Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34301) kushwavez válasza kerobi (#34299) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Terminal-ba "reboot" rosszul olvastam, tlac-e a jo
de egyebkent egyszerubb manualisan rarakni a zip-bol:  [link] azon belul CloverV2-5113.zip
Mountold az USB efi-jet, majd hozz letre egy EFI mappat (ha nincs) es rakd bele a BOOT, Clover mappat. 
Terminal-bol EFI mountolas:
sudo mkdir /Volumes/EFI
sudo mount -t msdos /dev/disk0s1 /Volumes/EFI (ahol disk0s1 a Te EFI meghajtod, diskutil list-el meg tudod keresni a tied)
ha Recovery-bol csinalod akkor nem kell sudo ele

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34302) Smiley


Smiley
őstag

Hali,
Csinaltatok mar os upgrade-et? HS van a mediastorage-on, es kellene nekem a brew miatt ujabb OS. Ujratelepiteni baromira nincs hangulatom, lenyegeben semmi extra nincs rajta csak 10 disk... tehat nem erdekel ha nem megy gf210 a hang alapbol ki van kapcsolva rajta, sot monitor sincs rakotve. Meg lehet ezt csinalni futo OS alol vagy mindenkepp ujra kellene huznom?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#34303) kushwavez válasza Smiley (#34302) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Én mindkét gépemet High Sierra óta App Store-ból frissítettem Catalina-ig, szóval megoldható. Frissíteni kell előtte a kext-eket, Clover-t és elméletileg nincs probléma vele.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34304) kerobi


kerobi
senior tag

Koszi nektek. A tlac verzija bejött. Már meg is csináltam a boot usb-t innen onnan osszeollozva plist.confot. El is indult a telepito, de még nem telepitettem fel es leallitottam. A leallitasnal a cpu cooler felporgott mint állat, de leállt a masina. Szerintem gond nélkül fel fog telepulni, de előtte pár kerdes. A particionalasnal eleg egy journal extended particio a windows melle? Ha feltelepult rá a mac. Ugyanugy clover installal a mac particiora telepitsem a clovert ugyanazokkal a parameterekkel, mint az usb-re? A cpu frekit blankon hagytam.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#34305) Smiley válasza kushwavez (#34303) üzenetére


Smiley
őstag

Ez jo hir, akkor befrissitem a clover-t meg a tobbi vackot aztan rakuldom... lehet egy monitort azert erdemes lenne radobni. ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#34306) kerobi


kerobi
senior tag

A telepitovel megpobaltam particionalni a windowsos SSD-t es szepen eltunt rola a windows.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#34307) kushwavez válasza kerobi (#34306) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Hogy csináltad a partícionálást?
Írtam erről egy blog-ot: https://logout.hu/bejegyzes/viktor001/windows_macos_catalina_dual-boot_egy_meghajton_hac.html

Meglévő Windows mellé egy kicsit komplikáltabb, itt Windows-on belül kell zsugorítani a Windows partíciót, hogy legyen hely a macOS-nek és létre kell hozni egy külön partíciót neki, és (elméletben) át kell méretezni az EFI partíciót 200 MB-re, anélkül a macOS nem fogja tudni leformázni a saját partícióját.
-> Erről is ugyanúgy fogok írni ebben a blog-ban, de nincs külön SSD-m amivel tesztelgetni tudnám (meg már HDD sem). Már találtam rá módszert de eddig csak 2x sikerült kipróbálnom, elég macerás és többször le kellene tesztelnem mielőtt írok róla.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34308) Smiley válasza kushwavez (#34303) üzenetére


Smiley
őstag

Simán ment... este rányomtam aztán mentem aludni, reggelre catalina lett. :D Feltoltam utána a Legacy-Video-patch-et és megy a GF210 is. Köszi a tippet, ezzel megspóroltál nekem egy fél napot.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#34309) kushwavez válasza Smiley (#34308) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

király! :C

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34310) Smiley válasza kushwavez (#34309) üzenetére


Smiley
őstag

Amugy lusta voltam monitort kotni ra... en azert orulok hogy eljutottunk idaig. :)
A legacy video patch is csak a screensharing miatt kellett, mert nagyon ritkan de azert neha kell a gui is es vesa-ban az nagyon laggol.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#34311) RaZroX


RaZroX
addikt

Hali!

Na végül így kis szünet után megszületett a döntés, vettem egy i5 3570-et + egy GT740 1GB vga-t (redditen olvastam h ez jó lesz hacklihoz). Gyorsan még újítottam egy 16GB-os pendriveot is, úgyhogy ma megpróbálkozom egy telepítéssel.
Jól tudom, hogy ezen még megy a Catalina és a 2.gen ami már csak High Sierráig támogatott ?

This is the way

(#34312) Máté94 válasza RaZroX (#34311) üzenetére


Máté94
addikt

Ha GK 106, akkor már dobhatod is ki.

(#34313) kushwavez válasza RaZroX (#34311) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

a GT 740 az támogatott Catalinan igen, és mindegyik gen-ből van támogatott, de persze nem mind (GK 104, 107, 110, 208 támogatott, 106 nem).

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34314) kushwavez válasza kushwavez (#34313) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

megj.: GPU-Z-ből meg lehet nézni, hogy milyen core-ja van:

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34315) RaZroX válasza kushwavez (#34314) üzenetére


RaZroX
addikt

GK107 :K

This is the way

(#34316) RaZroX válasza kushwavez (#34314) üzenetére


RaZroX
addikt

Most tartok ennél pontnál, de hát ehhez w10 kell..
Csak, hogy jó nyomon járok e..
-GibMacOS leszedte a Catalinat
-powershellből letöltöttem ezt: macOSUpdCombo10.15.4Auto.RecoveryHDUpdate.pkg

Ez után a MakeInstall parancs fog bootolható telepítőt csinálni a pendrive-ra ami tartalmazza a Clover-t is ?

This is the way

(#34317) RaZroX


RaZroX
addikt

Na itt nyomok egy entert és nem történik semmi csak eltűnik az elérési út. :F

This is the way

(#34318) kushwavez válasza RaZroX (#34317) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Az idézőjeleket vedd ki, úgy jó lesz

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34319) kerobi


kerobi
senior tag

Jó reggelt! Ha van egy működo rendszered, akkor hogy tudom a particiokat vagy akár a lemezt le ghostolni? Melyik programot érdemes használni?

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#34320) kushwavez válasza kerobi (#34319) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Mac alól Carbon Copy Cloner, Windows-on AOMEI Backupper

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34321) kerobi válasza kushwavez (#34320) üzenetére


kerobi
senior tag

Az létezik, hogy Mac alol le tudja magát backupolni? Ez a carbon be tud bootolni és visszatenni?

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#34322) kushwavez válasza kerobi (#34321) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

ha jol tudom tud bootable backupot létrehozni.
lényegében az egész meghajtóról EFI-vel mindennel együtt backupot csinál

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34323) kerobi


kerobi
senior tag

Nekem felment a catalina. Szép, színes, szagos. blutoothom nem mukodik, és érdemesebb ujrainditani a gépet, ha le akarom állitani. A leállitás sok idő és nem is kapcsolja ki a gépet, hanem ujrainditja. Kb 1 perc kell neki. Valahol olvastam, hogy a DSDt mmel lehet a probléma. Annak idején ,mikor opencoreral probálkoztam generáltam 4 asm... vagy milyen.... kiterjesztésu fájlt. Azok még megvannak, használhatom a clovernél? A videokártyám uhd 630 ami néha gondol egyet és elkezd szakadozni.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#34324) BeZol válasza kerobi (#34323) üzenetére


BeZol
őstag

Írtuk, hogy bluetooth és wifi nem fog működni, csak ha veszel külön bővítőkártyát hozzá ami nem intel.
Leállítási probléma nálam nincs, azt passzolom.
Nálam az uhd 630 windows-ban néha gondolt egyet és eldobta a képet majd újra betöltött. Youtube és társai esetén is x idő után beállt a kép, a hang még ment, 2-3 másodperc múlva eldobta a képet és vagy frissíthettem be az oldalt újra, vagy indíthattam újra a chrome-ot.
Ehhez képest mac alatt semmi ilyesmi nem történt, annyi h érezni h lassúcska, majdnem mintha winyóról menne a gép, az igpu fogja meg az oldalak betöltési sebességét. Mióta beraktam az rx 5700xt-t, pöccre csinál mindent. Nem gondoltam volna, hogy netezéssel kapcsolatosan ennyire limitálhat egy igpu, és mégis, minden oldal betöltése extra 1-3másodperc (ergo ugyanolyan gyors, mint a 2014 mid macbook pro 13", ami szintén igpu-t használ).
Ha zavar az ilyesmi, akkor egy használt RX 580-assal ezt is tudod orvosolni (de ahhoz nem tudok segíteni configolással), azt meg még nem néztem meg, hogy egy olcsóbb RX 5500-5600-as széria megy-e (gondolom igen), hasonlóan nem vágom, hogy RX 560-570 vagy régebbi RX 460-470-480 mennyire mükszik, bár menniük kéne.

(#34325) kushwavez válasza kerobi (#34323) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

használhatod. Illetve Cloverban van egy olyan opció, hogy FixShutdown, próbáld meg, hogy úgy leáll-e.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34326) kerobi válasza BeZol (#34324) üzenetére


kerobi
senior tag

Azt nem irtam, hogy a wifi nem működik :). Én is pont rx 5700xt-t akarok venni, mégpedig ezt a fajtát. Ez még befér a metis-embe.
viktor001: ki van pipálva, nem az a baja

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#34327) BeZol válasza kerobi (#34326) üzenetére


BeZol
őstag

Van az rx szériához topic is: [link]
Én a magam részéről vettem egy bloweres referencia kártyát használtan 110re lealkudva még 2,5 év garival. Simán jó, ha meg hangosnak ítélnéd (sztem rendben van), akkor alul lehet feszelni és órajeleket is lejjebb lehet vinni, legalábbis windowsban, mac alatt passz :DDD
Ha veszel egy ilyet, akkor megint módosítgatni kell az EFI mappát, mert azt hiszem sem a lilu, sem a whatevergreen nem kell, és a boot argumentseknél más beállítás kell. Ide felraktam nálam hogy van az EFI mappa. Ebből már ki tudod olvasni milyen kextek és boot argumentek és társai vannak pontosan ;) (ez csak 1 óra pepecselés volt az iGPU-s változat után :DDD )

(#34328) kerobi válasza BeZol (#34327) üzenetére


kerobi
senior tag

Köszönöm, letöltöttem. Egyelőre ezt a leallitas dolgot kellene orvosolnom, mert ha nem sikerül, megy vissza a win. Mojave nem tamogatja ezt a gput ugye?

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#34329) BeZol válasza kerobi (#34328) üzenetére


BeZol
őstag

Sztem csak a Catalina támogatja, de ott sem az első ami megjelent, hanem talán október-novemberi verzió óta működik. Ha RX 580-ast veszel (1/3 erős talán), az biztos megy Mojave-n, ill. még vehetsz Vega 64-et is, annak is mennie kéne.

(#34330) tlac válasza BeZol (#34327) üzenetére


tlac
Topikgazda

Én a magam részéről vettem egy bloweres referencia kártyát használtan 110re lealkudva még 2,5 év garival. Simán jó, ha meg hangosnak ítélnéd (sztem rendben van), akkor alul lehet feszelni és órajeleket is lejjebb lehet vinni, legalábbis windowsban, mac alatt passz

hőmérséklettel van ezeknél gond, én is vettem egy ref 5700 xt-t
110 fogig elmegy, aztán throttling-ol

win alatt lehet bios-t moddolni is ezeknél egészen egyszerűen, aztán az oprendszer független lesz

[ Szerkesztve ]

(#34331) BeZol válasza tlac (#34330) üzenetére


BeZol
őstag

Igen, sok Hz-es monitoroknál nagyobb a hotspot hőmérséklet.
Amd szerint 110ig oké, nálam 104en ment plug and play.
Magam részéről windowsban alulfeszeltem és optimalizáltam, így 2-3%-kal erősebb lett közben -5-10fok hőmérséklet... Mac alatt nem néztem mit művelget, pedig ezen wowozgattam elmúlt 2 hétben :DDD
Tuningoltam én is, úgy throttlingolt 110nél valóban. (benchmarkot néztem csak)
Majd ezt a bios-os dolgot egyszer talán meglesem, mert ha throttlingolt is, mac alatt nem tűnt fel, semmi beakadás nem történt egyszer sem.
Egy használt lealkudott garanciás kártya megéri a próbát (még ha nem is ref kártya). Ha nem jön be, 0 bukóval el lehet passzolni. Persze boltból is játszik a 14nap elállás, csak úgy több zseton. 1 évesen egyforma ára lesz mindkettőnek és az újdonsága varázsa "felárnak" tavaly nyáron volt csak értelme :) De ez csak az én véleményem/hozzáállásom, a többség általában nem így gondolkozik.

(#34332) kerobi


kerobi
senior tag

Azt hittem a blower kárták jobb hatásfokúak. Az open cooler kártya is felmehet 110 fokra? Mert az már brutális. Én nem szeretném, ha a kártyám 90 foknál melegebb lenne. Bányászni nem akarok vele.

A catalinám kezesbárány lett, le vagyok nyugozve. Mukodik az alvás, restart, shutdown. koszik a sok segitséget! :R Az általam legenerált aml. fájlokat átmásoltam az opencore-ból.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#34333) BeZol válasza kerobi (#34332) üzenetére


BeZol
őstag

Volt, akinek msi gaming x verzió ment 110 fokra, holott annak nem kéne (legjobb hűtésű verzió), az gyárilag hibás darab lehetett, mert másnál nem volt ilyen, ugyanakkor nagyon sokan 60Hz-es monitoron nyomják, és azoknak 15-20 fokkal hűvösebb a hot spot vagy junction vagy mi a neve. Egyébként itt meghallgathatod, mi a helyzet pontosan.
Hát igen, ha ref kártyához képest minimálisan drágább egy rendes hűtésű, akkor azt érdemesebb venni, de 1.2V helyett 1.1V-ra levéve nálam nem throttlingolt. A legjobb chippel rendelkező kártyák 1.125-1.15V-on tudnak 2050-2100-as turbó órajeleket tartani. A ref kártya erre nem képes tartósan (1950-2000 közötti sáv után kezdődik a throttling), de ahogy nézem nem is a ref kártyák a legolcsóbban most :DDD , szóval úgyse venne senki ref kártyát így.
Ha AMD szerint 110ig oké, és erre garancia is van, akkor részemről rendben, még ha "csúnya" is egy ilyen érték. Garancia lejárta előtt fél évvel meg eladom.

(#34334) kushwavez válasza BeZol (#34333) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

jah így igaz. Nekem az ASUS Dual-EVO RX 5700 eléggé meleg volt, 86 fokra is felkúszott 100% használat közben, a gyári ventibeállításokkal egyáltalán nem hűtötte vissza. egy kis fancurve tweakeléssel viszont letolta szépen 75-78 fokra és még csak nem is hangos. Bár az AMD karik alapból melegebbek, elég rémisztőnek tűnik a 80 fok, de nincs vele gondja a kártyának. 90-100 foknál kell aggódni a throttling miatt.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34335) RaZroX


RaZroX
addikt

Egy adat tárolós vinyót amin pl. 50GB-os filmek vannak, mire érdemes formázni, hogy MacOS és Windows is hozzá férjen ?

This is the way

(#34336) blokad válasza RaZroX (#34335) üzenetére


blokad
senior tag

exfat

(#34337) Tomi_78


Tomi_78
tag

Sziasztok!
Nem tudom, jó helyre írom-e ezt a hozzászólásomat, de olyan gondunk van, hogy adott egy merevlemez, amire feltehetőleg valamilyen macintoshos formázás után kerültek adatok. Az volna a kérdés, hogy Windows 10 alatt hogyan lehetne hozzáférni ezekhez? Van valami Mac-emulátor Windows alá, amely segítségével kinyerhetők lennének ezek?

(#34338) kushwavez válasza Tomi_78 (#34337) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Ha APFS akkor Paragon APFS, UFS Explorer, MacDrive Apfs. Ha HFS akkor HFSExplorer, UFS Explorer, Paragon HFS+

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34339) RaZroX


RaZroX
addikt

10k alatt létezik "Mac kiosztású" magyar bill ?

This is the way

(#34340) aszti75 válasza RaZroX (#34339) üzenetére


aszti75
senior tag

Itt esetleg?

(#34341) Lincoln76


Lincoln76
aktív tag

Sziasztok!
5600xt kártyát. hogy tudnám működésre bírni?
Ezt úgy kérdezem, hogy egyelőre tök hülye vagyok az egészhez, nyilván mindenki így kezdte valamikor. Szóval a rendszer (mojave) fent van, lényegében minden működik, csodálkoztam is, csak a grafikára 7MB ír.
4790k
16 gb ram
maximus hero VII
5600xt

Előre is köszönöm, ha bárki segít. :R

(#34342) kushwavez válasza Lincoln76 (#34341) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

az 5600 XT csak a Catalina 10.15.1-es verziótól működik.
Elméletileg OOB, de ha mégsem akkor a Lilu + Whatevergreen kext agdpmod=pikera bootflag biztos segít rajta.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34343) Lincoln76 válasza kushwavez (#34342) üzenetére


Lincoln76
aktív tag

Köszönöm.
Tehát mindenképp catalina kellene ehhez a kártyához, mojave-n nem lehet működésre bírni?
Azért a mojave-t raktam fel, mert a catalina megáll, kifagy, a mojave meg felmegy.
Próbálok csinálni erről egy képet majd.
Mint írtam, teljesen láma vagyok még ehhez. Amiket írtál, azoknak is utána kellett olvasnom, mert számomra kínai.
:R

(#34344) Lincoln76 válasza kushwavez (#34342) üzenetére


Lincoln76
aktív tag

Itt vannak a képek, az elsőnél kb 30-sec gondolkozik, utána tovább lép, ott 1 percig végül megkapom a harmadikat. Mojave-n meg ilyen nincs. Mi itt a gond?

(#34345) Smiley válasza Lincoln76 (#34344) üzenetére


Smiley
őstag

Hozzaadtad az SSDT-EC.aml az ACPI reszhez?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#34346) kushwavez válasza Lincoln76 (#34344) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

hiányoznak az EC rename patch-ek (config.plist/ACPI/DSDT/Patches):
Hexadecimális formátumban
Comment: change EC0 to EC (asztali gépeken ez a leggyakoribb)
Find: 4543305f
Replace: 45435f5f

Ha az előző nem működik, alábbi kettő közül valamelyik lehet még:
Comment: change H_EC to EC
Find: 485f4543
Replace: 45435f5f

Comment: change ECDV to EC
Find: 45434456
Replace: 45435f5f

Ha simán valami texteditorral nyitod meg a config.plist-et így néz ki a dolog (a Find & Replace base64 formátumú, tehát HEX to base64 (online) converterrel át kell alakítani a hexadecimálisról), de lehet Clover Configurator-ral, Xcode-al is:
<dict>
     <key>Comment</key>
     <string>change EC0 to EC</string>
     <key>Disabled</key>
     <false/>
     <key>Find</key>
     <data>RUMwXw==</data>
     <key>Replace</key>
     <data>RUNfXw==</data>
</dict>

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34347) Lincoln76 válasza kushwavez (#34346) üzenetére


Lincoln76
aktív tag

(#34345) Smiley
Srácok, köszönöm a segítséget, de most akkor harmadszor leírom, hogy totál kezdő vagyok, ami nektek azonnal megvan, mit hova hogyan, én egyszerűen nem értem...még.
Ha lehetne kérni, igazán hálás lennék, ha egy kicsit szájbarágósabban leírni, mit hol kell megnyitni?

Előre is köszi. :R

(#34348) kerobi válasza Lincoln76 (#34347) üzenetére


kerobi
senior tag

A biosban megcsináltad a szükséges beállításokat?

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#34349) kushwavez válasza Lincoln76 (#34347) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Ezt a Rename patchet a config.plist-edbe kell tenni, enélkül nem fog elindulni a Catalina.
Clover Configurator-ral is bele lehet tenni az alábbi képen látható módon (+ gombbal sarokban hozzáadja az üres mezőt, 2x rákattintva szerkeszthető)

Vagy lehet egyszerű kodszerkesztovel (pl. TextMate, Notepad++) is hozzáadni az "ACPI/DSDT/Patches" szekcióba, ebben az esetben a képen lathato módon kell kinéznie. A Find, Replace az base64 formátumban van, tehát a fentebb leirt Patchek-et HEX-rol base64-re kell alakítani (online konverter 1 clickel megcsinálja) majd betenni őket a <data> </data> tag-ek köze.

Miután megvan, működnie kellene.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34350) Smiley válasza Lincoln76 (#34347) üzenetére


Smiley
őstag

Elso korben ezt a file-t rakd be az EFI/CLOVER/ACPI/patched/ mappaba.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.