Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34651) tlac válasza Reflax (#34649) üzenetére


tlac
Topikgazda

wtf, futtattad a win-uninstall.cmd-t is? :D

Could not get vmci driver version: A leíró érvénytelen.
You have an incorrect version of driver 'vmci.sys'.
Try reinstalling VMware Player.

ezt nem tudom, hogy mi
de el tudom képzelni, hogy az össze-vissza, sokadik vmware telepítés utána valami összekeveredett

lehet még is csak újra kellene tenned

(#34652) Reflax válasza tlac (#34651) üzenetére


Reflax
tag

Újratelepítés után írta egyébként.
És újratelepítés előtt is írta.
Nem futtattam, mert gondoltam ha azt az egyet írtad most akkor csak azt írom be a 3 kódból xd

[ Szerkesztve ]

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#34653) RaZroX


RaZroX
addikt

Ez nem kifejezetten Hackintosh kérdés..
Windows alatt van a hangkeverő, ami lehetővé teszi a programonkénti hangerő állítást.
Ilyet Catalina alatt, hogy tudok csinálni ?

This is the way

(#34654) Reflax


Reflax
tag

Minden megy, a telepítő befejezte a dolgot, a MAC mojave elindult, beállítva minden. Már csak annyi a kérdésem, hogy barátnőm Aplle ID-val érdemes bejelentkezni vagy amiatt van valami esély, hogy letiltja a dolgot?

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#34655) tlac válasza Reflax (#34654) üzenetére


tlac
Topikgazda

nekem van egy régi account-om, amivel be szoktam lépegetni, eddig nem bántották
viszont igazi apple cuccom sem használtam még

(#34656) kushwavez válasza Reflax (#34654) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

nincs vele probléma, nem fogják bántani

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34657) Reflax


Reflax
tag

Köszönök minden türelmes segyítséget amit itt kaptam! :R :R :R :R :R :R :R

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#34658) Smiley válasza RaZroX (#34653) üzenetére


Smiley
őstag

Ilyen nincs, maximum appok-on belul tudod allitani. Cserebe a coreaudio az egyik legjobb cucc ami letezik. Ehhez kapcsolodik kicsit, hogy ha digitalis kimenetet hasznalsz, ott se tudod allitani a hangerot mint a windows alatt.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#34659) kushwavez válasza RaZroX (#34653) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

nativan nincs. 3rd party appok szerintem viszont vannak csak ilyen célra. nekem a Boom 3D EQ-ban van pont egy ilyen funkció, bár sohasem használtam, én is inkább appokon belül vettem le a hangot

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34660) kushwavez válasza kushwavez (#34659) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

[BackgroundMusic] szerintem ez az

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34661) Reflax


Reflax
tag

Kicsit talán off és bocsi a zaklatásért.
De mikor a winhez hozzákapcsolom az Iphone-ját, ugye felugrik az "Allow" fül. Rányomok természetesen.
A probléma az, hogy a VmWare észleli és csatlakoztatható is a telefon a virtuális gépbe, ám nem adja be a fájlokat. Konkrétan a rtelefon mint ha ott sem lenne, de észleli a MAc, hgoy ott egy Iphone :D
Van valakinek ötlete ezt melyik topikban tudnám megkérdezni?

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#34662) eszgé100 válasza Reflax (#34661) üzenetére


eszgé100
őstag

Szerintem valami nem stimmel ugy altalaban. Mar vagy 8 eve iphone-t hasznalok, de ahogy az evek telnek egyre rosszabb lett a pc-s csatlakozas. Regebben csak bedugtad es latta is a dcim mappat kb azonnal, ma mar minden eszkozon hitelesiteni es feloldani kell minden csatlakozaskor es meg igy is percek telnek el, mire felbukkan az internal storage, latszolag ugy, hogy a hatterben semmi sem tortenik. Eloszor azt hittem, hogy csak a windows usereker szivatjak, de ugyanez van Catalinaval is, bar utobbinal lehet csak nem jol allitottam be valamit

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#34663) r3dsnake válasza eszgé100 (#34662) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Onedrive feltölti szépen a képeket, felesleges kábellel vacakolni.

(#34664) BeZol válasza BeZol (#34522) üzenetére


BeZol
őstag

Tegnap hozta meg a postás (csak nem voltam itthon), úgyhogy ma vettem át és tettem be a gépbe. Tényleg plug-and-play. Nekem airdrop miatt volt fontos, az most pöccre megy :)

(#34665) Muky_


Muky_
tag

Sziasztok!
Az új Big Sur-t (Beta) fel lehet USB installerrel telepíteni egy notira?
Acer e5-575G-50tv
i5-7200U
GTX950m( ez tuti OFF)
8GB Ram
SSD+HDD
Ahogy olvasom csak virtuális gépen lehet.
Köszi.

(#34666) kushwavez válasza Muky_ (#34665) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Szia
#34620
kicsit trial and error (legalábbis az én notimra elég nehezen ment fel, Acer Aspire V5-591G), de működik.
config.plist-be kell az nvram-ba booter-fileset-kernel=00 illetve booter-fileset-basesystem=00, meg vsmcgen=1 a bootargokhoz

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34667) eszgé100 válasza r3dsnake (#34663) üzenetére


eszgé100
őstag

Most nem azert, de egy ketpalcas usb stick tudja a mass storage-t, ezt megbonyolitani azert tehetseg kellett, na :W

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#34668) tlac


tlac
Topikgazda

Az létezhet, hogy kinyírta a Catalina telepítő az SSD-met?
Egy régi gépen kísérleteztem vele, a grafikus felület már nem jött be, a monitor kikapcsolt, aztán egyik alkalommal ott hagytam, 10 perccel később újraindult a gép, na ezután az SSD-t már nem látja a gép. Próbáltam másikban, az sem ismeri fel.

(#34669) kushwavez válasza tlac (#34668) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

a BIOS sem látja a meghajtót magát? Ha ott látja akkor valszeg csak corrupted és csak újra kell formázni. Eléggé elképzelhetetlen számomra, hogy teljesen megölte. Ha a BIOS-ban látod a meghajtót akkor próbáld meg Linux alól leformázni.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34670) tlac válasza kushwavez (#34669) üzenetére


tlac
Topikgazda

adatot szerintem nem írtam rá, mert addig nem jutottam el vele

bios-ban/uefi-ben nem látszódnak, a gépek is lassabban indulnak el vele
windows hard disk sentinel totál ismeretlennek látja
linux "comreset failed (errno=-16)" hibát dob

(#34671) Muky_ válasza kushwavez (#34666) üzenetére


Muky_
tag

Köszönöm. :R
Kipróbálom. Ha a Catatinás EFI-t használom ezekkel a módosításokkal az működhet?

(#34672) r3dsnake válasza eszgé100 (#34667) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Szerintem a másolgatás a felesleges bonyolítás. Onedrive elvégzi a feltöltést és kész, 100x kényelmesebb. 2012 óta cloudra pakolom a képeimet, még iPhone 4-gyel szoktam rá erre. Gépre max azért dugom rá, hogy töltsem.

(#34673) eszgé100 válasza r3dsnake (#34672) üzenetére


eszgé100
őstag

Egyeni problem, de irtozok mindenfele felhos cucctol, soha nem is mentem bele a temaba. Otthoni kornyezetben meg ok lenne, de cegnel pl szivas mikor barmelyik random gep ele beülök. Ennel mar csak az volt nagyobb cink, mikor nehany hete teamleaderem ajanlotta a BT fajlkuldest, ha csak 2-3 fenykepet kell feltolni, pfff kapufa.... egyebkent imadom a faszit, nem gunyolodasbol mondta :DDD
na ilyen helyzetekre jo volna egy egyszeru usb file transfer mod, mindenfele hitelesites, meg feloldozgatas nelkul

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#34674) kushwavez válasza Muky_ (#34671) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Igen. én is azt használom, frissítettem az OpenCore-t, meg az összes kextet az újra és úgy próbáltam.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34675) kushwavez válasza eszgé100 (#34673) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

vagy bekapcsolni a WifiSync-et Finder vagy iTunes-ban és problem solved
r3dsnake: nekem dokumentumaim vannak iCloud felhőben,nagyon hasznos valóban viszont nagyobb fájloknál (pl pont a telefonos adataim) nem tudom ezt használni mert 200 kb feltöltésem van és 700 kb le amivel egy kicsit lenne sok idő. 😅úgyhogy nekem a WifiSync tökéletesen megoldja a problémám. 😁

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34676) kushwavez válasza tlac (#34670) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

linux fsck? lehet segít megoldani

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34677) Smiley válasza eszgé100 (#34673) üzenetére


Smiley
őstag

Hát pedig az ilyen nagy cloud szolgáltatóknál jobb megoldás nem létezik. Havi $3-5 olyan infrastruktúrát kapsz, amit otthon soha nem tudnál megvalósítáni, ráadásul a backup-al sem kell törődni. Mondom ezt, úgy hogy a melom egyik része az, hogy ilyen rohadt nagy local storage-ket építek cégeknek... Nekem mégis minden cuccom cloud-ban van.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#34678) eszgé100 válasza kushwavez (#34675) üzenetére


eszgé100
őstag

Oszinten szolva annyira atlag alatti kocauser vagyok, hogy meg wifisyncnek sem neztem utana, pedig tudom, hogy mar evek ota letezik. Otthon max nyaralasrol keszult szelfiket masolok a gepre, meloban meg 2-3 kep munkautasitasokhoz.

Smily: fent lathatod mennyire heavy user vagyok, 3-5 dolcsit tok feleslegesen fizetnek ki

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#34679) tlac válasza kushwavez (#34676) üzenetére


tlac
Topikgazda

nincs min futtatni
a /dev/sdValami elérésipont sem jön létre hozzá

de egyébként szerintem nem írt rá a telepítő semmit, mert amikor a nyelvválasztónak kellett volna bejönnie, mindig kikapcsolt a monitort azzal, hogy nincs jel (de amúgy egy win és linux dual boot volt rajta, ami még aznap is vígan működött, mindenféle előjel nélkül)

azért gyanakodok a telepítőre, mert pont akkor halt meg az ssd, amikor egyszer otthagytam a gépet, úgy hogy nem volt kép
egyik másik gépemen a telepítőt módosítgattam, aztán utána ezen teszteltem, hogy meddig jutok el vele, de a nyelvválasztó sosem jött be, ekkor kinyomtam a gépet, utána próbálkoztam más beállításokkal, ilyenkor még működött az ssd
viszont az utolsó próbálnál úgy hagytam kép nélkül a gépet, hogy hátha feléled, meg már eléggé untam is, jóval később hallottam, hogy újraindult a gép, a post-nál nagyon lassan ment tovább és az ssd-t sem találta
olyanra gondolok, hogy szokott olyat csinálni a macos telepítő is, hogy ha megakad, akkor egy idő után kikapcsolja az eszközöket és lehet, hogy küldött az ssd-nek valami hibás parancsot, amitől a vezérlő megdöglött rajta

[ Szerkesztve ]

(#34680) RaZroX válasza kushwavez (#34660) üzenetére


RaZroX
addikt

Igen-igen, az lesz az. Még nem volt időm ránézni, majd ma este kipróbálom.
Találtam másik appot rá, de az fizetős. Bár nem drága de na..

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#34681) tlac válasza tlac (#34679) üzenetére


tlac
Topikgazda

egyre biztosabb vagyok benne, hogy tényleg a hackintosh telepítő ölte meg

ez egy Intel SSD, Sandforce sf-2281 chippel, és ezzel a chippel elég sok probléma volt, a sleep körül is
orosz fórumon (hol máshol :) ) találtam rá megoldást, amivel elvileg újra lehet programozni
ha összekötök 2 pin-t az SSD-n, akkor át lehet tenni factory mode-ba, így már felismeri a gép is, bár nem nem magát az SSD-t, hanem csak a vezérlőt érzékeli

(#34682) kushwavez válasza tlac (#34681) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

ja aztán én is erre gondoltam, hallottam róla, hogy lehet ilyet viszont sosem csináltam.
hát igen...az oroszok azok mindent IS megoldanak. :D

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34683) Reflax válasza r3dsnake (#34672) üzenetére


Reflax
tag

A microsoft one drive leszedi a z Iphone cloudból a képeket or what?

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#34684) eszgé100


eszgé100
őstag

Valaki tett már próbát egy már ilyen jószággal? Egy szép házzal hackmininek elmenne. :))

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#34685) tlac válasza kushwavez (#34682) üzenetére


tlac
Topikgazda

sikerült helyreállítanom az SSD-t, ismét működik
akit érdekel, itt elolvashatja

(#34686) kushwavez válasza tlac (#34685) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

wow szép munka, gratula hozzá! :D

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34687) kushwavez válasza eszgé100 (#34684) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

simán jó lenne :D csak valamit a hűtéssel kéne kezdeni

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34688) tlac válasza kushwavez (#34686) üzenetére


tlac
Topikgazda

köszi
nem volt egy egyszerű menet, az összes hackerkedős, linux-os tudásom jól jött most hozzá :)

(#34689) Smiley válasza tlac (#34685) üzenetére


Smiley
őstag

nagyon fasza iras lett :K
btw az oroszok verhetetlenek ebben... szinte az osszes firmware problemamra orosz forumokon talaltam meg a megoldast.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#34690) tlac válasza Smiley (#34689) üzenetére


tlac
Topikgazda

thx
gondolom ráviszi őket a kényszer, hogy inkább mindent megbarkácsoljanak, mint, hogy újat vegyenek, úgy néz ki a képességük is meg van hozzá

[ Szerkesztve ]

(#34691) eszgé100 válasza kushwavez (#34687) üzenetére


eszgé100
őstag

Na igen, annak a hutonek eleg gyalazatos hangja van, ha rendesen felporog, bar a paszta teljesen szaraz volt rajta, ujrapsztazas nem tudom mennyit segit neki majd, azota nem inditottam be 2 percnel tovabb.
Egyegyebkent ilyen lap dolgozik benne forrasztott i5-tel, viszont csak 1 memoria foglalat van rajta, szoval max 8GB, gondolom helyhiany miatt maradt le rola. Windows 10 lazan fut rajta, Linuxot nem neztem, de szerintem az sem okozna gondot neki.
Probakepp bedugtam a laptop usb telepitojet, de nem nagyon akart elindulni sem az opencore-os, sem a cloveres, biosban persze atallitottam usb bootra, uefi-re es security boot off, de lehet ki kell kapcsolni az usb3-at is, meg meg ki tudja mit, leiras nelkul ugye eleg nehez. Szep kezdete par het kokanynak... :DDD

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#34692) Mattb


Mattb
senior tag

Sziasztok!
Notebookos topicot nem találtam, ezért tenném fel itt a kérdésem, hátha tudtok segítni.
Van egy Dell Latitude 7400-am. Kérdésem, hogy erre fel lehet-e dobni MacOS-t?
Ha igen, akkor melyik verziót érdemes próbálni rá, valamint a gép úgy tudna működni mint egy macbook? (gondolok itt az alvás-lehajtom-felhajtom egyből fut minden?)
Valamint szükség lenne arra is, hogy egy kisebb particion windows is fusson, tehát dual bootra lenne szükség. (kérdésem erre elég-e 50-60GB? adatot itt nem tárolnék)
A proci: i7-8650u-s modell.
Előre is köszönöm!

(#34693) kushwavez válasza eszgé100 (#34691) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Az újrapasztázás nagyon sokat segít, főleg ha be van száradva. Nekem a régi asztalimba beszáradt és 95+ hőt produkált használat alatt ami brutális. újrapasztázás után 50-60 fok (gyári intel hűtő) lett belőle full használat alatt (i5-2300). Notimon szintén segített letornászni a 88-90 fokot 74-re (i5-6300HQ). Ha moddolni szeretnél tényleg egy Mac Mini házat neki akkor a hűtést én valami custom blower fanos hűtőre cserélném. Láttam már olyat de sajnos nem emlékszem hol.

szerintem simán menni fog rajta. a Mac-nek meg a bootloader-nek az UEFI a fontos és a chipset, na meg a támogatott iGPU, esetedben HD 4600 az támogatott.
A config.plist-ben kell a megfelelő ig-platform-id, vagy a megfelelő Device-properties-inject az iGPU működéséhez, nyílván whatevergreen is. [link] a config.plist-et ez alapján állítanám be, majd szerintem az iGPU (DeviceProperties) részével kell majd megszenvedni és próbálgatni a különböző id-kat.
8 GB az elég neki, nekem jelenleg 4 GB van a notimban mert meghalt a +4 GB stick, így is megy de azért már nem tudok olyan sokmindent egyszerre megnyitni. :D

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34694) kushwavez válasza Mattb (#34692) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Szia, igen, fel lehet. Nincs akadálya, Catalina legfrissebb verzióját.
Igen, működik az alvás is.
Tapipad az egy kicsit más kérdés mindegyik notiban más tapipad van így az zsákbamacska, az biztos, hogy fog működni, csak a kérdés, hogy mennyire jól/rosszul, ehhez jobban utána kell nézni/ki kell próbálni.
A WiFi kártyád ha Intel akkor biztos, hogy nem fog működni, ebben az esetben csere egy Broadcom kártyára (itt a lista hozzá: [link] ) vagy USB wifi, illetve van egy Intel kext amit épp fejlesztenek, írták, hogy működik, ki lehet próbálni, de számítani kell arra, hogy elég bugos lesz: [link] . Ha Qualcomm Atheros akkor sajnos teljesen felejtős a Wifi azon.

Nekem is dual-boot van (Win - Linux - macOS) és szintén 60 GB helyet hagytam a Win-nek, bőven elég neki, nyílván attól függ miket raksz rá, nekem alap dolgok vannak (Steam, driverek) és csak játékra van használva, a macOS-nek hagytam több helyet, az a daily drive. Egész egyszerű a menete, ha tisztán telepíted akkor először macOS-t rakd fel, csinálj egy 60 GB FAT32 (vagy exfat igazából mindegy) partíciót a Win-nek, rakd fel a mac-et majd utána a Win-t arra a partícióra amit létrehoztál. Boot managert rá kell rakni az EFI meghjatóra, majd Win-en beállítani, hogy az induljon először, cmdbe (admin módba)
bcdedit /set {bootmgr} path \EFI\CLOVER\CLOVERX64.efi (vagy ha OpenCore akkor OC\OpenCore.efi

majd újraindítás után a Clover vagy az OC fog bejönni, ki tudod választani melyik OS induljon.

[link]
Itt indulnék el az egészhez, macOS telepítőt meg [link] ezzel szedném le (Internet recovery, szóval kell neki telepítés közben a net, esetedben mivel nincs támogatva a wifi ezért kábelen), vagy VM-ből is létre lehet hozni a teljes telepítőt. A legjobb eset ha van egy Mac amiről meg tudod csinálni persze.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34695) Mattb válasza kushwavez (#34694) üzenetére


Mattb
senior tag

Mac az van, a telepítot onnan meg tudom csinálni akkor. Ez alapjan: [kép] Intel a wifi kártya.
Amit linkeltél az nem teljesen világos, hogy akkor honnan és milyet kellene szereznem hozzá.

(#34696) eszgé100 válasza kushwavez (#34693) üzenetére


eszgé100
őstag

pár napja láttam egy videót youtube-on, mikor még a Thinkpaddel szórakoztam, jó 20 percig tartott mire a csóka végigment a linkelt listán, hálát is adtam az égnek, hogy nekem ezt már nem kell megcsinálnom a notimhoz, mert már valaki más összerakta... erre megtaláltam ezt a sz.rt :W :DDD

QM87 chipset + Haswell a T440p is, ha arra van megoldás erre is kell lennie valahol.

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#34697) kushwavez válasza Mattb (#34695) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Tudni kell milyen interfészű kártyád van (M.2 NGFF, Mini-PCIe, 1/2 Mini-PCIe) és az alapján ki lehet választani a listából azt amelyik passzol a notiba. A legtöbb 2016 után gyártott notikban M.2 NGFF kártyák vannak. Nekem Qualcomm Atheros QCNFA344A volt, cseréltem Broadcom BCM94352Z-re amit Aliexpressről vettem olyan 5 ezerért. Kell hozzá néhány kext, de igazából semmi különös, teljesen jól megy. A legjobb választás teljesítménybe és kompatibilitásba BCM4360 vagy BCM43602 típusú, de azoknak elég combos áruk van.
Vannak elég olcsó kompatibilis Broadcom kártyák is, de azok nem 5 GHz típusok, hanem csak 2.4 .
Vagy ugye megpróbálhatod az Intel kext-et amit linkeltem, hátha bevállik.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34698) kushwavez válasza eszgé100 (#34696) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

mindenre IS van megoldás. :D Mojave óta kb egy krumplira is fel lehet rakni a mac-et.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34699) Reflax


Reflax
tag

Nos én vártam sok időt, hát ha megjelenik a virtualMAC-en a barátnőm Iphone mappája de reménytelenül még mindig csak annyi,hogy rámegyek Iphone, és nem ír semmi mappát vagy bármit. ( a készüléket sikerül a virtuális géphez csatolni de nem mutat semmit ha rámegyek.)
Még Windows 10-en is többet látni amúgy :DD Csak ott a 3000 kép helyett kb mappánként 20.

[ Szerkesztve ]

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#34700) velkeibalesz válasza DuDieHUN (#34219) üzenetére


velkeibalesz
tag

X250-emen dualbootba van win10 catalina. Minden működik, kivéve a wifi. (kártya cserével az is, de én kivettem a drivereket, mert nincs kompatibilis kártyám). EFI mappát tudok adni hozzá, jó pár nap munkám van benne.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.