Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67601) mikesgabor válasza w333 (#67599) üzenetére


mikesgabor
aktív tag

Te most tényleg a Redmi 1S-t hanonlítod össze az S3-al fényképezés terén?

(#67602) w333 válasza mikesgabor (#67601) üzenetére


w333
félisten

Link ... tessék egy pár kép :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67603) Humbucker


Humbucker
senior tag

Na eléggé leszűkült a kör, végül arra jutottam, hogy vagy :

Samsung Galaxy S3

vagy

LG G2 mini

De előtte érdekelne a véleményetek, hogy ti hogy döntenétek a helyemben. Én az S3-at picit réginek tartom már

(#67604) w333 válasza Humbucker (#67603) üzenetére


w333
félisten

G2 Mini -re szavazok, kamera is sokkal jobb ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67605) jeni válasza Humbucker (#67603) üzenetére


jeni
félisten

helyedben a SAMSUNG ACE 4.t venném

(#67606) fcc


fcc
aktív tag

Helló!
Gyereknek kellene új telefon. Ezt a kettőtt nézte Xperia E3, és Xperia M2.
Nem ismerem a sony-kat, mennyire megbízhatók stb.,

(#67607) w333 válasza fcc (#67606) üzenetére


w333
félisten

Egyik sem egy nagy durranás, honnan vennéd mennyi a max. keret ?

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67608) Veron válasza jeni (#67605) üzenetére


Veron
őstag

jobb, mint az LG G2 mini? :F

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#67609) CactuS válasza w333 (#67599) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

F60ból is kb. az a helyzet, hogy gyári 1 év 55.000 Ft, 48.000 a Mall.hu-n (garit nem írja, illetve központi Cseh raktáron, így szerintem nem 27%os áfás a számla), 44.000 Ft 1+1 év bolti garival.

Sajnos akinek lesz, nem érti meg, hogy 40.000 Ft-ért (sőt 50k ért sem) lehet kapni telefont kompromisszumok nélkül, de próbálok segíteni, hogy azért a keretből a legjobb jöjjön ki. Eddig egy Ace I. volt a célszemélynek, így az tűréshatár elég nagy (én már nagyon vártam, hogy 1 év után kukázhassam az Ace plust anno, mert egy hulladék volt).

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#67610) mikesgabor válasza w333 (#67602) üzenetére


mikesgabor
aktív tag

Hmmmm Nem is olyan rosszak. :R

(#67611) Rambovits


Rambovits
senior tag

Sziasztok, hugomat szeretném meglepni karácsonyra egy telefonnal.

Jelengleg egy Feiteng H9500+-t használ, ezt kínából rendeltem neki tavaly, de megtanultam, hogy olcsó húsnak híg a leve, halálán van a készülék, a kijelző hol működik, hol nem, a kamera szintén, egyébként nagyon jó kis telefon lenne.

Árban max. 70k-ig mennék el, (nyílván ha van valami jobb vétel 4-5 ezerrel többért az is belefér). Független, új készüléket szeretnék venni, lehetőleg megbízható forrásból (aqua, edigital, media markt, euronics stb.)

Lehetőleg minél smoothabb legyen a telefon (én egy Lumia 925-öt használok, de nem tudom áttéríteni az erő sötét oldalára, Ő ragaszkodik az androidhoz). ezért fontos lenne az erős hardver. Üzemidő ha átlagos az bőven elég, sulizik még, napi 7-8 óránál nincs többet távol.

Mivel lányról van szó, ezért a kamera minősége fontos lenne, legalább közepes minöségű képeket lehessen vele készíteni, előlapi kamera szintén fontos.

Kijelző mérete 4.7-5", nem kell fHD de szép színei legyenek, és éles legyen (cseretelefonnak adtam neki egy lumia 530-at, azon szörnyű a kijelző).

Memkártyája van, jó lenne ha az új telefonba is bele lehetne rakni :)

Igazi kütyüfüggő, sokszor a laptop helyett is telefonról chatel, így ennek megfelelő készülék kellene.

Remélem összeírtam minden fontos szempontot, ha valami kimaradt kérlek jelezzétek,

Válaszokat előre is köszönöm :R

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#67612) jeni válasza Veron (#67608) üzenetére


jeni
félisten

LG2 mini csak a kijelzőben jobb

(#67613) fcc válasza w333 (#67607) üzenetére


fcc
aktív tag

50-60 többet nem szeretnék, csak ha nagyon indokolt. Telekom-tól fűggőt vennék.

(#67614) anonym1s válasza mikesgabor (#67526) üzenetére


anonym1s
őstag

Hello.
A kerdezo en voltam :)
Foleg netezesre hasznalom, ezert lenne jo minel tobb ram, es csak aztan jon a gps meg a kamera. A "foleg video" azert emeltem ki, mert a kamera hasznalat nalam inkabb videozast jelent mint fenykepezest.
Lehet, hogy az s5 elonye kameraban nem olyan nagy mint a note 3 elonye ram meretben.
Miert jobb az s5 kameraja?

(#67615) daddy9


daddy9
tag

Sziasztok!
Egy Samsung Galaxy Y tulajdonosa vagyok és kezd elegem lenni belőle, így váltanék valami hosszútávon használható készülékre! Itt vannak a szempontok, alább a saját keresgélésem eredménye, ehhez várnék megerősítést, további javaslatokat:

Árkategória: 40 ezerig, nagyon max 50, ha ezzel sokkal jobb készüléket tudtok ajánlani
Használt vagy új: Csak új.
Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? Esetleg használtan az aprón?: Lehetőleg kártyafüggetlenül Dual-SIM kezeléssel, ha nem így, akkor vodafone előfizetéshez igényelnék készüléket.
Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?: Egyértelműen hosszú távra.
Mire használnád?: telefon, e-mail, netezés, néhány fotó (jó fényviszonok közt), kevés navigálás, kevés filmezés, masszív darab kellene (kijelző védelme), sokat vagyok terepen/erdőben és fontos lenne a hosszabb üzemidő (lehetőleg másfél-2 napot bírjon átlagos használattal, kevés képernyőidővel)
Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?: Androidot szeretnék.
Milyen kialakítású telefont keresel?: bar, a masszivitás miatt!

Eddig ezeket néztem:
Huawei Ascend Y550, Jiayu G2F, Samsung Galaxy Ace 4, Alcatel Onetouch Idol 2 S, Xiaomi Redmi 1S, (Motorola Moto G 4G sajnos már nem férne bele anyagilag, pedig tetszene)

További alternatívákat és ötleteket várnék!
Köszönöm!

(#67616) GEPESZ66 válasza fcc (#67606) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Az E3-nak kicsi a belső tárhelye, pár alkalmazás telepítése után probléma lehet.
Az M2-nek még nem IPS a kijelzője, napfényben nehezen olvasható.
Androidban esetleg a LG G2 mini. vagy Windowsban a Lumia 735.
Androiddal lehet, hogy érdemesebb várni pár hónapot, hogy olyan telefont vegyetek már, amin lesz Android 5.0, tehát Lolipop.Itt állítólag az android 4-hez képest nagy az ugrás újdonságok terén.
Windows-ban lesz a Microsoft Lumia 535, kb. 40-45000 Ft-os áron.

(#67617) adrian94


adrian94
őstag

Erről a készülékről mi a véleményetek ?

Prestigio Multiphone 5504

Jelenleg 4.4-es android van rajta.. ez a készülék meg kapja majd az újabb androidokat ?

(#67618) voyager4.4 válasza Rambovits (#67611) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Redmi Note 4G ?
(kamera ok, hw ok, kijelző ok, edigital-nál 70k, kicsit nagyobb mint amit megadtál)

adrian94: nem valószínű, hogy a prestigio veszi a fáradságot

[ Szerkesztve ]

no fate but what we make

(#67619) norbert1998 válasza adrian94 (#67617) üzenetére


norbert1998
veterán

már nem azért, de annyi pénzért ez egy trágya :) és valszeg nem fogja megkapni. sőt, annyi pénzért szeritem jelneleg semmi sincs, ami biztosan kapná, kivéve a moto e-t, de az kisebb kateg.
a xiaomi redmi 1s kicsit több talán, de minden téren elalázza a prestigiot

(#67620) Rambovits válasza voyager4.4 (#67618) üzenetére


Rambovits
senior tag

Köszönöm a válaszod!
Jónak tűnik, az a fél col pluszba meg nem probléma, sőt.
Viszont nem ismerem a márkát. A Feiteng után megingott a bizalmam ezekben a kínai csodákban. Mik a tapasztalatok? Mennyire tartós, mennyire megbízható? Érdemes kiadni ennyi pénzt egy olyan telefonra amit nem ismerek, esetleg adjam lejjebb az igényeket, és keressek valami ismertebb márkát?

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#67621) mikesgabor


mikesgabor
aktív tag

Jó lenne,ha minél többen tudnátok válaszolni!
A nagy kérdés!(számomra)
Samsung Galaxy S3 vs. Xiaomi Redmi 1S
Pro/contra.Szerintetek miért jobb a Redmi 1S,ha jobb egyáltalán :F

(#67622) norbert1998 válasza mikesgabor (#67621) üzenetére


norbert1998
veterán

mert újabb, és nem egy olyan trágya cég áll mögötte, mint a samsung, nameg ott a miui, ami megint csak egy nagy plusz

(#67623) mikesgabor válasza norbert1998 (#67622) üzenetére


mikesgabor
aktív tag

sgs2 nagyon nem tűnt nekem gagyi telefonnak! :((
Az S3 miér lenne rosszabb?

[ Szerkesztve ]

(#67624) motoflug válasza mikesgabor (#67623) üzenetére


motoflug
őstag

S3-ból a neot érdemes.

(#67625) RunnyJuggler


RunnyJuggler
aktív tag

- Árkategória. Középkategóriában gondolkozom, 40-60k Ft
- Mindenképp újat szeretnék
- Hol vennéd meg? Telenornál valamelyik céges csomagban
- Minél jobb ár-érték arányú legyen és 1 év múlva se laggoljon, legyenek vele gondok..
- Mire használnád? 13 éves lánynak lesz ajándékba, úgyhogy facebook, kényelmes böngészegetés, előlapi kamera a lényeges :)
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Mindegy

Eddig a Sony Xperia E3-at, M2-t néztem. Meg a samsung galaxy ace4-et?

Bármilyen ötletet szívesen fogadok! :)

(#67626) norbert1998 válasza mikesgabor (#67623) üzenetére


norbert1998
veterán

mert lassan 3 éves lesz és mert samsung. csak nézd egy kicsit objektíven :) hidd el, van tapasztalatom a csamcsunggal, nem is kevés, de soha többet samsungot, semmilyen téren. plusz a xiaomi jelenleg szerintem a legjobb gyártó, esetleg a sanyi van előtte, de nem tudom, még meddig

motoflug:
naigen, de az már nem ua. és sokkal drágább :D

[ Szerkesztve ]

(#67627) mikesgabor válasza anonym1s (#67614) üzenetére


mikesgabor
aktív tag

Száraz adatok.
Autómata beállítások,hasonló fényviszonyok és téma.Bár az SGS5 idejében egy picit sötétebb volt.

Note 3:
Adatsebesség : 16,9 Mbps
Szélesség : 1 920 képpont
Magasság : 1 080 képpont
Képarány : 16:9
Képkockasebességi mód : változó
Képkockasebesség : 30,000 fps
Legkisebb képkockasebesség : 28,608 fps
Legnagyobb képkockasebesség : 31,502 fps

Hang
Formátum : AAC
Adatsebesség : 128 Kbps
Csatornák száma : 2 csatorna
Csatorna kiosztás : Front: L R
Mintavételezési gyakoriság : 48,0 KHz

SGS5:
Adatsebesség : 17,0 Mbps
Szélesség : 1 920 képpont
Magasság : 1 080 képpont
Képarány : 16:9
Képkockasebességi mód : változó
Képkockasebesség : 30,000 fps
Legkisebb képkockasebesség : 29,811 fps
Legnagyobb képkockasebesség : 30,252 fps

Hang
Formátum : AAC
Adatsebesség : 128 Kbps
Csatornák száma : 2 csatorna
Csatorna kiosztás : Front: L R
Mintavételezési gyakoriság : 48,0 KHz

Videózási téren nincs jelentős diferencia.
Mind a kettő sima FullHD,nem 4K.

[ Szerkesztve ]

(#67628) adrian94 válasza norbert1998 (#67619) üzenetére


adrian94
őstag

Xoaomi Redmi 1s-en 4.3 android van alapból ... arra van már újabb vagy lesz esetleg ?

(#67629) mikesgabor válasza norbert1998 (#67626) üzenetére


mikesgabor
aktív tag

Mondanál nekem röviden példát a "soha többet samsungot"kilyelentésre,csak,hogy miért jutottál erre az elhatározásra?

(#67630) motoflug válasza mikesgabor (#67629) üzenetére


motoflug
őstag

Van másik oldal is. Én SP után nulla panasszal használom az S4-et. ;)

(#67631) mikesgabor válasza anonym1s (#67614) üzenetére


mikesgabor
aktív tag

Minél jobban belemászok annál jobban az az érzésem,hogy neked a Note3 lesz a megfelelő.
Úgyis arra húz a szíved :)

(#67632) mikesgabor válasza motoflug (#67630) üzenetére


mikesgabor
aktív tag

Igen.Bár az SP-nek csak softveres gondjai voltak.De ugyan így vagyok az Xperia SL után.Soha többet sunyit!

(#67633) s4tch válasza adrian94 (#67628) üzenetére


s4tch
veterán

Még decemberben lesz rá MIUI6 felület, máris van főzött CM11, és nem kizárt, hogy lesz 5.0.

(#67634) norbert1998 válasza mikesgabor (#67629) üzenetére


norbert1998
veterán

Majd ha hazaértem :P ;]

(#67635) voyager4.4 válasza Rambovits (#67620) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Személyes tapasztalatom nincs a márkával, de itt a fórumon dicsérik és MA! tesztelők is szokták szeretni.
Ez már semmiképpen sem az a "kínai csoda" kategória. Említett Feiteng-et és társait egy lapon sem lehet említeni.

Esetleg ha mindenképpen ismertebb márkát szeretnél akkor Ace 4 (mondjuk most edigital-nál hirtelen nem is találom...), de a kameráról le kell mondani és kissebb, cserébe AMOLED.
Esetleg még Honor 3C (ami gyakorlatilag Huawei) van 50k körül független.
75-ért van még LG G2 mini ami ajánlott kategória.

no fate but what we make

(#67636) motoflug válasza mikesgabor (#67632) üzenetére


motoflug
őstag

Szerintem nem feltétlenül szabad adni az ilyen "Soha többé XY" dolgokra. Én pl soha nem vennék többé SP-T,más meg esküszik rá, és fordítva így lehet az S4-nél is.Aki kifogott belőle egy állandóan hibás darabot, annak elmegy a kedve tőle. Nálam az is benne van,hogy utálok mókolni ezekkel.
Nyilvan, ha többen írják ugyanazt a hibát, az árulkodó lehet. Meg a csendes topik is jó jel,mert ugye többnyire a hibák miatt aktívak. ;]

[ Szerkesztve ]

(#67637) galaxys80 válasza mikesgabor (#67621) üzenetére


galaxys80
veterán

Itt te erre nem fogsz objektív választ kapni.
A Samsung maga a sátán. A topik címe pedig januártól a "melyik kínai okostelefont vegyük" lesz. :D

(#67638) motoflug válasza galaxys80 (#67637) üzenetére


motoflug
őstag

+1 :C

(#67639) RunnyJuggler válasza galaxys80 (#67637) üzenetére


RunnyJuggler
aktív tag

THL T11 büszke tulajdonosa vagyok, sony-ról váltottam, azelőtt samsung-om volt, és hát nem voltam megelégedve velük :)

(#67640) hroberto válasza galaxys80 (#67637) üzenetére


hroberto
veterán

Viccesnek hangzik, de sajnos van valóságalapja...

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#67641) mikesgabor válasza galaxys80 (#67637) üzenetére


mikesgabor
aktív tag

:R

(#67642) sb válasza diegho (#67522) üzenetére


sb
veterán

Ace1 most is itt van a fiókban, bűn rossz volt, kb telefonálni sem lehetett vele.
Persze nyilván a 4 már teljesen más lehet, de rosszak az élmények. :)

De viccen kívül: a fényképezője a teszt alapján nagyon gyenge és épp az lenne kb az egyetlen ami érdekes lehetne számomra.

Moto G-ről nem láttam tesztet, de az új verzióról igen és ott is épp a fényképezőt emelik ki, hogy nagyot fejlődött és már nem vállalhatatlan, mint az első.

Í]y ránézésre nem sok értelmeset találok sajnos az igényeimhez. :(

(#67643) csaba1203 válasza mikesgabor (#67586) üzenetére


csaba1203
addikt

Elég viharvert szegény.Nekem sikerült vennem S3 LTE-t fél év GSM garival 50000-ért.
Ez ahhoz képest drága. :K

(#67644) csaba1203 válasza jeni (#67605) üzenetére


csaba1203
addikt

:K

(#67645) RunnyJuggler


RunnyJuggler
aktív tag

Sony Xperia m2-ről vélemények?

(#67646) mikesgabor válasza csaba1203 (#67643) üzenetére


mikesgabor
aktív tag

Szerintem is,de most ez van.Még nézelődöm.
Jó volna megnyomkodni egy 1S-t.Nincs véletlenül valakinek Szolnok megyében?

(#67647) csaba1203 válasza sb (#67642) üzenetére


csaba1203
addikt

A helyzet az,hogy kompromisszumot kell kötni.Aminek igazán jó a kamerája az már másik ligában játszik :)

(#67648) Rambovits válasza voyager4.4 (#67635) üzenetére


Rambovits
senior tag

Elolvastam róla a PH-s tesztet, meg a kommentek egy részét. Sok jó véleményt olvastam, viszont voltak olyanok is akik lehúzták (bár értelmes indokot nem tudtak mondani).

Ez a G2 mini érdekes lehet, G-Pad 8.0 tabletem van az LG-től, és nagyon pozitív meglepetés volt. Ezek után sokkal szívesebben belevágnék egy ilyen telefonba. Viszont ami nagyon, de nagyon gyenge a G-pad-ben az a kamera. Na majd mindjárt lesek egy tesztet a G2-ről is :) Ez a kerekded forma a vékony kerettel szerintem nagyon jól néz ki.
Aqua-nál most egész jó áron van.

[ Szerkesztve ]

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#67649) Wildpath válasza Wildpath (#67583) üzenetére


Wildpath
tag

valaki? :U

Lumia 1020 // https://www.flickr.com/photos/134271638@N08

(#67650) quailstorm válasza voyager4.4 (#67579) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ace2=S Advance

Van turpisság, WP SDK-ból lehet tudni, hogy a WP nem tud csak maximum 120MB körüli értéket felszabadítani, úgy egyáltalán. Már fél giga mellett. Sokszor még annyit se. Ezért fagy ki egy San Andreas, ezért néz ki úgy az Asphalt 8 mint a mosott szappan.

Amúgy meg a droidot ha megfékezed, akkor nem kell kiugrani az ablakon tőle. De persze nem valami előnyös, ha root, helycsinálás, greenify kell egy új telefon alapfunkcióinak használatához...

(#67629) mikesgabor: a gyári oprendszer mérete, RAMhasználata és lassúsága miatt. Nekem azért jó a Samsung, mert van rá Cyanogenmod, és az a célom. Azért veszem. Van támogatottsága.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.