Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34251) csattila01 válasza kushwavez (#34250) üzenetére


csattila01
tag

Az EFI meghajtóm mappaszerkezete tuti jó.
Viszont Ubuntu LiveCD-vel ránéztem a Samsung HDD infóira és ezt írja. Ahogy látom ez FAT. Valamiért nem tudok most pendrive-al se bootolni macre, így diskutilt se tudok futtatni. Én nem választottam ki sehol, hogy FAT legyen. Hol siklott félre a dolog? Helyre lehet hozni?

(#34252) kushwavez válasza csattila01 (#34251) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

A kép alapján én rendben látom az EFI-t. FAT32 és EFI System partition type, annak kell lennie. Ezek alapján az OC-vel van valami nekem úgy tűnik. Próbáld meg frissíteni az egész OC-t, a működő config.plist-et meg rakd vissza miután frissítetted.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34253) tlac válasza csattila01 (#34249) üzenetére


tlac
Topikgazda

van most működő win-ed?
próbáltad azokat, amit viktor001 ajánlott neked?
elsősorban a bcdedit-re gondolok

(#34254) csattila01 válasza kushwavez (#34252) üzenetére


csattila01
tag

Csak egy OC van, ami frissebb jelenleg. Changelog alapján nincs benne olyan, ami megoldaná a problémámat. Van intel és Asrock sata port is az alaplapomon. Hatha ez lett volna a gond, de úgy tűnik egyikben se megy.

tlac: Van működő W10-em, de jelenleg ki van húzva hogy legalább az ne okozzon hibát. Most magában a mac driveot indítanám USB nélkül. Az easy uefi módszert, bcedit-et nem próbáltam még Win alól, amit viktor tanácsolt.

[ Szerkesztve ]

(#34255) csattila01


csattila01
tag

Windows alatt EasyUEFI-vel hozzáadtam a Catalina efi-t. Most így megjelenik F11-nél a macOS. Betölt az OC Boot menü. Ott kiválasztom azt a partíciót, ahol a Catalina van. El is kezd tölteni, jön a sok szöveg, majd újabb hibaképernyő. Azt írják külföldi fórumokon, hogy SSDT-EC.aml kell az 1683 hibára, de én azt alapból beleraktam már installkor a megfelelő helyre.
Update: Ha lehúzom az összes többi driveot, akkor bebootol gond nélkül a mac.

[ Szerkesztve ]

(#34256) kushwavez válasza csattila01 (#34255) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

pedig nekem is EC problémának tűnik. Gondolom az SSDT-EC az rename patcheket tartalmaz. Mindegyik rename-t tartalmazza? (EC0 -> EC, ECDV -> EC, H_EC -> EC) bár ismét ki kell emeljem, hogy nem értem akkor eddig hogyan működött, és miért működik ha nincs több drive. doesn't make any sense
Nem ad ki valami stall log-ot egy idő után?

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34257) csattila01 válasza kushwavez (#34256) üzenetére


csattila01
tag

Végre megoldódott minden probléma. Bootol egymás mellett hibátlanul a Win és a mac. Úgy tippelem a sok próbálkozás után, hogy a gond azzal volt, hogy az OC-nak nagyon nem mindegy, hogy milyen hardverendszerben volt a gép, amikor a DSDT és az SSDT-EC le lettek generálva. Ugyanez volt a VGA-val is. Szerintem most sikerült eltalálni hogy a 3 driveba vezető sata kábelek milyen sorrendben voltak eredetileg csatlakoztatva és csakis így megy tovább hiba nélkül.
Elnézést a sok spamért, 3 hete kínlódtam már vele, mindig jött hiba, ami egy 1-2 éves gépen nincs. Köszönöm a segítséget, az easyUEFI tipp nélkül nem ment volna. :R

(#34258) kushwavez válasza csattila01 (#34257) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

érdekes dolog. sajnos ebből látom, hogy az OC még béta fázisban van, automatic detection az nuku. Bár nyílván mert béta. kíváncsian várom mi lesz belőle, de egyelőre szerintem csak túl van hypeolva. nem kell elnézést kérni, végülis azért van ez a topic, hogy segítsen.:D örülök, hogy sikerült. 👍🏻

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34259) Smiley válasza kushwavez (#34258) üzenetére


Smiley
őstag

Pont olyan, mint a clover volt a chameleon mellett. Kell neki meg 1-2 ev, es nagyon jo cucc lesz belole.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#34260) kushwavez


kushwavez
Topikgazda

persze, szerintem is.
próbálgattam a notira felpakolni pusztán kíváncsiságból, de elment a kedvem tőle már akkor amikor észrevettem, hogy a kext-ek/efi-k nem automatikusan töltenek be és még a sorrend sem mindegy (néha). aztán miután szépen beállítottam a config.plist-et a géphez, boot után nem jutott el a macOS betöltéséig, az AptioMemoryFix logjai után megállt, infot nem kaptam hogy mégis minél áll meg. Régen az asztalin kipróbáltam de semmiféle változást nem tapasztaltam, plusz a multi-bootom nem működött szóval visszamentem Clover-re.
Próbáltak meggyőzni nagyon brutális erősen redditen, hogy dobjam a Clover-t mert az outdated (noha folyamatosan frissítik). Kérdeztem miért, felsorolta:

Lassabb -> nem vettem észre, max talán egy 0.5 secnyit, de amúgy is automatizálva van a loading így a Clover loader-t nem is látom. Kb 6 mp alatt az asztalon vagyok (ha a BIOS post-nál eltöltött időt nem számolom bele). OC-val teljesen ugyanennyi volt.
Minden OS frissítésnél a Clover-t is kell frissíteni -> Nem, általában a kexteket kell frissíteni (Lilu + whatevergreen). A loader-t csak ritkán kell, nagyobb releaseknél. De e probléma könnyen megoldható automatikus frissítés bekapcsolásával.
Instabil a rendszer alatta -> Nem. Ha igen, a rossz konfiguráció az oka.
Nem natív az NVRAM -> De natív.
Gondjai vannak a vidikarival -> Nem sok köze van hozzá, az megint inkább a konfiguráció.
Nem lehet SIP enabled-el használni -> mindkettő gépemen SIP enabled-el használom.
FileVault nem működik -> A notimon be van kapcsolva a FileVault, Windows alatt meg a BitLocker, sőt, még a Secure Boot-ot is be lehet állítani.
Szóval ha valakit érdekel, akkor ezek is működnek Clover alatt, nincs probléma velük.

megj.: fogalmam sincs miért tolják ennyire agresszívan az emberre, összeveszett a 2 dev (Slice (Clover) - Acidanthera (OpenCore)), hogy ennyire hurrogják a Clover-t?

Mindenesetre respect a tagnak mert 0-ról írta meg az egészet, és kíváncsian várom mi lesz az 1.0 release-el. Simán váltok ha megéri, de eddig nekem semmiféle stabilítás/kompatibilitási gondom nincs ami miatt kéne váltanom.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34261) fiATHaLON


fiATHaLON
őstag

Sziasztok!
Mojave-s hackintosh-sal lenne egy olyan jelenség, hogy kb. 1 év használat után
szépen fokozatosan, de megnőtt a bootidő. Már amíg eljut a cloverig, az is majd 1 perc,
aztán még maga az OS betöltése kb. 20 másodperc, szóval összességében másfél perc
egy boot.
A gép annyira nem régi:
Gigabyte Z390 Designare
i5 9600K
64GB ram
Sapphire 570 8GB
Van egy win10 is, tehát dual bootos, nem ugyanarról a vinyóról.
Mindkét rendszer SSD-n van, továbbá van még bent 2 HDD és összesen még 4 SSD
alaplapi és pcie kártyákon m.2 és SATA SSD formájában.

A kérdésem az lenne, hogy van valami mód arra, hogy felgyorsítsa az ember a bootot?
Nem én raktam fel a MacOS-t, de most ismerkedem a rendszer állítgatásával.
Azt láttam, hogy lehet a cloverben valamit állítgatni, hogy gyorsuljon, ez mennyire jó ötlet?

Előre is köszönök minden segítséget!

(#34262) kushwavez válasza fiATHaLON (#34261) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

mi volt az amit Clover-ben láttál erre? Ha a boot SSD jól meg van már pakolva és teli van gyorsítótárazva akkor az talán lassíthatja. Egy gyorsítótár törlés segíthet, bár olyan drámai gyorsulást nem fogsz szerintem tapasztalni tőle, de nem árt (OnyX egy elég jó program, olyan mint a CCleaner Windows-on), illetve ha a felesleges (custom) kext-eket letöröljük, System/Library/Extension és Library/Extension mappába nem pakolunk custom kext-eket. Pl. nekem a CodecCommander pár másodperccel is meghosszabbítja a boot időmet. Ha neked van ilyen és nem szükséges akkor töröld.

Aztán beállítással is lehet szórakozni, a géped BIOS-ában a POST Delay-t állítsd 0-ra, hogy ne tölts annyi időt a boot logo-t nézve, a Clover beállításaiban meg ki lehet választani automatikus boot-nak pl. a Macintosh SSD-t, és a visszaszámlálást pedig 0-ra is lehet rakni, így elkezd automatikusan bootolni és a Clover képe nem is fog megjelenni (ha választani akarsz az OS-ek közt, spammelni kell a nyilakat a boot logo után és akkor meg tudod szakítani az automatikus boot-ot)

Csak viszonyításképp nekem a boot időm (NVMe SSD 2GB/s max olvasással, dual-boot win10) Clover indulásától az asztalig: 6 sec Win 10, 10 sec macOS. A BIOS POST jelentősen meghosszabbítja a dolgokat, saccra 5 mp-t nézem a logo-t.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34263) fiATHaLON válasza kushwavez (#34262) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Nagyon köszönöm, ezeket akkor elkezdem feltérképezni.
A Cloverben nem én láttam (ismerek olyat, aki majdnem látott :DDD ), hanem valami
YouTube-os indiai srác tekergette a Clovert veszettül. Egyébként ő is azt huzatta,
hogy a bootvinyó nevét érdemes beállítani ott, hogy ne keresgéljen, hanem rögtön arról
bootoljon (ha jól vettem ki).

A nyíl spammelés alatt azt érted, hogy random nyomogatod őket?

(#34264) kushwavez válasza fiATHaLON (#34263) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

igen. mivel automatan bootol es a visszaszamlalas 0-ra van állítva igy nem fogod látni a bootloader-t. viszont ha elkezed nyomogatni úgy meg tudod szakítani

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34265) fiATHaLON válasza kushwavez (#34264) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Őrület, köszönöm! :))

(#34266) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sleepre tudtok valami jó megoldást? Néha rendesen működik, néha meg újraindul ha ébreszteném.

Clover, High Sierra, Whatevergreen-Lilu, RX580

Köszi!

(#34267) kushwavez válasza fiATHaLON (#34265) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34268) kushwavez válasza r3dsnake (#34266) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

kp-val indul újra? -v keepsyms=1 debug=0x100-al próbáld meg reprodukálni a hibát, hátha ad valami log-ot. Ha van hibernálás akkor azt is kapcsold ki esetleg.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34269) aszti75


aszti75
senior tag

Üdv!
Frissíteném a Clovert,de a képen látható üzenetet dobja és nem merek ráklikkelin a "Telepítés ennek ellenére" szövegre.Szerintetek :F

Catalina 10.15.4 van a gépen :K

(#34270) kushwavez válasza aszti75 (#34269) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

A CLOVERX64.efi-t frissítsd csak ilyenkor.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34271) aszti75 válasza kushwavez (#34270) üzenetére


aszti75
senior tag

Arra azt írja, hogy "CLOVERX64.efi not fond :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34272) kushwavez válasza aszti75 (#34271) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Frissítsd manuálisan: https://github.com/CloverHackyColor/CloverBootloader/releases/download/5112/CLOVERX64.efi.zip

Miután leszedted cseréld ki az EFI/CLOVER/ mappában levővel

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34273) aszti75 válasza kushwavez (#34272) üzenetére


aszti75
senior tag

Köszi,ez sikerült :R
Viszont magát a Clovert még most sem frissítem, mert ugyan azt dobja ki "Ez a csomag nem kompatibilis ezzel a macOS-verzióval" :F

(#34274) kushwavez válasza aszti75 (#34273) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

ennyi volt a frissítés.
Ha akarod a .efi-ket is lefrissítheted, itt az egész Clover release. https://github.com/CloverHackyColor/CloverBootloader/releases/download/5112/CloverV2-5112.zip Bár szerintem azokban nem változott semmi a te régi verziód óta
újraindítás után tudod ellenőrizni, hogy sikerült-e, jobb alsó sarokban a verziószám

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34275) aszti75 válasza kushwavez (#34274) üzenetére


aszti75
senior tag

Köszi,kipróbálom :R

(#34276) kerobi


kerobi
senior tag

Sziasztok. probáltam az opencore-ral usb bootot készioteni. Kovettem az utasitásokat az opencore oldalán. Mikor bebootolok akkor a listán kiválasztva nem indul el a macosx. A konfigom az aláirásban. Sajnos soha nem járok szerencsevel a mecosx telepitéssel pedig ez egy támogatott konfig, foleg hogy uhd 630at használnék.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#34277) kerobi


kerobi
senior tag

A Niresh megbizhato?

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#34278) BeZol válasza kerobi (#34276) üzenetére


BeZol
őstag

Itt az én z370 8700k-hoz tartozó EFI mappám: [link]
Tehát amikor a clover bootloadert felraktad, akkor az csinál egy EFI meghajtót egy EFI mappával az USB telepítődre. Ezt csak telepítéskor látod, utána ahhoz hogy lásd, mindig mountolni kell. (Clover configuratorban Mount EFI szöveg középen balra)
Na ezt az EFI mappát cseréld ki az én EFI mappámra (nevezd át sima EFI-re a nevét).
HA kész a telepítés és betöltött a macOS, akkor megint fel kell tenni a clover bootloader-t (hogy a winyódról/ssd-dről be tudja tölteni a macOS-t, mert addig pendrive-ról ment), és ott ha oda ahova felraktad a macOS-t, elkészül az EFI mappa, akkor megint cseréld ki ugyanerre amit adtam.

Nekem ez így működött, nálad is működnie kéne.

Nekem már be van jól configolva a config.plist, pöccre egyből mennie kell az iGPU-nak, mert beleírkáltam amit kellett, szóval nem akadós kép kéne fogadjon, hanem egyből simán kéne fusson. A hang is jó így, ill. bootloop-ba sem kerül, minden boot argumentum jól van beállítva.

Ha ennyi segítséggel sem jutsz dűlőre, akkor több energiát kell beleraknod, én is tologattam-tologattam, majd 2 teljes napom ráment és sikerült. Hozzátenném, itt még nem néztem, milyen leírások vannak telepítgetésre, de nemzetközi oldalakról kb. 3-4 forrásból tudtam összekukázni a dolgokat, mert mindig volt valami, ami miatt nem volt tökéletes a dolog.

Az egész tökéletlenség pedig első körben abból is adódott, hogy mindenhol az van, hogy kattintsd ide, telepítsd ezt, csináld amazt, bla-bla, és nincs normálisan elmagyarázva, hogy amúgy miért csinálod ezeket...

(#34279) tlac válasza kerobi (#34277) üzenetére


tlac
Topikgazda

tiltott és nem ajánlott

(#34280) kerobi válasza BeZol (#34278) üzenetére


kerobi
senior tag

Koszi, a tied egy I7 processor az enyém I9. Ebbol nem lesz gond?
Most egyelore ott tartok, hogy az opencore-ral megcsinaltam az USB-t. Csinalt tobb paerticiot én csak a 200Megas particiot látom, ez az EFI. Mikor ide masoltam Clover fajlokat opencore helyett, elindult a clover, vegigfutott a sav az alma alatt, de a vegen megállt...

tlac, Koszi, akkor skippelem

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#34281) kerobi


kerobi
senior tag

Mielott kinlodnék a feltelepitessel, azelott megkérdezném, hogy ha feltelepult a rendszer, akkor teljes ertekukent mukodik? Értem ezalatt peldaul, hogy a Ni komplett kontrol M32 midi billentyuzetet rádugva usbre és a programot telepitve egybol fog mukodni, vagy trukkozni kell azzal is?

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#34282) BeZol válasza kerobi (#34280) üzenetére


BeZol
őstag

BIOS beállítások nagyon fontosak, hogy jók legyenek, lehet, hogy ott vagy elcsúszva. Nálam pl. múltkor xhci handoff nem stimmelt, de akkor a csík sem indult el. Ahhoz, hogy megtippelhesd mi a baj, clover-ban boot options-höz be kell rakni a -v szöveget, akkor kiírja a dolgokat és kiderülhet a probléma.
Procikülönbség nem lehet para, mert ugyanaz, csak +2 maggal a tied és átnevezték 9xxx-nek.
A billentyűzetnek mennie kéne, mert macOS támogatja honlapjuk szerint.
Annyi, hogy én nem is próbálkoztam, de csak a hátlapi usb-k működnek, az előre kivezetettek "halottak".
Igazából "trükközni" nem kell semmivel, csak jól kell beállítani pár dolgot, hogy felismerje a macOS, hogy mid van. Lehetséges, hogy most neked a csík is azért állt meg, mert másik iMac konfigurációval kéne elindítani.

SMBIOS nálam iMac19,2
Kexts Installer-nél jobb fent OS Version-nél "Other": ide applealc, intelmausi, lilu, smc cuccok, usbinjectall, virtualsmc és whatevergreen van felrakva.

Magyarul én úgy fogalmaznék, hogy a Kext-ek a "driverek", de a driverek csak akkor működnek, ha a config.plist fájlban jól vannak beállítva és finomhangolva a gépedre.
Esélyes lehet, hogy a 9900K esetén vmit másképp kell beállítani, de az is lehet, hogy az SMBIOS fülön belül ami van serial number és SmUUID kavar be, hiszen így az "enyémmel" indulnál el, ami lehet blokkol téged. Ott csak katt a generate new-ra.
Inject ATI-t szedd ki, bekavarhat.

Alaplapod BIOS beállításainál: (szerintem itt nem smakk vmelyik!)
Disable SuperIO parallel and serial ports (nálam ilyen nincs is)
Disable VT-d
Enable XHCI Handoff (egy Overclockolgatás után ezt elfelejtettem visszarakni és nem bootolt be nekem utána a macOS)
Disable fast Boot
Check that AHCI is enabled

Amúgy az már jó, ha van almalogós csík, látatlanban vagy a BIOS beállítás nem stimmelhet, vagy a config.plist fájlban vmelyik boot argument nem tetszik neki.

Még amit most találtam, hogy Devices fül alatt lehetséges, hogy az IntelGFX-nek 0x59128086 kéne, graphics fülnél ig_platform-id-nak pedig 3-as legyen a vége, ne 0. Viszont ezek sztem nem befolyásolják a bebootolást, ha ezek "rosszak", akkor akadós lett a macOS felülete mert nem megy rendesen az igpu, de ettől még be fog tölteni, szóval ehhez max a végén nyúlj hozzá.

Nem tudsz mást, mint neten keresgélni másnál mi hogyan van beállítva. Nekem 2 teljes napom ment rá, senki sem segített, a 3-4 tutorial-os fórum + ugyanennyi youtube videó után sem ment minden és plusszba kellett célzottan keresgélni és volt, hogy ugyanarra a problémára a 2.-3.-4. találat volt az, amelyik tényleg működött. Ez sajnos ilyen, de ha egyszer beállítottad és végigszenvedted magad rajta, akkor az lesz az igazi.

(#34283) kerobi válasza BeZol (#34282) üzenetére


kerobi
senior tag

Hu Zoli maximalis koszonetem hgy igy segitesz. Igen a handoff ot engedelyezve elindult az almas csík de kb 60 százaléknál kikapcsolt a monitor.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#34284) kushwavez válasza kerobi (#34283) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Vidikari van a gépben, vagy csak az iGPU-t használod?
ahogy BeZol írta, bootolj be "-v" boot-argumentummal és nézd meg hol áll meg a művelet.
SMBIOS-nak iMac19,1 a megfelelő, pontosan ugyanolyan procid van mint abban.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34285) kerobi válasza kushwavez (#34284) üzenetére


kerobi
senior tag

Hurrá! :)) Már addig eljutottam, hogy lemezparticionálás. Használtam a -v argumentumot, és a iMac19,2 plusz injektálnom kellett az intel-t a gpu szekcioban. Most majd megnézem, hogy kell telepiteni. Nem akad az egér és a grafika sem! Viszont mikor az uj rendszer telepitésére kattintottam, akkor kiirta, hogy internet kapcsolat szukseges.

[ Szerkesztve ]

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#34286) kushwavez válasza kerobi (#34285) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

a telepítőt mivel csináltad?
Ez arra utal, hogy Internet Recovery-t hoztál létre, kell neki internet. (vagy wifi vagy Ethernet)
Illetve én átváltanám az SMBIOS-t iMac19,1-re, mivel ugyan azt a procit használja mint a tied. Power Management céljából talán hasznos lehet, de azért olyan sokat nem oszt nem szoroz

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34287) kerobi válasza kushwavez (#34286) üzenetére


kerobi
senior tag

Opencore-ral csinaltam, letoltott egy 426 megas telepitot. az efi 200 megas particiot latom a pendrivon oda masoltam fel a clover fajlokat.

[ Szerkesztve ]

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#34288) kushwavez válasza kerobi (#34287) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Igen, akkor ez az lesz. Kell élő netkapcsolat hozzá. Dugd rá Ethernet-re vagy csatlakozz wifi-re (ha van wifikarid). Ethernethez szükséges tudnod a kártyád típusát és kell a hozzávaló kext is a Clover/kexts/Other-be. Ahogy látom neked Intel gigabit van, ehhez az IntelMausiEthernet.kext kell, hogy használhasd. Az alap wifi-d Intel, szóval azt nem fogod tudni használni.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34289) kerobi


kerobi
senior tag

Akkor csak megkérem a lakotarsamat toltse le a macbookján a telepitot. O csinált multkor nekem egy cloveres telepitot el is indult, de a vegen leállt. Na de mostmár okosabb vagyok, megprobálom ujra. Sajnos csak wifi áll rendelkezésre.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#34290) BeZol válasza kerobi (#34289) üzenetére


BeZol
őstag

Az alaplapi intel wifi-vel sosem lesz neted, kell majd külső wifi adaptert vegyél, korábban volt már melyik a tuti (én nem vettem, mert kábelen megy a net, airdrop meg nekem per pill nem fontos h legyen).
Hajrá! :)

(#34291) kerobi válasza BeZol (#34290) üzenetére


kerobi
senior tag

Van egy ilyenem is, de nem tudom, a telepito alatt hogy aktiváljam. Találtam egy 8812au.zip fájlt, de abban 12 megás pkg van. Biztos nem a kext alá valo. Ebben Realtek 8812BU chip van.

[ Szerkesztve ]

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#34292) csattila01


csattila01
tag

Sziasztok.
Belefutottam pár kisebb hibába, amiknek a kijavításáról szeretnék érdeklődni.
1: macOSről W10-re visszabootolva az óra mindig 2 órányi mínuszban van. Kézzel lehet szinkronizálni login után, de nem kellemes. A szolgáltatások között a W32Time-ot Autora raktam, ahogy tanácsolták pár helyen. Hol jó, hol nem. Van, hogy nem szinkronizál magától.
2: Az összefoglalóban lévő egyedi Magyar tl billentyűkiosztást használom. Login után az alap magyart tölti be, ezt kézzel kell minden egyes alkalommal átkapcsolni. Azt nem engedi, hogy csak a tl maradjon, a gyári magyar nem eltávolítható. Továbbá MS Wordbe lépve még át se lehet állítani, marad sima magyar, ahol rossz helyen vannak a spec karakterek.
3: Egy billentyűt hosszan nyomva az nem kettőzi meg a betűt, pedig a beállításoknál az ismétlést a leggyorsabbra vettem a billentyűzet résznél, miközben a . , és szóköz karaktereket duplázza.

Van ezekre megoldás?

(#34293) BeZol válasza kerobi (#34291) üzenetére


BeZol
őstag

Sajnos ilyen nemű tapasztalom nincs. Azt se tudom, hogy most plug and play kell ezeknek mennie, vagy sem :U

(#34294) tlac válasza csattila01 (#34292) üzenetére


tlac
Topikgazda

1. win-t kell átállítani, hogy bios-ban utc idővel számoljon és aztán jó lesz macos alatt is
[link]
2. ezt most passzolom, nem találkoztam még ezzel
3. ezt próbáld meg terminálból, aztán restart
defaults write -g ApplePressAndHoldEnabled -bool false

(#34295) kushwavez válasza csattila01 (#34292) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

3.: én a hungarianpro-t használom magyar PC-s billentyűzetkiosztásra, a "HungarianPro" layout-ot be kell rakni a Library/KeyboardLayouts mappába, majd hozzáadni Billentyűzet -> beviteli forrásokból (Egyebek). Miután hozzáattad ki lehet szedni a sima magyar kiosztást és marad csak a PC-s:

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34296) kushwavez válasza kerobi (#34291) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

sajnos nem lehet használni USB adaptereket macos telepítés alól.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34297) csattila01


csattila01
tag

tlac, viktor001: Köszönöm. Most mindhárom apróság megoldva. :R

[ Szerkesztve ]

(#34298) kushwavez válasza csattila01 (#34297) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

upsz, 2.-ra ment volna, no de mindegy. :D

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34299) kerobi


kerobi
senior tag

Terminalbol hogyan tudom recovery modban ujrainditani az osx-et? Mivel vmwareben vagyok a command R nem fog mukodni. Sajnos a SIPet tiltanom kell a clover installálásához. Szinte semmit nem tudok telepiteni, pedig már csináltam catalina boot usb-t de valahogy clovert is kellene rátennem. A clover configuratorban kiprobaltam az RT változoknál a 0x67-et de nem tudom hogy kell elfogadtatni.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#34300) tlac válasza kerobi (#34299) üzenetére


tlac
Topikgazda

sudo nvram "recovery-boot-mode=unused"
aztán restart

de a vmware bootolása során lehet gombokat nyomkodni, csak nagyon nehéz a megfelelő időben elkapni

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.