Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34751) bobalazs válasza tlac (#34750) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem mutatja a vmware a megosztott mappát, mindegy ez nem megy.
Azt mond meg hogy írjam ki a vmware be másolt macOS_Catalina_10.15.5_19F101 [cutl].dmg file-t usb flash meghajtora?

[ Szerkesztve ]

(#34752) ThuG4LifE


ThuG4LifE
senior tag

Megpróbáltam telepíteni a Big Sur-t.
Elindul a telepítés, első újraindítás után feljön egy frissítési aszisztens, majd egyből újraindul a gép. Esetleg valakinek van ötlete, hogy miért van ez?

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#34753) r3dsnake válasza ThuG4LifE (#34752) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Mert béta. :D

(#34754) ThuG4LifE válasza r3dsnake (#34753) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Erre nem is gondoltam. :Y :)

Viccet félretéve, ugye simán kéne folytatódjon a telepítés, ha már az első része megvolt ... az a baj, hogy külföldi fórumokon se találok ilyen hibát. :((

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#34755) Aureal válasza ThuG4LifE (#34754) üzenetére


Aureal
senior tag

Hát általában azt szokták írni, hogy 1-2 hónapot mindig érdemes mindenféle frissítéssel várni, mikor már hivatalosan is ki van adva, mert még akkor is lehetnek hibák benne. Minek annyira sietni?

(#34756) r3dsnake válasza Aureal (#34755) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nálam még High Sierra van. Az is muszájból, mert a Sierra-n már nem frissült az Adobe csomag.

(#34757) ThuG4LifE válasza Aureal (#34755) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Nem sietek, csak raertem es gondoltam kiprobalom. :)

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#34758) kushwavez válasza ThuG4LifE (#34757) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Az OpenCore vagy a Clover legfrisebb verzioja es Lilu+VirtualSMC legfrisebb verzioja szukseges hozza

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34759) kushwavez válasza kisjimy (#34746) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Sajnos nem tudom leegyszerusiteni, ugy kell ahogy a GUIDE-ba le van irva. Csak ugy tudnam megcsinalni ha a gep elottem van.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34760) kushwavez válasza bobalazs (#34747) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Pont akartam irni a Transmac-et. Ramasolas utan jott letre EFI particio az USB-n?
Le tudod ellenorizni diskmgmt-ben, vagy MiniTool Partition Wizard-ban. Ha van EFI particiod akkor csatold fel MiniTool-al (jobb gomb, Change Letter), majd az USB EFI tartalmat tudod kezelni Total Commander-rel vagy Explorer++-al admin modban. Oda megy a Clover vagy az Opencore


Ha nem csinalt EFI particiot akkor valoszinuleg a dmg nem egy kesz USB kepfajl hanem csak egy egyszeru dmg amiben az app van, abbol meg kell a createinstallmedia ami csak Mac alol lehetseges.

Esetleg egy masik lehetoseg a gibMacOS amivel letre tudsz egyszeruen hozni egy USB telepitot, viszont a hatranya, hogy Internet Recovery-t lehet csak letrehozni Windows alatt tehat elo internetkapcsolat szukseges a telepiteshez.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34761) ThuG4LifE válasza kushwavez (#34758) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

A legfrissebb minden.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#34762) kushwavez válasza eszgé100 (#34738) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

ha már így T440P-d van, neked nincs problémád a jack csatlakozóval? Nekem Windows alatt ha bedugom az EarPods-om egyszerűen nincs rajta hang. Kiírja a gép, hogy csatlakoztatva van, de semmi. Ami nagyon vicces, hogy Mac alatt meg működik (ALCPlugFix-el), bár ott is néha fogja magát és akkora recsegéssel megy el a hang, hogy belesüketülök (de ez biztos orvosolható, csak még nem vettem a fáradtságot a beállítására). Meg nem működik Mac alatt lid wake, egyszerűen nem ébred fel a gép. Ilyen kis apróságok miatt el is ment a kedvem tőle amúgy. Az meg, hogy még Windows alatt sem működik valami, főleg elvette a kedvem a géptől.
Lenovo oldaláról szedtem le a sound drivert, de próbáltam simán a Windows Update által automatikusan telepítettet is.

Volt még egy pár Lenovo gépem, mindegyikkel volt valami apróság, de az akksijukat nagyon bírom.
Na mindegy, lehet a kövi már egy Dell lesz, azokat még nem próbáltam.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34763) kushwavez válasza ThuG4LifE (#34761) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

bootolj -v debug=0x100 keepsyms=1 flagekkel, úgy talán kiír valamit a restartról

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34764) general


general
addikt

Srácok, ha új hardvert vennék hakli alá, mi most az ajánlott, ami a legerősebb proci + alaplap, és hozzávaló ram, amelyek a legstabilabbak, legkevésbé problémásak? VGA nem annyira fontos, 580 vagy esetleg 5500 lenne valszeg. i7 9700k vagy i9 9900k lenne, de pl alaplapból melyiket érdemes? Ott nem szeretnék 80-100 ezret rákölteni, ha nem muszáj. Up-to-date csatlakozók azért fontosak.

(#34765) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)


Erre van megoldás?
pastebin clover

/r/Hackintosh Vanilla Desktop Guide alapján és coffee lake - alapján csináltam és ez fogad a bootnál.

(#34766) tlac válasza bobalazs (#34765) üzenetére


tlac
Topikgazda

próbáld meg azt, hogy valamelyik AptioMemoryFix-et telepíted még a clover-ben

(#34767) eszgé100 válasza kushwavez (#34762) üzenetére


eszgé100
őstag

Semmi bajom nincs a jack-kel windows alatt, pedig sokat hasznalom mindenfele fulessel, macOS-en eloszor kezzel kellett kapcsolgatni a Settingsbol, de azota mar javitva lett, ott sem vettem eszre semmi kulonoset. Lekopogom, nekem mar megvan a laptopom 4 eve es soha nem volt vele olyan problema, amit ne en okoztam volna, pl t450 touchpad cserevel elkinlodtam egy darabig, mire rajottem, hogy hibas volt a hardver, es csereltettem. Lid wake-re konkretan nem emlekszem, de valami olyasmi dereng, hogy 3 ora allas utan power gomb kell a felebredeszteshez

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#34768) eszgé100 válasza bobalazs (#34765) üzenetére


eszgé100
őstag

Restart utan kapod ezt, vagy minden indulaskor?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#34769) bobalazs válasza eszgé100 (#34768) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ez a telepitő indulásakor kapom.
AptioMemoryFix-nem tudom hogy kell a cloverben telepíteni, mert nekema clover fel sem települ, a cél kiválasztásánál kilép a clover akármelyik verziot választom, úgyhogy csak be lett másolva az efi-re.

(#34770) eszgé100 válasza bobalazs (#34769) üzenetére


eszgé100
őstag

En minden restart utan ezt az uzenetet kapom, de azota inkabb lekapcsolom a gepet Shutdown-nal, es igy nincs problema kovetkezo inditaskor. A telepites is ugy ment, hogy minden ujrainditas utan mikor megakadt a fenti kepernyonel 4mp power gomb utan ujrainditva ment csak tovabb. Meg nem sikerult rajonnom, hogy ez mitol van

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#34771) kushwavez válasza bobalazs (#34769) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Mi a CLOVER/drivers/UEFI tartalma? Ha nincs ott AptioMemoryFix.efi vagy OpenRuntime.efi & QcQuirks.efi akkor menj bele a CLOVER/drivers/off/UEFI/MemoryFix mappába és onnan másold át vagy az OpenRuntime.efi-t és a QcQuirks.efi-t, VAGY az AptioMemoryFix-et a CLOVER/drivers/UEFI mappába, majd próbáld újra.

Igazából így is "telepítve" lett, csak manuálisan, mivel az esetedben a telepítő nem működött. A telepítő is csak simán másolja a dolgokat, csak automatizálva.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34772) kushwavez válasza eszgé100 (#34767) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

van valami guide ami alapján telepítetted a macos-t? igaz neked P verziód van, de ahogy néztem elég egyformák.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34773) eszgé100 válasza kushwavez (#34772) üzenetére


eszgé100
őstag

[link] Ezzel ertem el a legnagyobb sikert, ezelott probalkoztam cloveres leirasokkal is, es ott is ugyanugy megakadt

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#34774) kushwavez válasza eszgé100 (#34773) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Haveromnak Lenovo X1 Carbon 3rd volt, neki is ugyanígy elakadt néha. A fix az volt, hogy BIOS-ban a Security Chip-et ki kellett kapcsolni (TPM vagy valami ilyesmi), utána jó volt.
Köszi, végigszenvedem majd az egészet újra valamikor ha lesz időm. :D

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34775) bobalazs válasza kushwavez (#34771) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Így frankó OpenRuntime.efi & QcQuirks.efi másolásával elindult a telepítő.
Viszont lila az egész. [kép]

(#34776) kushwavez válasza bobalazs (#34775) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Gondolom DVI portot használsz.
Ha igen, próbáld a DP, HDMI portokat. Illetve itt egy fix amit én használtam a DVI portomra: [link]
nekem is ilyen volt a kép a DVI port miatt (igazából azzal van a baja, hogy rosszul ismeri fel a monitort/tvt és YPbPr színmódba teszi, nem pedig RGB-be amiben kellene lennie). Nos, ha nem akarsz ezzel szórakozni akkor egyszerűbb ha a HDMI, VGA vagy DisplayPortokat használod és kerülöd a DVI-t.

edit: még egy link force rgb-re: https://www.mathewinkson.com/2013/03/force-rgb-mode-in-mac-os-x-to-fix-the-picture-quality-of-an-external-monitor

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34777) bobalazs válasza kushwavez (#34776) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

hdmi portot használok.
Egyébként köszi a segítséget, feltelepült a rendszer. Közben mondta hogy nem tud a netre csatlakozni, routerről kapja a netet, automatikusan (gondolom dhcp alapon kapja az ip-t)
A kép maradt lila a feltelepített rendszeren is.
Nincs semmilyen boot loader mivel bios nem látja a mac particiot ezért be sem tudok rola bootolni, csak a cloverrel a usb-ről. Magát a 2. ssd-t kiválasztom biosban csak villog a kurzor üresen, úgy semmi sem történik.

(#34778) tlac válasza kushwavez (#34776) üzenetére


tlac
Topikgazda

szerintem ez nem ugyanaz az eset, a te a linkeden lévő képen másképp rosszak a színek

(#34779) kushwavez válasza bobalazs (#34777) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Mountold EFI Mounter-rel az SSD EFI-jét és az USB EFI-jét és egyszerűen csak másold át az egész EFI-t az SSD EFI-jére, majd tudsz bootolni USB nélkül.

Hmm. Akkor még egy lehetőség a pink screen-re, a config.plist-edben a DeviceProperties-en belül van olyan, hogy framebuffer-conX-type és framebuffer-conX-enable?

Találtam egy ilyen Fixet rá, Clover Configurator-ban be tudod írni őket:
PciRoot(0x0)/Pci(0x2,0x0) (Screen fixup)
    AAPL,ig-platform-id: 07009B3E
    device-id: 9B3E0000
    enable-hdmi20: 01000000
    framebuffer-con1-busid: 02000000
    framebuffer-con1-enable: 01000000
    framebuffer-con1-type: 00080000
    framebuffer-con2-enable: 01000000
    framebuffer-con2-index: FFFFFFFF
    framebuffer-patch-enable: 01000000
    framebuffer-portcount: 02000000
Próbáld meg, illetve BIOS beállításokban a DVMT-Prealloc-ot állítsd 96 MB-re.

edit: itt is találtam egy fixet leírással: https://hackintosh.gitbook.io/-r-hackintosh-vanilla-desktop-guide/config.plist-per-hardware/coffee-lake

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34780) bobalazs válasza kushwavez (#34779) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Oké, megpróbálom őket. Egyébként a sip kikapcsolás sem jön össze. Probáltam altot controlt windows gombot is. Illetve a hálózati problémára ha tudnál megoldást az még jobb lenne mivel telós google-fu nem jó.
Follow these steps to disable SIP:
Restart your Mac.Before OS X starts up, hold down Command-R and keep it held down until you see an Apple icon and a progress bar. Release. This boots you into Recovery.

(#34781) kushwavez válasza bobalazs (#34780) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Ja, igen. Ezt a részt elfelejtettem említeni. Hackliknál a SIP kikapcsolása máshogy működik mint igazi Mac-en, a config,plist-ben van egy olyan rész, hogy CsrActiveConfig. Ezt állítsd 0x67-re, úgy ki lesz kapcsolva a SIP. Ellenőrizni Terminal-ban ezzel tudod: csrutil status

Net: Kábel, Wifi? Kábel: Tudni kellene milyen Ethernet kártya van a gépben: Ha Intel akkor IntelMausi.kext kell, ha Realtek akkor RealtekRTL8111.kext A CLOVER/kexts/Other-be.
Ha Wifi és az Intel akkor sajnos nem sok opciód van, esetleg ki tudod próbálni az OpenIntelWireless-t a HeliPort.app-al

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34782) eszgé100 válasza kushwavez (#34774) üzenetére


eszgé100
őstag

Igen, en is megtalaltam a tpm-es fixet, de a biosban sehol sem lelem

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#34783) BeZol


BeZol
őstag

Arra létezik vmilyen módszer, hogy ne kérje a MAC a jelszavam?
Azt már belőttem, hogy automatán beloginoljon, nekem az kellene, hogy never ever kérje, tehát egy app telepítése esetén se.
Windows-ban van vmilyen biztonsági csúszka, azt letolom legalulra és cél elérve.
Létezik vmilyen workaround ehhez MAC-re? Kerestem, de nem igazán találtam.

(#34784) kushwavez válasza BeZol (#34783) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

[link]

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34785) BeZol válasza kushwavez (#34784) üzenetére


BeZol
őstag

Köszi! Bár pl. ha lakatra kattintok, attól még kéri a jelszót, csak hát mivel így már "nincs", egyből unlock-ot nyomhatok, úgyhogy csak fél siker, én ezt az ablakot sem akarom látni, mert idegesít :))

(#34786) kushwavez válasza BeZol (#34785) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

szerintem azt nem lehet sehogy sem eltűntetni.
Max valahogy úgy, ha root módban indul a gép, de nem
tudom, hogy azt mac alatt meg lehet-e csinálni

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34787) Reflax


Reflax
tag

Ha a kreált virtual MAcOS megvan és mint mondtam az iPhone-t nem látja valamiért csak mint eszköz de a fájlokat nem, emelett sajnos még az iCloudba sem enged be és iCloud fiókot sem enged létre hozni. Ötlet esetleg? Vagy másik fórum ahol ezzel foglalkoznak ?.3

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#34788) RaZroX


RaZroX
addikt

Az mitől van, hogy imessage-en ha iPhone-ra küldök üzenetet, tök random, hogy sms-ként vagy neten küldi el ? Illetve van, hogy el sem tudja küldeni. Ez csak hackliról van, iPhone-ról minden rendben megy.

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#34789) BeZol válasza RaZroX (#34788) üzenetére


BeZol
őstag

+1, nálam is néha jó, néha nem, de többször inkább nem, ezért már nem is használom, de ha van workaround, megoszthatja valaki, mert rendes mac-en meg tök jó.

(#34790) kushwavez válasza RaZroX (#34788) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Nekem akkor szokta csinálni (iPhone-on is) ha a másik oldalon levő félnek (vagy nekem) nincs netkapcsolata/sima kapcsolata és emiatt nem tudja iMessage üzenetként elküldeni, és mivel be van pipálva a "Küldés SMS-ként" opció ezért SMS-ként küldi el miután iMessage-ként nem sikerült. Egyébként nekem mindig szokott működni. Ha otthon vagyok, telefonálni és SMS/iMessages-ezni is hackilról szoktam.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34791) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Feltettem a a tonymacx86-os leírás szerint a benti gépemre az aktuális Catalina verziót (10.15.6)

Vannak vele gondjaim, de majd szépen sorjában.

Célom: vékonykliensként használnám a munkahelyen, hogy az iPhone integráció adott legyen dolgozni pedig a rendes gépemen Microsoft RDP-vel.

Van egy delock usb-s bluetooth csatolóm és egy link dia-171 wifi stick rev:A1

Elvileg megy mind a kettő, de az airdrop nem akar működni. Net van wifin, AirPods tudott csatlakozni bluetooth-on (hangot nem adott). Mi lehet a megoldás? Tudtok olyan egységet ajánlani, ami wifi és bluetooth is egyben és működik Catalina alatt és vélhetően Bigsur alatt is :F

Konfig:
Asus H87M-E
16 GB RAM
Intel i5-4460
Shapire rx 560 4GB
Samsung 760 120GB

Realtek8111G van az alaplapon, az mindenféle módolás nélkül működik.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#34792) kushwavez válasza kleinguru (#34791) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

AirDrop & Handoff funkciókat csak Apple által használt Broadcom chipsetekkel tudsz használni (Mojave-n Atheros is). A best az a BCM94360 (5 Ghz), egyetlen Kext kell hozzá (AirPortBrcmFixup) de igazából plug & play, oob. Kedvelt márka a PC-knél PCIe csatolóval a Fenvi ami egybeépített már kész PCIe kártya, de van olyan lehetőséged is, hogy Half-Mini PCIe to PCIe átalakítóval saját magad rakod össze (de egyszerűbb megvenni a már kész Fenvi kártyát, vagy igazából mindegy, hogy milyen márka, elég egyszerű konstrukciók). Ha nem kell 5 Ghz akkor még ott van az olcsóbb BCM43224 kártya is, abból is van PCIe változat. Én aliexpress-ről vettem párat, nem volt velük semmi problémám.
A BCM94360 az működik Big Sur alatt, nekem is olyan van és nem volt vele gondom. Vélhetően ez a helyzet a BCM43224-el is, de egyébként az Injector kexteket már frissítette a dev a kártyákhoz, hogy működjenek Big Sur alatt.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34793) general


general
addikt

hali!

intel 10700k cpu-hoz és Z490-es laphoz Opencore telepítést lehet valahol olvasni, nézni, ami tuti érthető? :B
nem vagyok profi hackli telepítő, így nekem szájbarágós guide kéne. :) upgradelni szeretném a hardvert, és akkor már a legújabb kéne, ha megoldható. de addig meg nem akarok megvenni semmit, amíg nem derül ki, mennyire más vagy bonyolult az eddigiekhez képest.
ha nem akkor, akkor marad az i9 9900k + Z390. csak hát még árban is kb azonos, sőt, teljesítményben meg jobb.

szóval ezzel kapcsolatban van infó, vélemény? :B

[ Szerkesztve ]

(#34794) kleinguru válasza kushwavez (#34792) üzenetére


kleinguru
addikt

Hálás köszönet!

Meg is rendeltem, sajna lesz vagy 2 hónap, de megvárjuk :R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#34795) tlac válasza general (#34793) üzenetére


tlac
Topikgazda

ez elég szájbarágósnak tűnik
[link]

(#34796) BeZol válasza general (#34793) üzenetére


BeZol
őstag

Gyakorlatilag működnie kéne. Nálam 8700K + Z370 + 5700XT van, és az előlapi USB-ket, a gyári integrált intel wifi-t és a messages-t (beszinkronizálja az üziket, de vhogy innen írva most vmiért nem küldi ki, anno meg kiküldte sztem) leszámítva rendesen működik!
Tekintve, hogy:
iMac 21.5-Inch "Core i7" 3.2 (4K, 2019)3.2 GHz Core i7 (I7-8700)
iMac 27-Inch "Core i9" 3.6 (5K, 2019)3.6 GHz Core i9 (I9-9900K)
iMac 27-Inch "Core i7" 3.8 (5K, 2020)3.8 GHz Core i7 (I7-10700K)
iMac 27-Inch "Core i9" 3.6 (5K, 2020)3.6 GHz Core i9 (I9-10910)
iMac 27-Inch "Core i7" 3.8 (5K, 2020; 5700 XT)3.8 GHz Core i7 (I7-10700K)
iMac 27-Inch "Core i9" 3.6 (5K, 2020; 5700 XT)3.6 GHz Core i9 (I9-10910)
elviekben sima 8700-assal (ill. mac mini-ben 8700B-vel) voltak iMac-ek kaphatóak, működnie kell a hacklinak i9-10900K-t véve is :)

Tehát a proci miatt ne aggódj, a memória miatt sem kel, dedikált gpu-t mindenképp vegyél (én toltam az integrált UHD 630-assal, de "akadós", érzem h lassúcska weblapbetöltéskor is), nekem azóta szép folyékony minden. (csak ugye AMD only, és per pill 5700XT a legerősebb kapható év végéig, aztán big navi érkezik 2x ennyi belső cuccal és RDNA2 architektúrával, kérdés h az mikor fog majd működni, mert tudtommal szeptemberben jött ki a catalina és talán novemberi update után működtek az RX kártyák)

Az alaplapnak járj majd nagyon utána! Az lesz a fő vízválasztó. Érdemes lenne az alaplapot olyan szempontból sem elaprózni, hogy később ha i9-et tennél bele, akkor bírja tartós 100% terhelés mellett az alaplap (+ a procihűtő is).

Egyébként azért jobb teljesítményben a 10700K, mert gyárilag magasabb órajelet kapott, egyébként hűtés függvényében ugyan úgy kétlem, hogy tartós 5GHz-es beállítások fölé menne velük bárki is.

(#34797) RaZroX


RaZroX
addikt

144hz-es monitor mennyire megy MacOS alatt ?

This is the way

(#34798) BeZol válasza RaZroX (#34797) üzenetére


BeZol
őstag

Tökéletesen! (legalábbis displayport-on keresztül tuti, régi fajta 120-144Hz-eseknek még más csatlakozója volt, azt nem próbáltam)

(#34799) RaZroX válasza BeZol (#34798) üzenetére


RaZroX
addikt

Én hdmi-n keresztül használnám.

This is the way

(#34800) BeZol válasza RaZroX (#34799) üzenetére


BeZol
őstag

Mi a monitor konkrét gyártója/típusa?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.