Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34201) kushwavez válasza RaZroX (#34200) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

A következő generációban (Haswell) sokkal nagyobb a választási lehetőség CPU-k terén amik HD 4600-at használnak. A következő macOS-t (10.16) biztos, hogy kihúzzák. Használata natív, de nem árt utánanézni az adott processzornak, hogy van-e vele szenvedés vagy sem. Itt az egyik user elég sokat szenvedett vele, de az user error volt.

Támogatottság szempontjából a Broadwell lenne a legjobb választás (még jó sokáig kihúzza a HD 6200), de annyira fent van az ára az egekben, hogy egyszerűen nem éri meg azt venni.

Utána jönne a Skylake ami kiváló választás, de az már nem DDR3.

Esetleg az is megoldás, ha olcsón be tudnád szerezni a fentebb írt Ivy Bridge i5-ös procik közül valamelyiket, tudnád használni simán az iGPU-t, majd ha kijön az új OS és megszűntetik a támogatást akkor patcht használsz, hogy működésre bírd (szinte biztos, hogy lesz ilyen), vagy addigra beszerzel mellé egy olcsó vidikarit (pl RX 460, vagy más olyan ami oob)

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34202) RaZroX válasza kushwavez (#34201) üzenetére


RaZroX
addikt

Amennyiben maradnék a mostani alaplapnál és vennék bele pl egy 3570-et, milyen (új) vga-t kellene vennem bele ? 20k körül jöhetnek szóba vga-k.

This is the way

(#34203) Máté94 válasza RaZroX (#34202) üzenetére


Máté94
addikt

(#34204) kushwavez válasza RaZroX (#34202) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Ilyen árkategóriába újonnan nem igazán találni semmit.
Újak 20k körül:
- NVIDIA:
- GT 710 (viszont arra figyelni kell, hogy GK208 chipes legyen, különben nem lesz jó. a 2 GB-s verziók szerintem azok, de ebben nem vagyok biztos. még támogatott Catalina-n, de mivel NVIDIA és maga a chip elég régóta van használatban így nem hiszem, hogy túl sokáig támogatott maradna)
-> több (támogatott) NVIDIA kártya újonnan nincs is 20k körül

- AMD:
- R7 240 (FakeID-vel működik, illetve radpg=15 bootflaggel. nekem R7 370-em volt szintén fakeid és radpg=15-el működött, de irgalmatlan mennyiségű szenvedés volt mire sikerült működésre bírni és csak Sierra-n működött. egyszóval nem OOB kicsit sem.)
-> újonnan több támogatott nincsen 20k körül

Sajnos RX 400 Series kártyákat újonnan már nem lehet venni, használtan viszont pont 20k-ért dobálják az RX 460-at, személy szerint beszereznék egyet. "oob" (azért az idézőjel mert Whatevergreen lehet kellhet hozzá, de az amúgy is "alap" kext), nincs szenvedés és jó sokáig fog működni.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34205) RaZroX


RaZroX
addikt

Hát akkor megint ott vagyok ahol a part szakad...
Mindenesetre köszönöm mindkettőtöknek a segítséget, alszom rá párat, hogy új gépet összerakni vagy ezt az ezeréveset foltozgatni éri meg (nekem) jobban.

Ha újat rakok össze akkor ezekből állnak:
Gigabyte Z370M DS3H
i3 8100

Elvileg ezekkel "pöccröff" kell menjen, ha jól informált vagyok.
Viszont anno még olvastam, hogy az Intel® UHD Graphics 630 sem megy magától. Ez még mindig így van ?

This is the way

(#34206) Máté94 válasza RaZroX (#34205) üzenetére


Máté94
addikt

Semmi sem megy magától. A linkemben benne vannak az Intelesek is, ahol le van írva hogyan és melyeket lehet életre kelteni.

(#34207) kushwavez válasza RaZroX (#34205) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

kell hozzá egy FakeID, meg egy hozzávaló ig-platform-id, de ezen felül nem
nagy was ist das

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34208) BeZol válasza RaZroX (#34205) üzenetére


BeZol
őstag

Nálam is ment az UHD Graphics 630 (8700K), de ahogy többiek is írják, be kell állítani, hogy tényleg menjen.
Én első körben használt macbookPro-t vettem anno (180-ért), most így 1 évvel később is ennyiért látom ugyanazt. Ebben i5-4258U van 2mag4szállal. Cinebench pontokat érdemes nézegetni, ez pl. cinebench r15-ben 276pontot tud (110-et 1szálon). Az i5-3470 multiscore-ja 510 (single 132).
A gyakorlatban a laptopomnál 2-3 böngészőablak után érzem h nem igazán bírja a dolgokat, de hogy ez most a proci erő vagy az integrált grafika miatt van-e inkább, az jó kérdés (egyik sem egetrengető)
Az i3-8100 616 (154), tehát csak 20%-kal erősebb a régi asztali i5-nél, egyedül az integrált grafikai rész igazán up to datebb.
Én 4 napig használtam az integrált grafikát, és böngészés közben új lapok/oldalak megnyitásakor mindig gondolkodott, tudod mintha nem lenne elég gyors a net. Miután az rx 5700xt kártyát beraktam, azóta pöccre megy a dolog, úgyhogy konkrétan az integrált grafika fogta vissza ezt a részt, amit én se gondoltam volna! (az már alap, h ssd van a gépben és 1000mbites a net, szóval nem azok a lassító tényezők)

Én itt nézegetem, hogy melyik iMac-ben mi volt/van. Ha ilyen procit nézel, nem hiszem h mellé lőhetsz, csak hát 2011-2013-as évjáratoknál (nem tudom pontosan) vagy egy snitt, ami túl régi, azon már nem megy a legújabb oprendszer, ami problémás, ha pl. xCode-ot használnál.

(#34209) kushwavez válasza BeZol (#34208) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

3570-nek az integráltja nem támogatott macOS alatt így azt magát vidikari nélkül nem lehet használni. Én beszereznék inkább egy i5-3475S, i5-3570K-t (fontos, hogy K legyen mert a sima az HD 2500 és nem támogatott), vagy ha találok jó áron egy i7-3770-et akkor azt, procierővel nem lesz gond és lesz támogatott grafika is (HD 4000). Később ha megszűnik a támogatása és ha netalántán nem lesz út a patchelésére (márpedig szerintem lesz), akkor beinvesztálok mellé egy most is elég olcsó használt RX 460-at amivel bőven sok évig eléldegél a gépezet. Olcsóbb megoldás, megmarad a régi lap is és a régi ramok is, csak egy proci és vidikari és mehet is a dolgára.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34210) RaZroX válasza BeZol (#34208) üzenetére


RaZroX
addikt

Én utoljára OS X 10.8 környékén hackliztam, azóta csak plátói szerelem volt a macOS sajna.
Amit a sztoridban észrevettem, hogy böngészőben nem feltétlen a VGA volt a ludas. Legalábbis nem közvetlen. Mert ugye az integrált vga vram-ja a sima ram-nak egy leválasztott része. Ha neked mondjuk csak 4GB ramod volt és abból 1GB elment a gpu-nak, akkor a maradék 3GB valóban kevés lehetett.

(#34209) viktor001: Igen-igen, olcsóbb lenne ha maradnék a régi vasnál. kb 30-40ből kijönne rammal, procival és vga-val az update. Viszont 60-70ből meg meglenne a zsír új lap+proci+ram, a többit meg tudom a mostaniból is használni és nincs akkora árkülönbség a két opció között. Utóbbinál viszont egy tényleg Hackli kompatibilis gépem lesz és legfrissebb hardver, erősebb is stb.
A régi kitudja meddig lesz elég teljesítményben, támogatottságban.

This is the way

(#34211) kushwavez válasza RaZroX (#34210) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

persze, egytértek veled, én is az új felé hajlok. ez csak a másik végletből a legjobb lehetőség szerintem. :D

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34212) rsanya87


rsanya87
tag

Sziasztok!

Mennyi szenvedés árán lehet erre a gépre feltenni egy hackintosht?
Lap: Gigabyte GA-H61M-S1
CPU: Intel Core i3-3240
VGA: Radeon HD 7750

Semmi extrára nem lenne használva, csak böngészés, yt.

Sanya

(#34213) kushwavez válasza rsanya87 (#34212) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

A vidikari stimmel, kell hozzá radpg=15 (lilu+whatevergreennel), a lap viszont legacy BIOS és a H61 chipset nem támogatott High Sierra óta így kell hozzá egy Clover ICH AHCI port patch, hogy lássa a belső meghajtókat. Illetve Legacy BIOS-on a vidikarin nekem nem működtek az RX 580-on a HDMI kimenetek (fekete kép), csakis a DP port. Szerintem HD 7750-el nem lesz probléma, de érdemes erre vagy hasonló konfigurációkra rákeresni, hogy valakinek sikerült-e összehozni Catalina-ra. Lapnál érdemes UEFI támogattottat választani (ha High Sierra, vagy feljebb szeretnénk menni).

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34214) rsanya87 válasza kushwavez (#34213) üzenetére


rsanya87
tag

Köszönöm :)

(#34215) RaZroX


RaZroX
addikt

Windows / Ubuntu alól csak virtuálisan telepített MacOS alól tudok telepítőt létrehozni ugye ?

This is the way

(#34216) kushwavez válasza RaZroX (#34215) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Windows alól gibMacOS-el is lehet Internet Installer-t

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34217) tlac válasza RaZroX (#34215) üzenetére


tlac
Topikgazda

nem, ki lehet hagyni
pl. a gibMacOS tud win alól is internet recovery-s telepítőt csinálni (azt most éppen nem tudom, hogy a netkapcsolat megoldható-e, valamelyik clover verzióval volt gond, hogy nem tudta betölteni a megfelelő kext-et hozzá)
de talán van már másik eszköz is

[ Szerkesztve ]

(#34218) kushwavez válasza tlac (#34217) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

a minap telepítettem vele 2 gépet, Clover v5107-től semmi baja. OC-ről nem tudok nyilatkozni viszont.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34219) DuDieHUN


DuDieHUN
aktív tag

Sziasztok,

valakinek van tapasztalata az alábbi laptopokkal?

- Thinkpad X250
- HP ENVY 13 Ah0000ne

(#34220) RaZroX


RaZroX
addikt

Ez az internetes telepítő létrehozása nekem nagyon új :D durva, hogy már ilyenek vannak.
Bár redditen láttam róla leírást, de elég eltántorító volt első ránézésre.
Majd ha meg lesz a vas, megpróbálkozom vele.

This is the way

(#34221) kushwavez válasza DuDieHUN (#34219) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Tapasztalatom nincs vele de ránézésre mindkettő teljesen rendben van és támogatott. Egyedül az Intel Wifi kártya cserés mindkettőbe, bár van hozzá készülőben levő kext, de annyira instabil, hogy egyszerűbb kicserélni egy kompatibilisra.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34222) kushwavez válasza RaZroX (#34220) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Ha tudsz angolul akkor nem lesz gond. Csak követni kell azt amit ír. 😄

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34223) DuDieHUN válasza kushwavez (#34221) üzenetére


DuDieHUN
aktív tag

Koszi, akkor utána olvasok mi a menete a dolognak.

(#34224) RaZroX


RaZroX
addikt

i5-2400S vagy i5-2500K ?

3000ft az árkülönbség, szóval csak az a kérdés, hogy Hacklihoz melyik a jobb igpu szempontból ?

This is the way

(#34225) kushwavez válasza RaZroX (#34224) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

i5-2400S - HD 2000 -> nem támogatott
i5-2500K - HD 3000 -> High Sierra-ig támogatott. (Mojave-n és Catalina-n kextrollback-el működésre bírható, de nem 100% hogy működik és lehetnek vele problémák)

Ha támogatott iGPU-t szeretnél akkor Ivy Bridge generációból kell válogatni és azok közül is csak a HD 4000-től működnek. #34199 -> ebben a hozzászólásban fel vannak sorolva

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34226) RaZroX válasza kushwavez (#34225) üzenetére


RaZroX
addikt

a HD4000-et tudom, hogy jó. Fentebb beszéltük (csak közben arckép cserén estem át), viszont nagyon nehéz itt Hardveraprón találni HD4000-es procit. Ezért jött a kérdés, mert ezt a kettőt találtam amiről nem tudtam biztosan, hogy nem jó :D

Van valami amiben lekorlátoz, ha High Sierrát teszek fel ? Illetve mennyire nehéz egy High Sierra telepítőhöz hozzá jutni így, hogy kijött azóta több OS ?

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#34227) kushwavez válasza RaZroX (#34226) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

i7-3770-ből szinte biztos, hogy találni itt. Ha az sok, de nem olyan sürgős és van időd akkor ebay-ről is lehet egy i5-ös támogatottat. Szotyiért dobálják.

Hát azért olyan sokminden nem változott High Sierra óta, multitasking szempontjából jobb lett (rendezettebb sokkal), és én nekem gyorsabb is. Ha van + iOS 13-at vagy macOS Catalina-t futtató eszközöd akkor annyiban fog korlátozni, hogy nem fogod tudni használni a handoff & Safari iCloud tab funkciókat.

Telepítőt ugyanúgy a fentebb említett gibMacOS-el le lehet szedni, illetve macOS alól App Store-ból

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34228) csattila01


csattila01
tag

Sziasztok,

Frissítettem a videókártyám BIOS-át, hogy tovább tudjak jutni a POST státuszon CSM disabled opció mellett. A GPU-Z ki is teszi a pipát az UEFI négyzetbe Win alatt. Catalinát telepítettem, hogy csak IGP volt használva. Minden oké, szép és stabil. De most, hogy rendes VGA-val bootolnék semmit sem változtatva az IGP mellett használt UEFI beállításokkal az OpenCore boot menü után 1-2 perccel megáll a boot abban a fázisban, amit lent csatoltam.

Ahogy az OpenCore VGA buyers guide alapján néztem, a Kepler GPU-k (akár 6-os, akár 7-es széria) Catalináig támogatottak, ez az legfrissebb, ami nem rekedt meg High Sierra-n. Mi lehet a probléma akkor?

intel i5 3570K, Asrock Z77 Extreme4, Gigabyte GTX680(2GB)

(#34229) r3dsnake válasza csattila01 (#34228) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nekem a GTX660 csak Sierraig ment rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#34230) csattila01 válasza r3dsnake (#34229) üzenetére


csattila01
tag

660ból 2 variáns volt. GK104 és GK106. A 104-esnek is mennie kell Catalinán. A GTX 680 is GK104 egyébként.

Most az a fura, hogy IGP-re átkapcsolva ugyanezt a képernyőt kapom. Nem értem, eddig minden jó volt, 1x rápróbáltam a 680-al és azóta IGP-vel sem megy sehogy. :W

[ Szerkesztve ]

(#34231) csattila01


csattila01
tag

Ami változott, mióta jó volt az annyi, hogy benne van a 680 a lapban, de IGPre van állítva az UEFI. Nem csináltam új DSDT-t azóta. Lehet ezek, vagy ezek kombinációja okozza a hibát.

(#34232) kushwavez válasza csattila01 (#34231) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

ha benne van de nem aktív akkor is be akarja tölteni a macOS a drivereket, ez okozhat boot fennakadást. próbáld meg kivenni és úgy megnézni. Egy clear NVRAM is jól jön ezek után

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34233) csattila01 válasza kushwavez (#34232) üzenetére


csattila01
tag

Most, hogy kivettem a 680-at, újra minden jó. Újra kéne generálnom egy DSDT-t úgy, hogy benne van a 680? Vagy van valami beállítás ami felett elsiklottam?

(#34234) kushwavez válasza csattila01 (#34233) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

SSDT-n keresztül le kell tiltani, hogy ne érzékelje a macOS
[link]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34235) csattila01 válasza kushwavez (#34234) üzenetére


csattila01
tag

A 680-at szeretném használni, nem az IGP-t. :)
Pont ezen az oldalon olvastam az infót, miszerint a 680 Kepler1 ezért támogatott Catalina alatt

(#34236) kushwavez válasza csattila01 (#34235) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Oh, félreértelmeztem. A képen én úgy látom a kártya betöltésénél áll meg. Clover-ben Inject NVIDIA=True orvosolni szokta ezt a problémát, OC-ban viszont nem tudom mit kell vele csinálni. Nem úgy néz ki, hogy DSDT problémája lenne

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34237) csattila01 válasza kushwavez (#34236) üzenetére


csattila01
tag

Sikerült összehoznom. :)
Beraktam a 680-at, ProperTree-vel generáltam egy új DSDT-t Win alatt, aztán clear NVRAM. Miután újra bootolt már adott képet a dGPU és a mac névjegye fül alatt is kiadja a 680-at az IGPU helyett. Gondolom a háttérben megoldja a WhateverGreen, amit kell azért itt nem kell NVidia Inject. :))

(#34238) csattila01 válasza RaZroX (#34226) üzenetére


csattila01
tag

3570K-t bártan tudom ajánlani. 15-ért kapsz itt a hardverapron. Tökéletes Catalina alatt. Nem kell semmit trükközni vele.

(#34239) kushwavez válasza csattila01 (#34237) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Nem is tudtam, hogy ilyet lehet ProperTree-vel. Nice! Igen a Whatevergreen kb mindent orvosol, de valamelyik régebbi karihoz kell az NVIDIA inject (pl néhány M karihoz)

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34240) csattila01 válasza kushwavez (#34239) üzenetére


csattila01
tag

Helyesbítek. :) SSDTTime-al csináltam az új DSDT-t és ProperTree-vel OC Snapshot után elmentettem a config.plist fájlt.

(#34241) kushwavez válasza csattila01 (#34240) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

oh I see, eddig nem hallottam róla de jó dolognak tűnik

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34242) BeZol


BeZol
őstag

Nem tudom, hogy az új 10.15.14-es patch kavar-e be vagy vmi más baj van, de annyi történt, hogy átmentem windows-ba, csináltam pár benchmarkot (5.3ghz 4133mhz cl17 beállításokon, persze jó nagy feszültségértékekkel), aztán a dolgom végeztével mennék vissza macOS-re, és az apple logó alatti szürke csík meg se moccan.
A legújabb .14-es patch-re nem kattintottam rá, nem tudom akart-e most települni magától vagy sem, de 1 órát így hagytam és semmi :D
Pendrive-ra felraktam a legújabb 5110-es clover bootloadert, ugye minden más maradt ugyanaz, és úgy sem jut tovább. Se safe mode, se recovery, semmi, itt megáll.
Úgyhogy nem értem, nem nyúltam semmihez, ami még felmerülhetett h bios-ban volt más beállítás (pl. VT-D, azt is letiltottam, de úgy sem jó).
Valaki találkozott hasonlóval? Logot nézve nem lettem okosabb sajnos, és azért sem értem, mert már hetek óta tökéletesen ment minden.

Holnap friss erővel ránézek megint, addig ha lesz ötlet, szívesen fogadom :)

(#34243) BeZol válasza BeZol (#34242) üzenetére


BeZol
őstag

Kipróbáltam mindenből a legújabbat, de még egy macOS telepítő sem akart elindulni ami előtte ment, innentől végképp gyanús volt, hogy igazából nem nyúltam a géphez, csak belőttem egy régi OC presetet a biosban korábbról (mikor még nem volt macOS), és azt tudtam, hogy a virtualizációt talán offolni kell (de ezt bootflag úgyis intézi ha jól értelmeztem eddig), aztán rémlett, hogy a VT-D-t is ki kell szedni.
Na most kiderült, hogy ennyi nem elég, az XHCI Hand-Off volt a ludas, disabled-del nem indul, engedélyezni kellett és egyből betöltött csont nélkül.
Vicces, hogy ennyin elcsúszhat a dolog :DDD

(#34244) kushwavez válasza BeZol (#34243) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Simán el tud akadni egy rossz BIOS beállításon. Egyébként ha ilyennel találkozol ajánlom bootolj "-v keepsyms=1 debug=0x100" beállításokkal és akkor kapsz információt, ami talán segít és megspórólsz egy csodára várást. VT-D és VT-x bekapcsolva maradhat mindaddig amíg slide=0 és darts=0 beállításokkal van bootolva a macOS.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34245) csattila01


csattila01
tag

Gondoltam visszadugom a Windows driveot és kipróbálom, F11-el tudok-e választani melyik OS induljon. Mint kiderült a Win drive MBR, ezért nem megy CSM Disable módban. Easeus-al próbáltam nyomni egy Convert MBR to GPT-t. Tekerészett a partíciókon, aztán BSOD egyből, újraindul és marad MBR. Ha CSM enable, akkor elindul a Win. Ha CSM Disable, akkor az OpenCore elkezd betöltődni, de felhozza a mac telepítőt a login screen helyett. Így olyan, mintha üresnek látná azt a HDD-t, amin egyébként a Catalina van.
Van ilyen esetre is okosság, hogy ne haljon el az MBR->GPT művelet vagy újra kéne rakni CSM Disable módban a Windowst is, hogy teljes legyen a képlet? Az nem megoldás hogy ki/be húzogatom a SATA kábeleket.

[ Szerkesztve ]

(#34246) kushwavez válasza csattila01 (#34245) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Szerintem azt nem lehet megoldani úgy, hogy Legacy UEFI bootloaderrel bootoljon. Ha a bootloader maga UEFI módban van akkor nem tölti be a Legacy BIOS drivereket, nem fogja tudni bebootolni a Windows-t. Láttam OC-ben Legacy beállításokat de sajnos nem tudom hogyan kell beállítani, és ha sikeresen bebootol akkor meg a másik OS nem fog működni (úgy ahogy írtad). Bár ezt Clover-el tudom csak felvázolni, de ott van Legacy boot0ss, vagy Hibrid setup ami GPT macOS partícióra telepíti fel a loader-t, de nem UEFI hanem Legacy módban, és úgy már ki lehet választani/bebootolni mindkét meghajtót. Régi gépemen is úgy volt, mert nem volt rajta UEFI (GPT Mac, MBR Win, a select-nél úgy jelent meg, hogy "Boot Windows from Legacy HD1")

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34247) csattila01


csattila01
tag

Újabb nap, újabb probléma. :W MBR2GPT-vel átkonvertáltam a Win10 driveot GPT-re, így az már fut CSM Disable mellett. F11-re csak Windows Boot Manager és az UEFI pendrive (erről indul egyenlőre az OpenCore) a választható opció. Boot prioritynél is csak ezeket engedi kiválasztani. Semmi meghajtónév, mint ahogy CSM Enable alatt volt. Ha kiveszem a Win10 driveot, akkor ki tudom választani név szerint a Samsung mac lemezt, de Win drive + mac Drive csak a Windows BM-t. Van is meg nincs is dual boot így megint. :) Hozzá lehet adni valahogy opciónak a mac-et? Lehet az is gond, hogy a pendrive indítja a Catalina-t és nem annak a saját EFI-je. :F

[ Szerkesztve ]

(#34248) kushwavez válasza csattila01 (#34247) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Pendrive nélkül nem is bootol? akkor ott van a baj, azért nem látja a samu lemezt mert nem találja rajta az .efi-t. Ellenőrizd, hogy helyes-e a samu bootloader-je. Ha rendben van akkor viszont a Windows hülyesége miatt a saját bootloaderje van elől és az az automatikus (bár ha rendben van a samu efi-je akkor viszont egyáltalán nem értem miért nem jelenik meg a boot menüben). Esetleg tedd rá az OC-t a Windows drive-ra és EasyUEFI-vel add hozzá az OC-t az első helyre mint bootloader, és akkor indulásnál az fog először betölteni, vagy cmd admin módban:
bcdedit /set {bootmgr} path \EFI\OC\OpenCore.efi (bár először inkább az EasyUEFI-s módszert próbálnám ki)

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34249) csattila01 válasza kushwavez (#34248) üzenetére


csattila01
tag

MountEFI-vel átmásoltam az EFI könyvtáramat a macOS drivera a megfelelő helyre. (A pendrive EFI-jét nem tudtam külön mountolni, mert ahogy láttam azt megtette magának az OS, ezért simán átmásoltam az EFI mappát kézzel a HDDre) Kihúztam a pendriveot, most csak a mac HDD van bedugva. CSM enable mellett látom a Samsungot, de disable mellett már nem. Ha CSM disable módban nyomom bootnál az F11-et, akkor azt írja, hogy nincsen bootolható eszköz. Most pedig azt se mondhatom, hogy a Win zavar be...

[ Szerkesztve ]

(#34250) kushwavez válasza csattila01 (#34249) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Ha CSM enable mellett látja akkor az arra utal hogy az OC legacy módban van rátéve.
Ha nem, akkor lehet nyílván gondoltál erre, de azért hátha:
a mappakiosztás úgy van, hogy az EFI meghajtón belül még egy EFI mappa van és azon belül van a BOOT (ennek is rendben kell lennie, különben nem találja), OC. ha a root-ba tesszük akkor nem működik.

Itt neked Clover helyett értelemszerűen OC

Ha így sem akaródzik akkor kövinek megnézném az EFI-t, hogy hátha rosszul lett létrehozva és nem EFI partíciónak látja, hanem sima FAT32 partíciónak.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.