Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33651) kushwavez válasza SharpSA (#33650) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

amikor újraindul a gép van valami crashlog(egy ablak ami mondja, egy hiba miatt váratlanul leállt a gép)? az adna némi információt.
Neked is ugyan azok a hibák vannak boot közben mint az illetőnek DSDT-vel? Látszódik a képen, az bizony DSDT error.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33652) kushwavez válasza huan (#33647) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

próbáld meg talán az előző verzióval.
Sajnos annyira én a virtualboxban nem tudok segíteni mivel nem nagyon szoktam használni, mindig Win alól csinálom meg a pendriveot.
Arra gondoltam lehet te is megcsinálhatnád úgy, hisz ha belegondolok úgy is hozza kell nyúlj a config.plist-edhez

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33653) SharpSA válasza kushwavez (#33651) üzenetére


SharpSA
veterán

Semmit nem ír ki, csak újraindul, bejelentkezek és kb ugyanúgy megjelenik minden ablak.
DSDT-t nekem törölnöm kellett, mert azzal nem indul el a gép, ugyanazt a képet adja, amit már mutattam.
Windows alól hogyan csinálod meg a pendrive-ot?

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#33654) kushwavez válasza SharpSA (#33653) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Amikor bejön a CLOVER, nyomj egy F4-et, majd egy zipben küld el az EFI/CLOVER/ACPI/origin mappában levőket.

Az előző válasz huan-nak ment, de egyébként Transmac-el csinálom. 3 telepítőm (High Sierra, Mojave, Catalina) van amik az alábbi linken el is érhetők. Mindegyiken Clover is van, azokat majd a saját géphez kell módosítani vagy cserélni egy saját működőre (ha szerencsés vagy nem is kell rajta semmit módosítani).
How to make High Sierra - Mojave - Catalina Installer USB on Windows (TransMac) and manage it's EFI
Egyszerűbbnek találom mert így nem kell bajlódni a virtual mac-el mert azt mire letöltöm, mire felteszem, mire elindítom, ha elindul akkor csigalassú lesz és 2x agyvérzést kapok mire végre el tudom kezdeni letölteni a macOS-t vm-ben, és akkor még a telepítőt létre sem hoztam.. Így meg csak leszedem valamelyik telepítőt és Transmac-ben felteszem a pendrive-ra, ha kell módosítani valamit a Clover-ben akkor azt is meg tudom oldani Win alól és mehet is a telepítés...(ha nem veszem figyelembe az iszonyat lassú netemet akkor fél óra talán)

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33655) SharpSA válasza kushwavez (#33654) üzenetére


SharpSA
veterán

Rendben, köszönöm, küldöm ahogy a gép elé kerülök.
Nem értem mi lehet a gond, amikor szépen müködik minden, dolgozok rajta és egyszer csak újraindul kb 7-8 perccel bekapcsolás után. A wifi kártya nem jó benne, azt tudom, egyelőre utp-n kapja a netet. A Broadcom BCM94352Z DW1560 kártya úton van. Gondolom a most benne levő Intel 8260 ilyen problémát nem csinál, nem müködik és kész.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#33656) Norbi27


Norbi27
aktív tag

Sziasztok

Asztali pc-re szeretnék Mojave-t vagy Catalina-t telepíteni
Asus Z87 plus alaplap, i5 4690 proci 7 GB ram
Milyen wifi kártyát vegyek bele, amivel biztosan menni fog az AirDrop?

(#33657) Máté94 válasza Norbi27 (#33656) üzenetére


Máté94
addikt

#33621

(#33658) tlac válasza SharpSA (#33655) üzenetére


tlac
Topikgazda

kapcsold ki az összes energiagazdálkodási opciót, hátha azok közül okozza valamelyik

(#33659) SharpSA válasza tlac (#33658) üzenetére


SharpSA
veterán

Még a Time Machine-t kapcsoltam be, csináltam is tegnapelőtt egy teljes mentést. Amiatt is lehet ilyen probléma?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#33660) Máté94 válasza SharpSA (#33659) üzenetére


Máté94
addikt

Én kihúznám a Wifi kártyát, hátha az kavar be. Ha nem, akkor lehet tovább nézelődni. :)

(#33661) SharpSA válasza kushwavez (#33654) üzenetére


SharpSA
veterán

Megnyomtam az F4-et és semmi sem történik...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#33662) kushwavez válasza SharpSA (#33661) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

látni nem fogsz semmit, az EFI/CLOVER/ACPI/origin mappában viszont megjelennek a fájlok

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33663) SharpSA válasza kushwavez (#33662) üzenetére


SharpSA
veterán

Ja hogy úgy! Oké.
Most el kellett jönnöm, de kikapcsoltam a Time Machine-t és úgy tűnik minden rendben. Majd még kiderül ha visszaértem, illetve azért azokat a fájlokat is megnézem.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#33664) SharpSA válasza SharpSA (#33663) üzenetére


SharpSA
veterán

Ki érti ezt... Teljesen jól működik a laptop... Szóval akkor valamiért nem tetszik neki a Time Machine. Az energiatakarékosságnál még a merevlemezek elaltatását vettem ki.
Hová küldjem az origin mappát? Vagy már nem érdekes?

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#33665) tlac válasza SharpSA (#33664) üzenetére


tlac
Topikgazda

kísérletezd ki, hogy melyik opció segített

(#33666) SharpSA válasza tlac (#33665) üzenetére


SharpSA
veterán

Több mint valószínű, hogy a Time Machine kikapcsolása, mert ennek bekapcsolása előtt jól ment a rendszer és a többihez nem nyúltam hozzá.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#33667) Smiley


Smiley
őstag

Ezt leirom, hatha hasznos lesz masnak is aki nem integralt audio-t hasznal. Nalam mindig tiltva volt az integralt audio en egyszeruen nem szeretem oket. Szoval van nekem egy nem mai darab PCIe Maya44e kartyam, amit le kellett cserelnem, mert iszonyat zajos lett a jelenlegi alaplappal (P8P67WS). Vettem egy USB-s Scralett 2i2-t. Ez plug and play nem kell vele szenvedni es van fizikai volume is. :) Kiszedtem a Maya-t, az megy majd at a PowerMac G5-be... es itt jott a pofara eses. Nem indult az OSX a Maya nelkul mert ACPIPlatform kernel panic-ra futott elejen. Ha beraktam a kartyat ment minden tovabb. Csinaltam ujra cache-t, termeszetesen elotte toroltem a Maya gyari driver-et. Kartya ki, megint kernel panic. Kartya ki, gondoltam bekapcsoltam az integralt audio-t ugyanis ilyenkor megvaltozhat a PCIe cimzes, bar ennek kicsi az eselye, hogy bejon... termeszetesen utana siman boot-olt. Ennek igy semmi ertelme, nem kell hang ahhoz, hogy a kernel elinduljon, foleg single user mode-ban. Mostanaban frissitettem a clover-t meg a configurator-t is, es mikozben nyalaztam a config-ot meglattam, hogy be van kapcsolva a fix audio. Amikor uj hw kerul a rendszerem ala, ez mar a 4 asszem amiota a jelenlegi telepitett Sierra van, mindig 0-rol indulok, es csak azt kapcsolom be ami feltetlenul szukseges. Szoval valamelyik frissites faszan default-bol bekapcsolta nekem ezt a szart. :W A tanulsag ebbol, erdemes minden configurator frissites elott backup-ot csinalni a jelenlegi mukodo config-rol, aztan utan osszevediffelni az update utan. Azert kezdtem el hasznalni a configurator-t, mert baromi kenyelmes vele a driver-eket es magat a clover-t frissiteni, de ez szemet huzas volt.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33668) kushwavez


kushwavez
Topikgazda

Nekem meg ma volt egy érdekes szituáció. Egy Lenovo ThinkPad X1 Carbon 3rd Gen-re (i7-5600U) csináltam meg egy Catalina telepítőt, minden klappolt, bebootolt, eljutottam a telepítőig (nagy meglepetésemre még az érintőkijelző is működött, meg az a kis csöcs is középen), de épp egy egyetemi előadás közepén csináltam és kikapcsoltam addig amíg leléptem. 5 perccel később megint bebootoltam, de ezúttal meghalt. Clover-ben a telepítőre enterezés után jön az OsxAptioFixDrv3 inicializálása, majd a "++++++++++++++++++..." jelek, és ott megakad, semmit nem csinál. A clover-rel meg a konfiggal nincs probléma, hiszen eljutottam vele a telepítőig... egyszer. Majd azóta sem.

Na most nekem van egy teóriám ezzel kapcsolatban, hogy mi lehet a hiba oka.
A gép minden indulásnál megjegyzi a konfigot amit beállítok (BIOS beállítások, gyorsítótár, stb a gyorsabb indulás érdekében) és szerintem valami összekeveredett és galibát okozott. Na most ezzel az a probléma, a gépnek az akksija nem kivehető, CMOS resetet elég nehéz lenne csinálni rajta. Pedig szerintem az megoldaná. Szerintetek?
Az Acer-em Broadcom Wifi-je csinált olyat Sierra-n, hogy "cold boot" után volt wifi, de ha letettem aludni és vártam vele ~10 percet, utána már nem volt. Majd ezután hiába indítottam újra a notit, hiába vettem ki az akksit, akkor sem volt wifi. De ha vártam vele ~15 órát (este leraktam, másnap indítottam) akkor megint jó volt. Szerintem itt is ez a helyzet.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33669) Máté94 válasza kushwavez (#33668) üzenetére


Máté94
addikt

Cserélném az AptioFix-et OcQuirks+FWRuntimeservices.efi-re. :)

(#33670) kushwavez válasza Máté94 (#33669) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

köszi, megpróbálom. de az a nagyon vicces, hogy ha egyszer tökéletesen működött akkor most miért nem?
meg a plusz jeleken sem
megy túl... érdekes.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33671) kushwavez válasza kushwavez (#33670) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Bios beállításoknál ki kellett kapcsolni a security chip-et. bár azt továbbra sem értem hogy miért volt jó előtte majd hirtelen nem, de most megy.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33672) kushwavez


kushwavez
Topikgazda

RX 5700 és a HD 4000 királyul megvannak egymás mellett 10.15.1-en, sleep meg minden oké. összes port megy.
Konkrétan csak betettem a kártyát és elindult. ATI=false, nincs whatevergreen.kext (fekete képet okoz)
kisjimy-nél elég sok gond adódott, és mondta hogy neki FakeID-val indult csak el. Nálam semmi sincs. Talán neki is a whatevergreen okozott gondot.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33673) Máté94 válasza kushwavez (#33672) üzenetére


Máté94
addikt

Végre most már láthattam non-XT verziót működni. :))

[ Szerkesztve ]

(#33674) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

Sziasztok!

Alul a DOCK-t lehet valahogyan rögzíteni? Állandóan átugrik a másik képernyőre :D

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#33675) Máté94


Máté94
addikt

Aki szerkesztett már DSDT-t más által már előre elkészített DSDT-n lévő patchek lemásolása alapján, az hogyan csinálta? :))

(#33676) Smiley


Smiley
őstag

Meg egy hasznos info, amivel eddig a 10+ eves palyafutasom alatt nem talalkoztam. Van egy ilyen mindenfele kukabol osszeszedett mediastorage-em (Plex+Transmission), ami anno asztali gepkent funkcionalt igy jol megszivattam magam... ugyanis 10TB HDD van mar benne HFS-re formazva. Evekig csak foltozva volt az 10.8-rol 10.11-re upgrade-el rendszer, ami alatt szerintem 7-8 kulonbozo alaplap volt mar az evek soran ujratelepites nelkul. Most hetvegen ravettem magam, hogy akkor megkapja a MSI P67+i5-3470-et amit honapok ota kerulgetek es vegre atall teljesen EFI-re. Mivel a main gep is ASUS P67+i7-3770 ezert adott volt hogy megkapja annak a MacPro6,1 config-jat es mehet fel a High Sierra. Generaltam uj sorozatszamokat, masoltam az EFI particiot es tokeletesen mukodott 1 dolog kivetelevel. Sleep-bol olyan laggy lett a rendszer, hogy a jelszavamat nem tudtam beirni. Semmi hibat nem talaltam a logok-ba, aztan nagy nehezen kiderult, hogy a TSC-vel van a gond. Igazabol nem is ertem a dolgot, ugyanis tok ugyanaz az a chipset, a cpu family, meg a bios is AMi, es az ASUS-nal a sleep ment OOB. Szoval van egy VoodooTSCSync nevezetu cucc, es ez tokeletesen megoldotta a problemat, csak nagyon nehez volt ratalalni. :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33677) tlac válasza Smiley (#33676) üzenetére


tlac
Topikgazda

Semmi hibat nem talaltam a logok-ba, aztan nagy nehezen kiderult, hogy a TSC-vel van a gond.

na én erre lennék kíváncsi, hogy az utóbbi hogy derült ki :)

(#33678) Máté94 válasza Smiley (#33676) üzenetére


Máté94
addikt

Nem azt mondogatják mindig, hogy az MSI-nél nagyon rosszak az ACPI tábláik a többiekhez képest? :)

(#33679) Smiley válasza tlac (#33677) üzenetére


Smiley
őstag

Par ora forumozas utan eljutottam oda, hogy a TSC (Time Stamp Counter) szinkronizacio hibaja okozhat ilyet. Aztan reboot utan rakerestem a log-ban de csak ennyi fogadott:
kernel: TSC Deadline Timer supported and enabled

Ezt el is vetettem ezt az otletet egy idore, de nem talaltam a netem mas magyarazatot. Aztan az egyik wake kiserlet utan nem inditottam ujra reset-tel, hanem hagytam futni egy kicsit. Aztan a reboot utan nekialltam megint turni a logokat, es az elozo uzenet utan 1-2 perccel mar megvolt amit kerestem. Innen pedig mar pofon egyszeru volt :)

Unsynchronized  TSC for cpu 1: 0x0000000175712968, delta 0x154bd64ff
Unsynchronized  TSC for cpu 2: 0x00000001759e69e0, delta 0x154bd64ff
Unsynchronized  TSC for cpu 3: 0x0000000175cb5ac4, delta 0x154bd64fb

(#33678) Máté94 Soha nem volt MSI lapom, de azt hiszem en maradok az ASUS-nal. :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33680) Máté94 válasza Smiley (#33679) üzenetére


Máté94
addikt

Mondjuk ettől függetlenül vannak kint látszólag "Jól" működő MSI-t használó mac OS telepítések, szó se róla, de az Gigabyte/ASUS tengely sose igazán bomlott meg. :))

(#33681) Smiley válasza Máté94 (#33680) üzenetére


Smiley
őstag

Most mar ez is jo... ;] bar ez a lap ott szopatott ahol tudott. Amikor hozzam kerult meg ez a nagyon regi AMI Bios volt rajta, ami nem ismerte az Ivy Bridge-t. Semmi gond tobb szaz BIOS frissites utan ennel megint beszivtam, hibas volt az EEPROM ami raadasul forrasztott. Semmi gond, kiforrasztottuk es kerestunk masik IC-t, a legfrissebb BIOS rair, beforraszt... es semmi. Megint ki csak most az eredetit irtuk ra ami volt rajta, vagyis azt hittuk. Oke ezzel elindul. Csinaljuk meg az upgrade-et OS alol. Hat persze meg ahogy elkepzeltuk... az eredeti BIOS-ban nem mukodott az upgrage es utolag kiderult, hogy csak win7 alol hajlando normalisan mukodikni az a fos util ami az MSI oldalan van, win10 alatt latszolag minden rendben de reboot utan nem kezdte el. Ez is egy fel delutan volt. :D

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33682) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

[#33674] -re senki?

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#33683) Máté94 válasza kazsmerlaca (#33682) üzenetére


Máté94
addikt

Ez nem Hackintosh-hoz köthető kérdés. Simán kérdezheted bármelyik Apple Mac topikban.

Konkrétan nem tudom, mert nincs kettő monitorom, de a Settings/Dock alatt biztos van valami ilyesmi beállítás.

(#33684) Smiley válasza kazsmerlaca (#33682) üzenetére


Smiley
őstag

Ez par eve ilyen viccesen van megoldva. 2 vagy tobb display eseten ha mondjuk alul van a dock-od, akkor azon a display-en ahol szeretned, hogy legyen a dock a kovetkezot kell csinalni: elkezded huzni az egeretet lefele es huzod tovabbra is attol fuggetlenul, hogy a cursor mar elerte a display aljat, es egyszercsak atrakja oda. :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33685) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

Köszönöm nektek, ezeket én is ismertem de fixálni szerettem volna :)
Köszi!

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#33686) Perbal1


Perbal1
tag

Sziasztok!

Az alábbi konfigra melyik MAC OS verziót ajánlanátok feltelepíteni, ami nem túl sok bajlódással jár.
Nem vagyok otthon nagyon a témában!
Alaplap: Fatal1ty Z170 Gaming K6+
Proci: Intel I5 6600K
Ram: 16GB Corsair
GPU: GTX 1070

(#33687) Smiley válasza Perbal1 (#33686) üzenetére


Smiley
őstag

A vidkari miatt max a 10.13.6. jöhet szóba.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33688) Perbal1 válasza Smiley (#33687) üzenetére


Perbal1
tag

Köszi!

És ha a proci grafikus vezérlőjét használnám?

(#33689) kushwavez válasza Perbal1 (#33688) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

az működne 10.15.2 Catalina alatt is

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33690) Perbal1


Perbal1
tag

Tudnátok ajánlani egy linket, ahonnan le tudom tölteni a megfelelő verziót, és a megfelelő telepítési útmutatót!

(#33691) Máté94 válasza Perbal1 (#33690) üzenetére


Máté94
addikt

(#33692) Perbal1


Perbal1
tag

Elfelejtettem mondani, hogy nincs Mac OS környezetem.
Tudom ezt Windows alól megcsinálni, legalábbis a telepítőt?

(#33693) Máté94 válasza Perbal1 (#33692) üzenetére


Máté94
addikt

Csak olvasd el a leírást, amit küldtem.

(#33694) kushwavez


kushwavez
Topikgazda

Valakinek van valami ötlete CPU időzítéses problémára?
Van egy Gigabyte Z77P-D3 lapom i7-3770 procival és RX 5700 karival. Minden tökéletesen működik/működött rajta High Sierra óta, de amióta Catalina 10.15.0-ról felfrissítettem 10.15.1-re vagy 15.2-re (muszáj volt a kari támogatása miatt), a hang folyamatosan akadozik minden portomon (hátsó portok, első portok, HDMI, DP portok). Bluetooth-on is ez van, de az USB headsetemmel a legrosszabb a helyzet, ott teljesen élvezhetetlen és működésképtelen, 10 másodpercenként elkezd akadni és meghal a hang. Minden kext friss, és tudomásom szerint nem is az a probléma mert pl. a Bluetooth hangszóróhoz és az USB headsetemhez nem kell semmi, az plug & play.
A Clover is a legfrissebb, rajta teljesen működő config.plist-el. Újraírtam az egészet mert azt gondoltam biztos sokminden felesleges dolog van benne ami miatt nem működik, készítettem DSDT/SSDT-t a laphoz, minden felesleges dolgot töröltem, de semmi. Ugyanúgy rossz. BIOS beállításokban is nézegettem mi okozhatja de egyszerűen semmit nem találtam ami okozhatná...Egyedül a CPU időzítésre tudok gondolni, vagy HPET (High Precision Event Timer), RTC-re (Real Time Clock), de fixet egyszerűen nem tudok rá kitalálni...
A rendszer teljesen clean install, kb semmi sincs rajta.
Valakinek nincs vagy nem volt ilyen problémája?
Elég frusztráló, ezen kívül minden nagyon csodásan fut.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33695) Perbal1


Perbal1
tag

Sziasztok!

Sikerült beszereznek egy ilyen gépet!
HP Compaq 8100 Elite SFF
Azt olvastam, hogy ezekre nagyon könnyű telepíteni a hackintost!
De nekem nem sikerül!
Valahol olvastam később, hogy a 8000, 8200, 8300-as gépekre lehet, de a 8100-ra nem!
Valaki megerősítené ezt!
Vagy még próbálkozzak tovább!

(#33696) Smiley válasza Perbal1 (#33695) üzenetére


Smiley
őstag

Hol akadsz el?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33697) Perbal1


Perbal1
tag

Már az elején!
Akár hányszor megcsináltam a telepítőt, még a bootloader sem töltődik be, csak kapok egy bal felső sarokban villogó kurzolt!

[ Szerkesztve ]

(#33698) Smiley válasza Perbal1 (#33697) üzenetére


Smiley
őstag

Akkor rosszul csinalod a telepitot. Leagcy modban kell telepitened a clover-t, mert ha jol remlik az a gep meg nem EFI-s.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33699) Smiley


Smiley
őstag

Hasznal valaki mar catalina-t meg 5500 XT Radeon-t? :)
Lassan vissza kell adnom a kolcson RX580-at, es megmondom oszinten lovesem sincs mi legyen. Ez ugye megy Sierra alatt, de ennek ugyis lejar a support-ja szeptermberben, akkor meg mar mennek a legujabbra. Teljesitmenyben igazabol ahogy olvastam ugyanott van ahol ez, de mivel havonta 4 orat jatszok, nekem ez boven eleg is. Most meg tudok venni uj 580-at csak aranyaiban tenyleg nem lenne dragabb az 5500 XT...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33700) kushwavez válasza Smiley (#33699) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Én sima RX 5700-at használok véleményem szerint ugyan ez a helyzet az XT-vel is, 10.15-ön még nem volt támogatása, 10.15.1-től tudtam használni, nem kellett hozzá whatevergreen sem, minden teljesen plug&play volt. Érdekes módon 10.15.2-nél már kellett a whatevergreen (csak az 1.3.4 verzió, az 1.3.5 black screent okoz) agdpmod=pikera bootflag-el, de ezen kívül minden teljesen rendben volt vele és teljesítménybeli gondjaim sem akadtak.
Viszont Windows alatt katasztrófális hozzá a driver (ritkán random video crash), bár gondolom majd patchelik, de én nagyon alfásnak érzem az egészet. Vicces, hogy sokkal stabilabb Mac alatt a kártya (legalábbis én így érzem).
Sajnos teszteket nem tudok neked futtatni mert jelenleg szét van szerelve az egész gépezet

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.