Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33201) #68216320 válasza Csabee. (#33196) üzenetére


#68216320
törölt tag

24 colon retina módban működne 4k monitor esetén. 27-32 col esetében már alacsonyabb a ppi és skáláz. A fullHD pedig egyértelműen skálázott kép.

(#33202) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Köszi a válaszokat mindenkinek!!

Üdv: Csabee.

(#33203) Lazika


Lazika
senior tag

Hali! Ha mojaves gepbe vennek egy nvidia kartyat mondjuk egy rtx sorozatot, akkor ha jol gondolom nem bootolna be a rendszer. Vagy valami paranccsal le lehet tiltani? Koszi

(#33204) Plasticbomb válasza Lazika (#33203) üzenetére


Plasticbomb
addikt

High Sierra feletti macOShez ne vegyel nvidia kertyat. Jelenleg senkinek nincs fingja, hogy egyszer valaha engedelyezni fogja-e apple a drivert nekik.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#33205) Lazika válasza Plasticbomb (#33204) üzenetére


Lazika
senior tag

Köszi ezt tudom. Csak annyira gyengék az amd kartyák, hogy inkabb nvidiat vennék windows játékok miatt. Mojavet meg uhd 630-al hasznalnam. Ezert kerdeztem, hogy bebootolna e.

(#33206) Lazika válasza Plasticbomb (#33204) üzenetére


Lazika
senior tag

Ezért kérdezem. Nem tudom mennyire van valóság alapja a videónak...

(#33207) Plasticbomb válasza Lazika (#33206) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Tobb, mint fel eves video. Azota sem jelent meg semmi High sierra fole nvidia oldalon.

Annyira nem lassabbak az AMD kartyak, perszre, nem 75FPS 4k lesz, de azt nvidia oldalon is csak akkor kapod, ha kicsengeted a szep felarat egy kartyaert, ami akkor mar eleg kozel van egy AMD compute szornyeteghez. Csak annyit kell megerteni, hogy mig a legtobb consumer nvidia kartya jatekra van elsodlegesen tervezve, a prosumer meg inkabb cimputera, addig az AMD vgak eddig leginkabb compute erosek voltak/voltak tervezve, s ezt kaptuk meg jatekra is, nem tudtak/akartak annyi variaciot letervezni, szukos eroforrasok vegett. Lassan szepen megvastagodik a penztarca, lesz megint nekik is szelsebb portfoliojuk. pl az uj 5700ak eleg szepek ahhoz kepest, hogy nagyjabol kozep felso katba erkeznek, alacsony fogyasztassal, kb hoznak egy vega56-64 teljesitmenyt, jatekban, ugyanakkor pl computeban kb fele teljesitmenyt hozzak. Mas szegmensbe kezultek ezek mar. Pl teljesen kihagytak beloluk a crossfire tamogatashoz szukseges modult, egyedul a dx12/vulkan mgpu megoldasban lehet kettot hasznalni egyszerre jatekra, viszont azok meg megritkabb megoldasok, kb a feherebb hollo a feher hollok kozott. Szal pl nekem a ket vega64rol nincs miert valtanom, ha nem szamitom a fogyasztast. S speciel epp baromira nem erdekel a fogyasztas most.
Illetve nezz meg pl egy RX480/580 vs 1060 1070 videot. Megjelenes korabol, illetve a szuk egy ket utolso honapbol.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#33208) Lazika válasza Plasticbomb (#33207) üzenetére


Lazika
senior tag

Köszi a kimerítő választ. Mostmár tényleg nem tudom mit vegyek :C

(#33209) kushwavez válasza Lazika (#33205) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

bebootolna, de folyamat ki-be kene húznod a kábelt és átdugni az integráltba és vissza

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33210) Plasticbomb válasza Lazika (#33208) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Ha van ra kereted, akkor en neznek egy custom vega56at. Vega topikban szivesen belemennek a reszletekbe, melyiknek szuper a hutese, illetve mi az, ami befer a hazadba, stb. (Red devil, meg nitro+ meg ilyeneken vitaznak. En ref kartyara eskoszum vizhuteve...:D)

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#33211) kushwavez válasza Lazika (#33208) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

rx karik szerintem megteszik játékra, vagy ahogy a kolléga említette a vegak.
De ott van a felső kategóriás RTX-ek vetélytársa a Radeon VII, az is működik a legújabb 10.14.5-el. ha esetleg ilyeneket keresel.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33212) fuze


fuze
őstag

Elköltöztettem a gépet és azóta nem működik a sleep rendesen. Eddig sem volt tökéletes, mindig is produkálta ezeket a "felébredéseket". Azt már megszoktam, nem lenne gond. Viszont most nem tudom mit csinál pontosan, mert csak éjszaka rakom sleep-be... sajnos a gép teljesen újraindul. Nagyom bosszantó, mert szeretem nyitva hagyni a programokat úgy ahogy vannak. Gyorsan lehet így folytatni a munkát.

Volt közben egy update is. Lehet az kavart be. Még az USB-ket is meg kéne csinálnom, hogy full speed-en menjenek, de ahhoz még mindig lusta voltam :((( .

Hol érdemes keresgélnem?

adms.hu | UI Designer

(#33213) #68216320


#68216320
törölt tag

Átépítettem a gépemet és a GTX1050Ti+Sierra helyett most HD530+Mojave menne fel.
A HD530 beüzemeléséhez mikre lesz szükségem?

(#33214) #68216320


#68216320
törölt tag

Elakadtam. Megcsináltam a Mojave telepítőt, de a Clover boot után nem mutatja az USB pendrive-ot, amiről indul a telepítő, csak a hdd/ssd partíciókat.

Asus Z170i Pro Gaming + 6600K + HD530

Sierra telepítőt csinálva minden rendben van.

Van ötlet, hogy mit szúrok el?

Egy másik gépen van Mojave. Ott az normális, hogy a Clover 4 partíciót mutat és nem 2-őt?
- FileVault Prebooter,
- macOS Install Prebooter
- és a szokásos macOS + Recovery kombó

(#33215) Lazika válasza #68216320 (#33214) üzenetére


Lazika
senior tag

Ugyanez volt nálam is, Biost kellett donwgradelnem. A pendriveom jó volt.

(#33216) fuze válasza fuze (#33212) üzenetére


fuze
őstag

Sikerült megoldani a sleep meg a boot problémámat is. Már nem írja ki, hogy rosszul állt le. A sleep pedig remélem stabil lesz. Insanelymac fórumon segítettek :K

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#33217) #68216320


#68216320
törölt tag

Picit előrébb jutottam. Most olyan gond adódott, hogy a telepítő boot közben amikor szerintem a gui megjelenne egyszer csak eltűnik a szöveg és fekete képernyőt kapok.
Intel iGPU HD530 van a prociban és DP-on van a monitor rákötve a gépre.

(#33218) #68216320 válasza #68216320 (#33217) üzenetére


#68216320
törölt tag

HDMI kábelt használva megjelenik a telepítő képe. Valahogy működésre kellene bírni a DisplayPort-ot is.

(#33219) #68216320 válasza #68216320 (#33218) üzenetére


#68216320
törölt tag

Hogyan lehet a Mojave Offline telepítőt letölteni? Csak az online telepítő jön le AppStore-ból folyton.

(#33220) #68216320 válasza #68216320 (#33219) üzenetére


#68216320
törölt tag

Megoldva. Gyorsan leszedtem a High Sierra telepítőt is :)

(#33221) tlac


tlac
Topikgazda

ha megoldjátok a problémáitokat saját magatoktól, a megoldásokat is leírhatjátok
még valakinek hasznos lehet, akár a jövőbeni önmagatoknak is :)

[ Szerkesztve ]

(#33222) #68216320 válasza tlac (#33221) üzenetére


#68216320
törölt tag

Teljesen igazad van. Annyira belefeledkeztem a saját dolgaimba, hogy info-t nem osztottam meg.

Tehát a gép és a probléma:

Asus Z170I Pro Gaming + I5 6600K - 16GB DDR4 - iGPU HD530 DisplayPort - Sata 240GB SSD

Problem 1.
Mojave USB installer készítés után nem jelenik meg a Clover-ben az a pendrive, amiről bootolok és a telepítő van.
Úgy fest, hogy az USB3.0 nem tetszik neki alaphelyzetben. Négy lehetőség van esetemben, úgy tűnik így pár próbálkozás után.

a., Unibeast-el csinálom a telepítőt - ilyenkor elindul USB3.0-al is (ez van a gépházra kivezetve)

b., USB2.0 pendrive-ot használok - úgy tűnik az USB3 is rendben van, ha 2.0 módban van használva

c., USB3.0 pendrive-ot használok, de USB2.0 portban (ergo hasonló az előbbihez)

d., USB3.1 portban használom az USB3.0 pendrive-ot (ilyen az alaplapon van 2db)

Okokat, miérteket nem tudok, ez csak megfigyelés az én gépemnél a próbálkozások közben.

Telepítéssel, kompatibilitással Mojave esetében nincs több infom még.

Problem 2.
Az AppStore nem tölti le a teljes (offline) Mojave telepítöt a jelenleg Sierra-t tartalmazó laptopomra, hanem csak egy ~24MB körüli online telepítőt.

a. Található a dosdude1.com oldalon több macOS Patcher régi gépek újabb OS-el történő frissítéséhez. Ezek a patcher-ek képesek letölteni a spéci telepítő készítéséhez a friss offline állományokat. Ezzel szedtem le én is a Mojave installert (legfrissebb 10.14.6)
Elérhető a patcher a következő rendszerekhez: Catalina, Mojave, High Sierra, Sierra

Jelenleg megoldásra váró probléma:

iGPU - Intel HD530 VGA Displayport-on keresztüli használata
Jelenleg van (még) kép a Displayport-on, de nincs hardveres gyorsítás, minden lassan, nehézkesen mozdul a képernyőn.
Mojave szerint: Intel HD Graphics 530 31MB
Ez a 31MB nagyon gyanus nekem. Gondolom az a probléma, hogy nincs driver alatta.
Ezt kéne valahogy életre kelteni :)

[ Szerkesztve ]

(#33223) fuze válasza tlac (#33221) üzenetére


fuze
őstag

Én leírtam volna, de megdobtak egy EFI mappával mindenféle magyarázat nélkül :DDD

adms.hu | UI Designer

(#33224) #68216320 válasza #68216320 (#33222) üzenetére


#68216320
törölt tag

Egy lényegesen jobb megoldás az egyik fenti problémára:

Mojave USB installer készítés után nem jelenik meg a Clover-ben az a pendrive, amiről bootolok és a telepítő van.

Erre a tényleges megoldás a HFSPlus.efi komponens /EFI/Clover/drivers64UEFI könyvtárba másolása. [direct link a HFSPlus.efi komponenshez]

Más:

Továbbra sem sikerül megoldanom, hogy displayport-on az Intel HD 530 IGPU rendesen működjön. Odáig jutottam csak a Clover-ben történő ID átírásokkal, hogy HDMI-n lett kép, 1.5GB VRAM-ot ír, viszont a HDMI korlát miatt csak 30Hz a 4K felbontás. Display port beüzemelése kellene esetemben a 4K/60Hz képhez.
Ha valakinek van ötlete ne tartsa vissza :)

(#33225) Plasticbomb válasza #68216320 (#33224) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Sejtesem szerint itt van a valaszod elasva:

Tonymacx86

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#33226) #68216320 válasza Plasticbomb (#33225) üzenetére


#68216320
törölt tag

A leírás a 300-as chipset-et, Coffe Lake CPU-t említi. Nálam Z170/Skylake esetében is ugyanez lehet?

(#33227) Plasticbomb válasza #68216320 (#33226) üzenetére


Plasticbomb
addikt

A lenyeges resz: General Framebuffer Patching Guide using Hackintool

Az, hogy milyen chipsetrol beszelunk, edesmindegy, an z97hez nezegettem anno, s akkor is volt ilyen leiras. (Csak nem emlekszem, merre is volt, illetve van ilyen a Radeonokhoz is.)

Pl: tonymacx86

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#33228) kushwavez válasza #68216320 (#33226) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

AppleGraphicsDevicePolicy Clover patch?

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33229) #68216320 válasza Plasticbomb (#33227) üzenetére


#68216320
törölt tag

A linkelt oldal végén található Clover patch tökéletesen működött High Sierra esetében.
Viszont a Mojave továbbra is fekete képernyőt ad DP porton.

(#33228) viktor001: Ezt nem ismerem, még nem próbáltam. Ez egy kext patch?

Felmerült bennem, hogy esetleg érdemesebb volna visszatennem a High Sierra-t. Jelenleg nincs a gépben az Nvidia kártya, de ha mégis visszaraknám, akkor Mojave esetében nem tudnám használni.

[ Szerkesztve ]

(#33230) Plasticbomb válasza #68216320 (#33229) üzenetére


Plasticbomb
addikt

S ezt probaltad? tonymacx86

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#33231) #68216320 válasza Plasticbomb (#33230) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszönöm a tippeket, de végül High Sierra került a gépre az GTX 1050Ti miatt.
Most nincs benne, de ha meggondolnám magam, akkor arra még van driver.
High Sierra-n egy Clover patch megoldotta a DisplayPort gondot. Megy a 4K/60Hz rendesen.
Szerencsére a hang is rendben van.

(#33232) kushwavez válasza #68216320 (#33229) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

[link]
Ez az. Nekem ez miatt a kext miatt volt black screen az összes portomon, ez után viszont működött mindegyik.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33233) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok!

Végül egy rx 5700at rendeltem... még nem üzemeltem be, majd hétvégén. Az lenne a kérdésem, hogy van egy ssdm amin van a Mojave és van egy hddm amin lesz a wndows 10. Mit kell csinálni, hogy uefi módba a clover tudja bootolni a windowst? (Véletlenül legacyba telepítettem fel és biosba kell választanom a windowst ha azt akarom használni.) Ezért enne jó ha clover tudná bootolni. Köszi :R

(#33234) tlac válasza Lazika (#33233) üzenetére


tlac
Topikgazda

az 5700 osx alatt nem fog menni, majd talán később

legegyszerűbben uefi módban újratelepíted a win-t

(#33235) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Sziasztok!

Mik azok a hardverek manapság, amik a legjobban ajánlottak hackintos-ra? :R
Nyilván intel cpu, de a többi érdekelme: alaplap, vga...

[ Szerkesztve ]

(#33236) Lazika válasza tlac (#33234) üzenetére


Lazika
senior tag

Azt tudom,hogy nem fog menni... Nem kell akkor mókulni semmit cloverben, hogy tudja indítani a wint? Köszi :R

(#33237) xedos válasza ΞΔGLΞ (#33235) üzenetére


xedos
addikt

Ajánlottak. [link]

(#33238) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

UP! :))

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#33239) ΞΔGLΞ válasza xedos (#33237) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Köszi...

(#33240) tlac válasza Lazika (#33236) üzenetére


tlac
Topikgazda

szerintem nem

(#33241) Plasticbomb válasza tlac (#32856) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Na, most en is vegre ott tartok, hogy megy fel, de csak a mojave, epitettem egy nagy gepet, amit daily driverkent hasznalok, szal barmi tortenik, nem szarom ossze a gepem, igy a regi szett csak osx/linuxra marad.

Konfig:

Asus Z97i-PLUS
I5-5675c (Iris Pro 6200 aktiv!)
RX 480 REF
16GB DDR3 1866
250GB Samsung 860 EVO
AzureWave CE123H
Seasonic 520 Fanless Platinum
Philips 224EL

EFI Driverek: ApfsDriverLoader, AptioMemoryFix, HFSPlus, VirtualSMC
Kexts: AppleALC, BrcmFirmwareData, BrcmNonPatchRAM2, BcrmPatchRAM2, IntelMausiEthernet, Lilu, USBInjectAll, VirtualSMC, WhateverGreen, a dolt betus kextek a wifi modulomhoz.

macOS Mojavet telepitek, fel is megy, az USB gond nelkul bootol.
Viszont, amint felment, s felraktam a clovert az SSDre, majd atmasolom az EFIt kompletten az USBrol, nem bootol, illetve a rendszer bootol, de ugyan, mintha ki-be-ki-be kapcsolgatna a monitort. Ha az IGPvel bootolok, akkor meg megragad gIOScreenLockState 3-nal.epp olvasom, mi a problema megoldasa, de ha van otletetek, johet!

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#33242) Smiley válasza Plasticbomb (#33241) üzenetére


Smiley
őstag

Clover deinit be van kapcsolva?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33243) Plasticbomb válasza Smiley (#33242) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Be. De azt hiszem egyszerubb lesz csinalni egy teljesen ures clover config.plistet, s lassan atirni...

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#33244) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget... :R
Szomszéd barátomnak a asus laposára próbáljuk hegeszteni az OS-t, fent is van, minden működik, kivéve az egyik legfontosabb, az Intel 530, "brutális" 7MB.t mutat.Meg a látvány is ilyen...
Proci 6700HQ + GTX960M kártya is van még benne, ha ez segít. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#33245) kushwavez válasza ΞΔGLΞ (#33244) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

clover inject intel=true, ig-platform-id: 0x191b0000
+whatevergreen és lilu kext

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33246) Smiley


Smiley
őstag

Amugy mostanaban en is szivok. Let egy x85a-ud5 lap a media storage alatt, es egyszeruen nem kapcsol ki. Leallit mindent de megy tovabb. Viszont ha nyomok egy resetet bekapcsolas utan, vagy csak ujrainditom osx-bol a gepet, utana tokeletesen kikapcsol. A szokasos gigabyte shutdown_0004 hulyeseg be van rakva, de egyszeruen nem jovok ra, hol baszodik el.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33247) ΞΔGLΞ válasza kushwavez (#33245) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Sorry, véletlen a privátra nyomtam a válasz helyett, szóval azt kérdeztem, hogy lehetne ezt szájba rágósabban?
Bárkitől kérdezem persze, ennyire nem vagyok benne a témában.
A clover tiszta, de onnét, hogyan merre? :R

(#33248) Plasticbomb válasza ΞΔGLΞ (#33247) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Clover configurator es graphics szekcioban van az opcio.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#33249) kushwavez válasza ΞΔGLΞ (#33247) üzenetére


kushwavez
Topikgazda


Így
a 2 kext pedig a Clover/kexts/Other mappába kell

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33250) ΞΔGLΞ válasza kushwavez (#33249) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

(#33248) Plasticbomb

Akkor mégis jól csináltuk, de itt semmi változás :/ Továbbra is 7 MB és kext nincs betöltve ír.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.