Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) szoltan


szoltan
tag

Én lennék megint :(
Van egy ilyen gépem, amin jelenleg egy Catalina fut. Kb. fél éve tettem fel valamilyen youtube videó alapján.
Dell Poweredge T20
- CPU: G3220 @ 3.00 GHz
- RAM: 1x8 és 1x4 GB 133 MHz
- GPU: Intel (kikapcsolva) & GIGABYTE PCI-EX16X NVIDIA GT 730 2GB DDR5
- SSD: Samsung 860 EVO 250 GB (teljesen szűz)
- Clover v5131
- Telepítés Összefoglaló alapján

Az összefoglaló alapján megcsináltam a pendrive-ot de sajnos hibára fut.

Alkalmas-e egyáltalán ez a gép a Big Sur telepítésére?

Most látom, a kép elég életlen de talán kivehető :((

[ Szerkesztve ]

(#36002) kushwavez válasza szoltan (#36001) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Szerintem annak a Pentium processzornak FakeCPUID kell, mivel nem támogatott.

Az előző (működő) config.plist-ed fel tudnád rakni Pastebin-re? Szerintem ott benne van a megoldás.

Egyébként szerintem:
config.plist/KernelAndKextPatches/FakeCPUID=0x0306C0 (vagy 0x0306A0)

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#36003) szoltan válasza kushwavez (#36002) üzenetére


szoltan
tag

Este megnézem. Köszönöm szépen! :)

(#36004) szoltan válasza kushwavez (#36002) üzenetére


szoltan
tag

Fake cpu id sajnos nem segített, plist-et feltöltöttem.

(#36005) kushwavez válasza szoltan (#36004) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

A config.plist/KernelAndKextPatches-nél kapcsold be a következőket: KernelPM és KernelXCPM

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#36006) szoltan válasza kushwavez (#36005) üzenetére


szoltan
tag

Ugyan az sajnos.

(#36007) kushwavez válasza szoltan (#36006) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

hmm..

Használd a régi működő config.plist-et, viszont a legeslegvégére tedd be az új config.plist-ből az egész "Quirks" részt.
Az SMBIOS-t váltsd iMac14,4-re (az iMac14,1 nem támogatott Big Sur alatt)

Ellenőrizd, hogy minden driver/kext rendben a helyén van-e.

Ha Cata alatt működik akkor működnie kéne Big Sur alatt is, ahogy néztem a proci az Haswell.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#36008) szoltan


szoltan
tag

Nem akar így sem. Annyi a különbség, hogy most nem áll meg a végén, hanem újra bootol. Mindegy, elengedem ezt a történetet. Annyira nem létkérdés csak kíváncsi lettem volna hogy muzsikál Big Sur alatt. Köszönöm még egyszer a segítsége! :)

Annyi még, hogy ami most van rajta Catalina nem tud frissülni. Elindul ugyan, de valami nem jó neki. Amúgy megy szépen, szeretem. Viszont ha a telepítőjével megcsinálnám ugyan ezt az EFI partíciót az működhet? Vagy ahhoz más beállítások kellenek? Ez valami hackintoshzone-os valami.

(#36009) kushwavez válasza szoltan (#36008) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Nem akar így sem. Annyi a különbség, hogy most nem áll meg a végén, hanem újra bootol. Mindegy, elengedem ezt a történetet. Annyira nem létkérdés csak kíváncsi lettem volna hogy muzsikál Big Sur alatt. Köszönöm még egyszer a segítsége! :)

Szomorú. Ezek szerint annak a Pentium proci támogatásának vége a Catalina-val.

Annyi még, hogy ami most van rajta Catalina nem tud frissülni. Elindul ugyan, de valami nem jó neki.

Ez alatt mit értesz? Mi a hibajelenség?

Viszont ha a telepítőjével megcsinálnám ugyan ezt az EFI partíciót az működhet? Vagy ahhoz más beállítások kellenek? Ez valami hackintoshzone-os valami.

Működhet. Sőt, igazából az egész EFI tartalmát rámásolhatod az USB EFI-jére, úgy is mennie kéne.
Bár az előre elkészített telepítők mit pl a hackintoshzone is, nagyon sokszor outdated és mókolt.
Én a helyedben megpróbálkoznék a leírás alapján megint (+ a fent leírtakkal ha nem működne), csak most ugye Catalina-val. Ebben az esetben az iMac14,1 SMBIOS maradhat, ott még támogatott.
Először simán minden a leírás alapján, aztán ha nem jó akkor mehet a régi működő config.plist (+ a végére a Quirks és generálj majd egy teljes SMBIOS-t)

Aztán ha így sem jó, akkor a Clover v5123.1-es verziót leszedni (az még a Big Sur előtti verziókhoz való legfrissebb változat)
drivers/UEFI mappából OpenRuntime.efi törlés, drivers/off/UEFI/MemoryFix-ből helyére AptioMemoryFix.efi, VirtualSmc.efi ugyanúgy a drivers/UEFI mappába
Ebben az esetben a "Quirks" rész nem szükséges a config.plist aljára.
Aztán mehet a többi a leírás alapján.

Ha van elég időd ezeket kipróbálhatod, így legalább tudni fogod később, hogy miket is csináltál rajta, friss, míg a zone-os telepítőről fogalmad sincs mit csinál és régi.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#36010) szoltan válasza kushwavez (#36009) üzenetére


szoltan
tag

Kipróbáltam mindenhogy (illetve az utolsót nem, mert nem találtam a Clover v5123.1-t), de nem akar menni. Szerintem ez a pure Mac os így nem megy fel. A hackintoshzoneosba biztos, hogy bele van nyúlva azért megy azzal.

Ez egy server gép alapból, alaplap is gyári dell, talán ezért se megy.
Nem baj, próbálkoztam :)

(#36011) kushwavez válasza szoltan (#36010) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Clover v5123.1

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#36012) kushwavez


kushwavez
Topikgazda

Volt egy kis időm aztán szórakoztam a wifi kártyákkal mert nem voltam megelégedve a BCM94360NG kártyával sebesség terén.

BCM94360NG:
- 434 mbit/s rate cap, kitudja miért, ilyenkor a sebesség max csak ~25 MB/s
- Csak akkor megy 866 mbit/s rate-re, ha WIndows-ról restartolok. Ilyenkor normális, ~60 MB/s sebességet érek el (amennyinek lennie kellene)
-> Többeknél is van ez mint néztem (de nem mindenkinél), tenni nem lehet ellene semmit.
Bővebb info: [link]
- Az Instant WiFi Hotspot valamikor megy, valamikor nem. Ki kell kapcsolni a Bluetooth-ot és úgy kell csatlakozni a WiFi Hotspot-hoz, viszont a telefonon is meg kell nyitni a megosztás menüt, így sajnos ez már nem "Instant".

BCM94352Z:
- rendesen 866 mbit/s és ~60 MB/s sebesség, de ugye kell hozzá az AirportBrcmFixup.kext
- Instant Hotspot szintén nem működik.

Úgy néz ki a legjobb, teljesen OOB megoldás az eredeti Apple kártya beszerzése egy NGFF adapterrel. Pont ezt fogom tenni én is.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#36013) tlac válasza kushwavez (#36012) üzenetére


tlac
Topikgazda

Csak akkor megy 866 mbit/s rate-re, ha WIndows-ról restartolok. Ilyenkor normális, ~60 MB/s sebességet érek el (amennyinek lennie kellene)

ez alapján úgy tűnik mintha nem teljesen jó firmware-t töltene be a rendszer macos alatt
lehet a wines újabb

(#36014) kushwavez válasza tlac (#36013) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Hmm ha így is van, ezzel nem lehet sokmindent kezdeni sajnos.
Btw Windows alatt 2015-ös driver van feltéve, az se mai darab (nincs is más) :D

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#36015) tlac válasza kushwavez (#36014) üzenetére


tlac
Topikgazda

nyitni egy bugot a fejlesztőnek, hátha ő tud vele valamit kezdeni :)

(#36016) kushwavez válasza tlac (#36015) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Az Acidanthera teamnek (AirportBrcmFixup fejlesztői) nyitottam: [link] , nem tudnak mit csinálni vele (vagy nem akarnak, de úgy néz ki gyülekeznek az emberek ugyanezzel a problémával szal talán kitalálnak valamit rá). Úgy néz ki a kártya ilyen, meg az Apple driverei.
Szomorú :(

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#36017) tatomi92


tatomi92
aktív tag

Üdv,

tudna valaki segíteni UHD630-as iGPU-nál (i3-10100) megoldani a sleep/wake-et? Próbáltam ez alapján [link], de ugyanolyan mint előtte.

A szituáció az, hogy sleep-be mindig megy, de onnan relatíve hosszú idő után tud csak felkelni és miután felkel minden műküdik, kivéve a ventik RPM-jét rosszul mutatja.

Köszi!

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#36018) szocsaba


szocsaba
csendes tag

Sziasztok !
Van-e valami veszélye, ha nyilvános bétát telepítek ? macOS public...programját telepítve ugye megjelennek a béta frissítések. Ettől függetlenül a hivatalosak is ugyanúgy jönnek majd ?

Mac Mini M1 16/512 MacOS Monterey

(#36019) rita7107


rita7107
aktív tag

Sziasztok.
A fiam szeretné feltelepíteni a Mojave os-t, az én gépemre. Asus b360g+i3 8350K+8GB ram+rx570,
vagy az ő gépére.
Asrock G41M-VS3+C2D 7xxx+R7 240
Sikerülhet neki, vagy másik os-t javasoltok.

(#36020) tlac válasza rita7107 (#36019) üzenetére


tlac
Topikgazda

a modernebb gépre próbálja inkább
és inkább modernebb macOS-sel, összefoglalót ajánlom itt

(#36021) rita7107 válasza tlac (#36020) üzenetére


rita7107
aktív tag

:R

(#36022) rita7107 válasza tlac (#36020) üzenetére


rita7107
aktív tag

Még egy kérdés merült fel.
UEFI a bios, ilyenkor mit kell átállítani, hogy így is bootoljon?
Megcsináltam az összefoglaló alapján, de nem bootol a rendszer.
Valamit rosszul csináltunk, vagy a macos-t nem lehet UEFI-re telepíteni?

(#36023) kushwavez válasza rita7107 (#36019) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

ha mindenképpen a Mojave kéne (például 32-bit support miatt), elméletileg az összefoglaló alapján készített Clover-nek mennie kéne azzal is. Nekem El Capitan-tól kezdve Big Sur-ig működött ugyan az azzal az EFI-vel. Persze ez nyílván eltérhet specifikációnként.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#36024) kushwavez válasza rita7107 (#36022) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

alapból UEFI-nek is kell lennie, a Mac UEFI-n működik.
Mi a hiba?
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#36025) rita7107 válasza kushwavez (#36023) üzenetére


rita7107
aktív tag

Köszönöm a hasznos információkat! :R

Eddig Ő bűvészkedett a rendszerrel. Most átveszem tőle az irányítást, talán jobban megértem a hibákat mint ő.
Amennyiben elakadok pontosabb kérdések lesznek.

Amit most tapasztalok, hogy indulás után rögtön belép a BIOS-ba. (pendrive csatlakoztatva), nem értem miért...

Alaplap: Asus ROG Strix B360-G
Processzor: I3-8350K
Memória: Kingston 2x4GB RAM
GPU: AMD RX570 4GB
HDD: Samsung 160GB SATA

(#36026) kushwavez válasza rita7107 (#36025) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Ez azt jelenti, hogy a gép nem látja az USB meghajtót.
Ellenőrizd az EFI mappa tartalmát/struktúráját.
Így kell kinéznie:

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#36027) rita7107 válasza kushwavez (#36026) üzenetére


rita7107
aktív tag

Szia.
C2D E7600 Wolfdale processzorhoz fel lehet telepíteni valamelyik rendszert, vagy ne is próbálkozzam.
SSDT-ket nem találtam hozzá, csak Penryn maghoz.

(#36028) kushwavez válasza rita7107 (#36027) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Az egy elég régi proci.
Szerintem Sierra 10.12-ig lehet vele próbálkozni, talán High Sierra, de tovább nem. Vagyis... lehet próbálkozni feljebb is vele, valószínűleg a chipsettel problémák lesznek mivel legacy BIOS-os lapokon fut. Ilyen probléma például az, hogy a meghajtó nem jelenik meg a telepítőben.
Ez orvosolható a következő patchel:
config.plist/KernelAndKextPatches/KextToPatch

Name: com.apple.driver.AppleAHCIPort
Find: 40600200
Replace: 00000000

megj: a jelenlegi összefoglaló csak UEFI gépeket támogat.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#36029) rita7107 válasza kushwavez (#36028) üzenetére


rita7107
aktív tag

:R :R :R

Az én gépemre viszont sikerült elindítani a bigsurt.
Alaplap: Asus ROG Strix B360-G
Processzor: I3-8350K
Memória: Kingston 2x4GB RAM
GPU: AMD RX570 4GB
HDD: Samsung 160GB SATA

(#36030) kushwavez válasza rita7107 (#36029) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

nagyszerű! végül mi volt a probléma?

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#36031) rita7107 válasza kushwavez (#36030) üzenetére


rita7107
aktív tag

15 éves informatikusnak tanul, és azt hitte okosabb az apjánál.
Ismét rádöbbent hogy van mit még tanúlnia olyantól, aki az DOS 6.0-val meg OS/2-vel kezdte az informatika tanulást.
Nem kapkodunk, nem sürgetünk, olvasunk, értelmezünk, elvégezzük ami le van írva. Akkor sikerülni fog.

Viszont egy dologban megakadtam most én is. Nem találom a High Sierrra telepítőt. Lehet most én is kapkodok...

(#36032) Smiley válasza rita7107 (#36031) üzenetére


Smiley
őstag

Ez generacios problema... minden problemara egybol a youtube keresnek videot, mikozben a man page-ben a kerdesek 99.9%-ra ott van a valasz. ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#36033) kushwavez válasza rita7107 (#36031) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

App Store-ból le lehet szedni, ha nem tévedek.
Ha esetleg Win-ről töltöd akkor pedig gibMacOS-el tudod letölteni

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#36034) Senator válasza rita7107 (#36031) üzenetére


Senator
aktív tag

Vagy akár ANYmacOS-el, ugyanaz mint amit viktor kollega javasolt csak GUI-val.
Letoltes (Drive link) >> [link]

(#36035) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Hiába keresem, nem találok itt a fórumon kimondottan MAC OS topikot, viszont ahogy elnézem, itt ezzel a rendszerrel foglalkoztok, így bátorkodom ide írni.

Én elég új vagyok még a rendszerben (konkrétan ma jött meg a Mac Mini) és próbálom betörni, csak vannak problémáim.

Probléma 1: Minden betű kövér! Konkrétan minden felületen a Windows/Linux környezetben megszokott betűk itt sokkal vastagabbak. Hogyan lehet vékonyra állítani (hogy olyan megjelenése legyen, mint a létező összes másik oprendszeren)?

Probléma2: Billenytűzet. Nincs Command gombom, viszont részben a WIN gomb működik. De nem létezik számára olyan, hogy Ctrl+V és társaik. Hogyan lehet olyanná alakítani, mint ahogy működik minden más rendszeren?

Probléma3: @. Ez hogyan tehető Alt Gr + V-re?

Probléma4: Apache Serveren keresztül végzek Webprogramozást. Telepítettem ide is, de baj van. se a Chrome, se a Safari nem akarja lefuttatni a Scripteket. Ezt már végképp nem értem, miért.

Tud valaki ezekben segíteni / a megfelelő fórumba irányítani?

Előre is köszönöm

But who is watching the guardians?

(#36036) tlac válasza Mr. Y (#36035) üzenetére


tlac
Topikgazda

ez a te topikod:
Apple asztali gépek

elég vegyesek a kérdéseid, párra itt is tudok válaszolni neked:

1. a macos másképp rendereli a betűket, kicsit lehet rajta állítani, de alapvetően meg kell szoknod
[link]
monitort érdemes cserélni hidpi-sre, azon jobban néz ki

2. és 3. beállítható elég jól, összefoglalóban van rá megoldás vagy veszel egy apple billentyűzetet

4. ezzel inkább valami programozós topikot kell keresned: [link]

(#36037) Mr. Y válasza tlac (#36036) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Köszönöm a válaszaidat.

Nekem egy ilyen monitorom van, így ezt nem tervezem leváltani. A többivel pedig próbálkozom :R

But who is watching the guardians?

(#36038) kushwavez válasza Mr. Y (#36035) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Apache: Én local webprogra/php tesztekre XAMPP-ot tettem fel, alap konfigot megcsinálja, utána lehet manuálisan is állítani ha esetleg kell. sőt, WAN-ra is lehet nyitni.

Meg akkor még ott a Docker, azzal is létre lehet hozni rendes webszervereket, bár én azt csak hallásból ismerem.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#36039) #68216320 válasza Mr. Y (#36035) üzenetére


#68216320
törölt tag

Apache és PHP előre van telepítve a macOS-ben. Csak fel kell konfigurálni. Kizárólag mySQL vagy MariaDb amit telepíteni kell, ha kell DB is.
Esetleg ha a Php verzió nem megfelelő, azt lehet cserélni, a meglévő mellé telepíteni.

(#36040) Mr. Y válasza kushwavez (#36038) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

XAMPP-ot használtam Win alatt én is és ide is azt akartam. Csakhogy, bármit csináltam vele, nem futtatta le a JS-t.

PeachMan Hosszas keresgélés után rátaláltam én is és el is kezdtem konfigurálni. Mígnem kiírta a végén, hogy nincs jogosultságom ehhez (ezt az után, hogy módosítottam a gyökérkönyvtárat.)

Végül egyébként megoldódott ez a probléma, a MAMP lett a kiválasztott szolgáltatás.

But who is watching the guardians?

(#36041) szocsaba


szocsaba
csendes tag

Sziasztok !
Láttatok már olyat, hogy routerről gépre csatlakoztatva az utp kábelt nem is érzékeli a gép a kapcsolatot (hálókártyán nem világít a led), viszont switch közbeiktatásával minden rendben van. 8111 kext Gigabyte z97 alaplapon.

Mac Mini M1 16/512 MacOS Monterey

(#36042) kleinguru válasza szocsaba (#36041) üzenetére


kleinguru
addikt

Mérjél sebességet. Gyanúsan kábelprobléma.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#36043) szocsaba válasza kleinguru (#36042) üzenetére


szocsaba
csendes tag

Az rendben van, másik ssd-n windows van, és az közvetlenül is működik. Csak a macos megy switchen keresztül. Én inkább kext-re gondolok. Vagy valami pici trükkre :)

Mac Mini M1 16/512 MacOS Monterey

(#36044) szocsaba válasza szocsaba (#36043) üzenetére


szocsaba
csendes tag

Megvan. A hardvernél kézzel kellett beállítani a 100 basetx-et. De miért ?????

Mac Mini M1 16/512 MacOS Monterey

(#36045) Smiley válasza szocsaba (#36044) üzenetére


Smiley
őstag

Mert szemetre valo realtek, ezek soha nem tudtak semmifele rendes hardware-t csinalni, foleg nem network cuccokat. Gondolhatod milyen 3rd party driverek lehetnek hozza. Vegyel egy olcso intel CT kartyat, utana soha tobbet nem lesz bajod a halozattal. Gyari osx driver-el megy. Evek ota ilyen kartyakat hasznalok az osszes hackli-ban.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#36046) szocsaba válasza Smiley (#36045) üzenetére


szocsaba
csendes tag

Big Surral megy ? Esetleg konkrét típus ?

[ Szerkesztve ]

Mac Mini M1 16/512 MacOS Monterey

(#36047) kushwavez válasza szocsaba (#36046) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Támogatott WiFi+BT/Ethernet kártyák
Intel I210

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#36048) Smiley válasza szocsaba (#36046) üzenetére


Smiley
őstag

Valoszinuleg igen, en 1 evvel mindig le vagyok maradva, szoval biztosra nem tudom mondani. Ha jol remlik akkor macpro5,1-ben volt gyarilag Intel82574L chip-et hasznalo kartya.

Letezik big sur alatt ez a mappa?
/System/Library/Extensions/IONetworkingFamily.kext/Contents/PlugIns/Intel82574L.kext

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#36049) kushwavez válasza Smiley (#36048) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Yep, van ilyen.
Ha valaki meg tudja erősíteni, hogy Big Sur alatt oksa, akkor ezt is hozzádobom a támogatott Ethernet karikhoz.

edit: bár ha ott van, szerintem működik is

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#36050) Smiley válasza kushwavez (#36049) üzenetére


Smiley
őstag

Ugye itt megint annyit csinalt az apple mint sok helyen... ha linux alatt atirod a kartya firmware-ben a device id-t, akkor patch se kell hozza.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.