Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33151) gbart123


gbart123
csendes tag

Szeretném megkérdezni, hogy ha hackintosh (10.14.3) gépembe beteszek egy PCI-e Wi-Fi kártyát (TP-Link TL-WN781ND ), akkor ugyanúgy megtudom osztani az internetet, mint egy "eredeti" mac-en?

(#33152) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok!

Sikerült megcsinálnom a kép remegést és megy az audió is hdmin keresztül. Az audióhoz a legújabb applealalc és lilu kellett. A kép remegést pedig a simbios váltás szüntette meg imac 14,2-re. Vissza is mondtam az rx 580at. Inkább kivárom az új amd kártyákat, és hogy ha támogatottak lesznek, akkor inkább veszek majd abból egy újabbat. Azt tudom, hogy a vII támogatott. Ennyit még sose szivtam mac os-sel, de szerencsére a bios downgrade-del sikerült. Majd ssdre is felpróbálom tenni. Annyi, hogy mit kell cisnálnom, hogy ne azt irja a gép, hogy nincs rendes indizto lemez? Mindig biost kell nyomkodnom, hogy a winyórol bootoljon be a mac os vagy éppen a windows. Köszi :R

(#33153) scream válasza Lazika (#33152) üzenetére


scream
veterán

Clover? :F

(#33154) Lazika válasza scream (#33153) üzenetére


Lazika
senior tag

Windowst letöröltem az ssdrol,most jo.

(#33155) dc021


dc021
csendes tag

Sziasztok .

Esetleg valaki probálkozott már Ryzen konfigra Hackintossal ?

Jelenlegi konfig : Ryzen 5 1400
Gskill Aegis 8Gb
Crucial SSD
Toshiba HDD
Shapphire RX580
AsRock AB350 GAMING K4

Valakinek van tapasztalata , hogy hasonló konfigon mennyire csökken a teljesítménye a gépnek windowshoz képest avagy sem ?

(#33156) Plasticbomb válasza dc021 (#33155) üzenetére


Plasticbomb
addikt

AMD-OSX.com

En nem terveztem, csak vmes megoldast, amig megcsinalom a telepitot, de iszonyat, mennyit szivat, gyak meg mindig nem sikerult elinditani a vmben sem.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#33157) kushwavez válasza dc021 (#33155) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Elég macerás feltenni, de ha egyszer sikerül és minden klappol akkor "stabilnak" mondanám.
Nem hinném, hogy eléri a Windows-os teljesítményt mivel az egész rendszer Intelre van optimalizálva, de lehet szerencsés leszel.
A hw encoding/decoding-ot sajna el kell felejteni, mivel az Inteles funkció (Intel QuickSync), de ott van az RX 580 erre, viszont ott is elég macerás működésre bírni a decoding-ot, nekem pl ugyanúgy rx 580 van, de 2 hét szívás volt mire sikerült elindítanom a funkciót... Sleep-el is elég sok gond lenne szerintem, ha egyáltalán normálisan működésre lehet bírni, meg ott van a frissítés amit nem fogsz tudni csak úgy letölteni és telepíteni mert biztos, hogy nem fog menni. (legalábbis nekem elég szívás volt, minden frissítés után kernel patch kellett).
power management szintén nem lesz, mivel ismeretlen CPU-ról van szó

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33158) Lazika


Lazika
senior tag

Hali!

Siekrült feltennem ssdre is a mojavet... Ég és föld a sebesség külömbség. Viszont annyi amit észrevettem, hogy valamiért nem jegyzi meg hiába állítom be a hangnál, hogy a tvről adja le a hangot. Mindig be kell állítanom. Ami érdekes, mert a winyón, meg megjegyezte. Valakinek ötlet? Köszi :R

(#33159) Smiley válasza Lazika (#33158) üzenetére


Smiley
őstag

Ha nem NVMe SSD-rol van szo, akkor a trimforce-ot vagy a clover-es patch-et ne felejtsd el.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33160) asus1


asus1
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék pc-re osx-et rakni. Mondom mi a configom és az elképzelésem.
Config: alaplap: Asus maximus v extreme
Proci: i7 2600K @4.5Ghz hűtő Corsair H80i
ram: 8 gb g.skill trident-x 2133Mhz (16gb lesz)
SSD: Samsung 860 evo 500gb és 240gb
Videókártya: amd r9 290 4GB gigabyte windforce. Idővel vega 56 vagy 64 lesz helyette.
Szóval az elképzelés: 500Gb-os ssd-re szeretném az osx-et és a 240esre a win 10-et.

OS X-en szeretnék böngészni, élni a mindennapjaimat, videót vágni final cut-ban.
Windows a játékok miatt kellene. Azon más nem is lenne csak a játékok.

Ezen a configon menne az osx(legújabb), a hanggal vidikarival és minden bánatával együtt?
Ha igen, mi a menete, hogy két külön ssd-n legyen a két rendszer?
Soha nem csináltam még ilyet, de egy kis útmutatással megfogom tudni csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#33161) asus1 válasza asus1 (#33160) üzenetére


asus1
aktív tag

Vagy hol találok infót, hogy megy-e a lapommal vagy sem? Egyébként ha váltanék amd rx580-ra, akkor mindenféle kext nélkül felismerné és menne azzal a kártyával natívan?

(#33162) Lazika válasza asus1 (#33161) üzenetére


Lazika
senior tag

Elvieg menne a gépeddel. Igen nativan menne az 580. De nem árt utána nézni, hogy más milyent használ.

(#33163) kushwavez válasza asus1 (#33161) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

nekem msi rx 580 8GB van, betettem azt ment

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33164) asus1 válasza Lazika (#33162) üzenetére


asus1
aktív tag

Szuper, akkor veszek ramot és lecserélem a kártyát, aztán hadd szóljon.
Azt a leírást követhetem is amit linkeltél?

(#33165) Lazika válasza asus1 (#33164) üzenetére


Lazika
senior tag

Szerintem követheted igen.

(#33166) asus1 válasza Lazika (#33165) üzenetére


asus1
aktív tag

Annyi, hogy az nvidias részt kihagyom ugye, mert nekem rx580 lesz.
Annyi, hogy itt még El Captain rendszer van neki. Mojave felmegy ugyan úgy?
RX580 Final Cut Proban elegendő vagy kevésnek bizonyul?
Bocsi a sok kérdésért, de ezt szeretném fő rendszernek használni és egy másik 240gb-os ssd-n a windowst ami játékra.

(#33167) kushwavez válasza asus1 (#33166) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

szerintem nem baj az, hogy el capitan.
viszont arra kell figyelni, hogy rx 580-nál a hardware encoding-ot nehéz használni (ami kell a final cuthoz), nekem pl nagyon szívás volt beindítani. nézz utána hátha az új verzioba sikerült-e valakinek aktiválni

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33168) Lazika válasza asus1 (#33166) üzenetére


Lazika
senior tag

Szerintem elég final cuthoz. Én is 580at akartam venni, de lehet megvarom az uj szeriat, hogy tamogatja e majd a catalina. Vagy maradok az 580nal meg nem tudom. De vehetsz vega 56 vagy 64et is akar.

(#33169) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Tudtok ajánlani olyan VGA-t amihez nem kell külön táp és működik rajta a Mojave?

Üdv: Csabee.

(#33170) asus1 válasza Lazika (#33168) üzenetére


asus1
aktív tag

Néztem vegákat is, de nem tudom azok mennyire érnék meg.
Encoding alatt mit értesz?

(#33171) kushwavez válasza asus1 (#33170) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

amikor videót konvertálsz/editelsz, a renderelésnél ha támogatott a hw encoding/decoding akkor percekkel esetleg ha nagy a project akkor órákkal előbb el lehet végezni a renderelést.
Ez azért lehetséges, mert így a program nem a CPU-t fogja használni, hanem a GPU-t ami fényévekkel jobb a rendereléshez (már ha videóról és/vagy 3d dolgokról beszélünk, képeknél pl photoshop CPU-t használ).
Ha ez nem támogatott akkor csak a CPU-t fogja használni ami lehet erős, de úgyse veri egyik GPU-t sem.
A dedikált videókartya mentes gépek (csak integrált) az IntelQuickSync-et használják erre, pont ilyen célokra lettek kifejlesztve, ez az integrált videókártyát használja HEVC, H.264, H.265 és más codecre rendereléshez (esetemben az Intel HD 530 notiban, gépen meg HD 4000 és az RX 580). Az RX-emben aktiválva van, legalábbis támogatottnak írja, de azóta nem próbáltam ki hogy valóban működik-e. Viszont az IntelQuickSync a procim belső GPU-jával konfirmálva van nálam, az mukodik. talán valamelyik nap lekonvertálom az egyik projektem és meglesem RX-el is ez-e a helyzet.
Ezért is írtam, ha ilyenekre szeretnéd használni nézz oldalakat, hogy kinek hogy megy a Final Cut RX karival.
Jo progi ennek nezesere a “VideoProc” nevezetű kis progi

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33172) xedos válasza Csabee. (#33169) üzenetére


xedos
addikt

Egyik gépben nálam egy Nvidia GTX750-es van - pici a táp nagyobbat nem is bírna...
Bocs, azt a gépet még nem frissítettem Mojavere :-(

(#33173) asus1 válasza kushwavez (#33171) üzenetére


asus1
aktív tag

ÁÁ kezdem érteni :D
És a Vega kártyákkal ez megy egyből és nem kell mókolni semmit?

(#33174) kushwavez válasza asus1 (#33173) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

két kext úgy tudom kell hozzá a helyes venti működéshez és aktiváláshoz, de más nem. iMacPro1,1 SMBIOS-t kell használni hozzá és ennyi. natívan mennie kéne onnantól, mivel az iMacPro-kban is Vega kártyák találhatóak.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33175) Lazika válasza asus1 (#33170) üzenetére


Lazika
senior tag

Arra figyelj, hogy elvileg ahogy olvasom el capitan alatt nem támogatottak az rx 580 és vega vgak. Azt is olvastam, hogy pl rx 560 és rx 580 alatt nincs nagy difi renderelés közbe final cutba. Gondolom a vegák valamivel jobbak azért. Szerintem próbáld meg először feltenni a mac os el capitant. Aztán ha megy minden, utána frissíted újabb verzióra és eldöntöd milyen kártyát veszel.

(#33176) asus1 válasza Lazika (#33175) üzenetére


asus1
aktív tag

Frissítés menete miként működik egyébként?
Most r9 290 van nekem, ahogy néztem ezt nem igen támogatja. (natívan legalábbis)

(#33177) Lazika válasza asus1 (#33176) üzenetére


Lazika
senior tag

Hülyeséget nem akarok mondani, nem régen csináltam meg én is a hackintosht. Előtte tudtam, de már nem emlékszem. Olvass utána. Az 290et is működésre lehet bírni. Ha jól emlékszem frissítesz és utána meg újra felteszed a clovert és megy minden.

(#33178) asus1 válasza Lazika (#33177) üzenetére


asus1
aktív tag

Tehát appstoreból frissítem, utána újból fel a clover és ennyi?

(#33179) kabalababa


kabalababa
tag

Volt már olyan valakinek, hogy a telepített macOS fekete képernyővel indult el?

Eddig sima HDD-n volt egy Mojave 10.14.4. Ennél a sikeres telepítés után az usb telepítő EFI mappáját másoltam át a HDD EFI partíciójára, benne a megfelelő config fájllal. Tökéletesen működött minden.

Vettem egy m.2 ssd-t (Samsung 970 EVO Plus 250GB MZ-V7S250BW).
A telepítés sikeres volt. Itt is átmásoltam az EFI mappát. A rendszer elindul, csak fekete képernyővel.
Látatlanban beírom a jelszót, majd enter. Szintén látatlanban az egeret a bal sarokba irányítva majd kattintva egyet, a kurzorbillentyűvel 4-et megyek felfelé, majd enter 2x, hogy újrainduljon a gép.
Ha a telepítőről indítom, akkor viszont betölt normálisan és gond nélkül működ minden.
Érdekes... :F

(#33180) Lazika válasza kabalababa (#33179) üzenetére


Lazika
senior tag

Nekem is ezt csinálja hddn és ssdn is ezt csinálta. Én arra gondolok, hogy az integrált proci miatt. Elindítom cloverrel. Akkor elmegy a jel a tvn utána visszakön zöld lesz egy pillanatra és utána már megy rendesen minden nekem. Csak azt a fránya hdmi kimenetet tvről nem tudja megjegyezni, hogy onnan adja le a hangot.

(#33181) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

kicsit off, de hátha:

A bachman (bakman) féle Hungarian Pro billentyűzet kiosztást le lehet még valahol tölteni? vagy meg van még valakinek? ölni tudnék érte megőrülök az original MacOS-os HU billentyűzettől.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#33182) tlac válasza sad_Vamp (#33181) üzenetére


tlac
Topikgazda

az összefoglalóban is van egy, amit még én csináltam

(#33183) Lazika válasza asus1 (#33178) üzenetére


Lazika
senior tag

Pl itt egy update guide igaz mojavéhez.

(#33184) kabalababa válasza kabalababa (#33179) üzenetére


kabalababa
tag

Megoldva.

BIOS -› CSM Support: ENABLED átállítva "DISABLED"-re.

(#33185) tlac válasza kabalababa (#33184) üzenetére


tlac
Topikgazda

ez elég érdekesen hangzik, hogy ez oldotta meg
miről hajtod a monitort?

(#33186) kabalababa válasza tlac (#33185) üzenetére


kabalababa
tag

Ha jól veszem ki az írásból, itt is hasonló problémáról van szó.
A hozzászólások végén javasolták ezt neki, hogy próbálja meg. Neki ez se segített. Én megpróbáltam, és sikerült.

Gigabyte Aorus Radeon RX 580 8GB

(#33187) kushwavez válasza sad_Vamp (#33181) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Esetleg még nekem van egy "Hungarian Pro" nevezetű kiosztás is, teljesen olyan mint a PC-s billentyűzet:
[link]
Library/Keyboard Layouts mappába kell az egyiket másolni és resizni.
(De használati útmutató a dmg-ben).
Én a nem retinásat használom, és "Hungarian Pro PC" kiosztást.
Annyi, hogy lehet némyleik billentyűzetnél át kell állítanod az Option, Alt, Cmd gombokat úgy ahogy neked tetszik a beállításoknál.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33188) scream


scream
veterán

Hali!

Az volna a kérdésem, hogy van-e valahogyan olyanra lehetőség, hogy multiboot mellett menjen macOS-en a HW acceleration?

Ha BIOS-ban az IGP van választva elsődleges VGA-nak, de a monitor a dVGA-ra van rákötve (RX 570), akkor macOS-en megy az acceleration (a dVGA-t pörgeti a FinalCut), viszont ameddíg be nem bootolt az OS addig nem is ad semmilyen képet (tehát clover-t sem látom), így nem is igazán tudtam másik OS-re bootolni, csak a legutóbb kiválasztottra (macOS).

Van esetleg valami ötlet rá? :F

(#33189) kushwavez válasza scream (#33188) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

nekem úgy van beállítva, hogy iGPU: Be, viszont Init Display First: Auto.
így az Intel HD be van kapcsolva, csak "headless", tehát nem csatlakozik hozzá semmi és csak akkor van használva amikor kell.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33190) scream válasza kushwavez (#33189) üzenetére


scream
veterán

Akkor neked ezek szerint Gigabyte lapod van, sajnos ilyet nem találtam a saját lapom BIOS-ában. :(

(#33191) asus1 válasza Lazika (#33183) üzenetére


asus1
aktív tag

Köszi a segítséget!
Amint megjönnek az ssd-k és sikerül mindent mentem és rávennem magamat nekiállok.
Ha valahol elakadnék majd jelentkezem :D

(#33192) birorichard


birorichard
őstag

Sziasztok,

van egy 4690K + nv 1070ti kombos asztali hackintoshom most HS-sel. Jo lenne frissiteni, de jelenleg ha mindket vga-t engedelyezem (hd 4600 az apuban, ezzel szeretnem hasznalni), akkor bar mukodik ugyan, de nehany alkalmazas, pl. chrome, artifactos, pont ilyen. Csak a hd4600-zal viszont mukodik rendesen. Nem akarom ki-bekapcsolgatni a biosban a 1070et, meg lehet oldani valahogy, hogy az nvidiat letiltom, h a clover mar ugy inditsa a macos-t?

[ Szerkesztve ]

(#33193) scream


scream
veterán

Hali!

Került hozzám egy Intel NUC8i5BEK, NVMe SSD-vel és a francért sem akar telepítés után betölteni a rendszer - 1. indítás.

Az van, hogy hiába is van -v, szépen végig megy, majd szürke háttérre vált, bal felső sarokban meg is jelenik a cursor (lehet mozgatni is), aztán hirtelen elmegy a kép és reboot.

Van esetleg valakinek erre ötlete, hogy mi lehet? :F

(#33194) sad_Vamp válasza kushwavez (#33187) üzenetére


sad_Vamp
őstag

lehúztam, remélem ez az, majd megnézem köszi! :)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#33195) Lazika válasza scream (#33193) üzenetére


Lazika
senior tag

Nekem ugy sikerult nvme ssdre feltennem, hogy hddn volt a rendszer es felmasoltam a mojave appot es ugy telepitettem ra az ssdre. Persze elotte leformaztam az ssdt apfsre.

(#33196) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Valahol olvastatam, hogy nem minden monitort szeret a Hackintosh.. Ez igaz? most egy 22" fhd monitorról váltanék 24 vagy 27"-ra. 3840 x 2160 felbontással lenne gondom?

Üdv: Csabee.

(#33197) kushwavez válasza Csabee. (#33196) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

nos én erről nem hallottam, maximum az iGPU-val lehet probléma, a régebbeik (2nd, 3rd generációs procik) nem tudják az igen nagy felbontásokat, de ha ez a helyzet akkor rá lehet keresni az adott procira és az intel oldalán van információ a maximális támogatott felbontásokról.
Nekem egyszer olyan problémám volt egy régebbi FHD monitorral Hackintosh-on, hogy natívan nem 1920x1080 volt, hanem 1024x728, és nem tudtam változtatni, még a fullscreen alkalmazások is megbolondultak tőle, nem indultak el. De késöbb kiderült, hogy nem a Hacklival volt a baj, hanem a VGA kábelem volt egyszerűen sz@r... csere után észlelte a monitorom natívan fullhd-ba és minden rendben volt vele ezután.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33198) scream válasza Csabee. (#33196) üzenetére


scream
veterán

Még Yosemite alatt volt 24"-on 2560*1440-es, most meg 32" és 3840*2160, Mojave, két gépen is (egyik IGP, másik RX 570) és mind a kettővel gond nélkül megy.

(#33199) kushwavez válasza scream (#33193) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

"-v keepsyms=1 debug=0x100"-al próbáld meg, úgy talán nem indul újra és lesz valami info.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33200) scream válasza kushwavez (#33199) üzenetére


scream
veterán

Köszi, közben sikerült - és hiába volt bent, hogy KP esetén ne induljon újra mégis reboot volt (ergo nem KP volt).

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.