Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) Smiley válasza sad_Vamp (#30000) üzenetére


Smiley
őstag

Biztos, hogy az usb disk-et jelolted ki telepites elott? A clover telepito, ezek a beallitasok mellett az adott disk /EFI mappaba tesz le egy clover-install-log.txt

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#30002) sad_Vamp válasza Smiley (#30001) üzenetére


sad_Vamp
őstag

azt jelöltem ki, de hibát dobott, viszont most mountoltam az EFI-t úgy tovább ment.
De sajnos így sem jutottam előbbre, mert így az install sem indul még mindig el. Próbáltam az alaplapon állítani az UEFI only storage boot-ot meg a Legacy only-t is... (A bootloader megy félreértés ne essék, de az install-ig nem jut el)

Egyikkel sem indult el.

az általad elmített fileban ez van:

/dev/disk3 (external, physical):
#: TYPE NAME SIZE IDENTIFIER
0: GUID_partition_scheme *7.9 GB disk3
1: EFI EFI 209.7 MB disk3s1
2: Apple_HFS Install macOS Sierra 7.5 GB disk3s2

======================================================
Backing up EFI files

No Active Partition

Stage 0 - Writting boot0af to /dev/disk3
/Volumes/Install macOS Sierra/usr/local/bin/fdisk440 -u -f /Volumes/Install macOS Sierra/usr/standalone/i386/boot0af -y /dev/disk3

Stage 1 - Writting boot1h to /dev/rdisk3s2
File system is HFS.
dd if=/tmp/boot1h of=/dev/rdisk3s2

Stage 2 - Written boot6 (x64) to /Volumes/Install macOS Sierra/boot

Theme 'metal' (defined in config.plist) not found !
Using default theme 'embedded'
======================================================
=========== Clover EFI Installation Finish ===========
======================================================

előtte a HDD-k amik az MBP-mben vannak

folyt köv holnap este (már ha még lesz energiátok). :))

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#30003) ThuG4LifE válasza sad_Vamp (#30000) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Olyan nincs, hogy az ssd-re azert kerul bootloader, mert igp-vel hasznalod. Itt keversz valamit, de nagyon. Az ssd-re abootloadert azutan tudod telepiteni miutan vegigment a teljes install es belepsz a Sierraba.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#30004) sad_Vamp válasza ThuG4LifE (#30003) üzenetére


sad_Vamp
őstag

figy.... beléptem mind2 esetben -x -v paraméterrel és befejeztem az install-t. utána elindítottam a multibeast-et (Ez felrakja a bootloadert is) és ha volt radeon akkor valamiért (lehet ez software hiba... akármi) a gép csk USBről bootolt, ha csak IGP volt, akkor normálisan rákerült SSD-re....... tudom hogy teljességgel illogikus, én sem értem. :(

Amit nem értek, hogy ez a designare egy ajánlott alaplap, akkor miért nem megy normálisan legalább a telepítő rész. Vagy mit cseszek el.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#30005) ThuG4LifE válasza sad_Vamp (#30004) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Korábban linkelted ezt: [link]

Ez ugyna olyan lap és processzor, mint a tied, ez alapján neked is működnie kéne. Biost frissítettél?
Nyugodtan olvasd át, ha valami nem egyértelmű, akkor kérdezz. Ha csak össze-vissza csinálod és valamit kiahgysz, mert nem érted, akkor jönnek a gondok. Türelem, odafigyelés és hidd el, hogy sikerülni fog. ;)

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#30006) sad_Vamp válasza ThuG4LifE (#30005) üzenetére


sad_Vamp
őstag

ez is ugyan olyan:
https://www.tonymacx86.com/threads/success-ga-z170x-designare-i7-6700k-zotac-amp-extreme-gtx-1080.219506/

sőt nem csak a lap és a kártya ül hanem a sierra is. :)

de nem tudom nem vagyok benne biztos, hogy ténlyeg minden oké e HW-vel.
Mielőtt neki kezdtem a dolognak, a másik SSD-re felnyomtam a W10-et. Ma próbálgattam, de el sem tudom indítani azt sem. Lehet felrakom a legújabb BIOS-t hátha segít (viszont ha jól olvastam, nem ajánlják, mert megöli a sleep-et)

Lehúztam újra a SIERRA-t is, hátha nem jött le jól.... aztán már nem tudom.... nincs 5letem.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#30007) sad_Vamp válasza sad_Vamp (#30006) üzenetére


sad_Vamp
őstag

A fenti alapján szerintem normálisan eljutok a "3." pontig. Utána ugye jön a gond, hogy már csak "-x -v" -vel tudom befejezni az install-t (argumentumok nélkül csak restartolgat a gép). Viszont most a MultiBeast nem tudta felrakni a CLOVER-t. Hiányzott neki az EFI drive, mondom oké, ezt már ismerem, akkor:
Terminal->diskutil mount efi .... nem, az sem működött. Aztán volt ott még valami sor a Clover LOG-ban.... az látszólag megdolgozta a bootsectort(vagy efi részt, vagy nem tudod hogy kéne hívni), de így sem ment sem a mount sem a MultiBeast.

viszont tovább olvastam:
6. Notice with this board, we run into the default graphics driver issue, which sets the default macOS driver every time you restart, never enabling the 1080 properly.
Following this fix (Probem 6: You select NVIDIA Web Drivers in the menu bar or the NVIDIA Driver Manager preference pane but when you restart macOS Default Graphics Driver is checked.)

Ez lenne a probléma forrása? Viszont miért nem ír senki a körbe-körbe restart-olgatásról ezzel az alaplappal kapcsolatban? A másik, hogy nekem nem NVIDIA-m van, hanem ATI, akkor most mit kéne csinálni? Mert az Nvidia-s megoldás feltételezem nem lesz jó ATI-s kártyákhoz (Az -elméletben- támogatott ati kártyákról viszont elég keveset írnak).

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#30008) Mr.C válasza sad_Vamp (#30006) üzenetére


Mr.C
őstag

bocsáss meg, de eddig nem 16 giga 2666MHz-es RAM-od volt?
Meg ez gtx1080-at használ, te meg nem.

Most akkor ez a konfigod vagy sem? (lehet keverlek valaki mással)

valamint kiemelném, az, idézem:
"UPDATE #1 - I've just finished a complimentary macOS Sierra server build which you can see here"
részben egy teljesen más konfigra utal, nem erre (Gigabyte Z170N WiFi - i3 6100 – Intel HD 530​)

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#30009) sad_Vamp válasza Mr.C (#30008) üzenetére


sad_Vamp
őstag

nincs tökéletesen olyan config mint az enyém, örülök, hogy találtam ilyen alaplapos konfigot.
A configot már írtam anno:
A PC, amire a Sierrát rá szeretném rakni:
MB: GA-Z170x-Designare
CPU: Intel Core i7 6700k
RAM: 16GB (2x8GB) Hyperix 2666Mhz CL15 288 pin
GPU: 2x Sapphire Radeon HD5850 1GB Ram
PSU: Seasonic Prime Titanium
Monitor: Samsung Syncmaster P2470HD (Hybrid TV monitor)
SSD: 2x Samsung Evo 850 250GB

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#30010) sad_Vamp válasza sad_Vamp (#30009) üzenetére


sad_Vamp
őstag

asszem, felgyújtom a gépet a francba... nem igaz, hogy mindig bootloop-ba kerül a gép az install után. (már 1000 fajta verziót próbáltam ki: 3 fajta kulcs, terminalos USB készítés vs UniBeast, különböző Clover beaállítások, különböző kext-ek)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#30011) Crondore válasza sad_Vamp (#30010) üzenetére


Crondore
tag

Sierranál nekem a BIOS -ban a CSM (Compatibility Support Module) = Disabled -ra kelett állítanom mert boot loopolt, az El Capitan -nal meg pont fordítva(kivéve a video mode -ot mert azt legacy -ra), szerintem a bios beállításaiddal lehet baj első körben.

Ha értesz hozzá ahogy írtad, és átnézel pár ajánlott bios beállítást látni fogod mik is azok az elvárt beállítások amikkel bootolni fog az Osx. A fenti beállításra rájönnöm nekem egy délelőtömbe került, csak azért mert egy strix 970-esem van egy bizonyos (GPU)bios -al.

A boot orderel én foglalkozom első körben, mert a gép indulásakor választom ki miről akarok bootolni, ez a legtisztább számomra.

Ha windost installálsz ne legyen csatlakoztatva a osx -es lemez, és a windows pl, nálam csak az első sata csatlakozóra csatkoztatva lehetett csak fel telepíteni. Telepítés után a mehet másik sata csatlakozóra a clover már majd bebootoltatja, vagy bootoláskor kiválasztod, hogy honnan akarsz bootolni... innentől már mindegy volt neki.

Osx installnál minden lehúz csak usb és az ssd(ez is az első satádra) legyen csatlakoztatva. Addig míg a clover fel nincs telepítve maradjon is így.

A bios beállításokat és az egész installálási procedúrát én innen vettem: http://www.insanelymac.com/forum/topic/302041-guide-asrock-h97-pro4-yosemite-with-clover-uefi-installation/

Alapra integrált 3rd party eszközök, úgy mint USB3, sata, e-sata, amik nem az inteles chipset részét képzik alapból tiltani kell, aztán később kiderül, hogy éleszthető-e vagy nem.

Nekem tökéletesen működik mind a 2 gépem.(Z97 Fatal1ty)

Szóval rugalmasan kell kezelni a leírásokat hiba esetén.

[ Szerkesztve ]

(#30012) sad_Vamp válasza Crondore (#30011) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Nekem az CSM mód nincs a BIOS-ban (vagy csak nagyon el van dugva és nem találom)
Gigabyte bios-oknál mindig ugyan azokat ajánlják.
boot "other OS" ; "UEFI" ; "VTD off", "Super IO off" és kb ennyi.
Nekem a grafom miatt az IM-en azt ajánlották még, hogy kapcsoljam ki az IGP-t mert bezavarhat.
De igazából nem tudom mi más lehet még zavaró a Sierra-nak.

A win vs. OsX dolgot is úgy csinálom ahogy te, ezért van 2 külön SSD-m épp tegnap nyomtam fel újra a wint mert eredetileg Win boot beállítással raktam fel, de átraktam other os-ra úgy már nem ment. :)

OK akkor már a kérdés csak annyi honnét tudok rájönni mi a chip része (csak a windowsos driver-ekből mi?), mert azt vettem észre, hogy a MB könyvecskéje nem igazán taglalja. Amúgy ez jó 5let, ez még segíthet.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#30013) ThuG4LifE válasza sad_Vamp (#30012) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

A biosban a Bios fül alatt kell legyen, F21-re frissítetted a biost, vagy az van?

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#30014) sad_Vamp válasza ThuG4LifE (#30013) üzenetére


sad_Vamp
őstag

F22 van. az a legújabb. (előtt az F2 volt)

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#30015) gandalf


gandalf
tag

Sziasztok !

nem tudja valaki, hogy egy mavericks telepitődvd-röl lementett iso file-t, hogyan lehet usb-re ugy kiirni, hogy az bootolható legyen? iso-ból a vmware-ban tökéletesen megy, ha viszont az emulátorban futó sierra alatt bármlyen módszerrel rávarázsolom, nem bootol..

próbáltam az emulátorban a dvd-röl lementeni a diszk kezelövel majd vele az image file-böl az usb-re visszaállitani, clovert rárakni, de nem müködik :) biztos én vok a béna :D

bootoláskor kiválasztom az usb-t, de a clover be sem jön, csak villog a kurzor...

ha megcsinálom a sierra telepitöt ahogy le van irva akkor bejön, az alma lógó megjelenik a telepités inditásakor, elmegy öbb mint a feléig, majd ujraindul a gép..ez egy ml 150 g6 szerver egy ati 5670-es video kártyával..

a mavericks telepitöben ki van cserélve egy csomó kext ami direkt az ml150-hez való futtatáshoz kellene, ezért próbálnám ki azt :)

[ Szerkesztve ]

Gandalf The Grey

(#30016) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Fejlemények.... kivettem az egyik Radeon-t. Most már végig ment az install, viszont egérmozgatásra felcserélődnek a színek... látttatok már ilyet? :D

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#30017) syC válasza sad_Vamp (#30016) üzenetére


syC
addikt

A radeonok referencia kártyák? Valahol olvastam, hogy nem ref. kialakítású kártyával lehet probléma. Bár ez a színcserélősdi elég érdekes.

(#30018) gandalf válasza sad_Vamp (#30016) üzenetére


gandalf
tag

nálam is az az érdekes, hogy ha bennt az 5670-es károly akkor elindul a boot az usb-röl, más kérdés, hogy restart van az alma 3/4-nél, szal a telepitö sem jön be, ha kiveszem a kártyát a bootnál az igp-vel, csak villog a kurzor, már ha kiválasztom az usb bootot..nem lehet, hogy a clover grafikus része baszaxik?

Gandalf The Grey

(#30019) gandalf


gandalf
tag

az én kérdésemre, meg senki nem reagál? :p

Gandalf The Grey

(#30020) gandalf válasza sad_Vamp (#30016) üzenetére


gandalf
tag

lehet be kell ruházzunk eredeti mac-ra, ennyi :D

Gandalf The Grey

(#30021) syC válasza gandalf (#30019) üzenetére


syC
addikt

Neked nem pont az összefoglalóban lévő dolgokat kellene csinálnod? Esetleg egy régebbi cloverrrel ?

(#30022) sad_Vamp válasza syC (#30017) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Referencia a kártya, ugyanis Sapphire. Amúgy közben megoldódott a dolog a ResXtreme nevű programmal. Csak ki kellett választani a monitort, meg a hozzá tartozó színmélységet és hertz-et. És a szincsere abba maradt.

Viszont hogy 2 drb-tól miért kerül boot-loop-ba az rejtély. Főleg hogy 2 teljesen identikus kártyát elméletileg támogatja az OsX. (még lehet, hogy most hogy már -nagyjából- működik a rendszer megpróbálom visszanyomni, hogy lássam mit is csinál pontosan)

Trackpad-et it használ valaki haklival?

Ha a billentyűzetemen az Fx gombok nem mennek úgy mint az erdetei MAC-eken azzal lehet csinálni valamit?

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#30023) Mr.C


Mr.C
őstag

Üdv!
NTFS kezelésre van kext, vagy csak a paragon marad?

sudo rm -rf /*

(#30024) tlac válasza Mr.C (#30023) üzenetére


tlac
Topikgazda

gyárilag is van benne ntfs támogatás
olvasáshoz nem kell semmi, íráshoz pedig az fstab-ot kell megszerkeszteni (topikban is megtalálod, de a google is segíthet a részletekben)
ami a nagyobb kérdés, hogy vajon alapból az apple miért nem kapcsolja be, csak dacból vagy nem tökéletes?

ha a gyári megoldás nem tetszene, vannak még ingyenes és fizetős megoldások is

(#30025) #68216320


#68216320
törölt tag

i7 2630qm / hd3000 laptopra elméletben telepíthető sierra vagy el capitan? Vagy erre csak régebbi verzió mehet?

(#30026) Mr.C válasza tlac (#30024) üzenetére


Mr.C
őstag

Köszi!
Ha engem kérdezel, akkor dacból... sok ilyen húzása van az apple-nek (pl miért lightning usb-c helyett)

sudo rm -rf /*

(#30027) gandalf válasza syC (#30021) üzenetére


gandalf
tag

Azt csináltam, de nem indul el az install, csak villog a kurzor ha usb-röl bootolnék...a pendrive-ról készitett iso file, pedig simán megy a vmware alatt, indul, települ ...

de megnézem valami régebbi cloverrel is akkor

Gandalf The Grey

(#30028) itanczos


itanczos
senior tag

Sziasztok!

A dell notimon már sikerült működésre bírni az OSX-et, de most beletörött a bicskám egy friss asztali konfigba:

Alaplap: Gygabayte B250M-DS3H
Processzor: i7-7700K
RAM: 16GB DDR4
HDD: Kingston SSD
Video kártya: Sapphire Radeon RX460 4GB

Az összefoglaló szerint elkészítettem a telepítőt.
Ha legacy-ban indítom, akkor bejön a bios shell szerű felület.
Ha UEFI-ben, akkor meg pár másodper után vissza tesz a bios eszköz választóba.

Mi lehet a probléma?

itanczos

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#30029) syC válasza gandalf (#30027) üzenetére


syC
addikt

Szerintem két helyen lehet elba..ltázni. Az egyik a bios boot mód és sorrend, ez a kevésbé szivatós.
A másik a cloverrel elkészített usb-s telepítő. Ott nagyon oda kell figyelni, hogy miket pipálsz be. Én is ezzel szenvedtem kb 2 napot. (engem még az is szivatott hogy usb3-mas pendrivera dolgoztam.)

mod: ha már villódzás van, akkor a biost nyilván jól állítottad be. Akkor kulcskészítésnél lesz a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#30030) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Valakinek EZ esetleg mond valamit??? Akkor kapom, ha mind2 GPU-t berakom az alaplapba.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#30031) syC válasza sad_Vamp (#30030) üzenetére


syC
addikt

"Change BIOS value Internal Graphics: Auto and all works" ?

(#30032) Smiley válasza sad_Vamp (#30030) üzenetére


Smiley
őstag

Crossfire-ben?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#30033) sad_Vamp válasza Smiley (#30032) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Nem Crossfire, ha jól értesültem OsX azt nem ismeri, csak az FCPX és hasonló progik miatt akanám a 2 kártyát használni.

syC: nem, ez sajnos nem segít, sőt "disable"-zni kellett hogy akár 1el is elinduljon.

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#30034) syC válasza sad_Vamp (#30033) üzenetére


syC
addikt

Egyébként mindkét kártyával "szólóban" elindul a dolog?

(#30035) Smiley válasza sad_Vamp (#30033) üzenetére


Smiley
őstag

Hmmm... bele is fagy vagy csak siman var a semmire?
Nekem anno siman ment a dual vga, igaz ket darab nvidia kartya volt. Probald ki a PCIRootUID=0 vagy 1 kapcsolot.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#30036) sad_Vamp válasza syC (#30034) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Yep, ezt pont ma próbáltam ki a biztonság kedvéért. :)

Ezt a PCIRootUID=0 vagy 1 kapcsolot. hol találom? beírom mint argumentet a Cloverboot-ba vagy valahol a menüben van elrejtve? (sorry még mindig nem vágom a komplett témát)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#30037) Smiley válasza sad_Vamp (#30036) üzenetére


Smiley
őstag

Aha sima kernel parameter, fixen azert ne ird bele a configba. Clover menuben az options -> boot args. Ennek a sornak a vegere ird bele.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#30038) sad_Vamp válasza Smiley (#30037) üzenetére


sad_Vamp
őstag

sajnos nem változtat semmit :(

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#30039) mgaben


mgaben
senior tag

Sziasztok!

Igazából nem is megoldást várok, csak úgy leíroma jelenséget. Kíváncsi vagyok más tapasztalt e már ilyet.
Szóval, egy ideje windowst használtam meló miatt, majd gondoltam egyet és bootolom a sierrat.
Erre az alma logonál a csík a végénél megáll látszólag. Sok ideig semmi (1 óra cc vagy több), reset gomb és újra, de -v kapcsolóval. Az előbb írtam, hogy látszólag megállt a csík, hát nem. Folyamatosan pörögnek a háttérben az események, de el nem indul (itt már ment talán 2 órát is a boot)...

Szóval fura... :U :U :U :U :U

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#30040) Dimebag88 válasza mgaben (#30039) üzenetére


Dimebag88
aktív tag

A -v vel inditasra hol all meg? Mit ir ki?

A madár az ász!

(#30041) mgaben válasza Dimebag88 (#30040) üzenetére


mgaben
senior tag

Sehol nem áll meg, futnak folyamatosan a dolgok. Mintha végig ellenőrizni minden egyes fájlt.
Most is megpróbáltam este, aztán reggel az fogadott, hogy mikor vissza vált alma logóra (nem tudom miért ha -v-vel indítom) ott megállt. És ennyi.

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#30042) Rayyy


Rayyy
senior tag

Hell! Két hete ülök OS X előtt... két évnek tűnik sajnos... szóval az miért van, hogy böngészés közben egyes képek rossz színben jelennek meg? Zöldes-izé-mizé színűk van.

[ Szerkesztve ]

Minden a legnagyobb render!

(#30043) sad_Vamp válasza Rayyy (#30042) üzenetére


sad_Vamp
őstag

ResXtreme programmal próbálkozz :) nkm segített hasonló gondban.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#30044) Rayyy válasza sad_Vamp (#30043) üzenetére


Rayyy
senior tag

Köszi... letöltöttem, de azt írja, hogy túl régi az OS verziója :D Már az is vicces, hogy külön program kell ahhoz, hogy normális színben jelenjen meg valami. Most nem kezdek el itt MAC-et savazni, de szívesen megtenném.

Minden a legnagyobb render!

(#30045) Mr.C válasza Rayyy (#30044) üzenetére


Mr.C
őstag

te komolyan azért savaznád, mert egy eleve nem támogatott, nem kompatibilis rendszerre teszed fel a "kvázi összegányolt kernel patch-ekkel" teli macOS-t és nem úgy működik elsőre, ahogy az a fix hw-re meg van írva? ráadásul félig illegálisan? :U

sudo rm -rf /*

(#30046) Rayyy válasza Mr.C (#30045) üzenetére


Rayyy
senior tag

Bocs, inkább csak annyi, hogy nem értek hozzá, nem én csináltam, csak belecsöppentem a helyzetbe. Úgyhogy nem is savazom.

[ Szerkesztve ]

Minden a legnagyobb render!

(#30047) Onehunter


Onehunter
újonc

Sziasztok! Segítségeteket kérném.
összeraktam egy új configot a tonymac buyers guide alapján, ez a következökböl áll:

MSI Z170M Mortar alaplap 1151
I3 6100 Skylake proci
2x4gb Crucial DDR4 2133Mhz memoria
Adata Sub800 128GB SSD
Nvidia GT610 1GB videokartya

Nos erre cuccra tonymacen mindenhol azt irják, hogy tutti megy rajt a hackOsX unibeastal csinalva.
Gondom a következö, barátomnak van Mac-je, megcsinálta nekem azx El Capitan-t Unibeast-el, elkldte neten a dmg-filet, letöltöttem és transmac-el pendrive-ra raktam windows10 alatt. A biosomat úgy allítottam be ahogy tonymaces forumban leírták ugyanilyen alaplahoz, bedugom pendrive és próbálok bootolni bejön a clover, zöld lóherés cuuc vagy mi az :-).... kivalasztom hogy a mac osx-el bootoljon és ezután fekete képernyö középen egy karika sréhen áthúzva. MI lehet a gond, miért nem indul el a telepítés. Segítségeteket köszönöm Udv

(#30048) szuszinho válasza Onehunter (#30047) üzenetére


szuszinho
őstag

FakeSMC.kext?

[ Szerkesztve ]

(#30049) Onehunter válasza szuszinho (#30048) üzenetére


Onehunter
újonc

Szia! Az micsoda? :-) Kérlek érthetöbben, kezdö vagyok

(#30050) szuszinho válasza Onehunter (#30049) üzenetére


szuszinho
őstag

Olvasd el az összefoglalót!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.