Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33101) Lazika válasza tlac (#33099) üzenetére


Lazika
senior tag

Egy partíció van. Ma újra neki állok.

(#33102) zodes válasza tlac (#33070) üzenetére


zodes
aktív tag

Végül is az Unibeast-Multibeast is akkor :)

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#33103) Lazika


Lazika
senior tag

sziasztok! Csináltam, egy tök új leirás alapján lévő mojave usb installert. Viszont , amikor bootolom, akkor csak a windowsos particiot látja a mac os installert nem. Mit csináljak? Töröljem le a Windowst? Ha letiltom biosban azt a particiot akkor se mutatja a bott résznél. :R

(#33104) kushwavez válasza Lazika (#33103) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

drivers64UEFI/drivers64 mappában ellenőrizd, hogy van HFSPlus.efi, apfs.efi/ApfsDriverLoader-64.efi

ha ezek benne vannak akkor ellenőrizd, hogy a clover friss-e. Ha régebbi verziójú akkor valószínűleg azért nem látja, nekem is volt ilyen gondom pl Sierra-Mojave frissítés során.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33105) Lazika válasza kushwavez (#33104) üzenetére


Lazika
senior tag

Köszi, de akármit próbálok, csak a windowsos particiokat látja. A gépem: 8700K, Gigabyte z370p d3 bios f13. Támogatott a lap, szal felkéne mennie. Régebben hackintoshoztam, de már 3 éve nem csináltam pendriveot. Mindent leirás szerint megcsinálok, de nem akarja látni az usb installert a clover. Nem tudom mit tudnék még csinálni. :F

(#33106) Plasticbomb válasza Lazika (#33105) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Huzd le a tobbi kaytvaszt, ha megnem tetted. Csak az ures drive legyen feldugva, amire rakni akarod, plusz az usb. Ha meg nem probaltad.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#33107) Lazika válasza Plasticbomb (#33106) üzenetére


Lazika
senior tag

Jelenleg csak egy 256os ssd van a gepbe. Az is kette osztva. Mondjuk pcie ssd bem tzdom valtoztat e valamit a telepitesen. Amit kaptam telepitot az bejott meg windows elott de az meg hianyos volt es letoroltem, ezert is furcsalom, hogy most nem mutatja a boot pendriveot a clover

(#33108) Plasticbomb válasza Lazika (#33107) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Igen, sokat valtoztathat: IONVMeFamily/HackrNVMeFamily

De ez mar azutan van, hogy a pendriveot be tudtad bootolni.

Visszaolvasom, mi csinaltal.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#33109) zodes válasza Lazika (#33107) üzenetére


zodes
aktív tag

Na ezért használok 2 SSD-t! Annyi felesleges bajtól kímélem magam. :)
Mondjuk jön helyette mindig más! :DD

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#33110) Lazika válasza zodes (#33109) üzenetére


Lazika
senior tag

Igen, igazad van, de költözés miatt most csak ennyi fért bele a keretbe. Lövésem nincs még mindig, hogy mit csináljak...hogy lássa az usbt. Kapok majd egy telepitőt, amivel látta remélem most is fogja. Vagy az lehet a baj, hogy a windows is uefibe lett feltéve? Én ennyit még életbe nem szivtam. Régen simán felmentek az összeállítótt gépeimre az osx-ek. Ráadásul valamiért csak egyetlen egy szót tudok max másolni szöveget virtuálisba nem értem miért. Meg a windowsba másolom virtuálba beillesztem se megy, pedig be van állítva kétoldalúra az copy/paste.

[ Szerkesztve ]

(#33111) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok! Meg mindig nem jartam sikerrel. A virtual catalinaba valamiert csak.szavakat tudok max kijelolni egyesevel. Pedig ketiranyura raktam a xopy/paste-et. Hiaba csinalom meg a pendriveot nem akarja latni. Van nalam egy haver pendriveja azzal latja a clo er a pendriveot, de azzal meg kene mokulni, hogy bejojjon a mac os install. Akartam rola egy lemezkepet csinalni es azt kinyomni pendrivera,de csak olvashato modba hajlando megcsinalni. Esetleg van itt valaki aki kaposvari es csinalna nekem egy mac os boot pendriveot? Ha nem kaposvari az se baj... halas lennek erte. Tobb evighasznaltam hacklit, de ezzel most nagyon szivok. Koszi   

(#33112) Lazika válasza Lazika (#33111) üzenetére


Lazika
senior tag

Annyit tudtam haladni, hogy a pendriveot sikerult megcsinalnom mojave alatt. A catalinas az eleg bugos volt. Viszont megall a tortenet itt. Valakinek van valami otlete? Szal a gepem adatai: 8700K Gigabyte z370p d3, pcie ssd 256 16 gb ram. Koszi :R kép

(#33113) Plasticbomb válasza Lazika (#33112) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Na most, pcie ssd vagy m.2 ssd az?

OLvasd at ezeket, nezd meg a kepeket, illetve nezd meg a videot:

tonymacx86

Youtube 9to5Mac

Ellenorizz minden lepest, hogy ugy csinalod, ha nem, akkor tudod hol van egy lehetseges hiba.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#33114) Lazika válasza Plasticbomb (#33113) üzenetére


Lazika
senior tag

Ismerem ezeket az oldalakat, köszi. Sorry m.2 ssd van a gépemben. Mindent be is állítottam a biosban, ahogy a tonymacen a csávónál ugyanilyen lapnál volt. A jelenlegi usb az most egy unibeast. Szóval tuti, hogy benne van minden ami kell.

(#33115) Plasticbomb válasza Lazika (#33114) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Megnezted a videot is? Nem kotozkodom, cak hatha van valami lepes, ami veletlen kimaradt, mintegy ellenorzes keppen.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#33116) Lazika válasza Plasticbomb (#33115) üzenetére


Lazika
senior tag

Köszi, tudom hogy kell mac ost telepteni, és a videot is megneztem. de még a teleptőig se jut el az unibeast pendrive..

[ Szerkesztve ]

(#33117) Plasticbomb válasza Lazika (#33116) üzenetére


Plasticbomb
addikt

En arrol beszelek, hogy valami kis aprosag maradt ki vagy egy lepes megvaltozott (akar csak egy karatker kimarad nem kell mar a commandhoz, akarmi), nem arrol, hogy tudsz, vagy nem tudsz macost telepiteni. Ebben a vonatkozasban az, hogy mit tudsz irrelevans. PL, mint ahogy nekem is volt: beture pontosan kovettem leirast, s megsem indult a telepito, unibeasttel sem, aztan csak kiderult, hogy nekem gyak semmit nem kell buheralni, s felment secperc.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#33118) Lazika válasza Plasticbomb (#33117) üzenetére


Lazika
senior tag

Igen olyan gépem nekem is volt régen. A mostanival meg kiserletezni kell. Jelentkezem, ha jutottam valamire. Koszi, hogy probalsz segiteni!

[ Szerkesztve ]

(#33119) ThuG4LifE válasza Lazika (#33118) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Legfrissebb a clover, lilu, whatevergreen?
Bootnál próbáld: -lilubetaall

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#33120) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok! Csinaltam mojave es high sierra telepitot is mind a ketto ennel all meg. Apple nvme assert failed. Gondolom az ssdvel van baja. Tudnatok segiteni, hogyan tovabb? Koszi :R

(#33121) Lotus_Omega válasza Lazika (#33120) üzenetére


Lotus_Omega
tag

próba:
[link]

//Z390 AORUS MASTER//9900k@4.8//2x16GB BALLISTIX@3.5//RTX 4070TI//

(#33122) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

Sziasztok,

macOS Mojave-t szeretnék futttatni a Dell PowerEdge T30 mini szerveremen.
Intel® Xeon® E3-1225 v5
Kingston 16GB DDR4 2400Mhz DIMM ECC Unbuffered RAM
Samsung 240GB SM883 SSD

Talán valahol korábban azt olvastam, hogy az integrált Intel® HD Graphics P530 nem támogatott a macOS által és elég siralmasan fut így, ezért mindenképp ajánlott valami olcsó, támogatott videokártyát beletenni.

Ez valóban így van? Ha igen, esetleg tudnátok ajánlani valamilyen olcsó, kis fogyasztású videokártyát ami működne ebben a szerverben Mojave-val? A grafikus teljesítmény nem számít, mert semmi olyan jellegű dologra nem lesz használva a gép, elég annyi, hogy maga a rendszer ne akadozva fusson a videokártya hiánya miatt.

A másik, hogy a MultiBeast-es telepítés is vanilla rendszerrel történik? Van esetleg bármi, ami miatt inkább a Clover ajánlott? Futólag belenéztem a leírásokba tonymacx86-on, de a MultiBeast guide újabbnak tűnt.
köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#33123) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy hddt. Es most se indul el a telepito. Most betolti az apfs drivert, de mostmeg az nvrammal van baja. Direkt egy nvram emulated clovert raktam fel, de semmi. Legyszi aki tud segitsen. :R Koszi

(#33124) Lazika válasza Lazika (#33123) üzenetére


Lazika
senior tag

Természetesen az ssdt kivettem.

(#33125) bbmt


bbmt
senior tag

Sziasztok,
Úgy néz ki, hogy nem veszek Apple MAC-et, inkább építek egy Hackintosh-t.
Az i5 9400F tényleg nem ajánlott? Lesz külön egy RX580 8GB nem használnám a cpu vga részét.

A kanál a gyengék villája

(#33126) Plasticbomb válasza bbmt (#33125) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Val menni menni fog rajta, csak lassab lesz, mint mas nagyobbal. En olyat neznek, ami macban is van, ha nagyon erdekel a compatibilitas, de a proci amig ujabb intel, addig nem lehet gond, max az igp, de te egy rx580nal akarod hasznalni, szal kiutod a kerdest eleve, viszont az alaplap fontos, talan a legfontosabb darabja egy hackintoshnak.

S ott lattam mar par kollegat itt, akik szivnak az ujabb modellekkel. Z370 Lazika, Z390.. na elfeledtem ki.

En, s szerintem tlac is az ASUSra szavazna, elso felkialtasra, de a legjobban akkor jarsz, ha felmegy tonymacx86ra, s a golden build szekcioban szetnezel, milyen alaplapokat, konfigokat hasznaltak, s aszerint epitkezel.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#33127) bbmt válasza Plasticbomb (#33126) üzenetére


bbmt
senior tag

Köszi, egy Gigabyte Z390 AORUS PRO WI FI-t néztem ki az benne van az ajánlott lapok közt a tonymacx86-on.
Ez lenne még: 32GB G.Skill Aegis 3000 Mhz
FSP 600 W Hyper M
Kingston 500 GB SKC2000M8 NVMe M.2
Samsung 860 EVO 250 GB SSD ( ezen win 10 lenne)
RX 580 8Gb

De ha necces a 9400F, akkor egy i5 9600K, bár nem tudom számít-e az IGP hiánya másban.

[ Szerkesztve ]

A kanál a gyengék villája

(#33128) tlac válasza Stanley-B. (#33122) üzenetére


tlac
Topikgazda

itt azt írják, hogy támogatott a p530
[link]

a MultiBeast-hez is kell egy valódi osx telepítő dmg

(#33129) tlac válasza bbmt (#33127) üzenetére


tlac
Topikgazda

elvileg megy az igp nélküli procival is
[link]

bár írnak valami Shiki-t, hogy azt be kell kapcsolni még a WhateverGreen-en

(#33130) Stanley-B. válasza tlac (#33128) üzenetére


Stanley-B.
őstag

wow ez egy nagyon jo anyag, koszi

(#33131) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok! Sikerult feltennem a mojavet. Biost kellett downgradelnem f13rol f4re. Viszont meg nem teljesen jo a rendszer. Bootol winchesterrol, de a kép remeg néha és nincs hang. Multibeast meg hibat ir ki telepites kozbe. Az intel hd 630at felismeri. Tudnatok segiteni, hogy ne remegjen a kep es, hogy legyen hang? Koszi :R itt egy kép a cinebench r20 eredmenye. Kicsit jobb, mint windowson.

(#33132) Lazika válasza Lazika (#33131) üzenetére


Lazika
senior tag

Valamiert csak 30hz-nek mutatja az igput. Pedig 60hzba tamogatja 4kba a felbontast. Whatevergreen es lilu is van a kexteknel, de glitchel a kep. Audio meg nem sikerult.

(#33133) Plasticbomb válasza Lazika (#33132) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Egyeni profil kell hozza, almanal a 4k 60 valamiert nem mukodott, mikor legutoljara akartam neki beetetni, csak switchresXes megoldassal. (Sokaig hittem, hogy szimplan csak azert, mert a monitor/TV nem jelenti vissza EDID infoban, hogy tamogatott felbontas, de jo ideje nem buytkoltem vele.)

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#33134) Lazika válasza Plasticbomb (#33133) üzenetére


Lazika
senior tag

Azt nem ertem, hogy miert remeg a kep, amikor felismeri az uhd 630at mutatja, h 1538mb. Whatevergreen es lilu is van mellette.

(#33135) Plasticbomb válasza Lazika (#33134) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Oh, varj, az UHDrol beszelunk, nem a radeonodrol. Ahhoz az alaplapon van HDMI2 kimeneted, vagy HDMI 1.4 van? Mart ha az utobbi, akkor ne akard raeroltetni a 4k 60at. 4k60 az HDMI2 szabvany. Plusz ha jol emlekszem, az intel alaplapoknal sok helyen valami korbekerulo modon van az IGP kivezetve HDMIre, egy chipen keresztul, nem nativan (de ez csak valami remlik info), hogy bekavar.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#33136) Lazika válasza Plasticbomb (#33135) üzenetére


Lazika
senior tag

1.4 van... igy mar ertem. Azt viszont nem, hogy miert remeg a kep. Kell vennem egy radeont is. Azzal megy a hang hdmin. Regi hacklimba egy rx 560 azzal ment siman. Amugy nem bantam meg, hogy eladtam a mac minit. Hiaba volt 4 magos ez a gep is annyiba fajt es koroket ver ra. Veszek egy vgat remelem azzal megoldodnak majd a dolgok.

(#33137) tlac válasza Plasticbomb (#33135) üzenetére


tlac
Topikgazda

jellemző, lespórolnak mindent, ha displayport lenne rajta, azzal menne a 4k 60hz

(#33138) Plasticbomb válasza Lazika (#33136) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Nem ugy volt, hogy van egy 580ad?

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#33139) Lazika válasza Plasticbomb (#33138) üzenetére


Lazika
senior tag

Nem. Uhd 630 van csak. Vga nem fert bele a keretbe,mert koltoztunk. Azt akarok venni vagy egy 560at. Nekem az is eleg.

(#33140) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

megcsináltam a telepítőt, ám amikor kiválasztanám a Mojave telepítését, az alma logó megjelenik egy pillanatra, aztán rögtön újraindul a gép. Mi lehet a gond? :(

(#33141) Plasticbomb válasza Lazika (#33139) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Maradj polaris 10/20 korul. RX480ak is teljesen jo valasztas, sokat nem vesztel. Raadasul ha veletlenul kifogsz egy jobb gyari ref blower hutest, s van kedved, akkor secperc tehetsz ra vizhutest (dragan), vagy egy uber leghutest, amit nem sok custom kartya uberel (talan egy van azon a szinten).

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#33142) Smiley válasza Lazika (#33139) üzenetére


Smiley
őstag

Nálam Sierra alatt voltak problémák az 560-al. Néha fagyott vele, meg nem mindig ébredt fel sleep-ből. Az 470/480/570/580 viszont nagyon jó választás.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33143) Lazika


Lazika
senior tag

Tudnátok ajánlani rx 580at vagy akar 70et ami tuti mukodik oob? Tudom, hogy a sapphire ajanlott, de arra most nincs keret. Tony oldalan nezte., hogy elvileg az msi aorous vagy az armor az megy oob. Koszi

(#33144) Plasticbomb válasza Lazika (#33143) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Tony oldalan Radeon Compatibility Guide.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#33145) Lazika válasza Plasticbomb (#33144) üzenetére


Lazika
senior tag

Tudom, de pl ott az xfx 580 ami elvileg compatibilis aztan kozbe, azt irjak sokan, hogy nem megy nekik. Azert kerdeztem.

(#33146) kabalababa válasza Lazika (#33143) üzenetére


kabalababa
tag

Én pl. ilyet vettem/használok.

(#33147) bbmt válasza Lazika (#33143) üzenetére


bbmt
senior tag

Fogalmam sincs, hogy ez hasznos infó-e neked, de most is Hackintosh-on vagyok egy Gigabyte G1 Sniper alaplappal,benne egy 4690K i5 és egy Gigabyte AORUS RX580 8GB, mindenféle mókolás nélkül felismerte és működik az 580-al.
Igazából ezért is tanakodok még, hogy érdemes-e újat építeni, lehet nem is érzékelném, hogy gyorsabb...

A kanál a gyengék villája

(#33148) Plasticbomb válasza Lazika (#33145) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Az az XFX vbios mokolasa miatt van, elvileg, hozzatennem, hogy en XFX R9 380xet hasznaltam egy idoben, nem sokat, de ment (egy evig hasznalta, majd ocsemnek elpaszoltam, nala megy azota is, megjeleneskor vettem, azota kapott friss pasztat, illetve jobb thermal padokat.).

Elvileg az RX480am is XFX, az is ment, Ref Tuned by XFX. Tettem ra egy Accelero Extreme IVet, de miota levizeztem a VEGA64em, van egy Morpheusom felszabadulva, lehet azt rakom at ra vegul. Kulonbseg nagyon nem lesz teljesitmenyben a ketto kozott, viszont a Morpheuson en valasztom meg a ventiket, s azon a ponton az Accelero gyengebb. Zajosabb, s kevesebb a legszallitasa, mint mondjuk egy be quiet Silent Wings 3nak.

Ahhh fene, kellett nekem ezen agyalgatni kicsit, most megint vega56okat nezegetek... 250euroert hasznaltan van egy par.....

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#33149) Lazika


Lazika
senior tag

Koszi sracok! Rendeltem egy aorus 580at!

(#33150) bbmt


bbmt
senior tag

Tényleg, van itt olyan aki használt 4th gen intelt és váltott 9th gen-re?
Megéri?

A kanál a gyengék villája

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.