Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33251) ΞΔGLΞ válasza ΞΔGLΞ (#33250) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Akkor van még valami ötlet, amiből esetleg munkára fogható az 530? :R

(#33252) kushwavez válasza ΞΔGLΞ (#33251) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

esetleg próbáld ezzel:
[link]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33253) ΞΔGLΞ válasza kushwavez (#33252) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Köszi, hamarosan megyek hozzá, akkor megpróbálom. :R
Még annyi, hogy néztem ezt a clover/kexts/other mappát, ugye ott a lilu, meg a whatevergeen, fakemsc meg még egy, arra most nem emlékszem pontosan, hogy nem látom, de nem kevés ez egy kicsit?
Bocs, régebben jobban benne voltam, de azóta nekem eredeti gépeim vannak, most meg hackintosh-ban, kb kezdő vagyok újra.

[ Szerkesztve ]

(#33254) ΞΔGLΞ válasza kushwavez (#33252) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez jó lett, bár van egy kis hülyesége, de dolgozik már nála a proci. :) :R
Tehát:

Ha laptop kijelzővel boot-ol, akkor alma logó piff-puff 10 sec. HDMI bedug, külső monitor bekapcsol minden frankó.
Ha a HDMI továbbra is bent marad. Alma logó, kb a közepén villan egyet, nem megy tovább, képernyőről a logó
is eltűnik.
Ha -v a boot, akkor picit lassabban, de beboot-ol HDMI és külső monitorral is, viszont ilyenkor a laposon nincs kép, de teljesen kikapcsolni nem lehet, tehát szürkés-feketén, de megy a háttérben.
Igazából a laptopja mindig a monitorra van kötve, ezért jobb lenne, ha ki tudná kapcsolni a lapost, de ez az amit nem tudtunk még megcsinálni. Ha ki, ha be van kapcsolva, akkor is tükrözi mind a kettőre.

(#33255) kushwavez válasza ΞΔGLΞ (#33254) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

oh igen, azt elfelejtettem:
Clover kexttopatch-be kell ez is hozzá:
[link]
HDMI hanghoz pedig kell az “FakePCIID_IntelHDMIAuido.kext”

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33256) general


general
addikt

sziasztok!

kikészülök már ettől, rendszeresen előfordul, hogy a Chrome kiléptet, és az összes automatikus bejelentkezésnél be kell írnom a jelszót, kiválasztanom vagy beírnom a felhasználónevet mindenütt, miért csinálja ezt? nem fogok váltani a Chrome-ról, mielőtt ez lenne a nagyszerű javaslata valakinek. :)

ez csak hackintosh bug vagy a MacOs ennyire korlátozza a Chrome-ot?

(#33257) kushwavez válasza general (#33256) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

tehát bejelentkeztél több oldalra és kiléptet onnan?
szerintem ennek nincs köze rendszerhez.
én is használom de nekem nincs bajom vele. vannak oldalak ahonnan kijelentkeztet, de az az oldal maga, Safari, Chrome, Firefox alatt is mind macOS mind Windows alatt.
a többi oldalon amit használok bejelentkezve maradok pl Youtube Face gmail, hotmail, de ha a prohardver-t nézzük pl akkor egyfolytában kijelentkeztet, mert folyton különböző eszközről vagyok bejelentkezve

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33258) fuze válasza kushwavez (#33257) üzenetére


fuze
őstag

Engem a ph-rol csak akkor nem jelentkeztet ki ha mind a 3 checkbox be van jelölve. Nekem azok mindig kissé érthetetlennek voltak :D

adms.hu | UI Designer

(#33259) kushwavez válasza fuze (#33258) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

én is beszoktam mindhármat de mégis ledob folyamat, úgyhogy nem tudom. 😅

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33260) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok!

Valamiért a catalina beta 5 rózsaszín képet ad intel hd 630 alatt... valamiért vissza se tudod tenni a mojavet. Valamiért az eddig működő pendriveom nem akar bebootolni. Most úgy probálom áthidalni, hogy felteszem hddre a catalinát és leformázom az ssdn lévőt. hátha akkor bebootol a mojave telepítő. Nem értem mi lehet a baja a catalinának, hiszen felismeri az integráltat. Valakinek megy ihd 630-cal a catalina?

[ Szerkesztve ]

(#33261) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

Sziasztok!

A pirossal megjelölt beíró mezőt nem lehet valahogyan megnagyobbítani?
Hossszú fájlneveknél nem látom egyben az elejét és a végét ami fontos lenne.
Erre gondolok:

Köszi a választ!

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#33262) Nicotin


Nicotin
kezdő

Sziasztok, kíváncsiságból kérdezném fel lehet erre a gépre varázsolni bármilyen Mac OS ?
CPU: AMD A8-6600k ram: 8gb, VGA:nvidia gtx 660 , a68 fm2+ chipset

[ Szerkesztve ]

(#33263) Plasticbomb válasza Nicotin (#33262) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Rengeteg hackeles aran.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#33264) Lazika


Lazika
senior tag

Nem értem, hogy egy működő mojave install usb most miért nem bootol be a telepítőig. Unsupported phct ir meg h abnormal code 1. :W

(#33265) kushwavez válasza Lazika (#33264) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

az “normális” legalábbis nekem El Capitan óta írja azokat és megy

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33266) kushwavez válasza kushwavez (#33265) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

tudtok ajánlani jó és gyors 5Ghz+bluetooth kombós hackintosh wifi karit PC-be? Gondolok itt apple m.2 pci módosított kártyákra amik működnek Windows és Mac alatt is mókolások nélkül.
Jelenleg egy TP-Link WDN4800 van a gépbe és jól teszi a dolgát Win és Mac alatt is, de lett egy “új” routerem (ASUS RT-AC56U) amihez kötöttem egy vinyót és bottleneckig tolja a kártyámat, így csak 10-13 Mb/s -a sebesség.
Notiba BCM94352Z van és igazán szép 520-600 Mbit-es rate signal mellett 20-22 Mb/s sebesség van, ehhez szeretnék közeledni a PC-n is.
Találtam egy párat, de beleszaladtam párszor ebbe a “work oob” dologba, ugyanis egyszer nem volt oob semmi amire azt írták (vagy csak ritkán), így most szeretnék ebben körültekintő lenni.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33267) Lazika válasza kushwavez (#33266) üzenetére


Lazika
senior tag

link Én jelenleg virtuálisba se tudom valamiért feltenni a mojavet. Tudnátok ajánlani egy leírást... hiába követem. Iso is kell hozzá stb és valamiért nem akar elindulni..Kb egy hónapja még máshogy kellett telepíteni. Vagy esetleg egyműködő virtuális lemezt. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#33268) xedos


xedos
addikt

Mit tudok tenni?
Meghalt az Nvidia GTX750-es vga és így nem indul az OSX.
SSD-t ki tudom szedni és egy másik műkődő hacklibe rakni.
Milyen fájlokba kéne piszkálódni?

(#33269) Lazika


Lazika
senior tag

Nem értem... Ez alapján csinálom a virtuális catalinát… egy hónapja ez az oldal még teljesen máshogy irta le. Telepités után meg nem ölti be azt a részt, amikor kéne csinálni a fiókot stb... valaki segítsen pls. Köszi

(#33270) general


general
addikt

ahh, srácok, újra kell tennem a hacklit, nincs sok kedvem, de ez van. viszont már az elején elakadok, tudnátok segíteni?
mindent a hackintosher oldal alapján csináltam, korábban működött. smbiosnak 14,2 van beállítva, alap EFI mappa, ez alapján
profilomnál a konfig a konfig.

(#33271) Lazika válasza general (#33270) üzenetére


Lazika
senior tag

Ugyanezt irja nekem is...

(#33272) scream válasza general (#33270) üzenetére


scream
veterán

Esetleg próba 'NullCPUPowerManagement.kext'-tel?

(#33273) kushwavez válasza Lazika (#33271) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Mindkettőtöknek ajánlom:
USB készítése Windows alatt: [link] Ez már előtelepített Clover-rel van, módosítanotok kell a saját gépetekre/ ha 10.14.5-re frissítetek a clovert is frissíteni kell hozzá.
USB készítése Mac alatt: [link]

Legfrissebb Clover letöltése: [link]
- Ezen belül megfelelő drivers64UEFI driverek kiválasztása:
- EmuVariableUefi-64.efi, OsxAptioFix3Drv, SMCHelper-64, ApfsDriverLoader-64

Ezek után jöhet a kextek összeszedése a gépetek alapján, amik minden esetben szükségesek (szoktak lenni):
- Lilu, Whatevergreen, AppleALC, FakeSMC
-> mind a CLOVER/kexts/Other-be

Majd ha szükséges, DSDT/SSDT patchek készítése: pl nekem anélkül is megy, de notin anélkül nem indul el (ugyan azt a hibát írja mint @general-nak, az egy SSDT/DSDT error).
Ehhez sajnos Mac kell (lehet vm is): [link]
De minden esetben azt ajánlom keressetek rá a procitokra\alaplapotokra és azzal működő gépekre, lehet valaki már készített DSDT\SSDT-t és azt tudjátok használni.

Majd a nehezebb: config.plist bekonfigurálása:
- Lehet Win alatt is Notepad++, Linux alatt is, Mac alatt is teljesen mindegy.
- Ha Intel grafika használók vagytok akkor Graphics\Inject Intel=True és megfelelő ig-platform-id: pl ha Mobil HD 530 akkor 0x191b0000, ha Desktop akkor 0x19200000. Itt is ha elsőre nem jön be akkor egyszerűbb rákeresni a procira és kidobja, elég sok procik hackliztak már le és tuti használtak olyan procit mint amilyet Ti.
- Ha AMD használók vagytok és az az AMD nem ősrégi hanem mondjuk mostani akkor valószínűleg problémamentesen menni fog oob, ha nem: RadeonDeInit=True, Inject Ati=true
- Ha NVIDIA-t használtok akkor csak High Sierra és web drivers: [link]
- Ha van patchelt SSDT akkor config.plist-be ACPI\SortedOrder\-be be kell tenni őket
- Patches-ben a megfelelő Patchek: pl GFX0 to IGPU, _DSM to XDSM, HECI to IMEI
- ACPI\DropTables\DMAR
- A CPU-hoz legközelebb álló SMBIOS

Majd a BIOS beállítása:
- UEFI
- SATA: AHCI
- CSM: Ki
- Ha iGPU akkor Primary GFX: iGPU
- Ha AMD akkor Primary, PEG

És próba cseresznye

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33274) Lazika válasza kushwavez (#33273) üzenetére


Lazika
senior tag

Köszi, nekem sikerult azok utan, hogy irtam ide. Emuvariablet betettem a drivers 64 mappaba es usb 2.0-as portba tettem a pendriveot es vegre megint megy a mojave! :)

(#33275) general válasza kushwavez (#33273) üzenetére


general
addikt

én is pont így csináltam eddig, ez a dsdt/ssdt dolog nem áll össze nekem, hogy mi is ez pontosan.

most megcsináltam egy új telepítő usb-t, de most boot után, amikor feljön az első clover képernyő, nem is lát olyat meghajtót, hogy "Install MacOs from...". pedig az usb-ről bootolt! Prebbot meg FileVault opció van... nem értem, ilyet nem isláttam eddig

illetve ezek közül honnan tudom, melyik kell nekem?
- Ezen belül megfelelő drivers64UEFI driverek kiválasztása:
- EmuVariableUefi-64.efi, OsxAptioFix3Drv, SMCHelper-64, ApfsDriverLoader-64

[ Szerkesztve ]

(#33276) Lazika válasza general (#33275) üzenetére


Lazika
senior tag

Ez alapján állítsd be a clovert.

[ Szerkesztve ]

(#33277) general


general
addikt

alakul a dolog, sikerült egy korrekt EFI mappát csinálnom, fel is ment a rendszer (High Sierra), most az nvidia webdriverrel szopok, nem találok megfelelő verziót.

azt hogyan tudom beállítani, hogy a Cloverben automatikusan az installált ssd induljon magától? hogy ott ne álljon meg a bekapcsoláskor

(#33278) general válasza general (#33277) üzenetére


general
addikt

azt írja, az én verzióm a 17G66 a HS-ből, de ehhez sehol nem találok webdrivert..:-( korábban ezzel sosem volt gond.
nem mellesleg ugyanazt a frissítést már harmadszor akar feltenni az Appstore-ból, elég idegesítő.

(#33279) general


general
addikt

frissítés..:-D úgy látom, az a baj, hogy nem érzékeli a gpu-t a rendszerben. nvidia gtx980 van a gépben.
olvasom több helyen, hogy esetleg nvram gondok vannak, de nem tudom a megoldást..:-(
EmuVariableUefi engedélyezve van, a 64-es verzió is, ha ez kell.

nem tudom, mitévő legyek. tudtok segíteni esetleg?

(#33280) kushwavez válasza general (#33279) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

elsődleges gpunak be van állítva az nvidia BIOSban?
olyan beállítást kene látnod hogy PCI, vagy PEG (PCI Express Graphics)

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33281) general válasza kushwavez (#33280) üzenetére


general
addikt

na közben a gpu meglett, az nvda_drv=1-t és az nv_disable=1-t is ki kellett venni.
a CUDA működik, de az istennek sem találok megfelelő webdriver verziót. az alábbiakat mind próbáltam, asszem a 130-as a legfrissebb.

illetve hiába írom be Cloverbe a rendszermeghajtó nevát, nem indul arról automatikusan, helyette az mellette lévőre áll rá, aminek egyezik ugyan a neve, de az az installás indítója. ezt lehet valahogy korrigálni?

(#33282) general


general
addikt

bocsi, hogy most monológokat írok, tudom, pihenős hétvége van, de hátha valaki reagál majd később.

szóval találtam egy önálló app-ot, NVIDIA Web Driver Manager, ezt elindítva egyből jelezte, hogy egy web driver már telepítve van, pedig én nem telepítettem még. :) az Adobe Lightroom is jelzi, felismeri, hogy van dedikált vga a gépben.
a Beállítások menüben most sem látszik az nVidia menüpont, pedig korábban látszott. a CUDA ott van. nem tudom, ez fontos-e, de ha működik, nem nagyon érdekel. :)

tehát úgy tűnik, nagy nehezen, de sikerült a telepítés. :))

(#33283) Lazika válasza general (#33282) üzenetére


Lazika
senior tag

Be lehet jelentkezni iclouddal hackli inditáskor? Change passwordnél nincs ilyen lehetőség. Thx

(#33284) kushwavez válasza Lazika (#33283) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

most nem tudom pontosan mire gondolsz, de van egy auto-bejelentkezési lehetőség a Biztonság és adatvédelem-ben

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33285) kushwavez válasza general (#33277) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

A névhez írd be az adott meghajtó nevét és a Timeout-hoz jön a másodperc amennyit várjon indításkor.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33286) general válasza kushwavez (#33285) üzenetére


general
addikt

igen, ezt írom, hogy pont így van beállítva, de nem bootolni akar a rendszermeghajtóról, hanem a macos-t installálni.... :F
van egy preboot, egy recovery meg egy VM maghajtó ugyanezzel a névvel a clover indítóképernyőjén, amit nem értek. (ok, a recovery-t igen). MAC a rendszermeghajtóm neve, amin van a MacOs.

az első képen középen az install opció, mindig oda áll be magától, ha a meghajtó nevét írom be. a másik képen látható, hogy mellette jobbra ott van a boot from MAC, arra kéne állnia. ezt a preboot-ot és az install opciót nem lehet innen kiszedni?

(#33287) kushwavez válasza general (#33286) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

a macOS install az egy frissítésből maradhatott vissza szerintem (legalábbis nekem frissítéseknél jelenik az meg, de ha végigfuttatom és sikeresen települ akkor eltűnik magától)
Nos ez szerintem úgy tűnhet el, ha egyszerűen lefuttatod, bár ha megváltozik a build verzió akkor az NVIDIA-nak megint lőttek és ismét bajlódni kell vele. Esetleg töröld a letöltött frissítést (ha jól emlékszem a gyökérkönyvtárba van, de nem 100%, de rá tudsz keresni, hogy ezeket hol tárolja a mac)
a Preboot-ot el tudod tűntetni ha a Hide-hoz írod.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33288) scream válasza general (#33286) üzenetére


scream
veterán

Az 'Install from MAC' opció egy update telepítési processének az eredménye - amely nem ment végig, mivel ott maradt ez az opció, ha végigviszed az update-et, akkor eltűnik onnan.

Én a boot option-öket Win alól editáltam, hogy mit lásson, mit ne és így csak a 3 rendszert mutatja.

(#33289) Lazika válasza kushwavez (#33284) üzenetére


Lazika
senior tag

Telepiteskor, nem jelentkeztem be az icloudba. Igy ugye csinaltam egy offline felhasznalot es jelszot. Utolag viszont beleptem az icloudba telepites utan. Amikor inditom a rendszert az icloudos fiokommal szeretnek belepni, mint a macbook pronal anno. Koszi

(#33290) kushwavez válasza Lazika (#33289) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

áh értem.
De mi a gond az utólagos bejelentkezéssel? Hisz ha belépsz az adott Mac fiókon belül akkor az nem fog kilépni és minden szinkronizál ugyanúgy mintha telepítésnél adtad volna meg az iCloud adatokat.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33291) Lazika válasza kushwavez (#33290) üzenetére


Lazika
senior tag

Nincs vele gond csak kivancsi vagyok, hogy ugy megy e,mert nem talalok olyan opciot.

(#33292) general válasza kushwavez (#33287) üzenetére


general
addikt

ááhháá, hogy az update. ok, csinálom.

mivel/hogyan nyitod meg a config.plist -et, hogy ilyen formában, egy ablakban lásd? én eddig csak Szövegszerkesztővel vagy a Cloverrel nyitottam meg.

(#33293) kushwavez válasza general (#33292) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Xcode-ban nyitottam meg
De van egy másik kifejezetten .plist-re: PlistEdit Pro
Szövegszerkesztovel nem jó megnyitni, ha kódként szeretnéd megnyitni nyisd meg TextWranglerrel, Sublime Text-el vagy valamilyen más code editorral, mert hajlamos elcseszni a kódot a sima szovegszerkeszto

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33294) hokins


hokins
addikt

Sziasztok. Azt szeretném megkérdezni hogy egy HP ProBook 6465b laptopra fellehet tenni valahogy ezt a rendszert?

(#33295) kushwavez válasza hokins (#33294) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Hmm AMD laptop igaz?
amd-osx.com jó oldal az AMD Hacklira egyébként, de szerintem ha menne is, grafikai gyorsítást el lehet felejteni.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33296) hokins válasza kushwavez (#33295) üzenetére


hokins
addikt

Szia. AMD igen. Köszi azért megnézem. :R

(#33297) kushwavez válasza hokins (#33296) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

de ha szerencséd van és a Radeon grafikád ami a gépben van támogatott, akkor elméletileg működhet is.
Sajnos AMD notin még nem próbáltam hacklizni mert nincs egy se kéznél, de PC-n működik. Egyedül az alvással voltak gondok.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33298) hokins válasza kushwavez (#33297) üzenetére


hokins
addikt

Hétvégén nekiesek. Megírom utána hogy sikerült vagy nem.

(#33299) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Jó rég nem követem a topikot. Sierra van jelenleg a gépemen, illetve próbaként volt fent egy másik SSD-n High Sierra is.
Érdemes a legújabb rendszerre frissíteni? (1060 6GB dVGA van a gépben)

(#33300) Smiley válasza szuszinho (#33299) üzenetére


Smiley
őstag

Nem, még mindig nincs Nvidia driver Mojave-re...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.