Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A rendelkezésünkre álló információk alapján, a szoftver PC-re való telepítése Magyarországon nem minősül illegális cselekménynek. Ettől függetlenül a szoftver módosítása továbbra sem megengedett, ezért a továbbiakban az ilyen verziókra történő bárminemű utalástól kérjük mindenki tartózkodjon!

Tartalomjegyzék:

1. Előkészületek
2. macOS telepítő USB létrehozása
3. Clover telepítése
4. macOS telepítése
5. Telepítés utáni tennivalók
6. Támogatott Grafikus processzorok
7. Előforduló hibák, támogatott WiFi+BT/Ethernet eszközök
8. Hogyan kérjünk segítséget, ha nem működik?
9. Hasznos linkek
10. Hasznos alkalmazások
11. Hasznos alkalmazások (társtopikból a hasznos programok és hasznos apróságok címek alatt)
12. Windows Dual-Boot (egy meghajtón/külön meghajtón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34051) aszti75 válasza tlac (#34049) üzenetére


aszti75
senior tag

Semmi gond azon kivul, hogy szinte mar mindent probaltam es max 5 mb memoriat mutat az Intel HD 4600-ra.

(#34052) aszti75


aszti75
senior tag

A Catalina telepítéséhez mekkora pendrive kell?Mert nekem 16 GB-os van,de a TransMac a végén kiírja,hogy az írás nem sikerült :F
Kevés a 16 GB-os?

(#34053) Smiley válasza aszti75 (#34051) üzenetére


Smiley
őstag

VGA-val nem is fog menni, evek ota ki lett dobva a kodbol.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#34054) Perbal1


Perbal1
tag

Sikerült feltelepitenem a Catalinat! Úgy néz ki minden rendben, igaz, még nincs hang!
Viszont azt vettem észre, hogy ha alvó módba megy a gép ébresztéskor csak a gép aktiválódik, a monitor sötét marad!
Van erre valami gyors javítási lehetőség?
Még nem volt időm keresgélni!

(#34055) Lanash válasza tlac (#34050) üzenetére


Lanash
aktív tag

Kösz a tippet. Sajnos nem segített semmi. Már a procit is kivettem és vissza. ( illetve minden alkatrészt, kábelt) Feladta a harcot.
új alkatrészeket nézek és ha már kell venni akkor Mac kompatibilis legyen. Az MSI 5700 xt az fut Catalina alatt minden gond nélkül?

(#34056) aszti75


aszti75
senior tag

Próbálok [viktor001] hsz-e alapján USB telepítőt létrehozni,de nem tudok.
A leírást követve létrehozza a BOOT meghajtót [kép]
Majd ugye enter a visszatéréshez [kép]
Viszont itt a leírás alapján kéne kérje a Recovery HD-t vagy a BaseSystem-et,de nem kér semmit csak a képen látható opciók vannak,amivel ugye újból csak formázod a meghajtót [kép]
Ha ezt választom,formázza az USB-t,akkor utána kéri a recovery update pkg path-ot,de nekem olyan nincs,csak RecoveryHDMetaDmg.pkg [kép]
Viszont azt meg hiába húzom bele,nem csinál semmit.
Rendszergazdaként futtatom a progit,vírusírtó kikapcsolva,mindet a leírás alapján csinálok.
User error van vagy valami más?
Ötlet? :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#34057) Smiley válasza aszti75 (#34056) üzenetére


Smiley
őstag

En nem értelek... Volt egy működő verziód amivel csak analóg monitor a probléma. Szerezz egy digitális monitort és menni fog a videókártya. Kb 8-9 éve nincs VGA támogatás az osx-ben, leszámítva 1-2 gyári mac-et.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#34058) aszti75 válasza Smiley (#34057) üzenetére


aszti75
senior tag

Hiaba, en ilyen erthetetlen ember vagyok, na. 🤣
Viccet felreteve.
Esetleg displayport to vga adapterrel nem lenne jo?
Hat, hogy mennyire mukodo a hackintosh fele Mojave szinte 0 kext-el...
Hiaba jelolom be telepitesnel a kexteket, a rendszeren utana csak a fakesmc van, semmi mas. Telepithetem en a kexteket utana, kb halottnak a csok.
Se videodriver, se semmi.

[ Szerkesztve ]

(#34059) Smiley válasza aszti75 (#34058) üzenetére


Smiley
őstag

Akkor roviden osszefoglalva: Csinalj nyugodtan egy catalina telepitot mivel Mojave alatt szinten nem fog menni a geforce. Elso korben kell a fakesmc lilu whatevergreen meg a SSDT-EC.aml acpi patch. Az everymac-et turd at hogy melyik imac/macmini az ami a legkozelebb all ehhez a gephez es olyan smbios-t generalj magadnak. Aztan ha stabilan fut, akkor lehet probalkozni a dport->vga atalakitoval viszont mindenkepp aktivat keress belole.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#34060) aszti75 válasza Smiley (#34059) üzenetére


aszti75
senior tag

Csak, hogy tisztazzuk.
Nem hasznalom a GFX 660-at,mert nem tamogatott.
Az integralt Intel HD4600 - ra kell hagyatkozzak.
Elso korben azt kene mukodesre birnom Mojave alatt. Catalina felejtos a hackintoshrol, mert nem tudom TransMac-el kiirni, hibaval all le(kicsi neki a 16 gb-os usb?)

[ Szerkesztve ]

(#34061) Máté94 válasza aszti75 (#34056) üzenetére


Máté94
addikt

(#34062) aszti75 válasza Máté94 (#34061) üzenetére


aszti75
senior tag

Köszi :R

(#34063) kushwavez válasza aszti75 (#34062) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

[link] talán segítségedre lesz egy kicsit ha valamit nem értesz

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34064) kushwavez válasza Smiley (#34057) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Notin is és 2 asztalin is nativan megy a VGA csatim, átalakítóval is és anélkül is. szóval azzal nincs gond valszeg. meg akkor is 1536 MB-t kene kiírnia, szóval valami config.plist bibi van. most nagyon nincs idom belenézni

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34065) kushwavez válasza aszti75 (#34062) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

a config.plistbe amit küldtem van egy “#” a FakeID előtt. azt vedd ki és próbáld úgy bootolni.

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34066) Perbal1


Perbal1
tag

Hello!

Annak mi lehet az oka, ha Clover configuratorban megnyitom a copfig. plist fájlt, akkor nem töltődik be?

Open core install volt, a fájl itt van: /Volumes/EFI/EFI/OC

[ Szerkesztve ]

(#34067) aszti75 válasza kushwavez (#34065) üzenetére


aszti75
senior tag

Ez a te altalad kuldott config.plist fajlod. Nincs benne a "#". Vagy csak en nem latom?

(#34068) kushwavez válasza Perbal1 (#34066) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

a Clover configurator csak Clover configokat kezel

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34069) kushwavez válasza aszti75 (#34067) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

nyisd meg valami texteditorral pl TextMate
ugy megtalálod

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34070) Perbal1 válasza kushwavez (#34068) üzenetére


Perbal1
tag

Minden videóban azzal a zöld lóherés programmal nyitják meg! Ay pedig a Clover Configurator!

(#34071) Máté94 válasza Perbal1 (#34070) üzenetére


Máté94
addikt

Biztos nem.

Használj ProperTree-t OC config.plist-hez.

(#34072) Smiley válasza Perbal1 (#34070) üzenetére


Smiley
őstag

Az opencore-nak teljesen mas a config-ja... az egyetlen kozos bennuk, hogy plist a formatum.
Tessek itt a man hozza.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#34073) Perbal1 válasza Máté94 (#34071) üzenetére


Perbal1
tag

Azt tudom, hogy a proper tree-vel lehet, hiszen ezzel készítettem el, mikor az Install USB-t készítettem!

[ Szerkesztve ]

(#34074) Máté94 válasza Perbal1 (#34073) üzenetére


Máté94
addikt

Akkor másra nincs is szükséged. :)

(#34075) Perbal1


Perbal1
tag

(#34076) Perbal1


Perbal1
tag

Erről beszélek

(#34077) Perbal1 válasza Máté94 (#34074) üzenetére


Perbal1
tag

Grafikusan akarom állítani!

(#34078) Máté94 válasza Perbal1 (#34076) üzenetére


Máté94
addikt

#34072

(#34079) Perbal1


Perbal1
tag

Láttam videót, hogy a hangot hogyan kell megcsinálni, és azt mind ebben a programban csinálják!

(#34080) Perbal1 válasza Smiley (#34072) üzenetére


Perbal1
tag

Ez megvan, sőt letöltöttem az open core configuratort is! Ez meg is nyitja a fájlt, csak itt a boot argumentumokat nem tudom állítani!

(#34081) Máté94 válasza Perbal1 (#34080) üzenetére


Máté94
addikt

Open Core Configurator egy f*s. ProperTree-vel csinálj mindent, ami OpenCore.

Több segítséget a már linkelt Discord szerveren tudsz kapni.

(#34082) kushwavez válasza Perbal1 (#34079) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Clover configurator. benne van a nevében hogy Clover. szerintem valamit félreértettél/félrenézhettél

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34083) Perbal1


Perbal1
tag

oké, majd kitalálom

Még, csak annyit, hogy amit megosztottam képet, ott a copfig.plist a Clover configurtorban van megnyitva!

[ Szerkesztve ]

(#34084) aszti75


aszti75
senior tag

Nvidia GT 1030 tamogatott Mojaven vagy Catalinan?

(#34085) tlac válasza aszti75 (#34084) üzenetére


tlac
Topikgazda

(#34086) kushwavez válasza aszti75 (#34084) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

nem. én még mindig azt mondom a legjobb választás egy rx 460, vagy ha 1030 árban keresel akkor talán R9 270X -> de azért előtte nézz utána van-e szívás vele, vagy oob.

tlac felettem linkelt egy nagyon jó kis oldalt a hozzászólásában ami összeszedi az összes működő/nem működő karit. a Te HD 4600-od ott van a működők listájában, másik platform-id-t kéne még ki próbálni, meg nem VGA-t használni és talán az is menni fog. (nem. mennie kell, mert támogatott még Catalina-n is)

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34087) aszti75 válasza kushwavez (#34086) üzenetére


aszti75
senior tag

Vettem Display to VGA atalakitot. Ki fogom probalni. De ha igy sem mukodik, akkor mar nem tudom, mit lehetne csinalni.

[ Szerkesztve ]

(#34088) Syl válasza aszti75 (#34087) üzenetére


Syl
nagyúr

Venni egy igazi Mac-et ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#34089) aszti75 válasza Syl (#34088) üzenetére


aszti75
senior tag

Annyit nekem nem ér Mac ;] ;]

(#34090) Smiley válasza Syl (#34088) üzenetére


Smiley
őstag

Abban mi a kihivas?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#34091) Syl válasza Smiley (#34090) üzenetére


Syl
nagyúr

Kifizetni? :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#34092) aszti75 válasza Syl (#34091) üzenetére


aszti75
senior tag

Úgy, ahogy írod . :C

[ Szerkesztve ]

(#34093) kushwavez válasza Syl (#34091) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

Nem értem miért írtad amúgy ezt pont ide, lehet azért írunk és létezik a "macOS PC-re" topic mert nem szeretnénk Apple gépet venni.
.
Én pl. nem veszek egy Mac-et azért, hogy az Xcode-ot használni tudjam, vagy az Airdrop iCloud handoff funkciókat, bőven meg vagyok elégedve a hacklim (Acer noti és 2 PC) által nyújtott teljesítménnyel ami ugyanúgy működik mint az igazi Mac, csak szar matt LED paneles a monitor ami 1366x768, nem olyan jó az anyaghasználat és nem néz ki olyan jól mint a Mac.

De nem leszólom a Mac-et mert szerintem tényleg nagyon jók, dolgoztam is velük, a MacBook tapipadja verhetetlen, az integrált hang is eszméletlen, csak nekem nincs szükségem ezekre.
Az új Mac Pro meg egy masterpiece amiről sajnos csak álmodozni fogok még egy jódarabig. De ha lesz annyi pénzem akkor elég valószínű, hogy mégis inkább összerakok egy "Mac Pro Killer" hacklit belőle. :D

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34094) Syl válasza kushwavez (#34093) üzenetére


Syl
nagyúr

Látom az iróniadetektorod ki van kapcsolva... :U
Magyarul: viccvót!
De ha ilyet itt nem szabad, akkor Mea maxima culpa...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#34095) kushwavez válasza Syl (#34094) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

huhh akkor ez kínos, besültem. ne haragudj. :R

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34096) aszti75


aszti75
senior tag

Vééégreeeee :DDD :DDD :DD
3 nap szenvedés és idegverés után.....
Köszönöm a segítségeteket,főleg viktor001-nek,aki privátban sokat segített és kicsit el is magyarázta a dolgokat :R :R :R

(#34097) kushwavez válasza aszti75 (#34096) üzenetére


kushwavez
Topikgazda

végül mi lett a megoldás?

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

(#34098) Smiley válasza Syl (#34094) üzenetére


Smiley
őstag

Akartam irni, hogy szerintem mar hetfon meglett a het kommentje. :D

(#34096) aszti75: Fasza. akkor egy pro tipp... mentsd le a clover configot :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#34099) aszti75 válasza kushwavez (#34097) üzenetére


aszti75
senior tag

Smiley: Megtettem :K :U

Szerintem user error :DDD
A hozzá nem értésem :DDD
A megoldás: Ugye 3 Config.plist van a Hackintos disztró Clover/UEFI-ben(Config.plist-Config.plist_hz-Config.plist_Hackintos_zone).
Na ebből én folyton a Config.plist-et választottam a boot során a Clover-ben.Ez nem volt nyerő,mert megakadt már az elején.Aztán választottam bootnál-telepítésnél a hackintosh_zone végződésűt és azzal ment minden rendesen.Plusz telepítés után kellet rehabman(ha jól írom) pár kext-je.
Sajnos én a sima Config.plist et küldtem viktor001-nek.Persze,hogy üres volt,ezért nem bootolt vele.Szerintem.
Huhh,kicsit zagyva amit írtam.Vagy érthető?

[ Szerkesztve ]

(#34100) aszti75


aszti75
senior tag

Tanácsot kérnék.
Mennyire javasolt a Clovert frissíteni? Jelenleg az 5093-as verzió van a Catalinan,de be van fagyva bootoláskor.Se egér, se billentyűzet.
Ez van az SSD-n.
HDD-n a Mojave van, ott a Clover verzió 4798 és az működik is.Így tudom botoltatni mind a két MacOS-t.
Egyszóval,nem használnám a HDD-t csak adat tárolásra, tehát formáznám, viszont így az SSD-n lévő Clover használhatatlan, mint írtam is.
Egy frissítés a legújabb verzióra segítene rajta?
Tudom,próba szerencse és senki sem jövőbe látó..... :DDD

Köszönöm :R :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  macOS PC-re (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.