Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33951) Máté94 válasza Perbal1 (#33950) üzenetére


Máté94
addikt

Igen, de alul le is írja, hogy miért kifejezetten.

Nagyon egyszerűen: minden nem 370-es lap *nem ajánlott a legutolsó 8-9. generációra.

*Ha csak nem vagy hajlandó együtt élni az ott leírt esetleges problémákkal.

(#33952) aszti75


aszti75
senior tag

Sziasztok!
Kérdésem lenne, hátha valaki mond biztatót...
2009-es notbookon(intel) fut a Hackintosh Mavericks 10.9. 5.Lehet valahogy update-elni pendriveról Sierra-ra, úgy mint windowsnál? Próbáltam sima usb telepítést, de az eddig próbált hackintoshok elhasalnak. Vagy kernel panick vagy waiting for root devices (próbáltam az USBBusFix=Yes-t) üzenettel . De van, hogy el sem indul a boot.
Noti hw-je par hozzá szólással feljebb.

:R :R

(#33953) general


general
addikt

helló!

tud esetleg arról bárki bármit, hogy a windows alatt újonnan elérhető nvidia studio driverekhez (vagy valami ilyesmi a neve) hasonlóan elérhető valahogyan 30 bites képmegjelenítés webdriverrel, vagy az újabb OS-ekben esetleg meg lehet ezt vhogy oldani?

meg úgy egyáltalán érdekelne, mi a helyzet ezzel MacOs alatt, hackintosh területen? ha építek egy custom hacklit, ami hardvesen tud 3x10 bites színmegjelenítést, hogyan tudom ezt megkapni?

(#33954) xedos válasza aszti75 (#33952) üzenetére


xedos
addikt

Szerintem nem. Változnak a clover és a szükséges driverek-kextek...

(#33955) aszti75 válasza xedos (#33954) üzenetére


aszti75
senior tag

Köszi :R
Akkor nagy eséllyel max El Capitan-ig tudok frissíteni,ha jól gondolom.
Yosemite-t át ugorhatom vagy nem lehet Mavericks-ről közvetlen El Capitan-ra frissíteni?
:R :R

(#33956) Máté94 válasza general (#33953) üzenetére


Máté94
addikt

Az nV driverek gyakorlatilag megszüntek macOS-hez.

Ha építesz, AMD-re kell építened.

[ Szerkesztve ]

(#33957) xedos válasza aszti75 (#33955) üzenetére


xedos
addikt

Ez nem így műkődik... bármelyiket felrakhatod, feltéve ha van hozzá támogatás. Szóval keress rá a noti típusára és az OSX nevére...
Utána meg pendrivra legyártód a telepítőd és hajrá!

(#33958) aszti75 válasza xedos (#33957) üzenetére


aszti75
senior tag

Yosemite van most fent. Hardver speckok alapjan max High Sierraig frissithetek.
TransMac-el megcsinaltam az usb-telepotot, de sajnos "waiting for root devices" uzenetet kapok.
Probaltam mar sok mindent a hackintoshzone oldalan talalhato "waiting for root devices" fixek kozul, de hiaba.

[ Szerkesztve ]

(#33959) kushwavez válasza aszti75 (#33958) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Wow én azt gondoltam, hogy az Nvidia Geforce 8600M GT miatt max csak Mavericks vagy lejjebb futna rajta. Van grafikai gyorsítás is meg minden (QE/CI)? Azért kiváncsi vagyok, hogy High Sierra-n is lenne. Ha igen, akkor az egy durván hosszú támogatottságú vidikari. :D

Lehet az errorod azért van mert már a chipset nem támogatott és emiatt nem találja/érzékeli az USB portokat

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33960) kushwavez válasza kushwavez (#33959) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Azt olvastam, hogy a Core Duo T7250 nem támogatott Sierra-n és följebb mert nem támogatja az SSE4-et. El Capitan-nal próbálkoznék, szerintem az menne (már ha a vidikari támogatott. Ha nem, akkor is működne de iiiiiiiiilyeeeeeeen laaaaaassúúúúúú lesz)
edit: szerintem a vidikari is támogatott

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33961) xedos válasza aszti75 (#33958) üzenetére


xedos
addikt

Én mindig is cloveres boot usb-t készítettem, arra a telepítőt. Így sajnos semmi ötletem :-(

(#33962) aszti75 válasza kushwavez (#33959) üzenetére


aszti75
senior tag

Halvany lila f.ngom nincs, hogy mi az a QE/CI :D
Azt tudom, hogy picivel lassabb, mint a win 10, bar ez betudhato annak, hogy mig a win 10 ssd-n fut, addig a Yosemite hdd-n.
Egyebkent El Capitannal is a "still waitig for root devices" uzenetet dobja.
Videokari: Windowson sincs mar ra tamogatas. Az utolso driver update windowson is 2016-ban volt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33963) Perbal1


Perbal1
tag

Sziasztok!

Az csak véletlen, hogy, mostanában egyre többen AMD alapokra installalnak hackintosh-t!
Legalábbis a youtube videókban ezt látom!

(#33964) aszti75


aszti75
senior tag

Tervezek venni egy PC-t a hackintosh számára.Na,nem újat,de ez van.
Kérdésem: AMD Radeon HD7350 1 GB-os pci-os videókártya van benne.Ezt támogatja a Catalina,ha már egyszer Hackintos,akkor legyen a legfrissebb :D

(#33965) Máté94 válasza aszti75 (#33964) üzenetére


Máté94
addikt

Nem.

(#33966) kushwavez válasza aszti75 (#33964) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Én a helyedbe néznék egy RX szériás karit ami oob, nem lesz vele bajod még jódarabig, közülük a legolcsóbb az RX 460 ami támogatott. Kell hozzá egy lilu+whatevergreen és kész (vagy még az sem mindegyiknél kell). Mojave-től kezdődik a támogatása és valószínűleg még jópár frissítést bírni fog.
Arra figyelj a PC-nél amúgy, hogy az alaplap ne legyen ősrégi és legyen benne UEFI. BIOS (Legacy) lapokkal csak szívni lehet és ha nagy nehezen 20 patch-el működésre bírtad akkor sem biztos, hogy stabil lesz. (nálam egy P61-USB3-B3 lap volt BIOS-al, ultrasz*pás volt az install, a hang meg mindenhogy akadozott egy idő után.)

Itt egy oldal a Cata alatt levő GPU-k támogatottságairól: [link]

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33967) aszti75 válasza kushwavez (#33966) üzenetére


aszti75
senior tag

Akkor marad egyenlőre a Mojave.
Gép speckó: I5-2400, 8GB RAM, 250GB HDD, 1GB AMD Radeon HD7350 VGA, Dell Optilex 790 alaplappal.A HDD-t amúgy cserélem SSD-re.
Igazából irodai alkalmazásra kéne,játékra nem használom.
i3 procival voltmde én kértem az i5 2400-as procit bele.Sajnos videókártyából most csak szarabb van a srácnak.Később veszek bele RX-et.Viszont ahogy néztem az i5 Intel 2000 HD GPU-val van szerelve.Remélem ez nem gond.Bár videót láttam a youtubon ezzel a lappal es 4 GB ram-al meg gondolom,hogy az integrált GPU-val.Ment rajta a Mojave. :D

(#33968) aszti75


aszti75
senior tag

Bocs.Idő közben kifutottam a szerk.időből.
" Én a helyedbe néznék egy RX szériás karit "<<<==== Ez a legolcsóbb,amit találtam.

[ Szerkesztve ]

(#33969) Máté94 válasza aszti75 (#33967) üzenetére


Máté94
addikt

HD 2000 sem támogatott.

(#33970) Perbal1


Perbal1
tag

Sziasztok!

Megcsináltam az open core USB telepítőt, Dr innen nem megy tovább!
Valakinek ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#33971) aszti75 válasza Máté94 (#33969) üzenetére


aszti75
senior tag

Biztos vagyok benne, hogy nem veletlen nem tamogatja az Apple a regebbi/olcsobb hardvereket :W

(#33972) kushwavez válasza aszti75 (#33971) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

használtan már 20-ért találtam RX 460-at, az szerintem teljesen megéri érte.
Sajnos az Intel grafika csak HD 4000-től megy. (Intel i3,i5,i7-3xxx Ivy Bridge)
edit: 16 ezerért is találtam hvaprón.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33973) Máté94 válasza aszti75 (#33971) üzenetére


Máté94
addikt

Csak GT2-szintű iGPU-kat támogat az Apple, amióta világ a világ. :)

Öröm az ürömben, hogy Intel QuickSync dekódolásra használhatod majd headless-módban.

viktor001 hsz.-ben le is van írva.

(#33974) aszti75 válasza kushwavez (#33972) üzenetére


aszti75
senior tag

Igen, koszi. Lattam en is.
:R

Máté94: Koszi neked is az infokat.
:R

(#33975) aszti75


aszti75
senior tag

Ez megfelel Catalina telepiteste!?

A gép tulajdonságai:
-Alaplap: Fujitsu Esprimo P520 T
-Chipset: Intel B85
-Processzor: Intel® Core™ i5-4570 Processor
6M Cache,4 X 3,20 - 3.60 GHZ
-Memória: 8GB DDR3 MAX 32 GB
-Merevlemez: 500GB SATA3 100%
-Videokártya: Intel® HD Graphics 4400
PCI-Express videó kártyával bővítehető!
-LAN: Gigabites sebesség
- Audio: High Definition Audio

[ Szerkesztve ]

(#33976) Smiley válasza aszti75 (#33975) üzenetére


Smiley
őstag

Érdemes AMI BIOS-al rendelkező gépet összerakni, ugyanis a konzumer piac nagy része azt használja, tehát a patch-ek nagy része is ehhez készül. Intel hd terén nem vagyokok otthon, de az irodai gépem majdnem ugyanez amit leírtál csak ASRock alapon és dedikált VGA-van. Igaz ott meg Sierra fut, de én nem látom akadályát, a Catalina-nak.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33977) Máté94 válasza aszti75 (#33975) üzenetére


Máté94
addikt

A legjobb lenne hanyagolni a az egybegépeket. :DDD

(#33978) Smiley válasza Máté94 (#33977) üzenetére


Smiley
őstag

Nálam most a P67->Z270 cserénél összesen 1 darab kapcsolót kellett átállítanom a bios-ban, meg kiszedni az USB fix-et a clover-böl... btw most van először tényleges iMac-el megegyező gépem, az elmúlt 14 évben.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33979) kushwavez válasza Smiley (#33978) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

csak unalomból összepickeltem egy Mac Pro 2019 (kimaxolt kivéve, hogy nem Vega II Pro Duo, hanem csak 2x Vega II és nincs afterburner, 1 TB SSD) ekvivalens vagy "alternatív" Hackintosh-t:

Intel® Xeon® W-3275M - (2 382 169 Ft)
Alaplap: ROG Dominus Extreme (365k) vagy GIGABYTE C621 AORUS XTREME
RAM: 1.5 TB: (7 312 000 Ft) ECC
PSU: Seasonic P Series 1200W (SS-1200XP3) (83k)
SSD: EVO 1 TB (40k)
GPU: 2x Radeon VII (2x255k)
össz.: 10 692 169 Ft (31 724 €)

A Mac Pro model amit pickeltem: 15 936 390 Ft

Sokan még mindig azt mondják, hogy egy Apple terméknél csak az almát kell megfizetni. De ha belevesszük a Mac Pro házát, a kiegeket és a kidolgozást akkor máris meg van miért több.
Ha egyszer lesz fölös 11 milkám talán majd összehozok egy igazán "Pro" Hackintosht.🤣😂
Redditen látom, hogy i9-el építik és minősítik Mac Pro ekvivalensnek a gépeiket egy RX 5700 XT-vel. Pedig azok sehol sincsenek a Mac Pro teljesítményéhez képest.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33980) aszti75 válasza Smiley (#33976) üzenetére


aszti75
senior tag

Akkor ez lesz a gep, ha AMI bios kell:
HP PRODESK 600 G1

viktor001: Ennyit meg talan le tudok venni a szamlamrol :DD
Ha nem, akkor marad az olcsobb, kb 40 ezerbol kihozhato osszerakott gep :D

[ Szerkesztve ]

(#33981) Chal válasza kushwavez (#33979) üzenetére


Chal
addikt

Ráadásul gondolom az alkatrészlista nem magyar kiskerből van, a Mac Pro árát meg az apple.hu mondja, ami ugye 27% áfával értendő. Amúgy ez kb. mindig így volt, ezek a számolgatóhuszárok mindig 1-2 kategóriával lentebb levő PC alkatrészeket vettek alapul, lehetőleg számla nélküli okosba' beszerzéssel :) Körítés meg ugye kit érdekel, sőt, az RGB ledes sárkányos PC eleve előnyből indul ilyen téren náluk.

Amúgy kivételek sajnos vannak néha, lásd néhány mac mini vagy imac széria, amiben 5400rpm-es legalja pörgős diskek voltak (vannak? rég néztem..) 600-700eFt-kért. De a nagy átlag nem ez szerencsére, csak ugye tudni kell jól választani a mac modellek közül is.

[ Szerkesztve ]

(#33982) Máté94 válasza aszti75 (#33980) üzenetére


Máté94
addikt

A saját érdekében gondold meg és nézz utána a pontos típusnak és konfigurációnak, hogy másoknak egyáltalán van e és mi a tapasztalata vele.

Én biztos a mezei, és bevált gyártóktól venném, részegységenként. :)

(#33983) Smiley válasza aszti75 (#33980) üzenetére


Smiley
őstag

Szerintem meg inkabb rakd ossze comsumer cuccokbol... ha mindenkepp osx-et akarsz, akkor ez egy ilyen jatek. Sok eves tapasztalat utan szerintem az asus lapok a legjobbak, lehetoleg intel-es halokartyaval. Integralt hang meg vga fronton nem vagyok otthon, mert soha nem hasznaltam oket osx alatt.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33984) kushwavez válasza Chal (#33981) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Mindegyik áfával van amiket néztem, még szerintem a Xeon proci is, de azt jelenleg előrendelni lehet csak (legalábbis amikor néztem még sehol sem lehetett rögtön rendelni). minden Németországból jönne. Sokan nem nézik meg, hogy mi van benne és ezért drága.. :D
Persze. Kell a ledes karácsonyfa ház meg egy K-s i7 aztán meg is van a "Mac Pro" 8 GB Rammal. :D Meg a Ryzenbeast-ek. :D Mondjuk ha valaki összehozna egy ütős AMD EPYC gépet azt azért megnézném hogy muzsikál

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33985) Perbal1 válasza Perbal1 (#33970) üzenetére


Perbal1
tag

Valakinek ötlete erre?

(#33986) Máté94 válasza Perbal1 (#33985) üzenetére


Máté94
addikt

Az r/Hackintosh Discord szerverét keresd fel. Ott több segítséged lesz. :)

(#33987) aszti75 válasza Smiley (#33983) üzenetére


aszti75
senior tag

"Sok eves tapasztalat utan szerintem az asus lapok a legjobbak"
Típus javaslatot kaphatnék?
Egyébként néztem,volt aki a HP Prodesk 600 G1-re rakott Hackintost és ha jól olvastam a Catalina-t. :K

(#33988) Smiley válasza aszti75 (#33987) üzenetére


Smiley
őstag

Rosszul latod, ez tenyleg fut mindenen ami intel(sot lassan mindenen ami AMD), a kerdes inkabb az, hogy mekkora szopas mukodesre birni az adott vason. Most nalam a jelenlegi gep egy Z270-A | 7700K | RX580. Elotte meg egy P8P67WS | 3770 | RX580 volt. En altalaban olyan lapot szoktam keresni amiben intel a halokartya. Az irodai asrock lapom pont nem ilyen, de oda meg vettem bele intel kartyat. Procibol erdemes olyat venni, ami van gyari Mac-ben is megtalalhato, igy nem kell fakeid-val meg az energiakezelessel szenvedni, mert az adott SMBIOS-al oob menni fog.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33989) kushwavez válasza aszti75 (#33987) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

szerintem a legfontosabb egy régebbi gépnél, hogy UEFI-s legyen és ne Legacy BIOS. Ha ott az RX 460 vagy valami más támogatott kártya akkor a proci is teljesen mindegy milyen Intel, nem kell fakeid-zni, a videót kapja az RX-ről. Max néhány DSDT rename patch kell magának a lapnak aztán ennyi.
Ha nem akarsz venni vidikarit és a CPU grafikáját szeretnéd használni akkor a legelső lehetőséged az i3-3225, ha egy kicsit erősebbre vágysz akkor a második az i5-3570K (fontos, hogy K, mert a sima az HD 2500), ha még erősebb akkor i7-3770(sima is és K is). Megnézném, hátha vannak ilyen procikkal épített gépek is. Ezek HD 4000-el vannak és támogatottak macOS Catalina alatt is.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33990) lizdav válasza kushwavez (#33926) üzenetére


lizdav
csendes tag

Proci egy i7 8700k, GPU pedig egy AMD Vega 64. Az újraindulásokon kívül a rendszer akadozása is rendkívül zavaró, ma is csinálta és fingom sincs mitől lehet... Leállítottam, újraindítottam és jelenleg semmi problémát nem észlelek.

GPU tudtommal működik rendesen amúgy, két napja rendereltem vele Cinema 4D-ből animációt és meg sem kottyant neki. BIOS beállításokra ránézek még és írok mi a helyzet. Extensions mappa meg... jó kérdés. Volt némi Wi-fi kártyával volt némi gondom nagyjából egy éve, akkor turkáltam utoljára benne, ha jól emlékszem.

(#33991) aszti75 válasza kushwavez (#33989) üzenetére


aszti75
senior tag

Roviden, tomoren ez van a gepbe:
I5-4670S CPU, 8GB RAM, 500GB HDD(ezt lecserelem 120-as SSD-re) , DVD RW, HD4600 Integrált vga.
AMI Bios-os, van UEFI is.
Gondolom eleg legalabb a Mojave-hoz.

Smiley: Koszi. Kiprobalom elobb a HP Prodesk 600 G1-en a fentebb leirt hw-val. Ha nem jon ossze, akkor nezek az altalad emlitett Asus lapokbol.

:R :R

[ Szerkesztve ]

(#33992) kushwavez válasza aszti75 (#33991) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Az simán jó

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33993) aszti75 válasza kushwavez (#33992) üzenetére


aszti75
senior tag

Ugye!? :DDD
Csak osszedobjatok nekem a lehetosegeket🤣
:R :R

(#33994) Smiley válasza lizdav (#33990) üzenetére


Smiley
őstag

Ha asrock a lap, akkor nézd meg a logokban a TSC sync-et. Nálam a volt ugyanilyen gond, hogy használhatatlanul lassú lett a rendszer sleep után.
"Unsynchronized TSC for CPU X" valami ilyesmiket keress a logokban.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33995) Perbal1


Perbal1
tag

Sziasztok!

Valaki tudja,hogy ez a panic mitől lehet!
Egyszerűen nem tudok tovább menni a telepitéssel!

Fontos lenne, már jó pár napja csak próbálkozom, és nem jutok előrébb!

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#33996) Perbal1


Perbal1
tag

Nem tudom, hogy az telepítővel, vagy a bios beállítással van a gond!
A telepítőnél lépésről-lépésre követtem a leírást!

[ Szerkesztve ]

(#33997) Máté94 válasza Perbal1 (#33995) üzenetére


Máté94
addikt

(#33998) Perbal1


Perbal1
tag

Köszi!

Bár jobban szerettem volna magyarul

(#33999) kushwavez válasza Perbal1 (#33998) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

milyen procid van és lapod?

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34000) Perbal1 válasza kushwavez (#33999) üzenetére


Perbal1
tag

Szia!

I5 6600k, Asrock Fatality k6+
Most úgy tűnik az megoldódott, most itt fagy ki!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.