Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33801) Plasticbomb válasza Plasticbomb (#33782) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Ennyi, behalok. Az egesz problemam es masfel napos szopasom vegul oda vezetett, hogy a DVMT (IGP pre allocated memory) nem volt eleg a framebuffernek. Alap beallitason nem mukodott, mikor feltekertem maxra (2016 MB), akkor meg attol akadt ki. de 512 MBal gyonyoruen elindult.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#33802) bbmt


bbmt
senior tag

Szakértené valaki a Geekbench 5 eredményem? Kértem DSDT patcht egy fórumon, hogy teljesen az alaplapomhoz legyen igazítva, javultak az eredmények.
Sinlge core:1201
Multi core: 6613
OpenGL: 43932

Lehet rosszul emlékszem, de mintha láttam volna ugyan ilyen konfig-al sokkal jobb eredményeket.

[ Szerkesztve ]

A kanál a gyengék villája

(#33803) kushwavez válasza bbmt (#33802) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Én úgy szoktam, hogy csinálok Win-en is benchmarkokat (Geek, Unigine Valley, Cinebench), és összehasonlítom a kettőt kb-re. Nem tudom milyen procid van meg GPU-d, de ránézésre valós.
nálam i7-6700k (oc nélkül), RX 5700:

Mac:
CPU:
Single: 1074
Multi: 3898
GPU (RX 5700):
OpenCL: 41195
Metal: 43574
Windows:
CPU:
Single: 1228
Multi: 4189
GPU (RX 5700):
OpenCL: 58905
Vulkan: 44199

Nyílván a 2 OS más, ezért más eredmények is jönnek ki, de ha nagyon nagy az eltérés akkor sanszos, hogy valami nem jó.
Jól van belőve mind2 rendszer, ezek az adatok valósnak tűnnek, sőt a GPU Valley Benchmark-ban és Heaven-ben +15 FPS-t produkált Mac alatt.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33804) bbmt válasza kushwavez (#33803) üzenetére


bbmt
senior tag

Ja a konfig lemaradt:
I7 8700
Z390 Gigabyte Gaming X legutolsó BIOS
16 GB DDR4 3000 Mhz
Gigabyte Aorus RX 580 8 GB

A kanál a gyengék villája

(#33805) rsanya87 válasza tlac (#33796) üzenetére


rsanya87
tag

megprobálkozok vele

(#33806) bbmt válasza bbmt (#33804) üzenetére


bbmt
senior tag

Amivel még nem vagyok tisztában, hogy a telepítést egy Z390 Gigabyte Aorus Pro leírás alapján csináltam. A DSDT patch megvan, de az EFI maradhat? Az egy az egyben a leírásban használt és linkelt EFI.

A kanál a gyengék villája

(#33807) Máté94 válasza bbmt (#33806) üzenetére


Máté94
addikt

Nem a legidealisabb. Ha kesobb osszegubancolodik, nem fogod tudni hol keresd a hibat. Igazából ujra kellene epitened az egeszet a te ACPI tablad es hardvereid alapjan.

(#33808) kabalababa válasza bbmt (#33802) üzenetére


kabalababa
tag

Catalina 10.15.2

Single: 1134
Multi: 6162
OpenCL: 42191

Gigabyte Z390 Gaming X
Intel Core i7-8700
16GB Kit DDR4 2666MHz
Gigabyte AORUS RX 580 8GB

(#33809) rsanya87


rsanya87
tag

Egy gyors kérdés:

Egy új (mojave - catalina) rendszer alól bármilyen telepítőt el lehet készíteni? Gondolok itt arra pl, hogy mojave alól a storeból le tudom tölteni a sierrát, esetleg a lion telepítőt, vagy csak a catalinát és a mojave-t?

(#33810) rsanya87 válasza rsanya87 (#33809) üzenetére


rsanya87
tag

Lecsúsztam a szerkesztésről.... :D
Van egy régi laptop, amiből egy diy imac-et csinálnék. T5200 vagy t7200 cpu, intel gma950, 4gb ram, ssd, ilyen hardverrel szerelt imac és mac mini is volt piacon, talán a bt wifi lenne mókolós, azt nem tudom pontosan milyen benne. Ezek a macek "hivatalosan" 10.7.5 (lion) - ig támogatottak, és gondoltam megpróbálom arra felaplikálni a macos-t, és ha sikerül, akkor jó lenne az asszonynak a konyhába, a főzés közbeni youtubeozáshoz :D :D
Mellesleg fogyna a lom a műhelyből :D

És emiatt érdekes a kérdésem, mert lassan összeáll a mojave hackintosh.

[ Szerkesztve ]

(#33811) Plasticbomb válasza rsanya87 (#33810) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Regen le tudtad, ha elotte volt geped vele hasznalva.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#33812) bbmt


bbmt
senior tag

Ha SMBIOS-t váltok kell újra Patch-elni a DSDT-t?
Vagy miért nem akarja átváltani Pro1.1-ről iMac 19.1-re a Clover configurátor?
Jó helyre mentem el és újraindítom, de ugyan az marad.

A kanál a gyengék villája

(#33813) tlac válasza rsanya87 (#33810) üzenetére


tlac
Topikgazda

hivatalosan 10.8-ig megvehető, 10.9-től lett a frissítés ingyenes

(#33814) rsanya87 válasza tlac (#33813) üzenetére


rsanya87
tag

Egyenlőre szerintem jegelem a dolgot, kezd kiakasztani :D
A guide-ok 99.9%-a meglévő macos alól csinál telepítőket, de nekem nincs macem itthon, ezért is akarok egyet, hogy megismerjem az os-t. Az amd-s projekt egy kicsit jegelve, kb ez volt az egyetlen, ami normálisan elmagyarázza a dolgokat, de jo pár részlet ugye nincs benne. Olyan guide-ot vagy videót egyet sem találtam, ami részletesen elmagyarázza pl a cloverben történő mókolást még a bootolás előtt a szöveges felületen.
A virtualbox a másik... Nemtudom hogy a yt-on fellelhető vboxba telepítés guide intel gépen történik, de nekem a ryzen konfigon egyik sem működik. Lépésről lépésre követem a guide-ot, még korábbi vbox-ot is leszedtem, hogy a verzió is stimmeljen, de egyik módon sem indul el a virtualbox a mac-el. Vagy efi shell indul el, vagy a ramdisk elkészülte után áll le, vagy egyszerűen fekete képernyő, és hibaüzenettel kikapcsolja a vbox. Installer egyszer indult el, de valami uefi dvd hibával kifagy, majd a vbox leállitja. Kezdek beleőszülni.
Az amd-s gépnek nekiesek még egyszer, de... Nem gondoltam h ez ennyire káosz lesz :D

(#33815) tlac válasza rsanya87 (#33814) üzenetére


tlac
Topikgazda

valamikor ki akarom próbálni hogy lehet macos nélkül virtuális gépbe telepíteni (elvileg meg lehet csinálni már, minden adott hozzá) és akkor majd kiegészítem vele az összefoglalót

ha csak a win-től akarsz szabadulni, inkább a linux-okkal ismerkedj, általában sokkal egyszerűbb telepíteni azokat

(#33816) kushwavez válasza bbmt (#33812) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Nem kell újra. ellenőrizd, hogy tényleg átváltott-e a config.plist-ben az SMBIOS.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33817) kushwavez


kushwavez
Topikgazda

Oh egyébként találtam egy script-et amivel Windows-on is le lehet tölteni a macOS-t közvetlen az Apple-től.
Én még nem próbáltam, de szerintem nem lehet vele problem
https://github.com/corpnewt/gibMacOS

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33818) tlac válasza kushwavez (#33817) üzenetére


tlac
Topikgazda

igen, ezt már én is linkeltem korábban, ezt akarom majd kipróbálni
[link]

[ Szerkesztve ]

(#33819) kushwavez válasza tlac (#33818) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

kiváncsi vagyok rá, csak nekem nincs türelmem hozzá mert iszonyat lassú a netem

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33820) rsanya87 válasza tlac (#33815) üzenetére


rsanya87
tag

Igazán asztali környezetben windows-t és linuxot használok. A régebbi laptopokon linuxot, és szeretném megismerni a mac rendszert is, és az otthoni "modern építészeti" stílusba (most van teljes felújítása a házunknak) beférne pár diy "imac" szerű dolog, főleg a konyhába, előszobába stb, amihez jól jönne a siri (igaz a google asszisztenst nem ismerem, siri-t meg az asszony keni már). Zene, youtube, időjárás stb...

(#33821) Gasmonkey


Gasmonkey
csendes tag

Üdv!

Kipróbálnám a rendszert. Sajnos a közelemben nem akad Apple gép így marad a Hackintosh. Van egy Dell Latitude E5450 laptopom. Feltelepíthető a gépemre? Mire kell figyelnem? Esetleg tudtok egy jó fórumot hasonló gépekhez?

Köszönöm szépen mindenkinek aki tud segíteni!

(#33822) Smiley válasza rsanya87 (#33820) üzenetére


Smiley
őstag

Milyen smbios-t emulalsz a virtualbox-ban? Nalunk a cegnel a fejleszto kollegaknal siman megy asszem a high sierra linux-on. Az InstallESD.dmg at kell alakitani iso-ra.
Ez alapjan probald meg.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33823) rsanya87 válasza Smiley (#33822) üzenetére


rsanya87
tag

Vpc-n semmilyet, egyik guide-ban sem írják hogy kellene, de szerintem megvan a hiba oka, a linkelt oldalon meg is találtam:
Requirements
Intel PC with four or more CPU cores running Windows 7 X64 or later OS (2 or more cores needed for OS X)
Nekem nem intelem van hanem ryzen..
Ha erre vagy kiváncsi, ezzel probáltam:
VBoxManage.exe modifyvm "Mac" --cpuidset 00000001 000106e5 00100800 0098e3fd bfebfbff
VBoxManage setextradata "Mac" "VBoxInternal/Devices/efi/0/Config/DmiSystemProduct" "iMac11,3"

[ Szerkesztve ]

(#33824) rsanya87 válasza rsanya87 (#33823) üzenetére


rsanya87
tag

Kb 4 napja keresem.....
VBoxManage modifyvm "Your VM Name" --cpu-profile "Intel Core i7-6700K"

Sehol nem találtam.. eddig.. 1 hete szopok... :D :DD :D :DD

Kérdés:
Virtualboxban rendesen kezeli az usb-t? Azaz tudok rendesen telepitőt csinálni ugye?

[ Szerkesztve ]

(#33825) Smiley válasza rsanya87 (#33824) üzenetére


Smiley
őstag

Megy ez ;] Ez lett volna a kovetkezo kerdesem az smbios utan, hogy milyen cpu-t emulalsz ala.
Persze, add at neki at az egesz usb-s device-t, es onnantol mar mehet a szokasos modon a telepito keszitese.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33826) rsanya87


rsanya87
tag

A sok szopást elkerülve, nézegetek azért Mac gépeket. Találtam is egy érdekes páldányt.
[Mac mini server 2010]
Keresve ezt írják róla: "Pre-Installed MacOS:X Server 10.6.4, Maximum MacOS:X 10.13.x* "
Kérdés az lenne, hogy ezekre kevés mókolással fel lehet tenni a catalinát, vagy csak hackintoshként fog üzemelni a dolog?
Írja a srác h a Catalina is fut rajta, de kérdés mennyire kell/kellett mókolni, mennyire maradt"érintetlen a rendszer".

Amire kell, mint lejjebb is irtam már, Siri, iTunes, iCloud, Youtube akadásmentesen, netflix, HBO go.

[ Szerkesztve ]

(#33827) kazsmerlaca válasza rsanya87 (#33826) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Ilyen gyengusz gépre minek akarod felrakni a catalin-at? A mojave mindenre elég...

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#33828) Máté94 válasza rsanya87 (#33826) üzenetére


Máté94
addikt

dosdude1 patcher-t használt.

(#33829) #68216320


#68216320
törölt tag

Laptopra szeretném feldobni próbából valamelyik macOS verziót.

Főbb vonalakban:

cpu: Intel i7 9750H
ram: 16GB DDR4
ssd: 500GB m.2 Nvme, 275GB m.2 sata
vga: intel uhd 630 + nvidia rtx 2060
lan: Killer E2600
wifi: Intel AC9560
bt: Intel
sound: Realtek ALC1220

Azzal tisztában vagyok hogy az Intel wifi és bt felejtős, illetve az nvidia vga nem fog menni benne. A többi működhet? Wifi-t majd veszek bele, ha a többi jól működik.

Illetve cpu miatt mehet a high sierra vagy csak catalina jó?

Van real mac-em, telepítőt tudok csinálni.

(#33830) rsanya87 válasza kazsmerlaca (#33827) üzenetére


rsanya87
tag

Nekem jó a mojave is, vagy a high sierra, lényeg h működjenek vele a lentebb írt dolgok. :)

(#33831) kazsmerlaca válasza rsanya87 (#33830) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Miért ne mennének? Azok már az előző oprendszeren is mentek szerintem... Bár a siri-t sosem használom.

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#33832) rsanya87 válasza kazsmerlaca (#33831) üzenetére


rsanya87
tag

Rendben. Mondjuk azért akartam valami frissebbet, mert valahol olvastam, hogy pl az iTunes sem támogatott már high sierra alatt. Én meg megijedtem h nem tudjuk használni :D Akkor itt is azt jelenti, hogy működik tovább csak frissitéseket nem kap?

(#33833) Perbal1


Perbal1
tag

Sziasztok!

Gigabyte, vagy Asus alaplap a jobb választás hackintosh- hoz?

(#33834) Máté94 válasza Perbal1 (#33833) üzenetére


Máté94
addikt

Milyen chipset?

(#33835) Perbal1


Perbal1
tag

Gondolkozom régiben is: 270-es (7. gen.), van procim.
Vagy 390-es!

(#33836) Máté94 válasza Perbal1 (#33835) üzenetére


Máté94
addikt

A legjobban ASUS-al és Z370-al jársz. Z270 is jó lehet, ha régebbi kell.

[ Szerkesztve ]

(#33837) Smiley válasza Perbal1 (#33833) üzenetére


Smiley
őstag

Asus legyen, amugy meg a chipset nem szamit, a core i szeria ota...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33838) Máté94 válasza Smiley (#33837) üzenetére


Máté94
addikt

(#33839) Smiley válasza Máté94 (#33838) üzenetére


Smiley
őstag

Hat pedig az lenyegeben semmit nem csinal mar, kiszolgalja a pcie-t lognak rajta az usb-k, az mivel univerzalis az menni fog, aztan ott vannak meg a sata portok, mivel az ahci protokol adott ezert az is menni fog, aztan dmi-n keresztul ra van madzagozva valami ethernet, valami hang plusz az extrak. Most azt, hogy az adott gyarto milyen hangcodec-et es ethernet esetleg wifi vezerlot valaszt, annak semmi koze a chipset-hez.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33840) Máté94 válasza Smiley (#33839) üzenetére


Máté94
addikt

Ezeknél sokkal nagyobb problémák a memory map, RTC vs. AWAC problémák, és BusID keresés.


MSI-nél pedig hörcsögök írnak ACPI-t. :))

Tehát ha van lehetőségünk választani, akkor kerüljük a valódi 300-as szériát, és ASUS alaplap legyen az 1. számú prioritásunk. :)

(#33841) kushwavez válasza Máté94 (#33840) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Bár nem új lapokon, de két Gigabyte Z lapomnál is gondom volt az RTC-vel. Mindkettőnél a hangot cseszte el és semmit nem lehetett tenni vele... Azóta én is kerülöm a Gigabyte-t és átálltam ASUS-ra. :D

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33842) Máté94 válasza kushwavez (#33841) üzenetére


Máté94
addikt

Igen, mert a legújabb BIOS-kal átáltak AWAC-ra. :)

(#33843) Smiley válasza Máté94 (#33840) üzenetére


Smiley
őstag

De ezek szerintem mind bios (UEFI) problemak, marmint ez a szar programozas eredmenye. En is beszoptam az asrock lapnal a cpu wake timing-al, de az konnyen orvosolhato volt, pedig ugyanaz a chipset mint a Main gepemen, ahol ilyen hiba nem jelentkezett.

(#33841) viktor001: Az integralt hang szerintem mindig is katasztrofa volt. Szarul is szol, meg csak a baj van vele... arrol nem is beszelve, hogy olyan zajos az osszes mint a huzat. Eleg jo usb-s hangkartyakat lehet kapni mar, ezeknek a 99% megy OOB, es platform valtaskor se kell ezzel szamolni. Ugyanez van az ethernet-el. Latom mit szopnak a realtek fele szarokkal, pedig 3e lehet venni Intel CT kartyat, az szinten megy OOB es ott nincs kompromisszum. Nekem most makom van mert Intel CT van a P8P67WS-en integralva, de anno vettem vagy 6 darab ilyen kartyat, a tobbi hackliba meg tartaleknak, de az evek alatt meg egyszer sem kellett cserelnem.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#33844) Perbal1


Perbal1
tag

Melyik Z390-es Asus lap ajánlott?

(#33845) Máté94 válasza Perbal1 (#33844) üzenetére


Máté94
addikt

Amelyiket sokan használják. ;]

Googlezni kell tapasztalatokért.

[ Szerkesztve ]

(#33846) ThuG4LifE válasza kushwavez (#33841) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Én nem rég váltottam, Asus z170m Plus és i5-6500-ról Gigabyte z390m és i5-9600k-ra.
Az eddigi legkönnyebb installom volt, igaz, azért részletesen utána jártam mindennek (open core a jövő, bár a clover configurator azért még hasznos).

Ha már lapot kell választani és viszonylag kezdő vagy, akkor igazából mindegy, hogy Asus vagy Gigabyte, a z370-es széria ajánlottabb (nvram miatt, bár a 390-esen is működik az emulált - végre van működő imessage meg facetime ;] - ezelőtt sose sikerült működésre bírni nekem :U ).
A hangot meg rég megoldottam egy aktív stúdió monitor párral (Alesis M1Active 520 USB), bedugom és megy. Régen elég szívás volt jól (hangos és recsegés mentes) működő audio kextet találni. Bár most megy minden alaplapi portom, de csak teszteltem.

Egy szó, mint száz:
Ha Hackintosh kell akkor pénztárca - google - vásárlás - (egy kis szívás mire telepíti az ember a macOS-t) - öröm és bódottág. :D

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#33847) kushwavez válasza Smiley (#33843) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

mivel nekem az RTC-vel volt gondom ezért teljesen mindegy volt hogy integrált vagy sem, mindenhol rossz volt. HDMI, USB headset, Bluetooth, USB kártya (mikrofon is). Szaggatott, és semmit az égenadta világon nem lehetett vele kezdeni. Teljesen mindegy volt, hogy melyik BIOS-t használtam mindegyiken ugyan az volt a probléma.

Az install mindegyiken könnyű volt, magam szoktam csinálni a DSDT, SSDT fixeket, meg a config.plist-et is, így általában sosem akadtam el sehol.
Az ASUS-t is miután megkaptam elindítottam, egyből BIOS, CSM:ki, majd ment is a telepítés. Egy teljesen egyszerű config.plist-el működik, meg egy pár DSDT patch-el.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#33848) Máté94 válasza Perbal1 (#33844) üzenetére


Máté94
addikt

(#33849) tlac válasza ThuG4LifE (#33846) üzenetére


tlac
Topikgazda

open core a jövő, bár a clover configurator azért még hasznos

miért gondolod, hogy az jövő? van vele tapasztalatod?

(#33850) ThuG4LifE válasza tlac (#33849) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Most úgy csináltam a telepítőmet, sokkal átláthatóbb. Clovernél akár véletlen is kipipálsz valamit, aztán már azt sem tudod, hogy mit kell kitörölj (nyilván user error) ... Amivel én szívtam pl: osxaptiofix, össze-vissza működött a boot (pendrive megy az egyikkel-telepítő után ugyanaz már nem jó, aztán vica versa ... és ugye van belőlük 3 verzió), majd kipróbáltam az OpenCore által használt fwruntimeot és semmi gondom. Ahogy nézem egyre nagyobb a támogatottsága is.
A másik unibeast/multibeast verzió ... Tonymacnél most kaptak kb észbe, hogy fejlesszék a saját dolgaikat, mert le vannak maradva.

Maga a leírás is sokkal tisztább szerintem, bár nem tudom, nyilván az uni-multibeast egy kezdő hackintosh usernek egyszerűbb.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.