Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34701) tlac válasza Reflax (#34699) üzenetére


tlac
Topikgazda

vmware tools-t feltetted?

(#34702) #68216320


#68216320
törölt tag

Sziasztok.

Mi a véleményetek, egy MSI GP65 9SE laptopra valamelyik MacOS verziót fel lehetne tenni?

CPU: Intel Core i7 9750H (2.6 GHz/12 MB)
CHIPSET: Intel® HM370
RAM: 16 GB DDR4 (2666 MHz)
Kijelző: 15.6" (1920 x 1080)
VGA: Intel UHD 630 + GeForce RTX 2060 6GB (BIOS-ban letiltható az RTX)
SSD: Nvme 512GB (erre menne a MacOS) + Nvme 1TB (Win10 és Linux)
LAN: Killer GB LAN
Wifi: Valami Intel, ez gondolom csere lesz

Van Macbook Air itthon, telepítőt egyszerűen tudok készíteni.

(#34703) Aureal


Aureal
senior tag

Hali!
Lehet nem ez a legjobb ide, de ez is buhera dolog...

Szóval ismerősöm vett egy Mac Mini A1176 modelt.

A kérdés az lenne, hogy hogy és meddig lehet os szinten ezt frissíteni, s főleg magyar verziót rátenni?
Azt mondták vhol, netről nem csak usb vagy dvd útján, de pl. egy letölthető snow leopard is 6 giga, úgyhogy maradna a pendr.
Tud valaki valamit?
:R

(#34704) RaZroX válasza Aureal (#34703) üzenetére


RaZroX
addikt

Elvileg ha van elég ramod akkor Snow Leopard az utolsó ami hivatalosan felmegy.
De őszintén, egy böngészőt se lehet rá sajnos felrakni. :(

This is the way

(#34705) RaZroX


RaZroX
addikt

Hali!

Szeretnék a mostani gépembe beletenni egy komolyabb VGA-t, hogy Windows alól tudjak néha játszani. Mik közül választhatok amikkel semmi gond nem lenne Catalina alatt ?
Illetve fontos tudni, hogy régebbi alaplapról van szó, nem tudom, hogy előfordulhat-e hardveres kompatibilitási probléma.

konfig:
i5 3570
Gigabyte H61m-s2pv rev2
2*4GB ram
NVIDIA GT740 1GB
macOS Catalina 10.15.5 @ Clover

This is the way

(#34706) Aureal válasza RaZroX (#34704) üzenetére


Aureal
senior tag

Értem. 1GB a RAM (kép!)
A német nyelvet nem lehet magyarra átvariálni rajta vagy vmi system resetet csinálni az előző felhasználó dolgaira?

[ Szerkesztve ]

(#34707) RaZroX válasza Aureal (#34706) üzenetére


RaZroX
addikt

Beállításokban a kis zászló ikonra kell kattintani, ott lehet nyelvet beállítani.
Rendszer visszaállítást úgy tudom, csak akkor lehet csinálni ha korábban készült visszaállítási pont, ezt a Time Machine csinálja, de szerintem az 10.4-ben még nem is volt.
Tehát egy tiszta telepítést kell csinálni. Szerezz be egy Snow Leopard telepítőt (google a barátod). Hirtelen ezt a leírást találtam a telepítő elkészítéséhez: [link]

ui: a Snow Leopard még nem volt ingyé.

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#34708) Aureal válasza RaZroX (#34707) üzenetére


Aureal
senior tag

Hát németül elég szar volt tájékozódni, de végül angolra állt át a system preference / international app ablakában. Találtam magyar nyelvet is ott, de vmiért nem aktiválta.

1GB RAM mellett nem ajánlják még a Leopardot sem, meg azt se hogy Tigerről feljebb frissítsük, mert állítólag betyár lassú lesz.
Így marad az, hogy a user fiókját törölni és egy sajátot létrehozni...
Csak hogyan?

(#34709) Aureal


Aureal
senior tag

Ez viszont segített az admin password lenyomásában! :))
[link]

(#34710) tlac


tlac
Topikgazda

Egy segítséget kérnék, nagyjából minden ötletből kifogytam.
Egy régi gépre szeretnék Catalina-t varázsolni, de rendszerint nem jutok túl a nyelvválasztón, vagy ha valahogy mégis, utána nem működik az egérkattintás, mintha valami láthatatlan felület blokkolná. Képekből érthetőbb lesz.

Gigabyte EP45-UD3
Xeon E5450
NVS 510 (natívan támogatott)

hiányzik a nyelvválasztó:
[kép]

kicsivel tovább jutottam, de az Applo logo valahogy ott ragadt:
[kép]

Nagyon nehéz vele kísérletezni is, mert ha pl. 3-szor egymás után ugyanúgy bootolok a pendrive-val, nagyjából 3-féleképpen fog elakadni. A pendrive elvileg jó, HardDiskSentinel-lel is teszteltem, meg a telepítőt is legyártottam már kétszer.

SMBios-ból próbáltam már Imac 10,1-et, 13,1-et, 13,2-t és 14,2-t is. WhatEverGreen, Lilu, VirtualSMC fent van. FakeSMC-vel is néztem már a VirtaulSMC helyett. WhatEverGreen nélkül is teszteltem már nv_disable=1 paranccsal, ekkor is hasonlón döglött meg, csak nem volt natív felbontás.
Az npci=0x2000 bootarg-ot is használom, anélkül eddig sem jutok el.

Találkoztatok már hasonlóval? Ötlet?
Google találatok között egy ilyen esetet láttam, de ott sem lett megoldás.

(#34711) kushwavez válasza RaZroX (#34705) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

RX 5700 XT is menne vele, bár szerintem az a régi i5-ös porcihoz bottleneck lenne. Talán egy sima RX 5700, vagy egy RX 580/590. az RX 5700/5700 XT-hez kell whatevergreen és agdpmod=pikera bootflag. RX 580-hoz nekem nem kellett semmi sem, de a whatevergreen sosem árt. Ezekkel a kártyákkal semmi probléma nem szokott lenni, elég jól támogatottak.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34712) kushwavez válasza #68216320 (#34702) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

fel, a Catalina legfrissebb verzióját

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34713) kushwavez válasza tlac (#34710) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

szerintem a Legacy BIOS-al van a probléma, nekem akkor csinált ilyeneket amikor a CSM be volt kapcsolva az UEFI beállításokban. Esetleg ha van kéznél egy másik vidikari akkor próbáld meg azzal, hogy mit csinál.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34714) RaZroX válasza kushwavez (#34711) üzenetére


RaZroX
addikt

Állat! :R

This is the way

(#34715) RaZroX válasza Aureal (#34709) üzenetére


RaZroX
addikt

Én mindenképpen feltennék legalább egy Leopardot. Nem tudom mire lesz használva a gép, de szerintem az egyik legjobb macOS a Leopard/Snow Leopard volt.

This is the way

(#34716) tlac válasza kushwavez (#34713) üzenetére


tlac
Topikgazda

egy még régebbi kártyám van, amit bele tudnék tenni, de az meg nem támogatott (nvs 310)
csak legacy bios-om van, valami más megoldás kellene

(#34717) eszgé100


eszgé100
őstag

Probakepp csak hdd-re van telepitve a rendszerem, mivel nem voltam benne biztos, hogy mindent sikerul majd beallitani, de mivel minden ok lett, csinalnek egy uj telepitest ssd-re. Kell a valamit csinalni a hdd-n levo jelenlegi rendszerrel, pl kijelentkezni az apple id-vel, mielott legyalulom teljesen?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#34718) kushwavez válasza eszgé100 (#34717) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

érdemes kijelentkezni igen, egy másik eszközről ha kijelentkezés után meg mindig látod akkor onnan is kitörölni. egyéb dolog nincsen

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34719) eszgé100 válasza kushwavez (#34718) üzenetére


eszgé100
őstag

Az iService-hez generalt fake szeriaszamot es egyebeket mentsem, es felhasznalhatom ujra, vagy azt mindig ujat kell generalni?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#34720) kushwavez válasza eszgé100 (#34719) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

nem muszáj újat generálni elég ha csak kijelentkezel, majd telepítés után újra be.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34721) eszgé100 válasza kushwavez (#34720) üzenetére


eszgé100
őstag

Lementettem mindent, meg azert a nas-on is beallitottam egy time machine-t. Kivancsi vagyok, hogy abbol a mentesbol vissza lehet-e esetleg allitani majd?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#34722) Smiley válasza tlac (#34716) üzenetére


Smiley
őstag

Pedig ez elegge vidkari hibanak tunik. Azt esetleg megprobalhatod, hogy vesa modban feltelepited, es utana megnezed mit produkal. Mert recovery-ben, csak a normalis felbontas miatt van egy minimalis hw support.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#34723) Reflax válasza tlac (#34701) üzenetére


Reflax
tag

gen igen elvileg de lecsekkolom újra.

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#34724) tlac válasza Smiley (#34722) üzenetére


tlac
Topikgazda

igen én is arra tippelek, de úgy is próbáltam:

"WhatEverGreen nélkül is teszteltem már nv_disable=1 paranccsal, ekkor is hasonlón döglött meg, csak nem volt natív felbontás."

(#34725) kushwavez válasza tlac (#34724) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

es ha egy masik geprol feltelepited, majd a feltelepitettet visszateszed es bebootolod?

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34726) tlac válasza kushwavez (#34725) üzenetére


tlac
Topikgazda

van egy olyan érzésem, hogy én is így járnék: [link]

(#34727) Smiley válasza tlac (#34724) üzenetére


Smiley
őstag

Mivel van rakotve a monitorod? HDMI/DVI/DP? Meg hogyan alakitod at a miniDP-t?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#34728) tlac válasza Smiley (#34727) üzenetére


tlac
Topikgazda

miniDP-ből csinálok DP-t és egy DP kábellel kötöm be a monitorba
(linux és win alatt nincs is vele gond)

(#34729) Smiley válasza tlac (#34728) üzenetére


Smiley
őstag

Ha van HDMI vagy DVI bemenet a monitorodon erdemes lenne megprobalni, csak egy tipp, de szerintem ezzel lesz a gond.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#34730) Aureal


Aureal
senior tag

Azt tudja vki, ha van egy használt ipod és a rajta levő tartalmak miatt szól az iTunes hogy vagy meg kell újra vásárolni vagy szinkronizációnál törli az eszközt, hogy akkor milyen külön mód volna lehetséges, például más szoftverekkel backupolni az ipod tartalmát?

[ Szerkesztve ]

(#34731) Reflax


Reflax
tag

Lecsekkoltam, és csatlakozik az iPhone a Virtual MAcre, mutatja is ugye az iPhone-t mint eszközt, de a fotókban nem elérhető tpvábbra sem semmi. Pedig a VmWare Tools telepítve van. Szóval nem értem mi baja lehet egyáltalán. Egyszerűen nem lát semmit az iPhone-ból, de a Windows annyit lát viszont, hogy pár PNG fájlt, de mivel a többi 3000 szükséges HEIC-et nem látja így nem tudok semmit rárakni agépre, pedig jó lenne, nyaralás, stb. Az internet itt pedig nem olyan, hogy majd szépen gyorsan felkerül 30 Giga kép a felhőbe :/

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#34732) tlac válasza Smiley (#34729) üzenetére


tlac
Topikgazda

csak Displayport és HDMI van, viszont ha az utóbbit akarnám használni, akkor kellene egy átalakító, amivel nem látom, hogy mivel lennék előrébb

a Displayport és a HDMI jele eléggé különbözik és a konvertáláshoz erre két megoldás van

van az aktív adapter, ekkor egy chip is be van építve, ami végzi az átalakítást, ebben az esetben ugyanaz a jel jön ki a videokártyából, tehát a gép nem tudja, hogy én egy HDMI monitort használok, szóval szerintem semmi változás nem lenne

a másik megoldás, a jóval olcsóbb, az a passzív adapter, ilyenkor nincs az adapterben konverzió, hanem a videokártya érzékeli, hogy neki kell megcsinálnia az átalakítást, ekkor nem a rendes Displayport-os jel ki belőle, hanem már HDMI
ez így már érdekes eset, de nem tudom, hogy egyáltalán támogatja-e ezt a dolgot (DP++), meg lehet még jobban megbonyolítja a működést, mivel nem a szokványos módon lenne használva a DP kimenet
másrészt ez így max 4K 30Hz-et támogat, az aktív verzió, meg tudná a 4K 60Hz-et is

[ Szerkesztve ]

(#34733) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Sziasztok!
Olyan gondom lenne, hogy van egy Catarina hackintosoml,és nem ismeri fel a telefonom ha rádugom usb-n.( iPhone xs max) Tölteni tölti, de adat kapcsolat nincs. próbáltam más kábellal, más usb proton,de semmi. Ujra raktam a telefont,semmi. Az érdekesség az hogy a párom xs-jét felismeri! Van valakinek valami ötletet?A rendszerjelentésben is ott van az usb-proton hogy iPhone.

(#34734) kushwavez válasza kisjimy (#34733) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

tisztítsd ki az iPhone portját, nekem akkor csinált ilyet amikor telivolt kosszal (már ha a megbízhatóság sem jelenik meg)

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34735) kisjimy válasza kushwavez (#34734) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Igen nem jelenik meg a megbízhatóság!

(#34736) kisjimy válasza kushwavez (#34734) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Kitiakaritottam a portot, a kábelt, átdugtam megint minden usb-poriba de semmi. más telefont simás felismer ugyan abban a pontban! Agyamra megy!

(#34737) kushwavez


kushwavez
Topikgazda

Vettem egy Lenovo T440 notit (HD 4400, i5-4300U), egész szépen muzsikál rajta a Catalina. Ennek nagyon szépen működik a tapipadja natív gesztusokkal!


A Wifi az Intel AC 7260, így végre volt lehetőségem kipróbálni az OpenSource Intel wifi kext-et, igazából megfelelően működik a Wifi és a Bluetooth is vele. Netezésre elég, viszont az 5 Ghz-t nem képes még kihasználni, csak N módban képes működni.

(A képen bekeretezve az Intel wifis noti, wl1 az 5 GHz, látszódik, hogy a többi eszköz 80 MHz-n működik kihasználva a sebességet, míg a noti csak 20 MHz-n működik, a 2.4 GHz-s sebességet használva). A wifiket a HeliPort app-al lehet kezelni, bugos néhol de bőven jó.
A Bluetooth-ot még annyira nem tesztelgettem, de valószínűleg nem lesz vele probléma. Van még egy driver amit ki fogok próbálni, az "natívabb" megoldást választ és az Apple API-ját használja, viszont azt egy ideje nem frissítették már. Mindenesetre ez egész jó így is.
Beszéltem a fejlesztővel, azt mondta már folyamatban van at 5 GHz behozatala is, de nagyon nehézkesen megy. "missing so much, including channel switching/channel band width switching/full QOS support/40, 80, 80+80, 160 MHz channel calculating and negotiate"

Nekem is vannak problémáim az iPhone csatlakoztatásával, de nekem másodpercenként ugrál fel és tűnik el a megbízhatóság ablak, aztán egy idő után ki is írta a gép, hogy konkrétan USB energiaellátási problémái vannak, így legalább tudom, hogy hol kell keresgélnem, majd holnap utánanézek jobban.

Az akksija mivel használt gép ezért alapból nem olyan jó már, de Win alatt tudott produkálni 4.5 órás üzemidőt, kíváncsi leszek itt macOS alatt mit fog produkálni, még nem volt alkalmam letesztelni mennyit bír. 0,9 Wattot ír fogyasztásnak.

A másik notim sokkal erősebb, de ennek annyira jó érzés így használni a tapipadját, hogy lehet váltok erre.😂

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34738) eszgé100 válasza kushwavez (#34737) üzenetére


eszgé100
őstag

Nekem t440p van, az egyik usb portnal van egy kis battery ikon, ha van ilyen tieden is probaltad abban az iphone-od?

A tapipadon sirok, rajtad kivul eddig meg csak egy embert lattam itt a forumon, akinek bejott. Tobbseg szerintem cserelte t450 tapipadra, szerintem 100x jobb, mint az orias space billentyu

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#34739) Lanash válasza kushwavez (#34737) üzenetére


Lanash
aktív tag

Nekem az Air-en és wines laptopon is problémáim vannak az iPhone csatlakozással (iPhone XS)

(#34740) kushwavez válasza eszgé100 (#34738) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

2 USB portom van, mind2 USB3.0 es igen az egyik a battery ikonos, egyiken sem mukodik. Viszont ha USBInjectAll.kext-el kikapcsolom az USB3.0 modot akkor mukodik, ugyhogy azzal lesz a problema. Patchelni kell oket.
@kisjimy szerintem te is patcheld az USB portokat, hatha az a problemad:
[Guide] Creating a Custom SSDT for USBInjectAll.kext

Es nem tudom mit csesztem el, de ha alvo modba rakom es felnyitom a fedelt akkor nem ebred fel a gep, akkor sem ha barmi gombot megnyomok (bekapcs gombra sem). Tegnapelott meg mukodott lol

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34741) kushwavez válasza Lanash (#34739) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

ajha, hat ha Air-en is problemas akkor szerintem kabel problem vagy neked is retkes a csatlakozo resze belul.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34742) Lanash válasza kushwavez (#34741) üzenetére


Lanash
aktív tag

Kitakarítottam sűrített levegővel és 4 kábellel is megpróbáltam, az én telefonomat nem szereti. Feleségem XS-e minden szó nélkül ment. (Persze a win10 azt sem szerette, de az egy másik történet) :DD

[ Szerkesztve ]

(#34743) kushwavez


kushwavez
Topikgazda

Csinaltam egy OpenCore EFI-t is, azzal szepen mukodott az USB is, de a wake meg igy sem, meg dual-boot-ban van a gep Windows-al es ha OpenCore-al bebootolom akkor nincs Wifi (piros "x" a wifin, eszkozkezeloben azt irja ra, hogy sikertelen volt az eszkoz inditasa)

Cloverral nincs ilyen. Eleg erdekes

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34744) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Full hülyéknek is lehetne esetleg egy leírást linkelni vagy elmagyarázni?
macOS_Catalina_10.15.5_19F101.dmg
meg egy coffee lake pc egy üres ssd-vel.
továbbá egy mac os 10.15 vmware workstation player windows 10 alatt.
apple fiók természetesen nincs.

(#34745) tlac válasza bobalazs (#34744) üzenetére


tlac
Topikgazda

ha megy az angol akkor igen
Hackintosh Vanilla Desktop Guide
vmware-es leírás, ez saját írásom, nulláról felépíthető, nem kell hozzá semmi extra
apple fiókot tudsz majd csinálni

plusz még átolvashatod a topik összefoglalót is, bár már elavult, de a lényeg nem változott

[ Szerkesztve ]

(#34746) kisjimy válasza kushwavez (#34740) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Oh... szuper, de a párom xs tilóját hogy hogy látja? Na mind1,megpróbálom ezt, de le tudnád írni egyszerűbben mit hol írjak át?

(#34747) bobalazs válasza tlac (#34745) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

máshol olvastam ezt a transmac nevű programot és ezzel macOS_Catalina_10.15.5_.dmg fájlt rátltöttem az usb flash meghajtora. probáltam betölteni róla de csak egy kurzor villogott, nem töltött be semmi róla.
A leirásodban Install OS X/macOS.app ről van szo nekem olyan nincsen.
vmwareben már van egy catalina, azt szeretném valahogy megoldani hogy rákerüljön a ssdre rendszernek. Esetleg még valami útmutatást a fentieken kívül, vagy támpontot kérhetnék.

Persze transmacben ott van ez a dolog, csak ugye mégsem bootol.

[ Szerkesztve ]

(#34748) tlac válasza bobalazs (#34747) üzenetére


tlac
Topikgazda

macos alatt le kell tölteni a Catalina-t a store-ból vagy azt a dmg-t csatolod (ha az eredeti), akkor meg lesz a createinstallmedia parancs is benne

(#34749) bobalazs válasza tlac (#34748) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

dmg-t tudom cd/dvdként csatolni? üres dvdként jelenik meg a vmwareben.

(#34750) tlac válasza bobalazs (#34749) üzenetére


tlac
Topikgazda

úgy nem, macos alatt lehet
ha a vmware tools telepítve van, akkor csinálhatsz egy megosztott mappát a host és a guest között, hogy vmware alatt is hozzáférj

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.