Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54601) Dhampir válasza RiseOfEvil (#54563) üzenetére


Dhampir
félisten

Régebben az volt, amikor még a Dohány uccában lakoztak. Úgy látom, hogy már csak a webshopjuk maradt meg.

(#54602) kacsa04


kacsa04
csendes tag

Helló!

Ma voltam egy MedaMarkt-ban, és nagy erőkkel kerestem a Sony ZR-t, hogy megcsodálhassam élőben is.. De nemvolt :(
Valakinek van tippe, hogy mielőtt rászánom magam a vásárlásra hol tudnám megnézni, kézbevenni, kipróbálni a "kis" szépséget?
Nyomkodtam egy exus 4-est és 1 kézben igen kényelmetlenül nagynak éreztem...A Sony kisebb ugyan valamivel, de szeretném megcsodálni élőben, hogy mégis mennyire passzol bele a kezembe! :)
Valakinek ötlet?

(#54603) sarkanyolo2 válasza kacsa04 (#54602) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Valamelyik GSM-ben biztos van rá lehetőség. Ha pesti vagy, akkor a nagyobbak mindegyikénél szerintem.

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#54604) kacsa04 válasza sarkanyolo2 (#54603) üzenetére


kacsa04
csendes tag

Partneroban tervezem megvenni, míg le nem beszéltek róla.. de nagyjából jókat halottam róla. Viszont úgy tudom, hogy ott ilyenre nincs mód.. bár tőlük nem, csak ismerősömtől kérdeztem.

(#54605) pit stop válasza kacsa04 (#54602) üzenetére


pit stop
addikt

ZR hivatalosan tudtommal nincs Magyarországon - csak szürkeimporttal, így nagy hivatalos boltban biztos nem fogod megtalálni.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#54606) kacsa04 válasza pit stop (#54605) üzenetére


kacsa04
csendes tag

:W Igen ezt tudom, hogy hivatalosan nincs, csak úgy hittem, hogy ez a Sony márkaboltokra vonatkozik..
Bár amikor átnéztem 2X a készülékeket, majd megkérdeztem egy eladót igen nagy szemekkel nézett körbe, és hát persze fogalma sem volt róla, hogy mit is akarok :DD
Azért köszönöm a válaszokat :R . lehet, hogy először a sajátom lesz a kezemben :O

[ Szerkesztve ]

(#54607) pit stop válasza kacsa04 (#54606) üzenetére


pit stop
addikt

Onnantól kezdve, hogy a Sony Magyarország márkaboltba és forgalomba sem hozza be, a szervizelést se vállalja úgy 100%-ra, mint azokra a készülékekre amit forgalmaz. A nevesebb bolthálózat pedig nem fogja úgy forgalmazni, hogy a gyártó itthon 100%-ra nem szervizeli.
Acernél is ez volt korábban, minden megvolt hozzá, megvehetted szürkeimportba, de ők közölték, hogy Magyarországon mobilhoz nem fognak nyúlni, ennyi.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#54608) kacsa04 válasza pit stop (#54607) üzenetére


kacsa04
csendes tag

Akkor felejtős, hogy gyári garit kapjak.. :(((
A partnéro gsm-be te/ti mernétek vásárolni? Nagyon bizonytalan vagyok..És ha elromlik milesz velem/vele?

(#54609) cashback


cashback
őstag

Sziasztok.

Készüléket vásárolnék a közeljövőben használtan itt HA-n... keret 10-12ezer. iPhone 3G-ket nézegettem.
Esetleg van Android alternatíva ami nyújtaná azokat mint az iPhone ebben az árban?
Nem feltétlen érintőképernyős a befutó... klasszikus Blackberry-kel is szimpatizálok.

Netezgetés (főleg wifi, de mobil net is), fotózás (ha lehet jó minőségű legyen), zene hallgatás erősen (3,5mm mindenképp)... testreszabható környezet sem hátrány.
Játék annyira nem lényeg, de azért ha tud valamit futtatni akkor az jól jöhet az unalmasabb órákban.

Azt hiszem ennyi hirtelen.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#54610) marilllyo


marilllyo
veterán

Srácok! Olx.hu <- Ebben mi lehet a csapda, hogy ilyen olcsó? Vagy lehet, hogy egy 925-ös független 45E legyen irányárban?

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#54611) phanze válasza cashback (#54609) üzenetére


phanze
aktív tag

szerintem galaxy s

(#54612) phanze válasza marilllyo (#54610) üzenetére


phanze
aktív tag

troll on:nem tudom de már felhivtam a csávot és meg is veszem kőszi az őtletet ;]
troll off: szerintem nem csapda mert 80k ujjonnan. :)

[ Szerkesztve ]

(#54613) marilllyo válasza phanze (#54612) üzenetére


marilllyo
veterán

;] áldásom rátok. Vigyázz azért mert a hirdetésben van némi ellentmondás a garival kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#54614) phanze válasza marilllyo (#54613) üzenetére


phanze
aktív tag

meg kérdeztem hogy valodi e a telo ;)

(#54615) jeni válasza phanze (#54614) üzenetére


jeni
félisten

memória nem bővíthető csak 16GB abból csak 13GB a tied. (Nokia Lumia 925)

(#54616) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Milyen telefont ajánlotok az alábbi szempontok alapján?

- Árkategória: Max 100.000FT

- Használt vagy új: Mind1 garanciális legyen.

- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, egy szolgáltatónál? Esetleg használtan az aprón? Először aprón nézek szét aztán a másik kép opció játszik (attól függ melyik az olcsóbb) Előfizetéses nem játszik.

- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Best buy

- Mire használnád? (ez egy másik sarkalatos pontja a választásnak, hogy körülbelül miről van szó, azt alul lejjebb olvashatod)

- normál felhasználás, fényképezgetés, wapozgatás, videózás, zenehallgatás, filmnézés, fb

- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? csak android
- Milyen kialakítású telefont keresel? átlagos

Lehetőleg hosszú ideig bírja az akku, és nagy belső tárhely legyen benn. Egy S2-3-nál ne legyen nagyobb.
Egy megbízható kiforrott telefont keresek.

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#54617) w333 válasza Predator2 (#54616) üzenetére


w333
félisten

LG G2 választanám ... :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#54618) Predator2 válasza w333 (#54617) üzenetére


Predator2
addikt

Köszönöm a tippet, nem akarok pofátlan lenni, ennél kisebb mi jöhet szóba?
:R

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#54619) Keil Walker válasza Predator2 (#54618) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Sony Xperia Z1 Compact

(#54620) pit stop válasza kacsa04 (#54608) üzenetére


pit stop
addikt

Lehet azt mondják szervizelik itthon, de nem vagyok aktív a készülék topikjában. Ott kérdezz rá ha mindenképp ilyen készüléket szeretnél, hogy volt-e már valakinek garanciális gondja - azt megcsinálták-e. Valamint ők honnan vették, és vásárlás után volt-e tapasztalat a bolttal.
Én is egy időben szemeztem ezekkel a boltokkal, de végül sohasem vettem ezeknél a fajta boltoknál telefont (és nem is vennék ha lehet) - jobb a békesség, meg szerencsére mindig akadt jobb lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#54621) pataig válasza pengwin (#54600) üzenetére


pataig
tag

Az általad ajánlott fórumot olvastam, s elég jókat írnak róla!!
Viszont kíváncsi voltam mivel itt elfogulatlanok az emberek......
Az Alcatelnek nagyobb a kijelzője, az Lg-nek az akksija... elvileg mindkettő megkapja a 4.4-et....
Szóval a gyorsaság, megbízhatóság és az, hogy két évre melyik vállalható kevesebb nyűggel???

(#54622) norbert1998 válasza Predator2 (#54618) üzenetére


norbert1998
veterán

+1 z1c

(#54623) w333 válasza Predator2 (#54618) üzenetére


w333
félisten

Egyáltalán nem nagy : S3 > 136.6 / 70.6 / 8.6 G2 > 138.5 / 70.9 / 8.9 ! ;)

Szerintem az a 1.9 mm nem éreszhető ... :N

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#54624) Vartanus


Vartanus
őstag

Halihó!

Új telón agyalok:)

1. kérdésem az, hogy ha hosszabb távra tervezek(kb 2,max 3év) akkor érdemes-e még 1Gb RAM-mal szerelt telót venni?

Eddigi jelöltek Sony SP, LG F6, esetleg Samu G Express,Samu G S4 Mini-ismereteim szerint SP előnye HD kijelző milyensége,kamera és van MHL,viszont akadnak Launcher gondok, F6-nál csak qHD(bár az IPS) kevés gond,nincs MHL. Samu G Express kevés gond,MHL viszont lehet kevéske a 207PPI a kijezőn(bár egyes tulajok állítják,hogy a Super AMOLED Plus technológia miatt szebb a kijelző mint Sony SP-nél ami kissé hihetetlen),S4 Mini nincs MHL(nem értem miért),csak qHD kijelző,viszont 1,5Gb RAM..

Nos ezek közül melyik a legkiegyensúlyozottabb,ár/értékben legjobb, vagy ti mit ajánlotok?

vagy ha szerintetek megér annyit az időtállóság akkor valami csúcsabb 2Gb RAM-os teló.

Jól jönne,ha lenne MHL(vagy valami más amivel TV-re rakhatom a képeket,videót).
Számít a fotók minősége,játékok futattása,és esetleg hogy egy játék(vagy más progi) és az Opera Classic elfusson a telón,a nélkül,hogy bármelyiknek újra kéne tölteni vagy akadozna.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#54625) cashback válasza phanze (#54611) üzenetére


cashback
őstag

:R Köszönöm.

Utána járok.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#54626) pengwin válasza pataig (#54621) üzenetére


pengwin
addikt

Preferenciáid kérdése:
Optimus F6 : Idol 2 S
2*Cortex-A15 : 4*Cortex-A7 - erőben kb ugyanott vannak, egy mag az LG-ben jóval erősebb, az Alcának viszont több van
4,5" qHD : 5" HD : LG kompaktabb, Alcatelnek nagyobb kijelzője, döntsd el, zavar-e a +0,5", vagy pont az kell neked (játékhoz, böngetéshez jó jön, de lehet ettől lesz túl nagy a teló)
Akksiban az F6 jobb, ráadásul cserélhető az akksija.
Custom ROM-ok nem valószínű, hogy bármelyikre is lesznek.
Ár-érték arányban mindkettő nagyon jó, de kicsit mások. A különbségekről meg neked kell eldönteni, hogy melyik javára billentik a mérleget. Én az LG-t venném.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#54627) phanze válasza cashback (#54625) üzenetére


phanze
aktív tag

Szerintem elèggé jò képeket lö és mindegyik játék megy rajta (pl :modern combat 4)

(#54628) arni1


arni1
aktív tag

Sziasztok!

LG G2 készüléket szeretnék vásárolni(még a héten, születésnapra lenne) kizárólag gyári lg garanciával? Tudnátok ajánlani egy üzletet ahol így meg tudom vásárolni?

Előre is köszönöm!

(#54629) norbert1998 válasza Vartanus (#54624) üzenetére


norbert1998
veterán

a felsoroltakból az SP, már nincsnek gondok(tré múlt hét kedd, voda péntek, független ma 10 óra óta). tegnap nyomkodtam trébe , mellétettem az spt, és inkább elmentem sp tulajként sp-t nyomkodni a kiállítottak közül :DDD mert a z2 rebootolt

MHL van az sp-ben

ha viszont tudsz rá áldozni, akkor egy nexus 4 vagy optimus g (sima, első) jobban a kezedre játszana, mert erősebb a proci és több a ram, kijelző és videóchip tekintetében viszont ugyanaz.

Viszont, hogy játék plusz böngetés menjen, hát, még szifonon is necces. Droidon meg egyenesen kizárt, talán a z2 3 gigáján... viszont fb app, fb messenger app nagyban megnyitva és a böngészőben egy lap megnyitva megy sp-n, így menni fog n4-en és g-n is biztosan.
az s4 miniről: az a fél giga plusz ram annyi előnyt hoz, mint amennyi hátrányt a gyengébb proci és videochip

(#54630) Vartanus válasza norbert1998 (#54629) üzenetére


Vartanus
őstag

Most SGS Advance van,és sok esetben elég a 768Mb ram,de játékoknál érzem kissé hogy kevés lehet a ram és gyenge már a MALI 400MP1-es GPU.

az LG Optimus G nem tetszik,azért mert nekem fontos lenne a MicroSD slot.

Alca Idol 2 S topikban szidják,hogy még mindig rossz a kijelző illesztés(beszűrődik a világítás) ezen kívül az Idol S is sokaknál 2-3db után le lett cserélve más márkára...

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#54631) norbert1998 válasza Vartanus (#54630) üzenetére


norbert1998
veterán

akkor nexus 4 vagy xperia sp, ajánlom az n4-et, ha van rá elég pénzed

(#54632) Cartman023


Cartman023
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek melyik a jobb telefon : Huawei Ascend G6 , LG Optimus L9 II, vagy az Alcatel Idol 2 Mini S?
Hasonló árban tudnám megszerezni őket.

(#54633) baluka6 válasza norbert1998 (#54631) üzenetére


baluka6
aktív tag

Ha fontos a micro sd, akkor füst a nexus 4 :K

(#54634) Vartanus válasza norbert1998 (#54631) üzenetére


Vartanus
őstag

N4-en sincs MicroSD slot.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#54635) norbert1998 válasza Vartanus (#54634) üzenetére


norbert1998
veterán

Akkor sp

Cartman :utolsó kettő tok ugyanaz, személyes, saját preferenciád határozza meg, hogy melyiket válaszd. A g6-ot nem ismerem

[ Szerkesztve ]

(#54636) DANDE22 válasza Cartman023 (#54632) üzenetére


DANDE22
tag

Szerintem LG 9 II

(#54637) Vartanus válasza norbert1998 (#54635) üzenetére


Vartanus
őstag

Akkor az SP 1Gb RAM-ja nem lesz nagyon szűk keresztmetszet?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#54638) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

milyen telefont ajánlotok ami:
2 magos
min. 3 vagy több napot bír
ja és a 4" körüli kijelző se lenne rossz

az hogy nem támogatott vagy max gyári ICS van rajta az nem fontos lehet rá tenni főzött gulást :DD
árat direkt nem írtam

[ Szerkesztve ]

Szépnapot!

(#54639) w333 válasza Dexter-2000 (#54638) üzenetére


w333
félisten

Görögdinnye ! az több mint 2 magos, és hűtőben simán bírja a 3 napot :DDD

Viccen kívül, Android > Moto E de inkább Moto G, esetleg Wp. Lumia 525 ... :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#54640) pengwin válasza Dexter-2000 (#54638) üzenetére


pengwin
addikt

4" körül ilyen akkuidőt szerintem nem fogsz találni. Ha nem riaszt vissza a márka, akkor Lenovo S660, S860, P780, bár méretben nagyobbak. Ezekről nyugodtan érdeklődj Duliee fórumtársnál!
Amiket (#54639) w333 ír, azok közül a Lumia 525 egy napot se biztos, hogy kibír, ha használod; a Moto e-nél sok a kompromisszum (nincs vaku, előlapi kamera, a hátlapi fix fókuszos), viszont a Moto G lehet jó alternatíva, arra jó a custom ROM ellátottság is.
Ha nem akadály a WP és fontos a jó üzemidő, akkor a Lumia 625-öt dobnám még be.

Ha meg tényleg ragaszkodsz a 4"-hoz és ahhoz, hogy elálljon 3 napig, akkor valóban a bébigörögdinnye lesz az egyetlen alternatívád. ;]

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#54641) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

köszönöm

havernak van desire X telója ahol a 3 nap az átlag és bírt már ki neki 5 napot is... :Y

WP al semmi bajom nincsen szeretem az új dolgokat viszont azt már unom hogy amikor hazajövök mindig etetem az iphone 5s-t :U

Szépnapot!

(#54642) pengwin válasza Dexter-2000 (#54641) üzenetére


pengwin
addikt

Haverod akkor biztos nem használja ki az okostelefont. desire X 45nm-es kétmagos Cortex-A5, 1650mAh órás akksival. A 28nm-es Cortex-A7-es magok szerintem kevesebbet fogyasztanak.
A kijelző a fő energiazabáló, ezért lehet előny az AMOLED, az fogyaszt a legkevesebbet.
Nézz körül Mugen Power háza táján, jó minőségű utángyártott akksijaik vannak, gyárinál kicsivel nagyobb kapacitással, vagy kétszer-háromszor akkorával és egy spéci hátlappal.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#54643) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Sziasztok! Olyan telót keresek kb. 40-60 ezer forint között, aminek minimum 4.5"-es IPS kijelzője, minimum 2 magos procija van, nem rossz a kamerája, jó a telefonálás hangereje és minősége, normális az anyagminősége, ha lehet, akkor 4G-s, és kapható függetlenül. Előre is köszi!

(#54644) domos válasza Mr.Silkó (#54643) üzenetére


domos
senior tag

Nokia Lumia 630? 4G nincs benne, de a tobbi stimmel nagyjabol.

Vagy droid fronton Moto G, de azt csak kulfoldrol.

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#54645) eddie17 válasza Mr.Silkó (#54643) üzenetére


eddie17
addikt

Erre az LG F6 tökéletes.
Talán még függetlenül is kapható. :)

[ Szerkesztve ]

(#54646) Mr.Silkó válasza domos (#54644) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

A 630 nem rossz, nekem is eszembe jutott a Lumia 625, de elsősorban android lenne a nyerő a megvett progik miatt. Külföldről nem szeretnék rendelni.

(#54647) minek?:S válasza Mr.Silkó (#54643) üzenetére


minek?:S
őstag

+1 F6

Üdv.:M.

(#54648) Mr.Silkó válasza eddie17 (#54645) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ő már megfontolandó versenyző. Csak az lenne a kérdésem, hogy milyen a beszédmikrofon hangereje és minősége? Mert rövid ideig volt G2-m, és annak nagyon gyatra volt..

(#54649) eddie17 válasza Mr.Silkó (#54648) üzenetére


eddie17
addikt

Tökéletesen hallom a másik felet és ők is jól hallanak engem. 3G-4G hálózaton a HD hang még dob rajta egyet.
Plusz a videó felvételnél is jó minőségű a hang.

[ Szerkesztve ]

(#54650) Mr.Silkó válasza eddie17 (#54649) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Az jó hír. Gondolkozom rajta, de mindenképpen több készülékből szeretnék választani, szóval várom a további ötleteket is!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.