Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33351) Crondore


Crondore
tag

Sziasztok!

Szerintetek van valami akadálya, hogy Intel Pro 7600P 1TB M.2 PCI-E Gen3 x4 NVME -re felmenjen a High Sierra? Alaplap: Asrock z97 Fatal1ty - ezen már most is fut a High Sierra sima ssd-ről. A neten nem találtam semmit.

Köszi.

cRo

(#33352) tlac válasza Crondore (#33351) üzenetére


tlac
Topikgazda

nem a konkrét típus számít, hanem a csatolófelület
az nvme-re keress rá

(#33353) xedos válasza Crondore (#33351) üzenetére


xedos
addikt

Nekem van Mojave NVME SSD-n. Samsungnál, csak megfelelő file kell hozzá, de Hynixnál szívtam, mert spéci linusox formázás kellett neki megfelelő blokk mérettel.

(#33354) odrif


odrif
MODERÁTOR

Nem olyan egyszerű a Mojave telepítése sem.
Próbáltam hogy kiírom pendrive-ra, majd Clover mappát cseréltem, és sajnos itt el is akadtam.
[kép]

Kicsit még foglalkozom a dologgal, és feladom. :(

20 éve a Prohardveren

(#33355) Crondore válasza tlac (#33352) üzenetére


Crondore
tag

Elvileg a High Sierra native kezeli nvme-t. Samsungokkal megy azt tudom...

(#33356) Lazika válasza Crondore (#33351) üzenetére


Lazika
senior tag

Nekem seder nvme űgy ment fel, hogy előtte sima hddre teleptettem és hddről tettem fel a rendszert az ssdre és utána ment simán.

(#33357) skt


skt
tag

Sziasztok!

Az alany egy dell e7440, virtuális gépen csináltam telepítőt, ráraktam a clovert, biosba átállítottam a dolgokat, és amikor rámennek a telepítésre, az apple logó után restartol, és ezt írja [kép]
Ötlet?

(#33358) kushwavez válasza skt (#33357) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Dell Latitude E7240/E7440
Próbáld ezzel : E7440_Mojave.zip

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33359) odrif válasza odrif (#33354) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Végül sikerült a pendrive-ról történő telepítés.
Nagyon nagy köszönet érte viktor001 fórumtársnak. :R

20 éve a Prohardveren

(#33360) skt válasza kushwavez (#33358) üzenetére


skt
tag

Sikerült megoldanom, a rendszer teljesen jól működik, viszont nincsen hang, és a hdmi port nem jó, valmint az air drop sem működik(lehet köze ahhoz hogy mivel inteles a wlan, ezert az sem mukodik?)

(#33361) skt válasza skt (#33360) üzenetére


skt
tag

Meg a pontos idot sem tudom beallitani, teljesen mas idozonat mutat.

(#33362) Crondore válasza skt (#33361) üzenetére


Crondore
tag

A nyelvet hiába állítod be az időzónát nekem kézzel kellett beálítanom utólag.

cRo

(#33363) kushwavez válasza skt (#33360) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Van a Clover/kexts/Other mappában egy mappa aminek a neve "CopyToLE". Az abban levőket másold át a Library/Extensions mappába, majd építsd újra a gyorsítótárat
sudo kextcache -i /
De vannak programok is amik kext-ek telepítésére valók: KextBeast esetleg azt is használhatod.
HDMI-re használd ezeket a patch-eket a config.plist-edbe (KextToPatch): https://www.insanelymac.com/forum/topic/316573-sierra-applegraphicsdevicepolicy-clover-patch/

AirDrop nem fog működni, az Intel wifi nem támogatott, ahhoz, hogy működjön egy kompatibilis (általában Broadcom) wifi kártyára kell cserélni.
Itt egy lista ezekről: https://osxlatitude.com/forums/topic/11138-inventory-of-supportedunsupported-wireless-cards-2-sierra-catalina/

Megj.: Erősen ajánlatos az összes kext-et frissíteni/frisset leszedni amik a Clover/kexts/Other mappában vannak. (AppleALC,Lilu,Whatevergreen a leginkább)

Pontos idő:


Módosításhoz a lakatra kell nyomnod.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33364) skt válasza kushwavez (#33363) üzenetére


skt
tag

Pont ez a problemam, hogy nem tudok idozonat valtani, nem enged sehova sem kattintani, es az automata mellett a pipat sem tudom kivenni.
A segitseget pedig nagyon szepen koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#33365) kushwavez válasza skt (#33364) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Először fel kell oldani a lakattal:


Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33366) skt válasza kushwavez (#33365) üzenetére


skt
tag

Nagyon szoknom kell még ezt a rendszert! :DD
Köszönöm a türelmet, és a segítséget ismét!! :R

(#33367) fuze


fuze
őstag

Sajna eljött az idő kéne egy macbook is a hackli mellé. Az az egy dilemmám van, hogy az USA bill kiosztást hogyan oldjam meg... Az a helyzet, hogy baromira megszoktam már az USA-t de egyedi layoutot használva egy Anne Pro 2 60%-os billentyűzeten. A következőképpen néz ki:

A 0 az a fizikai helyén van, rendesen a 9-es után. Nekem ez kell, mert sokszor írok be 0-ákat több input field-be.
Vajon akkor hová kerül az "ö"? Azt pedig úgy érem el, hogy fn+o, illetve a hosszú í-t is hasonlóan fn+i. Imádom ebben a formájában és nagyon megszoktam már.

Fontos, hogy egy féle layoutot használjak, mert ezek az izommemóriák fontosak a munkám során, nem csak írás közben, hanem a hotkeyek használatakor is.

Van erre olyan program amivel ezt tutira meg tudom csinálni? Ami akár rendszer szinten átírkálja ezeket. Tudom kissé őrült az ötlet, de nagyon bevált és nem szívesen szabadulok tőle :)

adms.hu | UI Designer

(#33368) blokad válasza fuze (#33367) üzenetére


blokad
senior tag

Régi, de talán működik!

(#33369) Smiley válasza fuze (#33367) üzenetére


Smiley
őstag

Már jó világ van, ugyanis besétálsz bármelyik apple boltba, és hoznak neked ANSI layout-os gépet. Használtan meg lehet rá alkudni, hivatkozva arra, hogy ez neked hátrány :) Nekem van vagy 8 gépem és mindenhol ANSI layout van, szóval simán megoldható Magyarországon is.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33370) fuze válasza Smiley (#33369) üzenetére


fuze
őstag

Nem a beszerzéssel, hanem a binding-al lehet gondom.

Egyébként legrosszabb esetben autohotkey-el megoldható...
Ukulele-t néztem, biztos számtásba jön :)

adms.hu | UI Designer

(#33371) Crondore


Crondore
tag

Viszajelzés NVME -ről: HS natívan kezeli Z97 alaplapban a Clover-el. Egy Intel 7600p -re ment fel. Egyedül a Biost kellett megpiszkálnom az EasyUEFI -vel Windows alól, hogy a boot listába látszodjon. Igaz hogy csak egy Gen2 2x es buszon megy a Gen3 4x -es NVME, de így is jelentős sebességkülönbséget tapasztaltam, a telepítés pl. kb. fele idő alatt ment le, az eddigi SSD-ről gyorsvolt most meg száguld az OSX.

cRo

(#33372) scream válasza Crondore (#33371) üzenetére


scream
veterán

Én nem igazán érzékeltem napi felhasználás mellett jelentősebb sebesség különbséget SATA vs NVME SSD mellett (SATA3 vs Gen3 4x M.2).

---

Catalina-ra hogy kéne vajon felkészülni? Clover frissítés az alap, de kell vajon majd valami új kext? :F

[ Szerkesztve ]

(#33373) kushwavez válasza scream (#33372) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Új kext nem fog kelleni valószínűleg (nekem legalábbis nem kellett), csak mindenből a legfrissebb kell.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33374) Lazika válasza kushwavez (#33373) üzenetére


Lazika
senior tag

+1

Valaki hasznal dual bootot? Parallels desktop 15ot neztem de a vganal csak 2 giga vramot enged adni. Szeretnek jatszani. A dualboot multkor szetcseszte a rendszert hiaba volt kulon vinyon. Koszi

(#33375) kushwavez válasza Lazika (#33374) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Én használok, Win 10 - Mojave egy SSD-n két gépen is.
Kb Sierra óta van így mindkét gép, eddig nem volt vele problémám (frissítésnél sem).


Egyszerűen feltettem mellé a Windows-t, majd a Win automatikusan elindult mindig.
Ezt követően, hogy a Clover induljon el mindig megnyitottam a cmd-t admin módban és ezt írtam be:
bcdedit /set {bootmgr} path \EFI\CLOVER\CLOVERX64.efi

Majd újraindítottam a gépet, és a Clover-ben kiválasztom amelyiket indítani szeretném.
Régebben használtam NTFS manager-t Mac alatt, hogy hozzáférjek a Win partícióhoz, de letöröltem, mert egyszer belepiszkált a partícióba. Inkább a HDD-t leformáztam exFat-ra "Data" néven és azt mindkét rendszer használhatja közösen, így nincs probléma.
Még az EFI-re kell figyelni, hogy ne rondítsunk bele a Win részébe.
+ dolog, hogy egyszer kijött egy frissítés Win 10-re, mindkettő gép feltelepítette, és behalt mindkettő. Azóta Win 10 frissítés off. Szóval maga a Win 10 is képes elcseszni mindent.

Két külön vinyón egyszerűbb a helyzet, ennél az esetnél csak a Mac EFI-jével kell foglalkozni, hogy legyen rajta Clover, majd a gép indulásánál boot gombbal kiválasztani.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33376) Lazika válasza kushwavez (#33375) üzenetére


Lazika
senior tag

Köszi a kimerítő választ. Nekem múltkor külön vinyón volt mind a kettő és szétcseszte a biosomat. Lehet majd megpróbálom megint.

(#33377) kushwavez válasza Lazika (#33376) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Az mondjuk érdekes. Mit csinált vele?
Nekem egyébként a notimon voltak ilyen anomáliák szintén Win részen, amikor még a frissítés be volt kapcsolva, néhány frissítés után egyszerűen visszaállt a BIOS az alap helyzetbe, és bekapcsolta a Secure Boot-ot, meg lejelszavazta (vagyis nem volt jelszó, de mégis kérte és egy sima Enter beengedett).
De amióta ki van kapcsolva egyszer sem csinált semmi furát.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33378) Crondore válasza scream (#33372) üzenetére


Crondore
tag

Kinek mi a napi felhasználás - én Cubase 10 Pro -ban dolgozgatok otthon hobbi szinten, ott a sampler -ek betöltési sebessége és maga a hangminta kezelés jelentősen gyorsult, beletartozik ebbe a hangminta adatbázis kezelő működésének a jelentős növekedése is. Amikor meg éppen nem, akkor a hangmitákat, fotókat és videókat szoktam válogatni :) , ott is jól jön.

Üdv.:

cRo

(#33379) Smiley válasza scream (#33372) üzenetére


Smiley
őstag

Azert az AHCI nagyon nem a flash storage-ra van tervezve. Mamint jo workaround volt a AHCI SSD, de ha zeneszerkeszto vagy videovago vagy barmi olyan alkalmazast hasznalsz, ami parhuzamosan olvas be adatot akkor nagyon jol jon az NVMe. Facebook meg Excel melle felesleges, de akkor is ideje volna levaltani az AHCI-t.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33380) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Srácok.... nem teljesen hackli, de félig meddig az....

Mégis milyen "utter shit" már ez a MOJAVE?
A hacklimra múltkor felraktam, de azóta nagyon (értsd NAGYON) keveset kellett OsX-eznem így nem tűnt fel. (ma már igen, hogy még az első USB-jeim se mennek MOJAVE-vel, eddig ment az előző rendszerrel)
A napokban felraktam, hogy egységes legyen az ecoszféra otthon, az original - de, kicsit mókolt - MBP-mre is, és olyan dolgokat tapasztalok MAC-en amit eddig soha: Lagg, YT szaggatás (chrome böngésző), rendesen "kattog" a rendszer....

A vicc az egészben, hogy a MBP-ben SSD-van, és duplázott ram 16GB (mivel az apple "elfelejtette" közölni, hogy a Mavericks óta simán támogatják az 8GB limitű cuccok már a 16-ot is) és ráadásul CLEAN INSTALL volt.

Tényleg ennyire gagyi a MOJAVE? Ha ez ilyen rossz, milyen lesz a Catalina?

Szóval most rakom fel a high sierra-t a MBP-re, ha az sem jó lépek még 1et vissza sima sierra-ra...

Hajlandó majd valaki segíteni, összerakni egy normális (és aktualizált) EFI-t ugyanezen rendszerre a hacklimre? :)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#33381) Lazika válasza sad_Vamp (#33380) üzenetére


Lazika
senior tag

Az gáz. Főleg, hogy mbpn szarakodik a Mojave. Nekem hacklin se a Mojave se a Catalina nem szarakodik. Catalina nyilván kicsit bugos még de hát beta. Miért nem használsz Safarit?

(#33382) sad_Vamp válasza Lazika (#33381) üzenetére


sad_Vamp
őstag

"Miért nem használsz Safarit?"
Miért használnék? ugye tisztában vagyunk vele hogy a google saját oldalai direkt 5x lassabban mennek bármely más böngészőn mint a sajátján? (rettentő gané dolog)

Másrészt a chrome a dolgaimat 5 gépen + 1telefonon keresztül syncronizálja... ezt sajnos nem tudom feladni, semmilyen más böngészőért.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#33383) kushwavez válasza sad_Vamp (#33382) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Én is használok Chrome-ot ugyanezen szinkronizálás miatt, de én nem tapasztaltam szaggatást és laggolást.
pedig meg van nyitva kb 15-20 lap egyhuzamban. Van elég ramod? szereti enni. Nekem 8 giga van.

EFI-nél ha már van egy megfelelő működő configod annyi a dolgod, hogy frissíted a Clover-t és az összes kext-ed

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33384) sad_Vamp válasza kushwavez (#33383) üzenetére


sad_Vamp
őstag

ha olvastad volna a hozzászólásom, akkor láthattad volna, hogy épp 16GB ramra cseréltem a 8GB-t MBP-ben.

A hackliban mindig is 16GB volt.... őszintén, ott ezt a netes szagattást nem vettem észre, de amint írtam, rettentő keveset használtam....

Van valami EFI-m....de csak működő, megfelelő sosem volt. Pl. Sosem kapcsolt ki rendesen... (kikapcsolás után az usb BT égve maradt), meg nem tudtam beállítani hogy 5 sec után a win induljon automatikusan meg ilyesmik.

most valami okból a highsierra nem akart felmenni az MBP-re most a internetes recovery-t várom.... kíváncsian várom mi lesz.... kicsit be vagyok sokallva. (lehet a "nem támogatott" ram csinálná ezeket? nem hiszem, mert sierraval ment, és még 1 komplett ramteszt is végigfutott többször is, nem halt be a cucc, nem csinált furcsaságokat alatta)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#33385) Lazika válasza sad_Vamp (#33382) üzenetére


Lazika
senior tag

Értem. Em chromeot nem
hasznalok. Nekem is volt anno, hogy a yt szaggatott mbpn. Igaz most catalina alatt szorakozik neha. Remeljuk a vegleges megoldja. High sierraval szerintem nem lesz gondod. Bar szerintem a mojave is eleg jo lett.

(#33386) sad_Vamp válasza Lazika (#33385) üzenetére


sad_Vamp
őstag

hát már 3x írom ki boot USB-re a HighSierra-t, de nem hajlandó elindulni... bármi 5let?
bebootol, rákattintok hogy "install macOS" és semmi... (és ez egy MBP... direkt drága INTEL SSD-vel...mert hogy az jó, ...azt mondták az apple üzletben, a több RAM biztosan nem okozza, mert még a internetről leszedett snow leo is simán beinstallálódott és ment)... egyelőre sajnosa google sem a barátom, és nincs is ötletem :( :W .

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#33387) Lazika válasza sad_Vamp (#33386) üzenetére


Lazika
senior tag

Nem tudom miért nem megy az USB Installer. A helyedben csinálnék egy olyan boot pendrive-ot, amivel kiadták a macbookot a megjelenésekor és arról frissítenék high sierrára.

(#33388) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Végül rájöttem, hogy van install log....

ezt tudja valaki értelmezni?

objc[584]: Class OSISSystemInfo is implemented in both /Volumes/Image Volume/Install macOS High Sierra.app/Contents/MacOS/InstallAssistant (0x10a019ec8) and /Volumes/Image Volume/Install macOS High Sierra.app/Contents/Frameworks/OSInstallerSetup.framework/Versions/A/OSInstallerSetup (0x118856ab0). One of the two will be used. Which one is undefined.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#33389) kazsmerlaca válasza sad_Vamp (#33388) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Nekem 32GB RAM-al szaggatott a MOJAVE így már nem használom. Ment vissza a WIN10, ott minden hibátlan és gyors, lagg mentes...

[ Szerkesztve ]

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#33390) Lazika válasza kazsmerlaca (#33389) üzenetére


Lazika
senior tag

Akkor ott valami nagyon nem volt jó... Nekem nem szaggat. Valamit nagyon nem jól csináltál.

(#33391) sad_Vamp válasza Lazika (#33390) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Körül kell olvasni neten.... Nem elszigetelt eset (meg origi mac-eken is simán előjön)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#33392) sad_Vamp válasza sad_Vamp (#33391) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Létezne az, hogy ez a nyomorult Mojave/APFS kigyilkol valamit az SSD-k boot-részében?

Még mindig nem tudtam felrakni sem a High Sierra-t sem a Sierra-t az eredeti MBP-re.
Miután kivettem az SSD-t és legyalultam GParted-el; az installok végre elindultak, de még mindig megakadnak installközben, majd azt írják, hogy hibás a forrás (persze 3 kulcs 2 különböző downloadból? mi?!)

Viszont a sok create usb installer-ozás közepette sikerült legyalulni Az asztali Hacklin a WIN-es SSD-m is (a Disk3sX aza Mojave szerint "untitled", miközben volt 1 valódi untitled nevű kulcs a gépbe nyomva...).
Na de most jön a non-plus-ultra.... mondom akkor uccu neki rakjunk új WIN-t.... először a 1903-ast húztam le, a "preparing decives" résznél 5-6%-nál BSOD (kék ablak) PNP driver watchdog.... utána a 1810-est húztam le.... az is ugyan ez.
Persze próbálokztam itt is mindennel, végén már kiszedtem mindent a gépből (még a Grafkártyát is), reset-eltem a CMOS-t, frissítettem a bios-t..... non-sense... :W :W :W

Mennyi az esélye, hogy a 2 SSD, 2 különböző gépben jóformán egyszerre menjen tönkre?!
Vagy inkább esetleg a Mojave formátozás tesz valamit tönkre?!

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#33393) kushwavez válasza sad_Vamp (#33392) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

ajha, eléggé összejött akkor minden.
Nem sok esélye van, hogy bármelyik macOS tönkretegyen valamit a boot-ban.
ha a 2 rendszer ugyan azt az EFI partíciót használja akkor sem piszkál bele a mac a Win részébe, ugyanígy a Win sem a Mac részébe. Ha mégis valami folytán sikerülne szétbarmolni az EFI-t, a Windows telepítésnél automatikusan újraépíti\kicseréli magának a Win boot részét.

Amikor formáztad őket magukat az EFI-meghajtókat is leformáztad velük együtt? Még az lenne a tippem, hogy azt le kéne formázni, hogy üres legyen. Ha úgy nem képes a Win sem feltelepülni akkor nincs tippem. Esetleg ellenőrizni, hogy milyen állapotú az SSD és a pendrive, más portokba dugni és úgy próbálni. A leírtakból a pendrive-ra gyanakszom, ha a preparing devices-nél meg a hibás forrás-nál áll meg. Nem hinném, hogy az SSD-k meghaltak.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33394) sad_Vamp válasza kushwavez (#33393) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Nagyon összejött igen... :(((

3 disk van hackliban: 1 nagy adat, 1 OsX a cloverrel, és 1 tiszta win.
Miután tévedésből Mojave isntallert csináltam a WIN-es SSD-ből, kihúztam az összes többi disket, csak az (ex)Winest hagytam bedugva... kitöröltem az összes particiót, amig 1 drb unallocated space nem lett belőle... aztán isntalláltam, aztán próbáltam ezt többször, több forrásból, több winnel, több variációban, aztán még GParteddel is próbáltam.... de semmi... mindig kiakad mind2 win a 2018ast és a 2019es is (abból is próbáltam frissen húztat és öreget is)

MPB-n hasonlóan jártam el a Sierra-kkal, több letöltés, több kulcs... egyszerűen nem létezik hogy mind rossz legyen, főleg, ha egyikről pár nappal ezelőtt ment fel a mojave.... a másikról meg egy teljesen másik gépre ment simán fel a win....

Nemtudom mi ez... nem tudom miért nem megy.... de már :W :W :W

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#33395) tlac válasza sad_Vamp (#33394) üzenetére


tlac
Topikgazda

egyszerre egy problémára kellene fókuszálni, mert elég követhetetlen, hogy mit csinálsz
eredeti apple gépeddel szerintem jobban járnál a saját topikjában, hátha láttak már ilyen hibát

[ Szerkesztve ]

(#33396) Crondore válasza sad_Vamp (#33394) üzenetére


Crondore
tag

Ha lehetőség van EFI-t kell használni(könnyebb efi, kext driverek cseréit próbálgatni) - legalább is nekem és az ismerősi körben mindenkinek bevált, én javaslom a hackintosher telepítési útmutatótját, a hozzátartozó alap clover configgal. Azzal nekem még minden elindult, igaz lehet utánna faragni kell rajta de megy(pl nekem a memóriát hibásan többnek ismerte fel de ezt egy efi driver cserével megoldottam a Cloverben), és ha a gépen elconfigolom a Clovert ezzel mindig betölt. Clover config összerakáshoz kell az alaplapod hardware -ének az alapos ismerete, hasonlóan mint annak idején a linuxos ősidőkben, pláne ha valamilyen egzotikus hardware -d van. Mondjuk nem kell annyire mélyre ásni ez igaz.

Az hogy a hacklidon nem mennek ezek vagy azok a hardwarek az clover driver és config fuggő. Az USB-hez pl Mojave alatt más patch kell mint sierra alatt.

Boot elkeffentés - a Windows egyes alaplapokon csak a legelső SATA -ra hajlandó felmenni telepítéskor - boot-olni boot-ol már mindenhonnan. Nvme esetén a biosban az M.2(intel nvme-n van a Mojave) módot a win telepítésének idejére SATA-ta át kellett állítanom mert a win telepítés hibás forrásra hivatkozva elhasalt.

Vannak chipset sémákra épülő clover configok, amiket a sikeres telepítés után közzétesznek. Érdemes lenne keresni egy olyat ami olyan vagy nagyon hasonló mint a tied, és azzal próbálkozni.

Ha nem vagy biztos a dolgodban, a driver sorrendekben csak az éppen telepítendő ssd legyen aktív a gépben, vagy lehúzod, vagy boisból letöltöd.

Bios - CMS modult az ajánlások szernt le kell tiltani. Ezt azonban dedikált videó kártyák nem biztos hogy jól viselik. Ez nálam most egy RX580-asnál jött elő. Szóval a CMS-nek 3 szekciója van nálam, ezek a hálózatra a storage-ra és a videó Rom -ok módjára vonatkoznak. A videónak legacy -ba kell lennie a jó működéshez.

Az fentiek Z97 -es chipset környezetre vonatkoznak, de általánosan használhatók bárhol.

Szerintem a Mojave jó -legalább is nekem/nálam - eddig semilyen problámával nem találkoztam. Elég komoly szoftwarek-et haszálok alatta, a performanciára sincs egyenlőre panaszom.

Azonban eredeti Apple géppel a fent leírtak valóban nem sokat érnek.

Üdv.

cro

[ Szerkesztve ]

(#33397) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Na végül részben oldódni látszik a dolog....
Olyan paranormális jelenség tanuja voltam, amit magam sem hinnék el, ha nem látom!

Szóval, tegnap éjjel, amikor már minden kötél szakadt.... gondoltam egyet és kitaláltam mi azaz 1 dolog ami állandó volt mind2 gépnél a reinstalloknál.... az SSD...
Kikaptam az MBP-ből az intel SSD-t, és rá kötöttem a haklira, ezután nem voltam rest, kiszedtem a hakliból a samsung evo SSD-t és azt be a MBP-be....

ezután mindent ugyanúgy csináltam, mint eddig, semmit nem változtattam meg a módszereimen.... és vicces dolog történt:
láss csodát, mind2 rendszer felment jóformán mint kés a vajba... a haklira sikerült vissza rakni a win-t, az MBP-re pedig a High Sierra-t (még nem teszteltem, remélem ez már nem fog szaggatni, elméletileg nincs oka rá....mondjuk a mojave-nak sem volt)
Ezt a hozzászólást most a haklis winről írom... és úgy tűnik, normálisan működik a win.

Szóval találós kérdés, szerintetek mi a búbánat történt?!?!
mitől lett hirtelen inkompatibilis a samu SSD a haklival, az intel SSD pedig a MBP-vel?
mitől kezdtek el az SSD-k hirtelen működni a csere után?

egyszerre lenne "véres a torka" mind2 SSD-nek, és most csak időt nyertem? Vagy mi történt a cserével, ami a csere nélkül nem történt meg?
(hakli esetében külön vicces, hogy a mojave is pontosan ugyan olyan SSD-ről bootol mint amin a win is volt eredetileg)

Van valakinek valami elmélete esetleg?

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#33398) kushwavez válasza sad_Vamp (#33397) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

arra tudok gondolni, hogy a rendszer megjegyezte milyen SSD-k vannak a gépben és azt gyorsítótárazta és mivel cserélted a kettőt, új eszközként észlelte és "resetelte" magát. ha visszateszed, lehetséges újra működni fog.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33399) sad_Vamp válasza kushwavez (#33398) üzenetére


sad_Vamp
őstag

tök mind1 melyikben melyik van, mind 250GB körüli....

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#33400) Lazika


Lazika
senior tag

Feltettem a kilencedik catalina betat. Végre megy a final cut pro is. Viszont a gépem sokkal lassabban kapcsol le. Remélem a véglegessel, meg új kextekkel ez javulni fog.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.