Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34601) eszgé100 válasza kushwavez (#34600) üzenetére


eszgé100
őstag

most opencore-ral megy, ott nem lattam ilyen opciokat az inditasra, lehet valami billentyu-kombinacioval kell elohivni, de korabban lottem egy kepet:

restart utan itt megakad, rendes inditaskor ennel a sornal egy pillanatra megall, majd az egesz kepernyot torolve lefutnak a sorok, es a vegen megjelenik a login screen

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#34602) Muky_ válasza kushwavez (#34599) üzenetére


Muky_
tag

Köszi.
Megnéztem és mind a két résznél (akkumulátor és tápegység) ki van szedve a pipa PowerNap elől.
Azt megfigyeltem, hogy a wifi ( ugye usb stick-est használok) néha felvillan alvó módban, miközben ki van kapcsolva a stick.
Úgy képzeljük el ,hogy az állapot sávon (vagy hogy hívják :) ) ha kikapcsolom az usb-wifi -t akkor nem világít a led rajta. De ha bekapcsolom az usb-wifi-t ,de még nem csatlakozom hálózathoz, akkor 2-3 mp-ként felvillan ( ugye keresi az elérhető hálózatokat). Ha csatlakozom akkor mp-ként 2x is felvillan.
Namármost kérdem én ,ha ki van kapcsolva a stick akkor mi a túróért villan alvó módban. :D
Szerintem ezért nem működik az alvó mód rendesen.
Most kipróbálom stick nélkűl ,hogy mit csinál.

(#34603) Reflax válasza kushwavez (#34594) üzenetére


Reflax
tag

Nagyon hasznos és jó dolgokat írtál le nekem, viszont nem tudom mi az a Verbose Boot, az is egy virtualis meghajtó készítéséhez való alkalmazás akáér a Vm és a VirtualBox?
A külső SSD cuccot biztos ki fogom próbálni majd de sajnos ilyenre most nincs keret.
A telós dolognak utána fogok nézni. Esetleg tudsz segíteni a VMbootos képnél amit utoljára raktam ki, hogy miért adja kia töltőképernyőt sokáig majd megáll egy átlósan áthúzott kerek logóval? ( ez látható a képen)

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#34604) Reflax


Reflax
tag

VM-ben indítottam jelenleg éppen Maverick OS-el és a végén ezt kaptam:

-F parancsra bootkor telepítés előtt pl

Ezt kaptam -v módban:

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#34605) tlac válasza Reflax (#34604) üzenetére


tlac
Topikgazda

utánanéztem a problémádnak alaposabban és nálad az a gond a vmware-rel, hogy túl régi a proci és túl új a macos

van még egy trükk, ami segíthet: átírjuk, hogy a vmware másik típusnak hazudja a cpu-dat
(ezt nem tudom milyen lesz, ezt szokták az amd-hez is használni)

smc.version = "0"
cpuid.0.eax = "0000:0000:0000:0000:0000:0000:0000:1011"
cpuid.0.ebx = "0111:0101:0110:1110:0110:0101:0100:0111"
cpuid.0.ecx = "0110:1100:0110:0101:0111:0100:0110:1110"
cpuid.0.edx = "0100:1001:0110:0101:0110:1110:0110:1001"
cpuid.1.eax = "0000:0000:0000:0001:0000:0110:0111:0001"
cpuid.1.ebx = "0000:0010:0000:0001:0000:1000:0000:0000"
cpuid.1.ecx = "1000:0010:1001:1000:0010:0010:0000:0011"
cpuid.1.edx = "0000:1111:1010:1011:1111:1011:1111:1111"
featureCompat.enable = "FALSE"

az előbbi dolgot kell beleszerkesztened a VMX fájlba

térjünk vissza ide a módszeremhez, ezt kövesd
mielőtt elindítanád a virtuális gépet, keresd meg a már említett VMX fájlt, ez ott lesz, amit megadtál útvonalnak, hogy hova legyen a gép létrehozva, szerkeszd meg és utána indítsd el

ha szerencséd van, akkor ennyi elég lesz és működni fog, de lehet kell még további mókolás

[ Szerkesztve ]

(#34606) eszgé100 válasza kushwavez (#34600) üzenetére


eszgé100
őstag

ProperTree-vel modositottam a config.plistet, boot args-hoz hozzaadtam a "-v"-t, ez lett az eredmeny:

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#34607) Reflax válasza tlac (#34605) üzenetére


Reflax
tag

hogy szerkesztem bele a vmx file-ba?
(meg isvan szóval off) ki is próbálom

[ Szerkesztve ]

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#34608) tlac válasza Reflax (#34607) üzenetére


tlac
Topikgazda

próbálgattam a saját rendszerem, de nem jó
itt azt mondják, hogy a friss vmware-eken nem működik a trükk, régebbi kell: 15.0.3
ezt már nem néztem meg

egyébként szerintem megoldható, hogy a te rendszereden is fusson, de úgy néz ki, hogy macerás
pl. van itt egy tök jó kis patcher, amivel mindenféle régi mac gépekbe fel lehet tenni vele újabb rendszereket is, tehát elvileg nálad is valahogy meg lehetne csinálni

[ Szerkesztve ]

(#34609) kushwavez válasza tlac (#34608) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

fentebb említett #34584 hozzászólásomban leírt ICH10 SATA Clover Patchel szerintem rendben lenne, a régi Sandy Bridge genes gépemre is azzal sikerült, viszont ahogy látom GTX 960-at használ, High Sierra a maximum. Macerásnak nem volt annyira macerás összehozni, egyedül a videokártyával kellett szórakoznom sokat, mert High Sierra alatt csak patchekkel volt támogatott (R7 370) és nem akart működni.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34610) tlac válasza kushwavez (#34609) üzenetére


tlac
Topikgazda

igen, csak az nem a virtuális gépes megoldás lenne
kompatibilis gépeken egyébként egészen simán szokott menni a telepítése
(a 4790k-om nagyjából semmi gond nem szokott lenni vele)

(#34611) kushwavez válasza eszgé100 (#34606) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Érdekes, nem igazán tudom mitől lehet, hogy egyszer megy egyszer nem, bár van tippem. Nekem a wifimmel (bcm94352z) volt olyan anno Sierra alatt, hogy "hideg" indítással működött, viszont újraindítva a gépet már nem működött, csakis akkor amikor sok idő elteltével "hidegen" indítottam. Gondolom a Fast Boot gyorsítótár akkor törlődik és azért, de nem nagyon értettem az egészet. High Sierra-ra frissítve már nem volt ilyen probléma.

Lehet összefüggésben van a RAM ellenőrzés problémával.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34612) kushwavez válasza tlac (#34610) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

igaz, elfelejtettem. le is írta, hogy NEM szeretné Windows mellé rakni, ezért a VM. my bad

jaja, asztalimra is egyébként egy teljesen natív config.plist-el felment, egy darab patch nem kellett hozzá.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34613) RaZroX válasza kushwavez (#34596) üzenetére


RaZroX
addikt

Hát akkor ezt kihagyjuk :D Barátnőmnek a laptopját csináltam volna meg, de neki maradéktalanul kellene minden és mivel dolgozik is rajta rendszeresen így nem fér bele, hogy majd valahogy működni fog.

Más.. Big Sur fent van még ? A hagyományos "ablakkerettel" rendelkező dolgok, hogy néznek ki rajta ? (pl VLC) Mert ahogy elnéztem, ott igazából elmosták ezt határt az ablak teteje illetve a benne lévő tartalom közt. A VLC meg ugye határozottan használta a felső sávot.

This is the way

(#34614) kushwavez válasza RaZroX (#34613) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

a touchpad sajnos némelyik notinal nagyon szépen produkál, néhol (mint nálam is pl) elég bugos es sok gesztus nem működik, csak alap multitouch dolgok mint görgetes, három ujjas click, két ujjas click. a drag & Drop az kifejezetten sz@r nálam, elegge idegesítő is tud lenni. Lehet, hogy meg lehetne ezt oldani a VoodoI2C-vel, elméletileg nativ gesztusokat is tolja, de egyszerűen nem sikerül összehozni, supportot meg nem igazan találok hozza. majd megpróbálok írni a devnek, hátha segít, igazából a notit majdnem csak tapipaddal használom szóval elég fontos nekem.

Itt van, hogy milyen. Elég sok vizuális bug van, de teljesen biztos vagyok abban, hogy ezeket kijavítják, illetve az alkalmazás fejlesztőinek is kell frissiteniuk az adott alkalmazásokat. De egy overall a System elég stabil es elég gyors meg egy HDD-rol is. Viszont a main SSD-re nem tervezem feltenni addig amíg a first release ki nem jon.
Meg ugye ez dev beta 1, sok dolgot nem varok el tőle. Oda is tolja a Feedback Assistant.app-ot, hogy segítsük a fejlesztést, szerintem elég jo dolog ez.

Úgy tűnik megint kell egy EFICheckDisable.kext, vagy valami ilyesmi, mert ellenőrizgeti az EFI mappamat es nyilván ir, hogy nem megfelelő. Igazából nincs vele probléma, elküldeni nem küldi az apple-nek a dump-ot, mert megerdezi előtte es lehet választani, hogy elküldöm avagy sem, csak indítás után idegesito (nem mindegyik inditasnal érdekes)

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34615) RaZroX


RaZroX
addikt

Na nem is vészes. Mármint az ablak teteje. Bár vastagabb mint kéne.. de legalább nincs annyira benyomva az ablakba a 3 gomb mint ahogy a keynote-on kinézett.

Notira visszatérve, hát elég macerának hangzik. Jó lesz neki a Windows :DDD
Igaz, hogy kb csak Office-ra van használva és már volt kékhalál meg random rendszer helyreállítással bootolt, de nem gond :D (Pedig az előretelepített gyári W10 van rajta!)

This is the way

(#34616) kushwavez válasza RaZroX (#34615) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Az előretelepített Windowsokkal csak a bajom van. első dolgom új notiknál a Win ujratelepitese mert teli van cseszve a gyártó saját hulyesegeivel. :))

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34617) RaZroX válasza kushwavez (#34616) üzenetére


RaZroX
addikt

Nekem a W10-zel amúgy is csak a bajom van... vagyis csak lenne, mert nem használom. Azt nem tudom, hogy kit cseréltek le a Windows Vista/7 után, de sürgősen vissza kéne neki adni a melót.

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#34618) kushwavez válasza RaZroX (#34617) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

én mindenkinek azt ajánlom, hogy rakja fel a Win 10 Pro v1809-es verziót (hivatalosan le lehet tölteni), a driverek feltelepítése után azonnal állítsák le a frissiteseket (gpdedit, services), mert az én tapasztalatom szerint azok rontanak el mindent. biztonsági frissiteseket a Windows Defender elvégzi így is. Az egy elég stabil és jó verzió véleményem szerint, nem volt vele eddig problémám. Az újakkal viszont mindig volt valami.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34619) RaZroX válasza kushwavez (#34618) üzenetére


RaZroX
addikt

Igen, a frissítések nálam is gondot okoztak anno.
De ezen felül a rendszer kinézete, logikája és elrendezése borzalmas. Szétbarmolták a jó vezérlőpultot és megcsinálták ezt a ronda/buta katyvaszt “Gépház” néven.. :W
És még sorolhatnám..

This is the way

(#34620) kushwavez


kushwavez
Topikgazda

Az új OpenCore commitokkal már fel lehet telepíteni a Big Sur bétát sima USB installerrel is, nem kell a vm-el szórakozni.
Viszont én majd szépen várom a release-t, elég sok visual bug van benne, a notin a hang és a wifi nem ment, és mivel elég sok kext nincs frissítve így némelyik KP-t okoz (nálam SMCBatteryManager, BrcmFixup) (nem blame, szerintem természetes egy 1. dev bétán), gépen meg nincs kedvem vele annyit szórakozni, HDD-ről elég lassan tölt be, a main SSD-re pedig nem fogom rárakni.
A Catával sem volt annyi bajom nekem legalábbis, bár az iCloud az valami szörnyű már évek óta. Vagy nem akar bejelentkezni, vagy bejelentkezik de akkor nem szinkronizál (Keychain például jelenleg sem akar aktiválódni)...pedig 1 elég fontos dolog amiért használom. :D

@RaZroX: A Gépháztól én is agyrákot kapok, egyszerűen megszokhatatlan számomra, mindig a sima régi Vezérlőpultot szoktam használni. Igazából még a Linuxot is adnám, de valamiért nem látja a notimban az NVMe SSD-m egyik Linux sem és nem tudom rá feltenni, így marad a Win10. Pedig van sok jó Linux distro (Manjaro-t, vagy ElementaryOS-t szerettem volna ferakni, de hát.. :( ) Ha működne a dGPU a notimban macOS alatt akkor meg nem is lenne más rendszerem.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34621) tlac válasza Reflax (#34565) üzenetére


tlac
Topikgazda

This host does not support virtualizing real mode. The Intel "VMX Unrestricted Guest" feature is necessary to run this virtual machine on an Intel processor.

Module 'CPUIDEarly' power on failed.

Failed to start the virtual machine.

Tudom már mi a problémád. Nem is azzal van a gond nálad, hogy a macOs nem támogatja a procidat, hanem a Vmware-hez túl régi már. Kipróbáltam egy régi gépemen, ott is ugyanez a hiba jött már akkor is ha csak egy Ubuntu-t szerettem volna elindítani.
A 12-es Vmware volt az utolsó, ami még működik: VMware-player-12.5.9
Ezzel a verzióval a macOs 10.13 eljutott a egészen a nyelvválasztásig, tovább nem néztem. De ehhez is az kellett, hogy természetesen unlockolni kell a vmware-t és a VMX fájlba bele kellett szerkeszteni az alábbi egy sort:
smc.version = "0"

[ Szerkesztve ]

(#34622) kushwavez válasza RaZroX (#34500) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

erre visszatérve, OC-ra váltás után nekem is előjött pontosan ugyan ez a probléma. Különösen akkor jött elő amikor AD volt az adott videón és az adblock miatt nem tudta betölteni, de néha adblock nélkül is meghalt, szintén az AD miatt, ha olyan videót indítottam amin nem volt ad az simán bejött.

Sőt néha a WindowServer is crashelt pont emiatt és kijelentkeztetett a Mac, be kellett újra jelentkeznem, néha alvás után is crashelt ha a háttérben yt videó volt megnyitva.

Nos én először szoftveres/Safari bugra gyanakodtam viszont a config.plist-el volt gondom, ki kellett szednem belőle néhány dolgot, nevezetesen:

- boot-argok közül: agdpmod=vit9696 (bár ez szerintem nem változtat semmin, de úgy tűnik nem kell ezért nem teszem vissza)
- DeviceProperties/PciRoot(0x0)/Pci(0x2,0x0) -> force-online, framebuffer-unifiedmem, enable-hdmi-dividers-fix, enable-hdmi20 -> kivéve

Ezek után minden jól működik, nem volt bug Safarin adblockal és anélkül sem.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34623) kushwavez válasza kushwavez (#34622) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

edit: de, az AdBlockal ugyanúgy nem működnek az AD-s videók, amit te mutattál videót az sem ment. Úgyhogy ez szoftveres bug, adblock-ot letörölve megy minden.

Viszont legalább megoldottam a WindowServer crasht. :C

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34624) tlac válasza tlac (#34621) üzenetére


tlac
Topikgazda

10.14-gyel is eljutottam a nyelvválasztásig a régi 12-es Vmware-rel egy Xeon E5450-en az előbbi módszerrel

(#34625) RaZroX válasza kushwavez (#34620) üzenetére


RaZroX
addikt

Hát én amikor utoljára Windowst használtam, a vezérlő pult fele ki volt herélve már. Szóval muszáj voltam a gépházban turkálni.
Linuxból nekem a KDE Ubuntu (Kubuntu) a best :D Ha nem lenne rá mód, hogy macos-t használjak és alapvető dolgokra kéne csak rendszer, akkor az lenne.

(#34622) Időközben én is odáig jutottam, hogy az adblock plus okozza, mert ha kikapcsolom egyből minden megy. Ki akartam próbálni a Ublock-ot is, de nem tudom sehonnan leszedni safarihoz.

(#34623) Na király :D Nem hinném, hogy bug... biztos véletlen, hogy csak a youtube-nál okoz gondot egy reklámblokkoló :))

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#34626) kushwavez válasza RaZroX (#34625) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

én most az 1Blocker-t próbáltam ki, eddig minden okés vele

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34627) tlac válasza tlac (#34624) üzenetére


tlac
Topikgazda

működik régi gépen is Mojave vmware-en (Catalina-hoz viszont már mókolni kellene)

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#34628) Reflax válasza tlac (#34627) üzenetére


Reflax
tag

Le tudnád nekem írni a pontos lépéseket amit tettél? Vagy az ugyan az minden, mint amit az első linken küldtél? Mert ha minden ugyan aza beállítás és lépés, akkor próbálom már is.

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#34629) Reflax válasza Reflax (#34628) üzenetére


Reflax
tag

Csak mert láttam, hogy van mellé valami xml fájkl és érdekel azzal mit csináljak az exe után.

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#34630) Reflax válasza tlac (#34621) üzenetére


Reflax
tag

Huh merre is volt az a VMx file? Én csak vmdk-t látok :D

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#34631) tlac válasza Reflax (#34628) üzenetére


tlac
Topikgazda

tehát a régi procihoz tedd fel a 12-es vmware-t, mint ahogy itt írtam
aztán csináld meg a virtuális recovery-t ez alapján, csak Mojave-ra, meg patcheld a vmware-t
xml nincs, majd a vmx fájlt szerkeszd meg ahogy az előbb linkeltem

(#34632) Reflax válasza Reflax (#34630) üzenetére


Reflax
tag

Ah meg van már a vmx file. Valahova előre beírom azt a kódot.

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#34633) Reflax


Reflax
tag

Folyamatban

[ Szerkesztve ]

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#34634) Reflax válasza tlac (#34631) üzenetére


Reflax
tag

ÉÉÉÉS:

[ Szerkesztve ]

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#34635) tlac válasza Reflax (#34634) üzenetére


tlac
Topikgazda

átkonvertáltad a dmg-t vmx-é?

(#34636) Reflax válasza tlac (#34635) üzenetére


Reflax
tag

A dmg-t nem vmdk-vá konvertálja a parancs?

[ Szerkesztve ]

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#34637) Reflax válasza Reflax (#34636) üzenetére


Reflax
tag

Mavericksel viszont elindul az installer és Yosemitével is. ( azt hiszem ezek HacintoshZone.ról vannak.)

[ Szerkesztve ]

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#34638) tlac válasza Reflax (#34636) üzenetére


tlac
Topikgazda

jah igen, elírtam, a vmdk fájlt húz be plusz vinyóként, úgy működnie kell ha úgy csináltad, ahogy írtam

maradjunk inkább a hivatalos forrásnál, ne mindenhonnan letöltött dolgokat használjunk

(#34639) Reflax válasza tlac (#34638) üzenetére


Reflax
tag

Nos nem tudom, a HachintosZone nem tűnt rossz oldalnak. És valamiért az indul, de sajnos a Mojave telepítő nem, pedig eleve hozzáadtam a leírás szerint meghajtóként azt is.

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#34640) Reflax


Reflax
tag

És sikerült. Köszönöm a topikgazdának és másnak is a segítségeket, nem ment volna nélkületek. Igaz a HachintosZone ISOval működött csak, de sok beállítás és a VMWare is miattatok ment szóval köszönöm :D
Majd igyekszem rájönni még i smiért nem bootol be a fene a tlac fajta Mojave-vel pedig szívesebben venném azt be :D
Viszont az egér esz,életlen ugrál, mint ha csak régi egeret mertem volna egérpad nélkül használni aaz asztalon kb :D

[ Szerkesztve ]

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#34641) tlac válasza Reflax (#34639) üzenetére


tlac
Topikgazda

én törölném azt a vm-et a vmware-ből és előröl kezdeném
a korábbi képen látszik, hogy valamit behúztál a cd-meghajtóba is, ott nem kellene semminek lennie

valószínűleg fel kellene pakolnod a vmware tools is, hogy kicsit jobban működjön

(#34642) Reflax válasza tlac (#34641) üzenetére


Reflax
tag

Az ISO-ba is átkonvertáltam és úgy tudott csak elindulni valamiért, de megnézem újra, hogy anélkül mit szolgál.

Nos megnéztem és anélkül visszajön az, hogy nem érzékeli az operációs rendszert, és ugye a boot úgy van, hogy MOndjuk HDD? CD, aztán pedig boot from lan gondolom mivel keresi nagyon a dhcp-t és egyebeket.
Ez azért van , mert nem adtam meg semmit a cd meghajtóba ahonnan az ISO-t várja be.

[ Szerkesztve ]

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#34643) tlac válasza Reflax (#34642) üzenetére


tlac
Topikgazda

macos 10.12-ként hoztad létre?
még egy dolgot látok a képen, hogy IDE-k vannak SATA helyett, pedig ha nem nyúlsz hozzá automatikusan SATA-t választ ki

ha éppen most hoztad létre a gépet és csak egy vinyón találja a recovery-t, akkor arról fog indulni

[ Szerkesztve ]

(#34644) Reflax válasza tlac (#34643) üzenetére


Reflax
tag

Nem nyúlok hozzá és automatikus ide-t választ ki:
IDE(recommended
ISCI
SATA
Így vannak de mengézem sata-val mire jutok !

Viszont így akkor az első ablak amit feldob ugye mindig az, hogy az operációs rendszerhez a telepítőt kiválasztom e. Van ugye az, hogy:

és akkor itt megpróbálom az utolsó opciót megint.

Viszont akkor a recoverynek is a hard drive az SATA és a kiosztott Drive is amit én adok neki mondjuk a C meghajtóról 30 Gigát, az is legyen SATA?
Viszont itt a VMwarenél nincs választási lehetőség, hogy milyen MAc rendszer mint a VirtualBoxnál. És ezért csak olyan lehetőségem van, hogy Other aztán azon belül is Other mivel a MAC-et nem ismeri úgy látom a VBox-al ellentétben.
De ha van régebbi verziójú Mojave mondjuk akkor abból a letöltővel letöltöm a régebbi verziót ha azt ajánlod.

[ Szerkesztve ]

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#34645) tlac válasza Reflax (#34644) üzenetére


tlac
Topikgazda

akkor nem lett jó az unlock-olás, ha nincs ott a macOs

[ Szerkesztve ]

(#34646) Reflax válasza tlac (#34645) üzenetére


Reflax
tag

Ah, pedig mindent az unlocker leírása szerint tettem.De ha esetleg én értettem félre valamit, akkor elmagyarázod nekem röviden?
Valamint ha unlcoker 3-mal a 12-es Vmwaret akarom megint unlockolni, akkor le kell törölnöm és újratelepítenem előtte?
Cmd.exe rendszergazdain, betallóztam magam cd paranccsal az unlcoker folderébe és ott a leírt 3 parancsot beírtam egymás után enterekkel elválasztva.

[ Szerkesztve ]

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#34647) tlac válasza Reflax (#34646) üzenetére


tlac
Topikgazda

a readme-t olvasd át
támogatja a régi 12-est is
csak rendszergazdaként futtasd a win-install.cmd-t, nem kell újrarakni a vmware-t

figyeld hogy miket ír ki

(#34648) Reflax válasza tlac (#34647) üzenetére


Reflax
tag

És a többi cuccot ne futtassam akkor amit odaírtak?Csak a wininstall és utána indíthatom a wvwaret ezek szerint.

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#34649) Reflax válasza tlac (#34647) üzenetére


Reflax
tag

Oh mos tjó lett, hogy csak azt a parancsot futtattam. Azt nem írták oda, hogy csak az elsőt kell :D Vagy én értelmeztem félre.

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#34650) Reflax válasza Reflax (#34649) üzenetére


Reflax
tag

Szerintem menni fog, csak még valamiér tugye a vmx file-ba nem csak az smc-sort kell beírnom, hanem átírnom a vmci0.present = "TRUE" -t "FALSE"-ra. AMit nem értem miért ír ki, de ez rá a megoldás.
Egyébként ez az üzenet ha érekel: (ami után be is záródik ugye a virtuális gép rögtön)
Could not get vmci driver version: A leíró érvénytelen.
You have an incorrect version of driver 'vmci.sys'.
Try reinstalling VMware Player.
Module 'DevicePowerOn' power on failed.
Failed to start the virtual machine.

Egyébként ahibát átírva a telepítő elindul úgy látom, rmeélem telepítés után is minden rendben lesz ^^

[ Szerkesztve ]

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.