Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) Nyugdíjas válasza tlac (#2000) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Volt egészen 10.5.4-ig updatelt 10.5.2-m.
De legutóbb, mikor feltettem a 10.5.2-t, akkor már nem nyúlam hozzá, azóta is ezt használom. Tehát a 10.5.2 az alap telepítő.

10.5.3. egy hulladék egyébként :D Bár ha már ott tartasz akkor a 10.5.4 simán Software Update-en keresztül is lejön.
Bár ez most necces, mert jönne vele Combo Update-ben a 10.5.5 is, ami meg nem megy fel mindenkinek gond nélkül hackintoshra.
Illetve legalábbis itt többen megszivták vele, bár más helyeken meg azt lehetett olvasni, hogy simán SU-val lejön az is.

Én pont az ilyenek miatt hanyagolom a frissitést. Nincs most kedvem az ilyen kalandokhoz :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2002) tlac válasza Nyugdíjas (#2001) üzenetére


tlac
Topikgazda

értem, kösz!

Volt egészen 10.5.4-ig updatelt 10.5.2-m.

ezzel mi volt a gond?

(#2003) Nyugdíjas válasza tlac (#2002) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Semmi :D

Átköltöztem az SSD-re, aztán inkább újratettem a rendszert (megnem mondom miért, szerintem csak éppen nem voltam beszámítható;]), és nem volt kedvem updatelgetni,mert a kalyway féle 10.5.3 update nekem vágta már haza egyszer a rendszert, pedig elvileg akkor is mindent jól csináltam. (10.5.3 nem emgy fel SU-ból, ahhoz le kell szedni valami módosítottat, ami a telepitett 10.5.2-dnek megfelel)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2004) tlac válasza Nyugdíjas (#2003) üzenetére


tlac
Topikgazda

jah :D

megpróbálok egy ideneb 10.5.5-öt, hátha...
ha nem megy, akkor meg keresek egy viszonylag friss kalyway-t

(#2005) zolikaDB válasza Nyugdíjas (#1994) üzenetére


zolikaDB
veterán

Burkoltan se szaroztam... Csak sajnálkoztam, h na ez nem megy, akármit csinálok!
Másik konfigunk:
- CPU típusa: Intel Pentium 4, 1900 MHz (17 x 112)
- Videokártya: NVIDIA RIVA TNT2/TNT2 Pro (Microsoft Corporation) (32 MB)
- Alaplapi lapkakészlet: Intel Springdale i865PE (alaplap: Gigabyte GA-8IPE1000-G)

Ezen vajh menne?

(#2006) Nyugdíjas válasza zolikaDB (#2005) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ez meg egy cseppet oldschool :D, de amugy ajánlom áttanulmányozni az eelső hsz.-t;) Ott lesz a megoldás, ne félj :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2007) mrkevin


mrkevin
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy feltettem az iDeneb 10.5.5 -öst. AMD patch meg miegymás bepipálva, és megy is szépen. De mikor feltettem az x1600 drivert, betölt, és a monitorom kikapcsol. Ha bepipálom az iDeneb telepítőjében az x1600 PCIE drivert, akkor is ugyan ez a jelenség. Nem tudom mit csináljak vele. Vesában nem az igazi...
Rátettem másik monitort is amit nem a DVI-re hanem a sima VGA kimenetre kötöttem. Azzal se jó...

Tud valaki segíteni?

(#2008) zolikaDB válasza Nyugdíjas (#2006) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem az, h a laptopom 20x gyengébb...
Na, másik gép: alaplap még csak-csak jó lenne, de a videókártya nem... :(

(#2009) ~Ph'vEscha


~Ph'vEscha
aktív tag

Sziasztok !

kalyway_leo_10.5.1 mennyire jófajta? felmegy az aláirásomban lévő gépre gond nélkül ?

Uj nickem : Phvhun

(#2010) rii válasza Pisztillus (#1986) üzenetére


rii
nagyúr

szia!

Vladi közelebb vitt a roblémához ...

és az általa linklet fórumon ehhez hasonló okosságokat mondanak a szintén USB-vel szenvedő egyénnek:

Here is a work-around to get the GPS CS1 running on 10.5.2

***Disclaimer - it worked for me on my Macbook Pro Core2Duo - Do Not attempt if you are not comfortable with
anything below... if it breaks, it breaks and you should boot in safe mode (hold shift at startup) to revert to the
original kext***

1. Download the 10.4.10 update from apple.
2. Use Pacifist to extract IOUSBMassStorageClass.kext.
3. Open a terminal window.
4. sudo sh and type your password
5. cd /System/Library/Extensions/
6. kextunload IOUSBMassStorageClass.kext
7. mv IOUSBMassStorageClass.kext IOUSBMassStorageClass10.5.kext
8. copy the 10.4.10 IOUSBMassStorageClass.kext into System/Library/Extensions
9. sudo chown -R system:wheel IOUSBMassStorageClass.kext

Restart your machine - plugin the GPS CS1 and it should mount on your desktop.

What next -
1. I plan to write a shell script to switch kexts when I want to copy data from my GPS CS1
2. I might have a go at compiling my own IOUSBMassStorage.kext... we'll see

már ott bukik az egész, hogy download update?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2011) biker válasza rii (#2010) üzenetére


biker
nagyúr

nem, ott bukik az egész, hogy írja: "Do Not attempt if you are not comfortable with
anything below... if it breaks, it breaks and you should boot in safe mode"

és amint látom, ezt célszerű lesz tartani, különben...

Elég pontos leírás, de pontosan kell követni.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2012) Pisztillus válasza biker (#2011) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Szia, Biker, Szia Rii!

Ebből is látszik, hogy nem vagyok türelmes fajta (mindenben). Ennyire mélyen nem szoktam belemenni a dolgokba. Az itthoni gépemnél is az egyszerűbb utat fogom választani: használt MacBook vagy Mac Mini...

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#2013) biker válasza Pisztillus (#2012) üzenetére


biker
nagyúr

Csak macerás, mert el lehet vele cseszni a rendszert.
terminal ismeretek nélkül nem javasolt, bár nem lehetetlen

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2014) Pisztillus válasza biker (#2013) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Na igen, de azért inkább megmaradok óvatos duhajnak. Egyszer már volt elcseszett rendszerem a saját hülyeségem miatt (teljes adatvesztéssel), azóta kétszer meggondolom, mibe fogok bele.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#2015) ~Ph'vEscha


~Ph'vEscha
aktív tag

#2009?

Vagy másik fajta az ajánlott?

Uj nickem : Phvhun

(#2016) Nyugdíjas válasza Pisztillus (#2014) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Úgy kell csinálni, hogy ne érintse aza adataidat, akkor már csak a rászánt idő szabhat gátat, annak, mennyit próbálkozol... Persze nem akarlak én lebeszélni a real Mac-ről. Én is azzal tolnám, ha meg tudnék fizettni egy MacPro-t....

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2017) rii válasza biker (#2011) üzenetére


rii
nagyúr

és bár azpokat az instrukciókat apple géphez írták (gondlom én) attól még egy hackintos PC-s gépen is végre lehetne hajtani?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2018) rii válasza Pisztillus (#2012) üzenetére


rii
nagyúr

igen :) én is gondolkodtam már MAC-ben ... mivel melóhelyen nagyon megszoktam, ezért kellett itthon is OSX, meg apple keyboard ...

de had'ne mondjam mennyi van a vízhűtésemben (asszem bőven kilo fölött, de 2 kilo alatt) ... és kb harmadáért tudnám csak eladni ... a gépet szintúgy ... és a kettő árábl tunék venni valami G5-öt (-:

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2019) biker válasza rii (#2017) üzenetére


biker
nagyúr

teljesen végrehajtható...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2020) ~Ph'vEscha


~Ph'vEscha
aktív tag

Rosszul vagy rosszat kérdeztem hogy 2 napja nem válaszoltok egy kérdésemre?

[ Szerkesztve ]

Uj nickem : Phvhun

(#2021) Nyugdíjas válasza ~Ph'vEscha (#2020) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hát, mitismondjak, ez nem éppen a tudakozódás legmegfelelőbb módja, amit folytatsz :D

Egyébként le van irva minden amit tudni szeretnél az első hozzászólásban. Aminek elolvassára kérdezés előtt még a topic címében is buzdítunk, szóval nem is értem mit szeretnél...;]
Valamint a kereső ott bal felül gondolom nem azért van beépitve, mert nem tudtak Parciék oda mit tenni :D

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2022) ~Ph'vEscha válasza Nyugdíjas (#2021) üzenetére


~Ph'vEscha
aktív tag

Ha nem lennék ilyen lusta , fele annyi ember utálna .
Köszi a választ . :)

[ Szerkesztve ]

Uj nickem : Phvhun

(#2023) Nyugdíjas válasza ~Ph'vEscha (#2022) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én is lusta egy gyerek vagyok, nade ennyire?!:DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2024) tlac válasza ~Ph'vEscha (#2022) üzenetére


tlac
Topikgazda

na meg pár hozzászólással a kérdésed előtt írtam egy hasonló gépről...

lehet még ma kipróbálom a 10.5.5-ös ideneb-et rajta, háta több szerencsém lesz

[ Szerkesztve ]

(#2025) afk


afk
csendes tag

Sziasztok, olyan problémám lenn, hogy csináltam a vinyómra egy fat32 es particiót a 10.5.2 es kalyway verziónak. Elindul a telepités és a disc utilityben hiába választom ki a os extendede journaled et és erase, nem csinálja meg. Nem tudom hogy mi lehet a probláma, valaki segítsen ha tud pls. Hogy hogy is kell ezeket az első lépéseket megcsinálni. Előre is köszi

Asus P5W DH Deluxe, Core2Duo E6420 ,CSX 4x1Gb ddr2 800Mhz, MSI HD4850 dual slot

(#2026) tlac válasza afk (#2025) üzenetére


tlac
Topikgazda

mbr-re beállítottad a partíciós táblát?

(#2027) tlac válasza tlac (#2024) üzenetére


tlac
Topikgazda

vmware server-en nem sikerült elindítanom az ideneb-et

(#2028) tlac válasza tlac (#1987) üzenetére


tlac
Topikgazda

na az ideneb 10.5.5-tel már tovább jutottam, a telepítés első szakasza után bebootol, van hang is, meg talán az videokártya is megy rendesen, viszont a ps2-es bill egyelőre nem megy, viszont telepítés közben még ok

[ Szerkesztve ]

(#2029) Nyugdíjas válasza tlac (#2028) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Egér is P/S2?
CSak egyféle lehet belőlük.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2030) tlac válasza Nyugdíjas (#2029) üzenetére


tlac
Topikgazda

nem, az usb-s
de mikor bootolok még a dvd-ről és pl. mikor csinálom a partíciókat, akkor az egér és a bill is megy

(#2031) Nyugdíjas válasza tlac (#2030) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nincsen tapasztalatom ezzel, mert már ezer éve USB-s cuccokat használok,de az biztos, hogy igy nem fog menni, ez már régi alap-dolog :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2032) ~Ph'vEscha válasza tlac (#2030) üzenetére


~Ph'vEscha
aktív tag

Én megpróbáltam felrakni azt a verziójút amit te irtál , minden tökéletes volt addig amig install vége után resizett , kiirta

"verifying dmi pool data..."

szöveg után hogy Error xx

xx az 2 karakter volt csak már nem emlékszek .

Uj nickem : Phvhun

(#2033) Nyugdíjas válasza ~Ph'vEscha (#2032) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jó lenne, ha leirnád, pontosan hogyan csináltad...

Illetve próbáltál más telepítőt is?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2034) rii válasza Nyugdíjas (#2031) üzenetére


rii
nagyúr

nököm is pösö köttös oz ögörom

és oszt mögy :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2035) Nyugdíjas válasza rii (#2034) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

És oszt a billzeted is az-e?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2036) rii válasza Nyugdíjas (#2035) üzenetére


rii
nagyúr

az nüm

csuk jülüzni okartám, hagy müxik a köttôe egyyütte, hiábola, hogy péeskettüe uz együk pürüfáriólyá

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2037) Nyugdíjas válasza rii (#2036) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hmmm, ez hasznos info. Régebben ez teljesen kizáró ok volt. De azért szerintem jobb kerülni, mert nem lehet tudni, ez-é a baj....

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2038) tlac válasza rii (#2036) üzenetére


tlac
Topikgazda

hmm, akkor viszont tovább kellene próbálkoznom
de még megpróbálom azt is, hogy mit kezdene egy ps2-es egérrel és ps2-es billel

melyik release-t használod?
melyik kernel és milyen fix-szel?

(#2039) rii válasza tlac (#2038) üzenetére


rii
nagyúr

10.5.2 Kalway-om van
és asszem a kernel neve: Darwin (-:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2040) rii válasza Nyugdíjas (#2037) üzenetére


rii
nagyúr

venni is akarom majd egy régi plexi máúzt (-:
oszt az akkó'majd usb-s lesz

tod' .. pleximániában szenvedek mostanásg ... :-/
csak akkor a görgőnek "szevasz" van ...

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2041) mrkevin válasza mrkevin (#2007) üzenetére


mrkevin
csendes tag

Rájöttem, a Natit csinálja a hibát. Ha az ATIRadeonX1000.kext-ben hozzáadom a device id-met, akkor megy a kártya, de mikor felteszem a Natit.kext, betöltés után kikapcsol a monitorom.

Létezik valam alternatíva Natit helyett, amivel állítgathatom a felbontást?
EAX1600Pro kártyám van PCI Expresszes 256 megás.

(#2042) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Gondoltam mai programként utánajárok, miért nem szereti pl. a Home, End, Delete gombokat az OSx, holott gyári alu keyboardom van :U
Nem jöttem rá:D

Pedig de jó lenne...

Valakinek ötlet?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2043) Blue@X


Blue@X
senior tag

Hy,
nekem olyan problémám lenne hogy feltelepül a MAC OS X 10.5.5iDeneb, de amiután újrainditja ott van a hiba. Válasszak országot meg billentyűkiosztást, de amikor megkérdezi hogy akarok-e átmásolni, akkor arra megyek hogy nem, de utána megint újraindul az egész(nem a gép, hanem a welcome) és megint kezdi előről(ország választás, billkiosztás)
Mi lehet a baj? Lehet az hogy nincs internetre kötve?

(#2044) tlac válasza Nyugdíjas (#2042) üzenetére


tlac
Topikgazda

ezt a bill-t én is nézegettem
magyar kiosztás? kényelmes?
ha magyar, tudnál 1-2 képet csinálni róla?

Blue@X:

nekem odáig nincs gond (kb eddig tudok eljutni bill nélkül)
de szerintem net nem kell neki, mert azt nekem sem találta meg

(#2045) tlac válasza tlac (#2044) üzenetére


tlac
Topikgazda

közben találtam képet

nincs insert... :(

[ Szerkesztve ]

(#2046) rii válasza Nyugdíjas (#2042) üzenetére


rii
nagyúr

nekem se mûködik ...
ettôl már agyhugykövet kaptam mikor idejöttem melüóhelyre, ...
ugyanis a gyári mac gépen sem mûxik, originale os/x-el ..

ha egy program lekezeli, egészségére .. tegye meg.
.... gondolták a készítôk :)

rákérdezek maijd itt.. mi a viharért van ez ..

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2047) Nyugdíjas válasza tlac (#2045) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Áhh, te egy Isten vagy :DDD
Én meg a kacsacsőröket kerestem pont,mert elkezdtek nyúzni az AS-el, aztán ugyi, ha programoz az ember fia, elég hamar belefut, hogy kellene ilyet irni :D

Legalább ez megvan:)

Kérdésedre:
Szerintem a legjobb bill. Ha ezek a gombok működnének, akkor tényleg non-plus-ultra lenne. Én vagy 1,5évig folyaton cserélgettem a billzeteimet, és végül ez maradt már lassan egy éve.
Nem olcsó,de nagyon kényelmes (nekem), és tényleg nagyon halk. Valamint annyira massziv az alu-öntvény amiből a test van, hogy tényleg szó szerint embert lehet vele ölni ;] Ez nem recseg-ropog, nyikorog az tuti :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2048) tlac válasza Nyugdíjas (#2047) üzenetére


tlac
Topikgazda

angol bill-t használsz magyar kiosztással? :)

most, hogy jobban megnézem látom, hogy a <, >, $, {, }, [, ], \, *, @, ~ gombok egészen máshol vannak, ez így akkor mégsem jó...
talán még az insert hiányával ki tudtam volna békülni

mi az az as?

(#2049) Nyugdíjas válasza tlac (#2048) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

ActionScript
Sosem akartam programozni,de ezzel erőszakolnak(persze,mert mindenki csak rajzolgatni, meg animálni szeret flash-ben, igy ehhez senki nem ért :D), aztán anynira nem is vész, kezd megtetszeni. Lényeg, hogy eddig kb. a @ adódott, mint speciális karakter, ezért nem tűn fel, hogy nem találom a "kacsacsőröket".

A spec. karakterek viszont tényleg máshol vannak. Mondjuk enkem ugy kb. 1 hét volt átszokni.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2050) tlac válasza Nyugdíjas (#2042) üzenetére


tlac
Topikgazda

home, end-re ez talán jó lehet (azaz helyette)

Command-<left arrow> takes you to the beginning of the line and Command-<right arrow> goes to the end. Command-<up arrow> and Command-<down arrow> take you to the top and bottom of the document respectively.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.