Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67951) DeathAdder válasza quailstorm (#67949) üzenetére


DeathAdder
veterán

+ DS39

Köszönöm szépen :R

(#67952) voyager4.4


voyager4.4
senior tag

Mankó a vásárláshoz az MA!-s srácoktól.

no fate but what we make

(#67953) DeathAdder válasza voyager4.4 (#67952) üzenetére


DeathAdder
veterán

Tavalyi Moto G, és Ace 4 között vacillálok. Vélemények?
Húgomnak kellene :)

(#67954) -Faceless- válasza racerx (#67944) üzenetére


-Faceless-
őstag

Az a baj, hogy ennyiért ez messze a legjobb választás, még kamerában is egész jó. A root is piszok egyszerű xiaomin, szóval én csak ezt tudom ajánlani Go launcher+-al, vagy ha tényleg nagyon nem, akkor stock romot is lehet rá tenni egyszerűen.
Szinte biztosan lesz rá 5.0 is. Ennyiért szinte minden hulladék mellette.

Esetleg moto G, de nem lesz rá magyar nyelv gyárilag, és 10k-val többe kerül.

[ Szerkesztve ]

(#67955) diegho válasza DeathAdder (#67953) üzenetére


diegho
nagyúr

Nekem van mindkettő. Ha konkrét kérdésed van csak nyugodtan.

(#67956) norbert1998 válasza voyager4.4 (#67952) üzenetére


norbert1998
veterán

egy részét nem túl gyakran ajánljuk szerintem :D

(#67957) voyager4.4 válasza DeathAdder (#67953) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Hölgynek a Samut venném :))

norbert1998: jóóhogy :DDD iphone 4s 80-ért meg hasonlók vicc kategória, de kis rálátásnak jó az.(azt a Mist-et ajánlanám, ha tudnám, hogy hol kapni, még nyáron volt róla teszt, de a mai napig megragadt :DDD )
Azért az lejön, hogy 40k-ig vannak korrekt kínaiak, meg lumiák, fölötte lehet nézelődni nagyobb gyártóktól is óvatosan. Na meg olyan fincsiségek mint a Honor 6. Kifutó modelleket viszont hiányoltam, jó kis hátszelet kapnak ilyenkor azok is.

[ Szerkesztve ]

no fate but what we make

(#67958) bajusz15


bajusz15
senior tag

Sziasztok!
Karácsony alkalmából szeretném meglepni magam egy telefonnal, azt hittem tudok magam is dönteni, de nem, úgyhogy itt hátha kapok valami olyan plusz infót, ami segíthet a döntésben. Elég sok nyűgöm van, előre is elnézést ezért :D
Szempontok:
-újonnan
-elsődleges, az ár: 100-110k
-méret: 5 col körül kéne maradni, felette már kényelmetlen az egy kezes használat, ami fontos szempont (tokkal használnék mindent, szóval azt is nézzétek hozzá)
-minimum 32GB-os példányok érdekelnek, sd kártya bővíthetőség hatalmas előny, kb 2000 számom van a mostani telefonon is (igen, majdnem mindent hallgatom is :D ) mappákban tartva, jó lenne ha az új telóban is lenne mappakezelés
-előző szempontból következik, hogy zenében teljesítsen jól, pontosabban a lejátszó, Samsung S széria lejátszója a favorit, többi ilyen poweramp és társait hagyjuk
-akksi idő fontos, jó lenne, ha nem azzal végeznék minden napot, hogy "uhh, éppen túlélte a teló 5%-al"
-játszani nem játszok
-vízállóság ki tudja mikor jön jól, 1000 esetből lehet 999-ben nem kell, de a maradék 1-ben ha van jól jön, úgyhogy ez előny, de nem a legfontosabb
-kijelző: szintén S széria szuper amoled-jét tudom etalonnak venni, tetszik a túlszaturáltság :D
-időtállóság: ennyi pénzért bizony maradjon meg 2-3 évig

Ezen "követelmények" mellett a jelöltek:
-Nexus 5 32GB - kijelző az egyetlen ami visszatart, lehet hogy közel áll a valósághoz, de nekem nagyon kimosottak a színei..
-Galaxy S5 - kicsit magas az ár, méretei alapján (főleg tokkal) félek tőle
-Honor 6 - ? élőben még sajnos nem tapiztam, túl sok infóm nincs róla
-LG G2 - nem bővíthető, volt már LG telóm, nem nagyon jött be úgy az egész
-Z3C - ahh, ha olcsóbb lenne ez a hozzászólás most nem lenne megírva :D
-Galaxy S4 - őt hagytam legutoljára, nemrég találtam rá a Snapi 800-as verziójára, viszont csak bolti garival, nem tudom így megér-e ennyit, illetve az akksi idő kétséges.

Ha valaki így is tud ajánlani valamit annak megköszönném a segítséget.

(#67959) fcc


fcc
aktív tag

Ok, kösz.

(#67960) voyager4.4 válasza bajusz15 (#67958) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Nekem elég egyértelmű.

Kell az S széria zenelejátszója.
Kell a Super AMOLED (megjegyzem nekem is!! imádom! :DDD )
Időtállóságot behúzhatjuk

Keret is pont betakarja, úgyhogy S4.

Esetleg ha lemondasz a SAMOLED-ről akkor Honor 6.

no fate but what we make

(#67961) Dreadloord válasza blt.62 (#67933) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Egyértelműen G3!

(#67962) APONE


APONE
tag

Sziasztok!! Egy gyors kérdés olvastam valahol hogy az okostelefonok GPS-éhez internet kapcsolat kel és még magyar hanggal sem navigálnak? még a negyed milliós ájonka sem!! ez így elég rosszul van megoldva!! nem volt még soha semmilyen okostelefonom de ha ez így van akkor nem is lesz!! :F

(#67963) racerx válasza -Faceless- (#67954) üzenetére


racerx
őstag

NA majd akkor meggondolom. Anno a MI2 és a G2 között vacilláltam.

(#67964) diegho válasza APONE (#67962) üzenetére


diegho
nagyúr

Ahol olvastad hazudtak!

(#67965) racerx válasza racerx (#67963) üzenetére


racerx
őstag

Jah és az LTE is jó lenne (úgy megszoktam ), de gondolom ebben az árkategóriában esélytelen...

(#67966) DeathAdder válasza diegho (#67955) üzenetére


DeathAdder
veterán

Köszi :R

Sebességben, simaságban mennyi különbség van a két teló között, valamint az akkumulátorban melyükük a jobb? (ha van egyáltalán érdemi különbség)
Ha moto G lenne biztosan feltenném a magyar 5.0 GPE romot, amivel már biztosan gyorsabb lenne az ace-től :)

Szerinted is nőnek inkább a sams való a moto g -vel szemben?
Valami szembetűnő hiba esetleg akár szoftveresen is, ami miatt jobban szereted egyiket a másiktól? Melyiket tartanád meg, ha csak az egyiket lehetne? :)

(#67967) norbert1998 válasza voyager4.4 (#67957) üzenetére


norbert1998
veterán

persze, az s4 pro-sok pl, azok mai napig jó termékek/radiátorok :D

(#67968) DeathAdder válasza DeathAdder (#67966) üzenetére


DeathAdder
veterán

Ja és kamerában valóban az Ace 4 a jobb egyértelműen?

(#67969) diegho válasza DeathAdder (#67966) üzenetére


diegho
nagyúr

Mindkettő gyors. Üzemidő kb hasonló és nőnek én is inkább fehér Ace4-et adnék (adtam).

(#67970) -Faceless- válasza racerx (#67965) üzenetére


-Faceless-
őstag

Akkor még egy kicsit dobj hozzá, és tessék: Redmi Note. De igazából, ha nem létszükséglet a 4g, akkor a redmi egy jó 10-essel olcsóbb.
Kb. 70 alatt nem igen akad vetélytárs, vagy ha igen azok valamilyen téren jócskán lemaradnak.

(#67971) DeathAdder válasza diegho (#67969) üzenetére


DeathAdder
veterán

Köszi :)

(#67972) Ketoiz


Ketoiz
csendes tag

Sziasztok! Telefon vásárlás előtt állok, használt készülékre gondoltam amire kb. 30-35.000 Ft. lenne amit rászánnék. Különösebb elvárásaim nincsenek.

(#67973) diegho válasza DeathAdder (#67968) üzenetére


diegho
nagyúr

Ez erősen helyszín függő. A lakásban szerintem jobb az Ace4, kint nem tudom eldönteni, van amikor a Moto nagyon szép képeket lő, van amikor használhatatlan szarokat. Ace4-nél a közelségérzékelő hiánya problémás lehet, sokaknak nem tetszik.

(#67974) PioDVD


PioDVD
senior tag

Kérdeznék én is.
Y300-am van, nem lenne vele bajom, csak a memória kevés (nem játékhoz, hanem az 1-2 futó dologtól is elfogy). Kitaláltam, hogy cserélnék, 2 sim-esre. 2-szer 1 napig lehetett (volna) kapni Alcatel Hero-t 60 e-ért, de nem szántam rá magam, talán hiba volt, bár nem vágyok 6-os kijelzőre. De eldöntöttem, hogy max. 60 e-ig elmegyek. 2 sim-es, kb. 5 collos, viszonylag jól fotózó, várhatóan 5-ös droid frissítést kapó gépet keresnék. (Ami kicsit változott.) Csak új jöhet szóba (lehetne használt is, de csak ismerőstől, az meg nem játszik sajna), hosszú távra.

Amiket most találtam:
Honor 3c - 48 e, 2 gb ram, de talán régi a proci, dual sim
LG g2 mini - 55 e, proci talán jobb, memória csak 1 gb, BSI
Redmi 1s - 55 e, proci talán még jobb, memória csak 1 gb, dual sim
S3 Neo - 65 e, proci talán jó, memória 1.5 gb
Volt még valami olcsóbb kjnai, amire BSI szenzort írtak, de nem ugrik be. Persze más ajánlat is jöhetne. Talán fotóra az LG, S3 neo-t nem tudom, teljesítményre a 2 kínai lenne jobb. Vagy nem, ezért kérdezem. :)

A fél gb memória állandó elfogyásából kiindulva igazából nem bízok benne, hogy 1 gb elég lenne, nem kerülnék ugyanide fél-1 év múlva az 5-ös droiddal. Hajlanék a legalább 1.5 gb felé. Persze ha 1-2 éve a csúcskategóriás telefonok elmentek 1 gb-tal, akkor nem is tudom... 2 sim jó lenne, de ha annak hiánya miatt esne ki egy nagyon jó vétel, eltekintenék tőle.

Xiaomi mi3, note: ezeknél van esély, hogy mondjuk fél év múlva leesik 60-ra az áruk, vagy addigra inkább kivezetik a kínálatból?

Utolsó kérdésből látszik, hogy tudnék várni, nem létfontosságú az azonnali csere, bár az y300-nak örülne a fiam.

(#67975) voyager4.4 válasza Ketoiz (#67972) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Blackberry Z10

no fate but what we make

(#67976) Ájvé válasza APONE (#67962) üzenetére


Ájvé
veterán

Annyi igaz, hogy AGPS azaz Assisted GPS van telefonokban. Az a különbség, hogy adatforgalmat bonyolít annak érdekében, hogy előbb találjon műholdat. E nélkül is képes megtalálni, csak tovább tart. Viszont tudomásom szerint bárhol igénybe veheted, ezt nem számlázzák ki neked, vagyis nem fognak kiszámlázni neked ezért semmit, ha igénybe veszed. A magyar hang hiánya abszolút hülyeség, ez csak is a navigációs szoftvertől függ, tud magyarul navigálni neked vagy nem. Annyi, hogy van ami folyamatos adatforgalmat bonyolít (Google maps navigációja) és vannak ingyenes navigációk amihez térképet kell csak letölteni és működik offline (pl: Sygic leírásba benne is van, hogy offline működik.

(#67977) PioDVD válasza Ájvé (#67976) üzenetére


PioDVD
senior tag

Ingyenes azért kevés van. A meg nem nevezett meg csak lopottként, hivatalosan nem adták ki - nem is értem, miért. De ők biztos tudják a logikát.

Azt hiszem, az mtk chiosetet szokták szidni, hogy nem az igazi a gps-e. Szerintem az y300-bam mtk van és baromi gyorsan talál jelet és biztosan tartja is.

(#67978) diegho válasza PioDVD (#67977) üzenetére


diegho
nagyúr

Snapdragon van benne.

(#67979) quailstorm válasza PioDVD (#67977) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az antenna jobban számít. ZTE Blade Q se nem drága, se nem Qualcomm. MT6572, de szerintem tök jó, ablakban is megy.

(#67980) Ájvé válasza PioDVD (#67977) üzenetére


Ájvé
veterán

Amit linkeltem az ingyenes. Nokia Here igaz bétába van, de ingyenes, magyar nyelv mondjuk nincs rajta, de egyébként jól működik.
Igen MTK-val problémásabb szokott lenni és az Y300 Snapdragonos :)

(#67981) nasa1994


nasa1994
újonc

Sziasztok!
Telefont szeretnék venni 90.000Ft-ig. Amit idáig néztem és tetszett: Xiaomi Mi3, Nexus 5, Nokia lumia 735, 830. A Xiaomitól félek, mert kínai illetve nemtudom támogatás terén hogy áll. A nexus 5 mindig megkapja a legújabb Androidot viszont olvastam, hogy tiszta bug. A Nokiáknak pedig a Store-ja nem tetszik, a Play store-hoz képest eléggé le van maradva. Arra lennék kíváncsi, hogy a Xiaomi vagy a Nexus 5 érné-e meg jobban illetve a 2 modellről akinek van véleménye vagy tapasztalata és megosztja azt megköszönöm.

(#67982) diegho válasza nasa1994 (#67981) üzenetére


diegho
nagyúr

Tegyél hozzá egy kicsit és vegyél Honor 6-ot.

(#67983) w333 válasza nasa1994 (#67981) üzenetére


w333
félisten

Inkább egy LG G2 ... gyári garanciával 88k ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67984) szkorhetz válasza diegho (#67982) üzenetére


szkorhetz
őstag

A mi3 bőven jobb mint a Honor.

(#67985) Ájvé válasza nasa1994 (#67981) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát Mi3 legalább nem bugos. Nekem Mi3 van és szavam nem lehet rá, mindenben nagyon jó. Még Miui-tól is meg lehet szabadulni ha nem tetszik és így a készülék sokkal gyorsabb is lesz (nem mintha olyan rossz lenne, alapvetően jó, csak nagyon fogja a rendszer a telefont és nem is használom ki az alkalmazásait se).

(#67986) nasa1994


nasa1994
újonc

Tudnál róla írni pár dolgot? Mi az ami esetleg nem tetszik benne? Milyen oprendszereket lehet rátenni? Olvastam, hogy a hátulja valami magnézium szerűség de inkább műanyag tapintása van most akkor melyik?
Előre is köszi.

(#67987) PioDVD


PioDVD
senior tag

Kösz az y300 cpu javítást. :)

Az abban lévő snapdragon cpu az már a 400-as, vagy még korábbi széria? Ha korábbi, akkor valószínűleg elég lenne egy 400-ast használó telefon is, mert szerintem nekem a cpu sebessége elég lenne, a kevés ram miatt van problémám vele.

Fotó terén ebben az árkategóriában van, ami felveszi a versenyt? Nem a megapixel érdekel, legyen kisebb a felbontás, de a kép - mobilhoz mérten - normális.

(#67988) quailstorm válasza PioDVD (#67987) üzenetére


quailstorm
nagyúr

ősöreg snapdragon 200, a leggyengébb fajtából
újkorában se ért egy fillért se
egy nagy rossz vicc volt az egész MSM8225, MSM8225Q dolog. Támogatásban, tudásban, erőben.

Mostani S400-zal tuti el volnál, az megveri a 2, 2+ éves csúcsokat.

[ Szerkesztve ]

(#67989) b_kazar


b_kazar
csendes tag

Nem tudom, van e erre jobb topic, ha van, akkor elnézést, hogy ide.

Tegnap este ellopták a telefonom. Az lenne a kérdésem, ha egy olyan típusról van szó, amivel azért nincs tele a net (kb. 5-10 hirdetés), akkor megéri esetleg megnéznem hirdetéseket és a gyári számot / imeit csekkolni, vagy azt egyből cserélik?

Illetve, ha kb. 2 hónapos hibátlan, független volt a készülék, akkor gondolom lehet, hogy azt újként próbálják eladni, tehát azokat is érdemes megnézni?

Egyéb ötleteket is szívesen veszek.

Köszönöm a segítséget!

(#67990) quailstorm válasza b_kazar (#67989) üzenetére


quailstorm
nagyúr

ha szerinted könnyen megtalálható, akkor nézzed, hátha...
IMEI-t váltani nagyon kevés telónál könnyű, alig van valószínűsége, hogy megteszik
viszont általában ezt helyileg intézik, településen
pl, ellopja és azonnal leadja a legközelebbi boltban
vagy ellopja, átviszi 20km-re lévő településre, és ott adja el

(#67991) Ájvé válasza nasa1994 (#67986) üzenetére


Ájvé
veterán

Dizájnra nekem nagyon tetszik. Elég egyedi a kinézete, szögletes, lekerekített, lapos. Igazán prémium kivitel az egész telefon (első ilyen prémium kivitelű telefonom, szóval összehasonlítani nem tudom más top prémium házas telefonnal). Tökéletesen össze van rakva. Hátlapja nem rideg vagyis nem fémes, kellemes tapintású. Műanyaghoz jobban hasonlít tapintásra, de nem mondanám, hogy az is.
Egyenlőre Miui alaprendszer van rá, 4.4.4 AOSP (gyári Android minimális átalakítással, ami funkcionálisan nem tér el a gyáritól vagyis nincs rajta program meg ilyenek), készül az 5.0 AOSP (jelenleg ?béta? állapotba van) és CM is van teszt állapotban (béta).
Teljesen elégedett vagyok vele. Romolgatásba mondjuk elég rendesen belemélyedtem, de most sikerült mindent beállítani, 4.4.4 AOSP-vel nagyon gyors és minden működik egyenlőre. Tárhely bővítés nem lehetséges, de én áthidaltam egy OTG-Pendrive kombóval, szóval filmek erről mennek, vagy ha van hely rámásolok 1-2-t és úgy nézem.
Ja ami külön jó, még külső NTFS meghajtót (HDD) is lehet vele kezelni programmal (persze saját tápos lehet csak), szóval akár 1-2TB-os külső HDD-t is lehet vele használni (persze ez bármely OTG-s készülék ugyan úgy tudja).

(#67992) mary515


mary515
újonc

Üdvözlet mindenkinek!
Egy kis tanácsot szeretnék kérni. Használtan vennék telefont és a követekezők közt vacilálok.
Sony Xperia SP
Samsung Galaxy s4 mini
LG G2 mini
(Persze ha van más tanácsotok, azt szívesen fogadom, kb. 40-50000 között)
Telefonálásra, netezésre, zenehallgatásra, nyelvtanulásra kellene. Nem sűrűn akarok rajta nagy felbontású dolgokat nézni, nem igazán izgat a dolog, arra ott a laptop. Kamerája okés legyen. Energetikailag azért bírja a strapát, másfél (-két) nap jó lenne.
Tanácsaitokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#67993) atosan válasza b_kazar (#67989) üzenetére


atosan
addikt

Android eszközkezelővel nem próbáltad? Hátha

Maine coon

(#67994) voyager4.4 válasza mary515 (#67992) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Helló !

SP lehetne itt az árbajnok, de én a beépített akku miatt nem vennék használtat. (meg a kijelző miatt se venném)

Mindent összevetve S4 mini.

no fate but what we make

(#67995) jopika válasza Y72 (#67894) üzenetére


jopika
tag

esetleg nem ez?

http://mobilarena.hu/teszt/blu_studio_5_3_kokszolt_de_ostoba_maradt/kulso.html

„Ember: egy lény, aki kivágja a fát, papírt csinál belőle, majd ráírja, hogy „ Védd a fákat ”

(#67996) jopika válasza mary515 (#67992) üzenetére


jopika
tag

én az lg re szavaznék, szerintem az elég jó

„Ember: egy lény, aki kivágja a fát, papírt csinál belőle, majd ráírja, hogy „ Védd a fákat ”

(#67997) mary515 válasza voyager4.4 (#67994) üzenetére


mary515
újonc

Hello!
Utánaolvasgatva azt láttam, hogy az aksija eléggé merül az S4 mini-nek. átlag 1 napot bír ki.

(#67998) jopika válasza b_kazar (#67989) üzenetére


jopika
tag

nem volt rajta olyan app amivel látni hogy merre mozog? nekem is volt már sajnos ilyen de nekem volt rajta egy app, feljelentést tettem, és leadtam az adatokat gps, és meglett a telefon ,

de ha nagy értékű akkor feljelentés, hátha segít

„Ember: egy lény, aki kivágja a fát, papírt csinál belőle, majd ráírja, hogy „ Védd a fákat ”

(#67999) Dini10


Dini10
csendes tag

Erre valaki?
Néztem Lg L65öt meg L70et. Melyik lehet a jobb választás?

[ Szerkesztve ]

LG Nexus 4

(#68000) voyager4.4 válasza mary515 (#67997) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Hát igen, ha strapálod. Ha nem akkor kijön az általad elvárt 1,5-2 nap. (no meg egy power bank 3-4k apróról)

Az lg-nek egy picit nagyobb az aksija ez igaz, de a Samunak jobb a kijelzője, picit kompaktabb, hw-esen is jobb ajánlat.

no fate but what we make

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.