Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33751) rsanya87


rsanya87
tag

Még egy amatőr kérdés.
Több hdd-t kezel? Lenne egy 60gb ssd a rendszernek, meg egy 500gb hdd az egyébnek.

(#33752) kushwavez válasza rsanya87 (#33751) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

igen

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33753) rsanya87


rsanya87
tag

Közben van itthon egy fx-es konfig, gondoltam tesztelni jó lesz. Megtaláltam az amd mac os vanilla oldalt, mindent aszerint csináltam, de nem tudom telepíteni, mert nincs internet. Az oldalon irt atheros lan-hoz feltettem a kext mappát, valamint az összes ajánlottat, de internet nuku. Esetleg ötlet valakinek? Szépen elindul minden, beállítom neki a lemezt, megformázom, és ahogy indítom a telepítőt, azt írja, nem éri el a szervert. A hálózati beállításoknál pedig a lan adatok totál üresek. Esetleg az a baj, hogy a high sierrát próbálom feltenni?
[kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#33754) Máté94 válasza rsanya87 (#33753) üzenetére


Máté94
addikt

5093 vagy elobbi Clover-rel megy csak.

(#33755) rsanya87 válasza Máté94 (#33754) üzenetére


rsanya87
tag

azt a kész pendriveon le tudom cserélni valahogy windows alatt? Csak mert ugye ha megcsinálom a pendriveot, és nekiállnék a amd-s dolognak, az újraformázza nekem az egészet. Vagy a bdu-val megcsinált usbről lemásolom a fileokat és kicserélem majd késöbb a pendriveon?
szerk: 5094-ig engedi a clovert csak...

[ Szerkesztve ]

(#33756) rsanya87


rsanya87
tag

Kikapcsoltam az alaplapi lan-t, helyette betettem egy tp-link lan kártyát (realtek chipes). Kicseréltem a kext mappát a realtek-esre (azt írják azzal menni fog), de nukuinternet.. Kezdem feladni.
Nincs a közelbe semmi mac gép, hogy azon belül tudjak fullos (offline) telepítőt csinálni, majd utána sz.pni a lannal már az élő rendszeren. Kerestem "iso-t" hogy virtualboxba telepitsem, de értelmeset nem találtam..

(#33757) bbmt


bbmt
senior tag

Sziasztok,
Tudtok ajánlani webkamerát FaceTime-ra? Catalina van fent,
I7 8700
Gigabyte Gaming X
16 GB DDR4 3000MHz
Gigabyte RX 580 Aorus 8GB

A kanál a gyengék villája

(#33758) tlac válasza rsanya87 (#33756) üzenetére


tlac
Topikgazda

a pontosan tudni kell, hogy milyen chip van az alaplapon vagy a kártyán (nem elég annyi, hogy realtek), aztán az alapján már el lehet indulni

[ Szerkesztve ]

(#33759) tlac válasza bbmt (#33757) üzenetére


tlac
Topikgazda

nem hackintosh specifikus a dolog, bármelyik jó, amelyikhez van macos támogatás

(#33760) bbmt válasza tlac (#33759) üzenetére


bbmt
senior tag

:R

A kanál a gyengék villája

(#33761) rsanya87 válasza tlac (#33758) üzenetére


rsanya87
tag

Az alaplapi:
Qualcomm Atheros 8161/8171, 1 x Gigabit LAN Controller

A TP-Link PciE kártyán:
RTL 8168 chip van.

Remélem ez nektek segít valamit, nekem nem igazán, mert ahogy próbáltam keresni a lanokra, úgy mindig csak élő rendszerben mókolást találtam, nem pedig a telepítős kext féle megoldást... Tudom én vagyok a balfék, de először csinálom :D
Indultam úgy, hogy az efi shell jött cska be, vagy semmi. Mostmár eljutok a telepítőig, csak net nincs.. Szépen lassan összejön ez.

(#33762) kushwavez válasza rsanya87 (#33761) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Azt mondjuk nem igazán értem miért kell net egy telepítéshez?
Az amd-osx oldaláról szedted az útmutatót?
Ha Clover-t használsz akkor a RealtekRTL811.kext a Clover/kexts/Other-be megy, és mást nem is kell csinálnod csak bedugnod.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33763) Máté94 válasza kushwavez (#33762) üzenetére


Máté94
addikt

Gondolom ez internet recovery install. Es r5093 utan Clover nem injects ethernet kexteket.

(#33764) tlac válasza rsanya87 (#33761) üzenetére


tlac
Topikgazda

az alaplapihoz pedig itt van:
[link]
jó eséllyel itt is csak elég bemásolni a Clover/kexts/Other-be

(#33765) kushwavez válasza Máté94 (#33763) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

hmm. ilyennel még nem is találkoztam. :D
Hát, nekem r5098 van és a Clover/kexts/Other-ből megy a 2 kext a 2 alaplapi Ethernetemhez.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33766) tlac válasza Máté94 (#33763) üzenetére


tlac
Topikgazda

ohh, még nekem is egy régi van fent
nem hangzik jól, ez bug vagy feature?

[ Szerkesztve ]

(#33767) rsanya87 válasza tlac (#33766) üzenetére


rsanya87
tag

Ezzel csináltam és nem megy. A realtek chipes kártyával sem ment a lejjebb emlitett rtl811 kext sem ment. Lehet van valami tényleg a clover verzióval. Csak sajnos az amd-s progiban (leírásban sem emliti) nem tudok nagyon clover verziót választani.

Szerk: Na talán most sikerült clover verziót választani.... Meg tudom nézni valamelyik filbean a clover verziót?

[ Szerkesztve ]

(#33768) Máté94 válasza tlac (#33766) üzenetére


Máté94
addikt

Feature.

De csak az internet recovery telepítés idejére.

[ Szerkesztve ]

(#33769) kushwavez válasza Máté94 (#33768) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Csak a telepítőnél van ez így? Csak mert nekem mint említettem az újabb verzión is működik simán az Other-ből, csak a telepítőben nem néztem még.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33770) rsanya87 válasza kushwavez (#33769) üzenetére


rsanya87
tag

Úgy néz ki tényleg a clover volt a baja.. Eddig ilyet nem írt :D

(#33771) kushwavez válasza rsanya87 (#33770) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

igen, ez jó jel akkor
hát, ezt a "feature"-t nem tudom melyik okos vezette be, meg hogy minek.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33772) tlac válasza Máté94 (#33768) üzenetére


tlac
Topikgazda

bug lesz ez inkább:
[link]
[link]

(#33773) rsanya87 válasza kushwavez (#33771) üzenetére


rsanya87
tag

Következő problémám... Csak hogy este ne unatkozzatok.. Aztirja a jó kis telepítő (van hálózat), hogy az mbr-re formázott ssd neki nem jó. Hagytam azon, mert sima biosos a gép, nem uefis. Mojave-t akarnám feltenni. 3 variáció van.: apple file rendszer, mbr, guid (vagy valami hasonló). Amiket láttam videót, mind uefis gépre tette, amelyik nem, az meg mac alól csinált telepítőt.

(#33774) kushwavez válasza rsanya87 (#33773) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

ha csak Mac van a gépen akkor úgy jó lesz, hogy GUID-ba formázod és a Clovert meg rárakod legacy módba boot0ss-t (vagy még van olyan is, hogy boot0f, már sajnos nem nagyon emlékszem arra miket választottam ki) kiválasztva.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33775) rsanya87 válasza kushwavez (#33774) üzenetére


rsanya87
tag

Persze, csak ez lesz egyenlőre a gépen, ki akarom nagyjából ismerni a telepítés menetét, buktatóit, stb.

Egy kérdések a jövőre nézve.:
Ha majd az inteles gépre akarom feltenni, OS alól régebbi verziók telepítőit is le lehet szedni? High sierra lesz az ami még támogatja a c2d és xeonokat, meg a hozzátartozó chipkészletet.
Akár ezzel az amd-s modszerrel is csinálhatok telepítőt (persze az amd-s sallangokat nem masolnám fel)?

(#33776) Máté94 válasza tlac (#33772) üzenetére


Máté94
addikt

Nyem, ez Slice műve. És nem hajlandó kijavítani. Szerinte a kextekeket kellene helyretenni. lol

(#33777) rsanya87


rsanya87
tag

Na mára hagyom a dolgot, mojave fent de a kép csak sok szines kocka (a telepitőben minden szép volt, semmi képi hiba. Holnap utána nézek mit tudnék csinálni vele.

(#33778) rsanya87 válasza rsanya87 (#33777) üzenetére


rsanya87
tag

Olvasgattam a dolog után (a rengeteg angolommal). Pár helyen ajanlották, hogy a whatevergreen.kext-et töröljék ki az usbről. Ami igazán nem világos nekem első körben. Telepítés után, az utolsó usb-s indítás után jön elő a vga hiba, azon segít e a kext eltávolítás (ugyen már hddről indulunk, csak a boot elejéhez kell az usb a clover miatt)? Vagy pont az a hiba, hogy már a kész os-nek kellene a whatevergreen..
Telepítés közben mindenhol tökéletes volt a képminőség, semmi grafikai hiba nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#33779) tlac válasza rsanya87 (#33778) üzenetére


tlac
Topikgazda

ugyanazok legyen a vinyón is, szóval telepítsd fel a oda is clover-t, meg tedd fel ugyanazokat a kext-eket
lehet megoldja a problémádat

(#33780) Plasticbomb válasza Máté94 (#33776) üzenetére


Plasticbomb
addikt

MI a baja a kextekkel?


Ki emlekszik, ha az IOUSBHostFamilynel a boot kernel panicol, mi lehet a problem? (USB injectet probaltam, usb kapcsolgattam, eddig folyton panicol.

tlac, meg mindig megvan az Asus Z97i-PLUS geped? Ugyanaz a plist, mint amit anno linkeltel, vagy valtozott vlami HS ota?

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#33781) Máté94 válasza Plasticbomb (#33780) üzenetére


Máté94
addikt

Én is csak másoktól tudom. Slice-ot kell kérdezni. :)

OpenCore a jövő, érdemes készülni rá és elhagyni Clover-t.

(#33782) Plasticbomb válasza Máté94 (#33781) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Keszulnek en ra, de halvany lila gozom sincs meg rola, hogy mi hogy megy vele.

USB valahogy tuljutottam, s az internet recovery be is bootol, van kep is, fel is telepiti az ost, de amikor ugyanazzal az usbvel inditanam a kesz telepitest, kapufa van. gIOScreenLockstate 3mat es framebuffer errort kap folyamatosan a gep. Probalok egy teljesen ures configot osszevarazsolni, de... Halistennek az a gep nem fontos, csak jatekszer mar. :)

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#33783) rsanya87 válasza tlac (#33779) üzenetére


rsanya87
tag

Úgy is fel tudom tenni a clovert a gépre, hogy nincs képem? Azaz az os-t nem látom, csak az egeret meg rengeteg szines pöttyöt?

Erre varrjatok gombot!
Ahogy bebootol a macos, és be van dugva a lankábel, konkrétan meghal a 40ezer ft-os router, elmegy a net a házba. Csak pislogtunk mi a szar van, elment a net.. Modemen van bejövő jel, de ahogy a mac elkezdi használni a netet, a router lefagy.. Életemben nem találkoztam ilyennel, de az asszony se, pedig ő rendszergazda.. Az ötlete annyi, hogy olyan csomagokkal, vagy olyan dhcp kérésekkel bombázza a maces gép a routert, hogy az megfagy tőle. A kábelt kizártuk, mivel átdugtam windowsos gépbe és linuxos gépbe is, semmi baja. Ahogy a maces gépbe dugom, 2perc és hálozat off... Valaki találkozott már ilyennel? Én bef-stam rajta :D

(#33784) kushwavez válasza rsanya87 (#33783) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

wow hát ilyennel még soha.
Olyannal igen, (általában a winfos szokta csinálni a retkes frissítéseivel, pont ezért az első dolgom miután feltelepült, hogy letiltom a frissítéseket) hogy elindítom és egyből elkezd tölteni valamit izomból úgy, hogy az egész netemet kimaxolja és egy google-t sem bír behozni. Sírni tudnék olyankor, egyszerűen nem értem, hogy 2020 van és miért nem lehet egy optimalizált töltést csinálni, ha netezek akkor had netezzek már, ha videót akarok nézni had nézzem már 1080p-ben, ő meg töltse akkor kisebb sebességgel a semmitérő frissítéseit. érdekes módon le van tiltva és nem dőlt össze nálam a világ. Mac alatt is csinálta szintén egy Microsoft termék, az Office, azon belül az AutoUpdater amit külön le kellett tiltanom (hiába volt beállítva, hogy csak manuális keresés és frissítés letöltés legyen), különben az is szintén kimaxolta és lehúzta az egész sávszélességemet. Na, kirinyáltam magamat, offba teszem ezt. :D

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33785) rsanya87 válasza kushwavez (#33784) üzenetére


rsanya87
tag

Mi is csak pislogtunk, az összes zöld led narancsra vált. és az egész hálózat elszáll. Onnan jöttünk rá, h a maces gép csinálja, hogy a modemen közvetlen kábellel volt net, router restart után 2percig szintén volt net, majd hello hálozat.. Majd rájöttem h a szétesett képernyővel otthagytam a gpet bekapcsolva, hátha magához tér.. Kikapcsoltam a gépet, router restart, azóta semmi baja!

Esetleg valaki egy linket dobhatna:
Kellene egy tutira müködő mac virtualbox pc, akár lemezképpel is jó. 5 leirás alapján próbáltam már feltenni, de 0 siker, pedig lépésről lépésre követem. ryzen konfigon fut a vbox ha ez számít. Valamint a parancssoros konfigolást is megcsináltam, úgy sem történik semmi, csak efi shell vagy kifagy a vbox.

(#33786) tlac válasza rsanya87 (#33783) üzenetére


tlac
Topikgazda

próbáld meg, hogy safe mode-ban indítod: -x
milyen gpu-d van?

(#33787) tlac válasza Plasticbomb (#33780) üzenetére


tlac
Topikgazda

meg mindig megvan az Asus Z97i-PLUS geped? Ugyanaz a plist, mint amit anno linkeltel, vagy valtozott vlami HS ota?

igen, de még mojave-n vagyok, de azt se használom valójában
nem tudom mit linkeltem :)

(#33788) rsanya87 válasza tlac (#33786) üzenetére


rsanya87
tag

HD7750, ami elvileg nativ mojave és katalina támogatott, mégis konfetti az egész, csak az egér látszik, de telepités közben semmi probléma (whatevergreen fentvan az usb-n). Ahogy az első bootja lenne az os-nek (felhasználói fiók készítése, stb) jönnek a szines kockák, szóval be se tudok lépni, hogy telepitsek bármit is :D A safe modot megnézem, meg a -v is ha nem akar javulni

[ Szerkesztve ]

(#33789) Máté94 válasza rsanya87 (#33788) üzenetére


Máté94
addikt

radpg=15 van?

(#33790) rsanya87 válasza Máté94 (#33789) üzenetére


rsanya87
tag

Ööö ezt nem igazán értem, nem találkoztam még ezzel a fogalommal :D kb 1hete macezek (probálkozok). Ha egy kicsit bővebben kifejted, válaszolok :D

Ami biztos, valami drivert 1000% hogy feltesz a mojave, mert a 100%on pörgö venti szépen belassul (win alatt is a driver telepítése után áll be a venti profil, addig 100on mennek). Ez az utolsó ujrainditás után történik, amikor a felh. profilt hoznám létre, persze kép nélkül nehéz bármit csinálni

[ Szerkesztve ]

(#33791) Máté94 válasza rsanya87 (#33790) üzenetére


Máté94
addikt

config.plist-ben boot flag-ek közé kell beilleszteni.

(#33792) rsanya87 válasza Máté94 (#33791) üzenetére


rsanya87
tag

Megnézem majd du.
Igazán amiatt szopok szerintem, mert nincs semmi mac-es gép otthon, amivel mac alól tudnék dolgozni, így windowson keresztül kell minden ilyet megoldani, ami valjuk be, eléggé szopi. A guide videók 99%ban macos-ben csináljak meg a telepitőket..

(#33793) rsanya87 válasza Máté94 (#33791) üzenetére


rsanya87
tag

Windows alól tudom simán szerkeszteni valamivel a file-t?
Közben rákerestem én is a dologra, és igen.. "Boot Custom Flags : -lilubetaall radpg=15"

"Windows alól tudom simán szerkeszteni valamivel a file-t?"
Erre is találtam progit, bár fizetősnek tűnik...

[ Szerkesztve ]

(#33794) Máté94 válasza rsanya87 (#33793) üzenetére


Máté94
addikt

https://github.com/corpnewt/ProperTree

lilubetall elvileg nem kell.

(#33795) rsanya87 válasza Máté94 (#33794) üzenetére


rsanya87
tag

Köszi.
Ha ezt lemodositottam, akkor újra kell telepiteni, vagy az usb boot során ez már működni fog?

(#33796) tlac válasza rsanya87 (#33793) üzenetére


tlac
Topikgazda

clover-nek is be lehet adni indításnál

(#33797) bbmt


bbmt
senior tag

Catalina-hoz tud valaki itthon megvehető usb wifi adaptert amivel működik az airdrop?
noname bluetooth usb stick tökéletesen müködik már csak wifi kéne.

A kanál a gyengék villája

(#33798) Máté94 válasza bbmt (#33797) üzenetére


Máté94
addikt

USB-vel nincs AirDrop.

(#33799) bbmt válasza Máté94 (#33798) üzenetére


bbmt
senior tag

Köszi! És Broadcom chip-es pci kártyát lehet venni magyarországon?

A kanál a gyengék villája

(#33800) kushwavez válasza bbmt (#33799) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

én jelenleg épp árulok egyet itt hvaprón

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.