Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34101) BeeNiTTo


BeeNiTTo
aktív tag

Szisztok
mac -et telepíteni a laptopomra és ehez kérnék segitséget mert nagyon el vagyok veszve jelenleg :)
Két modszert probáltam, nem tudom hogy jol értelmeztem e a neten talált utasításokat

1-es
letöltöttem a Hackintosh Zone High Sierra Installer-t
transmac-el egy külső hdd-t megformáztam majd a restored menüpontban kiválasztottam a letöltött dmg-t
utánna egy másik külső hdd-t is megformáztam transmacel
Biosban beálítottam a szükséges dolgokat majd bebootoltam az első hdd-ről
Hiba nélkül bebootol
Telepíteni is tudom a második hdd-re sikeresen végigmegy majd ujraindul a gép
Ezután csak az Installert érem el ujra(videón ami alapján csináltam ujraindult a gép és boot után az installer megjelent egy uj meghajó ,a rendszer)
nekem ilyen nincs
Bootolni csak azzal a hdd-vel tudok amin az installer van és csak telepíteni tudom
Ha csak a második hdd-t hagyom fent amire elvileg felment a rendszer azzal bootolni sem tudok

mit csinálhattam rosszul vagy mit hagyhagytam ki??

2.es

windows alatt vmware workstationba futtattam egy catalina-t
Elindul a rendszer minden működik rajta
appstore bol letöltöm a frissitést utánna leszedtem az unibeast nevü programot
itt amikor a meghajtokat keresné ezt kapom: UniBeast installation requires a HFS-partitioned removable disk with at least 7 GB free.

tonymacx86-on utánnaolvasva az unibeast nem támogatja a virtuális mac-et (mintha itt a forumon aztolvasstam volna korábban hogy másoknak sikerült)

a hdd-ket disk utility-ben megformáztam ugy is ezt kapom

Milyen lehetőség van még vmware-s mac en bootolhato usb-t csinálni??

(illetve appstore ban ami fentvan frissités az ilyen pár MB- s telepítő az jó hozzá??)

Az befolyásolhatja a dolgot hogy külső hdd-t használok és a laptopban lévő ssd-n még rajta van a windows??)

Sry hogy hosszu lett de teljesen kezdő vagyok szeretném kicsit tisztábban átlátni :)

laptop tipusa dell latitude e5430

[ Szerkesztve ]

(#34102) aszti75 válasza BeeNiTTo (#34101) üzenetére


aszti75
senior tag

Szia!
Hát nem irigyellek, hogy belefogsz. :DDD
Viccet félre téve: Jön majd valaki,aki sokkal okosabb mint én, de addig is [itt] olvasgass és le is tudod tölteni a neked tetsző OS-t.Én is innen kezdtem, kicsivel több mint egy hete. :DD
Sok segítséget kaptam itt.Te is fogsz :U
Pendrive-ot használj telepítő készítéséhez. :K A linket oldalon van telepítési útmutató, bios beállítások, stb.

Részemről ennyit tudok segíteni.Ismerkedem én is még a macOS-al.Nem bántam meg, hogy váltottam windowsról.

(#34103) BeeNiTTo


BeeNiTTo
aktív tag

Up

Ugynezki csak elbambáskodtam :)
Ugye én egy teljesen más hdd re raktam a rendszert es igy a boot nem azon volt :D
Viszont mostmár boot megvan utána rendszer betöltéskor pedig ez a valmi fogad

[ Szerkesztve ]

(#34104) BeeNiTTo


BeeNiTTo
aktív tag

Kép lemaradt de már ez is tárgytalan

(#34105) 1thousand977 válasza Lanash (#34044) üzenetére


1thousand977
csendes tag

Szia Lanash!

Ha még nem vettél új gépet, akkor én kipróbálnám a RehabMan féle FakePCIID_XHCIMux.kext és FakePCIID.kext-ekkel.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#34106) Lanash válasza 1thousand977 (#34105) üzenetére


Lanash
aktív tag

Szia!
köszi, :R de teljesen meghalt az alaplap. Majd veszek egy gépet valamikor.

(#34107) mm00


mm00
aktív tag

Sziasztok!

Catalina-t telepítettem egy ASUS TUF Z390-PRO GAMING alaplapos gépre MacMan leírása alapján. [link]

Minden működik kivéve a hang. Egyszerűen mindenféle beállítással No audio az eredmény. Próbáltam legfrissebb beta AppleALC-t is. Állítgattam a az Audio layout id-t. Nem működött.

Ide felraktam a lementett logokat és fájlokat: [link]

Esetleg van ötletetek mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#34108) tlac válasza mm00 (#34107) üzenetére


tlac
Topikgazda

lilu kext fel van rakva?

(#34109) Perbal1 válasza mm00 (#34107) üzenetére


Perbal1
tag

Szia!
Nekem úgy lett hang, hogy a HDMI kábelt kicseréltem DP kábelre a gép és a monitor között!
Azonnal láttam a monitoron típusát, és a hang is jó lett!
Igaz a hangerő szabalyzast még meg kell oldani!

[ Szerkesztve ]

(#34110) mm00 válasza Perbal1 (#34109) üzenetére


mm00
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek. Hétfőn kipróbálom.

Perbal1: A dedikált videókártyát vagy az alaplapit használtad?

(#34111) Perbal1 válasza mm00 (#34110) üzenetére


Perbal1
tag

Az alaplapit, mivel Nvidia kartyám van!

(#34112) kushwavez válasza mm00 (#34110) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Próbáld meg az 1.3.5-ös verziójú AppleALC-vel.
Utolsó lehetőségként pedig VoodoHDA. Szidják sokan mert szar, de egyébként az újabb verzióknál semmi baj nincs vele

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34113) Máté94 válasza kushwavez (#34112) üzenetére


Máté94
addikt

Szerintem ő a HDMI/DP hangra gondol, amit nem lehet állítani macOS-en, csak a céleszközről.

(#34114) kushwavez válasza Perbal1 (#34109) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

HDMI/ DP hangerőt alapból nem lehet szabályozni macOS alatt

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34115) mm00 válasza Perbal1 (#34111) üzenetére


mm00
aktív tag

Nekem RX570 volt a gépbe és az alaplapi integrált hangkártyát akartam működésre bírni.

(#34116) general


general
addikt

Srácok, miért van az, hogy néhány havonta elfelejti a sleepet a gépem? Minden flottul működik, de ez rendszeren előfordul, még ha ritkán is.

High Sierra van fent, már évek óta, mert nvidia a vga-m. Konfig a profilomban. Hogyan tudnám most orvosolni, hogy újra működjön a sleep? (alapvetően szépen működik, semmi gond)

(#34117) kushwavez válasza general (#34116) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

az mit takar, hogy elfelejti?
sleep-ből felkelést szokott okozni a PowerNap

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34118) BeeNiTTo


BeeNiTTo
aktív tag

A laptopomban hd4000 van
Mit kellene beállítanom hogy rendesen felismerje a rendszer??
4mb-t ir vram nak. Videokat se lehet rendesen nézni mert olyankor repked a kép

Telepitéskor kiválasztotam az enablegrapicsh=yes és a appleintellHd4000 kext-et

[ Szerkesztve ]

(#34119) kushwavez válasza BeeNiTTo (#34118) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

milyen CPU?
Lilu+whatevergreen.kext
config.plist/Graphics/Inject/Intel=YES
config.plist/Graphics/ig-platform-id=0x0166000b

edit: "Telepitéskor kiválasztotam az enablegrapicsh=yes és a appleintellHd4000 kext-et"
Gondolom hackintosh zone. az a baj, hogy a distroknál még segítséget sem nagyon tudsz kérni mert fogalmad/fogalmunk sincs mit csinál a telepítő. Nem tudom miféle lehet az appleintelhd4000 kext, de nem kell hozzá semmi ilyesmi mert natívan megy macOS alatt. az enablegraphicsh=yes sem tudom mi lehet, nem is nagyon hallottam még ezekről.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34120) general válasza kushwavez (#34117) üzenetére


general
addikt

Azt takarja, hogy nem megy sleep-be.. :) Hiába kattintok rá, elalszik egy pillanatra, majd fel is ébred. Eddig ez rendben volt.

(#34121) BeeNiTTo válasza kushwavez (#34119) üzenetére


BeeNiTTo
aktív tag

proci intel core i5 3230M

"Lilu+whatevergreen.kext
config.plist/Graphics/Inject/Intel=YES
config.plist/Graphics/ig-platform-id=0x0166000b"
Ezek megvoltak továbra is csak 4 Mb

Illetve eddig működött az összes usb portom most meg random egy müködik rajta párszor ujrainditom akkor megint megy az összes port kövi inditásnál megint nem

érdemes lenne appstore bol leszedni egy natur rendszert és azt kiírni inkább??? Vagy ha hackintosh zone al ilyen gondog vannak azzalis ugyanez lenne???

[ Szerkesztve ]

(#34122) kushwavez válasza BeeNiTTo (#34121) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

próbáld meg 0x01660003-al vagy 0x01620005-el is.
Azért jó ha a vanilla módszerrel csinálod és figyelmesen olvasod a használati útmutatásokat, mert úgy tudod mit csinál a telepítő, mit csinál a config.plist és sokkal könnyebb a hibaelhárítás, nincs módosítva a telepítő.
A distrok előre létrehozott módosított telepítők amik már módosított előretelepített (elavult) Clovert tartalmaznak, módosított config.plist-et ami sok esetben nem is működik mivel nem hardver specifikus, illetve régi/elavult verziójú kexteket tartalmaznak. Szerencse ha működik, de problémás ha nem, mert nem tudod hol kezd a hibaelhárítást, mivel nem tudod mi lett módosítva. az esetedben ha tényleg volt ilyen, hogy appleintelhd4000.kext akkor az lehet teljesen felülírta a System/Library/Extensions mappában levő eredeti kext-et ezáltal már az egy hibalehetőség. A System/Library/Extensions mappához nem szabad nyúlni.

edit:
0x01660003 és config.plist/Devices/FakeID/IntelGFX=0x0

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34123) kushwavez válasza general (#34120) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

mondjuk ez érdekes, hogy random meg jó.
Powernap esetleg? vagy valami alkalmazás ami megakadályozhatja az alvást?

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34124) general válasza kushwavez (#34123) üzenetére


general
addikt

Powernap nincs bekapcsolva, sose volt.
Egyéb alkalmazás? Passz... nem több, és nincs egyéb, mint eddig.

Így néz ki a configban a Boot (Asus lapom van):

(#34125) Smiley válasza general (#34124) üzenetére


Smiley
őstag

Fix usb acpi patch ne legyen bekapcsolva.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#34126) aszti75 válasza BeeNiTTo (#34121) üzenetére


aszti75
senior tag

Ha feltétlen ragaszkodsz a Hackintoshzone által létrehozott Catalina telepítőhöz, akkor én azt javaslom, hogy telepítés után ha felállt a rendszer ne tegyél fel semmilyen kext-et.Indítsad újra, majd a Cloverben válaszd ki a beállításokban a Configuration-ból a Config_hz.plist fájlt, majd azzal indítsad a rendszert.Nekem elviekben ez a config fájl segített.Intel HD 4600 van i5 4670S procival.Akkor én feltettem még rehabman kext-jeit,de felesleges.Én azóta már újra tettem a Catalinat és a már említett Config_hz.plist fájlal telepítettem és minden volt elsőre.

Nem vagyok szaki ebben, csak egy javaslat.Hátha....

[ Szerkesztve ]

(#34127) aszti75 válasza kushwavez (#34122) üzenetére


aszti75
senior tag

"az esetedben ha tényleg volt ilyen, hogy appleintelhd4000.kext akkor az lehet teljesen felülírta a System/Library/Extensions mappában levő eredeti kext-et"

A mellékelt képen láthatod, hogy alapból milyen kext-ekkel települ a Catalina,ha a Hackintoshzone féle változat.
Én annyit tettem, hogy Catalina frissítése után frissítettem a Lilu és Whatevergreen kextet.

[ Szerkesztve ]

(#34128) tlac válasza BeeNiTTo (#34121) üzenetére


tlac
Topikgazda

az előre módosított telepítők tiltva vannak a fórumon
csak a legális úton beszerezhetőek vannak támogatva

(#34129) BeeNiTTo válasza tlac (#34128) üzenetére


BeeNiTTo
aktív tag

Rendben , ezt nemtudtam sry :R

[ Szerkesztve ]

(#34130) BeeNiTTo válasza aszti75 (#34126) üzenetére


BeeNiTTo
aktív tag

Szerintem csinálok egy tiszta appstore os telepitést majd megprobálom azzal

Edit: colver configis ban 2 valasztasi lehetoseg volt
1Config
2Config.debug

(#34131) general válasza Smiley (#34125) üzenetére


general
addikt

Nincs bekapcsolva, csak a FixShutdown.

(#34132) Perbal1 válasza kushwavez (#34114) üzenetére


Perbal1
tag

Köszi jó tudni!
Bár amikor HDMI kábellel volt a monitor csatlakoztatva nem volt hangom, sőt a monitort sem ismerte fel!
Ahogy cseréltem DP kábelre Lett hang, sőt a monitor típusát is mutatta!
Igaz a hangerőt nem tudom állítani, csak az alkalmazásokon belül! Ok. YouTube

(#34133) Perbal1 válasza mm00 (#34115) üzenetére


Perbal1
tag

Én is az alaplapit használom!

(#34134) Smiley válasza Smiley (#34125) üzenetére


Smiley
őstag

Biztosan valami usb-s eszköz ébreszti fel. Logokban mi látszik ilyenkor wake reason mellett?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#34135) general válasza Smiley (#34134) üzenetére


general
addikt

...ha segítenél, mit keressek.. :B nem vágom ennyire a témát, mezei felhasználó vagyok. :)

(#34136) Smiley válasza general (#34135) üzenetére


Smiley
őstag

log show |grep "Wake reason:"
Ebbol ki kell hogy deruljon mi fogja meg.

Esetleg a log-nak meg a --last kapcsolot megadhatod, ha nem akarod visszamenoleg az osszeset latni.
--last <num>[m|h|d] Display recent events up to the given limit

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#34137) general válasza Smiley (#34136) üzenetére


general
addikt

ezt írja ki. csak a power gomb (amikor néha elfelejtem, hogy elaludt, mert néha azért magától elalszik este, csak a konkrét elalvás parancsra nem), és ez a valami. az utolsó az most egy próba volt, elalszik, de 1 mp múlva ébred, és szintén ez az ok. ebből tudsz valami mondani esetleg? :B

(#34138) Smiley válasza general (#34137) üzenetére


Smiley
őstag

Valamelyik usb-s eszkoz kelti fel, leggyakrabban bt vagy wifi dongle szokott lenni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#34139) aszti75 válasza general (#34137) üzenetére


aszti75
senior tag

Nem akarok bele okoskodni.Nem is értek annyira a Mac-hez,de nem lehet, hogy az ethernet hálózat ébreszti?
Próbáld meg kikapcsolni azt, hogy ébresztheti.Hátha...

(#34140) rsanya87


rsanya87
tag

Sziasztok!
Egy samsung rv511 laptopra van esélyem valami macOS-t felvarázsolni?
I5 560m
8gb ddr3
Geforce 315m 1gb (a cpu vga alapból tiltva van)
Ssd + hdd
A chipset hm55, igazán a vga a kérdéses szerintem.
Köszi.
Sanya

[ Szerkesztve ]

(#34141) general válasza aszti75 (#34139) üzenetére


general
addikt

Ez sosem volt bekapcsolva. :)

Smiley volt egy BT stick bedugva, de az már hónapok óta ott volt. azért kivettem, így most első próbára elaludt, majd még tesztelem.

(#34142) Smiley válasza general (#34141) üzenetére


Smiley
őstag

Biztos, hogy az volt az. Nekem is volt meg a p67-nel valami kinai vacak bt dongle, ami random felkeltette.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#34143) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Sziasztok!

Melyik a legjobb migráló program manapság, egy 1TB ssd-re raknánk át a kész rendszert. :F
:R

(#34144) kushwavez válasza ΞΔGLΞ (#34143) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Ha Mac-re kérdezed akkor Carbon Copy Cloner. Azt nem tudom viszont, hogy Windows-t is tud-e kezelni

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34145) kushwavez válasza rsanya87 (#34140) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

ha minden igaz ezzel a patchel még a Catalina is esélyes. Egyébként támogatott a kártyád, de azt nem tudom meddig. Talán High Sierra-ig.
[link]
edit: igen úgy néz ki High Sierra-n meg nativ. Inject Nvidia kell hozzá

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34146) ΞΔGLΞ válasza kushwavez (#34144) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Persze, az öcsém hackintosh rendszerére kérdeztem.
Köszi a választ. :R

(#34147) rsanya87 válasza kushwavez (#34145) üzenetére


rsanya87
tag

Köszi!

(#34148) aszti75


aszti75
senior tag

Üdv!
Mivel srácoknak nincs ovi/suli,gondoltam feldobok a Catalina mellé egy Windows-t,játszani.Természetesen külön HDD-re.
Persze,hogy elakadtam és kérdezném, hogy a lenti kép alapján mégis, hogy a fenébe tegyem fel a Windows?
Amiket próbáltam: SSD lehúzva(ezen van a Mac),így próbáltam a Windows 10 installt,hogy ne "bántsa" a Cloveret.Displyport to VGA csati kihúzva, sima VGA-val csatlakoztatva a monitor.A Bios-t is visszaállítottam Default-ra.Próbáltam Boot Camp-ből is, de mikor restart van csak a Windows logó jön be nem is dolgozik az USB.Viszont sima bootnál meg az van,ami a képeken is látszik.

(#34149) kushwavez válasza aszti75 (#34148) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

a Windows-t UEFI vagy BIOS módban írtad USB-re?

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34150) aszti75 válasza kushwavez (#34149) üzenetére


aszti75
senior tag

Huhh, jo kerdes. Ha jol emlekszem, akkor MBR es UEFI. Bar nem biztos. Notin csinaltam a Rufus-al.
Lehet sima bios-al kene? De boot valasztasnal nem az UEFI-nel van az USB hanem Legacy-nal.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.