! :)

Tomi

(#66807) Hajnii20


Hajnii20
tag

Sziasztok!
A Huawei G7ről mi a véleményetek?
Új telót vennék .
A keret rá:100-135között
Lényeg:Ha kiadok érte ilyen sok pénzt min 2évig ne kelljen cserélni,nagy kijelzőst szeretnék,sok zene,fotózás,internet,illetve gyors legyen,csakis Android!!
Szerintetek èrdemes lenne megvenni?

(#66808) Herczi válasza hitchins (#66803) üzenetére


Herczi
senior tag

Kb. egy cipőben vagyunk akkor, mert alapvetően nekem sincs bajom az S4-el, bőven elég nekem, sőt, de ez az egyen Samsung külső, annyira nem jön be, hogy borzalom, de sztem érdemes lenne túltenni magam ezen.

(#66809) maczera válasza szatomi30 (#66806) üzenetére


maczera
aktív tag

Tegnap 50 000-ért megkaphattad volna a Galaxy S4-et. Ma már csak a Galaxy Ace 4 + fejhallgató fér a keredetdbe. Huawei Ascend G620S + Bluetooth hangszóró is számításba jöhet, mást nem látok említésre méltónak a Telekomnál.

Edigital-nál vehetsz Xiaomi Redmi 1s-t. Nekem ilyen telefonom van, elégedett vagyok vele, bár játszani nem szoktam vele. Játékra nem biztos, hogy ez az optimális készülék. Hasonló kaliberű a Motorola Moto G Dual XT10 is (azzal nincs tapasztalatom).

Én a 60 000-ig terjedő kategóriában egy Coolpad F1-en is elgondolkodnék (bár épp most szüntetik be a "klasszikus" F1 - 2 GB RAM-os - típus gyártását), de utána kellene nézni, hogy szoftveresen hogy áll most ez a típus.

(#66810) Boda81


Boda81
csendes tag

Üdv

One+ One-on gondolkodom és Lenovo Vibe Z2 pro-n
Segítséget kérnék a döntésben.

:R

(#66811) norbert1998 válasza Boda81 (#66810) üzenetére


norbert1998
veterán

jó, ez engem is dilemmába taszít :D az 1+1 jó szoftveresen a cm miatt, a vibe pedig külsőleg penge. döntsd el, melyik kell jobban

[ Szerkesztve ]

(#66812) martina79 válasza Hajnii20 (#66770) üzenetére


martina79
tag

Az ascend g7 engem is érdekelne, voda kínálatban láttam, sajnos élőben nem, nem zavaróan nagy?

(#66813) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok.
Nekem a keretem nem túl nagy, de most már telefont akarok és nem utánzatokat.
Volt Alcatel OT 990-em, 995-öm.
Beleuntam, lassú volt.
Itt jött a megváltás.
Lumia 520, de viszont ennek mára elég sok baja van, egyre több, a 8.1 haza vágta az egészet.
Nekem egy tempós telefon kell, nem játszok csak net + zene, de ennek hasítania kell.
És nagy kijelző se hátrány, azért keresek valami jót, és semmi képen nem droid-ot.

Ha valaki tud normális telefont mondani ami nem megy tönkre 4 hónap után mint ez itt ba***kodik akkor azt meghallgatom és köszönöm.
üdv!

(#66814) sekly


sekly
újonc

Sziasztok! Elég furcsa igényeim vannak :) Szóval ha valaki tudna segíteni akkor nagyon nagy lenne ;-)
Nem! nem szeretnék tapitelefont... bocs ezvan...
Szóval amit keresek az egy akár qwerty-s, nyomógombos telefon!!
Kritériumaim: legyen benne wifi, gps, kamera, zenelejátszó normál jack-el
Jelenleg egy Nokia E52-t használok
egy bajom van csak vele igazából, hogy elég szar a kemerája!!
meg mondjuk netezni se nagyon lehet rajta, de az kevésbé zavar...
Remélem tudtok valami ajánlani!

(#66815) quailstorm válasza sekly (#66814) üzenetére


quailstorm
nagyúr

QWETY+érintővel mi a helyzet? Nokia E6?

(#66816) sajtee5


sajtee5
csendes tag

Sziasztok!
Faternak akar hozni a jézuska egy telót :D, de sajna nem túl nagy a kerete, 25 ezer max. T-mobile-nál kéne, domino kártyás/előfizetéses (egyszerű semmi mobilnet stb.). Nagyrészt telefonálásra meg itthon netezésre kéne neki. Sajna ebben az árkategóriában nem nagyon vagyok otthon (mostanában már egyikben sem idő hiányában), így örülnék ha tudnátok segíteni. Kinéztem párat, de szívesen veszek más ötletet is.
Nokia Lumia 530 (bár ahogy olvastam szarabb mint elődje...)
Sony Xperia E1
Huawei Ascend Y330
Előre is köszi!

(#66817) quailstorm válasza sajtee5 (#66816) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Innen még mindig a Nokia, bár már van olyan rossz mint az E1 :DDD
Ha korábban jött volna a Jézuska, vehettél volna ZTE Blade Q-t 20k-ért black friday-en, mint én.

[ Szerkesztve ]

(#66818) sekly válasza quailstorm (#66815) üzenetére


sekly
újonc

itt nem annyira dicséri a kamerát...
http://mobilarena.hu/teszt/nokia_e6_erre_valo_a_symbian/multimedia.html
meg úgy általában a Nokia kameráiról nem olvastam jókat :(
pedig alapból nokia párti vagyok, de szeretnék egy tényleg jól fényképező telefont...
csak ez miatt váltanék...

az érintős meg azért nem játszik, mert bicón menet közben kesztyűben is használni szeretném...

[ Szerkesztve ]

(#66819) quailstorm válasza sekly (#66818) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Pedig a csúcs Nokia kamerák mindig is a legjobbak voltak...
E6 átlagos. Elmegy, lehet használni. E52-höz képest, meg a mai sehova nem fejlődő középmezőnyben teljesen korrekt.

Ezen van D-pad, teljesen érintő nélkül is használható. A felhasználási módra meg inkább nem mondok semmit :U

(#66820) maczera válasza sajtee5 (#66816) üzenetére


maczera
aktív tag

"Sony Xperia E1"
Akkor már inkább Xperia M.

(#66821) Flind válasza sekly (#66818) üzenetére


Flind
senior tag

BlackBerry? A Passport nem csinál rossz képeket, csak ugye elég drága, meg óriási.

Szinte mindenhol lehet egyébként már olyan kesztyűket kapni, amiket érzékel a kapacitív kijelző.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#66822) Hajnii20 válasza martina79 (#66812) üzenetére


Hajnii20
tag

Nekem nem nagy,bár kinek mi.
5,5colos jb olyan nagy mint az Lg G3

(#66823) Dozbik


Dozbik
tag

Sziasztok!

A közeljövőben szeretnék új telefont venni. Kb az alábbi elképzeléseim vannak a készülékkel kapcsolatban, tudnátok javasolni; konkrét készülék(ek)et ajánlani?

- Árkategória: max 60-70ezer Ft
- Új készülék
- Elsősorban függetlenül újonnan gyártói garanciával venném; de jó ajánlat esetén érdekel az előfizetéses verzió szolgáltatónál is
- Hosszabb távra (min 2 év) venném
Az alábbiakra használnám nagyrészt (kb ebben a fontossági sorrendben):
- írásbeli kommunikáció (sms, viber, e-mail-ek)
- internetezés
- telefonálás
- fényképezés + fontos a multimédia (fotózás, videózás, zenehallgatás)
(ritkán hosszabb szövegek begépelése, munka)

Jelenleg Samsung telefonom van, szívesen maradnék ennél a márkánál.

Első nekifutásra Samsung Galaxy S4mini-ben gondolkodtam, de azóta többekkel beszéltem, akik kevésbé voltak jó véleménnyel a „mini” készülékekről; és mivel hasonló árkategóriában lehet Samsung Galaxy S3-t is venni; így meggyőzhető lennék erről a nagyobb készülék megvásárlásáról is :) De méretben S3-nál nagyobbat nem szeretnék.
Mit gondoltok az S3-ról? Illetve ti milyet vennétek a helyemben?
Arra is kíváncsi lennék, hogy egy ilyen régebbi széria vásárlása milyen hátrányokkal járhat?
Szerintetek az S3-nak az ára előreláthatólag fog még jelentősebb mértékben változni (pl karácsony közeledtével) ?

Előre is köszi a segítséget, tanácsokat! :R

(#66824) acura13


acura13
aktív tag

Sziasztok

uj telot szeretnék venni...

eddig volt,Moto G, Moto X, most az Uj X-et nézegetem, vagy az uj Nexus 6---

Nexus elönye számomra ...QHD kijelzö, legerösebb hardver, stock Android...DE 6" kicsit nagy már...
Moto X elönye: Active Display, full hangvezerles, kézmozdulattal aktiválhato kamera...de kicsit lassabban kap ujabb Androidot, "gyengébb" hardver

nem tudok dönteni:-((((

Motorola Edge 40, Lexus GS 300, Asus ROG, Motorola Razr V8(retro)

(#66825) sekly válasza Flind (#66821) üzenetére


sekly
újonc

naigen, gondoltam a BlackBerry-re, csak nemvágom őket :D

(#66826) martina79 válasza Hajnii20 (#66822) üzenetére


martina79
tag

Köszi, lumia 800 után biztos hatalmas lenne, de csodaszép telefon! Várok még infót, meg tesztet, hátha érkezik. A másik meg, hogy én is legalább két évre tervezek és használható lesz-e még akkor is?

[ Szerkesztve ]

(#66827) Flind válasza Dozbik (#66823) üzenetére


Flind
senior tag

Én annyi pénzért a Lumia 735-öt venném. A te igényeidhez tökéletes.

(#66828) Boda81 válasza norbert1998 (#66811) üzenetére


Boda81
csendes tag

Na ez az Így marad a dilemma, mert Épp a döntés nem megy :W :D

:R

(#66829) csaba1203 válasza Dozbik (#66823) üzenetére


csaba1203
addikt

Ha S3-nál maradsz akkor viszont őt javaslom:
-[link]

(#66830) BRIKLY válasza sekly (#66818) üzenetére


BRIKLY
veterán

Manapság már némelyik érintős telefont is lehet kesztyűben használni. Sony-nál legalábbis.

(#66831) Hajnii20 válasza martina79 (#66826) üzenetére


Hajnii20
tag

Nekem most pocket neom van arról szeretnék váltani.
Bár nekem a nagyság a lényeg.
Nekem is tettszik a teló ès én is 2évre terveznék vagy több ha már ennyi pènzt adok érte.
Bár nem tudom ezt a Huaweivel mennyire lehet .
Mondjuk barátombak a Huawei y200as van és soha nem hagyta cserbe nem fagyott le meg semmi.
Úgyh nem tudom

(#66832) Joker88 válasza sekly (#66818) üzenetére


Joker88
őstag

esetleg a Lumia 520 is használható kesztyűben... :U

In loving memory of Garrett Lockhart

(#66833) Hajnii20 válasza sajtee5 (#66816) üzenetére


Hajnii20
tag

Szia!
Vagy a Huawei y330 vagy a Sony E1

(#66834) motoflug válasza csaba1203 (#66829) üzenetére


motoflug
őstag

Itt olcsóbb, és gyári garancia van hozzá.

(#66835) sekly válasza Joker88 (#66832) üzenetére


sekly
újonc

:))
:DD
Az a kesztyűs kép egy vicc... és egyátalán nem reális... minuszokba hsználj már egy ilyen kesztyűt :DD

Szóval a lényeg a lényeg! Nálam nem megoldás az érintőkijelző... ennyi...

esetleg mi a vélemény a Motorola XT610-ről??

(#66836) quailstorm válasza sekly (#66835) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Pedig az a motorola csak szövegbevitelre tudja használni a billentyűt, full érintős :U
Jó szenvedést vele, remélem gyakorlott cyanogenmodtelepítő, és droidtákoló vagy.

(#66837) MrSzab


MrSzab
csendes tag

Sziasztok! Az idők telnek, így minden egyes évben, hónapban változnak a telefonok..., ezért újra és újra fel kell tenni a kérdést: milyen telefont vegyünk? Most én is felteszem a kérdést, hiszen a 3 éves Sony Xperia X8-mat enyhén fogalmazva korszerűsíteni kéne...:D:D

Nah szóval a mostani telefonomon nem lehet youtubeozni, még marketem van és nincs rajta semmi, facebook se műkszik...Csak azaz egy Opera böngésző maradt meg nekem... A telefon kicsi, rengeteget interneztem rajta, szememet is bántja, tehát egy szép képernyőjû legalább 4" -es telefonra gondoltam. Kizárt, hogy Sonyt válasszak, valljuk be meguntam. Samsungon gondolkozok, illetve Nokia Lumián. Talán egyéb androidos telefonok.
Én véleményem szerint, az androidos telefonok drágábbak, akadoznak. Lumia az ellentettje, dehát sokkal kevesebb app van rajta. A telefont sok internetezésre használnam, illetve játékra ha unatkozom. Fényképezőgép nem annyira fontos, hogy jó legyen, de plusz pont az előlapi kamera kapcsolattartás szempontjából. Jelenleg T-Mobilenál vagyok, ha lehet ott maradnék, illetve kártyás telefonokat preferálom. Amennyit ràszánok maximum 45 k! Egyetlen kiszemeltem Lumia 630, vagy ha kevesebbet szánok rá akkor 530. Kérlek segítsetek a telefonvásárlásban, illetve, hogy hol érdemes venni, a 3 év alatt nem igazán foglalkoztam ilyennel, de most be kéne újítani a fa alatt :))) Kérlek, segítsetek.
U.I bocsi ha egy könyvet írtam:D

XPERIA X8

(#66838) Ace owner


Ace owner
addikt

Üdv!

Használt telefont keresek 55k körül maximum. Eddigi kiszemeltjeim:

Nexus 4
Galaxy S3 LTE
S4 esetleg
Xperia Z
Moto G
Amire kellene: Játék,zene, film néha, böngészés, facebook, fényképezés néha, ilyen alap dolgok, nem kell erőmű, Real Racing 3 menjen rajta.
Nagyjából eddig jutottam, elég tanácstalan vagyok. Régóta szeretnék Nexus 4-et, de 5.5"-ról váltok szóval lehet hogy kicsi lenne, S3 lehetséges. Kamerája állítólag jó viszont nem tudom szoftveresen mi a helyzet, 2GB ram jó dolog lehet egy stock droiddal. Moto G lehet hogy már kicsi lenne, pláne hogy a képernyőn vannak a gombjai.
Egy biztos, kínai telefont nem szeretnék. Se Xiaomi, se Lenovo, se Wayteq.. Visszatérnék az A brandhez egy kicsit.

Tudnátok esetleg ajánlani még pár alternatívát? G2, One M7, Nexus 5 sajnos kiesik az ár miatt.
Eddig a Nexus 4 felé hajlok, vagy egy S4..De hogy még bonyolultabb legyen a választás aprón találtam egy kijelzőhibás G Flexet ami még pont beleférne a keretbe. Használható, karácsony után megcsináltatnám valószínűleg. Segítsetek választani :F

Galaxy Fold 4

(#66839) sekly válasza quailstorm (#66836) üzenetére


sekly
újonc

pf.... :(
hát akkor sose lesz nekem olyan telóm amit szeretnék.... :U
pedig szerintem nincsenek nagy igényeim.... úgyamúgy...... :F

(#66840) HardRic válasza MrSzab (#66837) üzenetére


HardRic
addikt

Szerintem is ebben a kategóriában érdemes Windows Phone-t nézegetni, főleg ha időtállöság a lényeg. Nézz teszteket azokról amik vannak a Telekomnál, aztán dönts.

(#66841) quailstorm válasza sekly (#66839) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Csak szembe mennek a trendekkel az igényeid. Nekem maradt a Nokia N95 8GB telónak, és mellette van egy megbízhatatlan android valami, mert ugye nem valami korszerű cucc az N95, office nekem meg kell mindenhol.

(#66838) Ace owner:
S4-et még csak fogtam (nem boltban, felhasználóét), de sok rosszat nem mondhatok róla, ellenben a fullHD és a játék az nem mindig a legjobb kombináció

Nexus 4 lenne a legjobb játékra az tuti

S3 LTE meg jó cuccnak indult, azt vetettem haverral, de 1 év alatt igen komolyan belassult, pedig nem lett 4.3-ra elrontva...
majd ha megunja mehet fel a CM11
ha ez nálad nem akadály, veheted, de szerintem már elavult konstrukció, attól eltekintve hogy nagyon összerakták, a házba tudok belekötni komolyabban

(#66842) MrSzab válasza HardRic (#66840) üzenetére


MrSzab
csendes tag

Köszönöm szépen a gyors választ!:)

XPERIA X8

(#66843) Flind válasza MrSzab (#66837) üzenetére


Flind
senior tag

Várd meg amíg ideér a Lumia 535! Az tökéletes lesz. Nagy kijelző, előlapi kamera, WP, és végre 1GB RAM. Árban pont ez a katergória.

(#66844) MrSzab válasza Flind (#66843) üzenetére


MrSzab
csendes tag

Nagyon jó választásnak tűnik! Esetleg meg lehet mondani kb mikor ér be a piacra ?:) Talán, sőt egyre valószínűbb, hogy ebben az árban a legjobb Lumia.

XPERIA X8

(#66845) sekly válasza quailstorm (#66841) üzenetére


sekly
újonc

mondjuk nekem az se baj, ha használt vagymi....
mármint nem kell hogy a legújabb legyen
De amúgy alapból nemértem, hogy miért olyan nagy kérés, hogy legyen rajta fizikailag nyomagatható gombok... technikailag mindannyian tudjuk, hogy megoldható... lenne...

(#66846) andatti


andatti
senior tag

Nna, mostanra engem is elért a nagy dilemma...
0 Ft-ért Huawei Ascend Y330
vagy
11'000 Ft-ért Huawei Ascend Y550
természetesen bármelyik vétel 2 év hűség vállalása mellett...

csak az a "baj", hogy abszolúte nem ismerem a márkát és a típust se...
Elsőre gondolom mindenki a drágábbat ajánlaná, mert újabb, idei modell és van benne 4 G, de ezen kívül mi szól mellette, illetve ellene? Ti biztos tapasztaltabbak vagytok nálam, mivel nekem nem volt még okostelóm, mutter pocket neo-jával néha szenvedtem, de az nagyon alap készülék csak...

Vagy szóba jöhet még
LG L65 10'000 Ft-ért...
DE
ezt se ismerem...

Samsung Galaxy Ace 4 19'000 Ft -ért pedig már nem fér bele a keretbe...

tudom csóró vagyok... :O

[ Szerkesztve ]

(#66847) HellGreg válasza szatomi30 (#66806) üzenetére


HellGreg
őstag

Szia,

én ma vettem a T-nél 2 éves hűséggel egy Xperia Z1 Compactot, pont 60k-ért (kamatmentes részletre), adtak hozzá egy AKG y40-es fülest is (szart se ér mondjuk). Nagyon király eddig a tapasztalatom vele, ha nem ragaszkodsz az 5+ kijelzőhöz, megéri.

(#66848) BRIKLY válasza sekly (#66845) üzenetére


BRIKLY
veterán

Mert kizárólag a Te igényed szerint nem fognak telefont gyártani. ;]
Ha gombok kellenek, vegyél buta telefont,ha okostelefon,akkor barátkozz az érintőkijelzővel. Sony telefonokban van normális kesztyűs mód, vastag kesztyűvel is lehet használni. Csak nehogy annyira lesd a telefont,hogy elcsapjon egy kocsi,esetleg Te egy gyalogost.. :U

(#66849) andatti válasza sekly (#66845) üzenetére


andatti
senior tag

technikailag persze, de akkor meg a kijelzőt kéne még nagyobbra tenni, legalábbis a keretet...
akkor már inkább OTG képes telót vegyél és hozzá veszel egy vezeték nélküli egeret, az usb-s kis pici rész bele a telóba, a jobb kezedbe meg az egér, balban meg fogod a telót és nézed, hogy mit csinálsz... (már, ha jobbkezes vagy...) Így nem használod az érintőképernyőt és kíméled a telódat is, mivel sokszor ez megy bennük tönkre és nem is cserélik a panelt, mert olykor annyi, mintha vennél egy újat...

(#66850) modern


modern
aktív tag

Szép estét!
Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Karácsonyra szeretnék édesanyámnak egy "okostelefont".
Viszont mivel nőből van így van egy-két kritérium.. :D

Legfontosabb: Piros vagy rózsaszín legyen (sose értettem, hogy lehet szép egy rózsaszín telefon de a nők ezt biztos jobban értik xD)
min 3.5-4" kijelző
és android kéne mert a tabletéhez már egészen hozzászokott.

Maximum 20k lenne a keret, már ha létezik ilyen egyátalán. :U

Előre is köszönöm a segítséget! :R

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.