Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34801) RaZroX válasza BeZol (#34800) üzenetére


RaZroX
addikt

Nem néztem ki még konkrétat, csak ismerősnél volt szerencsém kipróbálni egyet és nekem is kell :D

This is the way

(#34802) BeZol válasza RaZroX (#34801) üzenetére


BeZol
őstag

Nálam így van:

Bármilyen monitort is vegyél, jól nézd meg, hogy HDMI-n is tudja-e a 144Hz-et!!!
Kb. 1 éve vett ismerősöm monitort, akkor jártuk jobban körbe a témát, és akkoriban kb. csak az AOG és DELL monitorok tudtak HDMI-n 144Hz-et! Laptophoz vette, ezért tényleg csak HDMI jöhetett szóba. Sajnos nem lehet külön erre szűrni a keresőkben, egyesével kell a gyártó honlapján ellenőrizni ezeket. (még annyi, hogy videókártya outputjának is tudnia kell)

Ez egyébként tipikusan olyan dolog, hogy pl. webcam vételén gondolkodtam, hogy facetime-olás is megoldott legyen, de ha azért esetleg streamelnék vmit, akkor oda is jó. Aztán szépen kiderült, hogy hiába 1080p 60Hz-es egy webcam, gyakorlatilag ha live-olsz vele, 720p-ben tudja csak a 60Hz-et. Nem ástam bele ezek után jobban magam és nem is vettem egyelőre semmit, de ha jól rémlik, ami 4k 60Hz-es webcam (horror áron), csak az tud 1080p 60Hz-el live-ozni...

A DDR ramok időzítései detto ugyanez. Hirdetik hogy pl. CL16-os memória, aztán cl16-18-18 az időzítése a gyártó honlapján részletesen utánanézve, ami kb. cl17-17-17nek feleltethető meg teljesítményben, és simán lehet, hogy más terméknél ugyanezen áron a cl16-os memória tényleg cl16-16-16 lesz. CPU-limitált környezetben (ahol nem feltétlen pörög 100%-on a CPU, hanem csak 1-2 szál van kihasználva 100%-on és "csak" ezért van limit) ez 3% fps-t is jelenthet játékokban (játékmotorja válogatja h frekvencia, időzítés vagy mindkettő fontos-e).

Laptopoknál is érdemes még a webcam-ra figyelni, sokan sima gagyi kevés megapixeleset adnak. Mióta pedig megvan a használt macbook pro-m, kb. hányinger kerülget a zenbook TN-panelos 1080p kijelzőjétől, annyira szánalmasak a színek és a látószög is borzalmas + a hangszórója is annyival gyengébb, a touchpad pedig érzéketlen trutyi. A poén az egészben, hogy ezek előtte sosem tűntek fel (300ezer Ft-os laptop volt 2017-ben!), mostanra viszont bottal sem piszkálom inkább, csak felidegesít.

[ Szerkesztve ]

(#34803) RaZroX válasza BeZol (#34802) üzenetére


RaZroX
addikt

Ó! Köszi a tippeket, mindenképp utána fogok majd nézni amikor aktuális lesz a vásárlás.
Én webcamot sosem használtam, nem is tervezek de olvastam már én is valahol ezt a streameléses dolgot amit írsz.
A laptop meg hát igen.. egy prémium termék után nehéz vissza szokni valami gagyibbra. Amennyi tapasztalatom van a laptopokkal, elég borsos ára van egy felső kategóriának.

This is the way

(#34804) kerobi válasza RaZroX (#34799) üzenetére


kerobi
senior tag

Nekem a 144 hz csak displayporttal megy. A hdmi-vel max 120

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#34805) RaZroX


RaZroX
addikt

Egy ilyen megoldást szeretnék hacklin összehozni.
Xbox hangját akarom átvinni a hacklira, összekötöttem egy jack-jack kábellel a monitort és a gépet. Kérdés, hogy hogyan kell beállítani, hogy menjen is a hang ?

Előre is köszi!

This is the way

(#34806) kushwavez válasza RaZroX (#34805) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Próbáld ki a Loopback appot, vagy esetleg a beépített MIDI alkalmazásban meg lehet próbálni hozzáadni egy Összesítő Eszközt és beletenni a bemenetet/kimenetet.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34807) RaZroX válasza kushwavez (#34806) üzenetére


RaZroX
addikt

Ez a loopback ez szimpatikus. A gyári midivel próbálkoztam eddig de nem jött össze, most ezt a loopbacket próbálgatom. Igazából nem nagyon jövök rá, hogy hogy kéne beállítani.. Lényegében csak az kéne, hogy az első és a hátsó mikrofonhangot, illetve a rendszerhangot kinyomja az első jack csatlakozón.

This is the way

(#34808) RaZroX válasza kushwavez (#34806) üzenetére


RaZroX
addikt

ui.: bár igazából ott elbukik a dolog, hogy beállítom a hátsó jack-re a felvételt és akkor sem jön át a hang.

This is the way

(#34809) kushwavez válasza RaZroX (#34808) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

És ha az Xbox-ot egyből a gépbe dugod? Nem nagyon próbálkoztam még ilyennel, de pl. az én monitoromnak a jack csatlakozója az csak output, és csak a HDMI hangját adja ki. Próbáld meg az Xbox-ot rákötni a gép mikrofon bemenetére vagy a Line-in (kék) dugaszra, és nézd meg van-e jel. Ha felvételre van jel akkor meg Loopback-el létre lehet hozni egy összesített kimenetet, hogy a Line-in hangja a hangszóró kimeneten menjen.

Megj.: Ha a gépnek használva van az előlapi mikrofon csatlakozója akkor a hátsó mikrofon bemenet némítva lesz, egyszerre a kettő nem megy, ezért a Line-In-t kell használni

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34810) RaZroX válasza kushwavez (#34809) üzenetére


RaZroX
addikt

Sajnos nem reagál a line-in-re. Az Xbox sem dobja fel a lehetőséget, hogy hangerőt állítsak a gép sem látja, hogy jönne be bárhol hang.

This is the way

(#34811) RaZroX válasza kushwavez (#34809) üzenetére


RaZroX
addikt

Siker!
Monitorral rákötve a gép Line-in csatlakozójára. Sokat kellett vele sz.rakodni, hogy ne halljam vissza a saját mikrofonom se, és menjen a line-in de sikerült. Najó.. rájönni volt sok idő, egyébként fél perces meló ha az ember tudja mit csinál.

This is the way

(#34812) kushwavez válasza RaZroX (#34811) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Na király. én is sokat szórakoztam vele, és már el is felejtettem hogyan állítottam be. :))

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34813) RaZroX válasza kushwavez (#34812) üzenetére


RaZroX
addikt

Közben lejárt a trial és 35k az app ára.. :DDD :W

This is the way

(#34814) kushwavez válasza RaZroX (#34813) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

az egy gyors trial volt akkor 😅

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34815) RaZroX válasza kushwavez (#34814) üzenetére


RaZroX
addikt

Hát eléggé.. Big sur fent van még ?

This is the way

(#34816) kushwavez válasza RaZroX (#34815) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Nincs, sajna letöröltem helyhiány miatt. De jó hogy mondod mert pont szereztem pár hete egy új vinyót, viszont semmire nem használtam eddig, jó lesz az ilyen "béta" meg VM cuccoknak. El is kezdem szedni a telepítőt. Azóta a bootloaderek is frissültek hozzájuk, bár ahogy látom a Clover-nek még mindig baja van a telepítővel. Max feltelepítem OC-al aztán törlöm. Nincs kedvem 2 bootloaderrel szórakozni, szereti megbolondítani az UEFI boot beállításaim.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34817) RaZroX válasza kushwavez (#34816) üzenetére


RaZroX
addikt

Majd írd a tapasztalatokat, ha lesz úgy időd :C

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#34818) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Sziasztok!

Hogyan tudok terminal-ból partíciót törölni?

(#34819) kushwavez válasza kisjimy (#34818) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Ha apfs akkor diskutil apfs deleteContainer diskXsY
Ha más más akkor diskutil eraseVolume <formatum> drive /dev/diskXsY

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34820) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Korábban érdeklődtem, hogy hogyan lehet a handoffot bekapcsolni.

Most abban kérném a segítségeteket, hogy van egy sapphire rx 560 4GB kártyám, ami viszonylag jól működik, de néha fehér, néha pink telibe szín jelenik meg a monitoron, gép újraindít és megint jó egy darabig.

Nem találtam a neten semmi kézzel foghatót, ami az én szintemnek megoldás lenne, tudnátok valamit ajánlani :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#34821) tatomi92 válasza kleinguru (#34791) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Csak ezzel fog működni a Handoff (amit Te írtál azokkal nem): [link]

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#34822) kisjimy válasza kushwavez (#34819) üzenetére


kisjimy
aktív tag

oksa! A formátum alatt mit értsz? extfat?

(#34823) kleinguru válasza tatomi92 (#34821) üzenetére


kleinguru
addikt

Igen, ezt már megrendeltem, köszi :R

A fehér, pink, fekete random képernyőhibával kapcsolatban kérnék ezúton segítséget!

Teljesen random jön elő és nem találtam rá semmi megoldást.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#34824) kushwavez válasza kisjimy (#34822) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

amilyen formátumú az adott eszköz/partíció

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34825) kushwavez válasza kleinguru (#34823) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Frissítsd le a Whatevergreen kextet, BIOS-ban ha a CSM (Legacy BIOS) be van kapcsolva kapcsold ki, csekkold a kábeleket nem-e hibásak, EFI/CLOVER/drivers/UEFI mappában ha van CSM-VideoDxe.efi, EmuVariableUEFI.efi akkor azt töröld. (előtte backup persze)

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34826) kisjimy válasza kushwavez (#34824) üzenetére


kisjimy
aktív tag

/dev/disk1 (internal, physical):
#: TYPE NAME SIZE IDENTIFIER
0: GUID_partition_scheme *250.1 GB disk1
1: EFI EFI 209.7 MB disk1s1
2: Microsoft Basic Data 250gb ssd 249.8 GB disk1s2

ezeket szeretném törölni de nem tudom exfat-ra van formázva

(#34827) kushwavez válasza kisjimy (#34826) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

oh tehát az egész meghajtót szeretnéd törölni.
akkor az eraseDisk lesz a te commandod
pl disk1 törlése/formázása FAT32-re
diskutil eraseDisk FAT32 Új_üres_meghajtó /dev/disk1
Ha teljesen üresre partíció nélkül akarod akkor diskutil zeroDisk /dev/disk1
megj.: ez nagyon sokáig tart, konkrétan az egész meghajtót lenullázza.
egyébként ha beírod simán, hogy diskutil Terminal-ba akkor kiadja a listát az összes commandról és azokról leírást is kapsz

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34828) #68216320


#68216320
törölt tag

Egy ideje nem követtem a dolgokat. Továbbra is csak a High Sierra-ig lehet NVidia vga-t használni? Illetve ha jól tudom, akkor nvidia vga-n nincs video gyorsítás, igaz?

(#34829) kushwavez válasza #68216320 (#34828) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

A Kepler (GTX/GT 6,700) szériát lehet használni Big Sur-on is, azok támogatottak (de nem mind).
RTX, GTX 16XX sehol sem támogatott és nem is lesz.
GTX 10XX, 9XX kártyák pedig csak High Sierráig vannak támogatva, továbbra sem lehet használni őket Mojave és feljebb, és nem is lesz támogatásuk. Ezeknek a kártyáknak van HW gyorsításuk High Sierrán és CUDA is működik tudomásom szerint.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34830) #68216320 válasza kushwavez (#34829) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszönöm az infot. Nv 1660ti kártya van a desktop gépben, de akkor nem használható. Nem is küzdök vele.

(#34831) general válasza kushwavez (#34829) üzenetére


general
addikt

nekem 980 gtx van és HS van még a gépen, igen, megy a CUDA is, minden működik. (csak hogy megerősítselek.)

(#34832) Smiley


Smiley
őstag

Vegre bekerult az kolcson 580 helyere az 5500XT, viszont nem latom a homersekletet az istat alatt... milyen kext kellene nekem ehhez a FakeSMC-hez?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#34833) kushwavez válasza Smiley (#34832) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Huha, nekem sincs GPU szenzorom, viszont volt. Eszre sem vettem, hogy nincs. VirtualSMC-t használok, szerintem az egyik frissítés elvitte. Sajnos FakeSMC-n nem olvassa le az adatokat.
Megprobalhatod mondjuk ezzel: https://github.com/CloverHackyColor/FakeSMC3_with_plugins
FakeSMC es a RadeonMonitor.kext, majd olvasd le a HWmonitor app-al.
Ha nem jo akkor próbáld meg VirtualSMC-vel, es vsmcgen=1 bootflaggel, hátha.
Ha nem, akkor sajnos nincs mód ra jelenleg

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34834) tlac válasza tlac (#34710) üzenetére


tlac
Topikgazda

kicsit tovább jutottam ezzel a régi géppel
korábban linkeltem képeket, hogy telepítésnél össze-vissza hiányzik a nyelvválasztó vagy applo logo a háttérben ragad

ha kihúzom a monitorkábelt és visszadugom, akkor látszólag megjavul, kapok rendes képet, de még így is furán fog viselkedni
olyan mintha az aktuális kép csak valahol a bufferben maradna időnként
pl. elindítok egy terminált, elkezdek bele gépelni és nem látszik, hogy mit írtam be, de ha átméretezem az ablakot, akkor hirtelen megjelenik

____________________

és hogy jó legyen a helyzet, belefutottam még egy clover hibába is, most sikerült biztosan reprodukálni is (felveszem majd nekik bugként)
ha a clover indulása előtt szerkesztem a boot args-ot helyben, akkor valahogy rosszul kezeli
pl. beírok egy "-s"-t, akkor kapok egy kernel panic-ot, de ha ugyanezt a paramétert beírom a config fájlba, akkor működik...
na most képzelhetitek, szinte mindig menet közben próbálgattam a boot args-ot állítgatni, de ezek szerint nem jól működött és elpazaroltam rá rengeteg órát

[ Szerkesztve ]

(#34835) Smiley válasza kushwavez (#34833) üzenetére


Smiley
őstag

Hat nem jott be, igazabol annyira nem fontos, nem szoktam gyakran nezegetni... :)
Amugy rohadt jo kis kartya ez, teljesen oda vagyok meg vissza tole, boven hozza az 580 szintjet, de sokkal kisebb nem vilag es sokkal tovabb kussban van. ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#34836) BeZol válasza Smiley (#34835) üzenetére


BeZol
őstag

Akartam is írni, hogy érdemes-e annak a hőfokait egyáltalán nézegetni :DDD , viszont "valós" igény, nálam sem megy az 5700XT-vel, de Windows alapján tudom, hogy mit tud a referencia hűtése --> akár sima 5700as szintekig throttlingol, ami meg már picit húzott 5600XT szint azt hiszem.
Kíváncsi leszek, hogy a Big Navi vagy annak kisebb verziói az RDNA 2-es architektúrával vajon egyből plug-and-play menni fognak, vagy kell pár patch és csak big sur és felfele. (év végén meglátjuk)

(#34837) Smiley válasza BeZol (#34836) üzenetére


Smiley
őstag

Az x800 idokben volt utoljara radeon kartyam, aztan az upgrade miatt kertem kolcson egy fel eve az 580-at, de azert ez tudott futeni rendesen, ehhez kepest viszont iszonyatosan jo ez az 5500XT. ;] Arrol nem is beszelve, hogy valami 50e-ert vettem.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#34838) kushwavez válasza BeZol (#34836) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

szerintem oob menni fognak. Biztosan behozzák Big Sur alatt majd valamelyik frissítéssel pont mint az RX szériát Cata 10.15.1 alatt. Ha nem is lesz a Mac-jeikbe olyan kari eGPU-nak biztos támogatva lesz.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34839) BeZol válasza kushwavez (#34838) üzenetére


BeZol
őstag

Úgy legyen ;] , akkor lehet upgradelek 9900K-ra is, alaplapom simán bírja azt is.

(#34840) tlac válasza tlac (#34834) üzenetére


tlac
Topikgazda

vettem rá fel bugot
[link]

(#34841) kushwavez válasza tlac (#34840) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Valamelyik nap pontosan ugyanezt a KP-t kaptam Installer USB-vel. Most megint megpróbáltam de nem tudtam reprodukálni. Én a VirtualSMC-re gyanakodtam, de ezek szerint nem az volt a ludas

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34842) kushwavez


kushwavez
Topikgazda

Nekifutottam a Big Sur Beta 5 telepítésének USB-ről, szépen bebootol az USB és el is kezdi telepíteni viszont a 2. fázisnál minden alkalommal újraindul (nem kp, sima újraindítás). Előjön a nyelvválasztó (aminek szerintem nem kéne előjönnie), következőre kattintva előugrik egy ablak, hogy "Frissítés..." és egyszerűen újraindítja magát. Szerintem valami user error de nincs nagyon kedvem vele szenvedni szóval annyiban hagyom, insanelymac-en követem a dolgokat hátha valakinek volt ilyen és megoldotta.
Csak OpenCore játszik eddig, Clover-rel folyamat KP-t kapok. Viszont elméletileg feltelepített Big Sur-t képes bebootolni.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34843) tlac válasza kushwavez (#34841) üzenetére


tlac
Topikgazda

jah én is próbáltam fakesmc-vel, de hát az nem segített

amúgy ez ilyenkor már eléggé az elején megdöglik, lehet még fakesmc/virtualsmc-ig sem jut el

eléggé szívatós ez a bug, mert innentől kezdve nem bízok a clover menüben, így folyamatosan szaladgálhatok másik géphez ahhoz, hogy átírjam a boot args-ot

[ Szerkesztve ]

(#34844) general


general
addikt

Az Opencore telepítés nyűgösebb, nehezebb, konnyebb, mint a Clover? Nem túl gyakorlottként kérdezem. :B

(#34845) kushwavez válasza general (#34844) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Sokan mondják, hogy nehezebb, de szerintem ez nem így van. Le kell szedni a legfrissebb kexteket/bootloadert a github-ról, config.plist-et beállítani a nagyon részletes Guide segítségével és nem lesz problémád.

Nyűgösnek nyűgös mert míg pl. a Clover-be csak belerakod az SSDT/DSDT.aml és Kext fájljaid és az automatikusan betölti/felismeri, addig az OpenCore-ba minden egyes SSDT/DSDT és Kext fájlod bele kell tenned a config.plist-be is (még a drivers.efi-ket is), ha nem jól teszed be akkor be sem tölt a bootloader (még a sorrend is számít valamelyiknél!!). Szerintem ezért is mondják, hogy "nehéz" (és a mai napig nem értem miért nem lehet ez automatikus).

Jó tanács: használj OpenCore Configurator-t, vagy Windows-on ProperTree-t a config.plist beállításához, ezerszer megkönnyíti a dolgodat, nem kell majd egyesével hozzáadogatni a Kext/ssdt/dsdt-d. Habár a Guide azt írja NE használd a Configuratorokat, én mondom nektek DE, használjátok. felesleges bajlódni a manuális szerkesztéssel, hogy aztán valami syntax error miatt ne működjön. az OpenCore Configurator frissítve van folyamatosan, még a developer verzióval is lehet használni (ugyanígy van a Clover Configurator-ral is, nyugodtan lehet használni)

Clover-ben az a jó, hogy csak letöltöm, a config-sample.plist-et átírom config.plist-re, változtatok egy SMBIOS-t és kb megy is, nagyon kevés dolgot kell benne átállítanom, hogy működjön. OpenCore-nál azért kell állítgatni, de működésben egyáltalán nem észleltem semmi különbséget. Nem találtam se gyorsabbnak, se stabilabbnak, ugyanolyan. Az "ismerkedés" tart kicsit több ideig, de a Guide tényleg mindent nagyon részletesen leír.

Véleményem szerint ha már van egy működő Clover konfigurációd és nincs vele semmi bajod akkor felesleges váltani.

egyfolytában látom egyébként, hogy "Clover is dead get over it" mert hogy nem megy jelenleg Big Sur-on. Működni fog az, csak a dev nem foglalkozik vele amíg Beta. Insanelymac-en leírta.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34846) ThuG4LifE válasza kushwavez (#34842) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Ugyan ez volt nekem is Beta 4vel, aztan egyszer csak tovabb ment. :F
Most meg a Beta 5 frissites folyamat bootloopolt, vegul 2 nap utan gondolt egyet es frissult. :D Erdekesen mukodik a rendszer ... “just works”. :DD

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#34847) kushwavez válasza ThuG4LifE (#34846) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

kozben gondolkoztam rajta aztan az jutott eszembe, hogy be kene tennem a gepbe a HDD-t amin a Big Sur lenne, lecsatlakoztatni a tobbi meghajtot es ugy probalni. Jelenleg kulso vinyokent van rarakva es ugy probaltam, eddig minden verzional mukodott, de lehet hogy most itt ez a baja.

De hat...nem hiaba van ott, hogy "Beta" :D

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34848) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék a közeljövőben gépet fejleszteni, gondoltam a 10-ik generációs intel 10700k cpu,és a gigabyte vasion-d alaplap 32gb rammal,és a meglévő radeon 5700xt ssd stb. Erre a configra fel megy majd a big Sur? Mellette sajnos windows 10 is kell :(

(#34849) kleinguru válasza kisjimy (#34848) üzenetére


kleinguru
addikt

Jó eséllyel fel fog menni :K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#34850) general válasza kushwavez (#34845) üzenetére


general
addikt

Csak amiatt kérdem, hogy 9700k legyen, vagy az újabb 10700k. Nyilván jobb lenne az újabb, mert erősebb, hatékonyabb és szinte ugyanannyiba kerül, de mivel nem vagyok gyakorlott hackli telepítő, ezért lehet marad akkor a Clover a 9700k-val. (több helyen olvastam, hogy a 10. gen intelek már csak OpenCorerral mennek. itt fentebb írta valaki, hogy nem, de azt nem is értem...)
hackintosh.com-on van egy részletes leírás egy buildhez, 9700k + Z390 Gigabyte Aorus Ultra, azt tervezem megcsinálni. Esetleg a helyére i9 9900k, gondolom az nem gond, a cpu-t cserélhetem. Vagy kellene változtatni valamit?

Ugyanez a konfig iMac-kel a duplája lenne, sajnos nincs most annyim, a köcsög covid miatt nem merek egymillát elkölteni egy gépre.. :-( Ráadásul nekem nagyon bevált a hackli, a több hdd a gépben nekem áldás, nem igazán akarok NAS-t, külső tárolást, drága és nyűgös lehet.
Emiatt aztán egyelőre maradnék a hackli mellett. Fotószerkesztéshez kell erős gép.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.