Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33901) kushwavez válasza bbmt (#33899) üzenetére


kushwavez
Topikgazda


A kábeleket majd rendesen elvezetem, de előtte meg kell toldanom őket mert iszonyat rövidek. Valahova tervezek egy 2.5" HDD tartót is, de azt nem mostanában fogom megcsinálni. Illetve a vidikari mellett levő ventihez is toldat kell, hogy elérjen a csatiig, meg szerintem azt is kicserélem mert így ránézésre is hangos. :D

Az ATX táp belseje rendesen a helyére ment, pont befér. A saját csatiját meghagytam illetve felhasználtam mert ott található egy biztonsági kioldó amit nem akartam elhagyni, az áttétele meg elég problémás lett volna. A ventik is jól működnek, szépen felpörögnek ha terhelés alatt van. A szigszalag és a wago az gyorsba lett odatéve, később rendesen megcsináltam... :D

Már csak az előlapi csati maradt vissza, meg a venti amit jöv. héten megcsinálok ha lesz időm (meg ha kifigurálom hogyan kell bekötni a panelt), illetve hátul egy custom backplate, hogy azért ne legyen olyan gány. Remélem nem csapágyas a venti, jó lenne ha nem lenne iszonyat hangos és nem kellene cserélni...Kell a vidikari mellé mert eszméletlen meleg van arrafele. :N

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33902) tlac válasza kushwavez (#33901) üzenetére


tlac
Topikgazda

az a táp így elég veszélyes szerintem
ha korábban az áramkör felett közvetlen egy 12 centis venti volt és most ahelyett az a távolabbi 2 van csak odaszigetelőszalagozva, az biztosan nem nyújtja ugyanazt a szellőztetést, mint eredetileg
csak simán egy tápventilátorcserénél is figyelembe kell venni ilyen adatokat, hogy levegőszállítás, statikus nyomás, indító feszültség, fordulat, stb.
kérj tanácsokat tápegységes topikokban ehhez

[ Szerkesztve ]

(#33903) kushwavez válasza tlac (#33902) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Köszi a tippeket
Igen, igazad van erre én is gondoltam.
Megkérdeztem pár moddert erről, azt ajánlották, hogy cseréljem le a két gyári ventit noctua ventikre (már csak hang és légszállítás miatt is), és tegyem közelebb hozzájuk a tápot. Illetve hogy ne használjak szigszalagot.😅 De azt le is szedtem azóta már, csak a teszt miatt csináltam úgy.
Egyébként eléggé meglepődtem, de egyáltalán nem meleg idle állapotban, terhelés alatt meg csak langyos. De persze megteszem amiket tanácsoltak, nem szeretnék megint szívbajt kapni egy eldurranó táptól (egyszer egy rossz minőségű LC-power táp durrant el menet közbe, meg havernak a friss gépébe rögtön bekapcsolás után...bár én arra tippelek, hogy az a hidegről melegre cipelés utáni páralecsapódás miatt lehetett).😬

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33904) Dusee


Dusee
őstag

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget.
Sikerült telepíteni a 10.15.3-at OpenCore-ral egy Asrock B450M Pro4, Ryzen 7 2700 & 5700 XT Nitro+ rendszerre, egyelőre működik is minden (kivéve a 2db USB 2.0 portot) viszont semminek nem látom a hőmérsékletét csak a háttértáraknak.
Tudja valaki pontosan melyik kextek kellenek ezek életre keltéséhez?

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#33905) Máté94 válasza Dusee (#33904) üzenetére


Máté94
addikt

VirtualSMC, de az gondolom van, mert nélküle nem működne a gép. :)

Esetleg SMCSuperIO and SMCProcessor, illetve használj HWSensors3-t, de AMD-s gépnél nem tudom, hogy jó e.

[ Szerkesztve ]

(#33906) r3dsnake válasza r3dsnake (#33888) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Furcsa, ha HDMI-vel használom tökéletes a kép. DVI kábellel viszont fura körvonala van a betűknek. HDMI-n megy 60Hz-en a monitor is, DVI-on csak 59.

Ötlet? Ugyanezzel a kártyával a korábbi videokártyákkal nem volt ilyen gondom.

Köszi!

(#33907) Dusee válasza Máté94 (#33905) üzenetére


Dusee
őstag

Ezek mind megvannak, és sajna így nem működik :(
Jelenleg ezeket használom:

(#33908) Máté94 válasza Dusee (#33907) üzenetére


Máté94
addikt

Passz, érdemes felkeresned az AMD discord szerverüket, és ott kérdezni.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#33909) Smiley válasza kushwavez (#33903) üzenetére


Smiley
őstag

Nekem akkorat durrant az irodai hackliban a Sirtec beles chieftec, hogy majdnem osszeszartam magam :D Azota csak a Seasonic.

Amugy fasza lett, asszem kedvet kaptam hozza en is. Igazabol itt van az asztalom mellett egy utolso szerias 2.0Ghz-s dualcore G5 8GB rammal meg egy Quadro FX 4500, raadasul majdnem karcmentes allapotban... egyszeruen nincs szivem szetbarmolni Jobs egyik legjobb muvet.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33910) kushwavez válasza Smiley (#33909) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Közben áttettem a tápot a ventikhez, hogy jobban szellőzzön, meg átkötöttem. Bekötöttem az előlapi hangot, Ledet, gyári hangszórót és a bekapcsgombot (FireWire-t kihagytam mert amúgy sincs olyan csatim, meg életemben nem is használtam olyat, valószínűleg ezután is megleszek nélküle). Egy faszi írta Reddit-en, hogy vegyek egy konkrétan PowerMac G5 előlapi panel PC átalakítót 30$-ért!! Na mondom tudod mikor...😃 Jumper kábelekkel bekötöztem, egyedül az USB-vel vagyok gondban...Error 42-t ír Device Managerben és Unknown Device. Töltést kap mert a telefont tölti róla. Valami nincs jól bekötve ott, és szerintem azért mert az enyém belül USB 3.1, a diagramok amiket néztem meg 2.0-hoz vannak fogadni mernék.
Ezt a sok kábelt majd szépen elvezetem az alaplap alatt.
Illetve fel szerettem volna használni az eredeti ventiket is, de úgy fest nem fogom tudni mert más a vezérlése és ott is sokat kell mókolni, hogy működjön, meg amúgy is hangosak szóval megy a helyére egy deepcool vagy noctua venti.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33911) kushwavez válasza kushwavez (#33910) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

közben meggondoltam magam és bekötöttem a ventit a vidikarihoz, molex csatlakozóval nagyon egyszerűen be lehetett kötni. ha ráadod a 12 V-t akkor aztán olyan mint egy felszálló vadászgép. 😂 De ha 5 V-ra kötöm akkor igen jó, nem hangos és még úgy is leviszi a fejem olyan sok levegőt szállít.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33912) Chal


Chal
addikt

Az icloud.com-ot egy ideje nem tudom Safariban használni, más böngészőben viszont oké. "Connection error: iCloud encountered an error while trying to connect to the server." hibaüzenetet kapok. Próbáltam egy frissen létrehozott osx userrel, hogy semmilyen cache/addon/cookie ne kavarjon be, de nála sem megy. Ezzel még együtt tudnék élni, de sajnos velejárója a dolognak, hogy egyéb webes szolgáltatások sem mennek így Safariban, amikhez icloud login kell (pl. Apple TV+), valamint a cloud tab sync sem működik.

Nem tudom mikor tört el amúgy, pár hónapja biztosan működött még.

Google sajnos csak semmitmondó ötleteket dobál (ellenőrizd az accountod más eszközön, nézd meg nincs e global iCloud issue, van e internetkapcsolatod, stb..). Természetesen ezek egyike sem áll, hiszen ugyanezen a gépen, ugyanezen userrel pl. Chrome-al tökéletesen működik.

Van bárkinek ötlete hogy mi lehet az oka a dolognak?

(up2date High Siearra (10.13.6), Safari 13.0.5)

[ Szerkesztve ]

(#33913) Chal válasza Chal (#33912) üzenetére


Chal
addikt

Úgy néz ki megvan a baj:

https://discussions.apple.com/thread/251108056

Valami cert pinning probléma lesz szerintem a háttérben, de furcsa, hogy más böngészőkkel működik. Remélem nem sohanapján javítják :(

Amúgy kíváncsi lennék hogy ki mit tapasztal HS-en 13.0.4 vagy 13.0.5 -ös Safarival, elvileg ezek érintettek.

[ Szerkesztve ]

(#33914) bbmt


bbmt
senior tag

Csak kíváncsiságként merült fel bennem, hogy ezekre az iMac-re hajazó kijelzővel egybeépített all in one gépekre, tett már fel valaki macOS-t?

A kanál a gyengék villája

(#33915) kushwavez válasza bbmt (#33914) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

nem lehet túl nehéz, úgy kell őket telepíteni mint a laptopokat. általában olyan proci is van bennük

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33916) tlac


tlac
Topikgazda

insanelymac-re írtam egy doksit hogyan lehet vmare telepítő image-et készíteni nulláról, anélkül, hogy kellene hozzá már működő macos
[link]
(majd az itteni összefoglalóba is bekerül magyarul)

[ Szerkesztve ]

(#33917) aszti75


aszti75
senior tag

Sziasztok!

Szeretném kipróbálni, a Pacard Bell MGP30-as notbookomon a hackintost.Meg úgy összességében a Mac OS-t.Tudnátok valamit javasolni,hogy hol tudnék letölteni hozzá való hackintost és valami leírást is a telepítéshez?

:R :R

(#33918) kushwavez válasza aszti75 (#33917) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

konkrétan semmit nem találtam erre a modellszámra. Mik vannak benne? (CPU, GPU, stb.)

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33919) aszti75 válasza kushwavez (#33918) üzenetére


aszti75
senior tag

Szia! En sem sokat talaltam rola a neten.
Proci: Core Duo T7250 2.00 GHz
GPU: Nvidia Geforce 8600M GT
Kingmax SSD 120 GB
Hang: Conexant High Definition Smart Audio HD2
Halokartya: Intel(R) PRO /Wireless 3945ABG
Marvell Yukon 88E8039 PCI-E Ethernet

Ha valamit kihagytam, akkor legyszi szolj.
Koszi!

:R :R

(#33921) kushwavez válasza aszti75 (#33919) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Szerintem a Mac OS X Snow Leopard felmenne rá, de újabbak nem. Elég nagy vesződés felrakni, és szerintem nem is éri meg mert szörnyű lesz a tapasztalatod... Kb mint egy Windows XP ma. Ha mégis ki szeretnéd próbálni akkor ajánlom figyelmedbe a myHack nevezetű alkalmazást, ez olyasmi mint a tonymacx86-on használt UniBeast telepítő készítő, csak ezt régebben használták Snow Leo-ra egészen Mavericks-ig: [link] (az original oldala: http://myhack.sojugarden.com de sajnos már ugy néz ki nem működik)
Frissítés agyrém, sajnos nem olyan egyszerű mint manapság.
Az Nvidia-hoz is külön kext kell szerintem és lehet nem is fog működni rendesen, a Wifid nem fog működni. A többi szerintem rendben van.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33922) aszti75 válasza kushwavez (#33921) üzenetére


aszti75
senior tag

Koszi!
A mondandod ellenere kiprobalnam. Leirast nem tudsz adni esetleg? Olyat, ami lepesrol-lepeste elmondja/mutatja, hogy hogyan kell telepitot kesziteni es telepiteni?
:R :R

(#33923) kushwavez válasza aszti75 (#33922) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

http://myhack.sojugarden.com/guide/
Valamikor betölti az oldalt, valamikor nem. Egész hosszú leírás van hozzá.
A myHack-hez kelleni fog neked egy Mac VM, itt egy leírás hozzá: [link]
Sajnos arról, hogy működik-e nem tudok nyilatkozni. Ha az új verziójú VMware-al nem működik a VM, próbáld az akkori verzióval (azt hiszem 2013). Esetleg kereshetsz más guide-t a mac VM-re, viszont arra figyelj, hogy Mavericks 10.9-en felül nem fog működni a myHack.

Esetleg ezt is kipróbálhatod: https://tonymacx86.blogspot.com/2010/04/iboot-multibeast-install-mac-os-x-on.html
(ehhez is szintén kell a VM ha nincs Mac-ed)

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33924) aszti75 válasza kushwavez (#33923) üzenetére


aszti75
senior tag

Koszi :R
Hetvegen kiprobalom, auztan majd jelentkezem.
Nincs Mac-em, sajna. Windows 10-bol kell megoldanom.

(#33925) lizdav válasza lizdav (#33900) üzenetére


lizdav
csendes tag

'Van egy pár shutdownStall, aminek dátumai megfelelnek az előfordulásukkal... Terminalban megnéztem az elmúlt 48 órában történt leállások kódjait, mindegyik '5' ami tudtommal azt jelöli, hogy minden rendben volt.
Igyekszem még jobban utánajárni a dolognak a magam útján, de a probléma feltárásához tudnom kéne konkrétan mit keressek. Táp problémát írtak néhány helyen ilyesmire, bár az újraindulások sokszor első bejelentkezést követően is előjönnek, illetve volt mostanában 3D benchmark is futtatva, attól meg tutira kipusztult volna ha a táp a gond.'

Ezzel kapcsolatban tudna esetleg valaki segíteni? :)

[ Szerkesztve ]

(#33926) kushwavez válasza lizdav (#33895) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

A Dual-Boot nem igazán tud problémát okozni még egy meghajtón sem mivel a Win nem képes belenyúlni a Mac partícióba és a Mac sem képes belenyúlni a Win partícióba (ha csak nem használunk egy 3rd party partíciókezelőt pl. Tuxera NTFS, Paragon, stb. Ezek képesek elcseszni a partíciót, nálam mindig a Win csesződött el tőlük, azóta egy közös exFAT Data partíciót használok inkább). Nekem már Sierra 10.12.0 óta Dual-boot-ban van 3 gépem is egy meghajtón, eddig csak a zárójelben írt progik okoztak problémát.
A random újraindulások után van kp log?
Illetve milyen procid és GPU-d van?
A System/Library/Extensions érintetlen?
BIOS beállításokban ha a HPET ki van kapcsolva akkor képes random újraindításokat produkálni (csak Mac alatt).
Ha nem az, akkor következőnek a GPU-ra gyanakodnék.
Próbálj mindig "-v keepsyms=1 debug=0x100" argumentumokkal bootolni, hátha úgy kapsz némi információt amikor a fagyás/resi bekövetkezik.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33927) Chal


Chal
addikt

Hétvégén leporoltam a "tegyük rendbe a melós hackintosht" projektet. Az nvidia gpu miatt HS volt rajta, de egyéb okokból már nagyon mentem volna Catalinara. Vettem bele egy rx580-at, és ha már szerelni kellett, akkor kapott a gép egy nvme ssd-t is.

Jó sok időt beletettem az előkészületekbe, illetve nem volt annyira sima ügy a dolog, de végül lett új Clover, jól összefaragott smbios, és kis finomítgatás után gyakorlatilag eseménytelenül sikerült telepíteni a Catalina-t.

Egy bánatom van csak (úgy látszik ez a hackintosh örök keresztje lesz már :) ): nem megy a sleep, illetve igen, de gyakorlatilag azonnal felébred a gép miután kikapcsol.

Rengeteg dolgot kipróbáltam, de semmi nem hozott megoldást. Érdekessége a dolognak, hogy a régi (de egyelőre még élesben használt) High Sierrát is az új Cloverrel indítom már (tehát ugyanazokat a kext-eket, smbios-t, patcheket, stb..-ket kapja meg), és annak semmi baja sleep ügyben. FakeSMC-n kívül Lilu és WhateverGreen kext-eket használok csak, ez utóbbi kettő nélkül sajnos black screenezne az rx580 boot után.

A log show --style syslog | fgrep "Wake reason" ezt mondja:

2020-02-22 21:45:08.048901+0100 localhost kernel[0]: (AppleACPIPlatform) AppleACPIPlatformPower Wake reason: RTC (Alarm)
2020-02-22 21:45:08.048902+0100 localhost kernel[0]: (AppleACPIPlatform) AppleACPIPlatformPower Wake reason: RTC (Alarm)
2020-02-22 21:45:12.404958+0100 localhost kernel[0]: (AppleTopCaseHIDEventDriver) [HID] [ATC] AppleDeviceManagementHIDEventService::processWakeReason Wake reason: Host (0x01)

Nem másztam bele az usb portok/hub dsdt patchelésébe, hiszen ez alapján úgy tűnik hogy az RTC alarm a kiváltó ok (a HIDevent már csak következmény, jól gondolom?). A cloverben levő RTC related dolgokat mind végigpróbáltam, de semmi eredménye a dolognak. Ezen kívül bios beállítások átnézve, darkwake mindenféle kombinációban kipróbálva, hibernate pmset-el kikapcsolva. OSX-ben pedig a settingsben az összes releváns opció ki van kapcsolva (pl. wake for network access). Ami gyanús egy kicsit, hogy itt lehetne kikapcsolni a powenap-et is, de nincs ott az opció.

Van bárkinek ötlete hogy mit érdemes még kipróbálni/megnézni?

[ Szerkesztve ]

(#33929) Chal válasza Máté94 (#33928) üzenetére


Chal
addikt

Nagyon köszönöm! Ez a megoldás (PRW patch) még tényleg nem jött szembe (és egyébként az oldal maga is egy roppant korrekt tutorial úgy általában, találtam még innét egyéb javítanivalót). Viszont a sleep probléma kapcsán nem ad sok támpontot a leírás, de dsdt-t patcheltem már, és egyéb gugli túrással megtámogatva végül összeraktam amit írt. Sajnos nem segített :(

Aztán meglett a rohadék: kínomban elkezdtem nézegetni a pmset -g log kimenetét újra, hátha látok valami mást is. Az RTC alarm wake eventek környékén mindig feltűnt az mdnsresponder is, így gondoltam kikapcsolom. Persze nem segített, de okozott egy érdekességet a dolog: újabb elemek tűntek fel a log kimenetében (pl. bluetooth). Kicsit olyan az egész, mintha a wake esemény kiváltásának mindig csak az utolsó okát írná, a root cause-t nem. Kikapcsoltam hát mindent ami itt feltűnt, és ezzel módszerrel sikerült visszalépni a legutolsó elemig, ami a Screen Time weekly usage reportja volt:

2020-02-23 13:39:38 +0100 Wake Requests [*process=powerd request=UserWake deltaSecs=67057 wakeAt=2020-02-24 08:1
7:15 info="com.apple.alarm.user-visible-Weekly Usage Report,309"]

Kikapcsoltam a screen time-ot, és azóta megy a sleep jól! :)

Furcsa kicsit, hogy sehol nem írnak erről, így gondolom másnál megy, és biztosan nálam is van még valamilyen acpi/dsdt rule/patch/fix ami esetleg hiányzik, de ezzel már együtt tudok élni, illetve ráérek vele próbálkozni miközben a rendszer már használható (sleep nélkül nem lett volna az).

Amúgy érdekelne itteni Catalina userek tapasztalata: nálatok megy bekapcsolt screen time mellett a sleep?

Előre is köszi!

(#33930) kushwavez válasza Chal (#33929) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

nálam megy

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33931) Chal válasza kushwavez (#33930) üzenetére


Chal
addikt

Na, úgy néz ki nálam is megoldódott. A bios-ban be kellett kapcsolni az ASPM-et (active state power managemenet). Persze kezdhettem volna ezzel is, de 5 éve hajtom ezt a gépet, asszem Yosemite-től, és mindig minden oké volt a sleep-el, a franc se gondolta volna, hogy most, és ezzel szívom meg :)

Viszont legalább csomó új dolgot (mármint nekem új) találtam debugolás közben, így lett VirtualSMC meg egyebek, legalább jobban ki van reszelve a loader folyamat.

BTW így jött szembe az OpenCore is, amibe nem ugrottam bele, de láttam hogy dicsérik a Cloverrel szemben pár helyen. Próbálta már valaki? Mik a tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

(#33932) kushwavez válasza Chal (#33931) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Hát nem hosszútávon, de próbáltam, viszont egyáltalán nem tapasztaltam teljesítménybeli javulást, vagy akármilyen más javulást (nem is volt rosszabb). Csak a boot volt OC-n kb. ~1-2 seccel több, de semmi számottevő. Így én inkább visszaváltottam a jól bevált Clover-re amit ismerek.
Az OpenCore beállítása az elég nagy szívás volt az elején, minden kext-et és .efi-t manuálisan kell (/kellett akkor amikor próbáltam) hozzáadni a config.plist-be, így jól el is vette a kedvemet az egész.

Redditen látom, hogy posztolgatnak, hogy "SUCCESS with OC! Incredible boot time" bla bla, de szerintem ez csak hype, vagy csak egy elkezdte, hogy szar a Clover és ez a best a többi meg megy utána, holott azt se tudja mit csinál a bootloaderjük. AMD fronton megértem, mert ott valóban jobb (talán a kompatibilitás miatt), meg van pár Inteles chipset is (ha jól emlékszem Z270(?)) ahol bugos volt a Clover és az OC fixált bugokat rajta.
Összességében szerintem mindkettő bootloader tudja ugyan azt, és nem attól függ, hogy hány sec lesz a boot és milyen stabil lesz a rendszer.

Oh! Így írás közben eszembejutott, hogy van jópár kext (VirtualSMC, WhateverGreen, Lilu, stb) amik az új verziókkal már csak az OpenCore-on vannak/lesznek tesztelve és elhatárolódik a dev a Clover-től, szóval szerintem itt van a miértje az OC hype-nak.
Én szerintem amíg nem lesz gondom a Cloverrel vele maradok.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33933) Chal válasza kushwavez (#33932) üzenetére


Chal
addikt

Igen, én is azt olvastam tegnap, hogy a teljes hackosx fejlesztői community az OC-t tekinti a jövőnek. Aztán hogy ez mennyire erős kijelentés azt nem tudom, nyilván ebben a topicban nem vettek részt a Cloveres devek :) Illetve amire még sokan hivatkoznak, hogy a Clover egy általános bootmanager akar lenni, aminek mellékesen vannak OSX loader képességei is, az OC meg a 0. sor kódtól arra lett kitenyésztve hogy hackosx-et indítson. Nagy szavak, de azt talán nem baj, ha lesz(?) egy kis verseny, a *beast szerintem nem igazán volt konkurenciája a Clovernek.

Egy kicsit más téma: sajnos most vettem csak észre, hogy nem megy a Netflix Safariban a Catalinan. A Whatevergreen "-shikioff" opciója HS-en szépen megoldja a dolgot, de az új rendszeren nem működik. Az igpu ki van kapcsolva. Érdemes ezen még rugózni, vagy Catalina alatt el kell fogadni, hogy pl. Chrome-al Netflixezek?

(#33934) Máté94 válasza Chal (#33933) üzenetére


Máté94
addikt

[link]

[ Szerkesztve ]

(#33935) Smiley válasza Chal (#33933) üzenetére


Smiley
őstag

Milyen vga? Nekem igpu letiltva és shikigva=32 működött a dolog.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33936) kushwavez válasza Chal (#33933) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

"az OC meg a 0. sor kódtól arra lett kitenyésztve hogy hackosx-et indítson. "
Így közben eszembejutott erről, hogy a dual, - triple boottal viszont problémám volt az OC-nál. Nem ismerte fel a Win partíciómat.

"a Clover egy általános bootmanager akar lenni,"
Hát igen, ez egy rEFIt forkból keletkezett ami egy bootloader volt Linux és stb. számára és később ez lett átírva. Talán az újabb rendszerekre jobb lesz az OC, majd kiderül.

A Netfilxes gondodra próbáld meg a shikigva=32 bootflaget. Bár próbálni nem próbáltam mert nem netflixezem.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33937) Chal


Chal
addikt

Köszi mindenkinek, shikigva megvolt 32,40,80,128 paraméterekkel, sajna egyik se segített. Mivel haswell-em van (i5 4690), ezért az SMBIOS iMac 14.2-re van állítva, viszont az jól be van lőve, megy az imessage stabilban, ezt nem adnám fel. Lehetne ugyanezzel a procival/alaplappal büntetlenül magasabb iMac smbios-ra váltani? Vagy esetleg MacPro-ra?

[ Szerkesztve ]

(#33938) kushwavez válasza Chal (#33937) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

nincs vele probléma. majd fel fogja ugyan dobni, hogy jelentkezz be újra az iCloud-ba (az új serial number miatt), de ezen kívül semmi.
edit: Vagy ha nem dobja fel akkor a másik eszkozrol engedélyezni kell a beallitaskonon belül

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33939) Chal válasza kushwavez (#33938) üzenetére


Chal
addikt

Máté94 Reddites linkje alapján akkor az iMac Pro 1.1 a nyerő esetemben (10.15.3, RX58, igpu disabled, shikigva=128) ezzel elvileg megy a Netflix, ATV+, és az Amazon Prime is Safariban.

Kipróbáltam, és tényleg... :) Prime-om nincs egyedül, de a másik kettő kiválóan működik.

Nagyon köszi mindenkinek!

(#33940) aszti75 válasza kushwavez (#33923) üzenetére


aszti75
senior tag

Szia!
Nos, kipróbáltam a Mavericks-et a notin. Igazad volt. Maradok a windows mellett.
Működik, telepítésel, frissítésel nem volt gond. Viszont sem a Safariban, sem a chromon nem tudtam nézni az HBO Go-t.
Talán még a High Sierrat kipróbálom.

(#33941) Chal válasza aszti75 (#33940) üzenetére


Chal
addikt

Pár commentet olvass csak vissza, az összes DRM-es streaming cuccra érvényesek a fentiek. Azaz Netflix, Apple TV+, Amazon Prime, HBO Go, Disney, stb.. talpra állítható Safariban a lilu+whatevegreen shiki funkciójával.

Nálam High Sierran elég volt egy -shikioff opció még bekapcsolt igp melett is, és minden ment (oké a fentiek közül Prime-om és Disney-m nincs, így ezeket nem tudom megerősíteni), talán az előtte levő releasekkel is oké lesz ugyanígy.

Ahonnét nagyobb változások vannak, az a Moyave/Catalina, itt már küzdenem kellett az igp kikapcsolással (sajnos nálam bios-ból nem lehet megoldani), illetve smbios-t is kellett váltanom.

[ Szerkesztve ]

(#33942) aszti75 válasza Chal (#33941) üzenetére


aszti75
senior tag

Köszönöm az infót. :R
Kezdő Mac-es vagyok, Inteles notebookkal. Biosban sok állítási lehetőségem nincs.
Tudom, hogy segítő szándék vezérelt, de lövésem nincs, hogy mit írtál 🙂
Próbaképpen szerettem volna használni a Mac OS-t, de amit leírtál arról azt sem tudom, hogy eszik-e vagy isszák.
:R

(#33943) Chal válasza aszti75 (#33942) üzenetére


Chal
addikt

Közben megnéztem a két tutorialt amit linkeltek neked, egyik sem Clover alapú, sajnos vastagon át kellene alakítanod az egész loader folyamatot ahhoz, hogy használni tudd az említett megoldásokat. Ez elég bonyolult lenne, és abban sem vagyok biztos, hogy ennyire régi vason működnének ezek (vélhetően ezért is kaptad az a két tutorialt, csak ez nekem kimaradt).

[ Szerkesztve ]

(#33944) Perbal1


Perbal1
tag

Sziasztok!

Melyik alaplap gyártót ajánlanátok, ha kevés kompromisszummal és könnyen telepíthető hackintosh-t szeretnék építeni!

(#33945) Máté94 válasza Perbal1 (#33944) üzenetére


Máté94
addikt

Ez valamelyest függ amelyik platformról/chipsetről beszélsz.

(#33946) Perbal1 válasza Máté94 (#33945) üzenetére


Perbal1
tag

Azt olvastam valahol, hogy van olyan gyártó, amelyiknek az alaplapjai könnyebb telepítést tesznek lehetővé! Az, hogy Intel, vagy amd igazából mindegy, csak szeretném, ha minél kevesebbet kellene mókányolni!
Szeretnék egy jól működő rendszert, de nem szeretnék bajlódni sokat a telepitéssel!
Nem hiszem, hogy szükségem lenne a 390-es, vagy az X570-es lapokra, de ha olyan kell egy jó rendszerhez, akkor megveszem!

(#33947) Máté94 válasza Perbal1 (#33946) üzenetére


Máté94
addikt

ASUS/Gigabyte Z370, vagy ha sehol sem találsz már, akkor ASUS Z390.

https://khronokernel-5.gitbook.io/anti-hackintosh-buyers-guide/motherboard

(#33948) Perbal1


Perbal1
tag

Köszi!
A B360-as alaplapok használhatóak?

(#33949) Máté94 válasza Perbal1 (#33948) üzenetére


Máté94
addikt

Elolvastad, amit linkeltem?

(#33950) Perbal1 válasza Máté94 (#33949) üzenetére


Perbal1
tag

Atnéztem, de ott a Z390-es lapra is azt írják, hogy kerülendő!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.