Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33051) RobexX10 válasza kushwavez (#33048) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Na ennek örülök :) Köszönöm az infokat :)

(#33052) 007spider007


007spider007
csendes tag

Adott:
- eredeti mac mini 2012. Mojave.
- kulso USB-s merevlemez 2TB 24/7-es hasznalatra.

Hiba: random idonkent ledobja a merevlemezt (ugy erzekeli kihuztam). Kb havonta egyszer.

Egyeb:
Restart nem segit, csak ha ujra bedugom a merevlemezt. Lemez 100%-s.

Valakinek valamilyen otlete mitol lehet? Esetleg remote megoldhato-e egy ujra erzekeltetese?

(#33053) kushwavez válasza 007spider007 (#33052) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

nálam is ugyanez volt egy 3.0-s külső merevlemeznél, kicseréltem a kábelt azóta jó

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33054) Smiley válasza kushwavez (#33050) üzenetére


Smiley
őstag

Persze tisztaban vagyok vele, csak regebben azert ez egy kihivas volt. :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33055) tlac válasza Smiley (#33054) üzenetére


tlac
Topikgazda

vegyél amd-t, aztán lesz megint :)

[ Szerkesztve ]

(#33056) Smiley válasza tlac (#33055) üzenetére


Smiley
őstag

Köszi a tippet. :D

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33057) Plasticbomb válasza kisjimy (#32967) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Regebben en is probaltam, win alatt a gep 170+ FPSt hozott ossze fullhd 60-65 FPSt 4k felbontason, max beallitason, OSX alatt, (High Sierra) meg fullhd 15-65 kozott ugralt, de jellemzoen okadekul futott a WoT.

Sajnos az OSX amilyen pofas oprendszer, annyira nem celterulet a jatekfejlesztoknek, ebbol a szempontbol talan egy linux rendszer ma mar sokkal jobb, (eszeveszett tempoban fejlodik a Linux gaming szekcio manapsag, plusz rengeteg wines jatek valik jatszhatova steam protonnal linuxon), de meg mindig a win a vezeto platform.

(Tudom, hogy nem mai a hozzaszolas, de csak most olvastam.)

Mas:

Hogy is van most az NVMe drive boot macOSen? Idokozben volt egy upgradem, vettem egy Ryzen7 2700x 32GB DDR4 Asus Crosshair kombot, szal most a nagy gepem egy Linux+win dualboot rendszer, viszont a regi gep is itt van, rakom ossze lassan, de az csak hackintosh lesz ma mar. spec I5-5675c 16GB DDR3 Asus Z97i-PLUS RX480, s felszabadul egy 128GB m2 ssd a nagy gepbol, amit hasznalhatnek rendszer lemeznek, mar ha mukodik majd.:)

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#33058) troszti


troszti
aktív tag

Sziasztok!

Frissítettem a clovert, ezen leírás alapján, de a frissítés után nem látja a partíciót bootoláskor. Mit csináltam rosszul? Illetve hogy tudom helyrehozni? :D

Előre is köszi a segítséget :R

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#33059) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani olyan lapot, amire kb nativan feltudom tenni a mac os-t. Giga z 390 ud és z370p-d3 között vacilálok, de ha van asrockba, ami ezer százalék, hogy megy, akkor inkább azt venném. Köszi :R

(#33060) kushwavez válasza Lazika (#33059) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

nekem eddig csak Giga volt, 0 problémám volt vele. de szerintem a többivel se lenne probléma, sokat nem oszt nem szoroz a lap, legyen uefi azt kész.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33061) kushwavez válasza troszti (#33058) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

ellenőrizd, hogy a drivers64UEFI-ben benne van-e a HFSPlus.efi (ha hfs partíciód van) vagy az ApfsDriverLoader-64.efi vagy az apfs.efi

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33062) Lazika


Lazika
senior tag

Légyszi ajánljatok mojave alatti oob wifi adaptert. Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#33063) troszti válasza kushwavez (#33061) üzenetére


troszti
aktív tag

A drivers64UEFI mappában minden benne volt, de a drivers64-be nem másoltam bele pár dolgot. Ahogy ezt pótoltam simán ment minden.

Köszi azért a segítséget :) :R

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#33064) dynax


dynax
tag

Sziasztok

Szeretnék a páromnak egy laptopot venni és arra macos-t rakni. Pár éves üzleti laptopot szoktam venni nekem a hp elitbook jött be de most a dell latitude sorozat felé hajlok. Kb két éve ráraktam már egy hp elitbookra a macos-t de elakadtam mert a wifi nem ment rajta . Nincs esetleg valami lista amin meg tudnám nézni mi az ami tuti kompatibilis vagy ha ilyen nincs abban tudnátok segíteni hogy milyen wifi kártyával ellátott laptopot nézzek meg persze ha van más ilyen macerás hardver elem amit néznem kéne akkor persze szívesen venném ezt a tanácsot is :)

köszi előre is !

(#33065) zodes válasza Lazika (#33062) üzenetére


zodes
aktív tag

Ha USB Wifi adapterre gondoltál, akkor szerintem ennek ([link]) a video alapján jó lesz. :)
Én ezt vettem, most jött meg (win alatt már tökéletes), mindjárt próbálom Hackli alatt is.
[link]
Majd megírom, hogy jó lett-e, de Andrew és a macskája elég jó kis videókat szoktak feltölteni. :D

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#33066) Lazika válasza zodes (#33065) üzenetére


Lazika
senior tag

Köszi. :R Majd veszek egy ilyent. Vettem wifis jelerősítőt, hogy majd ehernet porton keresztül megy a net, de nagyon gyengék... Egyenlőre amit haver csinált hackli telepítőt nem jó, most próbálok majd virtualba feltenni egyet... Pár dolgot kihagyott az Efi mappából... találtam is egy hackintosher.com-on lévő high sierra virtuális lemezt át tettem a nyelvet olaszról azóta crashel szóval kereshetek mást, vagy fel kell tennem valamit. Ha esetleg linket tudtok már meglévő virtuális lemezről megköszönném. :R

[ Szerkesztve ]

(#33067) zodes


zodes
aktív tag

Nekem is lenne egy kérdésem:
Valaki tudja, hogy mik ezek? Olvastam, illetve videót láttam, úgynevezett "Vanilla telepítésről". De láttam olyat is, hogy "Olarila telepítés". Mik ezek?? Van-e "jobb"? Vagy miben különböznek?
Láttam ezt a videót ([link]) és a csajszi azt mondja kezdőnek ez a "legjobb". Persze ez is relatív, mint minden! :D

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#33068) Lazika válasza zodes (#33067) üzenetére


Lazika
senior tag

Vanilla az a tiszta telepítés.link

[ Szerkesztve ]

(#33069) zodes válasza Lazika (#33068) üzenetére


zodes
aktív tag

:R Köszi! :)
Akkor, megpróbálom ezt! :)

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#33070) tlac válasza zodes (#33069) üzenetére


tlac
Topikgazda

a topik összefoglaló is egy "vanilla"-t ír le, olvasd át azt is és akkor jobban képben leszel

(#33071) P41N


P41N
senior tag

Sziasztok!

Régen jártam itt, viszont most kéne egy kis segítség. A HD 5770-et lecseréltem egy GTX 660 Ti-re mondván, hogy az miatt nem megy fel a High Sierra / Mojave. Na most úgy néz ki, hogy nem a VGA volt a baja. Az első kb 6 perces telepítés végig megy, másodiknál ugye a HDD-ről kell bootolni, megy a csík, 75%-nál kör áthúzva. Unibeast-es az USB, és olyan mintha nem látná a HDD-t vagy én nem tudom. Megpróbáljam a vanilla telepítést ?

(#33072) Plasticbomb válasza P41N (#33071) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Vanillan kivul max unibeast/multibeast paros amivel manapsag van ertelme szorakozni. -v (verbose) kapcsoloval is ennyi az infod?

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#33073) P41N válasza Plasticbomb (#33072) üzenetére


P41N
senior tag

Unibeast-vel próbáltam, nem volt jó. De nekem vanilla se lesz jó ha Mojave-t akarok, mert nincs SSD-m, és HFS+-ra meg nem lehet telepíteni. Létezik egy ilyen patch, de azt úgy nem vágom, ahogy van. Még régebben feltettem itt ezt a kérdést, meg redditen is, de nem lett rá megoldás. Disk I/O error-t kapok mindig. Másik HDD-vel mondjuk még nem próbáltam :))

(#33074) Plasticbomb válasza P41N (#33073) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Nincs egy kis ssdre sem kereted, egy 64-128GBosra? Azok mar boven olcsobbak, s a rendszer ala jo is lenne, illetve neked ismagasab lenne a felhasznaloi elmenyed.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#33075) P41N válasza Plasticbomb (#33074) üzenetére


P41N
senior tag

Tervben van már egy ideje, de még nem jutottam el odáig, hogy megvegyem. 240GB alattit nem biztos hogy fogok venni, de majd még kiderül.

(#33076) Smiley válasza P41N (#33073) üzenetére


Smiley
őstag

Az I/O Error HS-tol felfele azert van, mert dobtak a SATA Hot Plug support-ot, ha BIOS-ban van lehetoseged kikapcsolni akkor az megoldja a problemat, ha nincs akkor patchelni kell. Ezen kivul a 660Ti nem fog mukodni Mojave alatt, ugyanis nincs ra webdriver.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33077) xenonboy13


xenonboy13
tag

Sziasztok! Szereztem egy Dell e6220 notebookot, hackintosh telepités céljából. Van egy hivatalosan letöltött El capitanom, de az istenért nem tudom be bootolni, hiába próbálkoztam a cloverrel, meg külső vinyóra felmásolni a telepítőt+pendrivera a clovert, sehogy sem ment.. esetleg tudnátok valami tanácsot adni?

(#33078) P41N válasza Smiley (#33076) üzenetére


P41N
senior tag

Amikor GTX 750-em volt, akkor nem volt ilyennel problémám. Arról tudok hogy nincs web driver, viszont Redditen írták, hogy elvileg működik. Direkt meg is kérdeztem.

(#33079) Smiley válasza P41N (#33078) üzenetére


Smiley
őstag

Mert a 750 alapból támogatott. Meg lehet hackolni, de hw gyorsítás nem lesz, csak normális felbontás.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33080) P41N válasza Smiley (#33079) üzenetére


P41N
senior tag

Magára a telepítésre gondoltam az alatt. Lehet valamit bekapcsolva hagytam, nem tudom. Pontosan nem emlékszem hogy akkor mik voltak BIOS-ban beállítva. Azt amit írtál, nem találtam sehol. Elég nagy baj hogy nincs nv driver...

(#33081) tlac válasza P41N (#33080) üzenetére


tlac
Topikgazda

itt van egy elég jól összefoglaló, hogy mik mennek mojave alatt
[link] [link] (ugyanaz a kettő)

(#33082) P41N válasza tlac (#33081) üzenetére


P41N
senior tag

Azt tudom hogy a kártyám natívan támogatva van, GK 104-es Core-val van ez felszerelve, nem 106-val. A problémám viszont még mindig él. Egyszerűen nem tudom felrakni. Most megint más hibát kaptam.

[ Szerkesztve ]

(#33083) tlac válasza P41N (#33082) üzenetére


tlac
Topikgazda

aha látom már, az előzőt inkább Smiley-nak kellett volna linkelnem a 750 miatt, na az nincs támogatva mojave alatt

milyen gép ez?

[ Szerkesztve ]

(#33084) P41N válasza tlac (#33083) üzenetére


P41N
senior tag

Régi LGA 775 config, SSE4.1-es CPU-val. Azt tudom, hogy patch kell ahhoz, hogy ez Mojave-n menjen, viszont High Sierra telepítésénél is írta már ezt ki.

(#33085) tlac válasza P41N (#33084) üzenetére


tlac
Topikgazda

alaplap?
a sse4.2 is kellene, ahhoz mit csináltál?

(#33086) Smiley válasza P41N (#33082) üzenetére


Smiley
őstag

Persze, hogy nem megy tovabb, ha nincs a helyen a fakesmc. :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33087) P41N válasza tlac (#33085) üzenetére


P41N
senior tag

Az a baj, hogy mindegyik oldal mást ír. Amikor elsőnek álltam neki ennek az egész dolognak, akkor is ez volt a bajom. Mindegyik oldal/ember 50 féle variációt ír, nekem meg úgy kell kitalálnom, hogy melyik működik tényleg. Ennél pl csak annyit találtam, hogy Install után egy dolgot másolni kell. Ha nagyon időígényes, akkor lehet hanyagolom, és marad a High Sierra.

Leírom inkább az egész Configot:

Intel Xeon E5420
Gigabyte GA-P35-DS3R
8GB DDR2 RAM
ASUS GTX 660 Ti

Smiley: Azért ennyire amatőr nem vagyok :DD Legfrissebbet szedtem le, és ott van bent az Others mappában a többi Kext-vel együtt.

(#33088) Smiley válasza P41N (#33087) üzenetére


Smiley
őstag

En nem mondtam, hogy amator vagy. csak azt hogy a screenshot-okon nem latszik, hogy betoltesre kerult kext... addig pedig biztosan nem fog elindulni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33089) P41N válasza Smiley (#33088) üzenetére


P41N
senior tag

Igaz. Nem tudom akkor mit csinálhattam rosszul.

(#33090) P41N válasza P41N (#33089) üzenetére


P41N
senior tag

Menni fog a High Sierra. Megnéztem a régi cikkemet, és egy dolgot nem kapcsoltam be a BIOS-ban (SATA Port 0-3 Native Mode). Holnap megpróbálom. Remélem csak ennyi volt a hiba. A Mojave-t meg egy kicsit hanyagolom.

(#33091) kushwavez válasza P41N (#33090) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

a lapodat nézve intel P35 vagy H35, chipsetes ami régi és ezért valószínűleg nincs támogatva. ebből adódóan a vinyókat nem fogja látni és patch kell hozzá. nekem is volt ilyen problémám HS alatt egy régi H61-es chipsetes gigabyte lappal (Intel 6 series chipset), ami Sierran még működött/támogatva volt, de HS alatt már kivonták a “forgalomból” és ugyanaz a hiba volt mint neked, tehát az USB telepítő működött, szépen be is töltött, viszont amikor próbál bootolni kiírja , hogy Still waiting for root device, mivel nem találja a vinyót. Ezt én megoldottam egy clover patchel ami itt található: [link]
Viszont nem tudom (és nem is igazán hiszem), hogy nálad is működne, de próbát megér. én ezt a hibát valószínűsítem a leginkább.

Tehát a fő probléma igazából, hogy nagyon régi a lap és nagyon régi chipsettel rendelkezik. Ha jól sejtem intel 3 series, de ebben nem vagyok annyira biztos.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33092) P41N válasza kushwavez (#33091) üzenetére


P41N
senior tag

P35-ös chipset. High Sierra-val nem mindig volt problémám, ment mindig elsőre. Amikor írtam a cikket róla, ugyan erre a gépre raktam fel, és ment elsőre. Azóta valahogy már nem. Lehet másképp csinálok valamit, vagy nem tudom. Holnap tesztelem, és mondom, ha minden igaz, akkor csak az volt a baj, hogy azt az egy dolgot nem kapcsoltam be a BIOS-ban.

(#33093) Smiley válasza kushwavez (#33091) üzenetére


Smiley
őstag

Ahogy irtam fenntebb is, a sata hot plug support-ot dobtak. Nekem van egy Asrock P35-os lapom, ahol ezt a feature-t ki tudom kapcsolni es patch nelkul is megy a HS.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33094) P41N


P41N
senior tag

Megpróbáltam a High Sierra-t és az volt amit írtam. Egy dolgot nem kapcsoltam be a BIOS-ban. Most is van Disk I/O error, de tovább megy a telepítésig, viszont kiírja hogy van vissza 22 perc, aztán megint jön egy verbose boot, és ott írja hogy syncing disks, ezen végig megy és újraindul a gép.

(#33095) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok! Ma végre megcsinálom virtuális kati alól az install usb-t. Nem emlékszem, hogy kell. Masterboot recordra kell formázni a pendriveot vagy pedig gptre, mint egy igazi macen. Köszi :R

(#33096) tlac válasza Lazika (#33095) üzenetére


tlac
Topikgazda

gpt-re inkább, de nézd meg az összefoglalót

(#33097) xenonboy13


xenonboy13
tag

Üdv!

Van itt véletlen Dell E6220 tulaj?

(#33098) Lazika


Lazika
senior tag

Megcsinaltam az install usbt, de a clover csak a windowst latja es a pendriveot nem. Nem ertem. Aki tud segitsen legyszi. Koszi.

(#33099) tlac válasza Lazika (#33098) üzenetére


tlac
Topikgazda

akkor nem jól csináltad meg a telepítőt
mutasd meg, hogy milyen partíciók vannak rajta

(#33100) kushwavez válasza xenonboy13 (#33097) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Dell Latitude/Inspiron/Precision/Vostro/XPS - Clover Guide
E6220 and Sierra - possible?
[GUIDE] Run macOS Sierra on a Dell Latitude E6320

Ha esetleg a telepítésre lennél kíváncsi

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.