Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33401) general


general
addikt

Hali! SOS HELP lécci!

Egyik pillanatról a másikra nem akar betölteni a rendszer (High Sierra hackintosh). Azzal kezdődött, hogy LR-ból nem tudtam a szokásos módon átlépni PS-be, azt írta ki, hogy nem éri el az Adobe szervereket. Ez persze lehet bármi, Adobe hiba is, de mondom hátha a hálózat vacakol, újraindítom a hacklit. Na azóta folyamatosan csak újraindul. Az alma logó alatt kb a feléig jut el a töltés, ott indul mindig újra. Szétszedtem a gépet, portalanítás, igazgatás, hátha por-gond, bármi, volt már, hogy megoldotta. De semmi. Megvan még a pendrive-on a telepítő, onnan töltöttem be a Clovert és indítottam a hackintosh ssd-t, de ugyanez.
Létezhet, hogy elszállt az ssd mondjuk? Vagy mi lehet ez, látott már ilyet valaki és esetleg tud rá megoldást? Nagyon kéne melóznom basszus...

(#33402) kushwavez válasza general (#33401) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

bootolj -v keepsyms=1 debug=0x100 bootargumentumokkal, úgy kiírja a hibát

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33403) general válasza kushwavez (#33402) üzenetére


general
addikt

ok, megpróbálom köszi! az ssd hálistennek oké, egy külső dokkolóba téve a macbookon simán olvasom.

(#33404) general válasza kushwavez (#33402) üzenetére


general
addikt

Ezt írja ki:

Van ötlet esetleg? :O Én sajnos nem értek ennyire hozzá, felhasználói szinten vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#33405) Lazika válasza general (#33404) üzenetére


Lazika
senior tag

Nekem ezt catalinánál írta ki integrált gpuval. Azaz valami hasonlót. Bár nem tudom, neked milyen videókártyád van. Ez csak egy tipp.

(#33406) kushwavez válasza general (#33404) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Az eleje kéne ahol írja, hogy kernel trap backtrace.
Esetleg ha van Recovery partíciód akkor nyomhatnál rá egy First Aid-et.

Meg frissítsd az összes kext-et amit használsz a legújabb verzióra, esetleg a Clover-t is.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33407) general válasza kushwavez (#33406) üzenetére


general
addikt

de hogyan állítom meg ott? ez elég gyorsan lefut.
a Clover frissítését nem értem, azt nem az ssd-n, a hacklin kéne frissíteni? vagy a pendriveon. az ssd viszont nem jön be. hiába csatolom a macbookhoz bármelyik meghajtót, nem arra fogja telepíteni, hanem a macbookra, nem látok olyan opciót, hogy másik meghajtót választhatok.

[ Szerkesztve ]

(#33408) general


general
addikt

a macbookra csatlakoztattam újra a dokkolóval az ssd-t, amin a hackli van, és lefuttattam az Elsősegélyt Disk Utility-ből. ezt mutatta:

(#33409) general


general
addikt

Végül Recoveryből újratettem a rendszert, nem volt jobb ötletem. Most okénak tűnik.

(#33410) rii


rii
nagyúr

sziasztok

ma reggel nem indult a sierra, hanem kipacsolta a gépet

vissza lehet hozni?

kép

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#33411) kazsmerlaca válasza rii (#33410) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Biztonsági másolatból állítsd vissza...

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#33412) rii válasza kazsmerlaca (#33411) üzenetére


rii
nagyúr

azt hiszem, nem csinaltam

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#33413) Smiley válasza rii (#33410) üzenetére


Smiley
őstag

Kinyirta a chrome frissites...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33414) kushwavez válasza Smiley (#33413) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

azt hogy? 😱

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33415) kushwavez válasza rii (#33412) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

bootolj single user modba az “-s” flaggel, majd indíts egy fsck_hfst: fsck_hfs -fy /dev/disk2s2(vagy rdisk2s2)
ez ha meghajtóhibáid keresi/javítja. nekem bevált

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33416) rii válasza Smiley (#33413) üzenetére


rii
nagyúr

koszonom

ezt is indithatom ugz ahogz viktor001 irta, hogy -s /el bootolok?

viktor001: koszonom, elobb megprobalom amit Smiley irt

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#33417) kazsmerlaca válasza rii (#33412) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

De ez tökre alap dolog, ez nélkül 1 percig nem használjuk a rendszert... :O

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#33418) Smiley válasza kushwavez (#33414) üzenetére


Smiley
őstag

Nem ástam bele magam... Viszont megnéztem és nálam ~/Library alatt van ez a file amit törölni kell. Én meg nem zártam be a Chrome-ot, ez volt a mázlim szerintem. A Chrome látta hogy van frissítés. Töröltem a file-t, aztán lelőttem a process-t. Amikor iújranditottam a Chrome-ot, már nem talált frissítést és újra létrehozta a file-t. Gondolom vissza lett már vonva.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33419) rii válasza Smiley (#33413) üzenetére


rii
nagyúr

szia!

lehet ebbol bastch file-t csinalni|?
be kell irni ay elejere valami olyat, hogy ./bin/sh?

vagy van osx alatt a space/nek bill kodja? mint wein alatt ay alt-32?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#33420) rii válasza Smiley (#33413) üzenetére


rii
nagyúr

visszajött .-))))
nagyon köszönöm!

-s -el bootolva nem mukodott... (a rm -rf -es parancs végig read onlynak mondta a rendszert) csak a recovery-t inditva terminalbol

(33415) viktor001 :
mikor -s-es bootolassal nem sikerul amit Smiley írt, akkor kiprobaltam, lefutott, de nem tudta megcsinalni

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#33421) rii válasza kazsmerlaca (#33417) üzenetére


rii
nagyúr

ok!

hogy csinaljak ilyen biztonsagi masolatot?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#33422) Smiley válasza rii (#33420) üzenetére


Smiley
őstag

Persze mert single user mode-ban eloszor kell a mount -uw / ami irhatova teszi a /-t, mivel az alapbol ro.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33423) rii válasza Smiley (#33422) üzenetére


rii
nagyúr

.-)

ma is tanultam valamit .-)

.... de hogy egy chrome update-t ilyet tud csinalni .-O

émmeg atmentem win ala, ssd 96%-os ... aszittem az rogyott meg ... de hdsentinel topikba mondtak h még messze van attol nagyon

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#33424) Smiley válasza rii (#33423) üzenetére


Smiley
őstag

Igazabol ha ki van kapcsolva a SIP akkor tudta csak osszedonteni. Hackli eseteben meg persze, hogy ki van kapcsolva mert kenyelmesebb az elet vele. ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33425) Crondore válasza Smiley (#33424) üzenetére


Crondore
tag

SIP nekem be van kapcsolva, ha nem telepítget folyamatosan az ember nincs vele gond, én észre sem veszem. :)

(#33426) szuszinho


szuszinho
őstag

Érdemes I5-6500-ről I7-7700-re váltani? Mennyit dobna a rendszeren? Főleg LR, és PS a felhasználás.

(#33427) birorichard válasza szuszinho (#33426) üzenetére


birorichard
őstag

Osszessegeben sokkal jobb az i7-es, de mindket program inkabb memoria- mint szamitasigenyes, uh nem hiszem, h sokat vennel eszre belole. Hacsak nem batch-ben tolsz vegig 5000 kepen valami effekt(ek)et es szamit az, hogy milyen gyorsan vegez, ott valoszinuleg meglatszana a kulonbseg.

(#33428) whited


whited
addikt

"Sziasztok
Kizárólag final cut-hoz szeretnék gépet építeni/venni.
A keret összege kb 400k ft.
Mivel járnék jobban, egy iMac ami erős vagy egy régebbi Mac Pro és utána azt felfejleszteni a maximum közelébe ?"
Drón videókat készítek és azokat szeretném vágni.
Egy ottani kolléga azt mondta, hogy írjak ide, hátha tud valaki segíteni :R

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#33429) scream válasza whited (#33428) üzenetére


scream
veterán

Első körben esetleg utánanéznék, hogy a mostani PC, ami már megvan nem megy-e fel rá a macOS.

(#33430) xedos válasza whited (#33428) üzenetére


xedos
addikt

A MAC-es fórumban nem akartam írni...
Szóval én itt megnézném az alaplapot mit ajánlanak- bele a megfleelő procit-ramot és VGA-t.
[link]

(#33431) whited válasza scream (#33429) üzenetére


whited
addikt

Egy teljesen új gépet akarunk csinálni mivel a mostani az egy szerver amiről távolról megy, viszont már kevés ( és MS felület :D ), azért is szeretne váltani a tulaj.

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#33432) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék,hogy a mac os 10.15-re lesz nvidia driver?

(#33433) scream


scream
veterán

Teljesen simán ment Sierra-ról az upgrade Catalinara, másnak is?

(#33434) birorichard válasza scream (#33433) üzenetére


birorichard
őstag

en meg nem probaltam, mojave van fent. clover-t gondolom kellett frissiteni?

(#33435) scream válasza birorichard (#33434) üzenetére


scream
veterán

Már elég rég támogatja a Clover a Catalinat, szóval az is lehet, hogy azt sem kell - bár én amikor eszembe jut és van 1-2 percem, akkor mindig frissítek Clovert.

(#33436) blokad válasza scream (#33433) üzenetére


blokad
senior tag

Frissítettem clovert, de ezt leszámítva mintha egy mac előtt ülve csináltam volna.

(#33437) kushwavez


kushwavez
Topikgazda

Én is átmentem Catára, Clover-t, kexteket frissítettem, meg kellett egy EC0 to EC_ DSDT név változtatás és ezek után problémamentesen ment minden.
Eddig sokkal gyorsabb nálam a rendszer mint Mojave-n érezhetően.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33438) kushwavez


kushwavez
Topikgazda

Na az asztalimat is frissítettem Catára, annál viszont semmi galiba nem volt, egyszerűen elindult, végigment és kész.

Clover v5093
i7-3700
RX 580

A HEVC, H.264 kódolás\dekódolás natívan megy RX 580-on.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33439) scream válasza kushwavez (#33438) üzenetére


scream
veterán

Érdemes letiltani az IGP-t, hogy az RX 580-at használja inkább en/coding-ra? :F

(#33440) kushwavez válasza scream (#33439) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

hát szerintem igen, az RX 580 nyílván sokkal erősebb mint az iGPU.
De appoktól is függ, hogy melyik melyiket támogatja. Némelyik csak az Intel által fejlesztett IntelQuickSync-et támogatja ami csak az iGPU-ban elérhető.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33441) Smiley válasza kushwavez (#33438) üzenetére


Smiley
őstag

Szuper, nalam majdnem ugyenez a config. Azt hiszenm nekem is be kellene szerezni vegre egy 580-at ;]
Bar mivel a hackliban mar kb semmi kihivas sincs, ugy dontottem megprobalom belehackolni a P67-be a native NVMe DXE driver-t, azzal eleg vad lenne a gep es nem kellene a sata ssd se amin csak a clover van.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33442) scream válasza kushwavez (#33440) üzenetére


scream
veterán

Hát ezt valahonnan sejtettem, hogy erősebb az RX580 mint az IGP :DDD

Amire kíváncsi lettem volna, hogy esetleg van-e valami oldal ahol össze van gyűjtve azon appok listája, amik ki tudják használni jobban a dVGA-t, mint az Intel QS-jét.

(#33443) kushwavez válasza Smiley (#33441) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Nekem most Gigabyte Z77P-D3-as lapom van, ezzel kb 0 konfigurációval "natívan" megy rajta a mac, persze kell hozzá a FakeSMC, Lilu meg az AppleALC a hanghoz, de ezen felül semmi.
Meg volt egy öreg P61-es Legacy BIOS lapom amin szintén volt Mojave is, még a Catát is megpróbálnám rajta de már nincs kéznél a cucc. Na azzal szenvedtem egy pár napot mire sikerült működésre bírnom az unsupported chipsetet, nélküle nem észlelte a belső meghajtókat, de ezen felül simán ment rajta minden.😅

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33444) kushwavez válasza scream (#33442) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Oldalt sajnos nem tudok, talán keresgélés után rájuk lehet találni.
Amiket így fejből tudok mondani az a VideoProc Video Converter, Final Cut Pro, Adobe AE.

Hétvégén szerintem megnézem melyiken hogy produkál az iGPU és a dGPU, kíváncsi vagyok rá. (bár kétlem, hogy egy HD 3000 vagy HD 530 lekörözné az RX-et bármiben is)

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33445) Smiley válasza kushwavez (#33443) üzenetére


Smiley
őstag

Nalam is nagyon fasza, bar kicsit kellett takolni rajta. P8P67 WS Revolution | i7-3370@4Ghz | 16GB | Toshiba XG5 NVMe | GTX 560Ti. Ez csak egy a 4 hacklim kozul. Sierra fut mindenhol, ez iszonyat stabil lett az evek alatt es nem igazan akarom lecserelni. Ez a gep nagyon jol meg lett csinalva, tenyleg olyan mint az eredeti mac... next-next finish. Bios betolti a clovert a sata ssd-rol aztan az betolti az nvme driver-t es onnantol mehet az OSX. A 10.12.6 viszont meg nem tamogatja az 512 block-os 3rd party NVMe-t. Szoval azt on the fly patcheli, meg azt az 1 deviceid-t, hogy az intel halokartyak is nativan menjenek. MacPro6,1 SMBIOS miatt kell a lilu meg whatevergreen kext, igy viszont full nativ az energiakezeles is. Megy a sleep meg a powernap is. Az oreg VGA-t kellene lecserelni, de nincs szivem kidobni addig amig megy. :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33446) general válasza birorichard (#33427) üzenetére


general
addikt

"Osszessegeben sokkal jobb az i7-es, de mindket program inkabb memoria- mint szamitasigenyes, uh nem hiszem, h sokat vennel eszre belole. Hacsak nem batch-ben tolsz vegig 5000 kepen valami effekt(ek)et es szamit az, hogy milyen gyorsan vegez, ott valoszinuleg meglatszana a kulonbseg."

Hát ezt sajnos nagyon rosszul tudod. Nem tudom, mióta/mennyit dolgozol a két említett progival, én napi szinten, és a LR pont, hogy brutálisan számítás igényes app. Se a gpu, se a ram nem nagyon számít. 16gb ram elég. (persze nem baj, ha van több) viszont gyors ssd is kell alá, az számít.
a PS eggyel jobban használja a gpu-t, de a ram ott is csak akkor kell igazán, ha egyszerre sok doksi van megnyitva. CPU CPU CPU ezeknek. meg úgy általában az Adobe termékeknek. az i7 virtuális magjai is számítanak, főleg LR exportnál, sokat. egyéb esetben, tehát ált. munka Develop modulban, na oda a legmagasabb órajel, ami lehet.
kb 10 évvel le vannak maradva sajnos optimalizációban..pontosabban ott megragadtak. vicc.

(#33447) birorichard válasza general (#33446) üzenetére


birorichard
őstag

hat maradjunk inkabb annyiban h mast jelent nekunk a "brutal" szamitasigeny. :) nem fogok leallni veled vitatkozni, ha akarsz, vegyel i7-et, engem aztan nem erdekel, de h idot nem fog neked sporolni, mert lr-ben tekergeted azt a par filter nehany beallitasat egyetlen kepen, az biztos. a ps-ed is hamarabb fog kirohadni, mert elfogy a 16 gb ram, minthogy egy i5 legyen keves, es nem "doksit" kell nyitni hozza sokat, eleg egyet tobb nagy felbontasu layer-t, na mindegy. ssd kb minden ala kell, munkaban en mar tarolasra is inkabb azt hasznalnam. a procid ott fog neked idot sporolni, ahol folyamatosan szamolni kell, a temanal maradva altalaban barmilyen rendereles is pont ilyen. ebben a kontextusban az lr igenye vicc egy normalisabb audio, videovago, kompozital szoftver vagy egy bamilyen 3d renderereloehez kepest. utobbiak esetben egyetlen frame-hez is sokat szamit egy combos cpu, a lr kis postprocesseinel max ott fog kijonni egy i7 v i5 kozott egy ertelmesen szamszerusitheto kulonbseg, ha minden hetvegen losz 1000 db kepet, es ezekre alkalmazod ugyanazokat a beallitasokat - ennek bar nincs sok ertelme, de eshetosegkent tegyuk fel - es batch-ben bekuldod a gepnek, h kezdje el csinalni.

(#33448) birorichard


birorichard
őstag

Felment nalam is gond nelkul clover frissites utan.

(#33449) fuze


fuze
őstag

High Sierrám van és mostanában azt vettem észre, hogy lassú a rendszer sleep/wake után. Ha újraindítom, akkor jó. Mitől lehet? Security patcheket és az nvidia drivert frissítettem. Régebben nem történt ilyen.

adms.hu | UI Designer

(#33450) general válasza birorichard (#33447) üzenetére


general
addikt

Az az egy kiderült, hogy nem igazán használod a LR-ot, arra, amire való. :) “tekergeted azt a pár filter néhány beállítását ...” Csak ne oszd az észt ilyen magabiztosan. ;)
Videovagashoz/rendereléshez képest valóban kevésbé használja ki a cpu-t, de főleg azért, mert mint írtam irtó szarul optimalizált a LR.
De amikor heti több ezer fotót kell feldolgozni, rohadtul nem mindegy, hány mp-et (!) töltesz el egyetlen fotóval. Napi 6-8 óra gép előtt töltött időnél nagyon nem mindegy. ;)
A PS nem annyira érzékeny a cpu-ra, ezt rosszul írtam, legalábbis felreerthetoen.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.