Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) ΞΔGLΞ válasza rKrisi (#25000) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

És mennyire hangos a gyári venti, mert azt hallottam, hogy a 110i-nél rögtön lehet cserélni ventiket, ha azt akarod, hogy csendben is legyen. Nekem van kraken 60 az egyik konfigomon és nem olyan rég egy CM nepton 280L raktam a gépbe, mind kettő dög hangos volt, de a Cryorig léghűtést röhögve elverte ezeket.

Ráadásul tök kussban van.

[ Szerkesztve ]

(#25002) ΞΔGLΞ válasza xedos (#24998) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az ok, de az i5 3570K (gondolom erről van szó), nem éppen olyan "forrófejű", mint egy Haswell, nem? :)
Bár nem ismerem ezt a cpu-t, de a 2600K procim egy "jégcsap" volt alapból is...

(#25003) Gabesz26


Gabesz26
senior tag

Épp az asztali/netezős gépem újragondolása közben vagyok, és szeretném, ha a Win mellett OSX-et is tudnék majd futtatni rajta. Ez a konfig megfelelő/kompatibilis lenne OSX-hez?

Gigabyte GA-B85N Phoenix lap
Intel i3 4130T cpu
8 GB 1600 MHz, CL9 RAM

Köszi előre is a segítséget :R

(lehet egyszerű a kérdés, de még csak most lépnék be ebbe a világba, így az OSX-el kapcsolatos ismereteim is ennek megfelelőek :DDD)

(#25004) Tikakukac válasza ΞΔGLΞ (#25002) üzenetére


Tikakukac
titán

4670k 4.3GHz -ig húzva egy úgy 20-25 kiló vízhűtéssel és cudar blokkal letezstelhetetléen maximális stabilitásra mert elfogy 100 foknál.

Sima használattal ilyen 60-65 fok a teteje. Van azért itt hőfok ha hajtod, nem sokan tartanak nálam nagyobb vizet 1 procira.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25005) ΞΔGLΞ válasza Tikakukac (#25004) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Hát gondolom, de mint írtam nekem van egy 4790K rendszerem is, ami jelenleg 4.6ghz-en fut.

és kb ez a véleményem a kompaktokról... [link] ;)

(#25006) Tikakukac válasza ΞΔGLΞ (#25005) üzenetére


Tikakukac
titán

Procifüggő, ez is elmegy 4.8-on is, de bizony az AVX linx kiüti a 100 fokot és ki is dob a gép. Minden más rendben van. Erre mondjuk, hogy mi a stabil, egyéni fogalom :B

A kompaktok remek dolgok, biztosan, de engem a nagyobb dolgok érdekelnek. 4 liter vizem van kb. 1 10 kilós radi telivörösrézből, egy rendes tripla radi és teljes HF csatikészletes csövezés, blokknak pedig egy kipolírozott 2-3 éves csúcsblokk. Hozhatod a levegődet, ha ezt a procit legalább ennyire le tudod hűteni, tied életem összes tisztelete :B És a gép hacsak nem stress teszt megy passzívon van, havi 1-szer van beindítva a ventiköteg rajta. Na ezt meg nem csinálod semmilyen létező levegővel, soha.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25007) szuszinho


szuszinho
őstag

Felhúztam a procimat, azóta csak a win bootol, osx nem. Ötlet, hogy mi lehet a gond?

(#25008) tlac válasza szuszinho (#25007) üzenetére


tlac
Topikgazda

húzd vissza

(#25009) ΞΔGLΞ válasza szuszinho (#25007) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Hát jah, Tlac-nak igaza van :), mert nagy valószínűséggel az OSX már boot-nál úgy dolgozik, hogyha nincs összhangban a memória és a cpu, ezért inkább el sem indul. A win ezek szerint kevesebbel is beéri.

De egy tesztnél, az is összecsuklana biztosan...

Tikakukac

Mivel elég komoly a hűtésed, én csak egy dolgot látok, amivel ez alá tudsz menni, az pedig a delid. Akár 30 fokot is hozhat, de 15-20 eddig mindenkinél volt. mármint mínuszban.

(#25010) Tikakukac válasza ΞΔGLΞ (#25009) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem azért vettem 3 év garival mindent, hogy emiatt bukjam. Ha kevés a 4x4.3GHz akkor nem váltom meg 1-200MHz-el a világot, ez így patent. Fullnéma, nyáron vízhő teteje 3-4 fokos delta max, ennél többet nem is akartam. :N

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25011) ΞΔGLΞ válasza Tikakukac (#25010) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A másik topikban írták, hogy CinkElek kifejlesztett egy új eljárást. Valami olyan oldószert, ami csak a pasztát teszi folyékonnyá, (a többi részt nem "bántja" nyák meg ilyenek), illetve felhígítja, ezért már semmi szükség nincs a veszélyes "szikével" körbevágom akcióra. Ahol akár "halál" is lehet a vége a cpu-nak. Tehát simán leszedi a kupakot, letisztítja magot, felmegy rá a minőségi CLU és eredeti intel pasztával visszaragasztja.

Az életbe nem mondja meg senki, egy esetleges gariztatásnál, hogy nem vállalják, mert ez szét volt szedve.
Ha itt lakna a közelemben, én már megcsináltattam volna vele.

[ Szerkesztve ]

(#25012) Tikakukac válasza ΞΔGLΞ (#25011) üzenetére


Tikakukac
titán

Bármikor leszedném én azt a kupakot, nincs ezzel gond. Vissza is rakom. De most azért, hogy úristen nyerjek 5% kraftot nem érdekel. Így is i3-at akartam venni csak túl jó árban volt 4670k és befektettem. Egy passzív táp sokkal többet érne, csak ugye az nem úgy megy.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25013) rKrisi válasza ΞΔGLΞ (#25001) üzenetére


rKrisi
csendes tag

A gyári boxos ventihez képest tuti halkabb. Én meg vagyok elégedve ezzel a gyári Corsair ventivel is, ezen kívül egy MSI R9 270X HAWK van a házba, és aludni lehet mellette olyan "hangos"

(#25014) Regiee


Regiee
aktív tag

Sziasztok!
Asus F5RL laptopra megoldható valahogy egy Mac rendszer feltelepítése?
Illustrator, photosop, indesign, böngészés és zenehallgatás lenne a cél.
Köszönöm. :)

Iphone 5s IOS 8.3 | OSX 10.10.3

(#25015) xedos


xedos
addikt

Lejebb írt configomra az unibeastel pendrivera rakott Yosemite simán felment. Csak a hangkártyát és a Camelont raktam fal... FURCSÁN néz ki!!!!!!

(#25016) tlac válasza xedos (#25015) üzenetére


tlac
Topikgazda

jah, a divatos flat design...

(#25017) ThuG4LifE válasza tlac (#25016) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Kinek mi ... szerintem sokkal jobb az előzőeknél, sőt, még lenne bőven mit "flatesíteni". :B

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#25018) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Egy Samsung N300 E5Z notira melyik bootloader-el tudom feltenni az OS X Mavericks-et? A lapos bővítve lett i7-re 500-as HDD Nvidia 520MX 1GB VGA, 2x 4GB DDR3 ram.

Majdnem megegyezik az idei Macbook Air-el.

Smoke some weed nigga!

(#25019) Pety99 válasza #51177472 (#24993) üzenetére


Pety99
csendes tag

Letöltöd a VoodooHDA2.8.6 pkg-t. Feltelepíted majd újraindítás . Clover-ben be kell írni a : kext-dev-mode=1 argumentumot. A rendszerbeállításokban kiválasztod a VoodooHDA-t majd az 1 Digital.. lehetőségnél kiválasztod az Apple.... HDEF@1B végű sort. Sistergés kikapcsolása , nullára kell állítani az Input Gain-t .

[ Szerkesztve ]

(#25020) Wiz Khalifa válasza Wiz Khalifa (#25018) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Bocsi! A VGA-n kívül ezzel egyezik meg 1-1-be. A VGA az meg a 2011-es Macbook Air-ben lévővel egyezik meg!

És Samsung NP300 E5Z a típusa. A P-t kifelejtettem.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#25021) szuszinho válasza ΞΔGLΞ (#25009) üzenetére


szuszinho
őstag

Csináltam egy bios resetet, mert már sehogy sem akart indulni az osx. Aztán megint felhúztam a procit, most jó.

(#25022) -KP-


-KP-
addikt

Üdv!

Jövő héten vennék egy ssd-t. gondoltam hogy ha már - akkor alapon egybekötném egy mac os installal is. a kérdés az lenne, körülbelül mekkora méretű partíciót kapjon a rendszer?

ha több oprendszer van a gépen, melyiket érdemes először feltenni? a windows-t vagy a mac-et?

(#25023) #51177472 válasza Pety99 (#25019) üzenetére


#51177472
törölt tag

Koszonom, ha otthon leszek kiprobalom.

(#25024) Slukkica válasza xedos (#25015) üzenetére


Slukkica
őstag

Szerintem nagyon szép :D
Épp ma délután telepítettem, illetve még most is teszem fel a cuccokat.
Samsung R580-as notebook-on fut a Hackintosh.

Fekete panellal:

Alapértelmezett panellal:

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#25025) csabi94


csabi94
őstag

Sziasztok!
Újból nekiállok "Macesíteni", ha már van egy MacBook-om, úgy döntöttem, hogy építek egy asztalit, amire megpróbálom a Yosemite-t feltenni. Alkatrészekkel kapcsolatban lenne kérdésem, mert az érdekelne, hogy mivel járnék jobban. Ezek vannak készleten:

Proci:
-Core2Duo E6400
-Quad Q8200 ha jól tudom

Alaplap:
-Gigabyte EP41-UD3L
-Asus P5B Deluxe

Videókártya:
-Geforce 9500 Gt (XFX)
-Geforce GTX 285 (XFX)

Táp:
-Codegen 400W
-Corsair 650W (kb.)
(ennek az eldöntése nyilván a videókártyától függ)

Ramból sajnos csak 2-3 gb-ot tudok egyszerre működésre bírni mindkét alaplappal, egyszer ment együtt 4 gb, de az úgy, hogy abból 2 db 667Mhz-es volt, ezért mind a 4 annyin ment.
Mivel érdemes próbálkozni? Mindenből az erősebb? :)
Amúgy csak netezésre, filmezésre, programozásra fogom használni, és virtuális windows-t is fogok rajta futtatni. Melyik OSX verziót ajánlanátok? Mivel az Air-en már Yosemite van, és meg vagyok vele elégedve, ennek örülnék a legjobban, de egy Mavericks is jó lenne. :)

[ Szerkesztve ]

(#25026) Tikakukac válasza csabi94 (#25025) üzenetére


Tikakukac
titán

Lapnak nézz utána melyik egyszerűbb, táppal kapcoslatban tudom javasolni, hogy a Codegent rekordsebességgel el kell felejteni. Drága a komplett gépcsere a fos táp miatt.

Nálam is üzemelt 4 évig. Utána kifizettem egy majdnem teljes konfigot. Felejtsd el. Nem hiába vakerolunk a szutyok tápokról.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25027) csabi94 válasza Tikakukac (#25026) üzenetére


csabi94
őstag

Igen, tudok róla, hogy nem jók, de itthon 5 éve üzemel. :)
Proci, vga? :)
Illetve rendszerrel kapcsolatban mit tudsz mondani? Annak idején még a 10.6-tal próbálkoztam, most meg felmentem tonymacx-re, és döbbenten láttam, hogy a nemrég megjelent Yosemite-ről van szó. Ez most már ennyivel egyszerűbb?

[ Szerkesztve ]

(#25028) tlac válasza csabi94 (#25025) üzenetére


tlac
Topikgazda

Q8200, Gigabyte
videokártya mindegy, amelyik szimpatikusabb vagy amelyikkel kevesebb a probléma
Codegent semmihez nem választanék

ramból 4 gigát szedj össze, nem baj ha lassabban mennek

(#25029) Wiz Khalifa válasza tlac (#25028) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

És nekem tudsz segíteni? Mert senkitől nem kaptam egy deka választ sem... :(

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#25030) csabi94 válasza tlac (#25028) üzenetére


csabi94
őstag

Köszönöm a segítséget, most nézem, hogy régi dolgaid vannak, van egy dolog, amit be kell szereznem, és sehol nem jártam sikerrel, kora reggel, vagy délután írok PÜ-t!
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#25031) tlac válasza Wiz Khalifa (#25029) üzenetére


tlac
Topikgazda

kérdésed belinkelhetted volna, hogy ne kelljen keresgélnem

valamilyen Chamelon származékot szoktam használni, bár Yosemitét még csak VM-re raktam
[link]

(#25032) Wiz Khalifa válasza tlac (#25031) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

És ezzel az említett 4magos Intel gépre fel megy a Yosemite gond nélkül? :)

BIOS-ba mit érdemes mire állítani?

És egy ilyen asztalira feltudom tenni? Ha nem is a Yosemite-ét de akkor a Mavericks-et?

Intel DX48BT2
Intel Core 2 Quad Q6600
2x4GB Crucial DDR3 1333MHz reg-ECC ram
XFX 5850 Black Edition

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#25033) tlac válasza Wiz Khalifa (#25032) üzenetére


tlac
Topikgazda

valószínűleg fel lehet telepíteni, hanggal meg nettel lehetnek gondok

egyébként meg
Hardware Compatibility

10.8-tól lehet nézegetni, érdemes minden egyes verziót megnézni, ezek a hardverek amik próbálva lettek
ha valamelyik verzióban működik, akkor valószínűleg a többiben (újabban) is

(#25034) Wiz Khalifa válasza tlac (#25033) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

A legutolsó Intel az enyém. :) [link]

De mivel 10.7.3-al volt ez szerintem a Mavericks kétséges. :U

Már csak az lenne a kérdés hogy vajon milyen bootloadert, és milyen beállításokat használtak a BIOS-ban? Mert nekem nem tudom miért de nem hajlandó telepíteni. Egy féle bootloader jön be. Az is a Boot Disk Utility-vel beletett Clover. :(

Smoke some weed nigga!

(#25035) tlac válasza Wiz Khalifa (#25034) üzenetére


tlac
Topikgazda

yosemite-tel próbálkoznék, még is csak az a legújabb
biosban ahci a vinyókra, kb ennyi elég
biost nem jellemző, hogy nagyon állítgatni kellene, ezért nem is szokás kiírni

(#25036) odessa32


odessa32
tag

Sziasztok.
A héten bios beállitástol kezdve ujrakezdtem s telepitettem minden. Kicsit hihetetlen de chimerával indul, van felbontás, hdmi hang szoval minden jo ill müködik. Olyan kkérdésem lenne, hogy a gyári alaplapra szerelt félmagas mini pci-os wifi kártyát mivel lehetne kiváltani ami müködik osx alatt ill esetleg valami usb-s van-e ami könnyen telepithetö?

Bocs, vizibicikliről vagyok.

(#25037) -KP- válasza -KP- (#25022) üzenetére


-KP-
addikt

valaki erre?

(#25038) RaZroX válasza csabi94 (#25025) üzenetére


RaZroX
addikt

Az E6400 elég gyenge proci de amire neked kell arra elég lesz bőven. Youtube-ot leszámítva... azzal az én E6300-asom küzdött és a két proci között alig van különbség. Q sorozatról nincs tapasztalatom ezt majd a szakik megmondják.

A Gigabyte lapoddal azt írják megy az OSX, legalábbis a Snow Leopard-dal sikeres a cucc szóval valszeg megy az utána lévőkkel is. Kextet majd lehet kell vadászni 1-2 dologhoz.

GTX 285-öt próbáld meg szerintem, NVIDIA oldalán még driver is van hozzá Mac-hez szóval valahogy mindenképpen kell mennie, ha nem ad képet akkor a "GraphicsEnabler=Yes"-t próbáld meg majd, de ha mégsem a 9500GT Out Of Box megy.

Ramból nyilván minél többet tegyél bele és a 4GB ramot azért láttad, hogy fele olyan gyorsan mentek mert Dual Channelben mentek szóval nyugodtan bele teheted meg lesz a rendes sebessége.

Rendszerből meg szerintem mehet nyugodtan a 10.10 bár láttam olyan videót illetve bejegyzést ahol azt mondták hogy még a 10.9 biztosabb választás egy éles rendszernek. Szóval nem tudom, én Novemberben rakom össze az i3-as Hacklim (jelenleg csak amd-m van szóval vidózozok..) én 10.10-et teszek fel mindenképp.

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#25039) RaZroX válasza -KP- (#25037) üzenetére


RaZroX
addikt

Az attól függ, hogy mennyi mindent akarsz feltenni még az adott partícióra. szóval igazából ez tényleg tőled függ de én 80GB alatt véletlen sem kezdenék bele. De inkább több és ha van rá lehetőséged két külön vinyón legyen a két rendszer, bár ebben a két rendszeres dologban annyira nem vagyok otthon de majd idővel én is belevágok. Ja és mindenképpen OS X-et telepítsed először.

This is the way

(#25040) Wiz Khalifa válasza tlac (#25035) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

És ezt a Chameleon-os PKG-s fájlt hogy tegyem Win alól pendrivera?

Smoke some weed nigga!

(#25041) tlac válasza RaZroX (#25038) üzenetére


tlac
Topikgazda

hmm, most kipróbáltam a youtube-ot gpu-s gyorsítás nélkül, tényleg eléggé küzd vele az e6400, pedig milyen jó proci volt mikor megjelent
látszik, hogy már nem ez a mérce a fejlesztésnél

(#25040) Syd2012

win alatt nem tudom

(#25042) Wiz Khalifa válasza tlac (#25041) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nekem meg ez a bajom. :(

Na mind1. Ha minden jól megy akkor sikerül egy Mac Mini és akkor sikerülni fog.

Kérdésem nem tudom ti mennyire vágjátok az igazi Mac-es dolgokat. Azon a Mac-en 10.10-van. De nekem nem tetszik az. Ha felrakom a gyári 10.9-es lemezképet pendrivera amit valahonnan leszedek akkor felrakható simán a gépre?

Smoke some weed nigga!

(#25043) xedos válasza Wiz Khalifa (#25042) üzenetére


xedos
addikt

Vadi új Mac mini, vagy régebbi?
Mert ha új, akkor az már 10.10-el jön... lefele nem igazán upgradelhető, mert nincsenek benne a driverek... Mondjuk a mostani update az szinte nulla újdonság volt...

(#25044) Wiz Khalifa válasza xedos (#25043) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

2011-es 2.3-as i5-ös. 10.7.5-el jött ki. Erre megoldható? ráteszem a retail lemezt egy pendrivera és akkor felinstallálom arról a rendszert. Ez megoldható? Így akkor teljesen én állítom majd be a rendszert stb...

Amúgy a retail lemezt honnan tudom beszerezni? Letöltöm az AppStore-ból?

Smoke some weed nigga!

(#25045) xedos válasza Wiz Khalifa (#25044) üzenetére


xedos
addikt

Igen, igen és igen :-)
Appstoreból letöltöd, majd kirakod pendrivra - 1000cikkat találsz, hogy hogyan.
Pendriveról bootolsz, disk utility, formázás, majd mehet az új rendszer.

(#25046) Wiz Khalifa válasza xedos (#25045) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Rendben. Köszi a segítséget!

Csak lenne már meg a Mac mini. Nem baj. Jövőhéten meglesz ha minden igaz. :DDD

Smoke some weed nigga!

(#25047) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Sziasztok!

Olyan gondom lenne,hogy probálom feltenni a yosemite-t.Fel is ment! De nincs hang! Csak is kizárólag csak -x el indul el.Fent van az nvidia driver is.Usb nem müködik. Telepíteni a tonymac szerint mentem.A multibeats yosemite 7.0.1-et használtam.De ha pl. a nullcpumanagent bepipálom és kiválasztom Hibernate mode-desktop ot egyből dob egy KP-t.Ha -x nélkül inditom akkor meg intelApplecpumagamegent leáll time out-al.

Alaplapom: Asus P8z68-V/Gen3
Cpu:I7 2600
Ram: 8gb
Vga: Asus geforce GTX 770
Hdd: ssd

Ha -x el inditom,akkor nem tölt be bizonyod drivereket?

(#25048) csabi94


csabi94
őstag

Mi lehet a baj? :(
Több paranccsal is próbálkoztam, de nem indul. Első indítás lett volna azóta, hogy felraktam a kexteket, és különböző dolgokat, amik a géphez elvileg kellenek.

(#25049) Pety99


Pety99
csendes tag

Sziasztok.

A Face Time indításakor a következő üzenet jelenik meg. Az Apple-nek több információra van szüksége iMessage-regisztrációd befejezéséhez. Kérjük, hívd fel az AppleCare munkatársait (az elérhetőséget az alábbi listában találod), és add meg nekik a következő ellenőrző kódot. A kód megvan de fel kell hívni egy 0680….-as telefonszámot. Próbált már valaki regisztrálni ?

(#25050) #92049152 válasza csabi94 (#25048) üzenetére


#92049152
törölt tag

Nincs nullcpupowermanagement.kext vagy nem tölti be.

-v -f használj indításkor.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.